E.W.VET Fa. J. v. d. WITTE VET Aa n vaa rd ba re opvoe ri ng va n zwak opgebouwd toneelstuk Stad en Omgeving Sint Nicolaas deed zijn intocht in zonnig Nieuwediep Sportparade in Centraal trok weinig belangstelling Beukman de sterkste van de tien Enkele onverwachte uitslagen in de volleybalcompetitie ZOEKT U IETS? Werkloze handarbeiders kunnen zich nuttig maken in Oud Den Helder Officieel welkom door burgemeester Rehorst DE. STOOMBOOT uit Spanje legde Zaterdagmiddag om 14.20 uur aan bij de Ankerparkbrug. Het ongeduld, waarmee de komst van Sint Nicolaas werd verbeid, stond duidelijk te lezen op de gezichtjes van de duizenden kinderen, die de goedheiligman een welkomstlied toezongen. Er was geen paard, maar wel een open auto. De gele Opel, die de anders zo trouwe schimmel verving, bracht de Sint en zijn beide Pieten (vervaarlijk zwarte knapen) in wandelrit tempo naar het raadhuis. De muziekkorpsen, die de stoet met toepasselijke klan ken vergezelden, stelden zich op voor het stadhuis, terwijl de kinderen hun halsjes rekten naar bet balcon. Adj. Rammers houdt wel van een rokertje GEEF IETS GOEDS! Wie rekent, koopt bij: Sinterklaasfeest voor de speeltuinen Tussen Haaks en Kuifje DE MOOISTE EN GOEDKOOPSTE CADEAUX HET ADRES VOOR UW ST.NICOLAAS CADEAUX! Werken en Ontspanning" met Smeulend vuur" Spanning verslapt door te lange dialogen Gladde dansvloer vormde een hindernis Boksers buitelden uit de ring wintertijd Nieuws van de „I.V.A." Besommingen IJmuiden VAN DE GROENE TAFEL Visser in de finale verslagen Wedstrijden te Hoorn W.S.O.V. hield Adelborsten er onder AANVULLING RAADSAGENDA 1 Beplanting van enkele braakliggende terreinen IN HET KORT MAANDAG 3 DECEMBER 1051 H li c 7 I r- b« VI te lil li; D S Daar verscheen, luide toegejuicht en uit volle borst nogmaals toegezongen, de hoge bezoeker. Zijn glanzende rode labberd onttrok de adjudant Rammers aan het oog van de deinende kinder schaar, die trouwens meer aandacht had voor de zwarte Pieten, wier fon kelende blikken nog dieper indruk maakten dan de ambtsketen van de burgemeester. Vriendelijk wuivend wekte de ge baarde grijsaard het vertrouwen van de kleintjes, die toch wel een beetje huiverig waren voor de drie figuren in opmerkelijke kledij. De angst voor voor het onbekende werd weg-gepraat door burgemeester Rehorst, die Sint Nicolaas typeerde als een groot kin dervriend, wiens komst door gans Den Helder op zeer hoge prijs werd ge steld. Dit officiële welkom, waarbij ook mevrouw Rehorst, wethouder Luijckx en de leden van het Centraal Sint Ni- colaas-comité aanwezig waren, deed de Sint kennelijk goed. Hij had uit de grote belangstelling bij de aanleg plaats en langs de route naar het Raadhuis reeds kunnen opmaken, dat ook het volwassen deel van de Helder- se bevolking zich verblijdde in de na dering van het „heerlijk avondje". Was het wonder, dat de stem van Sint Nicolaas warm en vaderlijk klonk, toen hij de ademloos luisterende jeugd toesprak Gelukkig hadden hem geen al te sombere berichten over het gedrag van jong Den Helder bereikt. Er waren klachten, natuur lijk, en de Sint zou de Sint niet zijn geweest wanneer hij verzuimd had enkele vermaningen tot zijn gehoor te richten. Zo „gehoorzaam" al3 nu moesten de kinderen altijd zijn, en een beetje meer