fa, BEEMSTERBOER Noordzee thans mijnvrij ten Zuiden van 53e breedtegraad Stad en Omgeving Korps Adelborsten ziet Assaut met rasse schreden naderen Hart is Biljartkampioenschap: 't nog ongeslagen In de Zaan verloren Bruinvissen van de Kroosduikers (3-2) O.T.V. gal uitstekende opvoering van „De metalen Eva syrssLr» - "pk" Laatsie actie Mijnendienst Nederland in internationaal verband Aankomst Feeën-treinVrijdagmiddag 13.57 uur Zaterdag traditionele mars door de stelling Keizerstraat 15, telef, 2626 nummer twee De heer H. Roovers nu voorzitter van H.W.N. Tussen Haaks en Kuifje Grappige robot'geschiedenis in de cantine Dolly deed dikwijls de lach opklateren Nieuwediepers op de derde plaats Bevestiging predikant der Chr. Gereformeerde Kerk Met Hr Ms. Vliestroom" op de Westerschelde Route-bebakening zal weldra overbodig zijn De „Havnia" in IJmuiden binnengesleept- Texel Niet vier, maar twee varkens Wiering en Twee aanbestedingen Urk DONDERDAG 13 DECEMBER 1951 „Er is maar één Assaut: dit Assaut!" Met deze enigszins wijsgerige, maar toch ook op de practjjk gerichte woorden, kondigt de commissie van voorbereiding het Assaut 1951 aan. De levenskunst van de Oosterling, die zich niet verliest in bespiegelingen over het verleden of speculaties op de toekomst, klinkt door in dit motto voor een wel zeer Westers feest, dat door het Korps Adelborsten met groot enthousiasme wordt voorbereid. Telkenjare tracht de Assaut-commissie met iets origineels te komen en het feest nog beter te doen slagen dan alle r"»erg«\nde keren. In de Assaut-krant 1951, die met enige vriendelijke woorden wordt ingeleid door de Commandant van het Konink lijk Instituut de kapitein ter zee J. K. Muller, noemt de Senaat van het Korps Adelborsten het Assaut het hoogtepunt van een Jaar korpsleven. Door middel van dit feest wil het korps tevens uiting geven aan zijn dankbaarheid jegens al len, die in hef afgelopen jaar nauw met de Adelt<orsten hebben meegeleefd. Het is moeilijk, telkens weer een be ter resultaat te bereiken dan de vorige keer. De Assaut-commissie heeft zich daarom enigszins van deze „traditie- romantiek" gedistancieerd en is met het voorbereidende werk begonnen zon der naar een kampioenschap te stre ven. De plattegrond in de Assaut-krant geeft al enige indruk van hetgeen de gasten van het Korps (en dan in het bijzonder de feeën!! te wachten staat. In het „Zaaltje", dat heus een zaal is (,P0Sf GH EkkeOUS Staan maar toch voor het Assaut geenszins te groot, is een toneel ingericht aan de zijde van de hall. Daar zal Vrijdagavond om acht uur de show beginnen. De mi litaire demonstraties, die in dit afwis selende programma natuurlijk niet ont breken (oorspronkelijk trouwens de hoofdschotel er van vormden), staan onder leiding van de adjudant der ma riniers H. J. Jongen, de sergeant-maj. der mariniers F. J. van Dorst en de sergeant der mariniers P. M. Kraus. Na de show wordt het „Zaaltje", ter wijl de gasten elders in het gebouw een gastvrij en sfeervol onthaal vinden, in gereedheid gebracht voor het bal. De muziek bij dit bal wordt verzorgd door de Marinierskapel onder leiding van de kapitein der mariniers Gijsbert Nieuw- land. Om twee uur wordt deze eerste Assaut-avond met het Wilhelmus be sloten. Aankomst „feeën-trein". Onze aankondiging van het Assaut 1951 zou al te onvolledig zijn, indien wij