Schermer Dansers brachten op het Stationsplein kleurrijk spel RUITSTOFFEN ZAKDOEKEN VITRAGE Wilt U even noteren 11 39 ct Goede wedstrijd van H.R.C. in de basketball-competitie Oud-onderofficieren boden het toneelspel „Rimboe in Mokum" Westtriesland in Den Helder Demonstratie volks- en boerendansen Klederdracht als op een plaatje LAKENS U.HH1 MUTATIES BI) DE MARINE Dr O Noordenbos over „Tak en zijn Kroniek" Sneltrein naar Den Helder had pech IN HET KORT Geus eindigde op vierde plaats in Amsterdam Het bevolkingsonderzoek op longtuberculose Pranger clubkampioen van „D.O.K." Oranje-Blauw verrasie de Adelborsien Grote overwinningen voor HAV en KVH-dames Zotternij werd uitstekend opgevoerd Wintercompetitie HBC '45 Damcompetifie „H.D.C." Tussen Haaks en Kuifje De volleybalcompetitic MAANDAG 15 OCTOBER 1951 De Schermer Dansgroep, die tegen kwart voor drie in Formosa arriveerde, bestond uit een negentiental dames en heren die er in hun Westfriese kleder dracht aantrekkelijk uitzagen.De mannen droegen zwarte pandjesjassen en kuit broeken en op hun hoofd torsten zij een hoge hoed. Witte kniekousen, kromme pijpen en dikke horlogekettingen met „knollen" van uurwerken er aan, com pleteerden hun uitrusting. De vrouwen zagen er charmanter uit in haar ge bloemde rokken met witte schortjes en Hoewel er een gezegde is dat behoudens één woord als volgt luidt: „Eigen roem....", kan de directie van de Helderse Courant toch met trots beweren dat Zaterdagmiddag het optreden van de Schermer Dansers een bijzondere attractie is geweest. Men ziet in onze stad nu eenmaal niet dagelijks Oudhollandse volks- en boerendansen uitvoeren, zodat alleen al zó bezien het initiatief van de Hel derse Courant in de smaak moest vallen. Net alleen het dansen was de moeite waard; ook de prachtige en grappige oude Westfriese klederdracht droeg bij tot het welslagen van deze echte Hollandse middag, die bovendien door een mild zonnetje van een extra feestelijk tintje werd voorzien. Wellicht ten overvloede zij vermeld, dat de dansdemonstratie werd gehouden in het kader van de Winkel actie „Groot Den Helder". haar gouden hoofdkappen, waarom par mantig kanten mutsjes wapperden. De dansers hadden hun eigen orkest meegebracht, gevormd door een pianis te, een violist, een accordeonist en een bassist. Zingend en musicerend trok kort na drieën het vrolijke gezelschap je via Koningstraat en Spoorstraat naar het Stationsplein, waar nabij de goede renloods een plankier, conferencier Tom Borgerding en duizenden stadge noten nieuwsgierig wachtten op de din gen die komen zouden. „De slaapmuts" De vele belangstellenden (reeds om half twee verzekerden twee oude da mes zich van een goed plaatsje) zijn in hun verwachtingen stellig niet teleur gesteld. Onder leiding van mevrouw Pranger uit Alkmaar en begeleid door het orkestje van mevrouw Zwager dansten de Schermers dat het een aard had. Wij zullen enkele van de dansen noemen, te beginnen met de oude Schaatsenrijdersdans en de „Slaapmuts". Veel hilariteit verwekte de dans „Don der in 't hooi" en natuurlijk ontbrak ook de Duitse polka niet op het pro gramma. Kostelijk waren de ietwat houterige passen van de mannen, wier massieve kuiten minder imponeerden dan de aangeboren souplesse waarmee hun partners bijvoorbeeld de Vierhoekwals op het plankier uitbeeldden. Het ge heel bood niettemin de aanblik van een plaatje, dat algemeen werd bewonderd. Veel