VAN WILLIGEN Au Bon Marché m* Fa, Querelle E.W.VET Geef Haar een »GER0< cassette VAN WILLIGEN Dames- en Herenkleding en Modes PIET is nu reeds Geef Haar een paar Nylons St. Nicolaas-aanbieding Stad en Omgeving Koningstraat S Fa. BEEMSTERBOER Aantal aanvragen om kraamhulp neemt geleidelijk toe ürnds *in *"nkei Gezelschap „De Molenwiek vond waardering in de cantine P. v. d. Maden Maak Uw iongen of meisje gelukkig met één van deze 3 Plannen van de Helderse Sportraad Tom Borgerding Steef Boersema in kluchtige oude schetsen Uitstekende begeleiding van Jan Schouten Schoolfilms in Casino Standen in competitie Helderse Damclub Mr. J. Mulder wethouder? Wie staat op de foto? Gemeentelijke subsidie voor leidsterscursus „Jachin" Toneelavond „W. en O." VOIW aangesloten bij de Nationale federatieve raad Spoorstraat IOS Den Helder Wij bieden U een keur van nuttige en aan trekkelijke St. Nicolaas cadeaux kleding Aankomst Sint Nicolaas Zaterdag 14.20 £ieuie£uig,j verras me met een van VETS IN HET KORT Aanbesteding Tussen Haaks en Kuitje Tel. 2626 Men wachte niet tot het laatste ogenblik Enkele instructieve avonden in voorbereiding Ook in dit seizoen een „binnensportavond" Italiaansecollectevan het Rode Kruis KONINGSTRAAT Passagierslijst Luchtpost voor Hr. Ms. „Karei Doorman" Noodslachtplaats Koegras S5 3™--J- «'1 «Kmïï Julianadorp Sinterklaas in Koegras Anna Paulov/na Voorbereidingen voor de huisvlijttentoonsteiling VOSSTRAAT 4 BESOMMINGEN l|MUIDEN DONDERDAG 29 NOVEMBER 1951 Het revuegezelschap „De Molenwiek" beeft sedert het vorige optreden aan merkelijk aan kracht gewonnen. Dit is in de eerste plaats te danken aan Steef Boersema, die sinds kort deel uitmaakt van dit groepje. Er waren nog meer nieuwe gezichten, o.a. van mevr. Boersema en van het echtpaar Dusseldorp. l)c nieuwe samenstelling heeft gisteren geleid tot een geslaagd optreden voor het publiek van de Marinecantine, dat waardering had voor het gebodene. Het hoofd van het Bureau O.S. O., ltz. I L. D. de Kroon, kon dan ook aan het slot van de avond een hartelijk dankwoord spreken. Voor de dames ging dit gepaard met een bouquetje bloemen. Onder leiding van Ab van Leeuwen werd een elck wat wils-programma ge boden. Van de schetsen noemen wij „Het terrasje", met Steef Boersema als de kellner Jansen en hulp in de huis houding. Hij werd hierin bijgestaan door mevrouw Dusseldorp en mevrouw Boersema. Een extra vermelding ver dient Jan Schouten voor de wijze, waarop hij de verschillende nummers aan de piano begeleidde. Mevr. Fritz— Manshanden, die enkele oude bekenden zong (zoals „Als ik naar je blinde ogen kijk" en „De speelbal") ondervond van hem veel steun. Vergeten Wij niet zijn solo te noemen, toen het proscenium doek dienst weigerde. Het nummer „The chest" van Jack en partner duur de ons weer te lang, hoezeer wij ook de jonge Doezie hebben bewonderd in zijn acrobatische toeren. Heel wat meer voldeed het tweede optreden van dit duo. Ab van Leeuwen bracht teza men met mevrouw Fritz de „Helden- schets", die evenals de vorige keer WARENHUIS tot en met 4 December de gehele dag geopend tot 9 UUR 's avonds, uitgezonderd n.m. tussen 6 en 7 uur. (Advertentie, lng. Med.) Door de „Nederlandse