Stad en Omgeving „Gruno" vergastte zijn leden op toneelstuk „De roege bast" Zangers geraakten in „Formosa" vertrouwd met het kienspel Watervogelsfamilie vierde het twintigjarig bestaan Goed spel in een uitstekende sfeer Sterke creatie van heer Mik de Cabaret-avond Husedunia in „Dennenheuvel" Ds POPMA SPRAK VOOR DE CHR. VROUWENBOND Gezinsverzorging bij de Koninklijke Marine Nieuwe loot aan V.B.Z.-stam Onderlinge zwemwedstrijden voor Marine-personeel Raad van Advies der V.B.Z. geïnstalleerd Damnieuws van HCSC Tussen Haaks en Kuifje Huiswaarts met een konijn of een kaasje Gestolen auto kwam de volgende dag terecht Alle elftallen van HCSC gaan aan de kop Eerste tiental van HDC speelde gelijk „Van Zijl" en „De Zeeuw" in Londonderry Uitbundige stemming in de Casino-zaal Clublied werd uit volle borst meegezongen Eerste gedeelte van HBC- competitie beëindigd IN HET KORT Wieringen Afdeling Jeugdbond voor Natuurstudie opgeheven Texel MAANDAG 26 NOVEMBER 1951 Een Groninger is dol op toneel en daarom was het niet te verwonderen, dat de Groninger vereniging „Gruno" Zaterdag een toneelavond verzorgde, die aan ieders verwachting voldeed. Het moet voor de spelers een buitengewoon prettige ervaring zün geweest, dat zü reeds vóór hun optreden konden zien, dat „Cen traal" was gevuld met vrienden, die wisten hoe zij zich moesten openstellen om het gebodene te kunnen waarderen. Er was méér in de zaal dan alleen maar mensen, die naar een toneelstuk kwamen kijken. Men voelde, dat er mooi contact was tussen de bezoekers onderling. Een band van vriendschap, voortgesproten uit de gelijk-gestemd- heid van kinderen uit een grote Gro ningse familie. De meesten van hen kunnen het in Den Helder best vinden en zy weten onze stad te waarderen, tnaar toch was er een behoefte om de oude banden met de provincie van her komst te verstevigen. „De Roege Bast" Na een korte inleiding door de voor zitter zongen allen staande het Gronings volkslied. Daarna kon het spel begin- njen. Het was geen eenvoudige taak voor de spelers de zeer uiteen-lopende karakters gestalte te geven, die Barend v. d. Veen in zijn toneelstuk „De Roe ge Bast" (de ruwe bolster) heeft wil len doen leven. Maar zij zijn er in ge slaagd. Het stuk speelt eigenlijk in Friesland, maar het is uit het Fries 'in Gronings dialect vertaald. De auteur heeft het gegeven van mensen, die door het geld bezeten zijn, weten te combineren met een soort Pygmalion- figuur, met dit verschil, dat niet de vormer, maar de zoon des huizes in liefde voor de hernieuwde persoonlijk heid ontvlamt. Via de reclassering krijgt de familie Van Es een dienstmeisje, dat zich in een zeerverwaarloosde toestand be vindt. Hermien, de vrouw van Van Es, heeft zich tot taak gesteld het wichtje de nodige beschaving bij te brengen. Met veel toewijding slaagt zij hierin. Vader Van Es en diens zoon Tais kun nen er alleen maar om lachen en be spotten het kind. De jongen laat zich zelfs tot een lelijke streek verleiden als hij de kapper door middel van een boodschappenbriefje opstookt, om het meisje van een haarlok te beroven. Daardoor wordt een litteken zichtbaar, dat haar grootvader haar eens heeft bezorgd, door een klap met een stuk ijzer Op zeer verdienstelijke wijze speel de mej. Mik, die voor de eerste maal een belangrijke plaats in een groot stuk innam, de rol van het pleegkind Aifke en ze voelde de gemoedstoestanden goed aan. De grote verandering