E.W.VET Koopt vooral bij VET Stad en Omgeving Muziek met een praatje voor een talrijk publiek in de cantine „De Haven", spel uit het leven, boeiend opgevoerd voor MOOC Mutaties bij de Koninklijke Marine Hot was een leucjendoor toneelgroep „De Ooievaar" Fa. J. N. QUERELLE (-*een t°levis;e van Nederland—Belgie De heer Van Ravenzwaay gat les in luisleren Niet uitsluitend jazz en swingmuziek Bestuur sectie sociaal en maatschappelijk werk Wedstrijdprogramma van „Hermes" Sinterklaas en de KSK Winterclubwerk „Visbuurt" Eigen krachten deden prijzenswaardig werk Strijd van het bloed tegen klinkende munt Avondwijding Lutherse kerk Nieuws van MSC Tussen Haaks en Kuifje Voor PARAPLIIES in alle soorten en prijzen Verwachte films Verdienstelijk toneel voor „L.O.K.S.M. Geromantiseerde visie op „Van Meegeren IN HET KORT Hengelsportliefhebbers hadden leerzame avond Van der Meulen weer in het Nederlands politie-elftal Onderscheidingen DONDERDAG 22 NOVEMBER 1951 Wanneer O.S. en O. een avond van licht amusement garandeert een paar uur dansen of een vrolijk cabaretprogramma kan men bij voorbaat op een volle Marinecantine rekenen. Een concert op de gramofoonplaat of een causerie behoren echter niet direct tot de meest geliefkoosde attracties voor de cantine- bezoekers. Daarom was het een verrassing, dat de Marinecantine gisteravond zo goed bezet was, terwijl toch „alleen maar" een gramofoonplatenprogramma met een toelichtend praatje was aangekondigd. Waarschijnlijk was de suggestie dat deze avond in de eerste plaats bestemd zou zijn voor de „jazzmuziekliefheb- hers", voor velen aanleiding, „het er eens op te wagen". Wij moeten zeggen, dat de aankondi ging een tikkeltje misleidend is ge weest. Toch geloven wij, dat ook de marinemannen die een pikant program ma van „swing", „hot", „boogie" en „behop" verwachtten niet op een ver loren avond terugzien. Daarvoor waren de plaatjes die de heer G. van Raven zwaay draaide, veel te interessant, vooral door de toelichting, die deze be kwame musicoloog er bij verstrekte. Het programma sloot prachtig aan bij de smaak van zovelen, die muziek mooier vinden naarmate het rhythme geprononceerder, het aantal schrille dissonanten groter, de zang sentimen teler en het luisteren er naar gemak kelijker is. De heer Van Ravenzwaay vertelde ons in de pauze, dat hij on langs een soortgelijke avond had ver zorgd in een cantine van de landmacht. Terloops had hij toen aan een wille keurige soldaat gevraagd, wat hem in de „moderne" muziek zo aantrok. Wat was woordelijk het antwoord? „Die muziek snijdt je zo lekker door je dEen rauwe, maar spontane en eerlijke uitspraak, en geenszins de ge dachte van een enkeling. De heer Van Ravenzwaay heeft echter de overtui ging, dat het wilde, rauwe en losgesla gene in zoveel pseudo-muziek, allengs minder waardering zal vinden. Men gaat weer meer „oor" krijgen voor de melodie, en het rhythme zal op de duur weer van hoofdzaak worden tot de basis waarop een muziekstuk is opge bouwd. Volgens de heer Van Ravenzwaay is er geen verschil in waardering tussen „klassieke" en „moderne" muziek. Er is alleen maar „goede" en „slechte" muziek. De grote Bach schreef in zijn tijd tal van werken, die als frivool Helderse Gemeenschap Bijna dertig verenigingen sloten zich aan In een dezer dagen gehouden gecom bineerde vergadering van het dagelijks bestuur der Helderse Gemeenschap en het voorlopig bestuur van de sectie voor Sociaal en