J' Ons land verloor magistraat van groot allure enk DEBRAIINE Sport in 't kort Woningbouw in Indonesië is een druppel op een gloeiende plaat Perzische premier vroeg in V.S. lening van 20 millioen per maand Geruchtmakend proces te Brussel Anthony Eden zet zijn politiek uiteen Intelligent, snedig, bekwaam, welsprekend Nieuwe atoomexplosies in woestijn van Nevada Ook Culemborg herdenkt Jan van Riebeeck ONDERSCHEIDING VOOR PRINS BERNHARD Een dure vergissing INBRAAK TE AMSTERDAM Daders van overval op boekhouder gegrepen Prijzen der materialen zijn astronomisch Mossadeq op Schiphol Bespreking van een schadevergoeding Engeland en Oostenrijk stelden hun teams samen Gewonde Korea-strijders in ons land terug Twente zat in het donker Pijnlijke stramheid - dat is het begin. Maar d&n... Scholen niet vrij des Zaterdags Duitse Protestantse kerk steunt herenigingsstreven Nederlands motorjacht in moeilijkheden Kaartspel in de gevangenissen DINSDAG 20 NOVEMBER 1951 Minister Van Maarseveen ging heen (Van onze parlementaire redacteur) Met grote ontsteltenis heelt Den Haag kennis genomen van het plotseling over lijden van de minister van Binnenlandse Zaken, mr. J. H. van Maarseveen. Vorige week was hij nog in de Tweede Kamer, waar hij luisterde naar de alge mene beschouwingen over de Rijksbegroting 1952. Niemand zal toen vermoed hebben, dat dit de laatste keer zou zijn, dat hj) en de volksvertegenwoordigers tegenover elkaar zouden zitten. Mr. Van Maarseveen was 57 jaar, een leeftijd die men hem nog niet geven zou, Zijn forse gestalte gaf hem een jeugdiger voorkomen en de rapheid, waarmede hij in het debat sprak deed evenmin zijn 57 jaren vermoeden. Weinig of niets gaf de buitenstaanders de indruk, dat de dood zou aansluipen om deze man, midden uit het volle leven weg te nemen. Het onverwachte bericht heeft dan ook alom, maar vooral in Den Haag onder zijn ambt genoten, onder de leden van de Staten- Generaal, op zijn departement en on der allen, die hem hier van nabij ken den, grote consternatie verwekt. Hedenavond zou zijn begroting in de Tweede Kamer behandeld worden. Dan zou men weer hebben kunnen ge nieten van zijn welsprekendheid en de gevatheid, waarmede hij de afgevaar digden steeds antwoordde. Hij zal deze begroting niet meer verdedigen. Wij herinneren ons mr. Van Maarse veen nog uit de Utrechtse gemeente raad. Dat is al weer vijftien a twintig jaar geleden. Hij sprak er niet veel, doch wanneer hij het woord voerde, dan deed hij dat met deskundigheid en overtuiging. Toen reeds was het dui delijk, dat voor hem, de advocaat en procureur, die in de Domstad bekend heid genoot, een mooie carrière was weggelegd. In Utrecht werd hij tot het wethouderschap geroepen. Hij beheer de er de portefeuille van financiën. Niet alleen deze gemeente had zijn krachten nodig, men wilde dat hij zich ook zou wijden aan de behartiging van de zaken van het land. Eerst als lid van de Tweede Kamer, daarna als mi nister in verschillende kabinetter^ neeft hij aan het bestuur van Nederland medegewerkt. Het snelle overstappen van het ene departement naar het andere is wel eens aanleiding geweest voor geksche rende opmerkingen en voor spotpren ten van caricaturisten. In werkelijk- is erger dan pijn! Onmiddellijke verlichting en spoedige genezing van Uw huidaandoening geeft het beroemde huidgeneesmiddat (Advertentie, Ing. Med.) Belgische chirurg trachtte