Twee doden op onbewaakte overweg bi] Oudesluis Stad en Omgeving Premie-avond in de Sluisdijkstraat trok honderden belangstellenden C. B. T. in Den Helder 45 jaar De Bioscopen Onderwerp„Hoornvliestransplantatie trok veler belangstelling Eerste klassers speelden alle remise WINKELACTIE GROOT DEN HELDER Tuindorp is morgen aan de beurt TIVOLI „Voordeliger per dozijn" DE WITTE „Avontuur in Napels" Centrum-Garage door Burgemeester geopend Kindermiddag „Gruno" Tussen Haaks en Kuifje Zeven pioniers gehuldigd op feestavond in Casino Primeur van tournée- revue „In volle vaart" IN HET KORT Museum exposeert rijke collectie paddenstoelen Viering Indonesische Legerdag in Den Haag Veelbelovende uitvoering van „Tremolando" Een Leidse oogarts hield V.U.-lezing in Formosa HAV-dames wonnen met 2-0 Vele blinden herkregen hun gezichtsvermogen Kindermiddag M.O.O.C. Damcompetitie H.C.S.C. Vrachtauto door trein Het zal wel een raadsel uit Alkmaar gegrepen Nieuws van de Helderse Damclub W.G.W. toonde het best te kunnen6—0! H.C.S.C.-voetbal leidt in zijn afdeling im Auto greep bij Naarden twee voetgangers Twee inwoners van Bussum omgekomen MAANDAG 8 OCTOBER 1951 Begunstigd door prachtig herfstweer hield Zaterdagavond het winkelactie comité zijn premie-avond in de Sluisdijkstraat. Hoewel de temperatuur niet al te hoog was, was de spanning onder de vele honderden aanwezigen wel zo groot, dat niemand zich over de koude beklaagde. Allerwegen zag men gespannen ge zichten belangstellend gericht op de heer Tom Borgerding, die weer zijn on navolgbare conférences hield en de voorzitter van het winkelcomité, de heer D. J. Luyendjjk, die de trekking verrichtte. t i - Met behulp van een in de auto „in- Van acht tot tien uur duurde de uit deling van een veertigtal, door de deel nemers beschikbaar gestelde premies, waaronder enige zeer waardevolle. Ter afwisseling liet Tom Borgerding drie dames op het podium komen voor het houden van een spraakwaterval, met als prijs een mand vol kruide nierswaren. Het bleek voor alle drie een moeilijke opgave om de twee mi nuten vol te praten over het onder werp „Winkelactie Groot Den Helder" maar met enige hulp gelukte dat vrij aardig. De voorzitter van de Tweede Kamer zou waarschijnlijk wel eens hebben gehamerd bij het gebruiken van minder parlementaire termen, die hier echter daverende lachsalvo's ver wekten. Het veel genoegen hebben wij in Tivoli de alleraardigste Amerikaanse kleurenfilm „Voordeliger per dozijn" gevolgd. De geschiedenis bood nu let terlijk niets van het hypermoderne opgeschroefde psychologische gedoe en ook de komische scènes hadden niets geëxalteerds. Gewone menselijke ge beurtenisjes speelden zich af in het gezin van vader (Clifton Webb) en moeder (Myrna Loy) Gilbreth en hun twaalf spruiten. Er werd op het witte doek een gemoedelijke, gelukkige en gezellige sfeer geschapen, en het bleek mogelijk de mensen in de zaal te doen meeleven zonder schietpartijen, gemin- nekoos en sentimentele kwasi-tragiek. Het was een onderhoudend en soms ook wel leerzaam relaas over een groepje gezonde, normale mensen Zelfs de droevige noot aan het slot deed in het verband van deze geschie denis niet overdreven aan. „Voordeliger per dozijn" is een goede ontspannings film, die men vanavond nog kan gaan zien. x Het „Avontuur in Napels", dat men vanavond in de Witte Bioscoop kan meebeleven, speelt zich na de bevrij ding af. Het ontbreekt in deze (Ita liaanse) film niet aan spanning, hu mor, romantiek en