Witte Kruis-functionarissen gehuldigd tijdens receptie Keurkorpsen van Turnkring HNK na selectiewedstrijden gevormd Aantal gasten in Callantsoog in 1951 weer groter dan in voorgaand jaar Na 65 jaren arbeid voor de Volksgezondheid Geschenk van ruim duizend gulden uit nalatenschap van „Beatrix" INTERKERKELIJKE GEZINSWEEK Tentoonstelling „Rondom het kind" biedt veel leerzaams Morgenmiddag na de opening twee films en t zingen en veriellen in het schemerdonker" Pensioengerechtigd, maar met jeugdig vuur Wintercompetitie HBC '45 Mei. mr. Klomp spreekt over .Moeilijke ouders I N HET KORT Filmavond der Nederlandse Vereniging v. Huisvrouwen Tussen Haaks en Kuifje Eerste filmreis N.R.V. V.V.V. hield vergadering Gezellige MSF-avond metduoWi-JoenRemidoi Damuitslagen H.C.S.C. Texel Opheffing van de vismeel- fabriek Meevaller voor de Prins Hendrik-polder Julianadorp Bond v. Staatspensionnering krijgt1 bloeiende afdeling Goede sport in Barsingerhorn en Schagerbrug Urk Rioleringsplan heeft alle aandacht Vismeelfabriek draait door tot 24 December Petten Eerste bridgedrive MAANDAG 5 NOVEMBER 1951 Het bestuur van deze vereniging, die voor de oorlog zeer veel nuttige ar beid op sociaal en maatschappelijk ter rein heeft verricht, beschikte nog al tijd over een kassaldo, ten bedrage van ruim dertienhonderd gulden. Hier van droeg mevr. Koning de somma van f 1079 over als jubileumgeschenk aan het Witte Kruis. Het resterende be drag was reeds de avond tevoren aan de penningmeester van het Wit-Geie Kruis overhandigd. Uit naam van het comité, dat onder de bevolking van Den Helder giften In één der lokaliteiten van het gebouw Palmstraat is de tentoonstelling „Rondom het kind", waarmede de Interkerkelijke Gezinsweek wordt begonnen, ingericht. Het voorbereidende comité stelde ons in de gelegenheid, even een kijkje te nemen in de tentoonstelling, die morgenmiddag om twee uur wordt geopend. £JE GEMIDDELDE LEEFTIJD van de bestuursleden der Helderse afdeling van de Noordhollandse vereniging „Het Witte Kruis" moge niet ver van de zeventig zijn, menig bestuurscollege met een lager moyenne mag jaloers zijn op het jeugdige enthousiasme en het verheugend succes, waarmede „Het Witte Kruis" in Den Helder wordt geleid. De secretaris-penningmeester, de heer P. van Dalen, heeft een prachtig voorbeeld gegeven van hetgeen kan worden be reikt met onbaatzuchtige en toegewijde arbeid. Het is immers voor een niet gering deel aan hem te danken, dat „Het Witte Kruis" in Den Helder het 65- jarig jubileum kon vieren met over de zesduizend leden, terwijl de kring der getrouwen toch na de bevrijding tot zevenhonderd geslonken bleek. Het was onze oud-gemeente-ontvan ger wel bekend, dat zijn arbeid veler respect had afgedwongen. Niettemin zal de officiële waardering, die Zater dagmiddag tijdens de in „Formosa" ge houden receptie werd uitgesproken door het hoofdbestuurslid mevr. mr. H. B. Kunst, hem bijzonder goed heb ben gedaan, temeer daar de hartelijke woorden vergezeld gingen van de zil veren medaille, welke de Nederlandse vereniging het Groene Kruis disponi bel heeft voor degenen, die zich op het terrein van haar werkzaamheden bui tengewoon verdienstelijk hebben ge maakt. De grijze, maar nog zeer vi tale voorzitter, dokter W. J. Bakker, werd eveneens begiftigd met de zilve ren medaille van het Groene Kruis. Ook zuster Willemse, een goede be kende voor ieder in Den Helder, die wel eens met het Witte Kruis te ma ken heeft gehad, zal de Zaterdagmid dag aan haar uitgereikte zilveren me daille met ere kunnen dragen. Twee leden van het bestuur, dokter P. van den Nieuwenhuizeri