zijn collega te vermoorden (Vervolg van pagina 1) Op 2 Mei 1947 plaatsten de dokter en Wauthiers een landmijn op het buiten goed van baron Snoy, waar een verga dering van koningsgezinden werd ge houden. Volgens Wauthiers kon de mijn geen kwaad meer doen, daar hij opzettelijk het ontstekings-mechanisme had verwijderd. Zodoende gebeurde er niets^ toen twee Belgische generaals met "hun auto over de landmijn reden. Vreemd is Rinchards moordpoging op een verpleegster, Alice Lebrun. Hij zou Alice op 25 Sept. 1943 een revolver waarvan de loop met een zakdoek was omwonden, in de mond hebben ge duwd. omdat zij in zijn kliniek in een notitieboekje had gesnuffeld. Rinchards wapen ketste echter, en Alice was be gonnen te gillen. Hierop was Rinchard gevlucht. Na de bevrijding werd de verpleegster volgens haar, door toe doen van Rinchard gearresteerd en door de krijgsraad ter dood veroor deeld. De vrouw, die steeds iedere schuld bleef ontkennen, werd vrijgela ten, „oen het onderzoek naar de gedra gingen van Rinchard begon. Ten slotte wordt Rinchard verdacht van een moordaanslag op een collega, dr. Patte, die bezwarende uitlatingen had gedaan inzake een correctionele zaak tegen Rinchard. Dokter Patte werd op 18 Februari 1949 opgebeld met het verzoek naar Lillois te komen. Waar iemand wegens blindedarmont steking geopereerd zou moeten worden. Onthullingen? Toen dr. Patte, na een vergeefse reis, huiswaarts keerde, stond Rinchard met een karabijn, opgesteld bij het huis van dr. Patte. Ingrijpen van Rijksveld wachters voorkwam een moord op dr. Patte, en tijdens de schermutseling, die tussen dr Rinchard en de veldwachters ontstond, verwondde de chirurg een van zijn aanvallers. Hij bleek toen het geesteiijk evenwicht te hebben verlo ren. Men verwacht, dat het proces tegen de chirurg zes weken zal duren. De beklaagde heeft opzienbarende onthul lingen over misdrijven door tal van vooraanstaande Belgen aangekondigd De belangstelling voor de zaak is ge weldig groot. Behalve de bekende fei ten wordt de chirurg nog een aantal zedendelicten ten laste gelegd. heid bewijst het zijn veelzijdige be langstelling, zijn grote aanpassings vermogen, zijn bekwaamheid en de ge makkelijkheid waarmede hij zich in nieuwe zaken kon inwerken. Want aan welk departement hij ook de scepter zwaaide, steeds weer gaf hij blijk de problemen, waarover hij te oordelen kreeg en waarin hij beslissingen moest nemen, grondig te kennen. Veel waardering heeft mr. Van Maarseveen voor zijn arbeid gevon den. Doch ook critiek is hem niet be spaard gebleven. Er is nauwelijks een situate in de Tweede of de Eerste Kamer aan te wijzen, hoe moeilijk men het hem ook maakte, waar hij niet uit kon komen. Hij deed dat dik wijls spitsvondig zijn advocaten praktijk verloochende zich nooit en een enkele keer, naar sommiger me ning, zelfs sluw. Hoe men daarover ook moge denken: een gedegen kennis en een sterke intelligentie heeft men hem nooit kunnen ontzeggen. Van deze goede eigenschappen zal ons land niet meer kunnen profiteren. Gisteren explodeerde in de woestijn van Nevada, nabij Las Vegas, het eer ste exemplaar van een reeks nieuwe atoomwapens, die hier beproefd wor den. De ontploffing verschilde sterk van de vijf vorige explosies. Nu zag men een vuurschittering, een vuurbal en vervolgens een als een kolom om- hoogwervelende vlam, die ide vorm had van een reusachtige „Romeinse