EENVOUD JUTTERTJES 7 Nieuwbouw behanger UW OMZET VERGROTEN Vóór en tegen van de kleuterschool Causerie in Anna Paulowna Wieringen De belangen der o.l. schoot VERVOLG STADSNIEUWS De „Glasbaars" vierde het tweejarig bestaan Mooie geste van Vrouwenbond Boeiende boekbespreking door da Leistra Urk De week op de visafslag Uttt iPMïteAkCafyen. ZWITSERSE JONGENSHORLOGES Een klein lief MEISJESHORLOGE f 19 50 JONGENSHORLOGES f19.75 Marktoverzicht Purmerend Scheepvaartberichten Er wacht Engeland een magere tijd Amerikaans vliegtuig met 33 militairen vermist Zware straf voor smid Drees aanvaardt Trumans uitnodiging Ruzie eindigde in de cel KERKELIJK NIEUWS Generaal Bradley in Parijs Garuda wil Duitse vliegers inschakelen Grote Belgisch-Nederlandse militaire oefeningen MARKTBERICHTEN WËÈÈÈËËË 1*1 NUTSSPAARBANK JAC. DE BOER Bestel nu reeds Uw visitekaartjes Drukkerij „Het Noorden" Te koop aangeboden: Te koop gevraagd: Ruilen: Personeel: Diversen: WOENSDAG 14 NOVEMBER 1951 Onder leiding van de nieuwe voor zitter, de heer K. Beunder, vergaderde de afdeling van Volksonderwijs in Veerburg. Deze afdeling, zo bleek uit bet verslag van de penningmeester, de heer P. Kooiman, telde in 1949 175 le den, in 1950 202 en thans 190 leden. Ge probeerd zal worden deze achteruit gang teniet te doen en zo mogelijk het ledental nog verder op te voeren. De heren Bakker en Ottens, die de rekening van de penningmeester con troleerden, bevonden deze in goede orde. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Busé herkozen en in de plaats van de heer Schouwstra, die bedankte wegens vertrek, de heer Geertsema be^ noemd. Op voorstel van de heer Kooiman werd voor elk der kleuterscholen te Kleine Sluis en Breezand f 25 beschik baar gesteld. In kas bleef dan nog f 93,93 waarvan men o.m. de vertoning van de film „De Reddingboot" op een propaganda-avond zal bekostigen. De heer Vergaay hield op deze bij eenkomst een causerie over „Vóór en tegen van de kleuterschool". Er tegen vond spreker het besmettingsgevaar, maar om dit tegen te gaan worden dit soort scholen meestal spoedig gesloten als het gevaar dreigt. Ook de „vrij heidsberoving" van de kinderen, die toch al zo lang naar school moeten, wordt als bezwaar gevoeld. In de prak tijk blijkt dat mee te vallen en de moeder kan haar kind, dat de drift naar onderzoek in zich voelt, toch niet steeds bij zich houden. Ouders moeten hun kinderen leiding geven, maar ze ook kunnen loslaten. Vóór de kleuter school pleit, dat het kind er zijn gelij ken vindt om mee te spelen. Het is er, beter dan op straat, beschermd tegen verkeerde invloeden en vindt in eigen omgeving ook zelden genoeg kame- In de o. 1. school te Hippolytushoef vond een ouderavond plaats, hoewel het bezoek wel enigszins leed door keuveltjesavond, was er toch een flink aantal ouders opgekomen. In de bijeenkomst, onder leiding van het hoofd der school, de heer J. Kui per, deed de heer H. de Jong verslag van zijn bezoek aan de jaarvergade ring van de Vereniging Volksonder wijs. Hoewel de verhouding openbaar- bijzonder onderwijs ter plaatse uitzon derlijk goed is, zodat een strijdorgani satie hier niet nodig wordt geoordeeld, deed spreker een ernstig beroep op de ouders, de Vereniging Volksonderwijs zo krachtig mogelijk te steunen en toe te treden als lid. Men hoopt dan in de toekomst te kunnen komen tot