vond plaats, toen zij met bijzonder veel toe wijding de oude Tais van Es, die half verlamd was, verzorgde. Opa op zijn beurt, getroffen door de opofferings gezindheid van het meisje, besloot haar in zijn testament te gedenken. Dit ging echter niet van een leien dak je, want de tegenwerking van zoon en kleinzoon was groot. Toen de oude stierf erfde Aifke dertig duizend gul den. Hoewel de vader zich aanvanke lijk verzette tegen het voornemen van de verliefd geworden zoon, die Aifke wilde vragen, stemde hij er in toe, na dat hij eerst had geprobeerd de notaris tot malversaties te bewegen. Aifke Voelde echter meer voor verpleegster dan voor een huwelijk en toen zij be merkte, dat het hoofddoel was het geld in de familie te houden, trok zij haar oude armelijke kleertjes weer aan en verliet het huis. De cabaretavond van „Husedunia" te Huisduinen werd Zaterdag geopend door de voorzitter van de vereniging, de heer J. Beun. Hierna ontwikkelde zich een aardig programma, dat van conferences werd voorzien door de heer Chr. van Dam. Het geheel was zeer geslaagd, dank zij ook de mede werking van een aantal dames en he ren met vlotte schetsjes en liedjes. De stemming kwam er al direct uit stekend in, toen „De Zeesterren", een achttal dames, voor het voetlicht tra den. Bij dit nummer verzorgde de heer P. Kooger op aantrekkelijke wijze de solozang. Van de schetsjes mogen wij wel noemen dat van het „pas getrouw de echtpaar" (mej. V. Laan en de heer R. Bouma), waarin ook sprake was van een schoonmama (mej. Boogaard). Be halve „De Zeesterren", die door me vrouw Beun aan de piano werden be geleid, oogstte ook het jodel-trio, be staande uit de dames T. Blokhoff. A Beun en S. Beun, veel succes. Deze drie meisjes zongen gezellige Alpen liedjes. Na de pauze werd tot besluit de één- acter ,,'t Slippertje" opgevoerd. De to nelisten waren W. Boendermaker (Frank), A. Bouma (Henry), mej. R. Boogaard (Louise). mej. Tl Laan (Bet- ty) en mej. C. Laan (Neeltje). Dit vijf tal was best op dreef en had dan ook een groot aandeel in het welslagen van deze avond. Alvorens de vloer werd ontruimd voor een dansje, werden bloemen aan geboden aan mej. C. Laan. die (het was twaalf uur geworden) haar ver lovingsdag zag aangebroken. Het bal stond onder leiding van de heer Van der Mark; de muziek werd verzorgd door „The Musical Mixers" onder leiding van Lex Breel. De heer Sloot, die de rol van Gerrit van Es, de botter-directeur zeer ver dienstelijk vervulde, slaagde er niet steeds in de vereiste hardheid op te brengen, die voor dat karakter nood zakelijk was, hoewel hij in het laatste bedrijf niet te verbeteren was. Buiten gewoon sterk spel gaf de heer Mik in zijn creatie van de half verlamde grootvader. Vooral toen hij de machte loze woede uitbeeldde waarmede de oude het brutale optreden van diens zoon en kleinzoon tegenover Aifke laakte. Mooi was ook de verontwaardiging, die de heer D. Bloem Sr. als notaris Rienks bezielde toen hij de onhebbe lijke voorstellen van Van Es van de hand wees. Het spel van mevr. Donker als Hermien, de vrouw van Van Rs, had iets overtuigender kunnen zijn. Toch wist zij op waardige wijze de strijd van de vrouw, die zich tussen twee vuren weet gesteld, te verpersoonlij ken. De heer Bloem Jr. was de ondeu gende zoon met zijn verliefdheden en streken. Zo te zien{ is hij in het dage lijks leven ook niet ongevoelig voor Aifke. Mevr. Oorburg, die als domi neesvrouw