waardering De leidster van het gezelschap had dan ook waardering voor haar werk, gehoord het „driewerf hoera!" na de uitvoering en het hartelijke applaus na elke dans. Mevrouw Pranger vertelde ons, hoe eigenlijk de Schermer Dans groep is ontstaan. Zij ging destijds met burgemeester J. Posch van de gemeen te Oterleek, die als voorzitter van de groep Zaterdag natuurlijk ook van de partij was, naar Wijdenes om te kijken hoe daar werd gedanst. De heer Pran ger is musicus, zodat deze zijn vrouw, die zelf in Alkmaar balletlessen geeft, met raad en daad kon bijstaan. De Schermer polka, die Zaterdag ook werd uitgevoerd, heeft het gezelschap van een echte cowboy geleerd. Maar deed dat af aan het peil van de demon stratie? Geenszins, zouden wij menen. En de heer Borgerding sloeg de plank niet eens ver mis, toen hij over „op treden in het buitenland" sprak, want verleden jaar stond een reis naar Zwit serland op het programma. En dat kon alleen niet doorgaan omdat de tournée juist in de hooitijd moest vallen, toen geen der boeren zijn bedrijf in de steek kon laten. Want zouden zij op hun boerderij een volwaardig assistent ne men. dan moet er geld bij. En het dan sen blijft nog immer een liefhebberij- i Grote drukte Maar druk heeft de Schermer Dans groep het wel. Om de drie weken wordt het gezelschap wel ergens gevraagd en nooit stelt men iemand teleur, omdat de Schermers van een „uitje" houden. En nooit ook mankeert Maike, de doch ter van burgemeester Posch, die al evenzeer van de volksdans houdt als haar vader. Rest ons te vermelden, dat het ini tiatief van de Helderse Courant mede tot stand kon komen door de mede werking van de firma's Van Weelde, Vinken en Tielrooy en restaurant For mosa. Tijdens een gezellig samenzijn bood burgemeester Posch de leden van het comité van ontvangst ieder een Goud se pijp aan. Er wordt beweerd dat er geen geld meer onder de mensen is. Maar zij die toch nog over enige contanten beschikken zijn dubbel goed af, want wij gaan door met onze aanbiedingen, die met de normale waarde niets meer te maken hebben gemaakt van zuiver wollen Engels kamgaren voor ja ponnen, deux-pièces, rokken en kinderjurken Exclusieve ruiten, ruim 140 c.m. breed. Een kwaliteit waarvoor U overal 11.50 betaalt, koopt U nu per Z98 Meter voor En dan onze aanbieding vitrage. Wij kunnen ons de tijd niet heugen, dat wij zo mooi gewerkte vitrage, met een heel fijn patroontje zo voordelig konden bieden keurig werkje 75 c m. breed CQ per Meter Als derde aanbieding keurige gekleurde heren 45 c.m. vierkant, in vele kleuren en wit met gekleurde rand. Normaal 65 ct. koopt voor Extra brede graslinnen edele garens, 180 x 235, niet ge zoomd (dat kon er niet al) "T48 nu voor Met ingang van 16 October is de luitenant ter zee vlieger der eerste klasse W. O. P. R. Aernput eervol ont heven van de functie van adjunct marine-attaché voor de behandeling van luchtvaartzaken bij Hr. Ms. Am bassade te Londen, tot zijn opvolger is benoemd de luitenant ter zee vlieger der eerste klasse J. C. Petschi. De luitenant ter Jee arts der eer ste klasse J. N. Dijkstra is op zijn ver zoek eervol uit de zeedienst ontslagen en ingedeeld bij de Koninklijke Marine Reserve. Tot luitenant ter zee van vak diensten der derde klasse zijn benoemd de oppertorpedomakers A. Jansen en T. van der Molen, de opperschipper J. Wiskerke, de opperelectromonteurs J. Hufcregtsen, H. Koning en S. Schraa, de