H.R.C. en Watervogels zorgden voor een prettige verrassing Helder zag tegen HFC tweemaal voorsprong verloren gaan Hermes-ploegen haalden gisteren zes van de veertien punten U.V.V. werd in haar opmars door de roodjakken gestuit Z.A.P. had meer verdiend dan een nederlaag tegen Grasshoppers Veilige voorsprong v-n Succes ging in laatste minuut verloren Turnkring HNK wenst meer aandacht voor de damesgymnastiek Nederlagen voor Helder en Schagen Hollandia deed in 3C C.S.V. struikelen Italiaanse scouts weer op het oorlogspad L? 1 Wieringermeer Wieringerwerfs brandweer was de snelste Haarlemse voorhoede was uiterst snel Gasten scoorden nog vlak voor tijd (3—4) Doelpunten van Nieuwstad en Rijkers Verdiende 2-0 zege voor hardwerkend H.R.C. Rotgans scoorde vier doelpunten Voor het eerst dame in Turnkring-T.C' DAMKAMPIOENCHAP VAN NOORD-HOLLAND MAANDAG 8 OCTOBER 1951 Er rUn gisteren in het voetbalwereldje weer UI van verrassende uitslagen gevallen. Veel bewondering hebben wij voor HRC, dat In Utrecht met 2—0 over LVV zegevierde. De roodjakken hebben daarmee nog duidelijker dan tevoren getoond, dat zU in de tweede klasse meer zijn dan een gevaarlijk tegenstander. Helder heeft op eigen terrein met 4—3 van HFC verloren. De Haarlemmers heeft het wel een beetje mee gezeten ,want de wltjakken namen enkele malen de lei ding. In de eindsprint waren zij het ongelukkigst. En dan Watervogels. De nieuwe opstelling heeft het dus gedaan. De lang niet malse uitwedstrijd tegen Vrone eindigde in een 11 gelijk spel. Wellicht breekt nu voor de Torren een betere tijd aan. Zij hebben de punten hard nodig. Schagen hebben wij tegen DTS iets te hoog aangeslagen. De Deetjes wonnen met 21. /j In de tweede klasse verliepen alle •wedstrijden geheel volgens de verwach tingen. Helder verloor met gering ver schil van HFC en Baarn was inderdaad tegen ZFC niet opgewassen (14). HVC had wederom een beste dag. De reis naar OSV leverde een 32 overwin ning op. De Amersfoorters hebben nu op hun naaste concurrenten een voor sprong van drie punten. AFC heeft Westfrisia een warme ontvangst bereid, De reserves, getuige de 2—2 puntenverdeling. En r2b: Alcmaria Victrix 2—OSV 2 2—0 geloof maar, dat de Enkhuizers er voor Westfrisia 2—Stormvogels 2 1—0 Vc- hebben moeten vechten! lendam 2—KFC 2 2—2, WFC 2—Helder AFDELING: 2A 2 2—L Blauw Wit 4—EDO 2 1—3. r3a: KFC 3Always Forward 2 32, HRC 3—WSV '20 2 0—3,1 Alkmaarse Boys 2—OSV 4 1—1, Hollandia 2—ZFC 3 2—3, ZVV 2—WFC 3 2—6. r3b: Zaandijk 2De Volewijckers 3 0—0, HRC 2—KFC 4 0—3, KW 2—As sendelft 2 02, Zilvermeeuwen 2OSV 3 2—0, QSC 2—Westfrisia 3 0-1. H.V.C. 4 4 0 0 10— 5 8 Stormvogels 4 2 1 1 9— 4 5 Z.F.C. 4 2 1 1 8— 6 5 Westfrisia 4 2 1 1 12—13 5 H.F.C. 3 2 0 1 6— 7 4 Helder 5 2 0 3 16—12 4 A.F.C. 4 1 1 2 11— 8 3 Alcmaria 4 1 1 2 5— o 3 OS.V. 3 1 0 2 5— 7 2 Baarn 4 1 0 3 8—16 2 V.V.A. 3 0 1 2 7—13 1 Alleen op de overwinning van HRC op UW hadden wij stellig niet gere kend (0—2), maar de overige resulta ten verwekten geen bevreemding. KFC zond De Spartaan met lege handen weg (32), en gaat nog steeds ongeslagen en veilig aan de kop van 2 B. De KFC'ers hadden niet alleen het geluk dat UW werd geslagen, maar boven dien dat Volendam en Zeeburgia aan elkaar een punt verspeelden (11). Ne derlaag nummer vier leed Schoten gis teren met 3-1 bij DWV. Hercules kwam ook al