haar toneeldebuut maakte, had evenals mej. Komduur, de verloof de van de jonge Tais, niet de minste last van plankenkoorts en beide dames deden het gezelschap eer aan. „Ze hebben allemaal hun uiterste best gedaan", zei de voorzitter de heer D. Blom, nadat hij de dames een bosje bloemen en de heren een rokertje had overhandigd, en daar sluiten we ons gaarne bij aan. Bij het bal dat hierna volgde, zorgde „The Melodians" voor de muziek. Dezer dagen kwam de afdeling Den Helder van de Nederlandse Chr. Vrou wenbond onder leiding van de waar nemend presidente, mej. Smith, in ledenvergadering bijeen. De spreker van deze avond was ds. S. J. Popma uit Amsterdam met het onderwerp „Zedelijke gevaren van onze tijd". De spreker vroeg zich onder meer af, of onze tijd andere gevaren heeft dan vroeger. Hij moest dit ontkennen, maar aanvullen met de conclusie, dat de gevaren een andere kleur hebben gekregen door het eigen karakter van onze dagen. Hoewel nog niet volledig hersteld van de slagen uit de tweede wereldoorlog wordt overal rekening gehouden met de mogelijkheid van een derde wereldbrand. Onze generatie heeft veelal geen verwachtingen meer. En de jeugd bouwt een muur van wan trouwen op tussen zichzelf en de vo rige natie. Zo zijn velen op zedelijk gebied ook gekomen in de „pluk-de- dag-stemming". Ds. Popma verzuimde niet in dit verband allerlei sociale factoren te noemen, waarvan de woningnood een zeer belangrijke is. Een andere factor is de sterk gemechaniseerde arbeid, die veelal geen voldoening kan schen ken. In de eerste plaats, aldus de spre ker, vraagt het probleem van de vrije tijdsbesteding onze aandacht. Na deze boeiende uiteenzetting be stond de gelegenheid tot het stellen van vragen. Daarvan werd door' een zevental dames gebruik gemaakt. De volgende vergadering van deze vrouwenbond staat in het teken van het Kerstfeest en wordt gehouden op Vrijdag 21 December. In het Algemeen Marine-Weekblad van Zaterdag 23 November 1951 is het „Voorlopig Reglement Gezinsverzor ging", dat in de algemene vergadering der V.B.Z. in 1952 zal worden behan deld, afgedrukt. De onderafdeling „Gezinsverzorging" der V.B.Z. stelt zich ten doel, de ge zinnen van V.B.Z.-leden, die bij deze onderafdeling zijn aangesloten, te ver zorgen indien de echtgenote door ziekte niet in staat wordt geacht de normale huishoudelijke werkzaamhe den waar te nemen. Onder ziekte wordt niet verstaan een normale bevalling. Blijkens artikel 2 van het reglement bedraagt de contributie van de onder afdeling Gezinsverzorging vier gulden per jaar. Wanneer in een gezin hulp is verleend, zal een door de commissie Gezinsverzorging vast te stellen contri butie worden geheven. Wanneer de plaatselijke instellingen (te Den Helder het „Witte Kruis" en het „Wit-Gele Kruis") door omstandig heden niet kunnen voldoen aan een aanvrage tot het verkrijgen van een gezinsverzorgster, zal door de commis sie Gezinsverzorging van de V.B.Z. worden getracht, een' eigen hulp-ge zinsverzorgster toe te wijzen. Op Donderdag 29 November worden onder auspiciën van „Zeemacht" in het bad op de Rijkswerf onderlinge zwem wedstrijden gehouden. Marine-zwem mers kunnen zich voor deelname op geven bij de Sportschool op de Werf. Het programma bestaat uit de volgen de nummers: 40 meter schoolslag; 40 meter rugslag; 40 meter borstcrawl; 15 meter onder water zwemmen; bordjes duiken. Op deze avond zullen demon straties worden