Schoolbioscoop" zijn gistermiddag twee zeer leerzame voorstellingen gegever voor de middel bare schooljeugd hier ter stede. De eerste film, getiteld „Native Earth", was opgenomen in het Austra lische deel van Nieuw-Guinea, waar de bevolking nog in een soort „stenen tijdperk" leeft. Deze primitieve men sen maken kennis met de moderne techniek en tonen daarbij vaak een groot aanpassingsvermogen. Telegrafis ten, chauffeurs en technici, die zich met de blanken kunnen meten, komen uit hun midden voortEen drama tisch moment in de film was de ont moeting met het verschijnsel „oorlog", zoals de Westerse beschaving dat kent. Grote droefheid vervulde de inboor lingen, toen een schip met vele stam genoten werd getorpedeerd. De tweede film, getiteld „Australia today", gaf een unieke reportage over het vijfde werelddeel. Interessante bij zonderheden over flora en fauna van Australië werden op het witte doek ge bracht. Zo zagen de jongelui o.m. het coala-beertje, dat nooit drinkt, maar slechts eet. Ten slotte werd een film over de goudwinning in Coolgardie vertoond. De onderlinge competitie van de Helderse Damclub heeft een vlot ver loop. Hieronder publiceren wij de bij gewerkte standen: Eerste klasse: Rab 9 gespeeld 13 punten, José 9—12, Stoll 9—11, Zijder- veld 99, Leibbrand 68, Dissel 88, Van de Berg 10—7, Beezemer Jr. 7—6, A. Ouwens 5—4 Van Veen 8—4, Van de Molen 43. Tweede klasse: Bremer 8 gespeeld 12 punten, Oost 8—10, Wieren 8—9, M. Kwast 88, Rietveld 9—8, Kraan 7—7, P. Kwast 8—7, S. Slort 8—6, Vink 6—5, Ottervanger 64. Derde klasse: Bijl 9 gespeeld 15 pun ten, Verkerk 8—12, Stoop 9—10, Arends 8—9, G. Bekebrede 7—8, A. Bekebrede 8—7, Bommezijn 7—5, Boekhorst 5—3, Schol 5—3, Halm 8—2. Vierde klasse: Roerdomp 7 gespeeld 13 punten, Broersen 910, W. Ouwens 6—8, Amiabel 7—8, Deijman 8—7, W. Slort 5—6, Bethlehem 6—6, Schipper 9—6, Beezemer Sr. 9—5, Schreuder 5-4, P. Slort 5—3. Vijfde klasse; Boon 12 gespeeld 22 punten, Bongers 1017, B. van der Heijden 11—15, A. van der Heijden 9— 13, Hooyenga 1013. Van der Molen Jr..9—12, Budding 8—11, Van der Sluis 12—9, Heiting 11—8, Van Gljzen 126, Bouwhuis 104, Van Harten 11 —4, Vieregge 11—2. slechts matig insloeg. Evenmin was men enthousiast, toen het duo Dusseldorp met Indische liedjes voor het voetlicht trad. Ten slotte was daar nog George Boer met accordeonmuziek. Het geheel al waren de schetsen vele malen eerder ten tonele gevoerd heeft de verwachtingen overtroffen. Vanavond treedt de Molenwiek nogmaals op in de cantine. Er 'is alle aanleiding te veronderstel len, dat in de Dinsdagavond te houden raadsvergadering de vierde wethouder, in de vacature van de heer P. J. Dies- bergen, aan de orde zal worden ge steld. In dit verband wordt de naam genoemd van de A.R.