Stad en Omgeving Directeur Barendregt op WSOV- avond hartelijk gehuldigd Sardijn hield de Helderse vissers dicht bij huis Het horloge f 49.75 Jubilarissen bij H.D.C. gehuldigd Wieringer L. Bood kampioen bij ritten georganiseerd door NMC-N. Niedorp „Schandaal in de Groene Kakatoe" een succes Hedenavond nogmaals in „Casino" Nieuws van „Blanco" Beiaard-bespeling Het lag voor het grijpen V.U.-lezing over Stedebouw Dr. Ketner 75 jaar Vaaroefeninger» van Doorman" Karei Carnavalsvuren op hei Marsdiep Nachtelijke activiteit onder de Dijk Geen man over boord.... IN HET KORT wintertijd 1 wringertijd I Fa. Beemsterboer Naar Veilig Verkeer! Uitvoering „Serenata" „Gruno" geeff toneelavond Gebr. Slort en de heer 2ÏÏSÜL Stoll in het zilver Club bestond vijf jaar Bijdragen voor Centraal Sint Nicolaasfeest Tussen Haaks en Kuitje HAV vierde in „Formosa" hel1 derde lustrum Het gebeurde in Nieuwediep Twee avonden „Komedie" Burgerlijke Stand Westerlander ijsbaan danig opgeknapt Julianadorp „De Wioka's" traden op in café Prins Hendrik DINSDAG 20 NOVEMBER 1951 Elf dames en heren hebben gisteravond in Casino onder regie van de heer H. Kohier voor de W.S.O.V. het blijspel „Schandaal in de Groene Kakatoe" opge voerd. En wij moeten zeggen: met groot succes. De voorzitter van de Werf-Sport- en-Ontspanningsvereniging, de heer J. Selier, kon dus na afloop van de voor stelling woorden van waardering spreken en met een gerust hart de dames van het gezelschap een bosje bloemen aanbieden. De heer Selier had daarna nog een taak. Namens de gehele vereniging nam hy afscheid van de directeur van de Rykswerf, kapitein ter zee S. G. Barendregt, die de Marine en Den Helder binnenkort met pensioen gaat verlaten. Kolonel Barendregt had schriftelijk be dankt als ere-voorzitter van de W.S.O.V., de vereniging die hem zo na aan het hart ligt. De heer Selier prees in een puntige toespraak de bijzondere verdiensten van zijn hoogste chef, die de vereni ging niet alleen met raad en daad bij stond, maar bovendien een prachtige verstandhouding schiep tussen direc teur en personeel. Uit erkentelijkheid werd kolonel Barendregt vervolgens benoemd tot eerste ere-lid van de WSOV, hetgeen gepaard ging met de aanbieding van een diploma. Ter her innering aan de Werf werd de direc teur een schilderij van de heer W. Schoonhoven overhandigd, voorstellen de de lichtschepen 10 en 11 op de hel ling. Aan mevrouw Barendregt werd in de zaal een boeket bloemen aangebo den. In een eenvoudige speech dankte ko lonel Barendregt de aanwezigen voor deze onverwachte attentie. „Ik heb er", aldus spreker, „nooit naar gestreefd een populair ere-voor zitter, een populair directeur of inwo ner te zijn. Ik heb slechts gezaaid, en daarvoor heb ik tienvoudig kunnen maaien. Dit zou ik evenwel niet heb ben bereikt, wanneer niet een vereni ging als de uwe mijn ideaal, een goede samenwerking onder elkaar, tot uiting had gebracht". Kolonel Barendregt gewaagde van een drietal mogelijkheden, het werken mèt, naast en tegenover elkaar. Hij zei- de er van overtuigd te zijn, dat hii het werkelijke ideaal, het werken met elkaar, niet had kunnen verwezenlij ken, maar het toch met genoegen had nagestreefd. De kolonel besloot, nadat hij allen mede namens zijn echtgenote dank had gebracht, met de woorden. „Hij die alleen maar vrienden heeft is een stakker; hii moet ook vijanden hebben, dan blijft hij wakker". Dit gezegde mag dan al enige waar heid bevatten, kapitein ter zee Baren dregt behoeft hieraan niet zwaar te tillen. Vooral niet, nu hij de vereni ging ten afscheid nog een wisselbaker schonk. Deze wisselbeker zal in de toe komst als „Directeur Barendregt"-be- ker een verdienstelijke prestatie belo nen. Goed toneelsnel. Over „Schandaal in de Groene Kaka toe" willen wij kort zijn, omdat dit blijspel hedenavond nogmaals ten to nele zal worden gebracht. De bekende auteur R. Feenstra schreef deze amu sante geschiedenis, die in al zijn onbe langrijkheid een genoeglijke avond ga randeert. De dames en heren tonelisten speelden, gedegen voorbereid, voor wat zij waard waren. Als uitblinkers noe men wij de dames B. ReindersGomes en KokRas en de heren J. A. Sevink, J. van Leeuwen en B. J. F. Coesel. Voor de eerste klasse der N.T.T.B. werd dezer dagen de wedstrijd DSS 1 Blanco 1 (heren) gespeeld. De ver wachting dat Blanco deze ontmoeteing zou winnen werd niet bewaarheid. De uitste/kend spelende Alkmaarder Pie- deriet won zowel van Oosterbeek als van Weemhoff in twee games. Ook Sinjewel moest tegen Piederiet, zij het in de derde game, verliezen. Oosterbeek zegevierde in twee games over Mannes en verloor in de derde game op het nippertje van De Haan. Weemhoff dolf tegen Mannes het on derspit, maar versloeg De Haan. Sinje wel klopte zowel Mannes als De Haan in twee games. Toen het Blanco-dubbel SinjewelWeemhoff het Alkmaarse dubbel PiederietMannes versloeg, was de uitslag 55. Blanco bezet nu op de ranglijst de tweede plaats. Morgenmiddag van vier tot vijf uur bespeelt de heer Tj. Jon. Dito weer het carillon in het monument „Nederland se Reddingwezen" op het Helden der Zeeplein. Achtereenvolgens worden uitgevoerd: „Het hutje bij de zee" (J. R .Thomas), „Welkomstlied voor Sint Nicolaas" (A. van Dijk), „Zie ginds komt de stoomboot" (bew.' Joh. Vet), „Sint Nicolaas komt in de stad" (bew. Joh. Vet), „Zie de maan schijnt door de bomen" (mr. J. J. Viotta) en „Va ria". Gevonden: Aipinomuts, armband, bril, broche, zeven handschoenen, hond, drie jasjes, japon, ketting, rozenkrans, twee rijwielen, vijf sleutels, schaal van weegschaal, twee tassen, twee vulpen nen, twee muntbiljetten, zilveren le peltje. Verloren: Autoped, twee bank biljetten, broche, baddoek, twee cein tuurs, duif, twee horloges, zes hand schoenen, jas, ketting, zes portemon- naies met inhoud, drie shawls, drie vulpennen, twee zwembroekjes, gou den manchetknoop. Volstaan wij thans met enkele op merkingen. In de eerste plaats over het optreden van de „razende reporter" Joujou, die door zijn vermoeiende werkwijze een eerzaam Nederlands journalist de stuipen op het lijf zou ja gen en vervolgens naarstig naar een rusthuis.... Iets minder vanavond, en het rolletje is volmaakt. En dan hebben wij met genoegen geconstateerd, dat zelfs baron Aristide de Montpellier ginds in Parijs de Hel- derse Courant leest. Men moet weten, dat de heren De Montpellier één van de hoofdrolvertolkers is en voorts, dat hij gisteravond van Parijs uit de volle Casino-zaal een krant voorhield, waar in de letteren van Gradus (zij het op hun kop) pagina twee sierden. Mogen wij besluiten met een kleine aanwij zing voor de heer Polman, die Ger- maine, gezien in het verraderlijke voet licht, een weinig te stevig had ge schminkt. Deze kleinigheid kan van avond verholpen worden. Morgen komen wij op deze WSOV- avond nog terug. De eerstvolgende lezingavond van de Heideree Volksuniversiteit zal ge wijd zijn aan het onderwerp „Stede- bouw". De heer J. B. Bakema. archi tect Je Rotterdam, zal dit onderwerp Vrijdagavond in de Vakschool voor Meisjes behandelen. Oud-leraar aan Rijks H.B.S. Op Woensdag 28 November hoopt dr. C. H. Ketner te Alkmaar, oud-leraar aan de Helderse RUks HBS en bekend publicist over wijsgerige onderwerpen, zijn 75ste verjaardag te vieren. De heer