voorzichtigheid op straat kon ook geen kwaad. Een veelbelo vend éénstemmig „Ja" kreeg de Sint enige malen ten antwoord op In we zen niet zo eenvoudige gewetens vragen Hoe welkom Sint Nicolaas was heeft toen de jeugd ook nog eens ver teld bij monde van de vijfjarige Peter Straatman. Het ventje debuteerde voor de microfoon met een alleraar digst versje, waarvan Peter de zin tenvolle scheen te begrijpen. De vijf- Jarige Marijke Bakker overwon even eens haar schroom en vertrouwde Sint Nicolaas een miniatuur „stoom boot uit Spanje" (een tweepijper met dikke wolken rook uit de schoorsteen) toe, die in de laadruimen een assorti ment sigaren transporteerde! Deze rokertjes zulten de Sint die in zijn vrije tijd graag een spelletje bridge speelt tijdens de eerstvolgende drive te stade komen! Nog éénmaal zongen de kinderen, begeleid door de muziek, hun grote vriend uitbundig toe onder vrolijk armgezwaai. Toen trok Sint Nicolaas zich terug in het Raadhuis om even uit te rusten van de lange reis en zich daarna in te stellen op de veelvuldige bezoeken, die hij voor Den Helder op het programma heeft. Foto's met cirkeltjes De drukte in de binnenstad was Za terdagmiddag bijzonder groot. De be hoefte om Sinterklaasinkopen te doen wollen shawls, 5.50 4.95 wollen sllpovers 9.95 wollen truien 24.95 19.75 wollen 2 kl. herenvesten 24.95 wolien zeilbroeken 25.75 wollen zeiljoppers 37.90 (prima zeeduffel). wollen bandschoenen 4.50 wollen sokken, m. nylon 1.95 SPOORSTRAAT 116. en de feestelijke intocht van de grijze bisschop brachten vele duizenden stad genoten op de been. Gradus' „lijffoto graaf", die voor de K.S.K. een serie plaatjes wilde maken, kon de verlei ding niet weerstaan om te wachten tot de Sinterklaas-stoet in aantocht was. Hij zag, hoe de loensen de wel gevulde étalages de rug toewendden en zich naar de rand van het trottoir begaven. Als een rechtgeaard foto reporter knipte hij menig groepje, dat nu nog met het front naar de rijweg stond, maar zich toch weldra weer zou wenden naar de uitstalkasten met de talloze verlokkende artikelen. In ieder geval zijn er vandaag weer en kele „foto's met cirkeltjes" bijgeko men in de étalage der K.S.K.-sigaren- winkeliers. Het Sinterklaasfeest van de Speel tuinvereniging Den Helder is Zaterdag begonnen met een middag voor de kleintjes uit „Oud Den Helder" in de bovenzaal van café „Postbrug". De speeltuinkinderen van 3, 4 en 5 jaar uit de andere afdelingen komen Woensdagmiddag aan bod. Het feest voor de „Visbuurt" begint om half twee op de speeltuin, vanwaar de kin deren armarcheren naar het gebouw Maranatha in de Vijzelstraat. Terzelfder tijd is het voor de kinderen uit Tuin dorp en de Vogelwijk feest in het eigen clubgebouw. De grotere kinderen (6 tot en met 12 jaar) komen Vrijdag en Zaterdag aan de beurt. Vrijdagmiddag (in twee groepen) de kinderen uit de Vogelwijk en Zaterdagmiddag de kinderen uit de drie andere afdelingen. De „Canopus" heeft gisteren de bemanningen van de lichtschepen ..Texel" en ..Terschelllngerbank" pro viand en aflossing gebracht. De loods boot kwam in de haven terug met aan boord een opvarende van de ,,Ter- schellingerbank", die de vorige week tijdens de storm uit zijn kooi was ge slagen en daarbij een been had ge broken. De patiënt, een Terschellin- ger, werd