Dronken bromfietsrijders tot f 100.- veroordeeld JUTTE RTJES Oude jager schoottamme eenden in de Anna Paulownapolder Premievrij staatspensioen Abonneert U op dit blad „TUK OP EEN BOUTJE' Petten Kleine zege op Ooster end was niet verdiend Callantsoog Bouw seizoenwoningen gevaar voor kustverdediging? Urk Ds. Doorenbos met emeritaat EXTRA BOUWVOLUME Vijftig nieuwe huizen op Wieringen Verplaatsing overtollige arbeidskrachten 't Zand Twee ongelukken opéén middag aan Rijksweg Onderhoud van militaire werken Nieuwe uitbarsting van de Hibok en een wervelstorm H.M. de Koningin ontving prof. Kraemer Bovendien een maand voorwaardelijk Londen verwacht1 nog geen devaluatie van het pond Te koop aangeboden- Te koop gevraagd: Personeel: Ruilen: Diversen: MOEDER! Kenwood Liquidiser Bezoekt de demonstratie op Donderdag 13 December a s. van half elf tot twaalf en van twee tot vier uur DINSDAG 11 DECEMBER 1951 l,,neinWritS An0g g„eruime tiid vóór zonsondergang, toen in de avond van de 25e Paulownapolder enige schoten klonken, die een laaghartig einde Tendc w n--Pr,Va" Vier "0£ slechts drie maanden oude, tamme aarschunlyk ware er sindsdien niets voorgevallen, indien niet de eigenaar van het koppel tamme eenden zich in de nabijheid had bevonden om te constateren, dat een manspersoon van dichtbü aan hem toebehorende dieren in de sloot afmaakte. Gistermiddag stonden beiden weer tegenover elkaar bij de Alkmaarse politierechter mr. J. N. Alblas. We kunnen niet zeggen, dat de dag van gisteren een vrolijke is geweest voor de 72-jarige verdachte Abraham J. H .de S., jager en polderbeambte. Tijdens zijn verjaardag toch werd uit gezocht of hij aan de eigenaren van de geschoten eenden, J. R. B., en A. K. zakenschade had toegebracht, dat wil zeggen of hij opzettelijk zijn wapen op andermans tamme eenden had afge vuurd om ze te doden. Dat deze vraag niet zo gemakkelijk te beantwoorden was, bleek tenslotte wel uit de beslis sing van de politierechter de zaak te verwijzen naar de Meervoudige Kamer van de Alkmaarse rechtbank. Het viel verdachte niet mee, zich tegen de uiterst deskundige getuige- verklaringen van de voormalige jacht opziener, wachtmeester A. S., te ver weren. Deze verklaarde, dat verdachte van minder dan twintig meter de een den in het water moet hebben ge schoten, gezien de verwondingen en de plaats van de hulzen. Verdachte be streed dit. De wachtmeester beweerde pertinent, dat de oude man gezien moet hebben, dat het jonge èn tamme een den waren en dat een van de dieren nagenoeg alle ingewanden, benevens staart en ruggewervel miste. De drie getuigen a décharge bestreden dit en zeiden, dat de eenden geen ab normale verwondingen hadden. Ver- dachte's raadsman, mr. Jonker, maakte de verwarring nog groter door er op te wijzen, dat de oude man mocht ver onderstellen, dat er geen tamme een den in zijn jachtgebied waren, daar het laten zwemmen van deze dieren in de poldersloten immers strafbaar is. Bo vendien moest hier volgens de verde diger de leeftijd worden geteld, daar ,men geen scherpzinnigheid als van een beroepsjager in de kracht van zijn le ven mocht veronderstellen. Hij meen de dan ook, dat er van opzet geen sprake was. De officier van justitie, mr.A. W. Holsteijn, meende daarentegen in zijn requisitoir dat verdachte's ge- Nog steeds het ideaal „Zouden we die kerel wel verstaan?'' had men de heer Harder gevraagd, toen bekend gemaakt werd, dat dè heer Tijsen uit Groningen zou spreken op de propaganda-avond der Afdeling An na Paulowna van de Bond voor Staats- pensionnering. Wel, aan het einde van de avond kon de voorzitter constate ren, dat de heer Tijsen niet alleen zui ver Nederlands had gesproken, maar men hem ook goed „verstaan" had. Vol aandacht toch was geluisterd naar zijn boeiende rede en, hoewel er weinig kans was op een flinke ledenwinst om de eenvoudige reden, dat de aanwezi gen in de zaal van de heer De Boer reeds bijna allen lid waren, werden er toch nog vijftien nieuwe leden inge schreven. Na het lot der oude werkers in vroeger tijd geschetst te hebben en de verbeteringen die daarin, na jaren van strijd, zijn aangebracht, wees spre ker er op, dat men er nog niet was en weldra, als de voorziening volgens de noodwet afloopt, voor een belangrijke beslissing komt te staan. Uit sommige maatregelen, b.v. de verhoging van pensioenen (voor welke verhoging niet is betaald) en het feit, dat de Kamer leden (ook zij, die zich tegen staatspen sioen verklaren zonder premiebetaling 148 pensioen krijgen voor elk jaar dat zij Kamerlid waren, blijkt, dat niet al tijd aan de verzekeringsgedachte vast gehouden wordt. Wat de regering wil en wat de vakbonden (moderne, R.R en Prot. Christ.) voorstellen, stemt niet overeen. Misschien komt men na de botsing tussen beide tot de overtuiging, dat de enig goede oplossing, die van de Bond van Staatspensionnermg rs. n.l.t premievrij staatspensioen zonder aftrek en zonder classificatie. Maar. zo besloot spreker, dan zal die bond zó sterk moeten zijn. dat erkend moet worden: zijn ideaal wordt gedragen door de wil van het volk. De toneelgroep Dick van Peursen Jr. voerde hierna op „Als wij ouder wor den". Het wat ouderwetse propaganda stuk werd, behoudens een enkel fout je als het laten doorbellen van de te lefoon terwijl de hoorn al van de haak is genomen en het wat te zacht snreken van de speler, in de dubbelrol Harm— Bart, uitstekend gespeeld. Uitblinkers waren Wiebe M. Monsma als de invali de boer en Dick van Peursen als mees ter Tjadens met zijn goedige humor. Dat het grotendeels oudere publiek ook een moderne schets weet te waar deren, bleek uit het gelach tijdens en het applaus na do opvoering van de toegift het een tikkeltje ondeugende: „Hij blijft!" Voordracht school hoofd In overleg met de inspecteur van het I „«er Onderwijs zullen B. en W. aan de gemeenteraad voorstelen de heer A J de Zwaan van Den Helder te be noemen tot hoofd van School ITT (Oost- polder). Getracht zal worden dat deze pu uci nrn f„nctjp treedt de heer dan 1 Januari 1952 in Het tegenwoordige nooia Schouwstra. krijgt tegen "December eervol ontslag en met die datum zal aan deze sóhool de vacantie ingaan, waar mee de gelegenheid gesehanen word het gebouw, dat nodig een flinke beurt moet hebben, op te knappen. drag minderwaardig en onsportief was geweest, en hij was dan ook ten volle van de opzet overtuigd, temeer, daar de oude man reeds onlangs wegens het wreedaardige ophangen van een kip was veroordeeld. De officier eiste hon derd gulden boete of dertig dagen hechtenis. De politierechter besloot hierop de eenden-affaire naar de Meer voudige Kamer te verwijzen. De strijd tussen Petten en Oosterend bood maar weinig fraais. De gasten hadden vóór de rust windvoordeel en slaagden er in doelman Kooij eenmaal te passeren, toen een niet al te lastig schot via zijn lichaam in het doel ver dween. In de' tweede helft was de thuisclub vrijwel steeds sterker, maar de doelpunten bleven schaars. De ge lijkmaker was eigenlijk geen doelpunt. De scheidsrechter meende, dat de bal de doellijn was gepasseerd en ondanks de protesten van de gasten (terecht liet hij opnieuw aftrappen. Enkele mi nuten vóór tijd ontstond voor het Texelse doel een hevige schermutse ling, waaruit de bal tenslotte over de lijn rolde. Deze onbevredigende wed strijd zou beter gelijk hebben kunnen eindigen. De wedstrijd van de handbalsters te gen Twisk bracht twee gelijkwaardige