Productschap in overweging 0RD*urr er i+Wa r4s I'im, Pain en l'wii in JIMMY BROWN ALS AUTORENNER m Conferentie der Beneluxlanden had een gunstig verloop V. Storm bracht schepen in nood het De wagen Kloosterbos Vragen over de tunnelplannen Bond van Coöp. Zuivelfabrieken bijeen Ambtenaar voor bedrijfs economisch onderzoek Bi] een Russische aanval ontruiming van Korea Experfs zetien de onderhandelingen voort Jonge veekoopman was spoorloos verdwenen Ontwapeningscommissie voltooit haar werk Nederlandse vredesraad tastte in eigen boezem Vonden Russen middel tegen colorado-kever? Voorlopig nog geen diesels Op Amsterdam-Enkhuizen en Alkmaar-Hoorn Conflict tussen Spaak en mej. Klompé G*> Zwarte Zee" in actie KARSOTERUB Het Radioprogramma MAANDAG 10 DECEMBER 1951 (Van onze verslaggever). De bond van op coöperatieve grond slag werkende zuivelfabrieken in Noord-Holland is Zaterdag in het „Gul den Vlies" te Alkmaar in algemene vergadering bijeen gekomen. De vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer K. Hogetoorn, die memoreerde, dat het bedrijfsleven regelmatig genoodzaakt is maatregelen te nemen tot aanpassing aan de ver anderende omstandigheden van sociale economische en technische aard. Een drachtige samenwerking en onderling overleg is daarbij onmisbaar. De economische toestand van ons land baart grote zorgen en het herstel hiervan wordt geremd door de enorme militaire inspanning. In ondernemers kringen in de zuivel is men bezig zich te beraden over de vorming van een productschap, doch dit werk vordert slechts langzaam, aldus spreker. Verheugend is er op te kunnen wij zen, dat onze handelsbalans de laatste maanden aanmerkelijk is verbeterd. De agrarische export over de eerste drie kwartalen van 1951 is in verhouding tot die periode in het vorige jaar ge stegen met 357.6 millioen gulden. Hiervan komt 249 millioen gulden voor rekening van de veehouderij-sec tor. Er blijkt dan ook een verschuiving plaats te vinden van zuivel naar vlees. „Wij verwachten, dat wij aan de vei lige kant van de regeringsgarantie prijs zullen blijven, maar toch mogen wij niets verzuimen om de kostprijs te verlagen, want wij kunnen onze hoop niet vestigen op de regeringsgarantie. De bond propageert alles, wat de pro ductie kan verhogen en de kwaliteit kan verbeteren en om deze redenen heeft hij thans een ambtenaar beschik baar gesteld voor bedrijfs-economisch onderzoek," aldus de heer Hogetoorn. die de wens uitsprak, dat de fabrieken door toepassing van een uniform sy steem van administratie aan het sla gen van dit werk zullen medewerken. Vijfentwintig van de 31 fabrieken betalen thans de melk naar kwaliteit en door gezamenlijke activiteit is De- reikt, dat practisch 100 pet. van de wei tot waarde wordt gebracht. „De afdeling coöperatieve inkoop groeit regelmatig en in dit verband wees spreker op de bouw van het nieu we magazijn met kantoor aan het Kwa- kelpad te Alkmaar. Wij moeten met el kaar streven naar een verhoging van de omzet", aldus spreker. Hij pleitte voor de ledenwerfactie en memoreerde, dat de bond in 1939 2754 leden telde en 1844 losse leveranciers. In 1950 bedroeg het ledental 5470 en het aantal losse leveranciers 1587. Thans zal getracht worden ook de laatste twintig procent boeren bij de coöperatie te betrekken. Ten slotte wekte de voorzitter op tot eendrachtige samenwerking en bunde ling van krachten met volledig behoud van eigen inzicht. Medegedeeld werd, dat de regering de verlaging van de garantieprijs fot 17,5 cent voor het melkprijsjaar Novem ber 1950—1951 ondanks gefundeerde be zwaren van de Stichting van de Land bouw heeft gehandhaafd. Consternatie in Winterswijk Zonder stemming werd vervolgens besloten in de vacature van de heer J. F. Ooms de heer N. T. Hopman te be noemen in de commissie voor Land bouwcoöperatie. De heer G. C. Stapel uit Opmeer komt in de plaats van de heer J. Zijp in de commissie voor kwa