DEBRAIINE sswaraH esaSjgtte I 8 JIMMY BROWN TERUG DE DIERENTUIN De wagen in het Kloosterbos Z&Cappie iSpookóteen Het Radioprogramma Revolte in Caracas NAAR ARTIS M DE TWEE EZELS mëfaë'n Ptë,ofalnK llepen DINSDAG 23 OCTOBER 1951 f Pim, Pain en Poin in Afrika 1 87. Intussen hebben Pim, Pam en Pom al bijna de andere oever van de rivier bereikt. En zij voelen zich steeds vrolij ker worden. Zijn ze niet bijna aan het einde van hun moeilijke reis? Neen, ze hebben er helemaal geen idee van, dat hun ontsnapping in het vijandelijke kamp ontdekt is en dus pagaaien zij rustig voort. „Wat denk je Pepi, zijn We nu al bijna bij die bocht, waar je het over had?" „Nog even geduld!" Pepi wordt ook steeds opgewekter. „Je zult Bieii, dat de stroom ons vanzelf naar de kant toedrijft". „Ja, dat begin ik nu ook al te merken", antwoordt Pim, die voorop staat. „We zullen moeten op passen, anders blijven we hier nog tus sen de takken steken. Kijk, hier drijft allemaal los hout!" „Daar moeten we omheen hoor", waarschuwt Pepi, die achter op het vlot staat om het een beetje te sturen. Maar de waarschuwing komt te laat! Of liever gezegd, de stroom is te sterk. Want hoe Pepi ook nog zijn best doet, het vlot drijft on weerstaanbaar op de boomstronken aan en even later zitten ze zo vast als een huis. (Advertentie, Ing. Med.) WOENSDAG 24 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Water standen. 9.35 Gram.muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.15 „Laterveer wil het rechte weten", hoorspel. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Dubbel- kwartet en orgel. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13-15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Marinierskapel. 14.00 Gram.muziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Kamerorkest en soliste. 15.40 Blokfluit- ensemble. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Gramtmuzlek. 17.20 Orgelspel. 17.45 Re geringsuitzending: Dr. G. Stuiveling: .Schrijvers in Suriname en de Neder landse Antillen". 18.00 Nieuws. 18.15 Vocaal Ensemble. 18.30 R.V.U.: Prof. Dr. H. D. de Vries Reilingh: Hedendaagse migratie-verschijnselen: Gedwongen mi gratie". 19.00 „Spectrum van het Christe lijk organisatie- en verenigingsleven". 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.10 Commentaar Familiecom petitie!. 20.20 Radio Philharmonisch Or kest en solist. 21.20 „Waar licht en leven lacht". 21.40 Koor en piano. 22.05 Gram. muziek. 22.15 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22.25 Lichte muziek. 22.45 Avondoverenking. 23.00 Nieuws en SOS- berichten. 23.15 Gram.muziek. 23.20 „Hoe zit dat met mijn kind?", causerie. 23.35 —24.00 Amusementsmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Tus sen twee plaatjes gezegd. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de huisvrouw. 10.30 Gram.muziek. 10.45 Voor de vrouw 11.00 Gram.muziek. 12.00 Voordracht. 12.15 Accordeonorkest en solist. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Accordeon- muziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Instrumentaal-trio. 13.45 Gram. muziek. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Piano-recital. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Voor de jeugd. 17.30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 „De Or ganisatie en werkzaamheden van de Mi litaire Juridische Dienst", causerie. 18.30 Actualiteiten. 18.40 Roemeens Orkest. 19.00 „Utopisten en realisten in de socia listische beweging", causerie. 19.15 Piano duo. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Joodse liederen. 20.45 „De Getuigen", hoorspel. 21.35 Omroeporkest. 