ploegen in 't veld. Bij de gasten was het combineren beter verzorgd, maar de thuisclub was iets sneller. Kort vóór het einde scoorde Lies Kuiper met een hard schot het enige doelpunt. Petten won dus met 1-0. Op het zelfde tijdstip, dat de Oostduitse vertegenwoordigers piaren uitge nodigd om deel te nemen aan de vrije verkiezingen in Duitsland, was een delegatie van het gouvernement Bonn tegenwoordig bij de vergadering van de speciale politieke commissie van de U.N.O. V.l.n.r.: Heinrich van Brentano, Chr. democr., Hermann Schaeffer, vice-pres. Van de Bundestag en Ernst Reuter, Burgemeester van West-Berlijn. Bij het afdelingsonderzoek van de provinciale begroting is door een der leden van Provinciale Staten gevraagd of men ten aanzien van de kustverde diging wel geheel gerust kan zijn. In het bijzonder werd de aandacht ge vraagd voor de smalle duinenrij bij de Grote Keten ten Noorden van Callants oog en voor Texel. Hij wees daarbij op de reclame, welke in de pers werd ge maakt voor het bouwen van seizoen woningen bij Callantsoog, hetgeen hij niet alleen gevaarlijk acht voor de kustbescherming maar ook nadelig voor het natuurschoon. Het betrokken Statenlid vroeg of Gedeputeerde Sta ten hiertegen iets kunnen doen. Ds. W. Doorenbos, Gereformeerd predi kant te Urk, heeft om gezondheidsredenen emeritaat aangevraagd. Ds. Doorenbos werd cp 12 April 1891 geboren en aan de Chr. Kweekschool opgeleid voor onderwijzer.. Hij was achtereenvolgens werkzaam te Veendam, Leiden en Groningen. In 1918 werd hij student te Kampen en in 1923 slaagde hij voor de candidaats-examen om 27 Mei van dat jaar zijn intrede te doen bij de kerk van Midwolde. In 1926 werd hij predikant te HerkeskloosterStroobos en in 1931 verbond hij zich aan zijn tegen woordige gemeente. De laatste jaren is ds. Doorenbos bij herhaling door ziekte langdurig aan zijn arbeid onttrokken. BURGERLIJKE STAND Geboren Hendrik,, z. van J. Hers- sen en J. Hakvoort. Klaas, z. van P. de Vries en M. Post. Getrouwd Jacob Weerstand en Zwaantje de Vries. Ondertrouwd Willem van den Berg en Marijtje Kaptijn. Leendert Hakvoort en Jannetje van Slooten. Geert van Urk en Jannetje Loosman. VERKOPING TEN BATE VAN DE ZUIDERKERK De verkoping van gemaakte goederen, die ten doel had gelden bijeen te bren gen voor de aankoop van kronen voor de verlichting van de gerestaureerde Ger. Zuiderkerk, heeft ruim f 3750,op- gebacht. Na aftrek der kosten werd aan de kerkeraad f 3057,— afgedragen. Ver wacht wordt, dat de na-verkoping nog ongeveer f 1000,— zal opleveren. UITVOERING OP DE VOOR-AVOND VAN KERSTMIS Aan de voor-avond van Kerstmis hopen de christelijke zangkoren ..Halleluja" en ,.Zanglust" een Kerstuitvoering te geven in gebouw Irene. Ds. Homburg hoopt deze avond te leiden en de Kerstboodschap te brengen. VISSERIJBERICHT URK, 8 Dec. 1951. Door 40 vaartuigen werd aangevoerd: 3327 pond snoekbaars 8081 cent; 575 pond rode baars 74 et; 2879 pond blei 6 cent en 336 pond Noordzeevis f 0.31f 1.25 per ppnd. Naar wjj vernemen, is het onvermoei de streven van het gemeentebestuur om 'n extra-bouwvolume te verkrijgen in verband met de vele onbewoonbaar- verklaringen van woningen in deze ge meente, thans met succes bekroond. Men ontving de toezegging dat als nog vijftig woningen zullen mogen wor den gebouwd. Dit betekent een welkome aanvulling van de woningvoorraad. Door deze beslissing is voor de op lossing van de talrijke huisvestingspro blemen op Wieringen weer enig pers pectief geopend. Van afdoende ophef fing van de vele wantoestanden zal ook na de totstandkoming van de vijftig nieuwe woningen nog geen sprake zijn. Zoals de burgemeester in de laatst ge houden vergadering van de raad reeds deed