kaars". De paddestoelvormige rook kolom was ditmaal niet waargenomen. De zone boven Las Vegas is voor het luchtverkeer langer dan anders ge vaarlijk verklaard. Culemborg zal op grootscheepse wijze deelnemen aan de herdenking van Jan van Riebeeck, de grondlegger van de Kaapkolonie. Behalve de uit voering van een Van Riebeeck-orato- rium, geschreven door de componist Marius Monnickendam op tekst van prof. W. A. P. Smits, staan nog een défilé van de plaatselijke sportvereni gingen en de overdracht van een carillon op het programma. Eind Mei zal nog een grote feestweek worden gehouden. Zuid-Afrika zal voorts een balletgroep zenden, welke een voor stelling op het marktplein zal geven. Het gemeentebestuur zal aan Zuid- Afrika een schilderij aanbieden van de Barbarakerk, waarin Van Riebeeck is gedoopt. Het zal worden vervaardigd door W. Brinkgreve te Loenen. Aan Z.K.H. Prins Bernhard is met ingang van 1 December toegekend het onderscheidingsteken voor langdurige dienst als officier. Op de decoratie staat het cijfer XV. Het officierskruis is In 1844 door koning Willem II ingesteld. Het moet ieder jaar op 6 December, de verjaar dag des konings, worden uitgereikt aan officieren met een eervolle dienst tijd van vijftien jaar. De drager mag elke vijf jaar het cijfer met vijf ver hogen. Na twintig dienstjaren krijgt men dus het cijfer XX, na 25 dienst jaren het getal XXV. Gisteren werd in Schiedam aanbe steed de bouw van een nieuwe tech nische school. Men kon inschrijven voor twee bestekken: de dure oplos sing met een vaste cantine aan het schoolgebouw en de goedkopere met de bouw van een tijdelijke cantine op de speelplaats. Tijdens het voorlezen van de inschrijvingsbedragen bleek, dat de firma Boeschoten uit Doorn de mogelijkheid met vaste cantine op f 945.000 en die met de tijdelijke can tine op 1.010.000.had ingeschreven. Hoewel hier duidelijk een vergissing in het spel was moet de beslissing van het rijk worden afgewacht. Im mers, de inschrijving was officieel en het rijk kan de aannemersfirma hou den aan de door haar ingeschreven laagste prijs. Met dit denkbeeld en de consequenties van zijn vergissing voor ogen, werd het de vertegenwoordiger van de betrokken firma te machtig en hij viel flauw. Zondagavond tussen zeven en negen uur zijn inbrekers doorgedrongen in het Vondelparkpaviljoen te Amster dam, met name in de bovenruimten, bewoond door de weduwe van wijlen Herman van den Eerenbeemt. Mevr. Van den Eerenbeemt en haar zoon wa ren niet thuis, zodat de inbrekers vrij spel hadden. Zij zijn verdwenen met een buit van f 40.000.aan platina en gouden sieraden, tafelzilver, edelstenen enz. Onder meer is gestolen de 6 cm grote geheel grote gouden gedenkpen ning, die Herman van den Eerenbeemt kreeg toen hij benoemd werd tot ere burger van 's-Hertogenbosch Voorts wordt nog vermist een vijftiende- eeuws handschrift met vier miniaturen in geëmailleerde band met gouden voor- en achterplaat, bezet met edel stenen en waarop tekeningen van Bel- lini zijn aangebracht. De waarde hier van wordt geschat op f 20.000. De Centrale Recherche te Amsterdam heeft drie mannen gearresteerd, die de daders zijn van een roofoverval op de boekhouder van een kolenhandel in de Van Galenstraat te Apeldoorn. De drie mannen hadden de boekhouder, toen deze Vrijdagavond laat, zijn kantoor verliet, in de deuropening neergeslagen en hem beroofd van zijn