emotienaiueit. De hoofdpersoon is een oude dorpspastoor, die na de bevrijding twee voor zijn levensgeluk belangrijke ..zaken" blijkt te zijn kwijtgeraakt: zijn kerkklok en zijn pupil Maria. De eerste is door de Duitsers weggehaald en de tweede door een Engelse officier. Er moet heel wat water door de Tiber stromen (de pastoor en het meisje raken zelfs be trokken bij een smokkelaffaire) alvo rens luitenant George en Maria aan hun wittebroodsweken kunnen begin nen, en de parochianen van Don Giu- seppe hun grijze herder weer met enthousiasme kunnen begroeten. gebouwde" applausmeter werd de win nares aangewezen, die tevreden, maar zwaar beladen naar huis kon gaan. Hoever de verbroedering op deze avonden gaat, bleek toen een vurig supporter van „Racing", daartoe bewo gen door een reep chocola, een loflied op „Helder" zong. De eveneens aanwe zige ,.Helder"-supporter was helaas niet bij stem. Morgen is er een premie-avond in Tuindorp. Al wint u niets, het is de moeite waard, eens een avond te gaan kijken en luisteren. Wij hopen dat het ook dan mooi weer zal zijn. Zaterdagmorgen is de ruime nieuwe garage van de heer H. D. Dienaar aan de Spuistraat in gebruik genomen, nt de officiële opening door burgemeester mr. G. D. Rehorst. Ook uit de aanwezigheid van wet houder P. S. van der Vaart bleek de belangstelling van het gemeentebe stuur voor de prestaties op het gebied van de particuliere bouw. De burge meester sprak zijn waardering ufi voor de initiatieven, die de particuliere bou wers in Den Helder de laatste tijd hebben getoond. Ook uit aesthetisch oogpunt kan men waardering hebben voor het tot stand komen van particu liere bouwwerken, die vaak het stads beeld verlevendigen. De heer Rehorst wenste de ondernemer van harte geluk in zijn mooie nieuwe zaak, die de toe passelijke naam van „Centrum-Garage" heeft ontvangen. Namens de aannemersfirma sprak de heer A. Kersbergen zijn gelukwensen uit, waarna notaris J. P. Loots, de heer Groenendijk (namens de afdeling Den Helder van het Verbond van Midden standsverenigingen) en Dekker de heer en mevrouw Dienaar alle succes toewensten in hun geragebedrijf, waar een twintigtal automobielen onderdak (alsmede benzine en olie) kunnen vin den. In de zaal van „Mouton" aan de Spoorgracht, het clublokaal van de Groninger vereniging „Gruno". hield deze vereniging Zaterdag haar eerste kindermiddag die blijkens de grote op komst met de warme instemming van alle leden was georganiseerd. In zijn openingswoord vertelde de voorzitter, de heer D. Bloem, dat men voortaan minstens eenmaal per jaar zo'n middag voor de jeugd wil beleggen. Met eigen krachten, zowel groot als klein, werd een feestelijk programma afgewerkt. De zangafdeling van Gruno onder leiding van de heer Mynkema, en met medewerking van mevr. Veld als pianiste, had hierin een werkzaam aandeel. Veel plezier beleefde de jeugd aan enkele leuke schetsjes, o.a. „Bij de Barbier" en ,.De schoolopziener op be zoek". Het geheel had onder de alge mene leiding van de heer Koens een vlot verloop. In de pauze werden de kinderen getracteerd op ranja en koek, en toen het om vijf uur afgelopen was kregen zij allemaal nog een zuurstok mee naar huis. Het landingsvaartuig Hr. Ms. „L 9604" ls naar Rosyth (Eng.) ver trokken. De mijnenveger Hr. Ms. „Malzwin" is met materiaal voor het zesde flot tielje aan boord naar Rotterdam ver trokken. Het tweede flottielje mijnen vegers, dat momenteel in IJmuiden is gestationneerd, heeft het weekend in