oppervliegtuigmakers J. H. Roozendaal en K. Mallee. de oppertelegrafist L. do Vos en de adjudant-onderofficier der mariniers P. Sinke. Aan de luitenant ter zee van vak diensten der tweede klasse A. van Seij- derveld is op zijn verzoek eervol ont slag verleend wegens langdurige dienst. De luitenants ter zee van vak diensten der derde klasse A. Brans. P C. de Ruifer A. W. J de Groot, G. J. Harfst. S. W Anema, F. J. van don Brink, J. P van der T eelie en F. Mep- pelink zijn bevorderd tot luitenant ter zee van vakdiensten der tweede klasse. Hoewel P. L. Tak, de bekende voor man i" het begin van de socialistische beweging, zich nooit humanist genoemd zal hebben, verdiende hij deze naam volgens dr. O. Noordenbos, die Zondag voor de Humanistische Gemeenschap sprak over „P. L. Tak en zijn kroniek", ten volle. Immers Wibaut, de vriend van Tak, getuigde, dat bjj deze laatste het dienen van de gemeenschap tot een vanzelf sprekende plicht was gewor den. Inderdaad, deze veelzijdig begaafde man, Zeeuw van geboorte, van nature te sloom om enige eerzucht te voelen of om voor zijn eigen belangen op te komen, afkomstig uit liberale kringen, stortte zich, na door studie tot het so cialisme gekomen te zijn, tenvolle in het werk voor de SDAP, werd raads lid in Amsterdam, lid van de tweede kamer, redacteur van „Het Volk", voor zitter van de Partij en werkte zich in de letterlijke zin van het woord dood. Hij stierf in 1907 aan een hartverlam ming. Bovendien was Tak het bindende ele ment van de vele en velerlei medewer kers aan het weekblad „De Kroniek", een tijdschrift zó uitzonderlijk als Ne derland vóór of na die tijd, volgens ge tuigenis van Prof. Huizinga nooit ge kend heeft. „De Kroniek" werd in 1895 door en kele jonge mensen o,a. Jan Veth en J. Kalf, ontevreden met de gang van za ken bij de „Nieuwe Gids", met Tak, als oudere en meer bezadigde man, als redacteur, opgericht. Al spoedig bleek, in tegenstelling tot de aanvankelijke bedoeling, de grote stuwkracht van de oudere man uit te gaan. Het doel van dit weekblad was drieërlei: le. Het dienen van de zich toen aller- wege onder de jonge schrijvers en kunstenaars baanbrekende vernieuwing. 2e. Het verdedigen van de cultuur tegen de macht van het geld en het militarisme. 3. Het verbreiden van de gemeens- schapsgedachte. Veelsoortig en groot was het aantal begaafde jonge mensen, dat zich hier door aangetrokken voelde. Men vond er zowel katholieken als socialisten onder en vele van hen hebben later een belangrijk aandeel genomen in het Nederlandse culturele werk. Van de bekendsten noemen we nog: Diepen- brock, Frans Coenen, Cornelis Huygens,' van der Goes en Frederik van Eeden. Als voorbeeld van de onderwerpen, die uitvoerig in de Kroniek besproken en van alle kanten belicht werden, be handelde dr. Noordenbos: Socialisme en Kunst, Oorlog en Kapitalisme, Gods dienst en Vrije Gedachte. Steeds be trof het culturele strijd in de hoogste regionen van de geest. Tak was zozeer de ziel van de onder neming, dat na zijn dood nog maar één nummer van „De Kroniek" is versche nen. Door een defect aan ae compressor in de locomotief van de sneltrein van Am sterdam naar Den Helder, die Koog- Zaandijk passeert om even voor elf uur, moest deze trein bij het station Koog- Zaandijk uit de dienst worden geno men. De reizigers konden echter over stappen in de electrische trein die om 11 uur vanuit Koog-Zaandijk vertrekt, zodat