her oprichting van de afdeling Wieringen. De heer J. Westenberg, hoofd ener school te Schagen, sprak daarna over „Kinderen en Kansen". Een gloedvol uitgesproken en uitstekend gedocu menteerde rede, welke met bijzondere belangstelling werd gevolgd. Reeds in meerdere plaatsen in deze omgeving trok dit betoog de aandacht. Het ware te wensen dat in nog ruimere mate van deze voor alle ouders zo belangrijke zaken omtrent beroeps- en schoolkeuze werd kennisgenomen. De heer Westen berg oogstte veel succes. In de rondvraag werd er op geatten deerd dat door het Zaterdags vrijgeven i.v.m. de brandstoffenschaarste en de verschuiving van deze schooltijd naar de Woensdagmiddag, één lesuur ver loren gaat. Men bepleitte dit uur door langere schooltijden in te halen. Het hoofd der school zegde toe dit in bre der verband onder de aandacht van de autoriteiten te zullen brengen. Van de gelegenheid tot het bezich tigen van het werk der leerlingen werd daarna een ruim gebruik gemaakt, 't Was een zeer geslaagde avond. TWINTIGJARIG BESTAAN LANDARBEIDERSBOND Donderdag bestaat de afd. Wierin gen van de Alg. Ned. Landarbeiders- bond twintig jaar. Men hoopt dit feit op die dag te herdenken met een feest avond in Concordia te Hippolytushoef, waar o.a. mevr. Portegies uit Alkmaar declameert. Ter gelegenheid van het tweejarig bestaan heeft de aquariumvereniging „Glasbaars" gisteren in Formosa haar leden en donateurs een gezellige avond aangeboden. Wij geloven wel, dat een dergelijke contact-feestavond een welkome afwisseling biedt, zelfs voor aquariumhouders die hun sport met gróte liefde en enthousiasme be drijven. Welnu, het is een volkomen ge slaagde avond geworden. Er werden aardige sketches opgevoerd, er werd gezongen en men had zich bovendien verzekerd van de medewerking van Dienke de Hoog en de accordeonnist- pianist Zwaga. Vooral dit tweetal oogstte veel succes. Zo zong mevrouw De Hoog het bekende „Vuur aan bak boord". De heer Zwaga's grote num mer was de populaire wals van Du- rand. Maar ook de andere leden van het gezelschap droegen het hunne bij op deze gezellige avond. Tussen de be drijven door werd gedanst. Een andere attractie je bent aquariumliefhebber of je bent het niet vormde wederom de verloting, die niet alleen visjes en planten, maar ook andere prijzen op leverde. raadjes van dezelfde leeftijd. In 1940 waren er 2250 kleuterscholen in ons land en de oorlog deed het aantal ze ker niet verminderen. Ongeveer 150.000 moeders zenden hun kinderen thans naar een kleuterschool. Kleine behui zing en het werk der moeder dwingen daar soms toe. Deze causerie van de heer Vergaay gaf nog aanleiding tot een geanimeer de gedachtewisseling, waarna sluiting volgde. Met het doel zieken in de eigen ge meente, waar dit nodig is, geldelijk te steunen, organiseerde de afdeling van de Vrouwenbond een verloting. Men stelde zich echter niet tevreden met het bijeenbedelen van wat prijsjes voor deze verloting, maar de leden staken de handen uit de mouwen en vervaar digden er zelf tal van fraaie en nuttige handwerken voor. Slechts met enkele andere zaken werd de lijst der prij zen aangevuld. Het was een goed idee vooraf van het gemaakte werk een tentoonstelling te houden. Niet alleen schonk dat de vervaardigers, buiten het weten dat zij anderen met hun geschenk helpen, nog extra de vol doening te zien, wat