Pim, l'iiii en Pom in Afrika «Lorre> JIMMY BROWN TERUG IN DE DIERENTUIN De wagen in het Kloosterhos 3C app te iSpookóteen 1 E D A M S C H u iJm 8 E C H A O 1 6 O 1 2 8 E S T e V E T fflK A T m E T T 1 N G 2 3 V E R 8 O D U U R gj T H A N 6 O N O E R 3 M E" L K R u R A L1 T A L L E 1 m k O e H 5 G E S M O E R 0 Lpr N T A A R N w N O s 6 O $m T R A M L 'J N H§ N E T 1 n e A A L 6 V E R 0 E N R u R N M A R A m M A L s Het Radioprogramma Fijnen en klachten ook nog slapeloze nachten Passen en Meten De parapluie van kabouter Drup DINSDAG 6 NOVEMBER 1951 6 K K 89. Door het schokken en schudden Was de leeuw Piet tijdens het vervoer naar de dierentuin langzaam maar zeker tot zich zelf gekomen. Aanvan kelijk begreep hij niet goed wat er met hem was gebeurd. Hij voelde een ste kende pijn in zijn kakement en zijn ene oog gloeide, alsof hij een brandende steenkool in zijn hoofd had zitten. Maar na een tijdje begon het tot hem door te dringen, dat hij gevangen werd weggedragen door twee lieden, die hem, vastgebonden aan een ijzeren stang, voort-torsten. Door zijn ene ge zonde oog gluurde de leeuw Piet naar degene, die achteraan liep. Dat was de bode Biesjes, die de leeuw niet kende. Toen loerde hij naar de persoon, die vooraan liep. „Ik laat me hangen als dat niet de agent Karei Klabak is", bromde de leeuw Piet en hij kreeg eensklaps de neiging te gaan kwispel staarten, hetgeen niet zo gemakkelijk ging, want bode Biesjes had, zoals wij weten een knoop in zijn staart gelegd. „Die Karei Klabak is geen lor waard", mompelde de leeuw Piet „en het lijkt mij het beste deze nietsnut eens en voor altijd de stuipen op het lijf te jagen.. De leeuw Piet boog daarom zijn kop wat meer voorover, opende zijn muil en hapte de agent Karei Klabak even onverwacht als venijnig in zijn broek. Zijn geblesseerde oog klapte daarbij open. (DOOR M^RIORIE VERNON 82) Natuurlijk had ze haar heerlijke her inneringen vap de vorige avond om te bepeinzen, maar ook die hadden een bitter-zoete bijsmaak, omdat ze een sterk verlangen bij haar opwekten, ter wijl ze heel goed wist dat een dergelijk genot haar deel nooit meer zou zijn. Zij wenste haast dat de gebeurtenis sen van gisteravond nooit waren voorgevallenwat je nooit hebt ge kend, mis je ook niet, sprak zij cynisch in zichzelf. Peta vroeg zich af wat Blake op zo'n regenachtige dag als vandaag zou uit voeren. Zwierf hij door de bossen ter wijl hij aan haar dacht, en na-genoot van haar kussen en haar omhelzing, zoals zij van de zijne? Op dat ogenblik klonk de schelle bel van de telefoon en ze sprong overeind en rende er naar toe, in een plotselin ge dwaze hoop dat Blake opbelde. Had ze een afspraak voor vanavond? Neen? Dan zou hij haar om zeven uur komen afhalen, dan gingen ze eten en een dansje doen in Haverton. Ja, Peta was blij toen ze de telefoon had neergelegd. Iets om zich op te ver heugen en bovendien, iets moest Ne- ville hebben wakker geschud. Hij had haar de vorige avond met Blake gezien, had misschien iets opgemerkt in de wijze waarop ze elkaar aankeken en was jaloers geworden... Peta gaf met de punt van haar schoen een duwtje tegen een smeulend hout blok en stond met een arm op de schoorsteenmantel geleund, en een pein zende glimlach op haar gezicht, in het vuur te staren. Fijn. Wat zou ze aantrekken, haar zwarte kanten jurk? Ja, dat zou het beste zijn. En het korte lichte bontjasje. Peta kon natuurlijk niet vermoeden dat Nevilles eerste gedachte toen hij Nan had