portefeuille, inhoudende f 2000.Ze sloten de man in een kamertje op en openden de sa fe, waaruit ze nog f 700.stalen. De boekhouder wist later zijn gevangenis te verlaten en waarschuwde de politie. De Apeldoornse politie kon niets melden omtrent deze arrestatie, even min als over de verdwenen 2700 gulden. De aangevallene ligt met een gebroken kaak in een ziekenhuis. Te Rotterdam is de 11-jarige C. Pe ters door de aanhangwagen van een vrachtauto gegrepen. De jongen over leed kort daarna. kei. lekk&ie. midde£ v&ikaudAaid. TONNEMA - SNEEK (Advertentie, Ing. Med.) (Van onze correspondent in Djakarta) TNIGE tijd geleden hebben w(j de aan- dacht gevestigd op de hemeltergende woningtoestanden in het tropenland, en daarbU onder meer opgemerkt, dat er vrijwel niets wordt gedaan om die nood te lenigen. Nu bereikt ons uit het va derland een brief van een onzer lezers, die sinds enige tijd gerepatrieerd is, en die meent dat wij toch de aandacht hadden moeten vestigen om het bouw complex Kcbajoran-Baru, ongeveer 6 km van Djakarta gelegen, waar van Gouverncmentswege (sinds 1949) onge veer 3009 woningen zijn neergezet. Dit laatste is inderdaad juist, maar deze drieduizend huisjes vertegenwoor digen slechts een „druppel op een gloeiende plaat" in de Indonesische hoofdstad, welke inwonertal thans meer dan het dubbele van vóór de oorlog be draagt. Bovendien is de uitvoering van dit complex, dat in totaal honderddui zend mensen aan een woning moest hel pen, sedert de helft van 1950 vrijwel ge heel stopgezet, want de regering heeft geen geld meer om het inderdaad op papier groots-klinkende plan te verwe zenlijken, en van particuliere zijde voelt men niets voor nieuwbouw, om Premier Mossadeq en de Perzische vice-premier Fatimi arriveerden gis termiddag op Schiphol, op hun thuis reis na het bezoek aan de Verenigde Staten. Fatimi trad als zegsman voor de premier op en verklaarde, dat Iran een Amerikaanse lening van tien mil lioen dollar per maand, gedurende de tijd van een jaar, heeft aangevraagd. De lening zal worden terugbetaald uit de opbrengsten van olieverkoop. Hoewel nog geen definitieve toezegging werd gedaan, verwachtte Fatimi, dat de le ning zal worden verkregen. Verder ver klaarde de zegsman dat de besprekin gen, die Mossadeq in Egypte zal voe ren, niet zullen gaan over een blok voor het Midden-Oosten. Het is een zuiver hoffelijkheidsbezoek, aldus de vice-premier, die verder zeide, dat de Iraanse regering naar zijn mening in Amerika in brede kringen begrip voor haar standpunt heeft gevonden. Inzake het conflict met Engeland, zei Fatimi, dat „ChurchllI nimmer 't Iraanse volk aan zjjn voeten zal krijgen". Voor de Anglo-Iranian zullen voorlopig geen buitenlandse technici gecharterd wor den. Men kan momenteel aan de bin nenlandse behoeften voldoen. Volgens de Iraanse ambassadeur in Washington, die met Mossadeq mee reist, 'heeft Mossadeq met president Truman de schadeloosstelling van de Anglo-Iranian besproken. Iran stelt voor, dat eerst het bedrag van de scha deloosstelling wordt bepaald, waarna Iran bereid is Engeland zolang gratis olie te leveren, tot dit bedrag is vol daan. In Perzie zelf gist het intussen danig. De senator Farrokh heeft gisteren in de senaat verklaard, dat hij documen ten openbaar zal maken en een reso lutie zal indienen om de minister van Binnenlandse zaken, Alaï, in staat van beschuldiging te stellen. Farrokh