Maatschappelijk werk zijn verschillende besluiten betreffen de de verdere organisatie der sectie genomen. In afwachting van de beslissing van de Bestuursraad, werden benoemd: tot voorzitter de heer P. J. van Erp; tot secretaresse mevr. F. E. de Hoest Bliek; tot penningmeester de heer J. L. Simonse en tot 2e secretaris de heer J. G. van Munster. Als voorlopige vertegenwoordigers van de sectie in de bestuursraad wer den benoemd mevr. J. KrijgsmanJon ker en de heren W. de Boer en P. van der Neut. Aangezien voor de subsectie Vak organisaties nog niet alle namen van de candidaten bekend zijn, zal hier over te zijner tijd een mededeling vol gen. Door de Raad van Overleg zijn inmiddels candidaat gesteld de heren W. de Boer, C. Ran en C. Roobol. Het sectiebestuur werd ten behoeve van de subsectie c. (vorige organisa ties) uitgebreid met de heer J. Kramer Kzn., als vertegenwoordiger van de Alglemene Begrafenisvereniging „Den Helder". Het sectiebestuur kan dus zijn werk zaamheden beginnen. De aangesloten verenigingen en instellingen ontvan gen te zijner tijd nog nader bericht. Reeds thans zijn 28 verenigingen tot deze sectie toegetreden. De hockeyclub „Hermes' wacht Zon dag weer een uitgebreid wedstrijdpro gramma. Om half elf begint de eerste wedstrijd, die gaat tussen een A- en een B-combinatie van Hermesmeisjes. Om elf uur krijgt Hermes 3 bezoek van Kraaien 3 (dames) en om twaalf uur is er nogmaals een „combinatie wedstrijd", dan tussen de jongens. De laatste wedstrijd op eigen terrein is voor Hermes 1 (dames), dat Eechtrop 1 ontvangt. Hermes 2 (heren) trekt naar Pinoké 3, Hermes 2 (dames) naar H.I.C. 3 en Hermes 1 (heren) naar Pinoké 4. A.N.W.B. VRAAGT DUIDELIJKE ROUTE-AANWIJZING Op het kruispunt RuyghwegBassin gracht is h/t ter plaatse onbekenden dikwijls niet duidelijk, welke de door gaande route naar Alkmaar is. De A.N.W.B. heeft thans voorgesteld, de route aan te geven met een witte as- streep op het plaveisel. werden beschouwd. Zo is er op het ogenblik zeker goede amusementsmu ziek, die men van de slechte moet le ren onderscheiden. In deze richting heeft de heer Van Ravenzwaay gister avond gewerkt, door spelenderwijs een les in 't luisteren te geven. Hij draaide een draaiorgelplaatje en opnamen van de Ramblers, Benny Goodman, Charlie Kunz, Louis Armstrong, André Kostel- lanetz en smokkelde er een enkel fijn zinnig Impromptu van Schubert tus sendoor. Men heeft geluisterd en ge noten, ondanks de minder fraaie weer gave door de geluidsversterker. De O.S. en O.-officier, de luitenant ter zee der eerste klasse L. D. de Kroon, zei in zijn dankwoord, dat deze eerste avond niet de laatste zou zijn. Een be lofte die, getuige het applaus, met grote instemming werd begroet. De winkeliersvereniging „K.S.K." (Koningstraat, Spoorstraat, Keizerstr.) komt ter gelegenheid van Sinterklaas met een kleurwedstrijd, waaraan kan worden deelgenomen door kinderen van twaalf jaar en jonger. Voor de beste prestaties worden prijzen uitge loofd. En mocht men op één van de komen de dagen de „lijffotograaf van Gradus" in actie zien, dan behoeft men daaruit niet de conclusie te trekken dat deze medewerker van de Helderse Courant het beroep van straatfotograaf heeft ge kozen. Hij zal niemand lastig vallen, met het verzoek „een leuke actiefoto" te kopen, omdat zijn werk een heel an dere bedoeling heeft. Op verzoek van het K.S.K.