Kamerdebat over credietbeperking nam een aanvang DE KUYPER Sport in 't kort Communistische interpellatie bleef zonder enig succes Noors SS „Kari" stootte op wrak van een Amerikaans schip KARSOTE RUB „Willem Barendsz" krijgt grote broer Toch ruiters naar O.S. in He'sinki? Verschil van mening over urgentie f wint altijd Ameland geïsoleerd door laag water op het Wad Pholien verdedigt zijn loon- en prijsbeleid Truman zond nog geen uitnodiging aan Drees Een jaar voor overval op Haagse spcelclub Partijen niet gebonden, zegt de heer Schouten De heer Gortzak over de hoge kolertprijzen Bijslag gevraagd voor gepensionneerden BOTERSMOKKEL NAAR BELCIE HONDENWEER!! Aspirin Adenauer eerlang naar Engeland Bonds-elftal speelt Zaterdag in Rotterdam-Jan Nicolaas reeds elf jaar kampioen van Nederland EVITA PERON GEOPEREERD Reeks van scheepsrampen Zinkende boot door Vlissingse slepers gered „Maipu" kan gelicht worden Opdracht voor bouw van groot fabrieksschip Franse parlement wijst agenda van de hand Dieven namen brandkast mee Engeland antwoordt op de Egyptische nota Mossadeq deze week terug naar Teheran Communistisch verzet tegen plan der V.N. Uitspraak in „Velser affaire" werd uitgesteld WOENSDAG 7 NOVEMBER 1951 pE TWEEDE KAMER heeft gisteravond een begin gemaakt met de debatten over het wetsontwerp, waarin het toezicht op het credietwezen wordt gere geld. Hoewel de Bankwet 1948 de tot standkoming er van bindend voorschryft, heeft de regering de voorgestelde regeling voorshands tydelijk opgemaakt, ten einde er enige ervaring mee te kunnen opdoen. Deze zal voorlopig vier jaar duren. De wet beoogt enerzijds de waarde van de geldeenheid op peil te houden door de investeringen aan een controle te onderwerpen, anderzyds de geldgevers ie beschermen tegen al te gevaarlyke experimenten door banken. Verwacht werd dat er in de Kamer over het voorstel felle strijd zou ontbranden. Het is n.1. van vele zijden scherp aangevallen. (Advertentie, Ing. Med.) Te voet van Holwerd naar Nes De verbinding tussen het eiland Ame land en de vaste wal is enige tijd ver broken geweest als gevolg van laag water op de wadden .Maandag kon de veerboot niet varen, waardoor veertig boze passagiers op de steiger moesten blijven staan. Gistermiddag werd een poging onder nomen om de oversteek naar Fries land te maken. Er gingen twintig per sonen mee. Op twee kilometer afstand van de Friese kust liep de veerboot echter vast in het slik, tot groot onge noegen van de reizigers. Een deel van hen heeft toen de stoute schoenen aan- en de eigen schoenen en sokken uitge trokken, en is te voet door het slik naar Holwerd gelopen. Inmiddels kwamen passagiers met bestemming Ameland op blote pootjes van Holwerd getippeld. Met deze natvoetigen aan boord ver trok de barkas terug naar Ameland. Ameland is door dit lage water op de wadden al sinds Zaterdag van nieuws van het vasteland verstoken. Men hoopt, dat vandaag weer normaal gevaren kan worden. Gistermorgen zijn zeven personen van Holwerd over het wad naar Ame land gelopen. Drie hunner waren enige tijd vermist, maar werden tegen twaalf uur teruggevonden. Per radio is aan eventuele waaghalzen bekend gemaakt, dat voetreizen naar Ameland hoogst ge vaarlijk zijn. Vertrouwensvotum is zeker In de Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers heeft de eerste mi nister Pholien gistermiddag in een lange verklaring het beleid van zijn regering verdedigd tegen de felle aanvallen, die het vooral van de zijde van de katho lieke pers te verduren had gehad. Sen sationele gebeurtenissen hebben zich daarbij niet voorgedaan. De fractie van de CVP had namelijk besloten, ondanks alle verschil van me ning de regering te steunen. Socialisten en liberalen hadden een interpellatie over de loon- en prijspolitiek aange vraagd en oefenden daarbij scherpe critiek op de regering. Het ziet er