BEEMSTERBOER r Stad en Omgeving „Stowanieuw type wasmachine van Helderse origine „Het licht dat verdween een harde maar sympathieke film Bekendmaking van Db Leydenaar O.S. en O. inviteerde Sinterklaas op afscheidsmiddag in de Cantine Nieuws uit Wieringen GERO- ZiLVER „Doornbosch" verirokom vier uur naar Spanje IN HET KORT Aanrijding met goede afloop Sport van ladder brak Toch een stofzuiger bij het wassen te gebruiken „De klokkenluider van de Notre Dame" in Casino PREDIKBEURTEN Zwaardvis en Bruinvissen vanavond weer in actie Voor HCSC werden twee wedstrijden uitgesteld Hervormde jeugddienst V. Gedeukte spatborden „Van mens tot mens" In gebouw Palmstraat Tussen Haaks en Kuitje WASDAG GEEN MARTELING MEER! Eén avond „Harvey" in de Witte-bioscoop Mond- en klauwzeer breidt zich uit Burgerlijke stand Komen en gaan Urk PREDIKBEURTEN OTV met „De metalen Eva" !®S> De ruimste sortering vindt U bij Petten Ouderwets Sinterklaasfeest De Schager markt Schilderijen toch door Alkmaar aanvaard met gepast geld betaES fijne 10 cen' VRIJDAG 7 DFX V'5i;K 1951 Sint Nicolaas deed Zaterdag zijn intocht met een marinevaartuig, ook zijn officiële vertrek uit Den Helder ging per oorlogsbodem, zij het ook met een on gewapend opleidingsscheepje, Hr. Ms. „Doornbosch" P 882. Uit erkentelijk voor deze medewerking van de Koninklijke Marine voldeed de Sint gaarne aan het verzoek van O. S. en O., om op de laatste middag van zijn aanwezigheid in Den Helder het Sinterklaasfeest voor de kinderen uit marinegezinnen bij te wonen. De kleintjes (van drie tot en met zes jaar) vulden de Marine-cantine met een ongekend jeugdig geroezemoes. Het zal de kinderen niet zijn opgeval len, dat de stafofficier O. S. en O., de luitenant ter zee der eerste klasse L. D, de Kroon, tijdens bet bezoek van Sinterklaas niet in de zaal was. De volwassenen onder de feestgangers be grepen die afwezigheid De verschijning van de Sint, die van twee Zwarte Pieten vergezeld was, vormde natuurlijk het hoogtepunt van de middag. Op Ge hem eigen gemoe delijke wijze wist de bisschop contact met de jeugd te leggen. Enkele uitver korenen riep hij bij zich, maar voor allen had hij een presentje meegeno men. Ook aan versnaperingen ontbrak het niet. Met een poppentheater, het optreden van een goochelaar en sneltekenaar, en harmonicaspel van de heer Boot wer den de kinderen aangenaam bezig ge houden. Het spreekt vanzelf, dat ook ruimschoots gelegenheid bestond voor het zingen van Sinterklaasversjes. Toen Sint Nicolaas om vier uur aan boord van de „Doornbosch" stapte, stond de hele schaar aan de haven op gesteld om hem een welgemeend „vaarwel" toe te zingen. Het scheepje Voor de personeelsvereniging „Werken en Ontspanning" wordt op Vrijdag 14 December een E.C.A.-film- avond gegeven in het zaaltje van „El- gawa"; voor dezelfde vereniging Komt Willem van Iependaal op Woensdag 9 Januari spreken over „Volkstaal en volkshumor". De acteur Jan Musch treedt van avond op voor de Helderse Volksuni versiteit, in een voordrachtavond in „Casino". Vanmiddag om half vijf begint het Sinterklaasfeest voor de speeltuin jeugd van 6 t.m. 12 jaar in het clublokaal van de speeltuin Vogelwijk, de twee de voorstelling begint om half zeven. De oudere kinderen uit de andere afde lingen vieren het