Pim, Pam en Pom in Zwitserland Kappie Parijs blijft Parijs, ondanks alles HoMyuwvd Stad van sterke tegenstellingen JIMMY BROWN ALS AUTORENNER De wagen in het Kloosterbos Streep onder de ruilverkaveling op weg naar ABMSIROftP Bij de Verenigde Naties in Parijs M Dupont blijft rustig zijn wijntje drinken Veel waardering in bijeenkomst te Wieringen Verras Moeder ifcd4 'r werk is gedaan; MARKT PURMEREND Zijpe Windmolen buiten werking i dagelïjks/fê Chefarine „4" bevat méér en doet méér! €hefari»u»4 Het Radioprogramma n 5. 2odra ze afscheid hadden geno men van meneer Bigmans, renden de drie hondjes zo vlug ze konden naai huis. Moeder moest zo gauw mogelijk de rapporten zien. Want overmorgen zou Moeder al naar Zwitserland ver trékken. Het was waar, wat Pim aan meneer Bigmans verteld had. Al hun vriendjes hadden hen al voor een dag je uitgenodigd. „Je komt maar een dag bij ons, hoor", had de moeder van Tommie en Brommie gezegd. „En je blijft dan eten ook, zeg dat maar aan je moeder!" En zo ging het ook met hun andere vriendjes. Moeder Woeffie behoefde zich dus helemaal geen zor gen te maken over Pim, Pam en Pom. En het gekke was, dat deed ze ook he lemaal niet. Pim, Pam en Pom begre pen dat eigenlijk niet zo goed. Ze von den het wel een beetje vreemd, dat Moe der zo opgewekt was, terwijl ze toch veertien dagen op reis zou gaan. En nog geen één keer had ze hun gevraagd of ze er wel om denken zouden hun tanden te poetsen voordat ze naar bed gingen. En of ze wel elke morgen hun poten zouden wassen" Het was eerlijk gezegd heel eigenaardig en helemaal niets voor Moeder Woeffie. 17. De Maat, de conducteur en de negerbediende holden de coupé bin nen, en zagen tot hun opluchting, dat Kappie niet vermoord was. „Hij leeft nog!" riep de Maat. „Dat is anders maar net op het nip pertje!" zei Kappie. „Wanneer ik die schurk de diamant niet had gegeven, zat er nu een mes in me! Het is vre selijk! Ik kon niet andersdie vent was tot alles in staat!" „De diamantherhaalde de maat. „Maar wat geeft dat eigenlijk. Nu zijn we dat ding tenminste eindelijk kwijt! Ik ben blij toe!" Deze redenatie van de maat maakte Kappie weer actief. „Je weet niet, wat je zegt, klont! We moeten achter die kerel aan! We moeten die diamant weer terug zien te krijgen! Wat dacht je dan? Kom mee!" „Wij zullen hem ook zoeken!" zei de conducteur. „Wij gaan deze kant van de gang uit, en u die kant, dan kunnen we hém niet missen. Kom, boys! „Waarom nu weer?" jammerde de maat. „Die man gooit met messen! Hij zal ons allemaal doodsteken! Ik weet het zeker. Waarom kunnen we nu niet rus. tig weer zitten gaan? Nu we die dia- mant niet meer hebben, zijn er geen zorgen en ellende meerik begrijp het niet „Kom mee!" snauwde Kappie. Die krampachtige hoest laat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoplossende EEEBBErav (Adve tentie. Ing Med,) (Van een onzer redacteuren) ■yyiE zou denken, dat Parijs in deze weken geheel in het teken van de Ver. naties staat, komt beslist bedrogen uit. Inderdaad: in de onmiddellijke om geving van het Palais Chaillot en verder in de buurt van de grote, luxueuse hotels in het Quartier des Champs Elysées, waar de delegaties zyn „ingekwartierd", merkt men onmiddellijk, dat de vertegenwoordigers van zestig landen naar Me Ville Lumière zijn gekomen. Maar voor het overige is Parijs volkomen zich zelf gebleven: vrolijk, charmant en gezellig alsof er geen dreiging van een nieuwe oorlog over de wereld hangt. Alsof ook Parijs niet met één