verzuimden te vermelden dat de „feeën-trein" een begrip dat geen nadere aanduiding behoeft Vrijdag middag om 13.57 uur in Den Helder wordt verwacht. Delen wij ten slottte nog mede, dat het Korps Adelborsten, voorafgegaan door de Marinierskapel, Zaterdagmor gen de „Assaut-mars" door Den Helder maakt. De afmars is om half elf bij het Koninklijk Instituut. Langs de vol gende route wordt gemarcheerd: Bui tenhaven, Hoofdgracht, Kanaalweg, Hel den der Zeeplein, Singel, Timorpark, Javastraat, Polderweg, Prins Hendrik- laan. Stationsplein, Spoorstraat. West straat, Hoofdgracht, Buitenhaven. (Advertentie, Ing. Med.) In café Woud aan de Binnenhaven is Dinsdagavond de finale begonnen om het biljartkampioenschap derde klasse librc van het district Den Helder. Er werd zeer enthousiast gestreden. Zo speelde Post een bijzondere partij tegen De Vries: Post 10091411.01; De Vries 189—52.00. Post noteerde dus een serie van vier-en-veertig. Ook de partij tussen Ekkebus en Van Essen was zeer spannend. Van Essen 100 25 12 4.00 Ekkebus 55 25 18 2.20 De Vries zegevierde over De Snayer: De Vries 100 29 9 3.44 De Snaer 84 29 21 2.89 't Hart versloeg Timmer; zijn moyen ne bedroeg 4.54. 't Hart 100 22 11 4.54 Timmer 70 22 12 3.18 Na de eerste avond toen twee par tijen waren gespeeld) was de stand: G. 't Hart C. van Essen W. Post W. Ekkebus G. Timmer J. de Vries L. de Snayer B. de Vries Woensdagavo ters weer ieder twee partijen. De heer G. 't Hart zag kans, ongeslagen de lei ding te behouden. De heer Post, die de eerste avond zo'n opmerkelijke presta tie leverde, bezet nu op fraaie wijze de tweede plaats. Zijn puntenaantal werd geëvenaard door de heer Ekke bus, die een partij in twintig beurten uitmaakte. Na de tweede avond was de stand: G. 't Hart 400 97 23 4.12 8 W. Post 384 82 44 4.68 6 W. Ekkebus 355 95 27 3.63 6 L. de Snayer 383 109 21 3.51 4 C. van Essen 356 102 20 3.49 4 G. Timmer 309 101 16 3.05 2 J. de Vries 281 99 19 2.83 2 b. de Vries 229 81 12 2.82 0 De heer Van Essen legde gisteravond beslag op de serieprijs. Een prijs voor het kleinste aantal poedels werd in de wacht gesleept door de heer 't Hart. De watersportvereniging „Helder WillemsoordNieuwediep" heeft dezer dagen haar jaarvergadering gehouden, waarin de heer C. Bot met algemene stemmen werd benoemd tot cre-lid. De heer Bot was voorzitter van H. W. N., doch hij vertoefde reeds geruime tijd buiten de stad. De heer H. Roovers, die zijn taak gedurende deze periode waarnam, werd nu gekozen tot voor zitter. De secretaris, de heer W. Groot, had evenals de heer Bot bedankt voor een functie in het bestuur. Zeer drukke werkzaamheden noopten de heer Groot tot dit besluit. Zijn werk wordt voort aan waargenomen door de heer A. den Broeder. De heer F. Trap werd herko zen als penningmeester. In de vaca ture van de heer Bot werd de heer Van Leijen benoemd. Op deze vergadering werd onder meer besloten, in de eerste helft van Januari een filmavond te organiseren. Het is dan de bedoeling, dat dr. Vroom en de heer Van Leijen enkele films op watersportgebied vertonen. De Duitse kustvaarder „Gorch Fock", met een lading hout onderweg van Rövso naar Rotterdam, heeft gis teren Den Helder aangedaan. De Deense palingkotter „Karvan" is gistermorgen binnengelopen en is later op de dag naar Den Oever ver trokken. De mijnenvegers van het tweede en het zesde flottielje, die gisteren aan de laatste veegactie in internationaal verband hebben deelgenomen, zijn vanmorgen, vergezeld van het moeder schip Hr. Ms. „Douwe Aukes", in Nieuwediep teruggekeerd. Het is morgen hoog water om 8.00 en 20.10 uur, en laag water om 2.15 en 14.