naar het gemeente-zieken huis overgebracht. (Advertentie, ing. Meel.) vindt U bij ZILVEREN COLLIERS met hanger v.a. 3^75 GOUDEN RINGEN (z. inl.) v.a. J4.75 PENDULES met slagwerk v.a. HORLOGES v.a. 13.50 WEKKERS v.a. 7.59 Deze worden 5 December thuisbezorgd. Ie klas rep. inrichting. Goud en Zilver. Gedipl. horlogemaker. Rép. binnen één week klaar. KEIZERSTRAAT 103. De toneelgroep van „Werken en Ontspanning" had wel een zware opgave aanvaard met het in studie nemen van „Smeulend vuur". Het is een stuk voor het dilettanten-toneel, dat eigenlijk qua vorm te zware eisen aan dilettanten stelt. De auteur heeft een interessant onderwerp bij de kop genomen, maar is er niet in geslaagd evenwicht te vinden tussen handeling en dialoog. Waar hij voelt te kort te schieten in het „vanzelfsprekende" van het stuk, laat hij de medespelenden allerlei dingen ter toelichting zeggen. Daardoor zijn de dialogen en soms ook de monologen te lang geworden. De passages, die in een roman rechtstreeks uit het brein van de schrijver komen, zijn in „Smeulend vuur" ge wrongen in de rollen die daarvoor het meest geschikt waren. Zo moet inspecteur Vrijman (de heer J. P. Horst) in het laatste bedrijt een hele tirade tegen mevrouw Smit (mevr. C. R. DuinkerBrandt) afste ken om haar (maar vooral de toeschou wers) duidelijk te maken, waarom haar een schokkende maar heilzame ontmoeting ïe wachten staat. Me vrouw Smit wordt verteerd door de herinnering aan haar verblijf in een Jappenkamp, waar zij zelf zonder zich daarvan bewust te zijn het sein tot de moord op haar jongste dochter heeft gegeven. De wrede commandant Sakuro (de heer W. C. Jongman) is dood, maar mevrouw Smit twijfelt daaraan en vreest zijn terugkeer, om dat haar vroeger iets in die geest is voorspeld. Haar man (de heer C, Rensmaag), dokter Gerrits (de heer J. Nicolai), inspecteur Vrijman (de heer J. P. Horst) en Lucie (mevr. E. E. Leeu- wensMakelaar) laten niets na, om haar van deze neurose te genezen. De omstandigheid, dat haar dochter Jean- ne Cbievrouw G. J. Verhoog-Wouw) in stilte verloofd is met Hans Ver meulen (de heer W. C. Jongman) een jongeman die sterk gelijkt op zijn Japanse moeder, wordt benut als een soort paardenmiddel. Inderdaad leidt de schok der ontmoeting via hevige psychische ontladingen tot genezing van de patiënte. De schrijver heeft vrij veel figuren nodig gehad om deze ontwikkelings gang uit te beelden. Ook moest een (overigens aardig gevonden) droom- scène worden ingelast om de toe schouwers te overtuigen van de' ernst der situatie in de geest van mevrouw Smit. In deze scène en in haar mono loog tegen het slot leverde mevr. Duinker uitstekend spel. Met uitzon dering van het over het algemeen zwakke begin van het eerste bedrijf getuigde de geladenheid van haar ty pering van een juist aanvoelen van haar rol. Ook mevr. Verhoog, mevr. Leeuwens en de heer J. Ottersberg leverden zeer verdienstelijk werk Aanmerkelijk zwakker was de bezet- 'ing der overige rollen. De heer C Rensmaag (als de heer Smit Sr.) bij voorbeeld bleef te veel op het tweede plan en de heer W. C. Jongman was als Saburo (het pleit voor de heer Jongman persoonlijk maar niet voor de acteur) lang niet sadistisch genoeg Op de regie van de heer J. Bruin waren enkele dingen aan te merken. De