Het horloge I 49.75 Stad en Omgeving Het winterclubwerk in speeltuin „Tuindorp" is weer begonnen Op Wereldspaardag werden weef ongekende resultaten geboekt Nieuws uit Wieringen Echtpaar Slager (in de bruidsdagen) gehuldigd tijdens feestavond in Centraal Voortaan iedere Maandag een „instuifavond" Wim Geus met Pasen naar Zevenbergen Cabaret Dick Gabel twee avonden in de cantine Uit het zakenleven November: blauwe maand Fa. Beemsterboer HDC1-Texel 16-4 Bloemenmagazijn Huijsing naar modern pand verplaatst Julianadorp Successen voor voetballers en handbalsters Turnwedstrijd Het lag voor het grijpen Burgerlijke stand IN HET KORT Tweede V.U.-lezing over het binnenste der aarde Het gebeurde in Nieuwediep Tussen Haaks en Kuifje Successen voor leden van „Streven naar beter" Texel De nieuwe directeur van Gemeentewerken Urk Burgerlijk» Stand Ruim een halve ton op één dag naar de bank Aantal posten van inleg tegen de vijftienhonderd Landbouwschuren door brand vernield Oeverse Kleuterschool in bestaan bedreigd Petten Een EHBO -cursus De Zesdaagse te Frankfort Ouderavond van de O.L.S, Westerland Gymnastiekvereniging DOS bracht bont programma Postcommandant Van Dijk overgeplaatst Gisteren is in het clublokaal van de speeltuinvereniging afdeling Tuindorp weer een begin gemaakt met het winterclubwerk. Het voorbereidende werk is Zaterdag besloten met een feestavond voor de leden. Het doel was tweeledig: het verstevigen van het contact tussen de ouders der kinderen, die van het speeltuinwerk profiteren, en het zo mogelijk verkrijgen van een batig saldo tot versterking van de altijd schrale kas. Dat doel is bereikt, en dat wel op een bijzonder prettige manier. Het was gezellig in „Centraal", waar geen stoel onbezet bleef. Het Tuindorpse cabaretgezelschap van F. Post heeft de aanwezigen geamu seerd met de revue „Karren maar". Vooral de Westfriese babbeltjes van Boer Piet maakten dat het gezelschap zijn naam „Lach en vergeet" niet ten onrechte droeg. De voorzitter, de heer J. Swaager, maakte van de aanwezigheid van zovele speeltuinvrienden 'n dankbaar gebruik om namens bestuur en leden van de afdeling Tuindorp de heer en mevrouw J. W. Slager geluk te wensen. Het echtpaar is in de bruidsdagen en hoopt op Donderdag 8 November zijn 45-jarige huwelijksfeest te vieren. De speeltuin vereniging, die in de heer Slager altijd een onvermoeibaar en enthousiast mede werker heeft gevonden (men denke al leen maar aan de poppenkastvoorstel lingen en de „tamboers-cursus"), was er op tijd bij en verblijdde het bruids paar met een fruitmand. Instuifavonden. Een nieuw onderdeel van het pro gramma voor het winterclubwerk vor men de „Instuifavonden". Jongens en meisjes van z wen tot tien jaar kunnen voortaan iedere Maandagavond van balf zeven tot half acht het clublokaal „binnenvallen", en de jeugd van elf tot veertien jaar is er welkom iedere Maan dagavond van acht tot negen uur. Op de Maandagmiddagen, van half vijf tot half zes, staat figuurzagen voor beginnelingetjes (van zes tot acht jaar) cp het programma. Op de Dinsdagmid dagen, van half vijf tot half zes, is er handwerken voor de meisjes van zes tot negen jaar. 