ver klaarde, dat de opruiing tegen de Sjah, door middel van pamfletten, het werk van de politie is. Minister Alaï werd ook in verschillende kranten van in trigeren tegen Mossadeq beschuldigd. De Perzische premier Mossadeq en zijn dochter i Dr. Entezam, de Perzische ambassadev chiphol in gesprek met Washington. Fransman Harzic zal Nederland Belgie leiden Hei Rotterdams elftal ontvangt Antwerpen De Franse scheidsrechter Harzic zal Zondag 25 November do interland wedstrijd tussen het Oranje-team en de Rode Duivels leiden. Zoals bekend wordt de wedstrijd te Rotterdam in het Feijenoord Stadion gespeeld. Voor de wedstrijd tegen Antwerpen op Zaterdag 24 November is het Rotter dams ejftal als volgt samengesteld: Doel: Van der Bijl (Feijenoord); ach ter: Tiebout (Sparta) en Bol (Feijen oord); midden: Kroon (Feijenoord), Evertse (Xerxes) en Sonneveld (Spar ta); voor: Van Ede (Sparta), Bennigs- hof (Sparta), Rijshouwer (Xerxes), Van der Velde (Feijenoord) en Jack Heyster (Hermes DVS). Op het VUC-terrein in Den Haag wordt Zaterdag een wedstrijd gespeeld tussen de vertegenwoordigende elftal len van Den Haag en Limburg. De teams komen als volgt in het veld: Den Haag: Doel: Van der Land 'HBS); achter: Goldman (HBS) en Van Rosmalen (ADO); midden: Fraase Storm (DHC), Strous (VUC) en Loof (ADO); voor: Colthoff (HVV), Kune- man (HBS), Huisman (VUC), Zwart (Scheveningen) en Röhrig (HBS). Limburg: Doel: Jacobs (Limburgia); achter: Barwasser (Bleyerheide) en Van Bun (MVV); midden: Coerver (Bleyerheide), Dormans (MW) en Spanjes (Limburgia); voor: Schils (Sit- tardia), Adang (Juliana), Ehlen (Sittar- dia), Ummels (MVV) en Hanneman (Chèvremont). Het NederlandsDeense koppel Bijs terDissing eindigde op de zesde plaats in een internationale koppelwedstrijd te Kopenhagen. De internationale deel neming beperkte zich overigens tot enkele vrij onbekende Franse en Bel gische renners. Winnaar van deze wed strijd werd het koppel Bareth (Frank rijk)Werner (Denemarken). Tijdens de vierde ronde van het tournooi om het Russisch schaakkam pioenschap ging de grootste belang stelling uit naar de partijen van de beide leiders Kopylov en Kotov. Ko- pylov speelde met zwart tegen Taima- nov, de kampioen van Leningrad. Het was een interessante partii. waarin Kopylov telkenmale vergeefse pogin gen deed zijn tegenstander met geraf fineerde combinaties in te sluiten. Taimanov verdedigde zich uitstekend en zelfs slaagde hij erin een pion te winnen, zodat, toen de partij werd af gebroken, de positie van Kopylov verre van rooskleurig was. In het treffen tussen Kotov en Simagin behaalde Kotov weldra materieel voordeel toen hij op de damevleugel een val opstel de, welke door Simagin over het hoofd werd gezien. Toen de partij werd af gebroken was Kotov in het voordeel. De liefdadigheidsvoorstellingen van het amateurcircus ,,'t Hoefke" in Scheveningen, hebben volgens de voor lopige telling een bedrag van ongeveer f 12.000 opgebracht. Zoals bekend is dit bedrag bestemd voor het „Ruiter- olympiade fonds". Het Engelse elftal voor de wedstrijd tegen Oostenrijk in het Wembley Sta dion op Woensdag 28 Nov. is als volgt samengesteld: Doel: Merrick (Birming- ham)achter: Ramsey (Tottenham Hotspur)' en Smith (Arsenal); midden: Nicholson (Tottenham Hotspur), Frog- gatt (Portsmouth) en Dickinson (Ports- mouth); voor: Finney (Preston North End), Mortensen (Blackpool), Lofthouse (Bolton Wanderers), Wright (Wol ver - hampton Wanderers aanv., en Medley (Tottenham Hotspur). De Oostenrijkers komen als volgt uit: Doel: Zeman (Rapid); achter: Roeckl (Wiener Sportklub) en Happel (Rapid); midden: Hanappi (Rapid), Oc- wirek (Austria) en Brinek (Wacker); voor: Melchior (Austria), Gernhard (Rapid), Huber (Austria), Stojaspal (Austria) en Akourner (Rapid). Eerste Lagerhuisdebat na de verkiezingen Anthony Eden, de nieuwe Britse mi nister van buitenlandse zaken, heeft gisteren zijn eerste Lagerhuisdebat na de jongste verkiezingen doorstaan. In zijn inleiding zette h(j uiteen, dat de perspectieven op internationaal gebied ernstig en zelfs gevaarlijk, maar geens zins hopeloos zijn. Hij bestreed dat de internationale spanning zou kunnen worden ver minderd door een opvallende stap. Wel bleef hij bereid tot het deelnemen aan een vier-mogendhedencónferentie of aan besprekingen met meer landen. Deze zouden bepaalde nauwkeurig af gebakende problemen moeten behan delen. Ten aanzien van Korea verklaarde hij, dat een staken van het vuren on aanvaardbaar zou zijn zonder een ge lijktijdig accoord over de naleving van het bestand en over de krijgsgevange nen. Engeland blijft bereid tot be spreking met Egypte. Voorwaarde voor hun welslagen is echter, dat er een eind komt aan de terreur in de zone van het Suezkanaal. Morrison, de ex-minister van bui tenlandse zaken, heeft aangedrongen op opneming van Peking-China in de VN. teneinde te voorkomen, dat dit land geheel in de armen van Moskou wordt gedreven. De KLM-Constellation Soerabaja heeft Maandagmiddag zeventien gewonde vrijwilligers uit Korea in het vaderland teruggebracht. Namens de regering ver welkomde hen de waarnemende com mandant van het regiment Van Heutz majoor S. da Costa; deze decoreerde hen met het kortelings ingestelde kruis voor Recht en Vrijheid. De gewonden, van wie negen lopende patiënten en twee reeds hersteld zijn, werden met ambulance-auto's naar militaire hqspi- talen overgebracht. Twente heeft gisteravond gedurende enige uren in het donker gezeten. Het betrekt sinds enige maanden zijn stroom van de IJsselcentrale te Zwolle. In het schakelstation dezer centrale is een storing opgetreden, waardoor de stroom- levering aan Twente uitviel. Daardoor was het ook niet mogelijk op andere wijze het getroffen gebied te helpen. dat de prijzen der materialen en de lonen sinds een jaar tot enorme hoogte gestegen zijn! (Die vaderlandse lezer, die op het artikel reageerde, verklaart in zijn brief o.a. dat er in Juni 1950 op Kebajoran leizen werden verkocht voor 15.000 roepiah en dat hij zelf een behoorlijk huis had voor veertig mille. Hem zij verzekerd, dat dergelijke prij zen voor huizen thans tot het dróóm- land behoren. Wanneer het op het ogen blik inderdaad mogelijk zou zijn voor zodanige sommen een redelijk huis te bouwen, dan zouden talloze particulie ren de handen wel aanstonds uit de mouwen steken om voor een dergelijke „spotprijs" het nijpende woningpro bleem voor zichzelf, of hun personeel, tot een oplossing te brengen. Wij heb ben een bedrag van ongeveer drie ton genoemd, dat is dan voor een goed ge bouwde en ruime woning, geen „revolu tiebouw", zoals van vele huisjes op Kebajoran moet worden gezegd (men kan er geen spijker in de muur slaan of men gaat er door heen!), al staan er ook wel verschillende beter gebouwde woningqn. Voor minder