niet verder met zijn 51 neder laag tegen ZVV. AFDELING: 2B K.F.C. 5 4 1 0 12— 7 9 Volendam 5 3 1 1 14— 7 7 Zeeburgia 4 2 2 0 5— 3 6 Z.V.V. 5 2 2 1 14— 7 S U.V.V. 5 3 0 2 9— 5 6 H.R.C. 4 2 1 1 8— 6 .4 D.W.V. 5 2 1 2 6— 6 8 De K.mers 4 1 1 2 11— 7 3 Spartaan 5 0 2 3 5—16 2 Hercules 4 0 1 3 1—10 I Schoten 4 0 0 4 4—15 0 De grote strijd in de derde klasse C. tussen CSV en Hollandia, is in een 2 -1 zege voor laatstgenoemde club geëin digd. Dat betekent, dat de Hollandianen de CSV'ers hun eerste verlies hebben toegebracht. En wat belangrijker is: de beide tegenstanders van gisteren gaan vandaag samen aan de kop. De kemp hanen smaakten voorts het genoegen een 00 gelijk spel van Beverwijk en Alkmaarse Boys te mogen vernemen Zaandijk heeft zich met een 3—1 over winning op WSV '30 nu ook voor aan sluiting met de leidende groep gemeld. Ripperda bleef IW met 31 de baas, C.S.V. Hollandia Beverwijk Zaandijk Alkm. Boys W.S.V. Ripperda Q.S.C. BK.C. C.V.O. Wijk aan Zee IV.V. Watervogels heeft gisteren zijn eerste puntje op de lijst gekregen, middels een 11 gelijke spel tegen Vrone. Schagen heeft enigszins teleurgesteld met de 2—1 nederlaag tegen DTS, dat toch tot voor gisteren middelmatige resultaten had geboekt. Succes heeft kans gezien VZV een 4—4 gelijk spel af tedwigen Niet ZAP, maar Grasshoppers kan daar van misschien profiteren. De ZAP'ers verloren gisteren ten minste met 31 van hun Grass-concurrenten. Zeer ver dienstelijk heeft Texel zich Zondag ge weerd. De eilandbewoners kwamen met 3—2 van Bergen terug. Wieringer- waard verloor met de oneven goal van Oudesluis (01). 5 4 0 1 10— 4 6 5 3 2 0 11— 7 8 5 3 1 1 11— 6 7 5 3 1 1 9— 4 7 4 2 1 1 9— 6 5 4 2 1 1 9— 7 5 5 2 1 2 13—13 5 4 0 3 1 6— 8 3 4 1 1 2 8—14 3 4 0 1 3 9—15 1 4 0 1 3 5—10 1 5 0 1 4 6—12 1 (Advertentie. Ing. Med.) „Kom onmiddellijk, dan betalen wij 150.000 kronen" stond er ongeveer in het telegram dat Ragnar Larsen Zater dag van de Romeinse club Lazio ont ving. Als dus de Noorse voetbalbond zich kan verenigen met het onmiddel lijke vertrek van Larsen, komt deze Noor, die dit aanbod wil accepteren, •Motseling aan het hoofd te staan van •n bedrag ter waarde van ongeveer 75.000.—. AFDELING: 4A Oudesluis 5 3 1 1 8— 4 7 Grasshoppers 5 3 1 1 8— 4 Z.A.P. 6 3 1 2 14—13 7 Schagen 5 3 0 2 9— 8 S Succes 6 2 2 2 16—14 6 D.T.S. 5 2 1 2 10— 9 5 R.K. A.F.C. 5 2 1 2 9—11 5 Vrone 6 1 3 2 13—13 5 Wieringerw. 5 i 2 2 7— 8 4 Bergen 5 2 0 3 7— 9 4 Texel 6 1 2 3 8—11 4 Watervogels 5 0 1 4 5—14 1 In Wieringerwerf hebben Zaterdag middag de brandweercorpsen uit de Wieringermeer elkaar bekampt in een onderlinge wedstrijd. Wieringer werf bleek deze keer over de vaardig ste spuitgasten te beschikken: in 17.20.4 min. volbrachten zij de opgave met 110 strafpunten. Middenmeer werd tweede in 21.29.4 min. met 150 strafpunten en Slootdorp derde in 29.26.1 min. met 260 strafpunten. De ploeg uit Wieringerwerf kwam daardoor in het bezit van de wissel beker, terwijl commandant Hoes bo vendien een medaille in ontvangst had te nemen. De prijzen werden uitge reikt door wethouder Smid omdat bur gemeester Loggers verhinderd was. De heer Smid merkte op, dat de gemeente jaarlijks veel geld uitgeeft voor de brandweer en dat hij uit deze wedstrijd de indruk had gekregen, dat manschap pen goed zijn geoefend en hun taak verstaan. Opnieuw hebben de