-fractieleider, mr J Mulder. Bij informatie te bevoegder plaatse werd niet ontkend, dat de raadsfracties over deze benoeming overleg hebben gepleegd en in Drincipe overeenstemming op dit punt hebben bereikt. Onze fotograaf heeft op verzoek van het KSK-bestuur enkele opnamen ge maakt van het winkelende publiek in de binnenstad. Bij de sigarenwinkeliers in de Koningstraat, Spoorstraat en Kei zerstraat zijn afdrukken van deze foto's opgehangen. Degenen, die staan afge beeld binnen de cirkels die op de plaat jes zijn yetrokken, komen in aanmer king voor de prijzen, die de KSK in het kader van de Sinterklaas-campagne beschikbaar heeft gesteld. De vereniging voor voorbereidend la ger onderwijs „Jachin" houdt sinds 1 Mei 1949 een cursus voor leidsters bij het kleuteronderwijs in stand. Het gemeentebestuur juicht het genomen initiatief toe, vooral omdat de cursus toegankelijk is voor candidaten van al le gezindten, en acht het verlenen van subsidie alleszins verantwoord. Door B. en W. wordt thans voorgesteld, gunstig te beschikken op het verzoek van het bestuur, en een subsidie van f 60 per jaar te verlenen voor elke cur sist, die in Den Helder woonachtig is. De eigen toneelgroep van de perso neelsvereniging „Werken en Ontspan ning" brengt Zaterdagavond 1 Decem ber in „Casino" het stuk „Smeulend vuur ten tonele. De inhoud heeft be trekking op een gezin, dat de oorlogs tijd in een Japans interneringskamp heeft doorgebracht en na de bevrijding naar Nederland is gerepatrieerd. Het stuk is ingestudeerd onder regie van de heer J. Bruin. In de gisteravond in hotel Bellevue gehouden algemene ledenvergadering van de vereniging van oud-illegale werkers werd met algemene stemmen besloten, zich aan te sluiten bij de Na tionale Federatieve Raad van het voor malig verzet in Nederland. Wmjh Uitgebreide collectie ook in grote maten op zoek in de etalage van de Daar vond hjj ccn ruime keuze PARAPLUIES LEDERWAREN HANDSCHOENEN (gevoerd: 15.50 36.45 17.45) Breewaterstraat 5 b(j de Spoorstraat. (Advertentie, lng. Med.) Booi legt aan bij Ankerpark Het Centraal Sint Nicolaas-comité heeft.uit het hoofdkwartier van de goe de bisschop het bericht ontvangen, i\ t Zijne Eminentie op Zaterdagmiddag 1 December om precies 14.20 uur in Den Helder hoopt aan te komen. De Sint en zijn gevolg maken de reis met de welbekende stoomboot uit Spanje. Het schip zal worden afge meerd in de Binnenhaven, bij de An kerparkbrug, op dezelfde plaats dus als verleden jaar. Duizenden Helderse schoolkinderen zullen ter verwelko ming aanwezig zijn. WoIUi shawls 4.95 Slipovers 9.95 2 kleurige herenvesten 24.95 Pullovers m. ritz 24.90 Schipperstruien 19.75 Woilen handschoenen 4.50 Sokken m. nylon 1.95 Wie rekent, koopt bij: SPOORSTRAAT 116 (Advertentie, lng. Med.; Heden- en morgenavond geeft de Christelijke gymnastiekvereniging „Sim- son" een uitvoering in „Casino", Vrijdagavond houdt de heer Lode van Gent in café „Prins Hendrik" te Julianadorp een lezing over „Donker Afrika". De buurtvereniging „Tuinbouw- straat" organiseert Zaterdagmiddag in café „Prins Hendrik" een Sinterklaas feest voor de kinderen uit deze buurt. Op Woensdagmiddag 5 December wordt ten raadhuize aanbesteed de levering van kaas, brood, kruideniers waren. roomboter, margarine, eieren, vlees en/of vleeswaren ten behoeve van het gemeente-ziekenhuis, het in ternaat van de zeevaartschool en het gemeentelijk verpleeghuis te Huisdui nen, alsmede de bewassing van het linnengoed en het afhalen van de spoe ling dezer instellingen. Door de Westerstorm werd het water in de haven zo hoog opgestuwd, dat het met vloed boven de plankieren stond. De Texelse boot kon met hoog