liteitsverbetering, de heer J. Zijp uit Hem vervangt de heer G. Sevenhuysen in de commissie voor de coöperatieve aankoop en in de bouw- en Werktui gencommissie werd de heer C. J. Ver- degaal uit Heerhugowaard herbenoemd. De gemeenten Beets, Julianadorp en Warmenhuizen werden aangewezen tot het vormen van de financiële commis sie voor het nazien van de rekening en verantwoording over 1951. Vervolgens werden aan de directeu ren van de fabrieken te Bobeldijk, Bur- gerbrug, Heerhugowaard en Wognum de zilveren medailles uitgereikt, waar mede zij op de centrale kaaskeuring van de F.N.Z. werden onderscheiden. De bedrijven in Wieringerwaard, Ju lianadorp, Hoogkarspel, Asseldelft, Op meer en Bamestra ontvingen een bron zen medaille. De fabrieken te Binnen- Wijzend, Julianadorp, Lutjewinkel en Wornjerveer ontvingen medailles als bekroning van hun inzendingen op de bonds-yoghurtkeuringen in 1949 en 1950 Vanzelfsprekend zijn de tunnelplan nen bij Velsen en bij Amsterdam ook ter sprake gekomen bij het afdelings- onderzoek van de provinciale begro ting voor 1952. Gevraagd werd o.a., of Gedeputeerde Staten iets kunnen doen om daarin snellere voortgang te bren gen. Tevens vroegen vele leden hoe het college denkt over het tunnelplan Buitenhuizen van ir. Kaars Sijpesteyn, waaromtrent ir. Klinkhamer zich zeer gunstig heeft uitgelaten. Zou dit plan uitvoerbaar zijn, dan ware het van zeer veel belang voor het Noorden van de provincie. De Amerikaanse senator Wayne Morse heeft verklaard, dat indien de Russische luchtmacht aan een oorlog zou deel nemen, de V.S. gereed zouden zijn om de strijdkrachten van de V.N. uit Korea terug te trekken. In geval van 'n Rus sische aanval wordt een reeds bestaand evacuatieplan ten uitvoer gebracht. „Wij zouden dan terugvallen op posities, die wij kunnen verdedigen en onze aanval richten tegen de kwetsbaarste plaatsen van de Sowjetunie", aldus de senator. TIJDENS de Zaterdag te Brussel ge houden conferentie der Benelux landen zijn in het bijzonder de rap porten bestudeerd, die de deskundigen hebben uitgebracht betreffende de mo gelijkheid om met betrekking tot de Belgische uitvoerbelasting een voor keursysteem vast te stellen voor de Nederlandse en Luxemburgse partners in de Benelux. Na afloop der bespre kingen deelde de Nederlandse minister van financiën Lieftinck mede. dat de onderhandelingen de volgende week door de experts zullen worden voort gezet. In Winterswijk heerste Vrijdag een grote consternatie, toen de motor van een 26-jarige veekoopman, die op weg was geweest naar de markt te Leeuwar den, ergens in het stadje onbeheerd langs de weg werd aangetroffen. Bij navraag bleek de veekoper ook niet met een veewagen verder naar Leeuwarden te zijn meegereden, zoals zijn bedoeling was geweest. Men ver moedde reeds een misdrijf, daar hij, naar men meende, een vrij groot geld bedrag bij zich droeg. Het raadsel werd opgelost toén Zaterdagavond de politie te Berghem in Noord-Brabant telefo neerde dat de jongeman zich daar be vond. Het bleek, dat hij Vrijdagsmor gens in overspannen toestand van huis was gegaan, zijn motor langs de weg had gelegd en op de trein naar Brabant was gestapt. Het geldbedrag, dat in zijn be zit werd vermoed, had hij thuis laten liggen. De jonge veekoopman werd zo spoedig mogelijk weer naar zijn ouder lijk huis overgebracht. De sub-commissie van de Grote Vier voor de ontwapening, die Zaterdag ge durende twee uur en twintig minuten bijeen kwam, hoopt haar werkzaamhe den vandaag te voltooien. Dr. Nervo heeft gedurende het weekeinde een slot- memorandum opgesteld, dat met alle opvattingen van de delegaties rekening zou houden. De commissie zal na de voltooiing van haar werk verslag uit brengen aan de politieke commissie. Voor 80% communistisch Op de dit weekeinde te Amsterdam gehouden nationale vredesconferentie, welke werd georganiseerd door de Ne derlandse Vredesraad, verweet een