ove rigens naar uit, dat een regeringsmotie van vertrouwen met een kleine meer derheid zal worden aanvaard. Verwacht wordt, dat de regering na het debat zal worden gewijzigd. Ove rigens weet nog niemand, welke minis ters zullen worden vervangen. Hierover blijkt men het in CVP-kringen nog niet eens te zijn. Het debat wordt Donderdag en Vrijdag voortgezet. Naar wij vernemen, heeft dr. Drees het voornemen om naar de Verenigde Staten van Amerika te gaan, indien hem een officiële uitnodiging van pre sident Truman voor zulk een bezoek zal bereiken. Hoewel de uitnodiging nog niet is ontvangen, zijn hierover in de afgelopen weken via de normale diplomatieke kanalen besprekingen ge voerd. Het bezoek van dr. Drees aan Washington zal echter, in verband met zijn drukke werkzaamheden, niet voor het begin van volgend jaar kunnen plaats hebben. De Haagse rechtbank heeft twee mannen, die een overval op een speel- club hadden gepleegd, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 'n jaar zonder aftrek. De eis was anderhalf jaar. Zij waren met nog twee kornuiten in de nacht van 20 op 21 April de „Jockey club" in Den Haag binnengedrongen onder het uiten van allerlei dreigemen ten fouilleerden zij de bezoekers. De buit, vierduizend gulden, werd later verdeeld. „VEENDAM" NAAR BALTIMORE De agent van de Holland-Amerikalijn heeft meegedeeld, dat de maatschappij van plan is het passagierschip „Veen- dam" te Baltimore te laten lossen als de havenstaking te New York vandaag nog niet geëindigd is. De Veendam heeft 612 pasagiers en duizend ton vracht aan boord. Het zou het grootste passagiersschip zijn dat ooit te Balti more gelost heeft. QE HEER Schouten (AR) opende de debatten met te betogen, dat een wetsontwerp als het onderhavige in het regeringsprogramma niet was voor zien, zodat de coalitiepartijen er dus niet aan gebonden zijn. Hij bestreed, dat deze regeling in overeenstemming zou zijn mrt de bankwet. Ook maakte hij er bezwaar tegen, dat wel het gira le geld zou worden beheerst, terwijl niets werd gezegd over controle op de bankbiljettenstroom. Hij achtte de voorgestelde regeling allerminst ur gent. In elk geval diende men over vergelijkbare cijfers te beschikken. Spreker meende dat men de crediet- verlening door de handelsbanken overschatte voor wat haar betekenis voor het monetaire herstel in het alge meen aangaat en verzette zich tegen verdere concentratie in het bankwezen. Ook het toezicht op het particuliere bankwezen ter bescherming van de geldgevers achtte hij niet urgent. Over het geheel genomen meende hij, dat de toestand reeds aanzienlijk zou kunnen verbeteren, wanneer het vertrouwen zou worden hersteld en versterkt. Hij kondigde aan, tegen het ontwerp te zullen stemmen, tenzij de minister nieuwe gezichtspunten zou openen. Noodzaak aanwezig De heer Janssen (KVP), de volgende en laatste spreker in deze zitting, meende, dat de samenwerking tussen de Nederlandse Bank en de andere bankondernemingen in ons land de laatste jaren gunstige resultaten heeft opgeleverd. Hij meende dan ook met de heer Schouten, dat overleg met de bankiers over dit ontwerp nodig was geweest. Ook drong hij er op aan, dat deze regeling een tijdelijke zou zijn, van mening zijnde, dat ten aanzien van aard en duur der wettelijke regeling voorzichtigheid gewenst was. Overigens was hij, in tegenstelling tot de heer Schouten, van de noodzaak van de voorgestelde regeling wel over tuigd. Echter meende hij, dat de be perkingen meer dienden te liggen in de lijn van de bedrijfsvoering der af zonderlijke ondernemingen. Hij besloot zijn rede met de aan kondiging van een amendement, dat de tijdsduur van de voorgestelde regeling beoogde te beperken. Hedenmiddag wordt het debat voort gezet. Voordat een begin werd gemaakt met het grote steekspel over de voor stellen van professor Lieftinck, sloot de Kamer eerst de behandeling af van het gewijzigde vooorstel, om een tij delijke toeslag te verlenen op bepaalde Indonesische pensioenen. Hoewel men allerminst onverdeeld enthousiast was over de in het tussentijdse overleg be reikte resultaten, werd het wetje toch zonder hoofdelijke stemming aangeno men. (Van onze parlementaire redacteur) £OMMUNISTISCHE interpellaties hebben weinig succes in de Tweede Kamer. Daarvoor hebben zij een te propagandistisch karakter. Ook Dinsdagmiddag stond het groepje C.P.N.