22.20 Causerie over zeep. 22.35 Amusementsmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Muzikaal Litterair programma. Een dode, vier gewonden Te Caracas (Venezuela) heeft een groep van ongeveer 40 burgers, gewa pend met revolvers, een aanval op een kazerne uitgevoerd, waarbij een bur ger gedood en vier gewond werden. Voorts werden de beide zendstations „Radio Centro" en „Radio-Venezuela" met handgranaten aangevallen. De uit zending kon echter ononderbroken voortgezet worden. Sinds hedenochtend roept een geheime zender tot opstand op. De openbare gebouwen worden door soldaten bewaakt en patrouilles trek ken door de straten. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE Horizontaal: 1. ram; 4. vervolg; 10 hal; 13. iris; 15. karet; 16. mode; 17. bisam; 19. tor; 20. toren; 21. e.a.; 22 Leo; 24. oor; 25. N.T.; 26. kasregister; 28. ark; 29. lor; 31. vlo; 33. een; 38. Lek; 38. eenmaal; 39. aanslag; 40. lei; 41. sap; 43. aam; 44. rem; 48. tal; 50. kort stondig; 54. eb; 56. Lea; 57. sar; 58 L.O.; 59. model; 61. dar; 63. kater; 65. Eden; 66. genie; 68. naga; 69. les; 70. kantoor; 71. kan. Verticaal: 1. ribes; 2. aria; 3. mis; 5. e.k.; 6. rat; 7. vroegte; 8. oer; 9. lt.; 10. hor; 11. Aden; 12. lente; 14. Salak; 16. morel; 18 mes; 20. tot; 28. ork; 24. Oss; 26. kroniek; 27. rollaag; 28. aleer; 30 .reaal; 31. vel; 32. map; 33. els; 34. nap; 35. ent; 37. kgm.; 42. astrant; 45. molen; 46. sta; 47. ons; 48. tiran; 49. kemel; 51. rel; 52. dak; 53. Koran; 55. bode; 58. lega; 60. des; 61. den; 62. Rio; 64. tak; 66. ga; 67. e.o. OPLOSSING HERSENGYMNASTIEK 1. De oudste wethouder. 2. Bloedgever voor bloedtransfusiedienst. 3. Rem- brandt. 4. Madrileen. 5. Een niet-gesa- larieerde bediende of beambte, die in het vak wordt opgeleid. 6. In Suriname; de mahonieboom. 7. Onecht fluweel; manchester. 8. Een vogelnet, dat toe slaat. 9. J. P. Coen. 10. Aan de vroegere trompetter van Stadhouder Willem III. (Advertentie, Ing. Med.) 77. Het was Marinus Magister, de chef der Pinguins, die Jimmy Brown was komen waarschuwen, dat er iets heel ergs gebeurd was. „Meneer Brown", zei de Pinguin, „ze zijn er allemaal vandaar en dat grapje hebt u te danken aan die ti"*e arrogante chimpansees, Toos en Triefi neten zij, geloof ik, die de sleutels van alle dierenverblijven hebben gestolen en die daarna met behulp van de leeuw Piet de hokken hebben open gezet. Ook ik en mijn mede-pinguins kregen de aanzegging de dierentuin te verla ten, maar ik ben zo vrij geweest voor de eer te bedanken". Jimmy, die in zijn leven voor heel wat hete vuren had gestaan schrok toch wel een beetje van deze mededeling. Hij sprong uit zijn bed, schoot gauw een broeK aan en een jasje en snelde naar bui ten. De totaal verlaten dierentuin bood hem een onheilspellend schouw spel.... „Zo zo, meneer Piet en de dames Trien en Toos hebben geen hal ve maatregelen genomen", bromde hij „maar als ze denken, dat ik het hier bij laat zitten, dan slaan zij de plank mis." Jimmy snelde zijn kantoortje binnen en greep bliksemsnel de tele foon. Snel draaide hij het nummer van de burgemeester en zei; „Burge. meester, met Jimmy Brown spreekt u. Ik ijioet u een tamelijk vervelende boodschap overbrengen. De hele die. tentuin is losgebroken en ik zou u willen verzoeken uw gehele politie, macht op de been te brengen tenein. de.... „Zwijg maar, zwijg maar", hoorde Jimmy de burgemeester zeg. gen. „Een uwer drommedarissen ij juist bezig mijn keukendeur te force ren en er zijn zo juist een lama en twee miereneters mijn studeerkamer binnengewandeld". DOOR MARJORIE VERNON 71) „Hoe heet u?" vroeg hij haar. „Daphne - Daphne Brendon". „Daphne". Rossiter herhaalde de naam langzaam. „Het had Narcis moe ten zijn - u bent net een narcis, een levend symbool van de lente". En toen grinnikte hij opeens. „Wat een idiote manier om u voor de eerste keer toe te spreken. U zult wel denken dat ik een geweldige flirt ben, maar ik verzeker u dat dit niet mijn gewone dansgesprek is - dat ik niet een lesje opzeg". Ze keek hem aan en haar mooie ogen stonden ernstig en onderzoekend. „Neen, ik weet