verlaten, was geweest om meteen naar Heritage te gaan en te zeggen, dat hij niet meer mee deed. Hij was ver drietig en boos en helemaal overstuur en wilde dat blindelings op iemand bot vieren. „Ik heb er genoeg van," sprak hij in zichzelf. „Schóón genoeg. Het was een idioot spelletje. Iedereen kon op zijn tien vingers natellen, dat het gedoemd was om tot moeilijkheden te leiden. Ik wou dat ik het hele Lynford nooit had gezien." Zijn eerste opwelling was om te ver dwijnen en het hele dorp nooit terug te zien. Maar toen hij in de richting van het Kloosterbos liep, kwam hij tot zichzelf. Hij kon er niet meer zo maar de brui aan geven omdat hij een tik op zijn hoofd had gehad. Dat was de reactie van een lafaard. Bovendien kon hij die goeie Bruce toch ook maar niet zo in de steek laten; het was toch Bruces schuld niet en het had geen zin het hem in de schoenen te schuiven on- der het motief dat het een gekkenspel- I letje was dat gedoemd was moeilijk heden te veroorzaken, j Bruce genoot en had nog helemaal geen zin om Nevilles rol over te ne men. Hij had hem zelfs een paar dagen geleden nog verteld dat hij een heel speciale rede,, had om zijn ware identi teit nog niet bekend te "maken. Dus stond Neville stil en toen hij er over nadacht wat hij dan zou doen, viel zijn oog op een telefooncel een paar hon derd meter verder bij de splitsing van de weg. en de i 45. Zonder veel plichtplegingen openden de agenten de deur en gingen met de revolvers in de vuist naar bin nen. Achter haar tafel zat Madame Mira- belle, die druk in de weer was met een aan'al lege flessen en grote vellen pa pier. Toen ze zo onverwacht de agen ten en de detective zag binnenstappen, gaf ze een gil van schrik en wilde haastig de papieren van tafel moffe len. Doch de agenten gaven haar daar- WOENSDAG 7 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Water standen. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Predi kanten Forum. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.10 „Man en vrouw schiep Hij hen....", hoor spel. 12.00 Sopraan en piano. 12.30 Land en Tuinbouwniededelingen. 12.33 Banjo- Orkest. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire causerie. 13.20 Instrumen taal Septet. 13.45 Gram.muziek. 14.00 „Der Sonntag", cantate. 14.15 Gram. muziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Blok fluit-ensemble. 15.20 Kamerorkest en soliste. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Meis jeskoor. 17.20 Orgelspel. 17.45 Regerings uitzending: Drs. F. J. Brouwêr: „Geld en crediet in Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 Surinaamse Volksmuziek. 18.30 R.V.U.: Mevr. Dr. E. Perelra—d'Oliveira„Vitami nen en hormonen". 19.00 „Spectrum van het Christelijk Organisatie- en Vereni gingsleven". 19.15 Boekbespreking. 19.30 Commentaar op de Familie-competitie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.10 Dankdienst voor het ge was. 21.30 Mannenkoor en solist. 22.00 Piano-recital. 22.15 Marinierskapel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram.muziek. 23.20 „Hoe zit dat met mijn kind?", causerie. 23.35—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws. 8.18 „Tussen twee plaatjes gezegd". 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de huisvrouw. 10.30 (knm.muziek. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 oSam.muziek. 12.00 Voordracht. 12.15 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Dansmuziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 In strumentaal trio. 13.40 Orgelspel. 