-ers, voor wie de heer Gortzak de regering interpelleerde over de toenemende moeilijkheden, waarin de gepensionneerden en zij, die een uitkering ontvangen krachtens de Noodwet Ouderdomsvoorziening, zijn komen te verkeren tengevolge van de stijging van de brandstoffenprijzen, geheel ge ïsoleerd. Het was hun eigen schuld. len leven, kwam de beide regerings vertegenwoordigers een handje helpen. De heer Gortzak was niet overtuigd. Hij diende een aantal moties in om de verschillende categorieën een bijslag te verstrekken van 2 of 3 per maand. De minister en de staatssecretaris hebben zich er reeds tegen verklaard. Er is weinig fantasie voor nodig om te begrijpen, dat deze moties, die heden middag in stemming zullen komen, verworpen worden. De Kamer heeft voorts de Pensioen- en Spaarfondsen wet aangenomen. De argumenten, die de heer Gortzak aanvoerde, waren nogal gewichtig. De ondersteunden ontvangen, wanneer zij met hun tweeën zijn, volgens de Noodwet-Drees in een eerste-klasse ge meente, van f 21,50 tot 30 per week. Wanneer men nagaat, wat aan levens onderhoud in zo'n gezin nodig is, dan blijkt, dat het gehele inkomen daar aan besteed moet worden. De moeilijkheden zijn nog gestegen, doordat de brandstoffenprijzen sinds Mei tweemaal verhoogd zijn. Daar komt nog bij, dat de goedkoopste soor ten brandstoffen niet eens altijd te krijgen zijn. Hij verlangde een bijslag voor de door hem genoemde groepen personen en een voldoende beschik baarstelling van de goedkoopste brand stoffen. De minister van binnenlandse zaken, mr Van Maarseveen en de staatssecre taris van sociale zaken en gezondheids zorg, mr dr Van Rhijn, ontkenden niet, dat de laag gepensionneerden en de ouden van dagen veelal in kommervol le omstandigheden leven, doch zij waren het geheel oneens met hem, dat er van toenemende moeilijkheden spra ke is. Voor bijna alle posten van het budget kan een prijsdaling geconsta teerd worden. Er wordt verder zoveel mogelijk gedaan voor de bevolkings groepen met de laagste inkomens. De sprekers vestigden er de aandacht op, dat ook de gemeenten steun verlenen en betoogden, dat het technisch on mogelijk is om voor de 400.000 ouden van dagen, die onder de Noodwet- Drees vallen, een aanvullende regeling te maken. De heer Suurhoff van de P.v.d.A., die ook niet onbewogen was door de moeilijke positie, waarin ve- Volgens het Belgische blad „Het be lang van Limburg" wordt maandelijks een millioen kilo boter, dat is 1/8 ge deelte van het totale Belgische ver bruik, uit Nederland naar Belgie ge smokkeld. De douanediensten staan tegenover deze goed georganiseerde smokkel op grote schaal machteloos en nog geen 2 tot 3 procent kan in beslag worden genomen. Neem maatregelen tegen Verkoudheid en griep, die U onverwacht kunnen overvallen. Neen» een s^^fcuisje Aspirin tnefc de oranjeband' tn huis. Aspirin methet Bayer-kfuis bevrijdt U van-deze najaarsongemakken. dooiéüt Auis/ (Advertentie, Ing. Med.) V oor uitgesteld officieel bezoek De Westduitse bondskanselier Ade nauer heeft een herhaalde uitnodiging van de Britse regering voor een offi cieel bezoek aan Engeland aanvaard. Een datum is nog niet vastgesteld. De uitnodiging werd overgebracht door de Britse hoge commissaris, Sir Ivone Kirkpatrick. Adenauer zou in October reeds een bezoek aan Enge land hebben gebracht, maar dit werd afgelast met het