en de heer J. Smit, die ook jarenlang hun beste krachten aan het Witte Kruis-werk in Den Helder hebben gegeven, ontvingen uit handen van mevrouw Kunst de oorkonde voor vijf en twintig jaar trouwe dienst. Het hoofdbestuurslid sprak voorts haar grote waardering uit voor het werk van de administrateur, de heer M. van Oostende. Zij overhan digde ten slotte een bedrag van vijftig gulden als jubileumgeschenk namens het hoofdbestuur. Arbeidsveld uitgebreid Burgemeester mr. G. D. Rehorst, die het jubilerende bestuur en de vele be zoekers der receptie het eerst toe sprak, herinnerde aan de hygiënische en medische omstandigheden ten tijde van de oprichting der Helderse afde ling. Aanvankelijk deed het Witte Kruis uitermate nuttig werk door het beschikbaar stellen van ligtentjes Voor tuberculose-patiënten. Toen de tuber- culose-bestrijding op een moderner leest werd geschoeid bleken voor het Witte Kruis nog diverse arbeidsterrei nen braak te liggen. De Helderse af deling heeft niet geaarzeld, haar werk in deze richtingen te ontplooien. Zo kwamen naast de afdelingen Magazijn en Wijkverpleging de afdeling Gezins zorg en het Kraamzorgcentrum tot stand. Dat de Helderse bevolking het werk van het Witte Kruis waardeert blijkt uit het bijzonder grote aantal leden. De burgemeester sprak namens het gemeentebestuur zijn bewondering uit voor hetgeen door bestuur en mede werkers van de jubilerende Helderse afdeling was gepresteerd en bood ten slott een fraai bloemstuk aan. Ook mevrouw Kunst, die de reeds genoemde onderscheidingen uitreikte, had veel bewondering voor de groei, zowel in horizontale als in verticale zin, van Het Witte Kruis in Den Hel der. De inspecteur van de Volksge zondheid in Noord-Holland, dr. De Groot, uitte zijn respect voor de wijze waarop het „eigenlijk pensioengerech tigde" bestuur van het Helderse Witte Kruis heeft gearbeid op het zich voort durend uitbreidende terrein van de volksgezondheid. Het zal, aldus dr. De Groot, in de naaste toekomst waar schijnlijk noodzakelijk blijken, advi seurs aan te stellen. Nadat vervolgens de kapitein ter zee S. G. Barendregt als directeur der Rijkswerf en de heer J. J. Snel als voorzitter van de R.K. zustervereni ging het Wit-Gele Kruis hun geluk wensen hadden uitgesproken, kwam mvrouw H. A. H. Koning-Visser met een zeer welkom geschenk uit naam van de voormalige vereniging „Bea trix". had ingezameld, droeg mevr. Koning voorts nog een bedrag van f 302,25 over. De laatste spreker was de majoor- vliegtuigtelegrafist W. Taekema, die namefis de Militaire Belangenvereni ging van Beroepsschepelingen bij de Zeemacht „VBZ" een enveloppe met inhoud overhandigde en namens het Marine-sanatoriumfonds een bloem stuk aanbood. In zijn dankwoord sprak de voor zitter, de heer W. J. Bakker, onder meer zijn voldoening uit voor de uit stekende samenwerking met het ge meentebestuur. Uiteraard was het be stuur ook bijzonder erkentelijk voor de financiële bijdragen, die de jubile rende afdeling mocht ontvangen bij het bereiken van de „pensioengerech tigde leeftijd", een leeftijd die het be stuur niet zou beletten bij voortduur een jeugdig enthousiasme aan de dag te leggen. Het feestelijk verloop van de recep tie was mede te flanken aan enkele medewerksters van de onderafdeling Gezinsverzorging, die de gasten op ver versingen onthaalden. De Helderse Bridge Club '45 speelde voor de wintercompetitie de zevende ronde, waarvan de uitslagen waren: A-lijn: 1. Kemper—De Vris 50,5 p.; 2. Bakker—Beeldman 50 p.; 3. Dukers— Rosing 44,5 p.; 4. Dekkers—Van Praag 41 p.; 5. Zoon—Smit 41 p.; 6. Selier— Swennen 39,5 