uitkomen is de directe woning behoefte veel groter. Niettemin stemt Aan de Rijksweg hebben zich Zater dagmiddag kort na elkaar twee onge vallen voorgedaan. Het eerste werd veroorzaakt door de jongeman K., die per fiets de Rijksweg naar de vlotbrug wilde oversteken en niet op het achter op rijdende verkeer lette. De chauffeur van een personenauto werd daardoor gedwongen zó krachtig te remmen, dat zijn wagen slipte en in de berm te recht kwam nadat hij de fiets van de jongen nog even had geraakt. De wa gen kantelde, maar raakte gelukkig niet in het kanaal. Chauffeur en fietser kwamen er met de schrik af. De auto kon met haffdkracht weer op de wielen worden gezet. Enkele uren later wilde een zoon van de garagehouder Johannes langs een voor de garage geparkeerde bus de weg oplopen. De chauffeur van een militaire auto kon de jongeman met meer ontwijken: een beenbreuk was het gevolg van (3e botsing. Nadat ter plaatse de eerste hulp was verleend moest Henk naar het ziekenhuis in Den Helder worden gebracht. het tot voldoening, dat de autoriteiten eindelijk tot de overtuiging zijn geko men dat er op Wieringen wat gedaan moet worden. Mogen wij ons vleien met de hoop dat de thans toegekende 50 huizen zijn bedoeld als een eerste stap ter tege moetkoming in,de vele moeilijkheden. Aanvankelijk is n.1. sprake geweest van een toewijzing van 100 woningen. Naar verluidt wordt thans nader over wogen de verruiming van de woning voorraad op Wieringen ook te zoeken in een verplaatsing van overtollige arbeidskrachten. Hierbij is in de eer ste plaats gedacht aan arbeiders die werken in de Wieringermeer. Het wordt van hogerhand n.1. als on juist beschouwd dat arbeiders die vrij wel uitsluitend in de Wieringermeer werken nog steeds in de randgemeen ten (o.a. velen te Wieringen) woon achtig zijn. Niet onmogelijk is daarom dat ook de gemeente Wieringermeer, speciaal tot de opheffing van die ongewenste toestand eveneens een extra-bouwvolu me verkrijgt. Een beslissing daarom trent zal spoedig kunnen worden tege- moetgezien! In dat geval zal ook de gemeen te Wieringen stappen doen om de daarvoor in aanmerking komende ar beiders, die in hoofdzaak een bestaan vinden in landarbeid in de Wieringer meer, voor vestiging in genoemde ge meente te animeren. Het éénjarig onderhoud van militai re gebouwen en werken te Den Oever en Kornwerderzand is door de Genie te Haarlem aanbesteed. Ingeschreven werd als volgt: P. du Bois Franeker f 26.170; J. H. Keyzer, Den Helder f 28.800; firma W. Herman en Zn., Den Oever f 28.960: D. Bakker en Zn., Wie ringen f 29.375; J. P. van Os, Den Hel der f 29.538; firma gebr. Tuin, 't Zand f 29.660; Bouwbedrijf firma A. Wille- kes, Harlingen f 29.777: Jac. Smit, Wie ringen f 30.000; firma J. C. de Vries en Zn., Hippolytushoef f 30.198. In Rotterdam heeft een aantal tele- foonabonné's een nummer van zes cij fers gekregen. Tot dusverre bestonden in deze stad uitsluitend nummers met vijf cijfers. Terwijl de vulkaan Hibok opnieuw tot uitbarsting kwam, werd het reeds zwpar getroffen eiland Camiguin gisteren dbor een wervelstorm geteisterd. Ook andere provincies van de Philippijnen hadden van de wervelstorm te lijden. In; de stad Cuba zijn meer dan honderd men sen om het leven gekomen of spoorloos verdwenen. De schade bedraagt meer dan twintig millioen pesos, 50.000 per sonen zijn dakloos. In Iloile verloren twee mensen het leven De Koningin heeft op paleis Soest- dijk ontvangen prof. dr. G. C. Krae mer, directeur van het Oecumenisch Instituut van de Wereldraad van Ker ken te Genève. Prof. Kraemer ver toeft enkele dagen in ons land. In de Amerikaanse staat Idaho is monaziet gevonden, een mineraal, dat nodig is bij de vervaardiging