der sprekers de Vredesraad, dat niet met open vizier werd gestreden, daar niet voldoende tot uiting werd gebracht, dat de Vredesraad voor tachtig procent communistisch is. Een andere spreker zei, teleurgesteld te zijn over het ver loop van de conferentie. Hij had een discussie verwacht, doch hoorde prac tisch slechts getuigenissen. De heer J. Horsmeier, die de confe rentie leidde, zei niet te willen ontken nen, dat in de beweging veel commu nisten zitten, maar betoogde, dat ook vele anderen zich bij haar hebben aan gesloten en een zeker niet mindere ac tiviteit ten toon spreiden. „Tass" meldt dat Russische deskundi gen een middel hebben gevonden om de colorado-kever uit te roeien. Dit middel is volgens „Tass" een langs scheikundige weg bereide stof, die met het ploegen in de bodem wordt ver werkt en dodelijk is voor alle colorado kevers, ook voor de kevers, die. bij het naderen van de winter, een toevlucht in openingen in de grond zoeken. De Belgische minister van financiën Jean van Houtte verklaarde nog, dat de werkzaamheden beter verlopen zijn dan men aanvankelijk had verwacht. De ministers zullen niet meer in ver gadering bijeenkomen en wanneer de deskundigen hun werkzaamheden heb. ben beëindigd zal volstaan kunnen worden met een briefwisseling, zo voegde hij hieraan toe. Al enige tijd doet het gerucht de ron de, dat half Januari de stoomtractie op de lijnen Amsterdam-Enkhuizen-Alk- maar-Hoorn zou worden vervangen door dieseltractie. Bij informatie bij de N.S. bleek ons echter, dat hiervan nog geen sprake is. Ook is het zeer dubieus of met de zomerdienstregeling 1952 de stoomtractie zal worden afgeschaft, zo als wel de oorspronkelijke opzet was. Het gevaar, dat de treinen op de lijn Alkmaar-Hoorn evenals vorig jaar weer gedurende een paar maanden zouden worden vervangen door bussen, schijnt niet acuut te zijn. De Europese Assembleé In dc Europese Assemblée te Straats burg is Zaterdag een conflict ontstaan tussen president Paul Henri Spaak en de Nederlandse afgevaardigde, mej. M. Klompé. In haar functie van rapportrice van de politieke commissie had mej. Klom pé uitvoerig het voorstel verdedigd, om in een besluit van de Assemblée de algemene beginselen vast te leggen, diezouden moeten gelden voor in Europa te stichten gezagsorganen. Toen het rapport najïen korte bespre king rijp voor stemming was, mengde president Spaak zich in het debat en zei te aarzelen om tot stemming over te gaan, daar verschillende punten van het rapport hem niet duidelijk waren. Hoewel de Nederlandse afgevaardigde een nadere, heldere uiteenzetting van de desbetreffende punten gaf, bleef de president bezwaar maken tegen stem ming. Daar de 27 overige leden der po litieke commissie afwezig waren of zwegen en hun rapportrice alleen lie ten bij de verdediging van het uitvoe rige rapport, moest Mejuffr. Klompé zich er ten slotte bij neerleggen en werd het rapport naar de commissie teruggewezen. In de wandelgangen werd de houding van Spaak aan een scherpe critiek onderworpen. Spaak heeft later zijn excuus aan mej. Klom pé aangeboden, doch deze staat erop, dat in de Assemblée officieel verort- schuldiging wordt aangeboden voor wat nu gezien wordt als een openlijke desavouering van een rapporteur van een commissie. Vrsa| de originele flacon Air-Wiek ft f 2.40 (Advertentie, Ing. Med.) DE PAUS SCHREEF EEN BOEK Binnenkort zal een boek verschijnen van de hand van Paus Pius XII, waarin een volledig verslag zal worden gege ven van het ontdekken van het graf van de apostel Petrus onder het hoog altaar van de St. Pieterskerk te Rome. 15. Pim was niet meer te stoppen. Dwars gleed hij over de ski's van de andere gasten heen en daarna gleed hij meteen verder' de heuvel af. „Hé, stoppen", gilde de skileraar hem nog achterna, maar Pim wist helemaal niet, hoe hij dat vor elkaar moest brengen „Afremmen en stoppen", hoorde hij de ski-leraar weer roepén, maar