feest morgenmiddag in „Casino". De watersportvereniging „Helder Willemsoord—Nieuwediep" houdt Dinsdagavond 11 December haar jaar vergadering in de zaal van 'de heer Siebeling, Javastraat. In café Woud aan de Binnenhaven beginnen Dinsdagavond 11 December de finales om het persoonlijk biljart kampioenschap derde klasse. Voor de Friese vereniging „Gys- bert Japickx" wordt op Donderdag 13 December een toneelavond gegeven in „Casino". De heer H. C. N. reeds met zün auto op de Rijksweg ter hoogte van de Spoorbrug, in de richting van Den Helder. Links van hem, op het rij wielpad, speelden drie kinderen, waarvan er één plotseling achter een bal aan de rijweg over liep. De wagen reeds met een snelheid van ongeveer zestig kilometer, zodat de bestuurder niet tijdig meer kon stoppen. Het jon getje liep tegen de linkervoorzijde van de auto aan en bleef tussen het spat bord èn de motorkap liggen, tot de wagen veertien verder tot stilstand kwam. Dokter Swaters, wiens assis tentie telefonisch werd ingeroepen. Was spoedig ter plaatse en constateer de, dat het kind wonder boven wonder geen letsel had opgelopen. werd nagewuifd tot op de rede, waar Sint Nicolaas nog een ererondje liet varen langs de voor anker liggende torpedobootjager Hr. Ms. „Piet Hein". Later op de middag volgde voor de oudere kinderen een filmvoorstelling, tijdens de pauze waarvan ook versnape- peringen en presentjes werden uitge reikt. Alvorens Sint Nicolaas zich in scheepte, had hij nog gelegenheid ge vonden voor een kort bezoek aan de Ziekenboeg, waar de patiënten door hem op hartelijke wijze werden ont haald. Twee schilders hchi gewond Bij de in aanbouw zijnde lagere school aan de Fazantenstraat zUn twee schilders van een steiger gevallen, doordat de sport van een ladder brak. De heer L. en zijn zoon werden daar bij licht gewond en moesten naar het geniccntc-zickenhuis worden overge bracht. De schilders waren bezig met het inzetten van ruiten. Zij hadden daar toe op enige afstand van elkaar twee ladders neergezet, met op de twaalfde sport éen z.g. „stoeltje". Een over bei de „stoeltjes" gelegde plank fungeerde als steiger. De heer L. Jr. begaf zich met enige ruiten via de rechter ladder naar boven. Zijn vader wilde het ma teriaal aanpakken. Op dat moment brak tengevolge van de zware belas ting, de sport die het stoeltje droeg, af bij een verraderlijke kwast. De heer L. kon het ziekenhuis kort na aankomst weer verlaten, zijn zoon, die snijwonden aan het rechterbeen had opgelopen, moest ter observatie in „Parkzicht" blijven. Men heeft al menigmaal geëxperimenteerd om een wasmachine te contrueren, waarbij profijt kon worden getrokken van een stofzuiger. Het wilde niet best lukken, omdat deskundigen het gevaar van kortsluiting te groot achtten. Daarom maken wij met genoegen melding van het feit, dat een Helders ingezetene octrooi heeft aangevraagd op een vinding, waarbij zonder enig risico de blaaslucht van •een stofzuiger bij het doen van de was kan worden gebruikt. De „Stowa" is een heel simpel appa raat. Het is van buiten een normale wasketel, waaraan op enige centi meters afstand van de zijwand een ver ticale buis is gemonteerd. Aan het mondstuk bovenaan de buis kan de slang van de stofzuiger worden beves tigd. Aan de onderzijde van de ketel