opvoering leed hieronder slechts in geringe mate. Er stonden trouwens voldoende positieve punten tegenover. Wethouder P. Th. Luijckx, die het slotwoord sprak, bood de dames bloe men aan. Er was meer belangstelling verwacht voor de „Sportparade", die Zaterdag avond door dc gymnastiekvereniging „F.A.C." in Centraal werd georganiseerd. Hoewel de atlileten hun nummers met zeer veel animo ten beste gaven, veel van liet gebodene niet goed tot zijn recht komen doordat matten op de gladde dansvloer herhaaldelijk verschoven, hetgeen een correcte afwerking bijkans onmogelijk maakte. kon toestellen en Of de St. Nicolaasvoorbereidingen of de nogal gepeperde entreeprijzen een remmende invloed op de toeloop heb ben veroorzaakt, valt moeilijk te be zien, maar aan de sportsliedcn heeft het zeker niet gelegen, dat de zaal slechts matig was bezet. Het programma werd geopend met enkele boksdemonstraties door de Hel- derse boksvereniging „De Ring". Als eersten verschenen de junioren Loutje Zoon en Jantje de Vriess tussen de tou wen. Beiden boksten voor het eerst in het publiek. De mannetjes deden hun instructeurs eer aan door te bewijzen dat deze tak van sport" smaakvol ten uitvoer kan worden gebracht. Toen Duijvenbode en Bakker in het heetst van de strijd, als in een vertraagde film, over de touwen buiten de ring duikelden, merkte sceidsrechter M. Klos op, dat nu was bewezen, dat de Amerikaanse verhalen geen fabeltjes waren, aangezien dit Dempsey en Tirpo ook eens is overkomen. Krachtsport. De heren Boon en Van der Wal ver tegenwoordigden de Nederl. kracht sportbond. Zij stootten tweehandig de 95 kilogram zware halter, hetgel-n niets met krachtpatserij had te maken, doch het resultaat was van langdurige oefening. Ook de ademhalingstechniek, die moet voorkomen dat een te zware druk op het hart wordt uitgeoefend, alsmede het tijdig maken van een uit val, spelen een zeer belangrijke rol bij het beoefenen van deze sport. Een jongmens, wiens „naam" een zeer bekende klank heeft, namelijk Piet Lieftinck, beet de spits af tijdens de stijlvolle vrije oefeningen van de leden „Keurcorps H.N.K." Ook de heren Strijbis en Schoorl, muntten uit in het maken van de grondkeep, borstkeep, stut-, hand- en zweefstanden, even wichtsoefeningen en rollen. De paard- voltige kon op de wiebelende ring niet geheel voldoen, evenmin als later pp de avond 'de nummers hoogrek en ji°°8- brug. Over het algemeen ondervond de leider van F.A.C., de heer J. Dekker, beslist onvoldoende medewerking, zodat behalve de leiding ook de zorg voor het op- en aftuigen grotendeels voor zijn rekening kwam. Dit kwam een vlot verloop van de avond niet ten goede. Op de hometrainer liet de wielrenver. „D.O.K." zien wat er in de benen van haar leden zat. Met spanning volgden de aanwezigen de loop van de rode- en groene wijzer, terwijl de renners zich inspanden om te laten zien wat zij kon den presteren. Op deze wijze werd de aan de valbreken •t en be- be- De tweemaal 500 meter verreden, waarbij Walraven met 42,6 seconde in totaal de beste tijd maakte. Jiu-jitsu Het jiu-jitsu een onderdeel van ..De Ring" werd vertegenwoordigd door de heer Jongepier. Zijn oud-leraar, heer Kuilman, werkte als gast demonstratie mede. Het vormt het fundament van deze sport en moet tot in de perfectie