's Woensdagsmiddags gaan eerst de kleintjes (van drie tot zes jaar) luisteren naar een vertelling en een plak- of knipwerkje doen, daar na is het weer van half vijf tot half zes figuurzagen voor de kinderen van zes tot acht jaar. De oudere kinderen kun nen 'sWoensdagavonds van zeven tot negen uur figuurzagen. Op de Donderdagmiddagen kunnen de meisjes van negen tot twaalf jaar handwerken tussen half vijf en half zes. Voor de jongens en meisjes van acht tot twaalf jaar is er Donderdagavond van half zeven tot half negen de toneel club. Ten slotte kunnen iedere Vrijdag avond van half zeven tot negen uur de jongens en meisjes van acht tot veer tien jaar allerlei knutselwerkjes doen. In de Paasweek van 1952 wordt te Zevenbergen een jeugd-schaaktour- nooi gehouden, waarvoor vier Neder landse en vier Belgische spelers wer den uitgenodigd. De jeugdkampioen van Nederland, de M.S.C.-er Wim Geus, ontving eveneens een uitnodi ging. Voor ons land spelen voorts J. H. van de Pol uit Boekelo, E. van de Wolk uit Eindhoven en P. H. van Bem- melen uit Leiden. Op 14 April zal de burgemeester van Zevenbergen het tournooi officieel openen. Op de iaatste dag, Vrijdag 18 April, speelt de winnaar simultaan te gen ongeveer veertig jeugdschakers uit de omtrek van Zevenbergen. Het bekende cabaretgezelschap van Dick Gabel treedt volgende week twee maal op in de Marinecantine en wel op Woensdag- en Donderdagavond. Opgevoerd wordt de revue „We doen maar Volgende week Zaterdag wordt weer een dansavond gegeven, mede ter ge legenheid van het bezoek van Engelse oorlogsbodems. In het Handelsregister werd de vol gende nieuwe inschrijving opgenomen: P. W. Aarsman, Molenstraat 61 A, kleinhandel in aardappelen, groenten en fruit. Gewijzigd werd de inschrijving van Firma H. Schol, Breewaterstraat 23. Uitgetreden eigenaar: W. Uipkes. Nieuwe eigenaar: J. J. H. Schilder onder naam banketbakkerij Jos Schil der. Het bestuur van de Nederlandse ver eniging tot afschaffing van alcohol houdende dranken, afdeling Den Hel der, schrijft ons: Steeds weer als de gelegenheid zich voordoet en er zijn zulke gelegen- ehden te over wordt door de ge heelonthouders van diverse gezind heid op het gevaar van de alcohol ge wezen. Er gaat bijna geen dag voorbij of we lezen berichten over ongeluk ken, veroorzaakt door onverantwoor delijke automobilisten, motorrijders en fietsers, die te veel aan Bacchus had den geofferd. Dikwijls lezen we ook over ongeregeldheden, veroorzaakt door mensen „onder invloed". Derge lijke dingen zijn in Den Helder trou wens aan de orde van de dag. Om nu nog eens extra op de nadelen van alcoholgebruik en op de ernstige gevolgen van alcoholmisbruik te vij zen, heeft de Nederlandse vereniging tot afschaffing avn alcoholhoudende dranken voor de maand November het orgaan „De Blauwe Wimpel" uitgege ven, dat zij huis aan huis in Den Hel der aan de man probeert te brengen. Wij hopen dat vele lezers van de Hel- derse Courant zo'n Blauwe Wimpel zullen kopen en met ons de strijd te gen het alcoholisme zullen aanbinden door lid te worden van onze vereni ging. dat Uw vriend is 2 Jaar gratis verzekerd te gen verlies, diefstal, breuk, beschadiging. vanal Alleenverkoop voor Helder en Omstreken. Den HAARLEM, DEN HELDER Keizerstraat 15. {Advertentie, lng. Med.) Remise voor eersie-bordspelers Geheel volgens de verwachtingen heeft het eerste tiental van de Helderse Damclub een overwinning op Texel 1 weten te behalen. Reeds spoedig had HDC een voorsprong, die allengs nog groter werd. Het dreigde zelfs een dé- bacle voor de Texelse dammers te wor den, maar Josée maakte in een gewon nen stelling een kapitale blunder en