is de buis haaks omgebogen en naar bin nen gevoerd, tot midden op de bodem De uitmonding bevindt zich onder een cirkelvormige metalen plaats, die van vele kleine perforaties is voorzien. Deze plaat rust los op steuntjes, die op de bodem van de wasketel zijn gesol deerd. Een dame, die zo'n „Stowa" in ge bruik heeft, verklaarde ons, dat de was in de ketel binnen tien minuten prachtig schoon is. Het kost naar ver houding weinig zeep en het wasgoed heeft niets te lijden, omdat het op de zelfde plaats blijft. Onze verslaggever, die op technisch gebied geenszins een Vele stadgenoten hebben de uitste kende film „De klokkenluider van de Notre-Dame", die naar het gelijknamige boek van Victor Hugo werd vervaar digd gezien. Zij zullen zich ongetwij feld de figuur herinneren van de ge bochelde Quasimodo, die zo meester lijk door Charles Laughton werd ge speeld. Naar hetzelfde boek is ook een to neelstuk in vijf bedrijven geschreven, waarmee op het ogenblik de toneel groep van Dick van Peursen een tour- née door ons land maakt. Zondagavond komt het gezelschap naar Den Helder, om „De klokkenluider van de Notre- Dame" in Casino op de planken te bren gen. De voorstelling begint om acht uur. Zondagmiddag om drie uur wordt in Casino een kindervoorstelling gegeven. De jeugd zal dan kunnen genieten van een toneelstuk, geschreven naar het sprookje van „De gelaarsde kat". ZONDAG 9 DECEMBER DEN HELDER: Ned. Herv. Gem., Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch (jeugddienst), Palmstraat 10 uur ds. Borghardt, 19 uur de heer Wanders; Huisduinen 19 uur ds. Borghardt (H.- Avondmaal). Geref. Kerk, Bethel- kerk, 9.30 uur ds. Swen <H. Avondm.), 14.30 uur ds. Swen (H. Avondm.), 17.30 uur ds. Swen (Dankz.); Rehobothkerk 10 uur ds. Hamming (H. Avondm.), 17.30 uur ds. Hamming (Dankz.). Oud Geref. Kerk, Hoogstraat. 10 en 17 uur en Donderdag 19.45 uur ds. Groene- wegen. Geref. Gem., Vrijdagavond 7.30 uur ds. P. J. Dorsman, Ned. Horv. pred. te Schelluinen. Geref. Kerk, Weststraat, 8.30 en 17 uur ds. F. Tol lenaar (bed. H. Avondm.) Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laat ste dagen, Weststraat. 10.30 en 17 uur dienst. Doopsgez. Gem., Kerkgraeht. 10,30 uur ds J. J. J. van Sluis. Oud Kath. Kerk, Middenweg, 10 uur Heilige Mis. Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbel kring; Donderdag 19.30 uur vrouwen- krans; Zaterdag 20 u. openluchtsamen komst (Visbuurt), 21 uur bidstond. Chr. Geref. Kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Luth. Kerk. Wezen straat, 10,30 uur dr J. A. Stellwag. JULIANADORP: Ned. Herv. Gem 10 uur ds. H. J. Trommel. Geref Kerk, v.m. geen dienst, 14.15 uur ds. Ham ming (H. Avondm. en Dankz.) CALLANTSOOG: Ned. Herv. Gem., 19.30 uur ds. H. J. Trommel. Vrije Evang. Gem., Hoogstraat. 10 en 17.30 uur cand. Van der Molen van Oude Biltzijl, 12 uur Zondagsschool. Vanavond komen in het zwembad op de Rijkswerf onze beide Helderse wa- terpolo-ploegen weer te water. Zowel de Bruinvissen als de Zwaardvis binden de strijd aan met Kroosduikers uit Westzaan. Voor de Bruinvissen, die het eerst aan boden komen, is een wedstrijd tegen de Kroosduikers altijd een zware opgave. Wij zijn dan ook benieuwd wat zij ervan terecht zullen brengen. De Zwaardvis moet tonen, dat de overwinning