wltjakken een nederlaag moeten incasseren, en nu nam HFC de punten mee naar de Spaarnestad. Dit was niet nodig geweest, want twintig minuten vóór tijd hadden onze stadgenoten andermaal de leiding geno men en het leek er op, dat de thuisclub de zege binnen het bereik had. Maar de HFC-ers gingen toen het middenveld beheersen en vandaar uit werden talrijke zeer gevaarlijke aanvallen via de vleugelspelers opgezet. De anders zo hechte verdediging der wltjakken kon deze aanvallen ternauwernood de baas; keer op keer kwamen de backs voor grote moeilijkheden te staan, en vooral toen HFC weer gelijk maakte kreeg men een opeenhoping voor de Helder-veste. minuut stilte in acht genomen voor het Zaterdag overleden KNVB bestuurslid de heer Burgwal. Sensationeel begin Na de aftrap van Schouwenaar nam HFC meteen de bal over. Er volgde een snelle anaval, die door een corner werd onderbroken. Deze, door Hans Winter genomen hoekschop werd door zijn broer, linksbuiten Hein Winter goed afgewerkt. De bal verdween in de uiterste hoek van het doel, 01. Bijna was even later de stand gelijk, maar Toch had Helder vóór de rust zeker het beste van het spel en de kansen die de voorwaartsen toen onbenut lie ten, waren niet te tellen. Eerlijk gezegd was keeper Heytink van HFC er bij zonder goed in en hij deed menige sco ringskans voor de witjakken teniet gaan. Vóór de wedstrijd begon werd één Het eerste elftal van Hermes heeft gisteren In de Kaasstad met 1-0 van Alkmaar 2 (heren) verloren. Reeds in de eerste minuut gelukte het de middenvoor van de gastheren te doelpunten (1-0). Hermes was daarna bijna de gehele wedstrijd iets sterker, maar de voorhoedespelers aarzelden te lang met schieten waardoor de kansen verloren gingen. Zelfs een strafbully werd gemist. De middenlinie was het beste deel van de Helderse ploeg. Wat de meest optimistische HRC-supporter niet heeft durven dromen is ge schied. HRC heeft in Utrecht kans gezien UW volkomen verdiend met 20 te verslaan. Zowel technisch als tactisch waren de Racers hun tegenstanders de baas en daar ook het tempo van de rood-witten even hoger was, is deze uitslag geenszins geflatteerd. De gewijzigde opstelling (P. Nieuwstad rechtsbinnen en A. de Vries linkshalf) bleek reeds spoedig een verbetering. Vooral het opnemen van Nieuwstad in de voorhoede was een hele versterking. toen zijn scl.ot buiten het bereik van Lingbeek langs de paal vloog. Aan de andere kant kopte Nieuw stad uit een voorzet van Rijkers de bal juist over. Met het verstrijken van de tijd steeg de spanning. UW vocht voor de ge lijkmaker, t' •wijl HRC trachtte de kleine 1-0 voorsprong te vergroten. Het laatste gebeurde. Toen Rijkers van rechtsbuiten Kra mer een bal bemachtigde en een ieder een voorzet verwachtte, liep deze han dige speler als een hazewind naar bin nen om met een goed gericht schot de voorsprong te vergroten, 20. De Racers, gesteund door deze voor sprong, legden nu het accent op de verdediging waardoor de Utrechtenaren in het bezit kwamen van het midden veld. Ook in deze periode wist UW niet tot een doelpunt te komen, zodat het einde kwam met een alleszins ver- UW stelde wat teleur. De Utrechtse voorhoede was totaal ongevaarlijk en daar het spel te kort werd gehouden, kon de HRC-achterhoede, die zeer goed was, steeds ingrijpen. Nadat beide elf tallen elkaar