Nieuwediep doorgebracht. Het is morgen hoog water om 50 en 14.00 uur en laag water om 7.40 n 20.00 uur. Zeven leden van de Centrale Bond van Werknemers in het Transportbedrijf werden Zaterdagavond in Casino gehuldigd, toen daar onder grote belangstelling het jubileum van de afdeling Den Helder werd gevierd. Het was op de dag af vijf en veertig jaar geleden, dat de Centrale Bond van Transportarbeiders een afdeling in onze stad kreeg. Dit feit was het onderwerp van de korte her denkingsrede, die werd uitgesproken door het hoofdbestuurslid, de heer Jan Scheffers. te werken. De hoogtepunten waren het optreden van het duo Martin van Heels- bergen en Jonny (met de vier stemmen) van Zwieten, de plastische acrobatiek van „The Broytons" en de nummers waarin Mr. Antoine met zijn „wonder- orgel" (bekend uit de Faveur-revues) medewerkte. Gedurende meer dan veertig jaren hadden de heren G. de Boer, P. Die denhoven, J. Kuiper, L. Lebbe, F. Snip, G. Verschoor en J. Wal de bond trouw diend. De heer Scheffers sprak zeer waarderende woorden tot deze pioniers, waarbij hij ook de figuur van Rein Boogaard („nog gegrift in onze har ten") herdacht. Het hoofdbestuur had voor ieder der jubilarissen (en voor de nog in leven zynde echtgenoten) als blijk van erkentelijkheid een fraai ta felbestek (mes, vork en lepel) met in scriptie beschikbaar gesteld. Deze ca- deaux werden door de voorzitter van de afdeling Den Helder, de heer H. Meijer, aan de veteranen ter hand gesteld. Deze huldiging geschiedde onmiddel lijk vóór de pauze van het feestpro gramma, dat onder de titel „In volle vaart" werd verzorgd door het gezel schap van Frans Vroolijk. De Helderse werknemers in het transportbedrijf hadden de primeur van deze revue, die in het komende seizoen in twee en vijf tig plaatsen op CBT-avonden zal wor den opgevoerd. Het enige nadeel aan dit „vroegertje" verbonden, was de af wezigheid van Carla met de sprenende poppen, die Zaterdagavond elders moest optreden. Het was overigens aan Frans Vroolijk (een geestig conferencier en liedjeszanger) en zijn mede-artisten wel toevertrouwd, een gezellig en afwisse lend programma in een vlot tempo af De waarnemend wethouder voor Sociale Zaken, de heer P. Th. Luijckx, is morgen verhinderd zijn wekelijkse spreekuur voor aangelegenheden be treffende de Woonruimtewet 1947 te houden. Op uitnodiging van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling houdt de heer A. Potjewijd vanavond in de aula van de Comeniusschool een lezing over „Het ijzeren gordijn". Op Donderdag 11 October hoopt de luitenant-admiraal b.d. C. E. L. Helfrich, oud-bevelhebber der 2*i<- strijdkrachten, te Den Haag zijn vijf- en-zestigste verjaardag te gedenken. Klassikaal bezoek mogelijk Door burgemeester mr. G. D. Rehorst werd Zaterdagavond in het Museum aan de Eerste Vroonstraat een bijzon der interessante Hersttentoonstelling geopend, waarop een rijke collectie paddenstoelen, alsmede een keur van herfstplanten, te bewonderen viel. Voor de leek is een paddenstoel een paddenstoel, maar wie Zaterdag of gis teren de expositie in de twee lokalen van het Museum heeft bezocht, is er van overtuigd dat ook in dit hoekje van de weelderige tuin der natuur wel haast een overdaad aan variatie te vinden is voor ieder die zijn ogen wil openen voor de schoonheid in de plan ten- en dierenwereld. Interessant wa ren ook de aquaria en terraria (o.a. met een hazelworm en een nest jonge glad de slangen), en de „kijkdoos" waarin de sporenval