Ketner ontving zijn gym nasiale opleiding in zijn geboortestad Rotterdam. In 1895 ging hij scheikun de studeren aan de Universiteit te Lei den. Hij promoveerde in 1901 en werd in hetzelfde jaar benoemd tot schei- kunde-leraar aan de Rijks HBS te Den Helder. Hij heeft deze functie tot 1942 bekleed, met uitzondering van de ja- rn waarin hij als leraar verbonden was aan de HBS te Leeuwarden. In zijn vrije tijd studeerde dr. Ketner wijsbegeerte, in welke tak vaii weten schap hij in 1919 promoveerde aan de Groningse Universiteit. In respectie velijk 1926 en 1927 zo meldt „Else- viers Weekblad", waaraan wij deze gegevens ontlenen verschenen de studies „Anorganische scheikunde" en „Organische scheikunde". In 1929 pu bliceerde dr. Ketner „Mensch en we reld", een inleiding tot het z.g. psy chisch monisme. In 1933 volgde „Goed en slecht", een inleiding tot de ethiek. Vele artikelen over wijsgerige onder werpen verschenen van zijn hand in de Socialistische Gids, het Haagsch Maandblad, Het Nieuwe Leven en an dere periodieken. De band met Den Helder is nog niet geheel gebroken, getuige de keren dat dr. Ketner als spreker optrad voor de Humanistische Gemeenschap hier ter stede. Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Door man" zal Donderdag naar zee vertrek ken voor invaren, hetwelk zal ge schieden nabij de zuidkust van Enge land. Vervolgens zullen vaaroefenin- gen worden gehouden op de Noordzee en in het Kanaal, waarna de vliegtui gen aan boord zullen worden gevlo gen. Het schip wordt op 17 December te Rotterdam terugverwacht. Het komt maar zelden voor, dat de Helderse vissersvloot zo dicht bij huis opereert als gisteren en vandaag. Dichte scholen sardijn waren in het Marsdiep gesignaleerd. Meer dan de helft van de botters en kotters waren in actie om zoveel mogelijk manden met deze aantrekkelijke zilvervisjes gevuld te krijgen. Vandaar de „carnavalsvuren", die het nachtelijke Marsdiep een ongewoon roman tisch aanzien gaven. Deze rode toplichten waren voor ingewqden het teken, dat de schepen de netten hadden uitgezet. Waarschijnlijk zijn er avondwande laars geweest, die in de veronderstel ling verkeerden dat er een ongeluk ge beurd was. Een man over boord of iets dergelijks. Helle lichtbundels van sterke werklampen speelden over het water en vingen onder de wal bij de batterij „Vismarkt" een kleine vlet, die op de korte Marsdiep-golven dobberde. Ook de mannen in dit scheepje zoch ten hun fortuin eens bij de sardijn. De sardijnkuil, achter de vlet aangesleept, bleef voor de belangstellende toeschou wers onzichtbaar. Het was echter zo aardedonker, dat de buit ook voor de bemanning van het vletje een verras sing zal zijn geweest. Even verder uit de wal lag een „span" vissersschepen met druk tjokkerende motoren en getuige 't heen-en-weer- geroep in rolle actie zijnde opvaren den. De rode visvuren en de witte top lichten zwiepten heen en weer. Zo lagen op het Marsdiep verschillen de kotters en botters spansgewijs de smakelijke sardientjes te verschalken. Vanavond om acht uur wordt in het Christelijk Militair Tehuis aan de Kanaalweg de bazar van de Lutherse kerk geopend; op deze bazar zal ook een Benelux-stand aanwezig zijn. De amusementsclub der Marine- onderofficierenclub brengt vanavond in de MOOC-societeit het stuk „De ha ven" van Louis Lockefeer ten tonele. In de bovenzaal van „Formosa" begint om acht uur een contactavond van „Het Witte Kruis". De winkeliers uit Koningstraat, Spoorstraat en Keizerstraat vergaderen vanavond in de grote zaal van „For mosa" over de eventuele oprichting van een KSK-vereniging, die de taak van het KSK-comité kan