aange zien dit de eerste keer van zijn leven was, dat Pim op ski's stond, kon hij onmogelijk het bevel van de leraar op volgen. „Dat gaat noit goed", riep de ski-leraar angstig, terwijl hij de voort- suizende Pim achterna keek. „Dat loopt verkeerd af". „Dat heb ik altijd wel gezegd", antwoordde meneer Knorre- mans. „Zodra ik vanmorgen dat gegil van dat jongmens hoorde, wist ik dat het met onze heerlijke rust hier ge daan zou zijn. Wat ik U voorspel, dat jongmens breekt vandaag of morgen nog zijn nek. Niets dan onaangenaam heden zullen we ervan ondervinden. Maar Pim hoorde niets van al die op merkingen, terwijl hij langs de helling naar omlaag suisde. „Een leraar, pfff! Ik heb helemaal geen leraar nodig", riep hij overmoedig maarop het zelfde moment vloog hij met zijn skiês in een sneeuwhoop en hoep, daar ging hij. Zijn hoofd in de sneeuw en zijn beentjes in de lucht. Dat was voor de tweede keer die morgen, dat Pim een duik in de sneeuw nam. (Vervolg van pag. 1). Om half twaalf Zondagavond seinde het Duitse schip „Bernard Howald" dat het, negentig kilometer westelijk van IJmuiden machineschade had op gelopen en met langzaam werkende motor dreef. De „Zwarte Zee", die zich op een afstand van 45 mijl bevond, bereikte het 5892 ton metende schip om vier uur en maakte zijn sleepkabel aan de ankerketting van de „Bern- hard Howald" vast. De Duitse schuit maakte haar eerste reis. Even later werd bericht ontvangen dat de reddingboot van Oostmahorn was uitgevaren om hulp te bieden aan een onbekend schip dat ten noordoos ten van Schiermonnikoog in het Hui- vertgat in moeilijkheden verkeerde. De „Orvar" bood hulp aan Het 791 ton metende Britse schip „Trentwood", dat op de Noordzee als gevolg van zwaar weer in moeilijkhe den heeft verkeerd, is Zaterdag op eigen kracht de haven van Yarmouth binnengelopen. Het schip had tevoren om hulp geseind daar de navigatie met grote moeilijkheden gepaard ging. Hierop waren zes sleepboten en andere schepen naar het in nood verkerende schip gevaren om assistentie) te verle nen. Onder hen bevond zich de sleep- 16. De man, die Jimmy Brown in suizende vaart was gepasseerd, heette van huis uit jhr. Constantijn Knuff van Knaffelaer, maar dat wist eigen lijk niemand. Zijn vrienden en hij bezat er zeer velen, daar hij machtig rijk was noemde hem gewoon Gie bel. En onder de naam Giebel had nij zich in de wereld van de automobiel- sport een grote naam verworven. Aan elk auto-evenement, waar ook ter we reld nam hij deel en op deze wijze had hij zich zoveel zilveren bekers en bo kalen verworven, dat hij al driemaal naar een groter huis had mo?ten ver huizen om ze allemaal te kunnen oer- gen. Toen de heer Giebel, die och tend een oefenritje maakte in zijn nieuwe Betha Parisia, eensklaps be merkte dat hij door een ander werd gepasseerd, bekroop hem een gevoel van ergernis en toen de bestuurder van deze auto hem bovendien door het maken van allerlei uitdagende gebaren blijkbaar wilde tarten, ontstak de heer Giebel in kwaadheid. „Ik zal jou leren de draak met mij te steken", bromde hij, en met een energiek gebaar druk te hij zijn gaspedaal zo diep mogelijk in. DOOR MARIORIE VERNON werkt van twee kanten teqe/yk (Advertentie, Ing. Med.j 111) Dat verklaarde zijn oe- zorgdheid van de vorige avond om de netelige situatie waarin ze verkeer den omdat hij in zijn onderbewuste had geweten, dat als er iets mis ging en er een smet op Peta's reputatie zou komen te rusten, hy wel min of meer verplicht zou zijn om iets te doen waarin hij niet veel zin had, met haar trouwen. Neville vond zichzelf een ploert, ter wijl deze gedachten snel door zijn hoofd gingen. Hij had haar gekust, veel aandacht aan haar besteed haar misschien doen geloven dat het hem meer ernst was dan het geval was. „Mispunt!" zei hij vol afschuw te gen zichzelf. „Alsof een meisje als Peta van een huwelijk met jou afhan kelijk zou zijn.... Peta! Het