nodeloos wachten voor de passa giers voorkomen werd. Om kwart voor twaalf werd de de fecte trein naar Alkmaar gesleept. De receptie, die ter gelegenheid van het 65-jarig jubileum van „Het Witte Kruis" hier ter stede zou wor den gehouden op Zaterdagmiddag 27 October in „Formosa", moest door omstandigheden worden uitgesteld tot Zaterdagmiddag 3 November. Vanavond om zeven uur begint in de Marinecantine aan de Buitenha ven de eerste „Postzegelruilbeurs" van het Bureau O S en O. Voor het Instituut voor Arbei dersontwikkeling houd de heer C lest,hoofd van de BLO-school, van avond een lezing over „De psycholo gie van het kind". In „Formosa" wordt vanavond onder auspiciën van de „Vijf samen werkende boekhandelaren" een cau serie. gevolgd door enkele films, ge houden over de Bataafse Petroleum Maatschappij. De Werfsport- en ontspannings vereniging geeft op Dinsdag 16 Octo ber een zang- en muziekavond in „Casino". Door de Hoofdstad Operette wordt vanavond in „Tivoli" de ope rette „ïch küsse Ihre Hand, Madame' ten tonele gevoerd. Zaterdagmiddag werd in Amsterdam de zesde en laatste ronde gespeeld van het kleine 'oternationale schaaktour- nooi, dat door het Trainingsfonds van de Koninklijke Nederlandse Schaak bond werd georganiseerd. De partij tussen de Amsterdammers H. Bouwmeester en J. T. Barendregt eindigde in 'n fraaie overwinning voor eerstgenoemde. De Belgische kampioen A. O'Kelly en de jeugdkampioen van Nederland, de Helderse schaker Wim Geus, bonden een spannend gevecht aan dat bijna vijf uur duurde. Toen moest Geus capituleren. O'Kelly won het taurnooi. Baren dregt (die beide malen remise maakte tegen de winnaar) en Bouwmeester deelden samen de tweede en derde plaats. Geus moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. Hoewel hij geen enkel punt wist te boeken, stond hij in vele partijen beter dan zijn te genstanders. Meestal eindigde het dan voor Geus met een gevecht tegen de klok.... De eindstand werd: 1. A. O'Kelly de Galway 65; 2. en 3. J. T. Barendregt en H. Bouwmees ter 6—3%; 4. W. J. Geus 6—0. Het aantal dames en heren, die zich aangemeld hebben als huisbezoeker (ster) voor het aanstaande bevolkingsonder zoek, bedraagt reeds ongeveer twee honderdvijftig. Het comité verwacht echter nog de collectieve aanmeldingen van de zijde van verenigingsbesturen, bedrijven e.d., die hun medewerking in deze hebben toegezegd. Voor een goede gang van zaken is het gewenst, dat ook deze opgaven zo spoedig moge' lijk in het bezit zijn van de secretaris van het „Comité bevolkingsonderzoek op longtuberculose Den Helder", de heer G. J. Brandhoff ten raadhuize. De wielrenvereniging „D.O.K." heeft haar clubkampioenschappen reeds weer verreden. De resultaten waren: A-klasse: 1. S. Pranger; B-klasse: 1. Koning, 2. Vonk, 3. en 4. Bouma en Koster, 5. Lo- dewijk, 6. Zegers, 7. De Jong, 8. P. de Boer; C-klasse: 1 Kuiper, 2. Doorn, 3. Ridder, 4. Geene, 5. Krijgsman. Zondag werd nog gezamenlijk gestart voor een rit over 46 km. De drie afde lingskampioenen kwamen na elkaar binnen: 1. S. Pranger (clubkampioen 1951), 2. Koning, 3. Kuiper, 4. Vonk, 5. Doorn, 6. Koster, 7. Zegers, 8. Ridder 9. Bouma 10. P. de Boer. Zondagmorgen om tien uur begint .D.O.K." de wintercompetitie. Het pas gepromoveerde HRC heeft In de basketball-competitie op regelmatige wijze een zeer verdiende overwinning behaald op Zeemacht (3017). In een vrij hoog tempo spelend en goed basketball