zij met elkaar gewrocht hadden, maar ook anderen kwamen een kijkje nemen en dat bracht al weer geld in het laatje voor het goede doel. Want attracties, ver bonden aan de tentoonstelling, lever den winst en vele bezoeksters namen nog één of meer der loten, waarvan er door de ijverige leden-verkoopsters al 2000 eerder waren geplaatst. Met gerechtvaardigde vreugde kunnen de leden der afdeling dan ook constate ren, dat hun plan goed geslaagd is. Niet alleen de leden van de afdeling Anna Paulowna van Plattelandsvrouwen waren naar Veerburg gekomen om te luisteren naar een boekbespreking door da. Leistra, maar ook leden van de af delingen Wieringerwaard en 't Zand van de Herv. Vrouwenvereniging en andere gasten, zodat ruim 250 dames aanwezig waren. Da. Leistra besprak het boek „Via mala" (Slechte weg) van de Zwitserse schrijver John Knittel. Mw. Leistra vertelde, dat dit boek een gezin tekent, waarvan de leden door de grote een zaamheid waarin zij wonen, alleen op elkaar zijn aangewezen. Zij staan bui ten de wereld, komen niet in aanraking met de cultuur, zijn vaak ruw en onbe schaafd, maar ook zuiver en ongerept en leven in nauwe verbondenheid met de natuur. Het lezen van het eerst deel is geen onverdeeld genoegen en vele mensen hebben moeite dit te doorwors telen. Het tekent het leven in zijn ont zaglijke en aangrijpende tegenstellin gen. Des te sterker komt daardoor de zachtheid en lieflijkheid van 't tweede deel uit. Twee uur lang hield da. Leistra de aandacht van de aanwezigen geboeid en in grote stilte werd het leven van het gezin Lauretz gevolgd. Het was zeker namens allen dat mevr. Grootes- Stammes aan da. Leistra dank bracht voor de bijzonder mooie middag. Ook de voorzitsters van de afd. Wieringer waard en 't Zand, de dames Koster- Waiboer en Jimmink-Bakker, dankten namens hun medeleden en zij spraken de wens uit, dat de afdeling Anna Pau lowna ook eens een tegenbezoek zou komen brengen. LOOTJES NAKIJKEN Meer dan 140 prijzen waren er voor de verloting, die de afdeling van de Vrouwenbond van het NVV na de ten toonstelling met attracties in de zaal van de heer De Boer hield. We laten enkele van de prijzen volgen. De hoofd prijs, de traditionele sprei, viel op het lot 378, een damestrui op 111, een sa lontafelkleedje op 575, een kussen op 1836, een trappelzak op 1718, een gebreid jongenspakje op 1139, een geel dames truitje op 468, een dressoirloper op 1353, enz. De naam van de grote taai-taaipop, die geraden moest worden, was „Jelle" en het aantal erwten, dat te schatten viel, bedroeg 5280. Nog steeds is er weinig verbetering te constateren in de visserij op snoek baars. Ook in de afgelopen week was de aanvoer niet bevredigend. De ge middelde dagaanvoer per span varieer de van 40 tot 150 pond. In de noterin gen voor snoekbaars kwam weinig verandering. Deze waren per pond van o,760,80. Ook de aanvoer van ro de 'baars was gering, doch de noterin gen liepen iets op en wel per pond van 0,82 tot 0,90. De aanvoer van kleine blei was tamelijk goed, noteringen per pond van 0,07 tot 0,09. Voorn no teerde per pond van 0,07 tot 0,08, karper van 0,25 tot 0,88 en enkele snoeken 0,54 tot 0,59 per pond. De besommingen der sleepnetvissers varieerden vorige week per span van 200 tot 600. Aangevoerd werd: 7926 pond snoekbaars; 673 pond rode baars; 1270 pond voorn; 11.406 pond biel; 44 