-bestuur zal hij namelijk een serie foto's maken van het winkelende publiek. Op ver schillende plaatsen in de binnenstad zullen deze foto's worden opgehangen. De K.S.K. heeft prijzen beschikbaar ge steld voor degenen die staan afgebeeld binnen de witte cirkels, die op de foto's worden afgedrukt. De fotograaf zal Zaterdagmiddag met zijn „buitenopnamen" beginnen. Voor het winterclubwerk in de speeltuin „Visbuurt" is de volgende rooster samengesteld: Maandag 17.30 18.30 figuurzagen, 18.3019.30 timme ren; Dinsdag 16.3017.30 handwerken; Woensdag 14.3015.30 vertellen en spélletjes, 15.3016.30 handwerken (kleine kinderen), 16.3017.30 hand werken (grote kinderen), 18.3019.30 tekensn; Donderdag 16.30—17.30 hand werken; Vrijdag 18.3020.00 schaken en dammen. Het winterclubwerk be gint op Maandag 26 November. De recreatiezaal in het clubgebouw van de M.O.O.C., boven het Algemeen Militair Tehuis in de Spoorstraat, is bijzonder gezellig, maar niet groot. Daarom moet de toneelgroep van de Marine-onderofficierenclub viermaal op de planken komen met het stuk „De Haven", opdat alle leden er van kunnen genieten. De tonelisten doen dat zonder tegenzin, maar juist met het grootste plezier, kenne lijk omdat zij hun hart aan het mooie stuk hebben verpand. Wanneer men maandenlang met ernst gerepeteerd heeft, kan één enkele voorstelling nauwe lijks voldoende bevrediging aan de medespelenden schenken. begrijpen wanneer wij de heer Jo Vogt noemen, die eigenlijk de enige was die van zijn rol (de visser Frans Praat) een keurig volgehouden creatie maak te. De heer A. Jansen voldeed als Le- vien den Bodde, vooral door de stugge ernst waarmee hij deze figuur beziel de .En de heer J. Rammers deed het goed als het bejaarde „enfant terrible", opa Sjef. Het spel van mevr. M. Er- wich-Meeuwes (Mieke den Bodde) en mevr. G. Jongman-Boer tien (als de vrouw van Levien' was niet sterk, maar overtuigde toch wel. De rollen van het onderwijzeresje (mevr. N. Aanen-Kooy- man), de fabrikant (de heer R. van Kralingen) en de „grote" mosselvisser (de heer G. van der Staay) waren aan de zwakke kant. De heer N. Snel, die de jonge visser Freer Schudding uit beeldde, had uitstekende momenten. Een belangrijk ding was al, dat de to nelisten stuk voor stuk blijk gaven, hun rol te begrijpen. Ook de rolkennis was over het algemeen voldoende. De toe schouwers zullen de heer Van Kralin gen, die plotseling moest invallen, heb ben vergeven dat hij als regisseur de rol van de fabrikant niet woordelijk kende. Ondanks de tekortkomingen oogstte de opvoering die in een welverzorg de costumering en in een heel goed décor werd gegeven het succes, dat auteur en tonelisten er mee verdien den. Wat de MOOC heeft gebracht lag zeker boven de middelmaat. Het is te begrijpen, dat men „De Ha ven" in het hart heeft gesloten. De auteur Louis Lockefeer moet wel goed bekend zijn in het door hem geschetste vissersmilieu. Het is hem waarschijn lijk minder begonnen geweest om het maken van een goed toneelstuk dan om het in pakkende vorm gestalte ge ven aan een probleem. In het verzan den van hun haven zien de mosselvis sers uit het stuk een symptoom van hun maatschappelijke achteruitgang. Zij, met hart en ziel verknocht aan hun schip en de zee, kunnen niet meegaan met de eisen van de tijd. Men kan hard zijn en zeggen, dat ook deze mensen oog moeten hebben voor de realiteit, maar men kan zich ook in hun levens stijl verplaatsen en begrip tonen voor de toewijding en plichtsbetrachting waarmee zij hun