aardig benaderend, legden de Racers hun tegenstanders hun wil op. In deze wedstrijd schoot Zeemacht tekort in zuiver plaatsen en vooral in... tempo. De Sailors gaven de tegenpartij volop de kans de verdediging op te bouwen, en die bleek moeilijk te doorbreken. Voor een verrassing zorgde Oranje- Blauw, dat Adelborsten op het laatste nippertje de overwinning afsnoepte. Hadden Adelborsten in de laatste drie minuten meer op bal-bezit gespeeld, waarschijnlijk was de zege hun niet ontlopen. Van Oranje-Blauw een goede prestatie. De wedstrijd KVHWSOV was de moeite van het aanzien nau welijks waard; hij werd ontsierd door te zwaar en onbehouwen spel aan weerszijden. Dat er in deze wedstrijd meer dan twintig strafworpen geno men werden, zegt genoeg. KVH won met 269. In de tweede klasse heren kon HRC II het weer niet tot een overwinning brengen. Nu werd verloren van Mar- mag (13—18). Toch zal de ploeg „er wel komen. Er werd vaak goed ge combineerd en de (jonge) spelers ga ven blijk van goede spelopvatting te hebben. In een wedstrijd van gemiste kansen behaalde Adelborsten II een 76 over winning op HCSC. In de laatste mi nuut miste HCSC de ans om de wed strijd in haar voordeel te beslissen. Bei de ploegen schoten in doeltechniek veel te kort. Bij de dames (le kl.) wonnen zo wel HAV als KVH met groot verschil van hun tegenstandsters. HAV had weinig moeite met Helder (31—3) en KVH noeerde een 216 overwinnig op FAC. In de tweede klasse dames won voorts KVH II met liefst 40—1 van het pas beginnende HCSC II. De stand in de le kl. heren luidt nu: 43—17 32—31 38—34 33—30 25—35 1 24—31 0 30—47 KVH I 2 2 0 0 Oranje-Blauw 2 110 HRC 1 2 10 1 Adelborsten I 2 10 1 WSOV 2 10 1 HAV 2 0 11 Zeemacht 2 0 0 2 Stand le klasse dames: HAV 2 2 0 0 KVH I 110 0 Hermes 110 0 Helder 2 0 0 2 FAC I 2 0 0 2 Programma voor komende week: Donderdag 18 October: 7 uur Heren II Hermes—FAC I; 7.50 uur Adelbors ten II—KVH II; Heren II: 8,40 uur HAVAdelborsten I; 9.30 uur WSOV —HRC I. Zaterdag 20 October: 3,15, 4 en 4,45 uur: training voor junioren. 4 52— 6 2 21— 6 2 13—12 0 15—44 0 9—42 pEGEVENS voor deze wekelijkse rubriek worden ingediend bij het U Agendabureau van de Helderse Gemeenschap, Erasmusstraat 14 (teler. 2141 toestel 007). Hier volgt de agenda voor de periode van 13 tot en met 27 October 1951). Maandag 15 Oct. Dinsdag 16 Oct. Woensdag 17 Oct. Donderdag 18 Oct. Vrjjdag 19 Oct. Zaterdag 20 Oct. Zondag Maandag 21 Oct. 22 Oct. Dinsdag 23 Oct. Woensdag 24 Oct. Donderdag Vrjjdag 25 Oct. 26 Oct. Zaterdag 27 Oct. 19.00 Marinecantine: Postzegelruilbeurs O. S. en O. 20.00 Tivoli: Operette „Ich küsse Ihre Hand". 2(h00 Formosa: BPM-filmavond v. de Boekhandelaren. 20.00 Comeniusschool: Lezingavond Inst. v. Arb. Ontw. 14.30 Casino: Filmmiddag BPM voor de scholen. 20.00 Casino: Zang- en muziekavond WSOV. 19.30 Marinecantine: Toneelavond O. S. en O. 20.00 MOOC-societeit: toneelavond met bal na. 19.30 Marinecantine: Toneelavond O. S. en O. 20.00 Postbrug: Bijeenkomst „Rasbora". 14.30 en 20.00 Casino: Missiefilms. 20.00 Vakschool: VU-lezing door de heer D. L. Daalder. 20.00 Atelier Prinsenstraat: Opening najaarstentoon stelling „Noorder Kunstkring". 14.30 Jubileumwandeltocht „De Duinkanters". 16.30 Formosa! Receptie „Toonkunst". 20.00 Formosa: Feestavond „Toonkunst". 20.00 Casino: Toneelavond „De Postiljon". 20.00 Prins Hendrik, Juliandorp: Feestavond „Ons eigen lied". 