idee al leen is al grappig!" Hij lachte bitter en het meisje aan zijn zijde keek hem verbaasd aan „Wat is er?" „Niets, ik dacht er alleen maar aan hoe verdraaid weinig reden ik heb om trots op mezelf te zijn" legde Ne ville uit. „Dat begrijp ik niet". „Jij weet niet alles". In dit uur van zelf-ontdekking besefte Grant nog iets anders. De reden dat hij niet met Peta wilde trouwen was, dat hij hield van Nan Sylvester „Ik weet dat je erg aardig bent en de rest doet er niet toe", sprak Peta zacht, zijn gedachten doorkruisend Maar het was een vreemde opmer king van hem, vond ze, net alsof er een geheim in zijn leven was waar zij niets van wist. Ineens sloeg de vrees als een bliksemstraal door haar heen, dat hij misschien al die tijd al getrouwd was! Er kon gemakkelijk een vrouw in zijn leven zijn, ergens aan de andere kant van de we reld. Hij had ontkend een donker gekleurde bruid 'e bezitten maar als het nu eens een blanke was? Dan zou Blake Holdcroft haar pas goed uitlachen, dacht ze, slecht op haar ge mak. Hij was er zo volstrekt zeker van geweest dat Neville niet met haar zou trouwen. „Neville, je ben* toch niet al ge trouwd, is het wel? Wat ik heb gezegd heeft je toch niet in ongelegenheid ge bracht?" „Neen, ik ben niet getrouwd", ant- wooordde hij eenvoudig en ze geloofde hem. „We kunnen natuurlijk later eh, ons engagement verbreken", zei Peta voor zichtig, maar ze voelde zich geweldig opgelucht. „Maar het zou voor mij wel veel pret'iger zijn als we de schijn nog een poosje ophielden vind je dat erg?" „Natuurlijk niet". Wat kon hij an ders zeggen, dacht hij, maar hij wens te vurig dat hij wat meer enthousiasme kon opbrengen haar zo vurig en gelukkig in zijn armen kon nemen alsof nou ja, alsof hij Nan Sylvester nooit had on'moet, bekende hij zich zelf eerlijk. „Het zal bést gezellig zijn om ver loofd te zijn voor een tijdje, zelfs al is het dan maar in schijn, denk je ook niet?" prevelde Peta. Haar stem klonk verdrietig en Neville vroeg zich met nog groter zelfverwijt en verwarring af wat ze hem wilde laten denken Peta was verliefo op hem dit beeldige, betoverende meisje was wer kelijk op hem verliefd! Het was on gelooflijk en verbazingwekkend, maar Neville, die zich geheel door Peta om de tuin liet leiden, kon er geen andere verklaring voor vinden. „Denk je ook niet, Neville?" drong ze aan, terwijl haar hart bij zijn zwij gen sneller klopte, en toen draaide hij zich om en keek haar aan Haar ogen waren zacht én glanzend haar mooie mond 4trllde even. Neville wist heel goed wat ze van hem verwach'te, en plotseling kwam het er roekeloos haast buiten zijn wil uit. „Maar natuurlijk. Maar waarom moet het „alsof" zijn, Peta? Als je ze ker weet dat je me zoudt willen heb ben...." „O, Neville liefste, ik ben zo geluk kig!" Tot op zekere hoogte was dat waar; Peta was altijd gelukkig als ze haar zin kreeg, en per slot van reke ning had ze dit al in haar hoofd nog voordat ze de nieuwe eigenaar van Lynford ooit had gezien. Blake Hold croft had het lekker mis gehad, wat zou hij op zijn neus kijken. Impulsief sloeg Peta haar armen om Grants hals en kuste hem, en hij kuste haar heel zacht en teder terug, haas' zoals een broer dat zou doen, want hy was geroerd door haar hartelijkheid en vertrouwen. Peta merkte het ge brek aan hartstocht wel. maar schonk er verder geen aandacht aan. Hij zou nooit een erg vurig minnaar zijn. dacht ze, nou, dat was dan eigenlijk maar een zegen nu ze zelf niet meet dan een. diepe genegenheid voor hem voelde. Hartstochtelijke liefkozingen zou ze van een andere man dan Blake niet hebben verdragen Neville besefte, zodra hij had ge sproken. da* hij een ernstige fout had begaan. Zelfs als hij Nan niet kon krygen was dat nog geen excuus om zich maar gauw met een ander te ver loven. Het was niet eerlijk tegenove, Peta, die warm en hartstochtelijk was haar niets te kunnen aanbieden dal werkelijk waarde