levenstaak op een be scheiden plaats vervullen. Louis Loc kefeer voert een paar rasechte mossel vissers van de oude stempel ten tonele. Eenvoudige, maar oprechte en be trouwbare kerels, die liever als vrije mensen ploeteren voor een gulden dan dat zij slaaf moeten spelen voor een tientje. Het bloed van deze mensen is niet het slechtste bloed. Hun ogen schijnlijke kleinheid heeft Nederland groot gemaakt in de dagen, dat het ge tal van deze stoere „kleine luyden" nog groot was. Is het niet zo, dat te genwoordig de ogenschijnlijke groot heid van duizenden opportunisten en ,s,trebers" een land klein, onbeteke nend en karakterloos kan maken? Louis Lockefeer heeft een oprechte be wondering voor kerels als Levien den Bodde, Frans Praat en Freer Schud ding, stoere Zeeuwen met een hart van goud. Hun ontwikkeling is niet groot, maar hun liefde voor hun „stiel" be nijdenswaardig. Hun strijdmiddelen zijn niet geraffineerd, maar de zaak waarvoor zij vechten is rechtvaardig. Het is de strijd van het hart en de ziel tegen de koele redenering en de onbe wogen zakelijkheid. De strijd van het bloed tegen de klinkende munt en het groezelig bankpapier. Deze gedachten vinden in „De Ha ven" weerklank, zij het ook geenszins in sublieme stijl. Louis Lockefeer heeft met zijn stof geworsteld en is er niet altijd in geslaagd, de felle bewogenheid die hij bedoelde, tot uitdrukking te brengen. De spanning in de dialogen heeft hij niet voldoende kunnen op voeren, wat voor de tonelisten een extra zware opgave inhield. De figu ren waren echter voortreffelijk geko zen. De schrijver hebben mensen voor ogen gestaan, die stuk voor stuk ver antwoorde typen waren, ieder met hun eigen karakter, ieder met hun eigen overtuiging. In hun gesprekken, waar in de tegenstellingen niet werden ge camoufleerd, zochten zij naar de waar heid. Louis Lockefeer is er in ieder geval in geslaagd, zijn rolverdeling alleszins aanvaardbaar te maken. De toneel groep, onder regie van de heer R. van Kralingen, heeft hem goed begrepen. Natuurlijk had de opvoering gebreken een hoger tempo zou de suggestivi- teit zeker ten goede zijn gekomen maar men acteerde met élan. Wat aan sommige typeringen ontbrak zal men In de wekelijkse avondwijding, die om acht uur in de Lutherse kerk be gint, wordt vanavond vocale medewer king verleend door het koor van de N.C.V.B. onder leiding van de heer Joh. Jongkees. Ter voorbereiding van de adventstijd wordt een Kerstcantato uitgevoerd. Het wijdingswoord wordt gesproken door de vlootpredikant ds J. W. Sepmeijer. In de volgende „vesper", op Woens dagavond 28 November, worden kora len uit het „Weihnachtsoratorium" van Joh. Seb. Bach uitgevoerd door en kele leden van het Toonkunstkoor. De Noordhollandse Schaakbond heeft de afgebroken partijen uit de wedsti/jd tussen HSG en MSC gearbitreerd en is tot de slotsom gekomen, dat de twee afgebroken partijen uit de ontmoeting HSG 2MSC 1 voor beide clubs een punt opleveren. Dat betekent, dat MSC 1 deze wedstrijd heeft gewonnen met 64. De partij aan het tweede bord, W. de GeusJ. de Vries, werd voor Geus (MSC) gewonnen verdklaard, terwijl de partij aan het vijfde bord, H. A. Her derschee—W. Nijman, voor MSC verlo ren ging. Ook het tweede tiental heeft een punt uit de beide afgebroken partijen toege wezen gekregen. Dit was echter onvol doende voor een gelijk spel, zodat dus de wedstrijd HSG 3MSC 2 in een ö'h 4overwinning voor de Haarlem mers eindigde. De partij van de tweede bordspeler P. van Dijk werd door hem gewonnen verklaard, maar J. Allard kreeg een nederlaag toegewezen. 