gegeven door de be kende zwemmers Joris Tjebbes en Ad Boxem. Ziekteverzekering het eerste studie-object In „Pomona" te Den Haag heeft de vorige week de installatie plaats ge had van de „Raad van Advies der V.B.Z.", tot het instellen waarvan werd besloten tydcns de vyfde alge mene vergadering van de Militaire Be langenvereniging van Bcroepsschepe- lingen bij de Zeemacht, op 19 Juli van dit jaar. De Raad van Advies werd als-volgt samengesteld: voorzitter de heer C. H. J. van Pappelendam (erelid der VBZ), secretaris de gep. opperschrijver H. J. Kroeders, vice-voorzitter de sergeant- schijver H. Piller, adviserende leden de majoor-telegrafist R. J. C. de Bruin, de gep. kwartiermeester H. Cornelissen, de sergeant-schrijver W. Doornheim, de majoor-vliegtuigmaker (A) J. Kuin, de sergeant-majoor der mariniers J. A. Kuijpers, de opperschrijver C. J. Pinxteren, de korporaal-kleermaker W. K. Reijman, de majoor-schrijver J. L. Riemena, de oppertelegrafist H. Verhage en de heren A. Heidema, A. van Heijningen, J. Keizer, P. J. Swie- bel en C. Vermaat (ere-leden der VBZ). Nadat de voorzitter der VBZ, de ma joor-vliegtuigtelegrafist W. Taekema, de Raad van Advies had geïnstalleerd, overhandigde hij als eerste „werkstuk" de opdracht tot bestudering van en advies over het onderwerp „Ziekte verzekering in VBZ-verband". De Christelijke damclub HCSC zette verleden week de competitie voort met de volgende wedstrijden: le klasse: G. C. PostA. Bos 20; W. PostE. Molema 02; R. Eelman Js. Keizer 02. 2e klasse: R. HijmaJ. J. Oord 02; B. van DrongelenD. Drupsteen 02; L. BeyerA. Groenemeyer 11; H, Bais—B. Vink 2—0. 7n ae eerste minuien van de wedstrijd scoorde Lishman, de linKsouinen van Arsenal het eerste doelpunt tegen Bolton Wanderers Hr. Ms. „Soembaarriveerde Za terdagavond weer in Nieuwediep. Zaterdag werd de kuster „Jan Kreumer" uit Delfzijl binnen gesleept. Het scheepje had schade opgelopen en werd Zondagmorgen naar Rotterdam doorgesleept. De kuster „Sumatra" kwam bij leggen. Het bootje is met een lading hout op weg naar Zaandam. Het is morgen hoog water om 5,40 en 18,25 uur en laag water om 12,10 uur. De leden en donateurs van de Koninklijke zangvereniging „Helders Mannen koor hebben zich Zaterdagavond nu eens niet met de zang bezig gehouden. Tezamen met hun echtgenoten namen zy echter in „Formosa" deel aan het „kienspel", een nieuw initiatief dat diende ter versteviging van de financiën. Middels deze kienavond werd niet alleen dat doel bereikt, maar tevens een ge zellige Zaterdagavond. Hoewel het spel voor de aanwezigen iets nieuws was, werd in dit verband toch gesproken over het jaar 1830. De vraag „Wat is het eigenlijk voor een spel?", werd door de voorzitter, de heer Verweij, beantwoord. Nadat men, begeleid door een strijk je onder leiding van de heer L. F. van Loo Jr., het kienlïed had gezongen startten de aanwezigen met het „vreemde" spel. Een ieder in de zaal kreeg een plankje met veertien ge tallen er op. Op het podium werd een kist geplaatst en in het deksel waren zo veel gaatjes als er getallen waren. Werd nu een getal, bijvoorbeeld 50, afgeroepen, dan krijtte men dit aan. Zo werden vele nummers, die één voor één uit de grabbelzak werden geno men en afgercepen, afgestreept. Had iemand nu zijn plankje vol, dan riep hij „kien!" Was het juist dan ontving hij de eerste prjjs. Bleek het fout te zjjn, dan moest de betreffende „kie ner" een kwartje boete