bezorgde hierdoor de enige winstpartij aan de eilandbewoners. Opmerkelijk was de snelle overwinning, die Leib- brand behaalde. Het resultaat van deze wedstrijd toont wel aan, dat Texel een zwaar seizoen tegemoet gaat. De gedétailleerde uitslagen luiden: Texel 1—HDC 1 4—16; C. Dijker—J. Stoll 11, S. RosA. J. Josée 20; S. van HeerwaardenC. J. J. Leibbrand 02; C. van HeerwaardenP. van den Berg 02; G. DrosA. Ouwens 0—2; C. van der WerfD. Dissel 11; P. KooiJ. W. Beezemer 02; J. Hooy- berg—P. van Veen 02; C. P. Burger— J. C. Zijderveld 02; Joh. D. Bakker D. E. W. Rab 0—2. De vele stadgenoten, die dagelijks langs de Polderweg komen, zullen hebben gemerkt dat het bloemenmaga zijn van de heer M. Huijsing niet meer in de noodwinkel op nummer 28 is ge vestigd, maar een riant onderkomen heeft gekregzn in een fraai nieuw per ceel op nummer 31. Zo heeft deze zaak, die vóór de oorlog in het Oude Helder werd gedreven, eindelijk weer een waardige entourage gevonden. Het on der architectuur van de heer L. Sok gebouwde pand is met enige feestelijk heid geopend. Wij vernamen, dat daar bij het woord werd gevoerd door de heer S. Makelaar (namens het Neder lands verbond van middenstandsver enigingen), de heer M. Groen (namens de plaatselijke bloemistenvereniging!, de heer S. Meijer (voorzitter van „Wa tervogels"), mevr. Blom (namens de gymnastiekvereniging „F.A.C.") en en kele anderen. Het gemeentebestuur was bij de opening vertegenwoordigd door de wethouders P. S. van der Vaart en P. Th. Luijckx. Het was Zondag voor J.V.C. weer een succesvolle dag. Het eerste elftal verstevigde zijn positie door met 60 van De Koog te winnen. JVC 2 zege vierde met 15—0 over Oudesluis 3. De adspiranten versloegen Kaagvogels a met 41. De handbalsport wordt populair in Julianadorp. Niet minder dan elf par ticuliere auto's vergezelden de hand balsters naar Tonegido. JHC won de belangrijke wedstrijd met 31. JHC 2 verloor met 20 van Dosko 1, maar JHC a stevent weer recht op het kam pioenschap af. Nog geen enkele wed strijd werd verloren. Gisteren moest Ons Genoegen a er met 50 aan ge loven. Op Zondag 25 November staat Juli anadorp een aardig sportgebeuren te wachten. Dan organiseert de heer Dek ker namelijk een turnontmoeting tus sen twintig meisjes van „Sportlust" uit Julianadorp en twintig meisjes van „D.O.K.E.V." uit Anna Paulowna Van beide verenigingen komen tien eer ste en tien tweede graad meisjes in actie. Gevonden: Armband; twee auto peds; alpinomuts; bezem; broodzak; ceintuur: étui; drie handschoenen; ach terlicht van motorrijwiel; muts; munt biljet; pop; twee portemonnaies; kin derrijwiel; shawl; vier sleutels: twee vulpennen; ballpioinitpen; zadeldek; baal cement. Verloren: Drie armbanden; autoped; drie broches; bankbiljet; klantenboekje; drie muntbiljetten; paar handschoenen; twee horloges; nylonkousr, twee legitimatiebewijzen: vier portemonnaies; gouden dasspeld; tasje; twee vulpennen; zieTfënfonds- kaart; twee zadeldekken. (Opgaaf over de week van 29 Oct. t/m. 3 Nov. 1951) Bevallen: J. van EgmondJeenin- ga, d. N. Schrander—Woltera, z. M. van Beveren—Lastdrager, z. W. Verhulp—Hoornweg, z. T. G. Kreleger— Vermeer, d. W. G. van Wijk—Van de Water, z. B. J. van Vliet—Blanken- daal, z. A. M. Jansen—Wierlng, z. T. BoersSchorst), z. Ondertrouwd: T. Coppens en G. Timmerman. P. C. Smit en A. T. Hol lander. J. D. Steeman en J. Spijkerman. A. L. van Aalst en