3 leuke zakoekjes 89 ct. In verpakking 3 doorgeweven zakdoekjes 50 et. 3 heren zakdoeken 1.50 In verpakking 6 grote heren zakdoeken 3.95 in verpakking Prachtige grote zakdoeken 75 ct. Wie rekent, koopt bij: SPOORSTRAAT 116 lAavertentie, Ing. Med.j De Duitse sleepboot „Taestlay' die van Hamburg naar Scheveningen wordt gesleept, is gistermorgen in de haven komen bijliggen. De Engelse mijnenveger H.M.S. „Starling" liep gistermiddag om vijf uur Nieuwediep binnen. De Duitse kustvaarder „Otto", on derweg van Hamburg naar Rotterdam, kwam gisteravond in de haven en werd doorgeschut naar de Binnenhaven. Het is morgen hoog water om 0.50 en 14.15 uur, en laag water om 7.50 en 19.45 uur. De temperatuur van het zee water was 9,6 graden Celsius. (Advertentie, Ing. Med.) Aan de kapitein ter zee A. Molenaar is met ingang van 7 October 1951 eer vol ontslag uit de zeedienst verleend, wegens langdurige dienst. De kapitein-luitenant ter zee L. Brouwer is met ingang van 16 Septem ber 1951 tijdelijk bevorderd tot kapi tein ter zee, zolang hij is belast met de functie van hoofd Afdeling Zeemacht van de Nederlandse Militaire Missie in Indonesië. De luitenant ter zee der eerste klas se C. H. Frijlink is met ingang van 1 October 1951 eervol uit de zeedienst ontslagen en benoemd tot luitenant ter zee van speciale diensten der eerste klasse bij de KMR. De luitenants ter zee der tweede klasse F. Visee, H. J. Brakema, J. M. Eibers en J. H. Thesingh zijn met in gang van 1 October 1951 bevorderd tot luitenant ter zee der eerste klasse. De luitenants ter zee van de techni sche dienst der tweede klasse H. B. Koning, J. C. de Wit en J. Paping zijn met ingang van October 1951 bevor derd tot luitenant ter zee van vak diensten der eerste klasse. De luitenants ter zee van adminis tratie der tweede klasse H. Pieterse en J. Huijing zijn met ingang van 1 October 1951 bevorderd tot luitenant ter zee van administratie der eerste klasse. De luitenant ter zee van speciale diensten der tweede klasse J. A. Ver sluis is met ingang van 1 October 1951 bevorderd tot luitenant ter zee der eerste klasse. De luitenant ter zee der eerste klas se C. H. E. Brainich von Brainich Felth is op 1 October 1951 uit actieve dienst overgegaan naar de KMR. De luitenant ter zee der tweede klasse M. Okkerse is op 12 October 1951 uit actieve dienst overgegaan naar de KMR. De luitenants ter zee van vakdien sten der tweede klasse A. van der Heiden, H. J. Steijn en J. A. van Seu- meren zijn op hun verzoek resp. met ingang van 1 December 1951, 1 Januari 1952 en 1 Januari 1952, eervol uit de zeedienst ontslagen wegens langdurige dienst. Binnenkort worden in één der biosco pen twee films vertoond, die een meer dan gewone aandacht verdienen. Inde eerste plaats de onder regie van Mark Robson opgenomen Universal-film „Bright Victory" (Het licht dat ver dween), met in de hoofdrollen Peggy Dow en Arthur Kennedy. En dan de film „Korea", waarvan een extra ma- tiné-voorstelling zal worden gegeven ten bate van de Gezamenlijke Mili taire Fondsen. Wiet nlloon m Italië en Zuid Frankrijk heeft men te kampen met de hoge waterstand, doch ook Z Engeland, wa^r het overtollige mater van de Theems vele plaatsen heeft blank gezet. Deze utomobilist kan zich momenteel beter behelpen met een roeibootje 11 De titel van dit