betalen. Daar na kwam men aan de tweede „kien" met de tweede prijs, en zo vervolgens voor de eerste ronde tot vijftien prij zen. Met een dansje als intermezzo wer den drie ronden gespeeld met respec tievelijk vijftien, zeventien en twee- en-twintig prijzen. Aan het .eind van de avond zong men nog gezamenlijk het tweede „kienlied" en kon nog wat worden ge danst. Toen ook dat voorbij was, ver trokken verscheidene Mannenkoor vrienden in het bezit van een vette konijn, een kaasje, een worst of een andere kostbare prijs. Toen onze stadgenoot M. K. in de nacht van Vrijdag op Zaterdag na een gezellige avond met ijn auto huis waarts wilde gaan, bleek de wagen, die naby hotel „Bellevue" stond gepar keerd, verdwenen te zijn. Reeds Zaterdagmorgen kreeg de verontruste eigenaar zijn auto terug. Het voertuig, een Volkswagen, werd aangetroffen op de Keizersgracht. De schade bestond uit een afgebroken por- tierkruk, Het slechte weer was er Zaterdag de oorzaak van, dat alle door HCSC te spelen voetbalwedstrijden werden afgelast. In plaats van een verslag ge ven wij ditmaal de standen der ver schillende elftallen. HCSC 1 8 ZCFC 1 7 Zwaluwen 2 8 BOL 1 8 EVC 1 8 Dindua 2 7 J. Holland 2 7 Gouwzeeboys 7 7 5 4 4 2 2 2 0 Afdeling 2e klasse: HCSC 2 DEK 1 Vrone 1 Blauw Wit 2 ZCFC 2 J. Holland 3 4 4 5 6 6 5 Afdeling 3e klasse B: HCSC 4 HCSC 3 Flevo 1 Opperdoes 1 Breezandboys 1 Opperdoes 2 DEK 2 7 7 8 8 7 6 7 4 3 1 1 1 1 5 5 5 5 3 1 0 1 1 3 1 1 0 0 1 0 1 2 2 2 1 1 0 0 0 0 0 0 0 1 1 3 5 5 5 6 0 0 2 3 3 3 1 2 3 3 4 5 7 15 11 11 9 5 4 4 1 8 7 4 4 3 3 11 10 10 10 6 2 0 Voor de competitie werd Zondagmid dag de danswedstrijd HDC 1—GSZ 1 gespeeld. De ontmoeting eindigde in een gelijk spel. De gedetailleerde uit slagen waren: HDC—GSZ 10—10: J. Stoll—J. de Boer Cz. 11; A. J. JoseJ. Oud 11; C. J. J. LeibbrandN. Jong 1—1; p' van de Berg—C. van Kleef 2—0; J. 'van de MolenJ. de Boer Jz. 0—2; J. W. Beezemer—A. Schaper 2—0; D. Dissel H. Groot 0—2; P. van Veen—N. de Boer 0—2; J. C. Zijderveld—P. Baas 1 1; D. C. W RabH. van Leyen 20. De wedstrijd Zijpe 1—Texel 1, die Za terdagmiddag in het gebouwtje van de Helderse Damclub werd gespeeid, is in een 12—8 overwinning voor De Zijpe geëindigd. De Nederlandse fregatten „Van Zijl en „De Zeeuw" zijn gisteren op ae vlootbasis Londonderry in Noord-Ier- land aangekomen, waar de 360 officie ren en manschappen gedurende wee weken opleiding zullen ontvangen aan de school van de Engelse marine en luchtvaart voor de strijd tegen ui boten. Luitenant ter zee eerste klass P J. S. de Jong. commandant van de „De Zeeuw", verklaarde, dat dit het eerste bezoek van Nederlandse marine schepen aan Noord-Ierland is. Luitenant ter zee tweede klasse J. A. Bientjes, commandant van de „Van Zijl zei het volgende: Wij zijn hier gekomen om de manschappen te gewennen aan Engelse omstandigheden en Engelse methoden. Voor ons bezoek zijn geen speciale plannen gemaakt en de man schappen zullen zich op dezelfde ma nier onder de burgergemeenschap men gen gezonde" verrassing! RED BAND ROOSENDAAL TURNHOUT (Advertentie, Ing. Med.) Een uitgebreide Torren-familie heeft Zaterdagvond in „Casino" het twintig, jarig bestaan van de voetbalvereniging „Watervogels» gevierd. De- voorzitter de heer S. Meijer, sprak een kort openingswoord waarin hij allen dankvoor het vele werk dat zij in de loop der jaren in het belang van de vereniging hadden verricht. In het bijzonder richtte hy zich daarbij