overnemen. In het HBB-gebouw aan de Zuid straat behandelt de heer C. Rudolph vanavond voor het Instituut voor Ar beidersontwikkeling het onderwerp „De keuze van een beroep". Ter verbetering van hetgeen wij Zaterdag schreven onder „De films van deze week" zij medegedeeld, dat de showfilm „Annie get your gun" ook vanavond nog in de Tivoli-bioscoop wordt vertoond. Onze oud-stadgenoot, de heer C. Schellinger, burgemeester van Koe dijk, houdt Donderdagmiddag om half drie in de bovenzaal van café „Post- brug" voor de Nederlandse vereniging van huisvrouwen een lezing met licht beelden over „Bijen en bijenteelt". Voor de Helderse schoolvereni ging „De Lyceïst" wordt Vrijdagavond in „Casino" het toneelstuk „Mr. King" opgevoerd. De scheepjes, die vannacht om één uur na gedane arbeid binnen kwamen, had den niet vergeefs gevist. Hun dekken lagen vol van het zilverglanzende spar telende goed, dat slechts een klein per centage bliek bevatte. De vissers waren lang niet ontevreden over de vangst. dat Uw vriend is 2 Jaar gratis verzekerd te gen verlies, diefstal, breuk, beschadiging. vanaf Alleenverkoop voor Helder en Omstreken. Den HAARLEM, DEN HELDER Keizerstraat 15. (Advertentie. Ins. Med.) (Advertentie, Ing. Med.) Gaarne voldoen wij aan het ver zoek van de Verkeerspolitie, tot op neming van het volgende: Gebleken is, dat van alle soorten weggebruikers de voetgangers het veelvuldigst slachtoffer worden van eigen fouten. Onder de aan het ver keer ten offer vallende doden zijn volgens de KNAC 35 pCt. voetgan gers, terwijl deze categorie 24 pCt. van het totale aantal ernstig gewon den en 23 pet. van dat der lichtge wonden levert. De voetganger betre de derhalve de rijbaan alleen wan neer dat onvermijdelijk is, en wan neer deze lang genoeg vrij blijft om een veilige overtocht te waarborgen. Men steke haaks over en aarzele daarbij niet. Vooral het plotseling „van gedachten veranderen" kan fu neste gevolgen hebben. Men handele altijd zodanig dat de andere wegge bruikers niet in twijfel behoeven te verkeren. Het op de rijweg lopen, - erwijl langs de rijbaan een voetpad is gelegen (zoals op de Parallelweg en de Polderweg) is verboden. Hoe wel vele trottoirs eigenlijk niet ge schikt zijn voor het verwerken van een druk voetgangersverkeer, geldt het vorenstaande ook voor de win kelstraten in de binnenstad. Voorts doen voetgangers er goed aan, bij avond op onverlichte wegen waar voet- of rijwielpaden ontbreken, de uiterste linkerkant van de weg te kiezen. Zij zijn dan beveiligd tegen het achteropkomend verkeer en zien het tegemoetkomend verkeer aankomen, zodat zij tijdig kunnen uitwijken. De politie zal de komende dagen nog waarschuwend optreden, wan neer overtredingen worden geconsta teerd. Daarna volgt een repressief op treden. Men zij dus gewaarschuwd. Het jeugdorkest „Serenata' onder leiding van de heer H. C. Bohlen zou op 1 December een uitvoering geven in „Formosa". Deze avond moest door omstandigheden worden uitgesteld tot Zaterdag 12 Januari 1952. Dit uitstel betekent dus geen afstel, maar houdt bovendien een programma-wijziging in, die zeker door de bezoekers op prijs zal worden gesteld. Men heeft zich na melijk verzekerd van de medewerking der „Riverboat Jazz Men" onder lei ding van Piet van Marle, een ensemble dat onlangs op een concours te Koog aan de Zaan een eerste prijs behaalde. De bezetting is: piano, slagwerk, gui taar, bas, clarinet, trombone en trom pet. De Groninger vereniging „Gruno" geeft op Zaterdag 24 November in „Centraal" een geheel door eigen krachten te verzorgen toneelavond. Onder regie van de heer Mik wordt „De Roege Bast", een toneelstuk