had; en het wa< ook niet eerlijk tegenover Nan om al zr neml'emaiïd °nderS in haar p,aats te e" 7 aI had ze hem dan niet wil 'en hebben, dacht hij bitter. (Wordt vervolgd) boot „Humber" van de firma Smit en Co. te Rotterdam. Ook het eerder ge noemde Zweedse schip „Orvar" had aan de „Trentwood" meegedeeld, dat het in een paar uur ter plaatse kon zijn, doch raakte kort hierop zelf in nood. Het dertien ton metende Deense vis sersvaartuig „Ingamarie Kr. 134" dat Zondagmorgen uit Skelskocr naar Nak- slow vertrok, is daar nog niet aangeko men. Zondagmiddag is het schip voor het laatst waargenomen, toen het Al- buen passeerde. Twee mannen op een vlot Radio „Malmö" heeft gisteravond een bericht opgevangen van het Duitse s.s. „August Bebel", waarin gemeld werd dat twee mannen het schip met 'n vlot verlaten hebben in de buurt van Hel- singborg (Zweden). Aan de schepen in de buurt is verzocht goed uit te kijken en berichten door te geven aan radio. Malmö." HAARLEM GEEFT TACHTIG MILLE SUBSIDIE VOOR H.O.V. In afwachting van de uitslag van het onderzoek naar de mogelijkheid om een Noordhollands Streekorkest te vormen, stellen B. en W. van Haarlem de raad voor het subsidie aan de H.O.V. voor het seizoen 19511952 te stellen op f 80.000. „PRESIDENT ROBERT" IN CADIZ Blijkens een in Maastricht ontvangen ansichtkaart vertoeft de „President Ro- bert" sedert 2 December in de haven van Cadiz .(Spanje). DINSDAG 11 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Li turgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35' „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbbuwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 „Sluit de gelederen", vraaggesprek. 13.25 Promenade-Orkest. 14.00 Gevarieerd pro gramma. 14.53 Gram.muziek. 14.57 Klein- koor. 15.20 Gram.muziek. 15.30 Zieken- lof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zender sluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: Prof. Dr. J J. Fahrenfort: „India" 19.00 „Hier is vrij Europa". Vaudeville programma. 19.30 Gram.muziek. 19.40 „Dit is leven", cau serie. 19.50 Gram.muziek. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Philharmonisch Orkest. 21.10 Actualiteiten. 21.20 Viool en piano. 21.50 De Radiodokter. 22.00 Om roeporkest, -vrouwenkoor en solisten. 22.15 Huldigingsconcert Rosa Spier. 22.35 Gesprek met m(jn zoon". 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond gezin", causerie. 23.2524.00 Gram.muziek. HILVERSUM U, 298 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9 10 Morgenwijding 9.25 Gram.muziek. 9.30 „De Groenteman" 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radio Volks universiteit: Dr. J. C. A. Fetter bespreekt de roman „Barabbas" van Par Laker- kvist. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Sopraan, bariton en piano. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor het platte- M d' 12 40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek 13.20 Dans- °ïn' e" sollsten '3-50 Gram.muziek. 14 00 Voor de huisvrouw. 14.30 Gram. muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.- ?nU<i»el<' Onze Amerikaanse Buren. 6.0.3 Kinderkoof. 16.30 Ze..dersluiting. N'euws. 18 15 Amusementsmuziek. t'40 Surlnaame Volksmuziek. 18.55 Voor ae kinderen. 19.00 Pianospel 19.15 „Paris vous parle" 19.20 Kamerkoor. 19.44 ?ntdck*inRen van de laatste vijf- f causer>e 20.00 Nieuws. 20.05 9\ciu* Jteton. 20,15 Gevarieerd programma* Gram.muziek 21.50 ..Kent Uzelve", rv»01-'6 Amusementsmuziek 22.00 {s Uw Land. Uw Vojk". klankbeeld, ooit Buitenlands overzicht 23.00 Nieuws. Gram.muziek. muziek. 23.45—24.00 Gram.- Experimenteel Televlslo-pro-rramma van e KRO- 20.15 21 45- 1. „Voor oog en '"r a- Ramn'oen-t-nee'kanoers aan het werk; b. Actualiteit: c. Film: d. Een erkwaardiue huisvlijt: „Merklappen": Wceroverzfrht. Pauze. 2. „Het costuum van onze voorouders".

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 6