p.; 7. v, d. Bergv. d. Helm 39 p.; 8. gebr. Kersbergen 30.5 p. B-lijn: 1. heer en mevr. Meijer 50 p.; 2. SnoerwangForrer 48 p.; 3. mevr. Schneiders-mevr. Veenstra 42 p.; 4 Spruit -Bambach 40,5 p.; 5. Vrijvogel-Jansen 40,5 p.;6. hr. en mevr. Lelie 40,5 p.; 7 hr. eu mevr. Planken 39,5 p.; 8. heer en mevr. Schotmans 35 p. C-lijn: 1. Grande—Steinberg 53 p.; 2 .BrederodeSchra 48 p.; 3. Harjer Schilperoord 44,5 p.; 4. heer en mevr. Vries 43,5 p.; 5. WayEvers 42,5 p.; 6. heer en mevr. Besterveld 41 p.; 7. Kerk hof—Herwig 36,5 p.; 8. heer en mevr. Krap 27 p. In overeenstemming met het karakter van de Gezinsweek wordt op deze ex positie de aandacht gevestigd op de vele mogelijkheden die er zijn om de kinderen aangenaam en nuttig bezig te houden. Hoeveel kleuters en iets oudere kinderen moeten zichzelf maar zien te vermaken, omdat moeder ,óf geen tijd heeft zich met hen te bemoeien óf niets leuks voor de kinderen weet te be denken. Ook de moeders, die hun kroost wel graag wat tijd gunnen en het voor beeld kunnen geven bij tal van plezie rige bezigheidjes, zullen op de tentoon stelling nieuwe en frisse ideeën kunnen opdoen. Fleurig gerangschikt ziet men allerlei gezelschapsspelen, eenvoudige handwerkjes, knip-, plak- en tekenwerk voorbeelden van het moderne „finger- painting", goede kinderlectuur en ook lectuur die de ouders te stade kan ko men bij de opvoeding van hun kroost. Het loont de moeite, het zaaltje bin nen te stappen en rustig al het geëxpo seerde te bekijken. Na de opening wordt morgenmiddag tweemaal een filmvoor stelling van een half uur gegeven. Daar na volgt, om vier uur, het reeds aan gekondigde programma „Zingen en ver tellen in het schemeruur". Dit uurtje is niet in de. eerste plaats bestemd om de bezoeksters (en eventueel ook bezoe- Voor de buurtver. Tweede Vroon- straat wordt vanavond in Casino het toneelstuk „Zo waarlijk helpe mij..' opgevoerd door „A.N.A.", de onder afdeling van de buurtver. „Vrede en Vrijheid". De British Women's Club houdt vanavond in de Marinecantine haar maandelijkse bijeenkomst; op het pro gramma staat o.m. het spel „Twintig vragen". In de aula van de Comeniusschool houdt de heer C. lest vanavond zijn vierde en laatste I.v.A.O.-lezing over Ons kind"; het onderwerp is ditmaal „Puberteit". In „Musis Sacrum" vergadert van avond de afdeling Den Helder van de Kon. Nederlandse Bond van Oud-On derofficieren. In de reeds gepubliceerde uitslag van de HRC-verloting is 'n onjuistheid geslopen; men leze het nummer 5279 in plaats van 5272. Men verzocht ons, nog de volgen de bijdragen voor „Het Witte Kruis" te verantwoorden: L. E. f 2; fa. K. f 10; N. N. f 100, fam. V. f 2.50. Op uitnodiging van de Nederlandse Ver. van Huisvrouwen, afd. Den Helder, vertoont de heer J. van den Brugge uit Amsterdam morgenavond in de boven zaal van café „Postbrug" een tweetal films over Afrika. In zijn toelichtend woord bij de eerste film, die tot titel draagt „Reis naar en om Afrika", zal de heer Van den Brugge ook de emigratie- mogelijkheden ter sprake brengen. De tweede film brengt de toeschouweis naar Oost-Transvaal en in het beroem de KrygerWildpark. kers, al is het morgen de z.g. „Dag voor moeders") iets aardigs voor te zetten. Het is de bedoeling, dat zij uit het zin gen en vertellen dat wordt gedaan iets opsteken, waarvan zij thuis in het sche meruur de vruchten kunnen plukken. Eveneens in de kerk aan de Palm straat spreekt morgenavond om acht uur mej. mr. M. A. Klomp uit Utrecht over het onderwerp „Moeilijke ouders'-'. De met stukgoed geladen Holland se coaster „Merel", onderweg van Bremen naar Antwerpen, heeft