in vier bedrijven van Barend van der Veen, opgevoerd. De avond begint reeds om half acht, zodat voldoende tijd overblijft voor het dansje na af loop. In het clublokaal van de Helderse Damclub werden gisteravond maar drie damstenen uit de kast gehaald. De witte stukken dienden ter versiering van de hoge hoed, die de heer P. Verkerk als ceremoniemeester droeg. Men had hem de organisatie toevertrouwd van deze avond, die in het teken stond van een drievoudig jubileum. De gebroeders Slort maakten een kwart eeuw deel uit van het bestuur en de heer J. Stoll was vyf-en-twintig jaar lid. Dat was voor de H.D.C. aanleiding ook de echtgenoten uit te nodigen en er een gezellige avond van te maken. De heer P. Slort heeft vijf en twintig jaar lang tot volle tevredenheid van be stuur en leden het secretariaat bekleed. Zijn broer, de heer S. Slort, is voor de oorlog een paar jaar voorzitter geweest en heeft in de loop der jaren verschil lende bestuursfuncties gehad. De laat ste tijd is hij tweede penningmeester. Hij behoort tot de sterkste dammers en maakt deel uit van het eerste tiental. De derde jubilaris, de heer ,T. Stoll, heeft vrijwel altijd de eerste plaats op de ranglijst van dammend Nieuwediep ingenomen. Van zijn speltechniek heeft menige dammer veel geleerd, zodat ook hij als één der steunpilaren van de Damclub kan worden be- Het behoeft dan ook geen betoog, dat de drie jubilarissen met de volle in stemming van alle leden eens voor het voetlicht werden gehaald. Zij werden door de voorzitter, de heer C. J. J. Leibbrand, hartelijk en waarderend toegesproken. Als stoffelijk aandenken ontving de heer P. Slort een asbak en een tinnen sierschaal, de heer S. Slort een vulpen en de heer J. Stoll een bureaulamp. Hun echtgenoten werden bloemen aangeboden. De jubilarissen spraken een dank woordje, waarna deze bijzondere club avond verder in een gezellige sfeer werd doorgebracht. Eén der attrac ties was een verloting, die door de heer Verkerk werd geleid. nnnr in deze laatste rit acht wedstrüdpunten te verzamelen is Lou Bood van de motorclub Wieringen kampioen 1951 van het district N°ort "1Iollan(l-Noortl der K N M V. geworden. De bloem van de motorrüders heeft in deze wedstrijd te Nieuwe Niedorp elkaar de eer op felle maar sportieve wjjze betwist Het wa, een kamp de kampioenstitel waardig. De weersomstandigheden maakten dezo een Ktiiiip, wc o-nerï «nnil» De bijna 84 kilometer lange route was voortreffelijk uitgezet en het moet de organiserende vereniging, de jubileren de N.M.C. een vreugde zijn geweest, dat er geen enkele klacht werd verno- men. Bij de prijsuitreiking wenste de dis trictsvoorzitter, de heer Bockweg, de N.M.C. geluk met haar eerste lustrum. Voor de M.C. Schermeer bood de heer P. Plevier een fraai bloemstuk aan. Voor de N.M.C. dankte de heer Versluis voor deze attenties. rit zeer zwaar en ieder der 54 gestarten die de rit tot een goed einde heeft gebracht, kan een prima motorryder genoemd worden. Hierna ontving de kampioen, de heer L. Bood, uit handen van de heer Bock- weg een pracht-bos chrysanten, even als de kampioen der lichte motoren, de heer P. Kuiper. Voor hun vele werk ontvingen ook de heren Bockweg en A. Wagenaar bloemen. Hier volgen de resultaten van kamp: Zware klasse: A. Plevier, Oter. leek 7 strafpunten, een prachtige pres- tatie; J. Blokker, N. Niedorp H; L, Bood, Wieringen 12; J. Stammes, N.