zeker dat u dat niet bent. Maarhet is in ieder geval erg prettig om zoiets te horen". Hij trok zijn wenkbrauwen op. „Maar u bent toch ieker wel cóm- plimentjes gewend?" „O neen", antwoordde Daphne een voudig. „Ik zie nooit iemand - en dit feestje is het eerste sinds jaren waar ik naar toe ben geweest. Ik voel me vanavond net als Assepoester - ik heb moeten wegsluipen en een jurk moe ten lenen - ik ben in een mantelpakje van huis gegaan en heb me bij een vriendin verkleed. Dit is clandestien, ziet u". De dansvloer was vol, maar niet overvol. Rossiter leidde haar kundig en handig en Daphne gaf zich geheel over aan de vreugde van de rhythmi- sche beweging. „Maar hoe ter wereld is dat moge lijk?" vrqeg hij, nadat een onhandig paar tegen hen was opgebotst en zijn excuses had gemaakt. „Vindt uw fa milie dansen dan niet goed?" „Ik woon met mijn vader en hij vindt het niet goed dat ik uitga of an dere mensen zie". Daphne constateerde ie en de 33. „Daar komt ja niets van in", sprak Kappie boos, terwijl hij met driftige gebaren de brief uit de fles in kleine snippertjes scheurde en die met de wind overboord liet wapperen. „Ik moet die steen naar Amerika brengen en ik zal hem er brengen. Ik laat mij ja niet bang maken door brieven in flessen!" „Maar dat is onze ondergang!" gilde Madame Mirabelle. „De steen zal ons ten verderve voeren! Ik voel het! Graaf die steen een mallemolen van mijn does tegen de neger aanliep, die het Beuzelaer zei reeds..." goeie Kraak te laten maken!" hele gesprek kalm had afgeluisterd. „Klets toch niet", viel Kappie haar „Oh, maar dat is.... dat is.... quel Madame Mirabelle gaf een gil, die bruusk in de rede, „een steen is een affront!" schreeuwde Madame Mira- Kappie door merg en been ging en steen. Uit. Af. En een steen kan niét belle verontwaardigd en, diep beledigd, krijste: „Help! Spoken! Un homme noir! heksen en ik ben ja niet van plan door haastte ze zich weg, waarbij ze par- Oh, c'est terrible!" het eenvoudig als een feit, zonder naar sympathie of medelijden te hengelen. ,Arme stakker!" Hij was ontdaan en stelde zich haar leven voor, hoewel ze zo weinig had gezegd. „O, er zijn ook wel prettige dingen, werkelijk - ik heb het waarschijnlijk beter dan een hoop andere meisjes". Toen stapte ze van het onderwerp af en vroeg vriendelijk: „U woont niet in de buurt van Lynford, is het wel? Ik heb u tenminste nooit eerder gezien". „Neen, ik logeer bij de Chelfords en was van plan zo spoedig mogelijk weer te vertrekken, nu ik hen heb leren kennen. Maar nu.... heb ik zo'n haast niet meer...." Hij keek op haar neer en toen Daphne haar gezichtje ophief, zagen ze elkaar met een diepe blik in de ogen. „Wat vind jij ervan, Daphne?" Er klonk iets dringends In zijn stem en het meisje schudde haar blonde hoofd- je. „Neen, ga niet weg", zei ze met zachte stem en Rossiters arm drukte haar even tegen zich aan toen hij haar triomfantelijk in een plotselinge vreug de rondzwaaide. Nan, die naar hen keek, was dolge lukkig terwille van Dahpne. Arme stakker, zij was wel eens aan een beetje geluk toe. Het zou heerlijk zijn als zij enhoe was zijn naam ook weer? O ja, Dale Rossiter verliefd rp elkaar werden en trouwden. Nan was er bijna zeker van dat Daphne niet werkelijk hevig van haar jonge luite nant had gehouden; het kwam doordat hij jong en vrolijk en meelevend was geweest en haar eenzame hartje ver langd had naar iemand van haar eigen leeftijd, naar tederheid, en naar iemand die om haar gaf. Maar dit.... .Dit is vast anders", dacht Nan. „Dat weet ik zeker. Daphne en deze Rossi ter lijken geknipt voor elkaar. Hij lijkt beslist aardig, net zoals Peta zei, ik geloof vast dat hij lief voor haar zou zijn". En toen dwaalde Nan's blik toevallig naar de Chelford's en bij het zien van de uitdrukking op hun harde, opge schilderde gezichten kreeg ze een bang voorgevoeL (Wordt vervolgd) gaat