oog op de Britse ver kiezingen. Het bondselftal, dat Zaterdag 10 No vember op het Spartaterrein te Rot terdam in de wedstrijd om de Gouden onafhankelijkheidsbeker tegen het Rotterdams elftal uitkomt, is als volgt samen gesteld: doel: Van Raalte (Blauw Wit); achter: De Jong (ADO) en Mes man (Blauw Wit); midden: J. Schaap (DFC), Bak ('t Gooi) en Appel (Be Quick, Gron.); voor: Van der Bogert (DOS), Lugthart (Be Quick, Gron.), Van de Langenberg (NAC), Clavan (ADO) en Van der Weerd (Wagenin- gen). Na een zeer tactisch gebokste par tij heeft de 39-jarige Hagenaar Jan Ni colaas in het Concertgebouw te Am sterdam op punten gewonnen van de 26-jarige Rotterdammer Jan Maas. Ni colaas sloeg hiermee de zoveelste aan val op zijn lichtgewichttitel van Ne derland, die hij al 11 jaar in zijn bezit heeft, af. Het gevecht duurde 12 ron den van drie minuten. In verband met de recente uitne mende verrichtingen van de zwaarge wicht gewichtheffer Theo Aaldering, wiens tweekamp tegen de Amerikaan John Davis onbeslist eindigde, heeft men zich afgevraagd waarom hij West- Duitsland niet vertegenwoordigd heeft bij de wereldkampioenschappen te Mi laan. De reden schuilt hierin dat Aal dering de Nederlandse nationaliteit be zit, al is hij in Nederlandse kracht sportkringen een volslagen onbekende. Amerikaanse gedelegeerden in Parijs. In een voorbespreking on derhoudt Dean Acheson zich met mevr. Roosevelf en Cohen, links van Acheson is Philip Jessup in gesprek met mevr. Anna Lord Strauss. Volgens radio Buenos Aires is Evita Perón gisteren geopereerd. De operatie is goed geslaagd. Ze duurde vier en twintig minuten. Gistermorgen is het Noorse stoomschip „Kari" (1829 ton) ten Noordoosten van Zeebrugge op het wrak gestoten van de „Empire Blessing", een Amerikaans schip, dat in 1945 op die plaats is vergaan. De „Kari" seinde onmiddellijk om hulp en berichtte, dat het water maakte. Dit Vlissingen stoomden de sleepboten „Goliath", „Rolf Gerlin" en „Blankenburg" naar de plaats des onheils en slaagden er na vele uren in de „Kari" vlot te maken. ste schip van de reeks, die sedert Zon dag in nood kwam te verkeren, het nieuwe Argentijnse m.s. „Maipu", dat in de Helgolandse baai is vergaan, zal waarschijnlijk kunnen worden gelicht. De scheepvaart- erf bergingsmaatschap pij „Bugsier" heeft namelijk aangebo den het wrak van de „Maipu" boven te brengen. Naar schatting zal de berging twee jaar in beslag nemen. Het Australische jacht „Kangaroo", dat op weg was van Nice naar de Ca- narische eilanden, is tussen Safi en Mazagan (Marokko) vergaan. Zes op varenden kwamen om het leven. De „Kari" zat met het voorste ge deelte muurvast op het wrak. Beneden de waterlijn bevond zich een grote scheur. Het ruim van het Noorse schip, dat met een lading zout op weg was naar Noorwegen, stond geheel onder water. Het schip maakte slagzij. De drie sleepboten uit Vlissingen maakten snel vast en trachtten het schip vlot te brengen. Gistermiddag, om ruim zes uur, lukte dit eindelijk. Men had eerst op de vloed moeten wachten. De „Kari" was in zinkende toestand. De beman ning werd aan boord van de redding boot „President Wierdsma" uit Bres- kens gehaald, waarna de tocht naar het strand van Knocke begon. Hier Werd het zinkende schip op het strand gezet. Noodseinen. Een tot nog toe onbekend schip heeft per radio Stonehaven, in Engeland, op geroepen. Het seinde, dat het water maakte. Het bevindt zich op 5 mijl ten Oosten van Buchannes. Uit Peterhead is een reddingboot uitgevaren. Het eer- werkt van twee. kanten teqe/yk. (Advertentie. Ing. Med.) De directie van de Nederlandse Maatschappij voor de Walvischvaart N.V. heeft aan de dok- en werfmaat- schappij „Wilton-Feyenoord" te Schie dam opdracht gegeven tot de bouw van een modern uitgerust groot fa brieksschip met een laadvermogen van 26.500 ton en een watcrverplaat- sing van 44.000 