pond karper; 6 pond snoek; 1 pond zalm en 1162 pond bliek. De totale om zet aan de visafslag bedroeg ongeveer 8.555. VIS SERI JBERICHT Maandag werd door acht vaartuigen aan de visafslag aangevoerd: 395 pond snoekbaars 0,77—0,79; 9 pond rode baars 0,80; 125 pond voorn 0,07—0,08; 363 pond blei 0.07; 7 pond karper 0.26; 1912 pond Noorzeevis 0,17—1.00. Prij zen per pond. staan reeds te kijken voor onze aantrekkelijke etalages. Honderden en honderden mooie cadeautjes zien ze daar. Het is dan ook heus wel de moeite waard, dat U ook eens komt kijken naar deze keur van geschenken. Wij ontvingen een kleine zending met centrale secondenwijzer prima lopend voor slechts 121.50 En dan onze bekende Alle horloges zijn verzekerd tegen diefstal, brand, enz. KEIZERSTRAAT 15 DEN HELDER Door het grote aanbod van vette koeien en de overvloedige aanvoer van reageerders, zette de handel stroef in. Later op de dag zakten de reeds lage prijzen nog meer. Ook geldekoeien gin gen stug van de hand, evenals verse melkkoeien. Het aanbod van de laatste soort was gering. De voortdurende drei ging van mond- en klauwzeer doet zich danig gelden. Op de nuchtere kalveren- markt vlotten de zaken redelijk, hoe wel er voor jong vee in het algemeen weinig animo was. Zware kalveren werden goed gevraagd. Met de vette was het stil. Voor export was bijna geen vraag. Op de schapenmarkt ging het iets beter. Vette en lammeren wer den beter gevraagd. Bokken en geiten gingen slecht. Op de varkensmarkt, waar de handel stug inzette, liepen de prijzen door het kleine aanbod op tot f 2.14. De inzet was f 1.10. Biggen wer den tegen lage prijzen en zeer stug ver kocht. Ook op de paardenmarkt was het zeer stil. Er was een gering aanbod van pluim vee. Hier was een vrij vlugge handel. PURMEREND, 13 Nov. 1951. Aange voerd 1079 runderen waaronder. 531 Vette koeien f 1.95f 2.55 per kg, han del stug; 85 Melk- en Kalf koeien f 575 f 900, stil; 399 Geldekoeien f 480—f 725, stug; 36 Pinken f 310—f 510, stug; 21 Graskalveren f 170f 310, stug; 10 Vette kalveren f 140—f 280, heel stug; 256 Nuchtere kalveren f 40—f 105, goed; 7 Stieren f 600—f 1350, stug; 851 Vette schapen en lammeren resp. f 85f 145 en f 75f 115, goed; 55 Bokken en Gei ten f 10f 50, stug; 109 Vette varkens f 1.94—f 2.14 per kg, vrij goed; 622 Schrammen, Zware en Lichte biggen resp. f 30—f 62, f 32—f 58 en f 24—f 32, stug; 4 Fokzeugen f 2.25—f 2.85, stug; 40 Paarden f 600—f 825, stil. Totaal 3026 dieren. 2500 Oude kippen en hanen rode en witte f 2—f 2.25 en 300 blauwe f 2.20— f 2.90 per kg; 500 Eenden f 1.50—f 2.75 per stuk; 850 Konijnen f 1.50—f 8.50 per stuk; 60 Kalkoenen f 3.25—f 3.50 per kg; 130 Ganzen f 8—f 12 per stuk. Klein aanbod, handel vrij vlug. 5000 kippen eieren f 18—f 18.50 en 1000 Eenden eieren f 11—f 11.50 per 100 stuks. Abbedijk, R'dam—Golfhavens, 13-11 v.m. van Houston te Galveston Alioth, Porto Alegre—R'dam, 13-11 te Rio Grande ver wacht Alpherat, 12-11 van Montreal te R dam Altair, R'damPorto Alegre, 12-11 van Las Palmas te Recife Arendsdijk, Buenos AiresNew York, 12-11 van Rio de Janeiro naar Ilheus Agamemnon, A'dam—Georgetown, 13-11 van Paramaribo Ariadne, 12-11 van Beyrouth naar Famagusta Baarn, Chili —A'dam, 12-11 van Cristobal naar Willem stad Blijdendijk, 13-11 van R'dam te New York verwacht Boskoop, 13-11 van Diudad Trujillo naar St Juan Ceram, R dam Calcutta, 13-11 te Madras ver wacht Cronenburgh, 14-11 v.m. van Bilbao te R'dam verwacht Dalerdijk, 12-11 van R'dam te Vancouver Edam, 11-11 van Norfolk te New York El- mina, W.