14.00 Ge sproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Piano-recital. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Voor de jeugd. 17.30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18.20 Reportage. 18.30 Actualiteiten. 18.40 Lichte muziek. 19.00 Lezing. 19.15 Piano-duo. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 „Rotterdam bijGaslicht", hoorspel. 22.30 Piano-recital. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Omroeporkest. 99. De gids is wel op het juiste mo ment met zijn boodschap bij koning Boko gekomen. En daarom zal hij ook op vorstelijke wijze beloond worden. Want koning Boko, die zielsveel van zijn vrouw houdt, had al dagen lopen te piekeren, wat hij zijn gemalin voor haar verjaardag moest geven. De ko ningin heeft alles wat haar hartje be geert, en toen de koning eens op om zichtige wijze naar haar wensen had geïnformeerd, had zij zuchtend geant woord: „Je weet het, beste man, je kunt me niets meer geven. Ik heb al les al! Sieraden, juwelenik weet niet meer, waar ik ze moet bergen kasten hangen vol met de mooiste ponnen. Ik heb werkelijk niets meer nodig!" De koning had zijn gemalin liefdevol bij deze woorden aangekeken, want hij besefte heel goed, dat vrog. wen, die vinden dat zij genoeg japon, nen hebben om aan te trekken, maar met een lantaarntje te vinden zijn „Maarwas de koningin doorgei gaan, „als ik nog eens zo'n paar schoothondjes kon hebben als destijds Pim. Pam en PomDe koning had haar droevig aangekeken. In Kwassie- land waren nu eenmaal geen honden". HERSENGYMNASTIEK ANTWOORDEN 1. Hangop, melkgerecht van karne melk, later vermengd met zoetemelk en suiker. 2. Bij de uien; veroorzaakt door stengelaaltje. 3. 32 streken. 4 Vier gronden. 5. Het lse en 6de coplet. 6. Op Yeu voor de Franse kust. 7. Tuin bouwkundige. 8. Geen enkele. Treft men aan bij vele brandweerkorpsen. 9. Eigen naam van de Negus van Abessinie. 10. Uit 6 leden. In de ouderdom van 77 jaar is te Bussum overleden de heer W. P. Ooste rus Pz., oud gemeente-ontvanger en ereburger van Edam en een bekend Philatelist. Door steeds kwellende Rheumatische Pijnen.. Daar brengt Kruschen Salts redding en uitkomst, 'n Wonder, hoe de kleine da gelijkse dosis Kruschen Uw bloedzuive rende organen weer op gang helpt en stimuleert tot de jeugdige krachtige wer king, nodig om het bloed zuiver te hou- den. Dan geen zich ophopende onzuiver heden meer. Want met de hulp van Kruschen voert 't lichaam die af langs natuurlijke weg. Ook voor U is er alle reden om Kruschen te nemen zo heil. zaam als 't is. Voor Uw organen, voor de zuiverheid van Uw bloed. Kortom voor Uw algeheel welzijn, prettig, behagelijlc vrij van pijn. (Adv. ï.M.) de steen niet onmiddellijk aan Madam# Mirabelle gegeven wordt om vernie tigd te worden, zal dit schip met allen aan boord onherroepelijk naar de kel der gaan!" Hij pakte een ander pa- pier, waarop iets dergelijks stond. „Zie je wel?" legde hij uit. „Op die manier wilde ze de kapitein bang maken en de steen in handen krijgen!" Hiernaast staan zeven rijen met allerlei verschil lende woorden. Ie moet een stukje papier nemen en daar het hele figuur op over tekenen. Je maakt dus 22 vakjes in de breedte en 7 in de hoogte en vult daarna de woorden In. Nu knip je de zeven re gels los. Je krijgt dus zeven lange stroken papier waar op de namen staan vermeld. Nu gaan we passen en me ten. Je moet namelijk, door