van straalmotoren. Voor het eerst in zijn leven zat Arie J. H. uit Wieringen op 17 October op een gemotoriseerde fiets, toen hij in Anna Paulowna veler aandacht wist te trekken. Immers na het gebruik van zeven borreltjes lag het stuur .van het rijwiel Arie wel bijzonder los in de hand. Hij slingerde, schampte zelfs zijn kin aan een boom, maar, naar hij gistermiddag voor de Alkmaarse poli tierechter, mr. J. N. Alblas, verklaarde, dit was slechts te wijten aan een kleine onbehendigheid. Het bleek echter, dat de behendig heid om met alcohol om te gaan wel groot was, zo groot zelfs dat Arie, toen hij kwam te vallen, bleef liggen, stotterend en lallend. Hij kon zich zelfs van de afgenomen bloedproef niets herinneren, zodat het niet ver bazingwekkend was dat het alcoholper centage in het bloed aanzienlijk was. De officier van Justitie, mr. A. W. Holsteijn, meende dan ook in verband met de verkeersveiligheid een maand voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van f 100 te moeten eisen. Conform de eis werd de verdachte door de politirechter veroordeeld. Zelfde recept Naar hij zelf vermoedde door het slippen van zijn bromfiets, maar naar de Alkmaarse politierechter, mr. J. N. Alblas, meende door een overmatig alcoholgebruik, was Johannes Z. uit Den Helder in de Anna Paulowna ko men te vallen. Hij was niet in staat geweest op eigen krachten weer op de been te komen. Hij bleek zeven ouwe klaren naar binnen gewerkt te hebben, zodat zijn stuurgebrek begrijpelijk, doch niet vergefelijk werd. De man bleek zichzelf al heel weinig te ver trouwen, daar hij op eigen verzoek op de zwarte lijst in Den Helder was ge plaatst. Het ongeluk was hem echter in Anna Paulowna overkomenCon form de eis van de officier van Justi tie, mr. A. W. Holsteijn, werd de ver dachte tot een maand voorwaardelijke Pienno Gamba, het thans 11-jarige „wonderkind", dat in 1949 de werela door zijn muzikaal talent verbaasd deed staan, deed opnieuw van zich spreken door Zondagavond het Phiïharmonisch orkest in Londen te leiden. Foto: Pierino Gamba verlaat, na een daverend applaus in ontvangst te hebben genomen, het podium. gevangenisstraf veroordeeld en een boete van f 100 of dertig dagen. Twee beledigingaffaires Omdat het geen pas geeft, dat een man vanaf de straat naar zijn ex-echt genote enige twijfelachtige kwalifica ties schreeuwt, werd Cornelis L. con form tot f 40 veroordeeld. De huizen verhuurder Eelco N. H. was op een dag onaangenaam getroffen, toen hij een huurder-zonder-geld op een nieu we bromfiets zag rijden. Hij zinspeel de iets te veel o» deze tegenstelling, zodat hij voor belediging terecht stond. De officier van Justitie en de politie rechter hadden voor de man begrip. Het vonnis luidde f 5. De jeugdige matroos Pieter R. werd wegens diefstal en verkoop van een oude scheepsschroef, ter waarde van f 145, veroordeeld tot een boete van f 50. Verzet tegen politie De vrachtrijder Jan H. uit Wierin gen had zich bovenmate opgewonden, toen een wachtmeester van de Rijks politie hem er op attendeerde dat zijn wagen te dicht bij een wachtplaats van de bus was geplaatst. „Je zoekt me zeker", had hij gezegd, „en al ga ik een maand de lik in, ik blijf hier staan". Dit had de wachtmeester niet prettig in de oren geklonken. Ondanks herhaalde sommatie was de driftige vrachtrijder bij zijn weigering geble ven. Hij betuigde nu zijn spijt, maar zijn stijfkoppigheid kostte hem f 50 of 25 dagen na een eis van f 75. Andermans goed Jacob W. uit Breezand meende een enigszins eigenaardig gebruikt te moeten maken van aan hem in bruik leen gegeven goed. Toen in zijn gezin de geboorte van een baby aanstaande was, had hij van iemand een twintig jaar oude wieg kunnen lenen. Na het gebruik, gooide verdachte de wieg in het Balgzandkanaal, hetgeen gebrui kelijk scheen. Wel had hij in een brief je de eigenaar naar diens oordeel ge vraagd, maar na enige dagen wachten zonder resulaat, had hij alvast het boze besluit genomen. Gistermiddag stond de opgeviste wieg, in de Alk maarse rechtszaal. Veel bewondering kon niemand er nog voor hebben, zelfs de eigenaar niet. Na de eis van f 15.