bellen blazen Miesje zag eens een klein meisje Bellen blazen, blauw en groen. „Hé", dacht ze. „Dat 's een leuk spel. zeg. Dat ga ik thuis ook eens doen!" Dus nam Miesje een kom water, Maakte daar snel zeepsop van. „Zo!", zei ze. „Nu ga ik kijken, Of ik haar dat na doen kan!" Met een heel klein stenen pijpje, Blies ze langzaam in het sop. Ja, daar kwamen al de bellen. Een hele berg er bovenop. En toen haalde ze haar pijpje, Een twee drie het zeepsop uit. Spoedig dreven wel tien bellen Om het kopje van de guit. „Dat gaat prachtig!", juichte Miesje. „Daar ga ik een uur mee door!" Deed haar pijp weer in de zeepsop, Maar.... dit werd het einde hoor! Want in plaats dat ons dom muisje Door het stenen pijpje blies, toog ze mondjes vol o ™aT binnen, aan.... dat smaakte héél erg vies. Gertjan was dertien Jaar en hij hield erg veel van dieren. Toen hö dan een keer met zijn vader in Am- sterdam was wachtte hem een grote verrassing want vader zei: „Jongen, ik heb voor vanmiddag een leuk plan, we gaan naar Artis!" „Wat is dat Artis", vroeg Gertjan nieuwsgierig. „Weet je dat niet eens!", lachte vader. „Dat ts een heel grote dierentuin. Je kunt er wer kelijk alle diersoorten be wonderen. Het is eigenlijk een prachtig aangelegd park waar allemaal grote kooien In staan." Eensklaps ging alles voor Gertjan veel te lang zaam. De winkels bekeek hij niet meer en toen vader met hem op de tram stapte, zei h(j bij elke halte: „Moeten we er niet uit, vader?" of „Zijn we al bi) Artis?" Maar ht) kwam er toch. Vader kocht aan het grote ijzeren hek twee kaartjes en met een kleur van opwinding stapte de jongen naar bin nen. Wat hö allemaal ln Artis zag ls te veel om op te noemen. Hii keek r'jn ogen uit enzijn vader ook. Maar er rat aan deze middag toch een staartje. Een staartje dat voor vader niet zo erg plezierig was. Hij had zijn fototoestel bij zich en daar zat een nieuwe film ln. Steeds.als Gertjan de dieren vol bewondering stond te bekijken nam va der een foto en toen ze 's avonds moe en met stoffige schoenen de dieren tuin uitliepen zei hij: „Gert jan, lk heb acht prachtige foto's gemaakt van allerlei verschillende dieren. Ik zal het filmpje snel naar de fo tograaf brengen dan kun nen we misschien morgen avond de foto's al zien. Toen vader de volgende dag thuis kwam keek hö niet bepaald vrolök. „Hoe zijn de foto's?" vroeg Gertjan direct. ..Poeh „Hik", deed Mies en grote bellen Dreven langzaam uit haar mond. „Hik", uit oren. „Hik" uit neusgat. Miesje zat met bellen rond f zei vader met een zucht: „Ik heb aldoor ver geten de film door te draai en. Nu staan al die dieren door elkaar op één plaat je!" eh gaf Gertjan de af druk. „Toch kan ik noe zien welke dieren U gefotogra feerd hebt!" riep hij uit. „Kijk maarHier staat eenWe laten Gertjan niet uitpraten. De foto staat hierbij afgedrukt. Kunnen jullie de acht dieren óók te rugvinden? De mensen zeggen dat de ezel dom ls. Waarom?? Om dat hö lange oreh heeft? Dat is geen rede. Een ezel stoot zich niet twee maal aan de zelfde steen. Dat vind lk knap en daarom vind Ik de ezel niet dom. Er wa ren bövoorbeeld eens twee ezeltjes die met een touw aan elkaar vast zaten. Belde zagen een heerlöke wortel liggen en ze trokken en ruk ten aan het touw, ze wer- ®r hééï erg moe en kwaad van maar geen van beiden kon de wlrtël be- machtigen. Toen deden ze héél ere danW8'. Wat dede1 iu lL st,!,ken de koppen teLf.! fnf26 allemaal 5 zeiden weet ik niet. want ik kan ezeltjes niet verstaan, maar ze von- sing. een goede °P!os- met zn tweeën naar pon van de wortels. Het linlceë ezeltje bukte zich en SJ toin? J«, hoe kan het anders Toen llepen ze naa beld„ f® WOrtel en k«ab- ëfi?. v e2eltie dat nog niets gehad had zön wortel naar binnen. E„? Is ee7«! knan°m<L* Ik VOn<ï hat m®ar sedaan van die twee ezeltjes. En jullie?.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4