de zeven stroken naar links of naar rechts onder elkaar te verschuiven, proberen een rin te vormen. Deze zin staat te lezen van boven naar beneden onder de vak jes op de éérste regel waar een pijltje boven staat. Het is dus een zin van 5x7 35 letters. Denk er om dat de volgorde van de strookjes van 1 tm. 7 niet veranderd. Je moet alleen door ver schillende vakjes onder el kaar te passen proberen de verborgen zin te vinden. Het is een leuke bezigheid en we wensen je veel succes. „Ja", riep ze. ,Jk ruts haast nooit meer! De laatste keer is lang gelêe!" Snel kroop ze de stijle trap op En schoot roetssss. dra naar benêe. (Advertentie. Ing. Med.) Kabouter Drup had een spaarpot. Iedere dag, stond hij voor dag en dauw op, zocht in het bos een zak vol beukenootjes, bracht die naar de kaboutermarkt en stopte de verdiende centen in zijn spaarpot. Ja, kabou ter Drup spaarde ergens voor. Een hartewens van hem zou spoedig in vervul ling gaan. Hij wilde een echte parapluie gaan kopen. Er waren nog twee kabou ters in het bos die een para pluie hadden en Drup had zich voorgenomen niet eer der te rusten, voordat hij er ook een had. Op een goede morgen draaide hij de hele pot met centen om en begon te tellen. „Gnoegü" juichte hij „Ik houd nog over ook!!" Hü stopte het hele kapitaal in zijn zak en rende naar 't kabouterdorp om de mooiste parapluie te kopen die er maar was. Zo trots als een pauw liep hij ermee naar huis. Hi) wilde de parapluie meteen al opsteken maar het zonnetje scheen vrien delijk en er was geen wolk je aan de lucht. Toen hij thuis kwam had het nog niet geregend. „Bah!!", bromde hij. „Wat heb ik daar nu aan. Nu héb ik een parapluie en nu wil het niet gaan regenen!!" Iedere vijf minuten liep Drup zijn huis- je uit en tuurde de lucht af. Eindelijk zag hij in de verte een donkere wolk aan ko men. Kabouter Drup pakte meteen zijn parapluie en ging buiten staan om de eerste spatten al te kunnen opvangen. Maar toen de wolk vlak boven zijn hoofd hing was het nóg droog. „Wat betekent dat!!", riep hij naar boven. „Waaom ga je niet regenen!!" „Nee!" riep de wolk terug „Het is' hier al vochtig genoeg!" Te leurgesteld liep de kabouter het bos in. Het huilen stond hem nader dan het lachen. „Heb ik dédr nu zo voor ge spaard?", bromde hij. Aan de kant van een sloot stond een ooievaar. „Wat is er aan de hand, Drup?" vroeg hij vriendelijk. De kabouter vertelde met een beteuterd gezicht het hele verhaal. „Ik zal je helpen!" sprak de ooievaar. „Ik zal mijn broer tjes en zusjes bij elkaar trommelen. Ga jij maar kij ken of er soms wéér een re genwolk aankomt!" Kabou ter Drup liep terug naar zijn huisje en tuurde wéér de hele lucht af. Ja hoor, heel in de verte kwam een don kere wolk aandrijven. Toen ook die maar gewoon voor- bi) wilde gaan. riep Drup naar boven: „Hé, wolk waarom regen je niet!!" „Omdat het hier al vochtig genoeg is!", riep de wolk te rug. Op dat moment klonk er plotseling een oorverdo- ™fn,d ,?.eklaP van wieken. Wel vijftig grote ooievaars stegen uit het bos op en vlo gen pijlsnel naar boven. Ge spannen keek kabouter Drup toe. De vogels stegen hoger en hoger enpik ten toen allemaal hun spitse snavels in de regenwolk, „bchei uit!!", riep de wolk kwaad: „Dat mag niet!!" Maar het was te laat. Door vettig gaten stroomde het de wolk en lachend en fluitend liep Ka bouter Drup voor zijn huisje op en neer, terwyi de regen op zijn parapluie spatte. Maar het had pas wat geregend En de glijbaan