enigszins hadden verkend nam HRC het heft in handen. Uit een hard schot van P. de Vries, na een goede combinatie met Rijkers, ging de bal juist over. Na ongeveer 15 minu ten liep Nieuwstad op een naar voren geschoten bal goed door, een schot volgde, dat via de keeper in het doel verdween (0-1). UW, geprikkeld door déze achter stand. gooide er nog een schepje op, doch toen al bleek dat de voorhoede machteloos was tegen de HRC-defen- sie. De enkele malen dat de UWers deze linie passeerden vonden zij steeds doelman Lingbeek in hun baan, die hen resoluut terugwees. Bij HRC ging het in de voorhoede beter. Men verstond de kunst om de achterhoede van UW uit elkaar te spelen, waardoor enige goede kansen werden verkregen. Die werden echter voor de rust niet meer uitgebuit. De tweede helft Het spel stond na de rust op een veel lager peil dan in de eerste helft. Door enige eigenaardige beslissingen van de scheidsrechter dreigde de goe de verstandhouding in het veld te ver dwijnen. Gelukkig echter duurde dit maar heel kort. HRC werd in deze periode door een wel zeer onsportief publiek uitgefloten. Goed samenspel in de UW-voorhoe- de, waaraan het hele quintet deelnam werd besloten met een schot van rechtsbinnen Bakker, dat door Ling beek prima werd gestopt. Kort hierop had dezelfde speler niet veel geluk diende 20-overwinning voor de rood jakken. Hermes 2 (heren) speelde aan de Meeuwenlaan met 22 gelijk tegen Hilversum 5. Het was een aardige wed strijd, waarin deze hardwerkende Her- mes-ploeg dus kans zag de Hilversumse veteranen één punt te ontfutselen. Tot enkele minuten voor het einde stonden onze stadgenoten voor dank zij twee fraaie doelpunten van Broekhuizen, waar de gasten er één tegenover had den gesteld. De laatste Hilversumse aanval leverde ook een doelpunt op en daarmee was de eindstand 22. Het eerste dames-elftal van Hermes deelde in een doelpuntloze ontmoeting met Kraaien I. Deze eerste competitie wedstrijd gaf een sterkér Hermes te zien, dat echter het overwicht niet in doelpunten wist uit te drukken. Vooral na de rust was Hermes steeds in de aanval, maar enkele mooie kansen wer den gemist door onbeheerst schieten. De middenlinie maakte de grote fout, te ver op te dringen waardoor de voorhoe de te weinig ruimte kreeg. Hermes 2 (dames) keerde met een 53 overwinning van Kraaien 2 terug. Met deze uitwedstrijd omzeilden de Helderse dames een moeilijke klip. Met de rust was de stand 02. Na de her vatting scoorden beide elftallen elk nog driemaal. De Helderse doelpunten wa ren van Jetty Zegel (3), Henny de Jon ge en Nel Koster. Hermes 3 (dames) leed op eigen veld een 41 nederlaag tegen Strawberries 4. In de eerste helft zag het er niet naar ZAP heeft geen kans gezien om In de uitwedstrijd tegen Grasshoppers ook maar één winstpunt te behalen, toch had de ploeg uit de Polder meer kun nen bereiken als de voorhoede een be ter gebruik had gemaakt van de gebo den kansen. Wel was de doelman van Grasshop pers in uitstekende conditie, maar men dient te bedenken dat hij bovendien niet te klagen had over gebrek aan me dewerking van lat en palen. Grasshoppers maakte een beter ge bruik van de geboden kansen. Schilder strafte eerst feilloos een corner af en even later was het de zelfde speler die Kuys voor de tweede maal het nakij ken gaf. Na deze achterstand pak