van de paddenstoel werd gedemonstreerd. De opening werd bijgewoond dooi de heer Eindhoven, een bekend pad denstoelenkenner uit Haarlem, hoof den van scholen, afgevaardigden van oudereommissies en van de NJN. De heer Harder deelde nog mede. dat de tentoonstelling enkele dagen intact zal blijven voor het bezoek van scholieren in klasseverband. De onder wijzers kunnen zich hierover in ver binding stellen met mej. E. S. Held, Singel 53, telefoon 3121. Indonesische officieren en studenten- dienstverbanders van het Indonesische nlsterie van defensie hebben Vrijdag in het gebouw van het Indonesische Hoge Commissariaat te Den Haag met een korte plechtigheid de „Legerdag". de officiële oprichting zes jaar geleden van het Indonesische leger herdacht. Nagenoeg alle in Nederland verblij vende Indonesische officieren, behalve de Indonesisische Adelborsten uit Den Helder, die geen vrij van school konden krijgen, waren bij deze plechtigheid, die onder leiding stond van de mili taire attaché in Nederland lt.-kolonel Harjono, aanwezig. De grote zaal van „Formosa" was haast te klein om allen te herbergen, die Zaterdagavond de uitvoering van het mandoline-orkest „Tremolando" wilden bijwonen. Men werd geenszins teleurgesteld door de prestaties van dit ensemble, dat onder leiding van de heer J, Geluk consciëntieus en met gevoel voor sfeer musiceerft. Wij kregen zelfs de overtuiging, dat „Tremolando" langzaam maar zeker wel iets hoger zal kunnen grijpen dan naar de bijzonder aangenaam klinken de, maar toch altijd nog vrij eenvoudige werkjes, die Zaterdag op het program ma stonden. Dat de leden Iets in hun mars hebben, bleek uit het zeer ver dienstelijke optreden van de heren W. Pommerel (mandoline) en J. van Vel- sen) in het bekende Pizzicato uit Dell- bes „Sylvia"-ballet. Ook de accor deonist van het ensemble. Piet Wijns- bergen, trad met succes als solist op. De „Rio's" onder leiding van de heer J. van Velsen brachten wat populaire melodietjes en mej. P. Rezelman zorg de met enige declamatie voor de ern stige noot in het programma. Toen de voorzitter, de heer H. (lie zen, de uitvoering sloot, hadden de dansliefhebbers nog een paar uurtjes amusement in het verschiet, waarbij „De Geuzen" de dansmuziek speelden. Het bestuur van de Helderse Volksuniversiteit bleek er goed aan te bebb"J gedaan, de lezing over „Hoornvliestransplantatle" niet te doen hou en in Vakschool, maar in de grote zaal van „Formosa". Voor ruim tweehon er hoorders heeft de Leidse oogarts, dr. C. C. Kok-Van Alphen haar aotue e on werp op populair-wetenschappeiyke wijze behandeld. De HAV-dames hebben de uitwed strijd tegen Bato in winst weten om te zetten. Na ongeveer tien minuten werd in deze gelijkopgaande strijd het eerste doelpunt gemaakt (01). Do dames van Bato speelden voor het HAV doel te lang samen, waardoor zij geen gelegenheid kregen kansen te benutten Met de rust was de stand nog 01. Een uitstekende aanval leverde HAV een tweede doelpunt op, en wat Bato ook probeerde, in deze stand kwam geen verandering meer. Zij gaf een overzicht van de histori sche ontwikkeling der transplantatie methoden in het algemeen, en van de toepassing der transplantatie bij ziek ten van het hoornvlies in het bijzon der. Men heeft o.a. geprobeerd, de voor zijde van een troebel geworden hoorn vlies te vervangen door een kristallen schijfje, maar dit bleek niet mogelijk. Hoewel het een wonder schijnt, dat vreemd weefsel na transplantatie le vend blijft en aan de