E. Heeres. H. A. de Zwart en N. Roodenburg. A. Burger en A. C. Eoutkan, Getrouwd: G. J. H. Olieroock en H Spiekman. L. Petrus en M. J. van Amersfoort. J. ter Haar en M. J. Her mans. W. Postma en A. Visser. A. Boogaard en G. Brulning. Overleden: J. P. Schermer, m., 46 jaar. A. IJ. Kuiper, m., 95 jaar. T. Fuldner, wed. van P. van der Kuijl, 66 jaar. In het kader van de Gezinsweek wordt vanmiddag in het gebouw Palm straat de tentoonstelling „Rondom het kind" geopend; vanavond spreekt mej. mr. M. A. Klomp over „Moeilijke ouders". Voor de Nederlandse vereniging van huisvrouwen worden vanavond in de bovenzaal van café „Postbrug" twee films over Zuid-Afrika vertoond. In het HBB-gebouw aan de Zuid straat zou vanavond voor de Vrouwen bond van het NVV een lezing worden gehouden over het onderwerp „Kinder angst", deze lezing is uitgesteld tot 27 November. De heer D. H. Bromlewe heeft de gesp voor het 25-jarig lidmaatschap van de Koninklijke Nederlandse Bond van Oud-Onderofficieren ontvangen. Op Donderdag 8 November wordt in de Marinecantine weer een dans avond gegeven met medewerking van Johnny Polanen en zjjn Musetta's. Hedenavond in de Vakschool Vanavond houdt dr. H. Groot voor de Helderse Volksuniversiteit in de Vakschool voor Meisjes zijn tweede en laatste lezing over het onderwerp „De geheimen van het binnenste der aarde". In zijn eerste lezing heeft de inlei der iets verteld over de hypothesen die er zijn over het ontstaan en de structuur van onze planeet. Wanneer men in een mijn afdaalt, constateert met een temperatuurstijging van on geveer een graad per kilometer. De diepste boring is tot circa vijfduizend meter gegaan, een geringe diepte in vergelijking met de straal van de aarde, die bijna zevenduizend kilo meter bedraagt. De hypothese, dat onder de aardkorst een z.g. magma" aanwezig is (een gloeiend hete vloei stof, waarin tal van vloeistoffen zijn opgelost) vindt een bewijs in de lava uitbarstingen der vulkanen. De aard korst bestaat uit verschillende typen van gesteenten, o.a. de stollingsge steenten, door afkoeling uit het magma ontstaan. De scheikundige samenstel ling hiervan is zeer uiteenlopend. In dit verband vertelde dr. Groot interessante bijzonderheden over de vulkanen. Twee jongens van negen en elf jaar liepen Donderdagmorgen op het spoorweg-emplacement rond te stap pen met een stengun. Het schiettuig was kennelijk vergeten door de Belgi sche soldaten die de avond tevoren naar Duitsland waren vertrokken. De politie legde beslag op het oorlogsma teriaal. In de Californiestraat geraakte een wagen van de heer N. in brand. Om trent de oorzaak tast men in het duis ter, hoewel misschien spelende kinde ren er meer van weten. De schade aan de auto bedroeg ongeveer f 500. De eerste 5000 man van de 3e Britse infanterie divisie scheepte zich te Portsmouth in op de vliegkamschepen lUustrious en de Triumph, die hen naar het Midden-Oosten zullen vervoeren. Hr. Ms. „Vliestroom" is gisteren naar Rotterdam vertrokken. Hr. Ms. „Deurlo" kwam daar juist vandaan. Hr. Ms. „Batjan" verliet de haven voor visserij-inspectie op de Noord zee. Hr. Ms. „Kortenaer" en de „Fi- nisterre" vertrokken eveneens en worden morgen weer terug verwacht Het is morgen hoog water om 0.40 en 14.00 uur en laag water om 7.40 en 19.