atoombom zou kunnen worden weggevaagd... daarvoor drommen haast nog meer mensen te zamen dan voor het Palais Chaillot wanneer daar de auto's met buitenlandse beroemdheden af- en aanrijden. Maar Parijs is en blijft een stad van tegenstellingen. Terwijl de uitgaande wereld 's nachts de theaters aan Pigal- Terwijl wij dit in een kleine bistro vlak achter de Opera schrijven het is Dinsdagmiddag stopt de kran tenverkoper ons de laatste editie van de France Soir in de hand: „Laatste beroep van premier Pléven op de na tie. Over het lot van het kabinet wordt vandaag nog beslist" Maar Monsieur Dupont, die aan het volgende tafeltje z'n vin-rouge drinkt, blijft er onbewogen onder. Kabinetten komen en kabinetten gaan. Kabinetten komen wéér, komen altijd weer. Ook in Frankrijk! En zelfs het feit, dat nu het bestaan op het spel staat van een kabinet, dat langer dan enige andere na-oorlogse regering aan 't be wind is geweest en dat werkelijk op weg scheen orde op zaken te stellen, maakt weinig indruk op de gemiddel de Parijzenaar. Feest in zicht. Zo min als de bijeenkomsten van d? Verenigde Naties indruk op hem ma ken. Acheson moge dan in het Palais Chaillot boze woorden spreken, Eden kan op de meest hoffelijke wijze de Russen precies hetzelfde zeggen als zijn Amerikaanse collega en Wysjinsky kan om beiden lachen, maar Parijs blijft toch Parijs en het maakt zich nu. in November, reeds op voor de komen de feestdagen. De warenhuizen hebben zich reeds getooid met kleurige guir landes van duizenden gekleurde lamp jes. die de grote boulevards een extra- feestelijk aanzien geven en binnen vindt men het speelgoed, waarmede met Kerstmis monsieur Dupont zijn kleinen zal verrassen, in een zo over weldigende hoeveelheid en variatie uitgestald, dat men zou wensen ook ze'f weer even kind te mogen zijn. In een van zijn enorme etalages heeft „Aux Printemps" zelfs een heel k ermist,heater ingericht, compleet met clowns, danseresjes, goochelaars, jong leurs, een paardrijdster en hoempa's en le en Montmartre verlaat, slapen im mers de clochards onder de bruggen en op de trappen van de Metro. Ter wijl het verkeer voortraast over de grote boulevards, droomt de eenzame wandelaar onder de vele kale bomen van het pleintje aan de uiterste punt van de Ille de la Cité, de Square du Vert Galant, dat altijd en onder alle omstandigheden een van de mooiste plekjes van Parijs blijft. Daar, waar de Seine midden in de Metropool achter de beide eilandjes, die het oudste deel van de stad vormen en nog altijd het eerste arrondissement weer in- eenvloeit, zitten de dromers en de zwervers. De oude dame met haar hondje en de hengelaar, die zich be slist niet van streek laten brengen door het feit, dat de vertegenwoordi gers van zestig landen om de conferen tietafels van Palais Chaillot besluiten moeten nemen, die wellicht voor ons aller toekomst beslissend zullen blij ken. De plaatselijke Commissie Ruilverka veling kwam dezer dagen voor de laatste maal bijeen. Degenen met wie in de loop der ja ren werd samengewerkt, waren daarbij tegenwoordig, t.w. de Cultuurconsulent ir. Maandag, de landmeter de heer Has- sels en het dagelijks bestuur van het Heemraadschap Wieringen. Ook ir. Roebroek, voorzitter van de Cultuur Technische Commissie was aanwezig. Deze gelegenheid was voor laatstge noemde, aan wie als eerste spreker door de voorzitter van de plaatselijke Commissie, burgemeester L. C. Kolff, het woord werd verleend, aanleiding nog eens terug te grijpen in zijn herin