stofwisseling deelneemt, slaagde men wel in het overbrengen van een hoornvliesschijf je uit het oog van een overledene naar het oog van de patiënt. Kort voor de oorlog behandelden de oogartsen dr. Pieck uit Leiden en dr. Deutman uit Meppel met gunstig re sultaat de eerste Nederlandse patiënt. Niet alle ge-allen van hoornvliesont steking kunnen door transplantatie worden genezen, terwijl het ook wel voorkomt, dat het ingebrachte stukje hoornvlies op de duur ook weer troe bel wordt. De practiik heeft echter uit gewezen. dat reeds talloze blinden dank zij de hoornvliestransplantatie hun gezichtsvermogen blijvend hebben herkregen. Het spreekt welhaast vanzelf, dat men voor de transplantatie alleen het hoornvliesweefse" van pas-gestorvenen kan gebruiken. Het is op zichzelf al buitengewoon interessant dat een dode op zo bijzondere wijze kan bijdragen tot het levensgeluk van mensen, die zoveel hebben moeten ontberen. Dat Nederland op dit gebied niet achter blijft, moge daaruit blijken dat de hoomvliestransplantatie in alle acade mische ziekenhuizen alsook in het oog heelkundig instituut te Rotterdam kan worden toegepast. Na de lezing, die door mevr. Kok met lichtbeelden werd geïllustreerd, maakten enkele aanwezigen gebruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Bijna tweehonderd kinderen hebben gistermiddag in de bovenzaal van het Militair Tehuis aan de Spoorstraat, waar de Marine-Onderofficiersclub haar domein heeft, genoten van een poppenkastvoorstelling door de heer Slager, die ook ditmaal van zijn trou we assistente Annelies Bok was ver gezeld. Met volle aandacht volgde de jeugd verder de aardige schetsjes, die werden gespeeld door Annie Kooyman, Mary Verduijn en Rietje Dee. debu- tantjes van de speeltuinvereniging. In de pauze werden de kinderen onthaald op sprits en limonade en bij het af scheid nemen ontvingen zij nog iets te .likken" in de vorm van een lolly. Naar de voorzitter van de MOOC, de heer Nelisseii, ons mededeelde, ligt het in de bedoeling omstreeks Kerstmis andermaal een dergelijke middag te or ganiseren. - Verleden week is ook de Christelijke damclub H.C.S.C. de wintercompetitie weer begonnen. De uitslagen van do eerste ronde waren: EERSTE KLASSE: G. C. Post—De Bück 20: Jt. KeizerVink 11; R. EelmanW. Post 11. TWEEDE KLASSE: Hijma—De Boer 20; BeijerVan Drongelen 20; BalyonOord 02. De Brits Hoge Commissaris van Malmyn, sir Henry Gurney, is (n een hinderlaag gevallen van ter roristen en neergeschoten. Zijn echtgenote, die hem op zijn onge. lukkige reis door de jungie ver. gezelde, kon zich ternauwernood redden. Zoals wy Zaterdag reeds meldden, is voor de tweede maal in enkele dagen op een onbewaakte overweg in ons gewest een ongeluk gebeurd. Ditmaal is t« Oudesluis, op de overweg nabij de Grootesloot, een vrachtauto uit Haarlemmer meer door een trein gegrepen. De afloop was droevig; twee personen, een vijf. en-twintigjarige chauffeur en een vijftienjarige jongen hebben het leven gelaten. INDISCHE PERSWET AANGENOMEN Het Indiase parlement heeft het re geringswetsontwerp goedgekeurd, vol gens hetwelk journalisten strafbaar zijn, die de persvrijheid „misbruiken". Als concessie aan de oppositie zal de wet slechts twee jaar van kracht zijn. (Advertentie, Ing. Med.) De eerste klassers van de Helderse Damclub leefden Donderdagavond in de remise-sfeer. Er werden vijf partijen gespeeld en zü eindigden alle in een puntenverdeling. De titanenstrijd was wel de ontmoeting tussen de