10.00 Jubileumwandeltocht „De Duinkanters". 20.00 Raadhuis: Oprichtingsvergadering sectie „Sociaal Werk" van de Helderse Gemeenschap. 20.00 Comeniusschool: Lezingavond Inst. v. Arb. Ontw. 20.00 Casino: Toneelavond „Vrede en Vrijheid". 20.00 Vakschool: Wijkavond Ned.-Herv. gemeente. 20.00 Formosa: Ledenvergadering „Het Witte Kruis". 19.30 Vakschool: VU-lezing over „Sartre". 20.00 Nieuwe kerk: Besloten uitvoering van „Die Schöpfung" door het jubilerende „Toonkunst"- koor met de Haarlemse Orkestvereniging. 20.00 Nieuwe kerk: Openbare uitvoering van Haydns „Schöpfung" door „Toonkunst" o. 1. v. H. Zaal. 20.00 Formosa: Feestavond HBSV. 20.00 Casino: Balletavond Sonia Gaskell voor VU. 20.00 Chr. Mil. Tehuis: Lezingavond Ned. Chr. Vrou wenbond. 15.00 Formosa: Receptie „Het Witte Kruis". 20.00 Casino: Concert „Stedelijk Muziekkorps". 20.00 MOOC-societeit: Dansavond. De Koninklijke Ned. Bond van Oud-Onderofficieren heeft zjjn gasten Zaterdag in Casino ongetwijfeld een genoeglijke avond bezorgd. Een toneelgezelschap onder leiding van de heer F. Ouwens voerde het blijspel in drie bedrijven „Rim boe in Mokum" op. Met dit stuk hebben de speelsters en spelers groot succes behaald. Al direct na het begin wisten zij de toeschouwers te boeien en tot de laatste regel blééf de aandacht. Mevr. J. Koomen-Driece, als Helcna Burgennans speelde haar rol voortreffelijk. Zij was de „spil" waar alles om draaide. Ook de heer N. Jansen als Johannes Burgermans deed goed werk. Zijn komische mimiek deed de toeschouwers steeds opnieuw lachen. Mej. Groenendijk als de dochter Yvonne deed niets voor haar moeder en vader onder. Zij was rolvast en speelde vooral met Robrecht, de heer Koomen, die als journalist van een dagblad In Amsterdam optrad, heel aardig. De overige rollen, Miss Valesca, mevr. Kok- Ras, Betsy, mevr. Ouwens-Waart, Oom Rimboe de heer F. J. Ouwens en Ramboo, de heer Bosman, waren eveneens naar behoren bezet. Het stuk speelt in Amsterdam, waar de heer Burgermans een fabriek heeft in garen, band en elastiek. Zijn zaak loopt goed en de heer Burgermans voelt zich onder die omstandigheid te vreden. Zijn vrouw wil echter uit het gewone milieu en houdt van standing. Zij laat dit merken ook. De heer Burgermans geeft daar echter niet om en ook zijn dochter Yvonne niet. Moe der Burgemans verzet zich echter met hand en tand. Zij is afkerig van een verloving tussen haar dochter en de journalist Robrecht. Maar wanneer zij een brief krijgt uit Afrika van haar broer Willem, die zij gemakshalve Oom Rimboe noemt, kan zij de touwtjes niet meer in handen te houden. Deze Oom Rimboe die zo uit het oerwoud kwam, had als lijfwacht mee- De Helderse Bridge Club 1945 heeft de wintercompetitie voortgezet met de vierde ronde. Hier volgen de resultaten: A-lijn: 1. DukersRosing 49 p.; 2. Zoon—Smit 48 p.; 3. Bakker—Beeld man 46,5 p.; 4. VisserBakker 44,5 p.; 5. gebr. Kersbergen 42 p.; 6. Kemper— De Vries 39.5 p.; 7. v. d. HelmBester- veld 36,5 p.; 8. Dekkers—Van Praag 30 p. B-lijn: 1. heer en mevr. Schotmans 47,5 p.; 2. Snoerwang—Forrer 46.5 p.; 3. mevr. Schneiders—mevr. Veenstra 43,5 p.; 4. heer en mevr. Meijer 41,5 p.; 5. heer en mevr. Planken 41,5 p.; e' Spruit—Bambach 40,5 p.; 7. Vrijvogel— Jansen 38,5 p.; 8. heer en mevr. Lelie 36,5 p. C-lijn: 1. Way—Evers, 2. Brederode— Schraa, 3. KerkhofHerwig, 4. Harjer Schilperoord, 5. Grande—Steinberg, 6. heer en mevr. Vries, 7. heer en mevr. Veen, 8. heer en mevr. Krap. De vierde speelavond van de HDC- damcompetitie leverde de volgende uit slagen op: le klasse: Zijdeveld—Ouwens Jr. 1—1; Stoll—v. d. Berg 2—0; Van Veen— Bezemer Jr. 0-2; Jose-Leibbrand 1-1; Rab—Dissel 1—1. 