was niet glad. „Ai", riep Mies. „Wat schuurt mijn broek zeg! Ik wou dat ik iets ouds aan had!" Toen de muis weer op de grond stond, Keek ze naar haar broekjawel! Héél haar zitvlak was verdwenen! Je zag zó haar grijze veil toe geen gelegenheid. „Handen om hoog!" schreeuwden ze bars en een van hen voegde er aan toe: „Rooie Marie, hè? Ik ken je wel, hoor! Ben je weer eens op het oorlogspad? Enfin, ik zou je aanraden, ditmaal geen gek heid te maken!" Toen Madame Mirabelle dat hoorde, vergat ze van woede alles, ook, dat ze Madame Mirabelle was en in goed ver staanbaar Hollands begon ze de agen ten uit te schelden, dat hun oren er van tuitten. Inmiddels had de detective één van de papieren van de tafel gepakt. „Zie je wel!" riep hij triomfantelijk uit, en hij las voor: „Dit is werkelijk de al lerlaatste waarschuwing! Wanneer Miesje zag daar wippen, schommels En een speelbak vol met zand. Ook een rekstok en een rutsbaan, Die stond ergens aan de kant. EEN NETTE JONGEN Henkie is op visite bü tante Gré geweest. Opgetogen ver telt h« z'n belevenissen aan zün moeder, 't Mooiste vond hü wel de rit met de tram naar huis toe. Maar hy had niet alleen gekeken naar het verkeer ln de drukke straten, waardoor de tram hem bracht, maar ook ge smuld van de zak met ker sen, die tante hem meegege. ven had. „Je hebt de kersepitten toch niet op de vloer van de tram gegooid?", vroeg moe der verschrikt, toen zü van de smulpartü hoorde. Want zü kende haar soms wat slordige Pappenheimer wel. „Wel nee Moe", verklaar de Henk onschuldig, „zo iets doe ik toch niet. Ik heb al de pitten netjes in de tas van die mevrouw, die naast mü zat, gestopt...,,-u >,Oh", riep ze. „Wat erg, nu moet ik Zo de drukke straten door! Kijk haar rennen, ons arm muisje Met haar twee handjes er voor! Ieder van jullie kent na- tuurlük „Lorre" in zün kooi. De prachtig gekleurde vogel, waar je zo veel pret mee kunt hebben, omdat hü alles probeert na te zeggen, te fluiten en te zingen. Maar omdat de papegaai een vogel is die in warme streken thuishoort, vergeet men wel eens dat deze vo gels niet altyd tam zün en het leek me daarom leuk eens Iets van de wilde pape gaai te vertellen. Een streek waar ze nog veel voorko men is Zuid-Amerika. Daar vliegen ze rond in de grote bossen. Je zult misschien vragen: „vallen ze door hun felle kleuren niet erg op?" Geheel niet. Het zün zelts schutkleuren, want de bo men zün daar nooit kaal. Je weet dat de papegaal over wegend groen is en hü zit graag in de hoge kruinen der bomen. Deze bomen dra gen gewooniyk het hele jaar kleurige bloemen, langc- de takken slingeren zich bonte klimplanten en orchl- Miesje ging een stukje lopen Met haar mooiste pakje aan. Ze passeerde toen een speeltuin En is daar eens ingegaan. deeën. Je begrüpt dat onze „lorre" moeilük tussen deze bloemenpracht te vinden is, juist om zün groene, rode, blauwe en gele veren. Pape gaaien kunnen héél goed klimmen. Ze zün ware acro baten. Met hun twee sterke poten en hun kromme sna vel verrichten ze de moei- lükste kunsten en klimmen en zwaaien de Tiele boom door, als er weinig ruimte is om te vliegen. Ten slotte is de papegaal erg leerzaam. Ze kunnen allerlei klanken nabootsen, ook die van an dere dieren. Men zegt wei- eens dat de papegaai dat kan. omdat hü een speciaal gevormde tong heeft. Dat is niet waar. Onze „lorre" kan praten, zingen en fluiten omdat het een knap en Ver standig beest is.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4