neringen aan Wieringen en Wieringen uit de jaren omstreeks 1930, toen hij als directeur van de nieuwe polder was belast met het in cultuur brengen. Wat is er, aldus spr., sindsdien veel veranderd. Ook op Wieringen is een groot werk verricht dat diep in de agrarische verhoudingen heeft ingegre pen en waaraan f 3.600.000 werd ten koste gelegd. Deze verkaveling bracht grote verbeteringen. Vroeger waren er 4578 percelen, nu 1244, toen slechts 33 percelen van 2—5 HA. nu 251. De versnippering was zó groot dat eens is gezegd: de Wieringer boer is zijn eigen vrachtrijder. en Meisjes op St. Nicolaas mede met een tube HAMEA-GELEI. Prijs f 1.54 en 93 ct. (Advertentie, Ing. Med.) 6. Het werk dat Rinus Roest hem dag in dag uit liet doen, stuitte Jimmy tenslotte zó tegen de borst, dat hij ronduit tegen zijn baas zei: „Meneer Roest", zei Jimmy, „u moet maar 's naar een andere knecht uitkijken. Ik krijg er schoon genoeg van al mijn tijd te verdoen met het in elkaar rameien van auto's. Alles moet ik van u in grui- zels slaan en er zitten dikwijls nog heel bruikbare onderdelen aan. Als wij die allemaal netjes zouden opsparen, zou daar nog een heel aardig centje aan te verdienen zijn. Ik begrijp niet, wat u bezielt om mij te gelasten alles tot puin te slaan. En ik kan u dan ook meede len, dat ik er het bijltje bij neerleg. Voor zulk hersenloos vandalisme heb ik de eer te bedanken". Jimmy had ge dacht, dat Rinus Roest na deze rede voering te hebben aangehoord, vreselijk woedend zou worden, maar dat viel nog al mee. „Je haalt er maar uit, waar je zin in hebt", zei hy op een norse toon, „en je kunt er mee doen. wat je wilt, als je elke automobiel, die ik je laat slopen, maar grondig vernietigt. Dat is voor mij de hoofdzaak". Jimmy haalde zijn schouders op en liep zwij gend naar de werkplaats terug. „Ik heb in elk geval iéts bereikt", dacht hij. „Ik zal van elke auto al het bruik bare materiaal opzij leggen. Later zal ik dan wel eens zien, wat we daar mee kunnen doen". /W.AUEMAAL ZWANENBERG^ ROOKWORST..KOlOSSAAif NAAR MOEDER, AIS INDE W/NEER WANT Z'J HEEFT rcgBSfc ZmN£NB£RG'S ROOKWORST OP TAF Ei STAAN Vroeger 41 HA weg. Nu 92 HA weg. Er kwam een betere ontwatering, een nieuw gemaal, en infiltratie is moge lijk geworden. Een pachtverkaveling, zonder welke het moeilijk zou zijn ook het nuttig effect hiervan te hebben, slaagde. Er is een beplanting gemaakt. Maar, zo zeide spreker: „Vergeet U niet, er is nog veel te doen". Het gaat er om de productiviteit te verhogen. Het Nederlandse volk, dat een groot kapitaal investeerde, rekent daarop. Vervolgens prees spreker de samen werking tussen CFC en de plaatselijke Commissie en bracht, na ook de ont slapen medewerkers, de dijkgraaf de heer J. Doves, de initiatiefnemer, de heer O. J. Bosker, de Heemraad de heer M. Bakker en de landweter de heer Jonas te hebben herdacht, dank voor het vele werk tot groei en bloei van Wieringen, verricht. Blijvend aandenken. Als aandenken bood spreker het Heemraadschap twee grote ingelijste kaarten aan, waarop de oude en de nieuwe situatie staan aangegeven. Voor de ouderen zal dit een prach tige herinnering zijn. De jongeren aan vaarden de nieuwe toestand alsof het zo hoort en denken niet aan de zorgen die zijn besteed om van het oude in het nieuwe te komen. Spreker besloot met de wens dat de ruilverkaveling op Wieringen een ze gen zou zijn voor de gemeenschap. Dijkgraaf spreekt. De heer J. Lont Cz„ Dijkgraaf, dank te voor het aangeboden geschenk en herinnerde