toneelstuk in drie bedrijven was „Het was een leugen. Miel Doderer is een kunstschilder, die geen erkenning kan vinden. Zijn werk wordt wel verkocht, maar steeds weer verwijt men hem een te geraffineerde opzet, die slechts ten doel zou hebben de doeken grif van de hand te doen. En dan komt Do derer op het idéé werken van Rem- brandt en Frans Hals na te maken. Het lukt en het bedrog zou wellicht nim mer zijn uitgekomen ware het niet, De affaire-Han van Meegeren heeft destijds heel wat pennen en tongen in be- roering gebracht. Wij herinneren het ons als de dag van gisteren. Alleen i'e namen van de bij-figuren en de aller-intiemste feiten zijn ons ontschoten. De toneelvereniging „De Ooievaar" heeft de leden van de buurtvereniging „L.O.K.S.M." gisteravond in Casino de sterk geromantiseerde visie van een zekere heer Wladimir Krausewitsh op deze (welhaast vergeten) zaak gegeven. De auteur heeft het moeilijke onderwerp belicht met een kijkje in de directe omgeving van de schilder. Uiteraard een mooie kans om succes te oogsten, want de verguizing van een kunstenaar en diens goede bedoelingen grijpen de be wonderende mens diep in het hart. Wij zullen ons niet aan een oordeel wagen, maar slechts het stuk en het spel aan een beschouwing onderwerpen. dat een journaliste een bezwarende brief had gelezen. Wanneer Doderer ten slotte kleur bekent, heeft men een beeld gekregen van de gezins- en fa milieverhoudingen van de schilder, die voor de tweede maal getrouwd is. Mej. J. C. van Engelsdorp Gastelaars bracht die tweede echtgenote. Trix, met de nodige flair ten tonele. Zij deed het, dat mogen wij wel zeggen, uitste kend, hoewel.... In het begin was haar onverschilligheid, haar sarcasme te groot. En dat te geforceerde karak ter wijzigde zich later te abrupt. Goed, er waren maanden en maan den verstreken, maar de volgorde lief de (zij hield toch van hem), haat (dat suggereerde het spel) en liefde (toen zij hem weervond) was te onwaar schijnlijk. Doch dat nemen wij eer de schrij ver dan mej. Van Engelsdorp Gaste laars kwalijk. De heer J. Gorter als Miel Doderer had hetzelfde. Gelukkig vond hij wat meer steun aan de sym pathie die er van deze gedistingeerde kunstenaar uitging. Van het spel van de heer Gorter hebben wij dan ook zeer genoten. Mevrouw C. J. Nak— Klaver beeldde de moeder van Dode rer uit. Zij deed dat verdienstelijk en rolvast. Nu en dan schoot zij in het kader van de dramatische handelingen te kort, hetgeen zij zal hebben begre pen uit het „ontladende" lachen in de zaal. De heer N. W. Nak als kolonel Haneveld Trix's vader, had eveneens moeite met enkele lastige klipjes. De heer L. Broekhuizen, tevens regisseur, had het te kwaad met versprekingen. Overigens waren de „mimiek" en de stern-intonatie te waarderen. .Mevrouw A. BoersemaVan de Beidt was Annie de eerste vrouw van Do derer. Zij zei, evenals mevrouw Nak, te zeer haar „lesje" op. Mevrouw Boersema begrijpen wij be ter in een vlotte schets, tezamen met haar man. De „kleinere" rollen waren toebedacht aan de dames E. G. Jan senDe Groth. H. BroekhuizonOoe- debuur en M. de JongVan de Blom en de heren J. van Leeuwen en B. de Jong. Ook zij hadden een aandeel in het welslagen van deze aantrekkelijke avond. Het was jammer dat de (zeer belangrijke) slotscène in het water viel. Overigens kon „De Ooievaar" tevreden zijn. Natuurlijk waren er gebreken. De wijze waarop werd ge telefoneerd (de tegenpartij moet ook aan