gistë- ren Nieuwediep aangedaan. De kustvaarder „Heemskerk", met een lading zand onderweg van Londen naar Verkebaek, liep gistermorgen binnen met een kleine machinestoring. De coaster kon vanmorgen de reis voortzetten. De Deense palingkotter „Karvan" kwam gisteren in Den Helder inkla ren en is inmiddels naar Den Oever vertrokken. De Engelse mijnenvegers „Cheer- ful", „Rinaldo", „Pickle" en „Rattle- snake' zijn vannacht weer naar zee vertrokken. Het is morgen hoog water om 12.40 uur, en laag water om 6.35 en 18.25 uur. Woensdagavond naar Marokko Het bestuur van de Nederlandse Reis- vereniging, afdeling Den Helder, heef', voor het seizoen 1951'52 een drietal reizen uitgestippeld, die de deelnemers maar weinig geld en weinig tijd zul len kosten. Rustig gezeten in een Hel derse zaak kunnen zij achtereenvolgens Marokko, Parijs en de Alpen met een bezoek te vereren. Woensdagavond wordt in „Formosa" de eerste voorstelling gegeven. Met een toelichting door de heer Van Sijn wordt dan een film over Marokko vertoond. Op 3 Maart 1952 volgt de Parijse avond en ten slotte op 30 Maart 1952 een film avond over Oostenrijk en Zwitserland. Het bestuur onderging geen wjjzi. ging. De aftredende leden P. de Haan en R. Koelemeij werden beiden herko zen. In de plaats van de heer A. Bran- tenaar, niet herkiesbaar, werd de heer J. Hoek gekozen als lid van de finan- ciële commissie. V De rondvraag is in de regel het be. oog bevredigend is geweest. Ho langrijkste van de vergadering en ook officiële cijfers nog met b®k®n J j nu weer waren er verschillende wen. kon wel worden verklaard, dat het ne- gieven Zo zag de Hq. zoek stijgende is en het aantal g gaarne, dat er planken worden gelegd weer groter was dan vorig jaar. j dg 'toegang naar zee bij „De Sein- Bij de behandeling van de begl.oc .n^ post". Dit is echter een kostbare ge- voor het jaar 1952 kwam welschiedenis en er is een goede toegang Tijdens de goed bezochte najaars vergadering van de V.V.V. gaf vooi zitter Moojj ln zijn openingswoord een kort overzicht over het afgelopen sel- dat in 't algemeen voor Callan.s- Het Marine-sanatoriumfonds kan al bij voorbaat op een volle zaal rekenen, wanneer in Den Helder iets ten bate van de kas wordt georganiseerd. Zo was ook Casino Zaterdagavond geheel bezet tijdens de cabaretvoorstelling, die ditmaal werd gegeven door het duo „Wi-Jo" met enkele medewerkers. De echte Hollandse humor van dit duo, dat zich in onze provincie reeds een zekere populairteit heeft verwor ven, wist men ook in Nieuwediep te waarderen. Natuurlijk sloegen de sap pige Westfriese babeltjes bijzonder in. Wi" en „Jo" zijn op hun best, wanneer zij zich in een soort bruiloftsstemming kunnen uitleven. Zij brengen dan geen cabaretwerk van de eerste orde, maar weten er een echt gezellig onderonsje van te maken. Het luister-en-huiver- nummer vóór de pauze was een kolfje naar hun hand, en naar de hand van het publiek, dat zich hogelijk amuseer de. De „derde man" in dit gezelschap was Remidol, die vóór de pauze enkele aar dige goocheltrucs demonstreerde en na de pauze als „telepaath" voor het voet licht trad. Waar nodig fungeerde Remi dol ook als conférencier. Het zange resje Ria Brinkman en de pianiste An- nie Hof namen het muzikale deel voor hun rekening. Zij kregen in het half- parodistische nummertje „Avond in Tirol" zelfs de medewerking van het duo Wi-Jo. Het groepje had succes, niet tegenstaande de belichting veel te wen sen overliet. Er was een verloting en na afloop kon bij de muziek van „The Musical Ramblers" worden gedanst. aan het licht in welke financiële moei lijkheden de