- Niedorp 16; J. Bossen, N. Niedorp 20; J. Middelkoop, Westgraftdijk 21; m! Dekker, N. Niedorp 29; H. Herrike' Schermer 29 en J. Tieleman, Alkmaai: 38 strafpunten. Lichte klasse: Met lof als eerste P. Kuiper, Heerhugowaard 15 strafpunten; J. Schermer, Lutjewinkel 34; P. Waij! boer, Ewijcksluis 37; J. Kooij, Heerhu- gowaard 39; L. de Wit, O. Niedorp 52 strafpunten. J. Vierstra, Schermeer, 116 strafpunten. Teamwork: M. C. Schermeer met A. Plevier, J. Middelkoop en K. Hemke eerste met 57 pnt., op de voet gevolgd door N.M.C. met de rijders M. Dek ker, J. Bossen en J. Blokker met 60 punt. De M.C. Alkmaar werd derde. De eindstand is nu: Zware klasse. Kampioen L. Bood, Wieringen 36, A. Plevier. Oterleek en J. Bossen, N. Nie dorp 29, J. Middelkoop, Westgrafdiik en J. Blokker N. Niedorp 27, C. Blok ker, Texel 25. M. Barsingerhorn, Koe dijk 21, A. Smit, Lutjewinkel 17, C. Metz, Texel en C. Rozing, Alkmaar 14 pnt. In de lichte klasse werd P. Kuiper, H.H.waard met vlag en wimpel kam pioen met 44 pnt. Op hem volgden J. Vierstra, Schermeer 15, A. ten Brug- gencate, Broek op Langendijk 14 en P. de Groot Schermeer 13 punten. Het Centraal Sint Nicolaas-comité zal dit jaar niet behoeven over te gaan tot het organiseren van een huis-aan- huis-inzameling. De benodigde gelden zijn nog wel niet bijeen, maar men ver wacht dat het totaal der vrijwillige bijdragen voldoende zal zijn. Lezers, die het comité een klein financieel ruggesteuntje willen geven, kunnen dat doen bij één der volgende adressen: mej. Van Es, Binnenhaven 152; mej. Westerbaan, Ankerpark 19, Van Es, Ruyghweg 75; Tromper, Jac. Lemaire- straat 37; Abbenes, Boerhaavestraat 34 Makelaar, Molengracht 16; R.K. fröbel school, Javastraat. Hr. Ms. fregatten „Van Zijll" en „De Zeeuw" verlieten gistermorgen de haven voor het maken van een oefen- reis. Drie van de vijf Engelse mijnen vegers zijn gistermiddag weer naar zee vertrokken; de twee andere gaan Woensdag buitengaats. Het is morgen hoog water om ll.b5 en 23.45 uur en laag, water om 6.00 en 17.40 uur. De temperatuur van het zee water was 9,7 graden Celsius. De Helderse Athletiek Vereniging heeft Zaterdag het vijftienjarig be staan gevierd met een gezellige feest avond in „Formosa". Er heerste een prima stemming en verscheidene ver enigingen hadden zelfs een aardig bloemstukje gezonden. Weer anderen zonden schriftelijk hun gelukwensen, daarmee hun uitstekende verhouding met de HAV bevestigend. Aan het begin van de avond voerden de heren H. Posthuma en H. A. En klaar Jr. het woord en daarna sprak nog de heer L. D. de Snayer, namens het district Noord-Holland van de K. N. A. U. Nadat het „Flora"-cabaret aan het woord was geweest, werd het HAV- feest besloten met een genoeglijk bal. Na een huiselijke onenigheid werd de arbeider V. in de woning van zijn hospita door de politie tot de orde ge roepen. Toen de man nader aan de tand werd gevoeld, bleek hij zonder daartoe gemachtigd te zijn een revolver in zijn bezit te hebben. Bovendien werden ver schillende bouwmaterialen en gereed schappen, die hij ten nadele van zijn werkgever op het in aanleg zijnde vliegveld De Kooy had ontvreemd, in beslag genomen. Op verzoek Van de Alkmaarse po litie werden gisternacht één uur op de Hoofdgracht twee minderjarige meis jes, resp. 15 en 17 jaar oud, aangehou den en op transport gesteld naar hun woonplaats. Wij berichtten reeds, dat „Tavenu" het seizoen zal openen met twee voor stellingen van Henk Bakker's „Kome die een stuk in drie bedrijven. Het wordt onder regie van de heer H Ph. G. Bartoo op Maandag 26 en Dinsdag 27 November opgevoerd in „Casino". De rollen werden toevertrouwd aan m Manshanden, Frans Verfaille Jan Peerdeman, Willy Reekers, Ali Rom- bout—de Rek, Corry Westerbaan en Mart van Essen. (Opgaaf over de periode van 12 t/m 17 November) Bevallen: J. M. Groeneweg-De onrng, d. M. M. Ras—Kost, z. H