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 7,0 graden Celsius. Aan de gemeenteijke visafslag te Den Helder werd verleden week aan gevoerd: 16 kg bot (62—53), 684 kg garnalen (15869), 29 kg kaan (86 58), 307 kg kabeljauw (11092), 113kg rog (3825), 93 kg sardien (6054), 182 kg schar (5228), 90 kg schol 1 (129—116), 1565 kg schol 2 (109—91), 5260 kg schol 3 (7254), 334 kg tarbot (199—75), 4138 kg tong (421—113), 565 kg wijting (5622), 13240 kg bliek (8—5). 200 50 23 4.00 4 200 55 12 3.63 4 184 39 44 4.75 2 155 50 18 3.10 2 170 55 12 3.08 2 173 57 9 3.03 2 183 62 21 2.95 0 91 34 12 2.67 0 speelden de biljar- De Bruinvissen zijn van een koude kermis uit de Zaan thuisgekomen. Na hun 40 overwinning op de Kroosduikers in Den Helder behaald, gingen zjj vol goede moed naar de Zaanse overdekte om te trachten de Kroosduikers ook in eigen huis de punten te ontfutselen. Zo ver is het echter niet gekomen. Met een 3—2 nederlaag werden zij naar het Marsdiep teruggestuurd en het eerste verlies was hiermede een feit. De Unesco heeft een begin gemaakt aan een onderwijsmethode voor 1000 millioen analphabeten en een opvoedkundig centra gesticht in Patzouaro, Mexico. Hier ziet U hoe een groep vrouwen onderricht krijgt in naaien. Drie Nederlandse auteurs (Joop Smit en H. en K. Bakker, hebben een^toneel v .ran ppn al te fantasierijk Amerikaans stuk geschreven, dat waarlyk dc vrucht brein had kunnen zUn. Zjj titelden het „De metalen Eva De O ,icie"t0nee'Ve - eniging heeft het gisteravond in de Marinc-cantine met veel fla.r voor het voet licht gebracht, en.... er een groot en verdiend succes mee geoogst De zaal wa. matig bezet; zo matig zelfs, dat men het achterste gedeelte kon afsluiten. En dat zjjn w« niet gewend in de cantine, wanneer er amusement op het programma staat. De wegblijvers hebben iets gemist. Vanavond wordt het stuk nogmaals op gevoerd, en dan voor officieren en hun genodigden. J. H. Rambonnet-Defize beeldde teer en charmant het „kunstmeisje" Ro- by uit. Het was een waar genoegen haar bezig te zien, zich ten volle be heersend en meer dan goed acterend. Kleinere rollen waren er van de heren A. S. Vredenberg (Jack, de robot-huisknecht), A. J. Jansen (dok ter en A. van Eden (BUI). De heer Vreedenberg maakte zich verdienste lijk door zijn gelaat onbewogen te houden. De heer Jansen gaf een ra ke typering van de dorpsdokter. Omdat ,De metalen Eva" vanavond nogmaals gaat, zullen w(j van de in houd slechts verklappen, dat die bij zonder amusant is. Sergeant Kuster was in zijn dank woord opgetogen. Hij wenste het ge zelschap geluk met de geslaagde op voering en bood de dames een boe ketje bloemen aan. Wanneer wij het spel van de tone listen aan een serieuze beoordeling onderwerpen, dan dienen wij in de eerste plaats in aanmerking te ne men dat de zaal eerder geschikt is voor cabaret dan voor toneel. Heus de marine kan trots zijn op de can tine, maar de eerste tien h vijftien rijen mensen zitten te dicht bij de plaats van handeling. Dan vallen zo de allerkleinste vergissingen en oog dwalingen op; een