VW verkeert. Verschil lende belangrijke posten moesten ern- stig worden besnoeid en dit is voor het vreemdelingenverkeer niet bevorder lijk. Verschillende voorstellen werden ge daan om uit de financiële impasse te geraken. Een voorstel om de contribu tie tijdelijk met f 2.50 per jaar te ver hogen, vond bij het bestuur geen in stemming. De vereniging telt vele le den, die lid zijn uit sympathie en ver der geen belang hebben bij het werk van de VVV. Deze leden een derge lijke verhoging op te leggen zou oor zaak kunnen zijn, dat vele van hen de vereniging de rug toekeren en be danken. Het bestuur was van mening, dat er nog wel een mogelijkheid is om aan meer geld te komen. Een beroep werd gedaan op de neringdoenden om hun bijdragen te verhogen. Van de zijde van de aanwezige neringdoenden was daar geen direct bezwaar tegen en toegezegd werd, dat dit punt in een te houden vergadering van middenstan ders zal worden behandeld. Ook de ledenverhuurders bleken wel bereid hun bijdragen te verhogen. Thans wordt 11^ pet. geheven en stem men gingen op om dit gedurende twee jaar te brengen op 212, pet. Een tussen voorstel van 2 pet. werd echter meer verantwoord geacht. Omdat dit be langrijke punt niet op de agenda stond vermeld, werd het aangehouden en zal op de voorjaarsvergadering wederom ter sprake worden gebracht. Kleine verloting Als men in geldmoeilijkheden zit, grijpt men graag naar een loterij. Reeds op de vorige vergadering waren hier toe stemmen opgegaan. Bij de behan deling van dit punt kwamen vele be zwaren naar voren. De laatste door de WV gehouden verloting is een fiasco geworden en de voorzitter was ook nu niet optimistisch. Besloten werd een kleine verloting te houden. (Advertentie Med.) De laatste damuitslagen van de HCSC- clubcompetitie luiden als volgt: le Klasse: S. de BöckE. Molema 02; R. EelmanG. C. Post 11; A. BosJ. Keizer 20; E. MolemaJ. Kei zer 20; W. PostJs. Keizer afgebr. 2e Klasse: A. GroenemeijerR. Hij- ma 02; D. DrupsteenM. de Boer 2—0; H. BaisB. van Drongelen 20. EXAMEN De heer J. Norder, alhier, is te Den Haag geslaagd voor het examen Aard rijkskunde M.O. Naar de Tex. Crt. verneemt, bestaan er ernstige plannen om de vismeel- fabriek op te heffen. De verkoop van de machines, waarvan sommige nog niet eens in gebruik zijn genomen, heeft bijna zijn beslag gekregen. Nu de kot ters hier geen vis meer leveren is ex ploitatie van de fabriek niet rendabel meer. Gedeputeerde Staten hebben bij de Provinciale Staten een voorstel aan hangig gemaakt om de Prins Hendrik polder, te beginnen met 1952, te ont slaan van de verplichting tot het doen van jaarlijkse betalingen aan de Pro vincie, voortvloeiende uit een in 1917 gesloten lening van f 60.000 in verband met de toen uitgevoerde belangrijke verbeteringswerken aan de zeedijk van die polder. Zaterdagavond hield de afdeling Ju lianadorp van de Bond voor Staafs pensionnering een propaganda-avond in café Van Ammers. Aan deze avond werkten mee de heer Greeuw uit Hei- loo, de zangvereniging „Ons eigen lied" en de harmonievereniging „Kunstzin". Nadat het muziekkorps enige popu laire marsen had laten horen, kreeg de heer Greeuw het woord, die in een gloedvol betoog de noodzakelijkheid van een premievrij bodempensioen be pleitte en daarbij er vooral de aan dacht op vestigde, dat ook het NVV zich achter de eisen van de Bond heeft geschaard. De dameszangvereniging zong onder leiding van de heer D. Ploeg enige lie deren uit haar repertoire, welke zuiver werden gezongen, waarna de voorzit, ter, de heer L. Tigchelaar, na alle me dewerkenden bedankt te hebben, kon constateren