clubkampioen Stoll en de plaatselijke titelhouder Lelbbrand. Geen van beiden wist ook maar bet geringste voordeel te behalen. Anders ging het in de tweede en derde klasse, waar geen enkele partij in remise eindigde. Interessant was ook in de eerste klas se de ontmoeting José—Rab, waarin laatstgenoemde het bewijs leverde, zich weer geheel in de kopgrop thuis te gevoelen. In zijn partij tegen Zijderveld zag Van den Berg een kansrijke voort zetting over het hoofd, zodat ook die remise werd. By de tweede klassers had Oost zijn eerste neerlaag te danken aan Bremer. Wederom won M. Kwast van P. Kwast en dat Kraan op het goede pad voort ging ondervond Wieren. Vink begon zijn eerste wedstrijd met een nederlaag tegen Rietveld. In de derde klasse zette Arends zijn zegetocht voort tegen Bommezijn, die wel iets meer verdiend had. Ook Bijl won weer, evenals Stoop, Verkerk en Bekebreda. Hoe het in de andere afdelingen toe ging blijkt uit de volgende opgave van de volledige uitslagen: Klasse 1: Bezemer jr.—Dissel 1—1; Ouwens jr.Van Veen 11; Van den Berg—Zijderveld 1—1; José—Rab 1—1, LeibbrandStoll 11. Klasse 2; P. KwastM. Kwast 02; Bremer—Oost 20, Kraan—Wieren 2-0; Vink—Rietveld 9—2. Klasse 3: A. BekebredeG. Bekeb le 02, Bijl—te Boekhorst 2—0, Bomme zijnArends 0—2, Verkerk—Halm 20. Klasse 4: RoerdompSchipper 20, Ouwens srBezemer sr. 20, Amiabel Schreuder 11, BroersenBethlem 0—2, W. Slort—Deyman 0—2. Klasse 5: BuddingVieresse 20, GijzenBoon 02, Dirksvan der Sluis 20, B. van der HeidenHeiting 20, Boon—B. van der Heiden 11, Dirks A. van der Heiden 0—2, Van der Sluis— Gijzen 2—0. Het ongeluk gebeurde Zaterdagmorgen in alle vroegte. De trein was om twin tig over vijf uit Alkmaar vertrokken en zou de overweg om ongeveer tien voor zes passeren. Op dat moment naderde uit de richting Schagerbrug een vracht auto, afkomstig uit de Haarlemmer meer en bestuurd door de 25-jarige chauffeur M. L. van Ast. Naast hem zat een vijftienjarige buurjongen, Jan Offerman. De wagen was op weg naar de Wierlngermeer, om zaad te halen. WGW moet gisteren het veld wel heb ben betreden met de wil om te winnen. Op resolute wyze werd een einde ge maakt aan de „reeks" van drie neder lagen. Dat ging ten koste van Schoorl, dat in Den Helder maar even met 6-0 werd geklopt. WGW was er goed in. De hardwer kende achterhoede zette steeds weer de aanvalslinie aan de arbeid, waardoor voor het Schoorl-doel vele gevaarlijke situaties ontstonden. Reeds binnen vijf minuten leidde spel J. Ramler de over winning is met een verre pass op W. Ramler. Deze spurtte langs het lijntje zette keurig voor en toen de linksback onvoldoende wegwerkte kon Bergkamp zijn club de leiding bezorgen (1-0). Di rect hierop zagen wij een aanval van de gasten. Met behulp van de paal kon het gevaar worden gekeerd. Aan de andere kant schoot Ramler In de han den van de keeper. Nog enkele malen moest Schoorl alle zeilen bijzetten om niet verder achter te geraken. In de tweede helft speelden onze stadgenoten tegen wind in. Maar in zes minuten was toch het pleit beslecht. Eerst legde Van Wees met een soloren de gehele verdediging van Schoorl in de luren (2-0), en één minuut later bracht Spaans in zijn eentje de stand op 3-0. Na twee tegenaanvallen maakte Spaans er 4-0 van. Heijting liet de Schoorl-doelman voor de vijfde maal misgrijpen en Ramler, die voor zijn mede-voorwaartsen vele kansen schiep, maakte ten slótte het halve dozijn vol. Zoals men ziet heeft dus de gehele voorhoede gescoord. Spaans