het woord), een telefoon die slechts éénmaal belt.... Maar die kleinigheden vergeten wij gaarne. Zo kon de heer ÏJzendoorn na afloop zonder schroom met zijn ore sentjes komen. Zij waren verdiend. De VVV „Helders Belang" houdt vanavond een algemene ledenverga dering in hotel „Bellevue". Voor de afdeling Den Helder der N.V.S.H. spreekt de heer W. F. Storm vanavond in „Formosa" over het on derwerp ,,'t Zijn geen kinderen meer" De heer C. Schellinger, burge meester van Koedijk, houdt vanmid dag half drie in de bovenzaal van café „Postbrug" voor de Nederlandse ver eniging van huisvrouwen een causerie over „Bijen en bijenteelt". Het Koninklijk Helders Mannen koor geeft vanavond, met medewerking van de alt Esther de Vries en de tenor Roel Gerrand, een najaarsconcert in de Nieuwe kerk. De ,,Postiljon"-toneelgroep geeft vanavond in Casino voor de afdeling Handbal van W.G.W. een heropvoe ring van het blijspel „Rimboe in Mo- kum". Voor de Nederlands-Evangelische Zending spreekt de heer J. A. Bruyn uit Wassenaar vanavond in de boven zaal van het Militair Tehuis aan de Kanaalweg over „De wederkomst van Christus en de gesloten deur". Voor de hengelsportvereniging „Den Helder" heeft de heer A. J. L. Looij- en, visserij-deskundige van de Ne derlandse Heidemaatschappij, gister avond in „Formosa" een zeer leerza me en interessante lezing met licht- Deelden gehouden over de zoetwater visserij. Na de pauze werd 'n film vertoond over de teelt van forellen. De toeschouwers kregen onder meer een indruk van de werkzaamheden in de beroemde forel- lenkwekerij te Gulpen in Zuid-Lim burg. De voorzitter, de heer P. Bakker, bedankte de spreker namens de ruim honderd aanwezigen en bood hem 'ei herinnering aan deze avond als Hel ders souvenir een wandbord aan. Zaterdagavond om acht uur wordt in het stadion te Utrecht een licht- wedstrijd gespeeld tussen het Neder lands Politie-elftal en het Utrechts provinciaal KNVB-elftal. In 't politie- elftal staat wederom Van der Meulen van Helder opgesteld. De volledige opstelling luidt: doel: Kok (ADO) achter: Van Dam ('t Gooi) en Mol (Unitas)midden: Remmers (BW) Gillisse (RBC) en Huybrechts (BVV)' voor: Kooie (VDL), Van der Eist <?e° e)' ™an °nselen (Stormvogels) (Willem 2L C" Baxc De kapitein-luitenant ter zee C W HMad°enKnn B?etzeIaer> adjudant van Sr in Kd°niAg n' 18 ben°emd tot <*- f!„5 de Van 0ranie-Nassau met de zwaarden. dep.1!eer1 K' R°os, lichtwachti B'jkus_kustverl'chting 0p Vlie- ver- er de_br?nze" ere-medaille, bonden aan de Orde Nassau, toegekend. van Oranje- Naar wjj vernemen, heeft het bestuur van de K.N.V.B. besloten geen toestem ming te verlenen voor televisieuitzen ding van de landenwedstrjjd Nederland Belgie, welke Zondag 25 November in het Fejjcnoordstadion te Rotterdam wordt gespeeld. Het televisievraagstuk heeft zovele facetten, dat de K.N.V.B. opnieuw con tact wil opnemen met de Nederlandse Televisie Stichting teneinde in een rustige sfeer het probleem opnieuw aan de orde te stellen. Dit contact zai bin nen niet al te lange tijd tot stand ko- men, maar het bestuur van de KNVB heeft het in dit stadium onge wenst geacht om reeds van Nederland Belgie een televisieuitzending toe te staan. H. M. de Koningin heeft aan de Nederlandse Bond van Steen- en Off" setdrukkerijen en Foto-lithografische inrichtingen het praedicaat „Konink lijke" verleend. De bond bestaat vijftig jaar.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2