aan de zware taak van technici en plaatselijke commissie. Thans echter is de kroon op het werk gezet. Zij die hieraan meewerk ten, verdienen de dank van de gehele bevolking. Spreker hoopte dat men de voordelen van de verkaveling in stand zou weten te houden en dat men niet opnieuw zou gaan versnipperen. Inderdaad wordt de verkaveling ge waardeerd en er wordt reeds met zo veel meer plezier gewerkt. De Nederlandse gemeenschap kan gerust zijn: „Hier leeft een volk, dat bouwt aan zijn toekomst". Ook de heer M. Kooij, secretaris Heemraadschap en plaatselijke Commis sie. sprak nog enige woorden en hooo- te de kaarten nog eens in een eigen Heemraadhuis een plaats kunnen ge. ven. Eenzelfde wens deed ir. Maandag, die bovendien enige interessante bij. zonderheden vertelde over de uitvo». ring van het werk en de daarbij onder, vonden moeilijkheden. Posthume hulde aan O. I. Bosker. De voorzitter, burgemeester Kolff, greep eveneens terug in het verleden. Bij deze verkaveling denkt spreker in de eerste plaats aan de initiatiefnemer nu wijlen de heer O. J. Bosker, de eni ge man op Wieringen die dit kon doen, die groot vertrouwen genoot en ook de enige was die de kracht bezat zijn col lega's te overtuigen. Ten aanzien van de samenwerking met de cultuur Technische Commissie, roemde spreker de deskundigheid van wijlen de landmeter de heer Jonas en zijn opvolger de heer Hassels, alsme de van de Cultuurconsulent ir. Maan dag. Spreker bracht posthume hulde aan de heren O. J. Bosker, J. Doves en M. Bakker. Voorts prees spreker de samenwer king in de plaatselijke comissie be staande uit zijn medeleden de heren M. Kooij secr.. S. Russelman. N. Mul der Dz. en S. Bakker Mz. Zij allen kunnen met trots terugzien op het werk dat hier is tot stand ge bracht. Spreker is er van overtuigd dat de uitgegeven millioenen niet alleen ten goede zullen komen aan de landbou wers van Wieringen, maar aan de ge hele Nederlandse Gemeenschap. PURMEREND, 27 November. Aan- gevoerd 822 runderen, w.o.: 386 vette koeien ƒ2.10ƒ2.70 p. kg. handel vlug; 275 geldekoeien 480720, goed; 91 melk en kalfkoeien 600925, kalm; 26 pin ken 375580, goed; 32 graskalveren 180 —320, kalm; 8 vette kalveren 150—275, matig; 286 nuchtere kalveren 40115, begin vlug, afloop stug; 12 stieren 550— 1300, goed; vette schapen 80140, kalm; 700 lammeren 85125, goed; 40 bokken en geiten 10—50 stug; 149 vette var kens 2.002.20 p. kg, vlug; schrammen 35120, vlug; 805 zware biggen 42— 82; lichte biggen 3042, vlug; 9 fokzeu- gen 325450. goed; 41 paarden 600— 950. vlug. Totaal 2861 dieren. Het ligt in het voornemen van net bestuur van de Zijpe en Hazepolder de wind-schepradmolen in de polder H nabij Schagerbrug eerlang buiten wer king te stellen en over te gaan tot een ruwolie-vijzelbemaling, waarbij als be weegkracht zal worden aangewend een dieselmotor van 14—16 pk. Het doet ons genoegen tevens te kunnen mede delen, dat de bestaande windmolen, welke in het polderland zo bijzonder fraai past, niet zal verdwijnen. BEGRAAFPLAATS WORDT UITGEBREID. Het r. k. kerkhof in 't Zand zal een uitbreiding moeten ondergaan, welke gedeeltelijk ten koste van een deel van de tuin bij de pastorie tot stand zal worden gebracht. Het gemeente bestu ui heeft, voor deze uitbreiding bereids toestemming verleend. DOOR MARIOR1E VERNON 101) Rossiter's ogen blonken even op, maar toen veruween dat lich'je weei en hij klemde zijn mond vaster opeen „Hoevelen is ze van plan aan het lijntje te houden?' vroeg hij en zijn