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 8,3 graden Celsius. Enkele leden van de Helderse ver- niging „Streven naar beter" hebben successen geboekt op de Nationale ko nijnententoonstelling, die gedurende het afgelopen weekeinde in Hilversum werd gehouden. In totaal werden vier honderd konijnen geëxposeerd. De heer H. H. Kruize van de fokkerij „Cres cendo" behaalde met een inzending Franse hangoren eenmaal ZZG en een maal GG. De heer A. de Schipper be haalde eveneens met Franse hangoren tweemaal ZG. De heer G. Wolters zag één van zijn Witte Weners met GG en een andere met G gehonoreerd. Twee Roodoog-Pooltjeg van de heer P. de Beurs werden als GG gekwalificeerd. RIJDEND POSTKANTOOR Ter bevordering van de verkoop van kinderpostzegels zal het rijdend post kantoor op Donderdag 15 November onze stad bezoeken. Ir. J. F. Kipperman te Arnhem, die benoemd is tot directeur van Gemeen tewerken alhier, is 53 jaar oud en uit Indonesië gerepatrieerd. Hij is te Den Helder geboren. Zijn laatste functie was, volgens de Tex. Crt., die van di recteur van gemeentewerken, Hoofd van Bouw- en Woningtoezicht en Hoofd Gemeentebedrijven te Makassar. Van 1927 tot 1937 was hij in die kwaliteiten werkzaam te Padang en van 1937—1938 te Palembang. Toen keerde hij naar Holland terug, maar in 1945 ging hij weer naar Indonesië, waar hij benoemd werd tot Hoofd van de Stadsopbouw te Soerabaja. Na de souvereiniteitsover- dracht repatrieerde hij voor goed naar Holland. (Nov. 1949). Geboren: Lambertus, zv Riekelt Korf en Bonnette Oost; Leendert, zv Dubbe le van Urk en Hendrik je Hakvoort; Fokke, zv Klaas Wakker en Francina Bakker; Frederik Johannes, zv Albert Romkes en Vrouwtje Ras. Ondertrouwd: Harmen de Boer en Jannetje Ras. Gehuwd: Johannes van Slooten en Marretje Brouwer. Op de Wereldspaardag is weer ge bleken, dat in tijden van depressie meer nog dan in tijden van voorspoed een spaarbank in een maatschappe lijke behoefte voorziet en bovendien, dat de Nutsspaarbank hier ter stede burgerrecht heeft verkregen. Er wer den op deze nationale spaardag bij uit nemendheid verrassende resultaten geboekt. Bijna vijftien honderd stad genoten hebben op die dag een bedrag op hun spaarbankboekje laten bij schrijven. Ook werden veel nieuwe spaarbusjes uitgereikt. Mensen die een bedrag kwamen op vragen behoorden tot de uitzonderin gen. Maar in ieder geval profiteerden ook zij van de mogelijkheid tot spa ren, die door deze instelling wordt ge boden. Misschien gebruikten zij de Wereldspaardag, om eindelijk datgene te kopen waarvoor zij reeds lange tijd kleine bedragen opzij hadden gelegd Van alle Wereldspaardagen was die- van 1950 de belangrijkste. Toen wer den 1146 posten van inleg genoteerd. Des te meer spreekt het aantal van 1473, dat op Wereldspaardag 1951 werd bereikt. Deze 1473 personen brachten samen een bedrag van f 57.323.56 naar de Spaarbank. Om een indruk te geven van de grootte der ingelegde bedragen, volgt hier een gespecificeerde opgave: 24 inlagen beneden f 1.352 inla gen van f 1.tot f 10.1008 posten van f 10.tot f 100.—: 76 inlagen van f 100.tot f 500.7 inlagen van f 500.— tot f 1000.6 inlagen van f 1000.— en hoger. Het grootste aantal inlagen gold der halve bedragen tussen f 10.— en f 1000.—. Ook het aantal nieuwe spaarders was hoog n.1. 