worden heerst, alvorens tot het werkelijke be oefenen kan worden overgegaan twee mannelijke leerlingen waren nog niet zover, want zij verzuimden de kin op de borst te drukken, waardoor zij met het hoofd de mat raakte. Na een nummertje halyeehten werden wur gingsgrepen van voren en van achte ren, gepaard gaande met een eindklem of eindworp, gedemonstsreerd, waar na de ceintuurgrepen, kin- en beenwor pen aan de beurt kwamen. Mej. Boon liet zien dat ook het zwakke geslacht zich tegen aanvallen kan wapenen! Het hierop volgende judogevecht tussen de heren Kuilman en Veldhui zen, waarbij uitdrukkelijk was aange kondigd, dat beiden zouden trachten een puntje te behalen, eindigde met de gewilde stand 3—3. Technisch stond de heer Veldhuizen veel hoger en als men dat niet tot uiting wilde laten komen was het beter geweest, het op deze wijze aangekon digde judogevecht achterwege te la ten. Het liep tegen middernacht toen de heer Dekker de sportavond met een enkel woord sloot. (Advertentie. Med.) DSS 2, verzwakt door invallers en bovendien met twee man uitkomende, heeft het afgelopen weekend slechts met moeite over IVA 5 kunnen zege- vieren. De Alkmaarders scoorden 6—4. Het enige werkelijke tegenpuntje van IVA kwam van de hand van E. Boots man, die Van Spanje in twee games versloeg. De besommingen van Zaterdag wa ren: loggers: KW 122 f 5620; 22 f 5320; 37 f 1950; 147 f 1460; 70 f 2300; 47 f 4120; 140 f 900; 5 f 950; 32 f 2850; 170 f 1890; 138 f 160; 157 f 790; 86 f 520; 161 f 1450: 28 f 1070; 16 f 2720; 155 f 2370; 107 f 1700; 59 f 910; 26 f 1580; RO 2 f 1280; HD 79 f 7230; kotters: KW 10 f 1950; 34 f 2640; BU 33 f 1250. De Hoornse tafeltenniswereld be leefde Zondag een hoogtijdag. De tien sterkste heren uit het district maak ten namelijk in een felle strijd uit, wie van hen op het ogenblik wel de beste was. De verwachtingen waren vooral in het Hoornse kamp hoog gespannen. Want Visser, die reeds tweemaal ach tereen de uitgeloofde beker* in de wacht sleepte, was goed in vorm. En als hij weer won, kwam de beker de finitief in zijn bezit. Jammer was het dat twee uitsteken de Hoornse spelers verstek mosten la ten gaan. Zowel Kooy als Wever kon niet van de partij zijn. Daarmee stegen de papieren van Visser, die met zijn clubgenoot Beukman, als de grote fa- De volleybal-wedstrijden van verleden week hebben zich gekenmerkt door onverwachte uitslagen. In de eerste klasse verloren de Adelborsten van W.S.O.V.; een fraaie prestatie van laatstgenoemde ploeg. De Adelborsten waren technisch veel en veel beter dan hun tegenstanders, maar het spel was volkomen onpro ductief en de Instituutbewoners misten bovendien alle concentratie. Alles werd te gemakkelijk opgevat. W.S.O.V. daarentegen speelde zeer enthousiast en ern stig, waardoor de overwinning werd bevochten na drie sets, waarvan de cijfers waren 15r-12, 1115 en 1510. De agenda voor de morgenavond te houden raadsvergadering is inmiddels uitgebreid tot twee en veertig punten. Eén, der onderwerpen, die aan de agenda zijn toegevoegd, is het plan om enige braakliggende binnenterrein in Oud Den Helder te doen beplanten door 'werkloze handarbeiders. Hiermee zal een bedrag van f 22.000 gemoeid zijn, welke kosten kunnen worden bestrede» uit een reeds uitgetrokken post „Kos ten