verschijnsel, dat de onwennigheid der amateurs ken merkt. Mevr. A. van der Spek-Smits (Tracy Paine) maakte èèn grote fout. Zij keek regelmatig naar de souf fleur, die immers niet luider dan spre ken met de eerste rijen bezoekers vlak achter zijn rug. Mevrouw Va.i der Spek toonde zich verder in alle opzichten haar moeilijke rol waardig. Zo was het ook met mevrouw M. Perels-Claus (Amy Trinaity), die aanvankelijk moeite had met haar rol. doch er zich later zeer verdienstelijk doorheen sloeg. Zij was iets te „gela ten" ten opzichte van haar al te ga lante echtgenoot (J. H. van Dijk), die met zijn rokkenjagerij een pikant tin tje gaf aan dit nonsensverhaal. De heer Van Dijk (tevens regisseur) had er een handje van, de diverse geestige vondsen van de schrijvers tot hun recht te doen komen. Wat dit be treft werd hij echter grandioos ge slagen door mevrouw E. B. van Ber- geyk-Van Melsen (Dolly). Zij ani meerde de lach met de inzet van heel haar sportieve en losse persoonlijk heid, en verdient daarvoor een extra complimentje. De heer A. J. Logten- berg was als professor Henry Car- pel, die robots produceerde en er In slaagde een kunstmens te scheppen, echt .thuis" op de planken. Hij ac teerde uitstekend en menselijk. Me vrouw O. van Haga-Sinninghe-Dam- ste (Elaine) sprak te mooi onze Ne derlandse taal, om volledig in de smaak te kunnen vallen. De heer E. J. B. Wiegers (Ned Stalwart) was op zijn plaats als een vlot en beschaatd assistent van de professor. Mevrouw Het was een rommelige wedstrijd. Er werd vrij hard gespeeld en vooral nu bleek Hans Slotboom wel wat te licht te zijn. Als de Bruinvissen-achterhoede zich echter niet had laten verleiden om aanvallend te gaan spelen en de verde diging te verwaarlozen, was het zeker niet zo ver gekomen. Nu kregen de tegenstanders verscheidene malen de gelegenheid om volkomen vrij voor het heiligdom van Van de Water te opere ren. Het is aan hem te danken, dat m die peroide de score niet groter werd dan twee doelpunten. Over het geheel waren de partijen goed tegen elkaar opgewassen. Vóór de rust zagen de Kroosduikers slechts eenmaal kans om te doelpunten. Deze aanval was uitste kend opgezet. Toen Schreurs zich had vrijgespeeld, kon Van de Water slechts de bal uit het net halen. Ook de Bruin vissen zetten enkele goede aanvallen op. Na de rust voerde de Helderse ploeg het tempo flink op, om te trachten op deze wijze de verdediging van de gast heren van de kook te brengen. Inder daad lukte dit en de voorzet van Slot boom aan Scholte bracht de gelijkma ker. Toen kwam de overmoed over de achterhoede der gasten met het reeds beschreven gevolg. Ondanks de ontstane 3—1 achterstand gaven de Nieuwedie pers het nog niet op. Wildenberg kwam vanuit de achterhoede opzwemmen, en zijn voorzet werd in een doelpunt om gezet. Meer bereikten de Bruinvissen echter niet (32). De competitiestand is nu: Op Woensdagavond 19 December zal ds. I. van der Knijff worden bevestigd tot predikant van de Christelijk-gere- formeerde kerk hier ter stede. Na de bevestiging door ds. Swiep van Schie dam houdt ds. Van der Knijff zijn in- trede-predicatie. De dienst wordt ge houden in het kerkgebouw aan de Steengracht en vangt aan om haf acht. De Duitse trawler „Barmbeck" heeft gistermorgen de reis naar Dieppe voortgezet. Nereus II 5 2 2 1 11- 8 6 Neptunus I 3 2 1 0 16— 2 5 