ton, waarvan de op levering in 1955, voor de aanvang van het vangseizoen 1955/1956 kan worden tegemoetgezien .De financiering zal kunnen geschieden uit f 7.500.000 nieuw uit te geven kapitaal en verder uit de door de regering gegarandeerde afschrijvingen. De „Willem Barendsz" behoort tot de kleinste fabrieksschepen, die de wateren van de Zuidpool bevaren en heeft, vergeleken met de grotere moe derschepen der buitenlandse rederijen, slechts een klein productievermogen. Aangezien de vangsttijd meer en meer wordt beperkt, is een vergro ting van het productie-apparaat dringend gewenst. De directie vestigt er de aandacht op, dat de bedrijfskos ten der productie-eenheid van een nieuw groot fabrieksschip belangrijk lager liggen dan van een kleiner schip. Het bestuur stond voor de keuze op liquidatie aan te sturen, dan wel de continuiteit van het bedrijf te verze keren door aanschaffing van eer nieuw fabrieksschip. Gezien de omvang der hiermee ge moeide bedragen is de medewerking gezocht van de Nederlandse regering en een regeling getroffen, die de ri sico's zal beperken en de rentabiliteit voldoende verzekert, waardoor ook op passende wijze rekening is gehouden met de belangen van aandeelhouders. Debat over benzineprijs geëist Na zeven weken op reces te zjjn ge weest is gisteren de Franse Nationale Vergadering bijeen gekomen. De agen da, die o.m. de begroting voor 1952 en het tijdstip voor een debat over bui tenlandse aangelegenheden vermeldde, werd door de vergadering van de hand gewezen. Als reden voor deze verwer ping ziet men het verlangen der ver schillende partijen om uiting te geven aan haar ongenoegen over de verhoging van de benzineprijs met bijna twintig procent. Hierna werd met 518 tegen 100 stem men (de communisten) een nieuwe agenda aangenomen, waarop tegen de wens van de regering vóór Vrijdag een debat over de nieuwe benzineprijs is geplaatst. Op 23 November begint het debat over buitenlandse zaken. Het voornaamste punt voor de rest van het jaar is de begroting. INBRAAK IN GRONINGER STUDENTENSOCIËTEIT In de nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in het gebouw van de Groninger studenten-sociëteit Mutua Fides. Toen de boekhouder des och tends het administratiekantoor binnen kwam, zag hij tot zijn grote ontstelte nis, dat de brandkast verdwenen was. Tevens bleek het bureau overhoop te zijn gehaald. Onmiddellijk werd de Groninger recherche met dit gebeuren in kennis gesteld. Tot iu toe is het evenwei nog niet gelukt de daders te arresteren. In de brandkast bevonden zich een bedrag van ruim f 2000 en erf kele boekhoudbescheiden. Uit een bureaula schijnt nog een bedrag van ruim f 50 te zijn verdwenen. Na de terugkeer van het Neder landse hockeygezelschap van de suc cesvolle trip naar Edinburgh vertelde de voorzitter van de hockeybond in enthousiaste bewoordingen over het spel van het Nederlands elftal, dat te genstanders en toeschouwers verbaasd had doen staan. „Engelse en Neder landse kranten hebben als uitslag 70 gepubliceerd, hetgeen echter onjuist is, want Kruize, die een schitterende wedstrijd speelde en zijn allesbesta vorm weer te pakken heeft, heeft in de tweede helft niet vier doch vijf doelpunten gescoord, een half dozijn dus in totaal". Naar wjj vernemen heeft de stichting „De Hoefslag", die op uitsluitend ideële wjjze de paardensport en -fokkerij in Nederland dient, het lofwaardige ini tiatief genomen tot het oprichten van een Ruiter Olympiade Fonds, dat in de eerste plaats zal dienen om de even tuele uitzending van een ruiter-équipe naar Helsinki in 1952 mogelijk te ma ken. Medio November zullen door het be kende amateurcircus ,,'t Hoefke", ver sterkt met enkele prominenten op paar- densportgebied, enige attractieve voor stellingen worden gegeven in het grote circusgebouw van de Maatschappij Scheveningen, die voor dit doel even eens