stem klonk hees van verdriet. Peta keek hem aan en zweeg even Ze moest nu heel voorzichtig zijn. Ze had een verrukkelijk voorgevoel dat alles alsnog in ude zou komen, dat er het een of ander misverstand of opzet telijk gestook had plaats gehad, maai veel, misschien alles, hing nu af van de wijze waarop ze de zaak nu verder aanpakte. ..Daphne is een meisje dat maar van één man houdt, Dale, geen misselijke flirt, zoals jij schijnt te denken. Dat moest je toch weten". „Ik dacht ook dat ik dat wist Maar „Luister eens", onderbrak Peta hem. „ik ben erg dol op Daphne en ik vind jou ook aardig. Zou je me genoeg ver houwen kunnen schenken om me er alles van te vertellen? Denk alsjeblieft niet dat ik een bemoeial ben, maar .k heb de indruk dat het gestook van anderen jullie beiden heeft gescheiden En ik vind het naar om Daphne met die verstarde blik in haar ogen te zien rondlopen" Rossiter keek haar onzeker aan. „Ik wou dat ik kon geloven dat er een misverstand in het spel is. Maar daar is geen spiake van". „Weet je dat zeker?" drong Peta zachtjes aan. „Ik bedoel je kent de Chelfords. Wie zou je nu liever ge loven, hen of Daphne?" „Het waren niet alleen de Chel fords" Rossiter deed geen poging meer om nog iets te eten, hij nam een sigaret en stak die afwezig op. Peta leunde naar hem toe en er lag een heel ernstige uitdrukking op haar boeiend gezichtje. „Luister nu eens Dale, zou je me het hele verhaal nu niet willen vertellen? Geloof me, ik zou het je niet vragen als ik er niet een goede reden voor had" Een ogenblik aarzelde Rossiter nog, toen haalde hij zijn schouders op. „Goed dan". En toen scheen hij plot seling door iets getroffen en keek haar met spanning in zijn ogen aan. „Maar natuurlijk, als het waar is, moet jij dat weten. En je zou mij niet vragen waar om ik Lynford heb verlaten en zeggen dat Daphne er zo ongelukkig uitziet tenzij ze natuurlijk eindelijk inziet dat ze zich schandelijk heeft gedragen Peta wachtte geduldig op het slot van deze afdwaling, want ze was er zich van bewust, dat, als ze hem de gelegenheid gaf het op zijn eigen ma nier te vertellen, ze spoedig de hele geschiedenis te horen zou krijgen „Peta geloof je werkelijk dat Daphne om me geeft?" „Dat weet ik zeker" Peta was nu niet meer bang om dat te zeggen, want ze wist, dat, wat er ook mis was ge gaan, Dale Rossiter zielsveel van haar vriendinnetje hield. „Ik begin te geloven dat ik een idioot ben geweest" sprak Dale lang zaam „Maar nadat Daphne en ik el kaar een paar keer hadden ontmoet, kwam ze op een goede dag plotseling niet opdagen. Ik dacht natuurlijk dat ze ziek was of dat er iets mis was gegaan ze had me verteld dat haar vader een ouwe tiran was. Maar de volgende dag kwam ze ook niet en de daarop volgende evenmin. Grey Barn heeft geen telefoon zoals je weet en ik wist niet of ik haar misschien in moeilijk heden zou brengen als ik daarheen ging. Maar ten slotte vertelden de Chelfords, die wel zagen dat ik me ge droeg als een vis op het droge, dat Daphne al die tijd al geëngageerd was geweest met een zee-officier. Ik zei hun natuurlijk, dat ik daar niets van geloofde e> nog een heleboel onaar digs bovendien, maar ze hielden vol tot ik begon te wankelen per slot van rekening kon ik gemakkelijk uit vinden of ze ieugens vertelden of niet. In ieder geval rende ik naar Grey Barn, maar Daphne was er niet ik sprak de ouwe heer en vroeg hem of het waar was, dat Daphne verloofd was en hij zei ja en vertelde, dat ze bij haar a.s. schoonouders