-Afrika—A'dam, 12-11 van Dakar naar Le Havre Haulerwijk, 18-11 van Baltimore te R'dam verwacht Helena, A'damPeru, 13-11 van Callao naar Chimbote Helicon, 12-11 van Cristobal naar Curacao Hermes, 12-11 van King ston naar Curagao Hersilia, 12-11 van Antwerpen te A'dam Hydra, A'dam— Terranquille, 13-11 van Laguaira naar Porto Cabello Hecuba, EcuadorA'dam, 12-11 van Trinidad naar Ciudad Trujillo Japara (KRL), Tandjong PriokR'dam, 12-11 van Padang naar Belawan Kat wijk, 12-11 van Schiedam te Sebutal Lekkerkerk, Calcutta—R'dam, 12-11 van Calcutta naar Madras Loppersum, R' damPiombino, pass. 12-11 v.m. Finisterre Mapia, A'damIndonesië, 12-11 van Marseille naar Genua Meliskerk, A'dam —Oost-Afrika, 12-11 van Port Elisabeth naar East Londen Modjokerto, R'dam Balik Papan, 12-11 van Southampton naar Lissabon Mentor, 13-11 van Hamburg te A'dam Nestor, 12-11 van A'dam naar Bremen Noordam, 12-11 van R'dam te New York Oranje, A'dam—Tandjong Priok, 13-11 v.m. te Singapore Phron- tis, LiverpoolIndonesië, 11-11 van Labuan naar Sungei Rejang Polyphemus, A' damIndonesië, 13-11 te Pladju verwacht Prins Willem IV, 8-11 van R'dam te Chicago Radja, A'dam—Balik Papan, vertr. 13-11 v.m. van Aden naar Belawan Rijn, 12-11 van Zaandam naar Sas van Gent Rijnland, A'damBuenos Aires, 11-11 van Rio de Janeiro Stad Alk maar, 14-11 ca. 8.30 uur van New Orleans te Hoek van Holland verwacht Ta- bian, Tandjong Priok—A'dam, 12-11 van Belawan naar Colombo Tawali, New YorkCalcutta, 12-11 van Bombay naar Madras Tero, R'damBuenos Aires, pass. 12-11 Kaap Friso Volendam, 12-11 n.m. van Halifax te R'dam Waterman, vertr. 14-11 ca. 15.30 uur van R'dam naar Sydney Weltevreden, 11-11 van Singa pore te Rangoon. (Advertentie, Ing. Med.) De Britse minister van voedselvoor ziening, Lord Woolton, heeft het Britse volk gewaarschuwd, dat het „een erg magere tijd" te wachten staat, mits het meer goederen produceert, waarmede in het buitenland voedsel „gekocht" kan worden. De bevoorrading met vlees is op een gevaarlijk laag peil en de voorraden zijn kleiner dan gedurende de oorlog, aldus Lord Woolton. Ook over enkele andere voedingsmiddelen maakt de regering zich zorgen, aldus de minister. Uit Frankfort wordt gemeld, dat een Amerikaans vliegtuig (een C-82) wordt vermist. Naar verluidt was de machine Dinsdagmorgen met 33 militairen aan boord uit Frankfort vertrokken: Dins dagmiddag had zij in Bordeaux moeten aankomen. Kort vóór twaalf uür Dins dagmiddag is het laatste bericht van het vliegtuig ontvangen dat zich toen boven Dijon (Frankrijk) bevond. Uit Wiesbaden zijn Amerikaanse mi litaire vliegtuigen vertrokken om naar het vermiste vliegtuig te zoeken. Ver wacht wordt, dat ook Franse vliegtui gen aan het zoeken zullen deelnemen. Een smid uit Nijmegen, die zijn vrouw eerst ernstig had verwond, haar daarna in het Maas-Waalkanaal wilde verdrinken doch haar ten slotte naar een ziekenhuis bracht, is door de rechtbank te Arnhem veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en terbe schikkingstelling van de regering. De eis was drie jaar met terbeschikking stelling. De minister-president dr. W. Drees heeft een uitnodiging van president Truman om in