van werkverruiming" op de be groting voor 1952. Een nieuwe voordracht is ingediend voor de benoeming van beheerders (vader en moeder) van het gemeente lijk verpleeghuis te Huisduinen. Als nummer één staat het echtpaar J. p. Boekestein—Jorrisma te Schagen en als nummer twee het echtpaar IJ. Sper- ling—Thijssen te Den Helder. Door het periodieke aftreden van mevr. D. van Loo—Tjepkema en de heer A. M. Engelmann ontstaan per 1 Januari 1952 twee vacatures in het college van regenten van „Het Alge meen Weeshuis". Ter voorziening hier in zijn de beide volgende vacatures opgemaakt: a. 1. mevr. D. -van Loo— Tjepkema, 2. mevr. J. J. D. van der Plaat—Kater; b. 1. de heer A. M. Engelman, 2. de heer M. H. Klerk. Op 1 Januari 1952 zijn mevr; C K. SchreuderTiel'mans en de heer R N van Os aan de beurt van aftreden als bestuurslid van „Maatschappelijk Hulpbetoon". Ter voorziening in deze vacatures zijn de volgende dubbeltal len opgemaakt: a. 1. mevr. C. K. Schreuder—Tielemans, 2. mevr. H. J. van der VaartOostendorp; b. 1. de heer R. N. van Os, 2. de heer J. C. van Amersfoort. In de vacatures van de heren L. Tigchelaar en I. van Soest aan de openbare lagere school nr. 1 te Julia- nadorp is ten dele voorzien door de benoeming van de heer K. Donkers. Ter voorziening in de andere vacature hebben B. en W. de volgende voor dracht opgemaakt: 1. J. Buijs te Den Helder, 2 P. Groot te Den Helder. Tenslotte vragen B. en W. de mach tiging van de raad, om zo nodig de van gemeentewege voorgeschoten kosten van herstel van door oorlogsgeweld beschadigde percelen langs gerechtelij ke weg te doen invorderen. Rijks- aanbe- Door de directie van de werf wordt op 18 December steed het maken van de fundering met de skeletopbouw, vloeren enz. voor de uitbreiding van de afdeling Werktuig bouw der Rijkswerf. De Zaterdag in Den Helder gehou den „Italiaanse collecte" van het Rode Kruis heeft f 943.27 opgebracht. Heden- en morgenavond is de Ro de Kruis-tentoonstelling van Welfare- werk in het Militair Tehuis aan de Kanaalweg van half zeven tot tien uur geopend. HKV verraste door technisch goed spel tegen Pro Patria, waardoor de eerste overwinning in deze competitie werd behaald. We zullen hopen dat HKV op deze wijze blijft doorspelen; de enige manier om tot beter spel te komen. In klasse 3A wist HCSC 2 van HMC te winnen, waardoor HMC en Fiscus 1 weer gelijk kwamen te staan. In 3B werd de strijd om de bovenste plaats voorlopig beslist in het voordeel van WOSV 3, dat Fiscus versloeg. Bij de dames blijft HAV de topploeg; ditmaal moest Zeemacht het onderspit delven. Zeemacht 2 deed het beter en won gemakkelijk van HKV 3. De uitslagen waren: Heren 1; WOSV- Adelborsten 1 15-12 11-15 Pro Patria 15-8 15-4. Heren 3A: HMC-HCSC 5-15. Heren 3B: 15-10; HKV- 2 7-15 15-12 16-14. WOSV 3-Fiscus 2- 15-12 Dames 1: Zeemacht 1-HAV 5-15 9-15. Dames 17 2-HKV 3 15-3 bij de dames 2: Zeemacht 15-0. De competitiestanden luiden thans als volgt; lste klasse: HAV 5 gesp. 10 pnt; PP 4 gesp. 6 pnt; Zeemacht 5 gesp. 6 pnt; HKV 3 gesp. 4 pnt; PP 2 4 gesp. 0 pnt; Hermes 5 gesp. 0 pnt. 2e klasse: Zeemacht 2 7 gesp. 8 pnt; HKV 2 3 gesp. 6 pnt; HAV 2 4 gesp. 6 pnt; HCSC 2 3 gesp. 4 pnt; HCSC 1 4 gesp. 4 pnt; HMC 5 gesp. 4 pnt; Her mes 2 2 gesp. 2 pnt; MarMag 5 gesp, 2 pnt; HKV 3 3 