tot de visser lui van destbds, die de jonge Watervogels steunden wat zy konden Een woordje apart viel de heer S. Been ten deel, die tot de oprichters behoorde en thans nog actief op. treedt in het eerste elftal. Was het een wonder, dat de heer Meijer deze speler, die in die twintig jaren een toonbeeld van sportiviteit was, ten voorbeeld stelde aan de jongeren? Hoewel Watervogels het twintigjarig jubileum zonder een officieel tintje wilde laten voorbij gaan, waren in de feestzaal toch enkele bloemstukjes ge arriveerd, onder andere van de heer P- Th. Luyckx en de voetbalvereniging WGW. Behalve de heer S. Meijer voer de namens de feestcommissie nog de heer A. Meijer het woord. Intussen zouden wij te kort schieten, wanneer wij niet een terugblik wier pen op de voorbije jaren. Watervogels is ontstaan uit een eenvoudig jongens clubje, „De Zeemeeuw" geheten. Op zekere avond werd de werkelijke ver eniging geboren onder het spaarzame licht van een lantaarnpaal. Daarbij aan wezig waren de heren F. Been, J. R- Otten, S. Been, H. Been, B. Ewald. A. Been, C. Blokker, S. Meijer, A. Meijer en W. Bontes. Deze heren waren toen natuurlijk nog, wat men noemt, broek jes. Maar zij begonnen hun lang niet eenvoudige werk zeer enthousiast. De voetballers startten in de toenmalige Helderse Competitie, die evenwel werd opgeheven. Vijf jaar werd vervolgens in de NHVB gespeeld, waarna de Tor ren bij keuze overgingen naar de vierde klasse van de KNVB. En daarin hebben zij met wisselend succes gestreden. Het mocht nimmer gelukken naar de derde klasse te pro moveren, hoe hard de verschillende elftallen daarvoor ook hebben gevoch ten. Edoch, wat niet is dat kan nog komen, wanneer eerste maar eens de rode lantaarn aan een andere ploeg is overgedragen! Wij schreven in onze aanhef over de de vissers die de Watervogels steunden. Dat zat zo: wanneer die vissers gingen afrekenen, dan schoot er wel eens een guldentje of een rijksdaaldertje over. Zo'n bedragje werd dan gestort in bus jes, die waren geplaatst in de café's van de heren Coster en Mos. Dat geld was trouwens hard nodig, want in die eer ste jaren betaalden de spelers alles, ook hun reiskosten, zelf. Watervogels heeft drie terreinen ge had. En tegenwoordig zijn de Torren verheugd met hun eigen veld aan de Sportlaan, dat zij zelf hebben opge knapt. Wie wel eens een kijkje neemt bij onze vierde klassers zal hebben ge zien, dat alles er keurig uitziet. Als bij- De H.B.C.-bridgers hebben het eer ste gedeelte van de wintercompetitie er op zitten. De algemene stand is thans: A-lijn: Dukers—Rosing 56,85; Zoon— Smit 54,09; Visser—Bakker 53,38; v. d Berg—v. d. Helm 51,08; Bencker— Veenstra 49,97; Selier—Swennen 48 70 Dekkers—v. Praag 48,60; Gebr. Kers bergen 44,78; Kemperde Vries 44,38, B-lijn: Snoerwang—Forrer 55 78' Spruit—Bambach 54,26; Hr. en Mevr'. Schotmans 51,87; Hr. en Mevr. Meijer 50,72; Mevr. Snijders—Mevr. Veenstra 50,11; Vrijvogel—Jansen 47,65- Hr en Mevr. Planken 47,07; Hr. en Mevr Lelie 42,92. C-lij n: Waij—Evers 57.13; Kerkhof- Herwig 54.36; GrandeSteinberg 53 io Hr. en Mevr. Besterveld 51,79- Harjer— Schilperoord 50,34; Hr. en Mevr Vries 47,52; Brederode—Schraa 45,80- Hr en Mevr. Krap 45,28. De uitslagen der eerste ronde van he tweede gedeelte der wintercom petitie waren: A-lijn: Visser—Bakker 48 p.; Doms— Bakker 43 p.; Dukers—Rosing 40 5 p- Snoerwn, F„„er 3, Sfl/rlswLïnV»' p,Tkkï Heer en Mevr. Meijer 53 5 