water niet op de normale plaats aan leggen, maar moest doorvaren tot bij de Marineschutsluis. Het is morgen hoog water om 8.15 en 20.40 uur en laag water om 2.20 en 14.40 uur. De temperatuur van het zee water was 8,7 graden Celsius. Alle horloges verzekerd tegen verlies, diefstal, breuk Zwitsers fabrikaat 19.50 merk Kienzle 19.75 Keizerstraat 15 (Advertentie, lng. Med.) Het aantal aanvragen om kraamhulp, dat sinds 1 Januari van dit jaar bij het Kraamzorgcentrum aan de Breewaterstraat is binnengekomen, bedroeg gisteren 369. Wanneer dit jaar wordt afgesloten, zal dat aantal niet ver van de vierhon derd zijn. In het jaar 1950 werden In totaal 323 aanvragen om kraamhulp inge diend, zodat er kennelijk sprake is van een toenemende belangstelling voor het Kraamzorgcentrum. Hiermee hangt samen, dat steeds groter eisen worden ge steld aan het werkschema van het centrum. Het aantal kraamverzorgsters is be perkt, zodat een efficiënte Indeling van hun diensten noodzakelijk is. Het zal duidelijk zijn, dat het de gang van zaken in het Kraamzorgcen trum aanmerkelijk ten goede komt, wanneer de aanvragen tijdig (dat wil zeggen een maand of vier voor de be valling) worden ingediend. Nog al te dikwijls komt het voor, dat men het op de laatste maand laat aankomen. De leiding van het Kraamzorgencentrum heeft dan de grootste moeite om alsnog aan de aanvraag te voldoen, wat soms alleen mogelijk is door verschuiyingen in het werkschema der kraamverzorg sters aan te brengen. Het komt ook wel voor, dat men zich rechtstreeks tot de kraamverzorgsters wendt, waardoor onnodige vertragin gen worden veroorzaakt. Daarom me nen wij er goed aan te doen, er eens aan te herinneren dat alle aanvragen Het bestuur van de Helderse Sportraad heeft voor de komende maanden enkele interessante avonden op sportgebied in voorbereiding. De bedoeling is, hierdoor het contact tussen de beoefenaren van verschillende sporten te verstevigen en tevens wat meer algemene bekendheid aan bepaalde sporten te geven. Ook een z.g. „binnensportavond" is in het programma opgenomen. over „Sport en karaktervorming", De naam van de spreker waarborgt een boeiend en leerzaam betoog. De binnensportavond, waarover wij in de aanhef schreven, zal begin Maart worden gehouden. Dan zullen o.m. de sporten gymnastiek, boksen en judo de revue passeren. Voorts wil men demon straties schermen op floret, degen en sabel op het programma plaatsen. Tot besluit van het winterseizoen wordt dan nog een film- of causerie avond gehouden. Nadere mededelingen over elk der avonden volgen nog. avond worden gehouden. De films heb ben de sporten basketball en volleybal, die voor Den Helder nog betrekke lijk nieuw zijn maar toch reeds hon derden enthousiaste beoefenaars trek ken, tot onderwerp. Na deze instruc tieve films zullen twee deskundige spre kers de waarde der genoemde sporten in het kort toelichten. Indien mogelijk zullen dezelfde avond ook enkele pro minente biljarters hun sport demon streren. De datum is nog niet definitief vastgesteld. Voorlopig houde men ech ter de 15e Januari (dat is een Dinsdag) in het oog. In Februari zal de heer Frlts van Veen uit Haarlem een causerie houden (Advertentie, lng. Med.) Ook