tg ZAP de zaken wat energieker aan en dat resulteerde kort vóór de rust in een doelpunt van Van Oosten. In de twee de helft was ZAP aanvankelijk in de meerderheid. Aan tal van aanvallen moest de Grasshoppers verdediging het hoofd bieden. De ZAP voorhoede kon dit overwicht echter niet in een doel punt uitdrukken en zo als het meer dan eens gebeurt, kwam er een doel punt aan de zijde waar men het niet verwachte. De linksbuiten van de gast heren kreeg de bal toegespeeld van Groot en passeerde Kuys voor de derde maal. Timmer maakte even later ge bruik van een fraaie kans om de ach terstand te verkleinen. De pogingen van ZAP althans nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, bleven zonder succes. uit, dat zo'n nederlaag zou worden ge- incasseerd. Vóór de rust waren de Her mes-dames veel sterker, maar zij kon den niet tot doelpunten komen. Kort na de hervatting wist invalster Cora Bo- lier met een keurig doelpunt Hermes 3 de leiding te bezorgen (10). Straw berries 4 maakte spoedig gelijk en wist in een paar minuten zelfs nog driemaal te scoren (14). Deze overwinning was wel enigszins geflatteerd. De Hermes-ongens verloren met 63 van Strawberries a. Toch was te zien, dat Hermes al beter speelde dan verle den week. Het overwicht van de Bever- wijkse ongens was echter zo groot, dat zij reeds spoedig met 40 voorstonden. Hermes kwam er toen beter in en Dick Maasland wist driemaal de Strawber- ries-doelman te verschalken. Maar ook de gasten maakten nog twee doelpun ten, zodat deze aardige wedstrijd met 63 door Strawberries werd gewonnen. De Hermes-meisjes zegevierden met 10 over Allianced d. Het was een ge- lijkopgaande wedstrijd. Het enige doel punt kwam van de stick van Tiny Brakenhoff. VISSERIJBERICHT URK, 6 October. Door 34 vaartui gen werd aangevoerd: 1881 pond lijnaal f 1.08f 1.16, 86 pond snoekbaars f 0.65 f 0.70, 21 pond rode baars f 0.62f 0.70 en 302 pond voorn f 0.06f 0.07 p. pond. Het eerste elftal van de Adelborsten zo vernamen wij nog, heeft met 50 van Zand voort 2 verloren. De jonkers waren geheel uit vorm, maar hadden stellig niet een zo grote nederlaag ver diend. Heijtink wierp zich moedig voor de toestormende Rottier. Het wegwerken in de Helder-defensie was even later slecht verzorgd, zodat midvoor Moole- naar een kans kreeg. Boekei redde evenwel op fraaie wijze Helder begon daarna van zich af te bijten en wij konden verschillende schoten noteren, maar Heijtink was als een rots in de branding. Het was aan zijn optreden in het volgende kwartier te danken dat de stand 01 bleef, want Helder nam toen de HFC-verdediging geducht on der vuur. Diverse corners werden weggegeven want de HFC-ers speeiden het systeem „weg is weg". Een goede doorgekopte bal van Schouwenaar be landde bij Dorlijn, die naast schoot. Toch was het weer Schouwenaar, die na een half uur spelen er goed over links vandoor ging. Hij kon de bal strak voor de doelmond plaatsen waar Rottier, na snel reageren, Heijtink het nakijken kon geven, 11. Spil Kam- meijer viel toen uit en werd vervangen door Flack. Het grootste gevaar bij HFC kwam van de linkervleugel Hein WinterRichelman, maar vooilopig bleven Beekhoven en Himpen de si tuatie meester. Spil Puhl schaduwde de gevaarlijke Moolenaar voldoende. Toen even later weer een snelle aanval op touw werd gezet, had doelman Boekei