Bruinvissen I 3 2 0 1 11— 6 4 Kroosduikers 4 2 0 2 6—13 4 Zwaardvis I 3 1 0 2 9—10 2 DAW I 2 0 1 1 4— 5 1 De Ham I 2 0 0 2 0—13 0 (Van onze speciale verslaggever) TOEN we gistermorgen om kwart vóór elf aan boord van de mijnenveger Hr. Ms. „Vliestroom" de in een ijskoude nevel gehulde Buitenhaven van Vlissin- gen verlieten, om op de Westerschelde dc laatste veegdag in internationaal ver band van de Mijnendienst Nederland mee te maken, was het ons plan, in de Iongroom een warm en knus plekje op te zoeken en daar onze verkleumde onder danen eens heerlijk uit te strekken. Het is bij dat voornemen gebleven, en we hebben daar geen spijt van gehad. De officieren van de „Vliestroom" ontvingen ons met zoveel hartelijkheid, dat we volkomen ontdooid werden en we het niet over ons hart konden krijgen, hen alleen naar de koude brug te laten gaan. de", die op 250 yards van elkaar ver wijderd voeren, 'vormden de achter hoede van het flottielje, dat na het verlaten van de haven in de richting van Antwerpen voer. Nadat de veeg kabels en het acoustische mijnentuig was uitgezet, draaide het flottielje en werd opgestoomd in de richting van het te vegen gebied, de Deurioo rus sen Dishoeck en Zoutelande. Als een kolosale zeeslang slierde de vijfhonderd meter lange met ^urk om woelde kabel achter de „Vliestroom' aan. De electrische stroom van 90 Volt en 1500 Ampère, die dbor deze kabel wordt gevoerd, hield het magnetisch veld in stand, dat eventueel aanwezige magnetische mijnen tot ontploffing zou brengen. Ter bestrijding van de ac- ooustische mijnen werden de beide ha- merklokken. die op ongeveer twaalf voet onder de waterspiegel versterkte kloksignalen uitzonden, meegevoerd Hierdoor zouden de mijnen dfe reage ren op hej schroefgeruis van een schip reeds tot ontploffing worden gebracht TRAPPELEND en met rammelende tenen in onze schoenen, hebben we van daar uit de „vegerij" van A tot Z meegemaakt. De eerlijkheid gebiedt ons te zeggen, dat we twee maal van onze hoge post zijn afgedaald. De eer ste keer om te genieten van de heer lijke maaltijd, die ons omstreeks het middaguur werd voorgezet, en later omdat we zwichtten voor de verleiding in die zalige iongroom een ogenblik „De Graaf van Monte Christo" gezel schap te gaan houden. Het manoeuvreren van het flottielje, dat uit dertien mijnenvegers waaron der een boeienlegger, bestond, onder commando van de luitenant ter zee der tweede klasse G. Gielis, was vooral toen de zon doorbrak en de mist op trok, een markant schouwspel. De „Vliestroom" en de „Westerschel- nog voor de mijnenveger de positie van de mijn bereikte. Geen explosies pELUKKIG hebben we gisteren met dergelijke dood en verderf zaaiende zeemonsters geen kennis geen kennis gemaakt. Het vegen van het door boeien aangegeven gebied verliep, zon der dat er iets „schokkends" gebeurde Tijdens de uren, dat het flottielje over de gladde Westerschelde zijn baantjes trok, beijverden de commandant van de „Vliestroom", de luitenant ter zee der derde klasse J. H. Over en de beide andere officieren zich, om ons zoveel mogelijk over de techniek van het mij nenvegen te vertellen. We zagen het hijsen van de zwarte ballen en de rode vlaggen, een teken dat er geveegd werd. We hoorden de orders aan de roerganger en zagen het seinen van de telegrafist. Het was een veelheid van indrukken, die ons