Januari 1952 een bezoek aan de Ver. Staten van Amerika te brengen, aanvaard. De datum van aan komst en bijzonderheden over het reis programma in de Verenigde Staten zul len later worden bekend gemaakt. Een 74-jarige kamerverhuurder in Den Haag leefde reeds geruime tijd op gespannen voet met twee zijner huur ders. Op zeker moment liep de on enigheid zo hoog, dat de oude heer een mes trok en één der gasten te lijf wil de gaan. Bij de hierop volgende wor steling liep de bedreigde een snijwond op. De politie werd gewaarschuwd en de verhuurder opgesloten. Ned. Hervormde Kerk: Beroepen te Groningen; A. J. Jörg te Almelo. Aangenomen naar Oudenhoorn: Th. H. L. Beernink, cand. te Leeuwar den. Geref. kerken: Beroepen te Rijnsburg en te Leider dorp: E. de Vries te Dwingelo. Bedankt voor Honselersdijk: H. Hazenberg te Siddeburen. Geref. Kerken art. 31 k.o.: Tweetal te Zaandam: G. P. Pieffers te Bussum en W. Scheene te Arnhem. Beroepen te Haulerwijk: P. Veldstra te Kampen: te Zutfen: J. G. Janse te Rijswijk Z.-H. GENERALE SYNODE DER NED. HERV. KERK BEGONNEN De generale synode der Nederlandse hervormde kerk is gisteren op Woud- schoten te Zeist onder presidium van ds. J. R. Wolfensberger geopend. De synode heeft o.m. de reacties van de provinciale kerkvergaderingen en de classes op een concept van het herder lijk schrijven „Hoe redden wij de vrede?" in verband met een brief van „Kerk en Vrede" besproken. Een stu diecommissie ad hoe zal nu een verant woorde conclusie ontwerpen. Ook zal nog de mogelijkheid worden onderzocht van het aanbieden van een kerstbood schap. Een commissie ad hoe, ingesteld voor de bestudering van ethische vraagstuk ken, meende haar uitgangspunt hier voor niet te moeten zoeken in het Ko ninkrijk Gods doch in de Christologie. Uit de synode kwamen stemmen op die een ander uitgangspunt wensten. Rap port en discussie zullen naar de raad voor kerk en theologie worden gezon den. Generaal Omar Bradley komt van daag in Parijs aan. waar hij bespre kingen zal voeren met generaal Eisen- hower en met de daar ter stede ver toevende Amerikaanse minister van defensie, Robert A. Lovett, zulks ter voorbereiding van de Atlantische con ferentie te Rome. De Garuda Indonesian Airways, een door de Indonesische staat en de KLM tezamen opgerichte luchtvaartmaat schappij, heeft te weinig vliegers. Reeds zijn acht Indonesische jongelui naar Nederland gezonden, om daar ge durende twee en een half jaar hun op leiding tot verkeersvlieger te ontvan gen. Bovendien wordt onderzocht, op welke wijze vliegers van andere na tionaliteit kunnen worden aangetrok ken. Zo wordt gedacht aan de inscha keling van Duitsers. Er hebben zich een aantal aangeboden, die in betrek kelijk korte tijd voor hun nieuwe taak zouden kunnen worden gereedgemaakt. Hierbij zou de KLM met haar theore tische opleiding en haar lesvliegtuigen behulpzaam kunnen zijn. De enkele gecombineerde Belgisch- Nederlandse legeroefeningen, die dit jaar enkele malen op zeer beperkte schaal zijn gehouden, zullen het vol gend jaar worden uitgebreid tot geza menlijke oefeningen in veel groter ver band. Belgische bataljons en afdelingen tanks zullen dan met en tegen sterke Nederlandse legeronderdelen worden geoefend. GRONINGEN, 13 Nov. 1951. Rode tarwe f 21.25—f 24; Witte tarwe f 21.25 f 24.50; inlandse rogge f 26.25f 34.25; wintergerst (vrij) f 26.75f 36.75, zo- mergerst f 26.75f 37.50; witte haver f 26.25f 33.10; groene erwten f 42.80— f 58.50; paardenbonen f 34.30f 38; wierdebonen f 33.30f 36.50; Waalse bonen f 47.50f 65.30; koolzaad f 40.35— f 60.85; karwijzaad f 60.50f 84.50; gele mosterdzaad f 50.40f 72.50; kanarie zaad f 40.40f 49.40; blauwe maanzaad f 100.60f 128; wintergerst (inlevering) f 23—f 23.75; Mansholt f 30.50—f 38; Hala capucijners f 50.30f 65.30. i Een recente opname van prins Charles van Engeland, die vandaag zijn derde verjaardag viert. GEVRAAGD: PANAGZO, Jan Verfailleweg, Den Helder. I is het kenmerk III van de Dames met dun haar, vraagt eens inlichtingen over ons haarwerk „Trans- form" (wettig ged.) Gega randeerd onzichtbaar in het dragen. Alle inlichtin gen, ook schriftelijk, ver strekken wij geheel vrij blijvend. KLERKS, Wete ringschans 169, Amsterdam Tel. 44363. PORTRK1 ATELIER KEIZERSTRAAT 113 DEN HELDER OPNAMEN WOENSDAG j DONDERDAG VRIJDAG l van 2-5 uur ZATERDAG J TROUWFOTO'S BESPREKEN llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad by STAKMAN ftOSSESTRAAT 41. Monsterboek ter inzage. De adressen Bureau enz. uitslui tend 'fl middags na vier uur Old finish slaapkamer-ameu blement, grote 3-deurs kast, een bontjas, donk.br. bever swagger mt 44-46 (twee mnd gedragen) en een tafeltje met 2 stoeltjes (Oudhollands); alles tegen aann. bod. Singel 83. Accordeon, piano-klavier, 2 registers, 120 bassen, f 125, Telefunken radiotoestel, prima f 75,-r-; onderstel aanh.wagen, 2 onderwielen, f 7,50; 2 sta len kasten met laden die tn verschillende vakjes verdeeld kunnen worden, speciaal ge schikt voor kleine onderdelen enz. p. st. f 20,—; prima gere videerd damesirijwiel, compl., f 60,en nieuw herenrijwiel. Adres: Molenstraat 129. Sensatie speelgoed, voor kind dat thuis afleiding moet vin den, Automatisch, mechanisch, electrisch, nieuw, apart, so lide, waardevol. Br. onder nr 37, Bureau van dit blad. Een herenjas (een maal ge dragen) mt 50-52, aquarium (zonder glas) 80x50x40. trek zaag, Smyrna overtrek voor kussen 50x50. 2 kanariepoppen f 5,—, colbertjasje lft 12-13 Jaar en jongenswinterjas. Jan- zenstraat 70. Amerikaanse kaarttafel, di vankleed, gramofoon-platenrek, staart bankschroef en nog enig gereedschap. Na 6 uur: Fazantenstraat 28. Donkerblauw herenwinterjas f 20.Ruyghweg 42. Een z. g. a. n. herenrijwiel en een prima damèsrijwiel (com pleet met lamp) en een prima stofzuiger (Electro Lux, slee model. Adres: Ruyghweg 127. Twee paar hoge bruine rijg laarzen mt 41 en 42. Adres: Bureau van dit blad. Sjoelbak. Br. onder nr 38, Bureau van dit blad. Wonlngruil. Aangeb. A'dam, 10 min. van C. S., 2e verdie ping. Gevr. woning in Den Helder. Inl. bij korp. konstb. H. Lourens, a/b. Hr. Ms. ,,De Zeeuw". Solex, model 1951, voor snel lere motor. Adres: Bur. van dit blad. Na half zes. Gevraagd: net dagmeisje lft 17 A 18 jaar van 8—2 uur. Zaterdags gehele dag. Aanm. van 7-8 uur: Kaandorp, Rel- gerstraat 22, Den Helder. Gevraagd: dienstbode (juf frouw) geheel zelfstandig kun nende werken. Spoorstraat 4. Gevraagd degelijk R.K. kost huis door employé Rijkswerf. Br. aan J. de Graaf, Eierland E 86, Texel. Jongeman zoekt per 26 Nov. net kosthuis met volledige ver zorging in rustig gezin. Br. met volledige Inlichtingen on der nr 36, Bur. v. d. blad.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5