het goed bekeken. Ver uitlo pend schoot hij de bal voor Winters voeten weg, deze daarmee een prima scoringskans ontnemend. Helder pro beerde het weer, maar de schoten wa ren te zacht of te onzuiver om succes te hebben. Ook het switchen m de Helder-voorhoede (zoals tegen West- Frisia) werd niet toegepast. In de tweede helft begon Rottier met een schot te lossen, waaruit de bal via Heijtinks' vingers over de lat verdween. Helder bleef in de aanval maar steeds werd het gevaar afgewend. Toch kon Rottier na zestien minuten de bal op pikken en na een korte dribbel Heijtink wederom het nakijken geven, 21. HFC was geenszins ontmoedigd; zijn aanvallen waren van goed gehalte en toen na 22 minuten de bal via Himpers' been langs Boekei ging. kwamen de Haarlemmers op goedkope wijze aan de gelijkmaker, 22. Even later ge beurde aan de andere kant hetzelfde. Rottier schoot hard in en via een tegen stander verdween de bal in het doel, 3—2. Met nog twintig minuten te spelen had Helder de beste papieren, maar een minuut later behoorde dit ook al weer tot het verleden, want dekkings- fouten in de Helderverdediging waren er de oorzaak van dat Moolenaar kon doelpunten, 33, De druk op het Helder-doel bleef aanhouden. De witjakken konden zich niet loswerken en daar het middenveld onvoldoende werd bezet, kwam de bal steeds weer terug. Vijf minuten voor het einde werd het vonnis over Helder voltrokken. Molenaar kreeg de vriiheid om te dribbelen en van dichtbij zag hij kans Boekei te passeren, 34. Het bezoekende VZV heeft op het Succesterrein een gelijk spel uit het vuur gesleept. Men kan voor deze prestatie te meer respect hebben, wanneer men bedenkt dat de thuisclub in het eerste half uur een volkomen normale 30 voor sprong nam en ook later, toen de stand weer gelijk was geworden, nogmaals de leiding wist te nemen. Deze achterstand werd in de laatste minuten, door een penalty weggewerkt, zodat de einduitslag 4—4 werd. Bij Succes verrichtte links buiten Cor Rotgans een uitstekende prestatie door alle vier doelpunten voor zijn rekening te nemen. Bij de gasten zorgden de Wijnkers voor de doelpunten. rt het bejte van het spel voor zich en uit Aan spanning heeft het niet ontbro ken, doch de wedstrijd had een zeer sportief verloop. Direct na de aftrap belegerden de bezoekers het Succes- doel, waar alle hands aan dek werd geroepen en vaak in paniek moest worden weggewerkt. Al spoedig was Succes de situatie meester en na een keurige combinatie van de linkervleu gel maakte Succes bij een snelle uit val door Cor Rotgans de eerste goal, welke spoedig werd gevolgd door een tweede. Toen was het de beurt van VZV dat een drietal corners forceerde. Toch hield Succes over het algemeen VERREWEG het belangrijkste punt, dat tijdens de Zaterdagmiddag in Scha gen gehouden vergadering van de Turnkring Hollands Noorderkwartier naar voren kwam, was een discussie over de vraag of in het KNGV de dames gymnastiek naar de achtergrond is geschoven. Voorzitter mr. D. Breebaart for muleerde het overigens iets anders: het KNGV zou teveel zijn ingesteld op heren- gymnastick, waardoor Nederland op internationaal gebied ten achter komt. Daar staan kracht en vlugheid in minder aanzien dan gratie en schoonheid en het was bijvoorbeeld een hartewens van mevrouw Van der Most (één der landelijk bekende leidsters), dat