de bevolking van Den Helder zal het Rode Kruis kunnen helpen bij de spoedactie, die het hoofdbestuur over het gehele land heeft georgani seerd ten bate van de duizenden men sen, die het slachtoffer zfjn geworden van de overstromingsramp in Noord- Italië. De voorbereiding van de actie moest op zeer korte termijn geschieden. Daarbij kreeg het Rode Kruis van vele zijden spontane medewerking. Het ge meentebestuur van Den Helder ver leende onmiddellijk toestemming voor een op Zaterdag 1 December te houden straatcollecte. Ongetwijfeld zullen verscheidene 16- c'en van het Rode Kruis-corps hier ter stede hun diensten als collectant ot collectrice aanbieden. Anderen, wier hulp eveneens zeer welkom zal zijn. kunnen op de collectedag 's morgens na negen uur een bus afhalen bij hotel Bellevue". dat als hoofdkwartier in Den Helder dienst doet. niet alleen 1 dag blijdschap, doch tevens jaren dankbaar, reeds vanaf 37.20. Ook in kleinere geschenken heeft „GERO"- een enorme sortering in een speciale „GERO"-AFDELING geëtaleerd. DEN HELDER. (Advertentie, Xng. Med.) om hulp (zo vroeg mogelijk!) gericht moeten worden aan het bureau in de Breewaterstraat, en dat ook alle beta lingen over dat bureau lopen. Het is immers zo, dat tegenwoordig iedere kraamverzorgster bij het Cen trum is aangesloten. Dit is een lande lijke regeling, waarbij alle betrokken partijen gebaat zijn. Dat laatste uiter aard alleen indien men zich houdt aan de regelen, die voor het goed function- neren der organisatie nodig zijn. Voor alle mogelijke inlichtingen om trent de kraamzorg en wat daarmee samenhangt, kan men zich wenden tot het „Kraamzorgcentrum Den Helder— Texel", welke onderafdeling van „Het Witte Kruis" aan het adres Breewater straat 70 (telefoon 3596) is gevestigd. De passagierslijst van het motor schip „Sibajak", dat op 17 November van Djakarta vertrok en op 12 Decem ber te Rotterdam wordt verwacht, ligt ter inzage bij het agentschap van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, Ko ningstraat 34. SPECIAALHUIS VOOR NYLONS KEIZERSTRAAT 48 (Advertentie, lng. Med.) Op 3 en 5 December zal luchtpost worden verzonden naar Hr. Ms. vlieg kampschip „Karei Doorman" in de Britse wateren. Hiervoor bestemde brie ven tot en met een gewicht van 10 gram dienen te worden gefrankeerd met 20 cents, terwijl de volgende adressering moet worden gebruikt: rang of kwali teit, naam, marinenummer, aan boord van Hr. Ms. „Karei Doorman", Amster dam CS Marine. Brieven bestemd voor verzending op 3 December moeten uiterlijk 1 Decem ber om 12.00 uur des middags in Am sterdam zijn, brieven voor verzending op 5 December uiterlijk 4 December des middags, om 12.00 uur. °£C.h°°" B' en w- het vraagstuk van do oprichting van een centrale slacht- plaats opnieuw in ernstige overweging hebben genomen, zal de gemeente voor lcpig nog de beschikking over de nood- slachtplaats te Koegras moeten behou den. Daarom wordt thans aan de raad Z°Brn»Steld' noodslaehtplaats met ingang van 1 Januari 1952 opnieuw voor een jaar te huren van de heer J Benema te Anna Paulowna, tegen een huurprijs van f 262,50 per jaar WINKELSLUITINGSWET OVERTREDEN De kleinhandelaar in groenten „n door de Alkmaarse economische