73. De Nutsspaarbank kan zeer tevreden zijn over deze resultaten. Door tot nog toe onbekende oorzaak is Maandagmorgen negen uur brand uitgebroken in een schuur van de land bouwer A. Keyser, in de Beltstraat te Hippolytushoef. Aangewakkerd door ne stevige Oostenwind werd het hooi dat bevond, spoedtg eveneens een prooi van zich in het ene gedeelte van de schuur het vuur. De andere schuur waarin enig landbouwgereedschap en -machi nes waren ondergebracht, ging even eens verloren. Met vier stralen bestreed de brandweer van Hippolytushoef het vuur en kon hiermede groter onheil voorkomen. De schade, welke ongeveer tien mille bedraagt, wordt door de ver zekering gedekt, Nee, over een tekort aan leerlingen heeft de Oeverse Kleuterschool niet te klagen. Met zestig leerlingen is de school behoorlijk bezet. Dat het be stuur van deze school toch alarm slaat zit 'm dan ook, hoe kan het anders in deze dure tijd, in de financiële om standigheden. Deze zijn niet roos kleurig. Wel ontvangt het schoolbe stuur een flinke gemeentelijke subsi die, maar met de donaties en de school gelden samen ziet het bestuur toch geen kans om de balans tussen ont vangsten en uitgaven in evenwicht te houden. Er is in de gemeenteraad, toen deze kwestie ter sprake kwam, al eens op aangedrongen, dat het be stuur van de Kleuterschool nieuwe bronnen moest trachten aan te boren om aan de nodige gelden te komen. Verhoging van schoolgeld is niet mo gelijk. Daarom heeft het bestuur nu besloten om eind November in zaal „Wiron" een fancy-fair te organiseren. Enkele personen' hebben reeds hun medewerking toegezegd, maar wil de ze fancy-fair slagen, dan moet het aantal medewerkers (-sters) nog sterk worden uitgebreid. Daartoe wordt een beroep gedaan op allen, die van me ning zijn, dat deze Kleuterschool moet blijven bestaan, om door schenkingen in geld of natura steun te verlenen aan het beoogde doel. Ook kan men allerlei voorwerpen (handwerken, enz.) voor deze fancy-fair gaan maken, die dan verkocht kunnen worden ten ca- te van de Kleuterschool. Men kan zich voor inlichtingen wenden tot de vol gende heren: C. de Haan Gz. (hotel de Haan), H. de Groote, Gasthuisweg en Hengst, onderwijzer, Zwinstr. De artikelen, die men beschikbaar wil stellen, kan men vóór 20 Nov. bij genoemde heren inleveren. Onder leiding van dokter Van Sloo ten zal in Petten een EHBO-cursus worden gehouden. Een vergadering om te komen tot een kern van deel nemers had tot resultaat, dat reeds een veertiental personen zich op gaf. Er werd een bestuur gekozen, bestaand de uit T. Bigot, voorzitter, H. Rijs, se cretaris en N. Haster, penningmeester. Dit bestuur zal zich in verbindingstel len met de plaatselijke VW en vra- ^"de lursus mogen houden in het VW-gebouwtje. Degenen, die nog aan deze cursus wensen deel te nemen kunnen zich bij een der bestuursleden aanmelden. Cor Bakker en Henk Lakeman heb ben de Nederlandse kleuren weer pri ma verdedigd in bovengenoemde Zes daagse. Cor Bakker die met zijn maat geleidelijk aan een vast nummer op d-> winterbanen in Europa is gaan worden komen volgende week aan de start in de Zesdaagse van Munster. Eveneens wacht hun de volgende maand dan nog de Zesdaagse van Kopenhagen. Voor Cor Bakker is er dus voorlopig wei werk aan de winkel. In Frankfort be zetten zij in het eindklassement de 5e plaats, terwijl zij de laatste dag meer malen aan de leiding lagen. Onze harte lijke felicitatie jmet dit succes Ondanks het slechte weer waren op de eerste ouderavond van de O.L.s. Westerland een zestig-tal ouders aan wezig. De voorzitter, de heer Hogeste- ger, heette in het bijzonder de ouders, die voor het