ook in ons land de gratie en schoonheid (dames) komen tv staan tegenover de kracht en vlugheid van de heren. Een opvatting, die vol gens mr. Breebaart bekoring zou kunnen hebben voor het publiek. De ter vergadering aanwezijge dames bleken het volkomen eens te zijn met de opvattingen van mevr, Van der Most, waarbij opgemerkt werd, dat de buitenlandse dames veel eleganter oefe nigen maken. Een mening, die door een besturuslid van de g.v. Texel werd onderschreven. Een andere Texelaar, de heer C. Mets, sprak over een kwes tie van opvatting, al wilde hij toege ven, dat er van de dames aan de toe stellen dikwijls teveel wordt geëist. Het gaat echter om de vraag, wat lichamelijk het beste is en de heel Mets wilde persé de zaken niet omkeren. Voor de leiders is een omschakeling bij londer moeilijk en daarom moet er naar een middenweg worden gezocht. Dit had mr. Breebaart overigens ook reeds opgemerkt: omschakeling is niet een kwestie van een paar dagen, maar er moet iets gebeuren. Daarom werd dan ook eensgezind besloten, op voor stel van het bestuur, om een brief te laten uitgaan van de kringen Den Haag. Leiden, Utrecht en HNK aan de voor zitters van de andere kringen om dan eventueel in de komende bondsverga dering (op 13 en 14 October as. in Utrecht) deze uiterst belangrijke zaak te kunnen aansnijden. Er zou dan b.v. kunnen worden voorgesteld een aparte Technische Commissie voor de dames gymnastiek in te stellen of de dames meer invloed te geven in de bestaande T. C. Als de topleiding richtlijnen gaat geven, dan kan er althans een begin worden gemaakt. Een begin. De Turnkring deed dat in eigen gelederen ook. Wegens bedanken van de heer K. L. Slot kwam er een plaats vrij in het bestuur en gekozen werd de heer J. P. Schotsman, tot nu toe lid van de T. C. In de commissie werd nu voor het eerst een dame geko zen: mevr. Posthumus-Snooy van Wie- ringen. Turnblad: pro en contra Er werden weer harde noten gekraakt over het Turnblad. Het bondsbestuur wil het blad aan alle KNGV-leden zen den, maar dan wordt de bondscontri- butie met één gulden tot f 2.50 ver hoogd. Het bestuur van de kring wilde zich tegen deze maatregel niet verzet ten, omdat mr. Breebaart de zaak dan ook alleen principieel wilde zien. Daar naast kan men gaan beoordelen of de inhoud beter kan zijn. Verschillende turnkringen zullen zich voornamelijk om financiële redenen tegen het voorstel verzetten. Maar, zo merkte mr. Breebaart op, beseft men eigenlijk wel, dat het gaat om één sigaret per veer tien dagen of twee borrels of twee kop jes koffie per jaar? Nadat in het alge meen de meeste afgevaardigden hadden verklaard de inhoud van het blad niet op prijs te stellen, werd er gestemd. Met 23 tegen 8 stemmen werd besloten dat HNK het bestuursvoorstel in Utrecht zal steunen: vóór een verplicht abonnement dus. De heren mr. Bree baart, secretaris J. Kaan Kzn. en K. L. Slot gaan naar Utrecht. Tevoren was reeds besloten de heer J F. van Loo te Den Helder te benoe men als erelid van de Kring. In een volgende vergadering zal hij worden toegesproken. De heer K. L. Slot werd wegens zijn goede werk benoemd tot lid van verdienste en uit een rapport van de penningmeester bleek, dat de openluchtdag op Texel een voordelig saldo van ruim honderd gulden had op geleverd. Hetgeen niet meeviel, maar de reiskosten