A. Miemck—Martens, d. c de Rot,, KagCV - van der Qulik-Nuye^ G. M. van Woesik-Holander d C. Ouwerkerk-Van Voorden z Dndertrouwd W. A. Koekebak- ker en A. Breen. F. Vuurman en h Zoutman. T. Kersten en H. Petrus W. T. van der Wolde en W. H. ReekerT T. N. Broos en G. Mosk r Hinte en G. Bakker. S. L.' M. J R?" der lTrtE' C' M' Gr0enewesen. A van der Linden en A. Klotkowska Getrouwd: C. A. van Ooijen en H J. Martin. T. Coppens en G. Timmer man D. Overdijk en F. van uT - A. L. van Aalst en H. Heeres. -PC Smit en A. T. Hollander. - F J R™ Z1 KoIrnm'ng' J' Kortenh°even en A C Overleden K. BIJ] (m), 50 Jaar. Jaa" - M J w' m Klekebos i W u Wesjtpoven (m), 80 Jaar A. Heerschap (m), 74 Jaar. H. Slechts een twintigtal leden was aanwezig, toen de voorzitter der Wes terlander IJsclub, de heer P. Portegijs, de vergadering opende. De wnd. se cretaris, de heer C. Doves Pz„ bracht als ingekomen stuk een verzoek van het afdelingsbestuur van de N.V.B.S. ter tafel. Besloten werd het hierin ge dane subsidieverzoek van f 25 in te willigen. De reparatie van de windmolen, welke door de leden werd verricht in hun vrije tijd, zal er weer veel toe bijdragen deze winter een betere baan te krijgen. Mede door het egaliseren van de zuidkant der Westerlander ijs baan zal men de beschikking krijgen over 1,5 meter berijdbaar ijs. Als kleedlokaal voor de rijders zal een boet worden opgetrokken van gegolfd "aatijzer aan de Westzijde. Er zal in het vervolg bij wedstrijden een EHBO- post op de baan aanwezig zijn. Het verslag van de penningmeester, de heer P. Ottens, was optimistisch ge temd. Met een batig saldo van f 466 werd het financieel beheer goedge keurd. In de kascommissie over het komende boekjaar werden gekozen de heren J. D. Kooij, K. Hakvoort en C. Tijsen. Vervolgens werd de bestuurs verkiezing aan de orde gesteld. De af tredende, doch herkiesbaar gestelde leden P. Portegijs (voorz.), B. Korve- maker en C. Doves (secr.), werden herkozen. De voorzitter betuigde zijn spijt dat de heer Ant. de Vries door emigratie zijn werk voor de vereni ging moest staken. In diens plaats werd de heer C. Steigstra Jz. gekozen. In de rondvraag vroeg de heer J. Bos het bestuur machtiging tot subsi dieverstrekking voor het oefenen van Wieringer schaatsenrijders, eventueel in het buitenland. Hierin werd het be stuur vrij mandaat gegeven. NUT EN GENOEGEN VERLEENDE SUBSIDIE In een vergadering van de vereni ging van pluimvee- en konijnenhou ders „Nut en Genoegen" werd beslo ten f 20 toe te zeggen aan de afdeling Winkel, welke dezer dagen een ten toonstelling zal organiseren. Café „Prins Hendrik" was geheel ge- vuld, toen daar Zondagavond het ac cordeonorkest „De Wioka's" onder lei ding van de heer Th Pruim, optrad. Hot programma bevatta niet minder dan achttien nummers. Het gezelschap liet zich vier maal horen rnet ernstige maai ook vrolijke wijsjes. Men heeft kunnen constateren, dat het orkest fl.' k is vooruitgegaan. Tussen de bedrijven docr kreeg men sc'onummers voorgezet. Het jongste lid, Hai.nie Vries, speelde heel aardig „Wees niet boos". De dames Mooy zorgden voor het vocale gedeelte. Zij deden dat, met accordeonbegegleiding van de da mes Kgnt, weer uitstekend. Een hee mooi nummer was het optreden van het accordeon-septet, zowel wat aan kleding als uitvoering betrof. Een Paar schetsjes brachten de nodige afwisse ling. Na een geslaagde tombola kon de voorzitter, de heer E. Zon, de mede werkende dames en heren haltelij" danken voor het gebodene. Hij liet zij" waarderende woorden vergezeld gaan van presentjes. Hierna kon het bal be ginnen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2