logeerde, omdat h(j met verlof was. Ik kon niet „Dat was een leugen", vie] Peta in. „Het moet een doorgestoken kaart tus sen de oude Brendon en de Chelfords zyn geweest Zij zijn best tot zoiets in staat en hij staat voor niets als het er om gaat zo'n bekwame huishoudster als Daphne voor zichzelf te houden". „Maar is ze dan werkelijk vrij? Is er werkelijk geen ander?" Rossiter zag eruit alsof hij plotseling een fortuin had verdiend. „Hemel, wat ben ik een idioot en erger geweest om het te geloven voordat ik het van het Narcisje zelf had gehoord!" „Dat vind ik ook", beaamde Peta grimmig. „Je kende de Chelfords per slot van rekening en Daphne had je ook verteld hoe haar vader haar be handelde". „Maar geloof je niet. dat het nu te laat is, ik bedoel denk ie dat Daphne me terug zal willen nemen?" „Ik vrees dat ze daar gek genoes voor is", vertelde Peta hem met haa? oude onomwonden openhartigheid Ik zou het niet doen, tenzyhaar stem veranderde, werd zachter en er kwam een afwezige blik in haar ogen, „tenzy Elk iablei Chefarine „4" bevat 4 were'dberoemde geneesmid delen. Zij helpen bij hevige pijnen en griep, ook wanneer andere middelen falen. wonde/ie*! (Advertentie, Ing Med.) „Peta" hy ik van je hield' greep haar beide gouden han den vast in de zyne, „je bent de beste kameraad, die ik ooit ik welt hoe ik je moet danken"." met Door Daphne gelukkig te maken- mnritd. p„ta maKen a prompt. Ze kreeg antwoordde Plotseling tranen" in"haar ogen Die twee waren zo gelukkie j (Wordt vervolgd) DONDERDAG 29 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. i 00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Litur gische kalender 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Crewijde muzieK. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor 12.00 *2.03 Lunchconcert. (12.30— 10 ec Land- en Tu.nbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katho- iek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 ,,°o en P'anu- 14.00 Gram.muziek. 14.45 voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 strijkkwartet. 16.00 Bybellezing. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor ue jeugd. 18.40 „Op de stelling" 18.50 Leger des Heilsmuzlek. 19.05 „Levensvra gen van allerlei aard «n een pastoraal mm°vrd"' 19,20 Verzoekprogramma. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberich- ,10 Gevarieerd programma. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. ^'""doverdenkmg 23.00 Nieuws en sus-berichten. 23.15-24.00 Gram.muziek. a™OVERS„UM 298 n>-: 7.00—24.00 nastiek 7 m Nieuws 715 Ochtendgym- y in m Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 930 n°rg^nW1Jding- 925 Gram.muziek. in sn'w cnteman" 9.35 Gram.muziek. Voor de kleuters. 11.00 Gevarieerd 7ma, 11-45 Boekbespreking. 12.00 Larlri '2'25 "In spionnetje". 12.30 en Tuinbouwmededclingen. 1233 12,150 Financieel wcekover- •cht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen 11 5a an mUZie>{' 13,20 Metropole-orkest. Voor 11 kUnt het *eloven of niet". 14.00 °l d,e v,;ouw' 14.4.5 Gram.muziek 15.00 ifi in en- i6 0s Hersengymnastiek. Vno? .Zen4dersll,iting- 18.00 Nieuws. 18.15 Voor J®ugd 13-40 Gram.muziek. 18.55 uit kinderen 19.00 Gesproken brief Uansort 19 05 re-reportage 19.15 oartem en solisten 19-40 Ronde rafel- nar ement. 20.00 Nieuw». Philharmonisch Orkest en >.Om zeven uur frtnTm'??ek' 23,00 28,13 sP°rt- actualiteiten. 23.30-24.00 Gram.muziek. 20 05 solist. Radio 21.05

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4