politie rechter mr, P. M. J. Nolet, bij verstek veroordeeld tot een boete van f fif0 subs. zes dagen, omdat hij 's avonds na zeven uur had gevent av°nds Een detaillist in dezelfde kreeg, eveneens bij verstek een h va. f 6 of drie «i.'Z'h» Zaterdagmiddag om half drie hoopt Sint Nicolaas ook Koegras met een be zoek te vereren. De hoge gast wordt om half drie aan de Korte Vliet verwacht. „Er zal veel werk op uw schouders worden gelegd, vooral kort vóór en tij dens de tentoonstelling", zei mevrouw Waiboervan Elteren, toen z(j, als voorlopig voorzitster, de dames en he ren verwelkomde, die de in het voor jaar te houden grote huisvlijttentoon steiling zullen voorbereiden. De vergadering begon hierna met zich een dagelijks bestuur te kiezen. Dit werd: mevr. Waiboer—van Elteren, voorzitster; de heer P. van Duin, secre taris en mevr. TimmersMarijt, pen- ningmeesteresse. De plaatsvervangsters van deze zijn resp. de dames Beerse— Leering; PluisterVader en De Boer— Wattel. Men was het er spoedig over eens, dat de inzending voor de tentoonstel ling alleen mag openstaan voor inge zetenen, doch dat de deskundige jury liefst van buiten de gemeente móet ko men Moeilijker viel precies te omschrijven wat mag worden ingezonden. Dat mo gen zijn: nuttige- en fraaie handwer ken, figuurzaag- en houtsnijwerk, schil der- en tekenwerk, knip- en plakwerk, voorwerpen van lichte hout- en me taalarbeid, boetseerwerk, kortom alles wat door volwassenen of kinderen zelf vervaardigd werd of wordt als huis- vlijtwerk. Gehoopt wordt, dat ook de mannen en jongens niet zullen achterblijven. Besloten werd een kleine prijsvraag uit te schrijven voor het ontwerpen van raambiljetten, die kunnen dienen om de aandacht op de tentoonstelling te vestigen. De secretaris, de heer P. van Duin, Grasweg 19. zal daarvoor de nodige ge gevens verstrekken. VTSSERIJBERICHT. Op 27 November werd aan de visaf- slag te Urk aangevoerd door 36 vaar tuigen: 2765 pond snoekbaars f 0.78— f 0.79 per pond, 335 pond rode baars "-74f 0.78 per pond, 1515 pond blei f 0.06 per pond, 6 pond karper f 0.32 per pond. SPECIALE 2 CLUBS, 4 STOELEN, 165,— 175,185,— 297,50 f 310,— 875,— 400,— 475,—. Bij aankoop ontvangt TJ een waarde vol geschenk, o.a. Tafellakens, Salon tafels en Schuiftafels. AULEEN DEN HELDER. (Advertentie, lng. Med.) Besommingen van trawlers: IJm. 31 f 18.400, IJm. 49 f 15.000, IJm. 73 f 15.300, IJm. io f 18.200, IJm. 41 f 3040, kotter: RO 3 f 290; loggers Kw. 151 f 4400, Kw. 25 f 2490, Kw. 45 f 10.800. Prijzen per 1 kg: heilbot 2.75—2.20, gr. tong 4.654.05, grm. tong 3.303, kim. tong 2.85—2.55, kl. tong 1 2.26- 2.08, kl. tong 2 1.57—1.41, tarbot 1 2.75 —2.05. Per 50 kg: tongschar 110, schartong oo 3?' kl' scho1 2 "4—40, v. haring 29 50—17.50, makreel 31.50—19,50, gr- schelvis 68-53, grm. schelvis 65-47, Kim schelvis 55-45, kl schelvis 1 51- •'9. kl. schelvis 2 41.50—28. Per 50 kg: wijting 32—15, gr. gul 66 —53, mid. gul 52—44, kl. gul 36—27, kl. haai 28-25.50. ham 82-70, poontjes ,0150—16. kl. koolvis wit 44—35. Per 125 kg: gr. kabeljauw 212—16». gr .koolvis zw. 82—64. gr. koolvis wit 94 -88. gr. leng 80. Aanvoer totaal 3540 kisten.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2