op Nereus 2 geen „Uit schieter" is geweest. Van het oorspronkelijk voor H.C.S.C. vastgestelde programma kan slechts één wedstrijd doorgang vinden. Alleen ae A-adspiranten komen in het veld en wel in Julianadorp tegen J.V.C. a. De jongens vertrekken om half drie van garage Moorman. De wedstrijden HCSC 2DEK 1 en HCSC 3DEK 2 zijn uitgesteld, om dat de gasten niet op tijd in Den Helder aanwezig kunnen zijn. Zondagmorgen om half elf wordt in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat weer een Hervormde jeugddienst gehou den. Ds. C. J. Rasch zal op deze bijeen komst spreken over het onderwerp „Losmaking der gevangenen". Niet al leen jongeren, ook ouderen zijn wel kom. EERVOL ONTSLAG BIJ DE K. M. Bij Koninklijk besluit is, te rekenen met ingang van 16 October 1951, de kapitein-lt. ter zee B. J. Velderman be vorderd tot kapitein ter zee. Tevens is hem op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag uit de zeedienst ver leend. onder benoeming tot kapitein ter zee bij de K.M.R, leek is (en geen aandelen heeft in wasmachine- noch in stofzuigerfabrie-' ken....), kreeg de overtuiging, dat gevaar voor kortsluiting uitgesloten is. uiteraard met die verstande dat nor- tnale weldenkende mensen het appa raat bedienen. Het spreekt vanzelf, dat men de stofzuigerslang niet moet aan sluiten aan de kant, waar de stofzui ger zuigt.... Houdt men deze simpele eis voor ogen dan kan, dunkt ons, in derdaad met deze „Stowa" een kind de was doen! H. NtVILLE HART SCHOEMAKER Herengracht 406, Amsterdam-C. Tel. 37614. Specialisten in alle uniformen voor de Koninklijke Marine. Verwerken uitsluitend eerste kwa liteit Krantz-lakens, serge en whipcords. Bezoeken geregeld Den Helder. Op aanvrage te ontbieden. (Advertentie, Ing. Med.) De bestuurder van een personenauto, die over de Spoorgracht in de richting van de Bassingracht reed, merkte bij de Botbrug te laat een andere wagen op, die uit de Nieuwstraat naderde en dus voorrang had. De bestuurder van deze personenauto remde krachtig en kwam midden op het kruispunt tot stilstand. Een kleine botsing was ech ter niet meer te vermijden. De Ci- triën, die uit de Nieuwstraat kwam, kreeg een deuk in het linkervoorspat- bord, de andere wagen kwam met een gedeukt rechtervoorspatbord uit deze onvrijwillige ontmoeting. De afdeling Den Helder van de NCGOV geeft op Dinsdag 11 December in het evangelisatie-gebouw aan de Palmstraat een voorstelling van de be kende film „Van mens tot mens", die de levensgeschiedenis van Henry Du- nant tot onderwerp heeft. De avond voorstelling begint om acht uur. 's Mid dags om vijf uur wordt voor de kin deren gedraaid „De kleine zwerver". Het is morgen hoog water om 2.40 en 15.40 uur, en laag water om 9.30 en 21.35 uur. De temperatuur van het zee water was 8.3 graden Celsius. \V(j leveren een PRIMA HOUTEN OF METALEN WASMACHINE op maandelijkse termijnbetaling. Vraagt vrijblijvend inlichtingen of demonstratie. Brieven onder no. 24, bureau van dit blad. (Advertentie, Ing. Med.) Van hedenavond tot en met Donder dagavond, de gheele week dus, wordt in de Tivoli-bioscoop de veel besproken film „Het licht dat verdween" ver toond. Woensdagmorgen werd daarvan een extra voorstelling gegeven, die on der andere door burgemeester en me vrouw Rehorst werd