maakte zelfs twee doelpunten. blijven, wat zich op de overweg precies heeft afge speeld. Ondanks het uitstekende zicht kwam de auto voor de trein terecht. Hij werd in de flank vlak achter de cabine gegrepen, over de brug tot op de noordelijke weg meegesleurd en daar ten slotte in de berm gesmeten. De wagen werd verpletterd. De bei de inzittenden liepen zeer zware kwet suren op. De jongen overleed enkele ogenblikken na het ongeluk. De dokto ren Verheul uit 't Zand, en Van Wie- ringen uit Schagerbrug, verleenden de eerste hulp en daarna werd de chiut- feur per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar vervoerd. Daar is hij kort na aankomst overleden. Het spoorwegverkeer ondervond oo deze enkelsporige baan. grote hinder van de brokken van de vrachtauto. De eerste trein kon zijn weg naar Den Helder onmogelijk vervolgen. Daarom werd met bussen tijdelijk een pendel dienst tussen Schagen en Den He'dsr ingericht. Om negen uur Zaterdagmor gen was de baan weer zover vrij ge maakt, dat de treinen konden passaren. Men had daarbij wel hinder ondervon den van het feit, dat de achterwielen van de auto, een vijftonner, onder de locomotief waren terecht gekomen. PSEUDO-VOGELPEST IN DEN iLP. In de gemeente Den lip heeft zich bij 700 kippen van de poelier H. Taams wederom speudo-vogelpest voorgedaan. De beesten zijn in de destructor te Purmerend vernietigd. Het was Zaterdag weer een beste dag voor H.C.S.C. Niet alleen wisten alle elftallen te winnen, maar boven dien hielp Z.C.F.C. het eerste door ge lijk te spelen. H.C.S.C. 1 ontmoette in Enkhuizen Dindua 2. Deze altijd lastige tegenstander gaf onze stadgenoten han denvol werk. Niettemin leidde H.C. S.C. met de rust met 2—1. De beide doelpunten kwamen van de voet van R. Ruiten. In de tweede helft konden Amens c.s. de heftig aanvallende Enk- huizers weerstaan, en na twintig minu ten werd zelfs de voorsprong verhoogd tot 31. P. Ruiten gaf een prachtige pass naar links; Bakker speelde zich vrij en het volgende ogenblik kon de Dindua-keeper de bal uit het net vis sen. H.C.S.C. heeft in zijn afdeling nu met één punt verschil de leiding. Thuis speelde H.C.S C. 2 tegen Bree- zand Boys 1. Deze ontmoeting eindigde in een 30 overwinning voor onze stadgenoten. H.C.S.C. 4 liet zich ook al niet kloppen. In Medemblik werd met 42 van D.E.K. I gewonnen nadat de rust met een 2—0 achterstand was in gegaan. De junioren maakten H.R C. d met 100 in en de a-adspiranten keer den met een 51 overwinning uit Wie- ringerwaard terug. Onder grote belangstelling trad Zaterdagmorgen de wereldkam pioen dammen Piet Roozenburg met Ana. Keiliger in het huwelijk. De heer C. de Jong en mej. G. W- A- Schreurs nit Bussnm. zyn Zaterdag nacht by het oversteken van de Rijks weg Amsterdam—Het Gooi nabij Naar den door een auto gegrepen en zo zwaar gewond, dat zy aan hun kwetsuren zü» overleden. De bestuurder van de auto treft geen schuld. Het paar heeft vermoedelijk de af stand, welke het scheidde van de na derende auto, onderschat. Zo kwam het, dat de bestuurder, de heer J. S. uit Hilversum, plotseling twee mensen voor zijn wagen zag opdoemen, die hu met geen mogelijkheid meer kon ont wijken. De man en de vrouw werden gegrepen. De laatste werd ongeveer twintig meter ver weggeslingerd. ZU werd met een schedelbasisfractuur beenbreuken naar het ziekenhuis 'n Naarden gebracht, waar zij enkele ure" later overleed. De man overleed ter plaatse.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2