Way-Evers 45 p.; Kerkhof-Herwk' P" evr' Schuijders—Mevr Veen o niJ P': Gebr' Kersberge 41 n. Hr en Mevr. Schormans 38 5 n* Mej. v. d. Kroft 37 P" Spruit~ Beeldman 34 p. zonderheden kunnen wij nog melden, dat de eerste voorzitter (van 1931), de heer S. Meijer, sedert kort weer de lei ding heeft over Watervogels, en dat da heren F. Been en J. R. Otten reeds acht tien jaar lang een bestuursfunctie be kleden. De feestavond. In Casino he ft de Watervogelsfamilie Zaterdag het twintigjarig bestaan ge vierd met een feestavond, waaraan me dewerking werd verleend door het ge zelschap Cakie uit Alkmaar. Cakie en de zijnen brachten een gevarieerd pro gramma, dat over het algemeen wel voldeed. Wij hadden de meeste bewondering voor het jeugdige duo Tine en Piet van Heugten, dat geslaagde parterre-acro- batiek ten beste gaf. Als wij het goed begrepen, waren de dames in de zaal jaloers op het prachtige zwarte haar van Tine. De heer Cakie was behalve conferen cier, goochelaar. In zijn laatste hoeda nigheid oogsttte hij veel bijval. Zijn moppen droegen echter alle een baard, zo lang als die van St. Nicolaas. De andere medewerkenden waren de heèr J. H. Schrama (als Geertje Karbonade, Pipo en „het lid van een grote familie"), de heer G. van Milt (accordeon en pia no) en de dames Rita Dekker en Ina Triest. De heer Schrama viel buitengewoon in de smaak bij de lachlustigen. Rita Dekker maakte zich geliefd door het Watervogels-clublied te zingen. En hoe hecht de Watervogels-band is, bleek vooral bij de uitvoering van dit num mer. Want wij hebben verenigingsmen sen zelden het refrein van hun clublied zó uitbundig horen meezingen. Tot besluit werd gedanst. P-I Vrijvogel De afdeling Den Helder van de Bond van Ouden van Dagen houdt vandaag in het clubgebouw van de Helderse Damclub in de Hoogstraat een verkoopdag. Van twee tot tien uur kan men daar een keuze doen uit tal van keurige handwerkjes. Vanavond en morgenavond voert de helderse toneelvereniging „Tavenu" in Casino ten tonele het blijspel van Henk Bakker „Komedie". Ten bate van de Gezamenlijke Mi litaire Fondsen wordt vanavond in res taurant „Formosa" een bridge-drive gehouden. Dezer dagen zijn hier ter stede drie gevallen van de besmettelijke ziekte roodvonk geconstateerd. De afdeling Wiron van de Nederland se Jeugdbond voor Natuurstudie is te' ziele. Als gevolg van de weinige be langstelling die de leden de laatste tijd aan de dag legden, is overgegaan tot liquidatie der afdeling. Hiermede verdwijnt een vereniging welke zich jarenlang heeft kunnen handhaven en ruimschoots de sympa thie van de gemeentenaren heeft mo gen genieten. Deze afdeling, welke zich kenmerkte door een aparte sfeer, heeft bonderden jongeren met de natuur doen kennismaken. Wij betreuren daar door temeer dat de afdeling zo roem loos ten onder is gegaan. Naar wij vernemen, zal door de heer J. Bais een kort werkje worden samengesteld over de ups en downs der afdeling. In de vergadering waarin dit betreu renswaardig besluit werd genomeHi werd de wens uitgesproken, dat over enkele jaren wederom jongeren zullen zijn bezield met het nodige enthousias me, om opnieuw een afdeling in het leven te roepen. VRIJDAG VERGADERT DE RAAD De gemeenteraad komt Vrijdagmid- a2 ten raadhuize in vergadering bij* een, hoofdzakelijk om afscheid te ne men van de heer J. Tiessen als direc teur van gemeentewerken.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2