2e klasse: Wieren-Oost 1-1; M. Kwast-Vink 1—1; P. Kwast—Slort 2—0; H. Kraan— Ottervanger 2-0; Bremer-Rietveld 1—1. 3e klasse: Halm—Schol 1—1. Arends—Verkerk 0—2; Stoop-G Be- kebrede 1-1; Bijl-A. Bekebrede 2-0. 4e klasse: Broersen—Amiabel 2—0- Schippers Ouwens Sr. 2-0; Betlehem Bezemer Sr. 2—0; Deijman—Roer domp 1—1. —5e klasse: Budding—Van ijzen 2—0: Vieresse—Van Gijzen 0—2 Bonger-Heiting 2-0; Hooyga-Vie-' resse 2—0; Hooyga—Heiting 2—0- A v d. Heyden—v. d. Sluis 2—0. - Het is morgen hoog water om 8 15 M.5S L™r' ""g °m genomen een neger Bamboo. Als zijn secretaris in Amsterdam werd hem toe gewezen de journalist Robrecht. Deze Robrecht ziet hier de kans om in huize Burgermans door te dringen, Yvonne vindt dit prachtig daar zij zeer gesteld is op Robrecht. Door de komst van Oom Rimboe gaan de zaken van Bur germans echter niet meer zo goed. Hij dreigt failliet te gaan. Wanneer hij op het idee komt oom Rimboe als handels merk te gebruiken voor zijn artikelen, gaat de zaak weer goed. Mevrouw Bur germans vindt echter reclame beneden haar stand. Als dan ook later de ont knoping volgt, ziin er tal van dolle situaties. Na allerlei verwikkelingen komt de zaak op haar pootjes terecht Het blijkt namelijk dat Oom Rimboe reeds enige jaren dood is. Hij had ech ter zijn notaris opgedragen eerst eens uit te zoeken of ziin zuster nog wel om hem gaf. Notaris Van Duuren zag zich toen genoodzaakt om zelf als Oom Rimboe te spelen. Toen bleek.dat mevrouw Burgermans Oom Rimboe niet was vergeten kon het testament dienst doen. Natuurlijk kreeg op het eind Yvonne haar Robrecht Betsy haar neger Bamboo en zag notaris Van Duu ren zich gekoppeld aan Valesca, die eerst Oom Rimboe trachtte te temmen. Volledigheidshalve merken wij nog op, dat de avond werd geopend door een komt de zaak op haar pootjes terecht zangclubje o.l.v. de heer Veenstra. Voor de volleybalcompetitie werden deze week de volgende wedstrijden ge speeld: le klasse (heren): Oranje Blauw— HKV 15—7, 15—11; HAV—Pro Patri» 15—11, 15—10. 2e klasse: HCSC-Gem. Dienst 17—15, 6—15, 15—12; 3e klasse A: HMC—Fiscus 15—11, 15—12; Debo- HCSC 2 4—15, 4—15; 3e klasse B: Pos* tiljon—WSOV 3 4—15, 0^—15. Dames le klasse: Zeemacht—HKV 15—11, 17— 2e klasse: Zeemacht 2—HCSC 2 15—10. 15—4. Bij de heren was de ontmoeting tus sen HCSC en Gem. Dienst het aan trekkelijkst. Deze wedstrijd was ook zeer spannend. HCSC was ten slotte de technisch betere ploeg. Overigens wa ren hier twee teams aan het werk, d'e voor de tweede klasse een belangrijk® aanwinst zijn gebleken. HAV won op regelmatige wijze van Pro Patria, dat ook dit jaar wel weer tot de zwakkere teams zal moeten wor den gerekend. Evenals HKV, dat tege» Oranje Blauw wel zeer matig spel de monstreerde. In de derde klasse was opvallend de nederlaag van Fiscus I tegen HMC. Postiljon was weer een nieuwe vereni ging in de volleybalwereld. Zeemacht begon goed met een over winning op HKV, wat ons wel enigs* zins tegenviel van de kweekschool* meisjes. uitspraak in hoger beroep Het Gerechtshof te Amsterdam hee* A. S.. alhier, wegens schuldheling 'n hoger beroep veroordeeld tot een boete van f 25, subsidiair 5 dagen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2