gesp, 0 pnt. De Nederlandse kustvaarder „Nanny", die enige dagen in Nieuwe diep heeft gelegen in afwachting van heter weer, zette gstermiddag de reis naar Lidkoping (Zweden) voort. Het is morgen hoog water om 11.45 en 23.30 uur, en laag water om 5.45 en 17.30 uur. concurrent Het bleek strijd ver- voriet gold en de lastige Kooy niet zou ontmoeten, dan ook al spoedig dat de moedelijk wel tussen deze beide spe lers Visser en Beukman uit de overgangsklasse zou gaan. Het werd evenwel duidelijk, dat ook de Helderse speler Weemhoff in prima conditie was; lange tijd bleef deze speler uit de Marinestad tot de kanshebbers be horen. Visser had de grootste moeite met Weemhoff; de cijfers 1621; 21—17 22—20 duiden er op, dat het verschil gering was. Beukman wist weliswaar in twee games te winnen van Weem hoff, maar ook hier was het verschil niet groot (21—16, 21—16). Er was nog een speler, die in dit tournooi van zich deed spreken, en dat was invaller Schneiders. Deze jeugdige Hoornse spe\er, die in de plaats van Kooy meedeed, boekte verscheidene successen. Met de Alkmaarder Piederiet en de Helderse Oosterbeek deelde hij in de eindstand de vijfde, zesde en zevende plaats. De Alkmaarder Mannes, die voor Wever inviel bracht er minder van te recht. Hij verloor al zijn partijen en bezette de laatste plaats. Nummer negen werd de Horenaar v. d. Eyden, die kennelijk zijn dag niet had. De Helderse speler Sinjewel slaag de er in drie partijen te winnen. Van der Eyden verloor van hem met 21—12. 2110, Mannes werd in drie games ver slagen (19—21, 21—14, 21—6) en bij Oosterbeek waren de cijfers 2116, 15— 21, 2116. Daarmee bereikte de Helder se de achtste plaats. De drie gelijkwaardige krachten Pie deriet, Oosterbeek en Schneiders noem den wij reeds. Langius kwam op de vierde plaats en Weemhoff op de derde. De strijd om de titel werd dus in de laatste partij tussen Beukman en Vis ser beslist. Beide hadden acht partijen gewonnen en de winnaar mocht zich voor een jaar kampioen van Hollands Noorderkwartier noemen. In de eerste game leek de titelhou der Visser regelrecht op een nieuw kampioenschap af te stevenen, 21M liet niets aan duidelijkheid te wensen over. Des te onbegrijpelijker, dat de Hoornse Crack de strijd ten slotte nog verloor. Het lijkt ons, dat de oorzaak daarvan niet anders gelegen kan zijn dan in gebrek aan concentratie. Wantin de tweede game waren de rollen precies omgekeerd; Beukman zegevierde met 21—13. In de beslissende game wist Visser na een aanvankelijk grote achterstand de nederlaag nog in een fel slot-offen- sief dragelijk te maken. Beukman ze gevierde met 21—16 en mocht na afloop de beker uit de handen van de districts bestuurder Van der Gulik in ontvangst nemen. Tot slot laten we nog even de eind stand met het aantal gewonnen Par" tijen volgen: 1- en kampioen Beukman 9 gew.I 2. Visser 8 gew.; 3. Weemhoff 6 gew.; 4. H. Langius 5 gew.; 5, 6 en 7. N. Oos terbeek, W. Piederiet en A. Schneiders elk 4 gew.; 8. J. Sinjewel 3 gew.; 9. J- J. v. d. Eyden 2 gew. en 10 Mannes 0. VISSERIJBERICHT URK, 30 Nov. Door dertig vaartui gen werd aangevoerd: 1620 pond snoek baars, 0.79—0.80; 169 pond rode baars 0.75; 5 pond karper 0.33 en 793 Pond blei, 0.06. Alles per pond.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2