bijgewoond. Voorts waren aanwezig de commissaris van politie, ^e heer A. Hensums, de hoofd inspecteur van politie, mr. J. Blanken, een aantal predikanten, leden van het politiecorps en verpleegsters. Vergeten wij niet de talrijke ouden van dagen, die van de directie van Tivoli eveneens een uitnodiging hadden ontvangen. Bij een verraderlijke overval door Duitse scherpschutters in Tunis raakt sergeant Larry Nevins dicht bij de slaap gewond. Na een gedegen onder zoek staat vast, dat hij voorgoed blind zal blijven. En daarop nu is BrightVic- tory (Het licht dat verdween) geba seerd. De .camera volgt nauwgezet de lijdensweg van de jongeman, die zich niet met zijn lot kan verzoenen. In een hospitaal wordt het uiterste voor hem gedaan, de modernste hulpmiddelen worden te baat genomen, maar het wrede pad lijkt onbegaanbaar. Wan neer Judy in zijn leven komt en boven dien blijkt dat Larry intuïtief de aan wezigheid van grote obstakels op zijn weg bemerkt, dan, eerst dan vindt hij de moed zich van voren af aan door het leven te slaan. Mark Robson voerde de regie over deze realistische en boeiende rolprent, die eenzelfde strekking heeft als de film „Mannen", waarin verlamde oor logshelden het onderwerp vormen. Prachtig aangevoeld is de vriendschap tussen Larry en de neger Joe Morgan. Larry weet niet dat zijn beste vriend een kleurling is; beiden zijn blind. Bei den missen het gezichtsvermogen; zij zijn gelijkwaardige mensen. Robson heeft na „Champion" opnieuw bewe zen een gave en soms harde film te Peggy Dow (Judy) en Arthur Ken- nedy (Larry) spelen de hoofd rollen in de indrukwekkende film „Het licht dat verdween". kunnen maken, ontroerend en sterk. Dit verhaal van Baynard Kendrich wordt gespeeld door Arthur Kennedy (Larry), Peggy Dow (Judy), James Edwards (Joe Morgan) en Julia Adams (Chris, Larry's meisje). Deze sympa thieke film mag tot de beste worden gerekend. De Witte-bioscoop was gisteravond bijna geheel bezet, toen daar een voor stelling werd gegeven van „Harvey", een kostelijke film met James Ste- wart in de hoofdrol. Hoewel het de eerste en laatste vertoning gold, willen wij toch even ingaan op deze originele geschiedenis, die onder regie van Hen ry Koster naar het bekroonde toneel stuk van Mary Chase tot stand kwam. Elwood P. Dowd is in Glendora een vreemde snuiter. Wie zou dat niet vin den, wanneer men weet dat hij altijd vergezeld is van een levensgroot (on zichtbaar) konijn? De bewonderaars van James Stewart kunnen zich voor stellen welke mogelijkheden hier voor een acteur als hij zijn uit te buiten. En het vreemde is, dat ten slotte zelfs de directeur-geneesheer van een psy chiatrisch inrichting er van overtuigd is, dat Harvey er is! Zo komt het, dat het konijn blijft bestaan, want wan neer het mocht „verdwijnen", dan zou voor sommigen de wereld troosteloos zijn. Jammer, dat deze dwaze rolprent in Den Helder slechts één vertoning be leefde. In de voornaamste rollen zag men, behalve Stewart, onder andere Josephine Huil (Dowds „énige" zuster) en Peggy Dowd. Ook op Wieringen breidt het mond en klauwzeer zich thans snel uit. Na een eerste licht geval in September, de den zich de laatste weken zeven nieu we gevallen voor en wel onder net rundvee van: J. Lont Ez. Stroeëiweg 21' P. Stigter, Poelweg; J. de