bedroegen dan ook maar liefst f 1120. De Februari-wedstrijden zullen, zo mogelijk, in de Wieringer' meer worden gehouden. Lukt 't niet, dan gaat men naar Langedijk. Mede gedeeld werd nog, dat HNK van vier en twintig kringen als tweede werd ge rangschikt voor de prestaties bij de vaardigheidsproeven. Limburg had het hoogste percentage geslaagden. Bij de rondvraag werd besloten de T. C. opdracht te geven om de mogelijk heid te onderzoeken voor de volgende openluchtdag een massale oefening voor dames en heren te creëren. „Lycurgus" (Schagen) vond, dat de heren te weinig in het werk werden betrokken en wil de dit nu ondervangen door een geza menlijke oefennig. Êr werd ten slotte gediscussieerd over de datum van de athletiekdag en het leidersvraagstuk. Dit laatste dreigt weer urgent te wor den omdat de heer J. Mintjes btnnen afzienbare tijd zijn drie clubs (Scha gen, Wleringerwaard en Oudesluis) zal gaan verlaten. En de heer Slot ten slotte hield een warm pleidooi voor het houden van een „kaderdag", waar dan verenigingsbestuurders wegwijs zouden kunnen worden gemaakt in or ganisatorisch en adminstratief werk En een dergelijke dag zou er tevens aan medewerken de onderlinge band te versterken. een keuri« bal van invaller-rechtsbui ten Edens kon linksbuiten'Cor Rotgans het derde doelpunt maken (3-0). Gelijk In het Succes-kamp verkeerde men na dit derde doelpunt in een hoera- stemming, maar nog voor de rust bracht rechtsbuiten Piet Wijnker de stand op 3-1. De tweede helft gaf on geveer hetzelfde spelbeeld- alleen wa ren de Successers toen minder geluk kig met hun schoten. Door het wind- voordeel was ook het spel bij de thuis club minder beheerst en de VZV-aan- vallen werden steeds gevaarlijker. Bos faalde voor open goal, toen de Succes linksbinnen hem de bal voor de voeten legde. De uitstekende VZV-keeper stompte een prachtig schot van de Succes-middenvoor over de lat. Het was thans een verbeten veld, dat bet laatste offensief inzette. Keeper IJzer moest voor een schot van linksbuiten Cor Wijnker zwichten (3-3\ D't doel punt werd door de talrijke VZV-aan- hangers met uitbundig gejuich begroet. De desillusie was echter groot, toen Cor Rotg..ns bij een snelle uitval zijn vierde doelpunt van deze middag scoor de. Hiermede leek de strijd beslist. Bij een van de laatste aanvallen van de wanhopig vechtende bezoekers, maak te Lindenberg echter hands en via de daarvoor toegekende strafschop maak te middenvoor Willem Wijnker op hieuw gelijk, daarmede zijn club voor een zeker schijnende nederlaag behoe dend. De wedstrijd om het persoonlijk dam kampioenschap zal van 6 October tot 24 November in verschillende plaatsen van Noord-Holland worden verspeeld. Door het bestuur van de Kon. Ned. Dambond heeft men de volgende spe lers voor dit tournooi aangewezen: J. H. Beeke te Weesp, H. van Ravestein te Muiden. J. Steenhuis te Amsterdam, J. Koppies te Hoorn. J. Oud te Bovenkar- spel, P. Boers te Noord-Scharwoude, F. Slot te Broek op Langendijk, D. Veen te Oostzaan, J. Stroo te Krommenie. IJme de Jongte te Velsen. H. Veenstra te Breezand en H. C. Willemse te Heemstede. De partij Stroo—Veen is inmiddels gespeeld en geëindigd in re mise. Het lijkt ons een sterk bezet tour nooi, waarin felle strijd zal worden ge leverd. K

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3