dan een ton komt men op 't ogenblik, zonder él te hoge eisen te stellen, niet klaar. En de prijzen gaan nog elke dag omhoog! Chagrijnige Rheumatische Pijnen in al Uw ledematen, na hier, dan daar... Laat 't met U niet zo ver komen. Neem Kruschen Salts bij de eerste aanwijzin gen van Rheumatische pijnen. Daarmee brengt ge Uw bloedcirculatie weer op gang. Want niet zodra bloedzuiverende organen in hun werking verslappen, demonstreert zich dat in pijn en stram heid hier en daar. Onzuiverheden in het bloed krijgen dan hun kans. In plaats van te worden afgevoerd langs natuur lijke weg, gaan deze zich vastzetten en üw lijden begint. Maar niet bij de vaste Kruschen gebruikers. Die weten van geen onzuiver bloed, nog minder van de pijn lijke gevolgen. Vraag Uw leverancier een flacon Kruschen, om persoonlijk die radi cale verbetering te onderscheiden. (Advertentie, Ing. Med.) De minister van Onderwijs, prof. Rutten, heeft, volgens de Tel., besloten zijn voorgenomen circulaire, om de ge meentebesturen en de besturen der bijzondere schoolverenigingen te ver zoeken in verband met de noodzakelijke kolenbesparing de kinderen des Zater dagsmorgens vrijaf te geven op de open bare, resp. bijzondere scholen, niet te doen uitgaan. Dit houdt verband met het feit, dat uit gemeentebesturen en uit de onder wijswereld ernstige bezwaren tegen dit voornemen waren gerezen. Tijdens een bezoek aan de Oost- duitse premier Grotewohl, heeft dr. Otto Dibelius, de leider van de Duitse protestantse kerk verklaard, dat zijn kerk, die ongeveer twaalf millioen vol gelingen heeft, met alle beschikbare middelen zou streven naar een hereni ging van Duitsland. Het Nederlandse, 144 ton metende, motorjacht „Yarvic" is Maandagmid dag ter hoogte van Margate (Kent) in moeilijkheden gekomen, doordat de motor defect raakte. Drie opvarenden, die trachtten met een roeiboot hulp te gaan halen, wer den door een Belgische mijnenveger opgepikt, toen hun bootje door de wind naar zee afdreef. De „Yarvic" zelf, aan boord waar van zich nog de kapitein, diens vrouw en kind en de machinist bevonden, werd in de avond door een Brits vis sersvaartuig en een plezierjacht naar de rede van Margate gesleept, waar zij voor anker ging. Het vaartuig is buiten gevaar. Er mag thans in de gevangenissen als speciale gunst en op beperkte schaal, hoogstens eenmaal per week, worden gekaart. Minister Mulderije heeft dit thans definitief goedgevon den. In de huizen van bewaring wordt deze gunst niet toegestaan. GESPREKKEN MET OOST EN WEST OP KERSTMIS EN NIEUWJAAR Van 17 t/m 22, 24, 26 t/m 29 en 31 December 1951 en van 2 t/m 5 Januari 1952 zijn Kerst- en Nieuwjaarsgesprek- ken (familiegesprekken) met een maxi male duur van drie minuten toegelaten over de rechtstreekse radiotelefoon verbindingen met Indonesië, Ned. Nieuw-Guinea, Suriname en Curapao tegen het daarvoor geldende verlaagde tarief. CHURCHILL NIET NAAR ROME Naar officieel is bekend gemaakt, zal Winston Churchill de bijeenkomst van de NAVO (Noordatlantische-Verdrags- organisatie), die op 24 Nov. in Rome gehouden zal worden, niet bijwonen. Eden zal de Britse delegatie leiden. KOL. Dr. W. B. DOORENBOS TE ZUTFEN OVERLEDEN In Zutphen is Vrijdag plotseling over- leden kol. dr. W. B. Doorenbos, die na de oorlog als leider van de Nederlandse Rode Kruis missie naar Indonesië op trad.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3