dat, hoewel deze bijeen komst slechts matig bezocht was, er toch veertien nieuwe leden geboekt konden worden, zodat de afdeling, die het vorig jaar met dertig leden opge richt werd, nu reeds tachtig leden telt, (Advertentie, Ing. Med.) Zondagmiddag werden in „De For tuin" en in het gymnastieklokaal van de o.I. school selectiewedstrijden gehou den van de turnkring „Hollands Noor den": 25 Dames en 12 heren namen daar aan deel en over het algemeen is er goed turnen te zien geweest. Vooral bij de dames was er vooruitgang te consta teren. De wedstrijden begonnen om half twee en alle oefeningen werden in een vlot tempo afgewerkt, zodat om vijf uur de uitslag bekend was. De dames verwerkten vijf nummers, n.1. vrije oefening, brug, rek, paard-voltigeren en ringen, terwijl de heren daaraan nog paardspringen toevoegden. De jury bestaande uit mej. de Ouden en de heren Visser, Lensen, Na- rolt, Wassink en Schotsman had geen gemakkelijke taak, doch zij kweet zich daarvan als gewoonlijk uitstekend. De algehele leiding berustte bij de heer J. Molenaar. De uitslagen waren als volgt, waarbij wij volledigheidshalve ook de uitslagen vermelden van de wedstrijden in Scha gerbrug op Zaterdagmiddag voor meis jes en jongens. De 12 genoemde vormen nu het keur corps. De voorzitter van H.N.K., mr. D. Breebaart, maakte de uitslag bekend, waarbij hij dank bracht aan allen, die tot het welslagen hadden meegewerkt. Keurcorps meisjes: 1. M. van Ginkel, OKK, Den Helder, 99; 2. G. Noorman, Lycurgus, Schagen, 98; 3. I. van Amers foort, Pro-Patria, Den Helder, 96.4; 4. T. de Graaf, SSS Dindua, St. Brug, 90.4; 5. T. Kwak, OKK. Den Helder, 89.4; 6. M. Groenveld, SSS, Dindua, St.Brug, 89; 7. M. Wit, Sparta? Winkel, 88.9; 8. I. Vorst, SSS Dindua, St. Brug, 88; 9. J. Bakker, Pro-Patria, Den Helder. 86.9; 10. A. Geerligs, Olympia. Wieringer- waard, 86.9; 11. E. Doornkamp, OKK, Den Helder, 86.4; 12.'A. List, Pro-Patria, Den Helder, 86.3. Keurcorps jongens: 1. J. Pluister, Her- cules-Hygiea, Oudkarspel, 90.2; 2. P. Vries. Sparta, Winkel, 86.8; 3. J. Clow- ting, OKK, Den Helder, 83.2; 4. J. Be- zemer, OKK. Den Helder. 81.8: 5. J. Dekker, SSS. Dindua, St.Brug. 78.4; 6. A. Langereis DOKEV. Anna Faulowna, 78.1; 7 J. de Snaayer, Sparta, Winkel, 75.4; 8. G. Vries, Sparta, Winkel, 75.4; 9. P. Pluister, DOKEV, Anna Paulowna, 73; 10. H. Roggeveen, OKK, Den Helder, 72.6; 11. W. Bijpost, SSS, Dindua, St! Brug, 72.3; 12. W. Hoogland, UDI-WIK, Dirkshorn, 72. Keurkorps dames: 1. I. Spigt, D.O K.E.V., Anna-Paulowna 99.6; 2. Mevr M Siewers—Totte, DOKEV, Anna. Paulowna 91.5; 3. R. Rentenaar, Her. cules-Hygiea, Oudkarspel 90.9; 4. t Tentenaar, DOKEV, Anna-Paulowna 87.5, 5. C. Kaan, DOS, Den Oever 87.4- 6. Mevr. SchoenmakerForrer, OKK Den Helder 86.5; 7. A. Kossen, DOKEV Anna-Paulowna 85.8; 8. Mevr C Bak' ker Eten DOKEV, Anna-Paulowna 85.4, 9. L. Pluister, DOKEV, Anna- Paulowna 85.2; 10. Gre Aker, Sparta kto6!85'1' n' N' H°°8schagen, DO KEV, Anna-Paulowna 84.2; 12. N Ver. hage, DOKEV, Anna-Paulowna 84.2, Keurkorps heren: 1. p. Schoorl, Texel Texel 101.1; 2. A. Groenendijk, DOKEV Anna-Paulowna 100.3; 3. M. Strijbis' Hercules-Hygiee, Oudkarspel 98 9- 4' J. Vergouwe, DOKEV, Anna-Paulow! na 89; 5. P. Liefting, DOKEV, Anna- Paulowna 85; 6. A. C. de Beurs, ZSC Burgerbrug 83; 7. P. Witteveen, Her! cules-Hygiea, Oudkarspel 82 8- 8 C Blokker, Texel, Texel 82.1; 9.' 