eerst aanwezig waren, welkom Nadat de notulen waren voorgele zen en goedgekeurd werd de leiding van de avond overgedragen aan het hoofd der school, de heer I. P. Clow- ting. Bij de mededelingen releveerde de spreker nog de dit jaar gehouden schoolreisjes en de proef met de con tactavond, die zeer geslaagd mag wor den genoemd. Ook de Schoolkrant kwam ter sprake. In de volgende num mers zal een rubriekje komen met ti tels van boeken, die door de Commis sie voor Kinderlectuur worden aan bevolen. Besloten werd, in de maand Januari een ouderavond te beleggen waarvoor een spreker van Volksonderwijs zal worden uitgenodigd. Dan zal gepro beerd worden eert afdeling West-Wie- ringen te stichten. Voorts werd medegedeeld, dat voor het schoolsparen niet meer bij de Rijkspostspaarbank gespaard zal wor den, maar bij de Boerenleenbank. Bij de bespreking van het Sint Nico- laasfeest werd namens de Ouderccm- missie het voorstel gedaan, het feest dit jaar in de school te houden. Van de Sint was bericht ontvangen, dat hij per schip in de haven van De Hau- kes zal arriveren en vandaar te paard door de Poelweg naar school zal rij den. Het voorstel werd zonder enige discussie aangenomen. In het bestuur werd gekozen de heer J. Keijzer. In de pauze, waarin op thee en koek werd getracteerd, hadden de ouders gelegenheid het werk der kinderen te bekijken. Hierna kreeg wederom de hr. Clow- ting het woord. Na gewezen te" heb ben op de grote moeilijkheden, die bij de opvoeding van oudere kinderen kunnen worden ondervonden, hield hij een korte voordracht, die met de grootste aandacht werd gevolgd. Na te hebben medegedeeld, dat ge probeerd zal worden een sportveldje bij de school te krijgen, werd dezo ge* zellige ouderavond om ruim elf uur gesloten. De zaak van de heer D. Lont te Den Oever was Zaterdagavond geheel ge vuld, toen de voorzitter van de Oever se gymnastiekvereniging DOS, de heer S. Koorn Vz., de aanwezigen welkom heette. In een vlot tempo, een gymnas tiekvereniging waardig, werd daarna aan de aanwezigen een maaltijd met een dertigtal gangen aangeboden. Het Gymnastieklied met de vaandelgroet vormde de hors d'oeuvre en toen volg den, in een bonte mengeling, merendeels zeer smaakvol opgedist, gymnastische oefeningen onder leiding van de heer Pennekamp, allerlei vrolijke schetsjes, muziek, declamatie enz. enz. De gymnastiek vormde uiteraard de hoofdschotel en hierbij liepen de pres taties nogal uiteen. De dames voerden, met muzikale begeleiding, op keurige wijze een hoepel- en een knotsoefening uit, terwijl ook de vrjje oefeningen ge zien mochten worden. De heren lever den samen met mej. C. Kaan Wd. en een tweetal Zeeuwse gakten knap werk aan laag-rek en hoge brug. Het publiek hield de adeip soms in bij de vaak ge durfde prestaties van deze gymnas ten. Ook de kleutermeisjes- en jongens- groepen vondnn veel waardering voor hun werk bij het publiek. Toch kan, dunkt ons, bij deze gsoepen nog wel wat meer aandacht aan het gehalte en aan de afwerking van de oefenstof wor den besteed. Naar w;j vernemen, zal de postcorn- mandant der Rijkspolitie te Den ever, wachtmeester le klasse de °er J. van Dijk, binnenkort Den Uever verlaten. Met ingang van me dio November zal de heer Van Dijk naar Vreeland in Utrecht worden overgeplaatst. Hiermede verlaat een zeer Ijverig en betrouwbaar politie onze gemeente.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2