— werd de zaak aangehouden om de ver dachte in de gelegenheid te stellen een schadevergoeding van een tientje te voldoen. Naar aanleiding van in het buiten land gepubliceerde berichten over een op handen zijnde devaluatie van het Britse pond wordt in financiële krin gen in Londen medegedeeld, dat men niet gelooft, dat een devaluatie van het pond aanstaande is, en dat een eventuele devaluatie in ieder geval niet zou geschieden vóór de besprekingen, die Churchill begin volgend jaar te Washington zal voeren, en vóór de confereXie van de ministers van financiën van het Gemenebest, die in de loop van Januari zal worden ge houden. ARRESTATIE IN JUWELENDIEFSTAL De recherche van het politiebureau Overtoom te Amsterdam heeft een 27- jarige Amsterdammer van zijn bed ge licht, die ervan verdacht wordt in de avond van de 21e November bij een bankier aan de Oranje Nassaulaan te hebben ingebroken en juwelen en sieraden ter waarde van ongeveer 15.000 te hebben ontvreemd. VEEMARKT TE ALKMAAR Opgave van het aangevoerde vee op 10 Dec.: 100 vette koeien van 500—11,25, 29 nuchtere kalveren (slacht) van 40— 100 en 16 vette schapen van 120145 per stuk; 209 varkens van 2,202,32 per kg. De adressen Bureau enz. uit sluitend 's middags na vier uur Nieuw donkergroen dames mantel mt 42, te groot gekocht, f 45,—. J. in 't Veltstraat 111. Te groot gekocht: meisjes manteltje met capuchon, 3-4 jaar, en een paar schoentjes. Adres: Bureau van dit blad. Box met vloer. Ie Vroon straat 60. Zo goed als nieüwe heren winterjas mt 48 en één mt 52. Van Galenstraat 54. Handnaaimachine f 55,en lakens jongenspakje lft 12 jr f 7,50. Keizersgracht 152. Aanrecht met gootsteen. Jan Bijlstraat 2. Motor t/m. 150 cc. Opgave van conditie en prijs aan J. Vaas, Zandvaart 143, Breezand of tel. 329, Breezand. Scheepsstuurwiel, 60 70 c.m. middellijn. Voorts gevr.: 2-pits gasstel, in ruil voor 3- pits gasstel met losse pitten. Adres: Spoorstraat 61. Hand- of electr. naaimachine in prima staat. Br. onder nr 34, Bur. van dit blad. pianist. Fa- Biedt zich aan: zantenstraat 62. Huis Oranjestraat 47 voor groter huis met 2 3 slaap kamers. Ruim huis, centrum, voor net klein huis; event. ook te koop. Br. onder nr 37, Bur. van dit blad. Huis Wilhelminastraat, 2 ka mers, serre, keuken, bijkeu ken, 2 slaapkamers, voor dito met 3 a 4 slaapkamers, huur f 6,35. Adres: Bur. v. d. blad. Woningruil. Mooie woning, 't Zand, voor woning Den Helder. Br. 't Zand, Kanaal kade 169. Of te koop gevraagd: flink burgerwoonhuis, 3 slaapkamers en zolder, omgeving Ruyghweg of Overweg. Br. onder nr 33, Bureau van dit blad. Weggelopen een witharige Fox met twee ronde zwarte vlekken, op de rug, donkere oren en witte streep over de neus. Sinds Dinsdag vermist. Gaarne terug te bezorgen: Vio lenstraat 3. Goed kosthuis aangeboden. Wilhelminastraat 74. Nette heer, 40 jaar, zoekt kennismaking met nette vrouw Br. onder nr 35, Bur. van dit blad. Wil de juffrouw, die Zon dagavond j.1. in Tivoli (bal- con), rij 2, plaats no. 7 be zette, zich bekend maken ond. nr 36, Bur. van dit blad? maak het eteri van Uw kinderen gezonder en smakelijker met de Ook hèt apparaat voor de bewerking van vegetarische rauwkost. Geen verlies meer van viiaminen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5