Jongh, Koningsweg; N. C. de Vries, Wester- landerweg; H. N. Hermans, Gesterweg; E. Bais, Westerlanderweg en A. J. Swacrts, Stroeërweg. Sedert het voor jaar 1949 hadden zich alhier geen ge vallen voorgedaan. Geboren: Anna Gezina, d. v. G. Nie- land en A. Heikens. Ondertrouwd: A. Kamst en T. Bak ker; J. van der Kaap en T. Koorn. Gehuwd: T. H. Boersen en E. Wou denberg; C. Monshouwer en W. Vonk; A. Loer en T. Rotgans. Overleden: Simon Davids, 79 jaar, weduwnaar van T. Appel. Ingekomen. L. F. Gielis van Alk maar; F. Maaskant van Groningen, mej. J. J. Z. Scheurwater van Est en Opijnen; D Nagel en gezin van Maars- sen; mej. Z. Vlaar van Harlingen; W. J. C. de Jongh van Amsterdam; H. van Empel van Maartensdijk; J. 'Geuse broek van Sijbekarspel; mw A. H. GeusebroekBakker van Hoogwoud. Vertrokken: A. Kooiman en gezin n. Castricum; A. A. Visser n. Schiedam; mej. J. Jansen n. Bennebroek. J. van Dijk en gezin n. Vreeland; mej. D. M. Bakker n. Appingedam; S. van der Velde n. Emmen; J. Koorn n. Texel. EERSTE WEDSTRIJD VAN BRIDGECOMPETITIE In de eerste ontmoeting voor de in federatief verband (West-Friesland) gespeelde clubcompetitie tussen Me- demblik, Venhuizen, Hoorn. Enkhui zen, Hoogkarspel, Spierdijk en Wierin gen, kwam Wieringen in eigen huis met twee 16-tallen uit tegen Hoogkar spel 1 en 2. De volle winst bleef op Wieringen. Wieringen I won met 26 punten (137111); Wieringen II met slechts 2 punten (9694) WIERINGEN OFFERDE MïïJb De in deze gemeente gehouden col lecte ten bate van de vereniging „Draagt Elkanders Lasten" heeft netto 308,82 opgebracht, die ten bate van het Nationaal Bureu voor Reclassering had een netto opbrengst van 339,62. B. en W. verleenden vergunning tot het hoi.den van collecten in 1952 aan de Stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijeen" en aan het Natio naal Bureau voor Reclassering. BOUWVERGUNNINGEN B. en W. hebben vergunning ver leend aan de heer A. Klein te Ooster- land en aan de heer Joh. ten Bokkel tot het bouwen van een bergplaats voor fruit aan de Hollebalgweg. Ger. Kerk Noord, 9 en 11 uur; ds. K. Dekker van Enkhuizen; 2.30 uur; ds. A. Koffeman van Nederhorst den Berg; 5 uur: ds. Doorenbos. Geref. Kerk Irene: 9 en 11 uur: ds. A. Koffeman; 2 30 uur; ds. Doorenbos; 5 uur ds. K. Dekker. Geref. Kerk (onderh. art. 31 k.o.) 10 en 5 uur ds. De Boer. Chr. Ger. Kerk: 10 en 5 uur: ds. Den Hartog. Ned. Herv. Kerk, 10 en 5 uur: ds. Lasschuit. Ger. Bond in Be waarschool, 10 en 5 uur: de heer Vis ser van Naarden. DRIEJARIG KIND VIEL IN TEIL MET HEET WATER Het driejarig dochtertje van J. Post liep zeer ernstige brandwonden op, toen het in een teil met kokend water viel. Onmiddellijk moest het kind naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het levensgevaar is nog niet geweken. INGEBRUIKNEMING GER. KERK OP 24 DECEMBER Op Maandag 24 December zal de ge restaureerde Gereformeerde Zuider- kerk weer in gebruik worden genomen. VISSERIJBERICHT URK, 6 December. Door tien vaar tuigen werd aangevoerd: 498 pond snoekbaars, prijs ƒ0.80—ƒ0.81; 58 pond rode baars 0.77 en 395 pond blei ƒ0.06. Alles per pond. Volgende week geeft de Officieren- toneelvereniging in de Marine-cantine twee opvoeringen van „De metalen Eva", een stuk in ^rie bedrijven, dat wordt aangekondigd