haar geheel belangeloze medewer king heeft toegezegd. De opbrengst van deze voorstellin gen, die dus uitsluitend door amateurs worden verzorgd, komt geheel ten goede van het te stichten fonds, terwijl ook een gratis voorstelling zal worden gegeven voor en nader aan te wijzen groep Haagse en Scheveningse ingeze tenen, die in normale gevallen niet in staat zijn een circusvoorstelling bij te wonen. Her-oriëntatie op USSR wordt in Egyptische pers besproken De Britse regering heeft geantwoord op de Egyptische nota van 28 October, waarin Egypte verklaarde het in 1936 met Engeland gesloten verdrag en de overeenkomst van 1899, welke voorziet in een gemeenschappelijk Brits-Egyp tisch bestuur over de Soedan, niet lan ger als bindend te erkennen. In het antwoord zegt de Britse rege ring, dat er in het verdrag van 1936 geen bepaling voorkomt, die het een van de contracterende partijen moge lijk maakt eenzijdig het verdrag op te zeggen. Indien het beginsel van eenzij dige opzegging zou worden aanvaard, zou elke internationale overeenkomst zijn waarde verliezen. Besprekingen tussen de Sowjetrus- sische gezant te Cairo en de waarne mende Egyptische minister van Bui tenlandse Zaken, zouden zo meldt een Egyptisch blad geleid hebben tot uitbreiding van de handel van Egypte met de Sowjet-Unie. In de Egyptische pers wordt druk een moge lijke heroriëntatie van de Egyptische politiek met betrekking tot de Sow jet-Unie besproken. Reeds zou een „hoge Egyptische persoon" met „een geheime en belangrijke missie" naar de U.S.S.R. vertrokken zijn. Premier Mossadeq en zijn delegatie denken aan het eind van deze week uit Washington naar Teheran terug te keren. De hoop op een overeenkomst op basis van hervatting der onderhan delingen met de Britse regering is hier door minder geworden. De besloten zitting van de Perzische Tweede Kamer („Madjlis") over het sluiten van de universiteit te Teheran, wegens betogingen van pro-communis tische studenten, heeft een rumoerig verloop gehad. Verschillende sprekers onder wie de waarnemend premier Kazemi en Hoessein Makki, een in» vloedrijk voorstander van de olie nationalisatie, eisten het ontslag van de deken der universiteit, dr. Siassi die ervan beschudigd wordt voor de ongeregeldheden verantwoordelijk te zijn. Opmars van verbondenen in Westen tot staan gebracht Op de bijeenkomst van gisteren te Pan Moen Djon hebben de communis ten verklaard, dat de subcommissie eerst de kwestie van de demarcatielijn moeten regelen eer de volledige com missies de inspectie van de gedemili tariseerde gebieden gaan bespreken De communisten gaven geen defini tief antwoord op het plan van de V.N. om de bestandsbesprekingen te bespoe digen. Radio Peking noemt het plan van de V.N. „een bedriegelijke ma noeuvre van Amerika om de wapen stilstandsbesprekingen te doen misluk ken". Het opperbevel van de V.N. be schouwt het communistische verzet als een weigering. De opmars van de verbondenen aan het Westelijk front is gisteren door regen en dichte mist tot staan geko men. De Maandag behaalde terrein winst kon niet worden geconsolideerd en de geallieerden trokken op hun hoofdlinie terug. Officieren aan het front menen, dat de Chinezen van het slechte weer gebruik gullen maken om hun positie te verbeteren. Ten Zuidoosten van Koemsong, welke stad nog steeds in Chinese handen is, heb ben de geallieerden een Chinese aan val afgeslagen. Gistermiddag zou de civiele kamer van de rechtbank te Amsterdam uit spraak doen in een procedure, waarin van De Volkskrant een bedrag van f 25.000 wordt geëist inzake een publi catie over de zogenaamde „Velser af faire". Eiser, ee.i zekere Serphos, acht enige passages van het op 14 April 1951 in bedoeld dagblad gepu bliceerd artikel beledigend. De uitspraak is echter uitgesteld tot 20 November a.s.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3