'G Vries Sparta, Winkel 81.6; 10. A. Keizer ZSG R 6\ 76'7' P" Blaauboer ZSC, Burgerbrug 75.6; 12. M. Middel! koop. De Westfries, Barsingerhorn tot het strand, zodat het bestuur meen de daartoe niet te kunnen overgaan. De heer Vogelzang achtte het wense! lijk, dat er een openbare publieke tele- fooncel werd geplaatst. Het bestuur was van mening dat er voldoende ge- legenheid bestaat op het poststation. Uit de vergadering kwamen echter vele klachten, dat door buitenstaanders de gesprekken zonder enige moeite kun- nen worden afgeluisterd. Een groot be- zwaar, waarover door de gasten werd geklaagd. De heer Jb. Buis kon zich er niet mede verenigen, dat de VVV de red dingmiddelen bekostigt, die door de strandexploitanten worden gebruikt. Dit leidde tot een bewogen discussie met één der exploitanten. Deze kwes tie zal nog eens worden besproken tij dens de voorjaarsvergadering. Nadat nog enkele minder belangrijke zaken waren besproken, kon de voorzitter tot sluiting overgaan. Onder de ingekomen stukken, die de gemeenteraad te behandelen kreeg, be vond zich o.m. een verbeterde aanvra ge van het bestuur van de schoolver eniging „Rehoboth" tot stichting van een derde school, welke per 1 April '52 zal worden geopend. Deze school zal het karakter hebben van een oplei dingsschool voor ULO of Middelbaar onderwijs en zal worden gehuisvest in het bestaande schoolgebouw by de vuurtoren. Aangezien de aanvrage thans voldeed aan de eisen der L.O.- wet 1920, besloot de raad met algemene stemmen zijn medewerking te verle nen. Voorts was ingekomen de beschik king van Ged. Staten van Overijsel tot goedkeuring van het uitbreidings plan Noord, in onderdelen en van het plan in hoofdzaak. Thans zullen B. en W. met het Rijk in onderhandeling treden voor aankoop van de in deze plannen bedoelde gronden, daar deze Rijkseigendom zijn, in beheer bij de N.O. Polder. Daarna kunnen deze gronden worden verkocht voor wo ningbouw, agrarische bestemming of voor industrievestiging. Voor het plan Noord waren tot dusver reeds ver schillende grondaanvragen bij de raad ingekomen, welke eerst kunnen wor den behandeld als de gemeente inder daad eigenaresse van de terreinen is. Een verzoek van de Middenstands vereniging werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Hierin werden verschillende wensen naar voren gebracht, o.a. om het rapport- Feitsma spoedig uit te voeren, om de Zaterdagmarkt op Dinsdag of Donder- vast te stellen en te bevorderen, dat de P.T.T. enige brievenbussen zal plaatsen met het oog op de uitbrei ding der gemeente. De voorzitter deelde de raad mede, dat B. en W. onafgebroken hun pogin gen hadden voortgezet om tot vol ledige uitvoering van het riolerings plan te komen, daar de huidige toe stand voor de volksgezondheid ernsti ge gevaren oplevert. De voorzitter meende, dat er grond is voor enig op timisme. Nadat de stemmen, zoals gemeld, hierover eerder hadden gestaakt (55). heeft de gemeenteraad van Urk thans in een spoedeisende vergadering met 6 3 stemmen het voorstel van B. en W. aangenomen om de C.V. Hakvoort's Vismeelindustrie alsnog toestemming te verlenen om haar bedrijf tot 24 December a.s. te mogen voortzetten. Naar men weet, liep de toestemming hiervoor op 1 November af. Voor deze raadszitting bestond van de zijde van het publiek zeer grote belangstelling, daar de Vismeelfabriek op Urk niet bepaald populair is, we gens de inderdaad onhoudbare stank- verspreiding. (Advertentie, Ing. Med.) De eerste voor de wintercompetitie gespeelde bridgedrive had het volgen- ?lre£Ul!aat: 1 fam' Geensen 61 p„ 2 am. Rademaker 46 y. p„ 3 mevr. °ontjes—Geensen en M. Beerse 44 D„ vriesman—Boontjes 40 p., 5 mevr. e KuyperJEriks 37'/? p„ 6 fam. De Groot 37,^ p„ 7 c Vriesman-A. v. d. es 36 p., 8 Geensen—Watertor 33 p.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2