als een „nonsen- sicale tragedie". De regie heeft de heer J H. van Dijk. De eerste voorstelling, op Woensdag 12 December, is bestemd voor onder officieren, korporaals en manschappen, met hun genodigden, de tweede voor stelling, op Donderdag 13 December, wordt gegeven voor officieren met hun genodigden. nmenAenleefiijd yaxaniie Vervaardigd van-" zilverwit Giro-metaal* hecht verbonden ma een zware laag zuiver illv« De zaak met de grootste keuze KEIZERSTRAAT 15 TELEFOON 2626 (Advertentie, Ing. Med.) Voor het eerst na vele jaren kon in Petten weer een Sinterklaasfeest wor den gehouden-zoals men dat vroeger gewend was. Van de zijde der ouders was er dan ook grote belangstelling toen ha schooltijd de Sint met zijn ge volg de zaal van „Het Wapen van Pet ten" betrad. Hij werd door de jeugd enthousiast toegezongen, waarna door de kinderen 't zang- en dansspel „Belle fleurtje" op zeer verdienstelijke wijze werd opgevoerd. De meeste jonge „actrices" en „acteurs" hadden niet de minste last van plankenkoorts. Daarna trad gedurende een uur de bekende goochelaar prof. Caki op. Door zijn handige manipulaties deed hij jong en oud versteld staan; dit optreden viel dan ook bijzonder in de smaak. Ten slotte, nadat alle kinderen nogmaals op snoep en chocolademelk waren getrac- teerd, werden door het onderwijzend personeel de Sint moest wegens over stelpende drukte al eerder vertrekken de cadeaux uitgereikt. Een zeer ge slaagd feest; de organisatoren verdie nen alle hulde! De aanvoer van vette koeien was minder dan vorige week met als ge volg, dat de dieren vlug verkocht wer den tegen hogere prijzen. Er was veel vraag. Bijzonder zware koeien werden niet aangevoerd. De prijs per kilogram lag ongeveer 10 cent hoger dan vorigfe week. Hoogste prijs f 2.70. Voorjaars kalvers gingen goed en duur van de hand. Verse melkkoeien waren met kleine aanvoer prijshoudend. Gelde koeien konden hogere prijzen bedingen en liepen tot f 800. Ook voor vaarzen lag ongeveer 10 cent hoger dan vorige week. In pinken was een grote handel, terwijl ook graskalveren graag van de hand gingen. Nuchtere kalveren leven dige handel met goede prijzen. Op de paardenmarkt was zo goed als niets te doen. Op de wolveemarkt was het stug, zowel wat de vette schapen als de overhouders betrof. De handel in big gen was zeer kalm en de prijzen iets zakkend. De aanvoer was: 10 gelde koeien 650 —800, 53 vette koeien 650—980, 11 kalfkoeien 675—875, 8 vaarzen 425— 600, 7 pinken 350500, 3 graskaiveren 150 250, 49 nuchtere kalveren 4065, 40 vette schapen 90—135, 54 overhou ders 80—110, 89 biggen 35—50, 13 konij nen 5—10, Gistermiddag heeft de raad van Alk maar met vrijwel algemene stemmen de veelbesproken schilderstukken met de beeltenissen van H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Wilhelmina aanvaard. Alleen de heren Berkhouwer (WD) cn Van der Borden (CH) alsmede me vrouw Holzmüller (VVD) stemden tegen. Klaarblijkelijk heeft men deze stuk ken, die als eikaars pendant zijn ge dacht, ln combinatie aanvaardbaar ge acht. Ie<JeMeer niogji^k* Qog "fUn,,': e"kele Dieuwe soorten, zo - «W» reclame: „Niet één heeft zulke T 250 gram wanr a|* onze Leydenaar!" standplaats Molenstrm,* OP zaterdag van M N°PPert'

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2