er andermaal van overtuigde dat het mijnenvegen, hoe vervelend het veelal moge zijn. een geenszins eenvou dige zaak is. Er zit ongetwijfeld heel veel aan vast. Toch was er op de Westerschelde. die tijdens het vegen druk bevaren werd neg even een spannend moment Het scheelde maar een haar of een Hol landse koopvaarder was over de veeg- kabel heengevarèn. die daardoor on- Herroen^'iik kapot zou (in geweest Ware dit gebeurd, dan zou het schade- sommetje ongeveer 25 mille hebben bedragen. Terug in Vlissingen. we na ruim vier uur vegen de haven van Vüv!ngen weer binnen voeren en met do andere mijnenvegers netjes mannetje aan mannetje aan de kade gemeerd lagen,' stonden wij niet als echte zeelui on het dek. maar zaten genoeglijk met een sigaret en een kop JOEN dampende thee in 'de Iongroom en lazen Alexandre Dumas' „De Graaf van Monte Christo" Na afloop vgn het mijnenvegen heeft de Commandant Mijnendienst Neder land, de kapitein ter zee L. H. Quant, aan boord van het moederschip Hr. Ms. „Douwe Aukes'" aan het legertje jour nalisten, dat de laatste veegdag aan boord van de mijnenvegers had meege maakt. een overzicht gegeven van het geen door deze dienst in de zes jaren na de bevrijding is verricht. Dc Mijnendienst Nederland heeft thans 2500 vierkante mijlen langs dc Neder landse kust geveegd, en in dat gebied 350 mijnen onschadelijk gemaakt, onge rekend de mijnen die aanspoelden. Bo vendien zijn van de ongeveer 8500 Kathie-niijnen, die door de Duitsers langs de kust zijn gelegd om landingen te verhinderen, er 8350 opgeruimd. Kolonel Quant deelde mede. dat zeer binnenkort het gedeelte van de Noord zee tussen de Nederlandse en de En gelse kust ten Zuiden van de 53ste breedtegraad (even ten Noorden van Don Helder) voor de scheepvaart zal worden vrijgegeven. Van belang is ook, dat de bebakening van de scheepvaartroutes in dat gebied dan kan worden opgeheven. Hierdoor zal door ons land jaarlijks een bedrag van ongeveer f 100.000 voor het onder houd van deze bebakening worden be spaard Dp Koninklijke M?/me geeft de garantie, dat het geveegde gebied thans geheel mijnvrij is. Desgevraagd deelde de Commandant Mijnendienst nog mede. dat men nu gaat overschakelen naar de opleiding van nieuw personeel en de uitbreiding van de samenwerking In Internationaal verband, door middel van kleinere en grote gecomhtneerde oefeningen. In het kader van deze oefeningen zal het ge bied ten Noorden van de vaargeul langs de Waddeneilanden, waar zieh nog vele mijnen bevinden, geleidelijk aan wor- den gevoegd. Overigens kan men aan- nemen, dat over vijf a zes jaar alle zich nog In zee bevindende mijnen onge vaarlijk zyn geworden. De Finse houtboot „Havnia", die on derweg van Brunsbüttel naar Neder land tijdens storm wegens een breuk in de roerketting in nood kwam te ver keren ter hoogte van Texel, is in de nacht van Dinsdag op Woensdag door de sleepboten „Holland I" en „Holland II" van de firma Doeksen in IJmuiden binnengebracht en aan de Kanaaloever gemeerd. Het schip maakte bijna twintig gra den slagzij. De schade aan de deklast valt mee. Men vermoedt, dat het bootje in dok zal moeten. Marinus K. uit Texel, die gisteren te recht moest staan voor de economische politierechter in Alkmaar, mr. P. N. J. Nolet, had verstek laten gaan. K. werd verweten dat hü op een officieel formu lier voor het verkrijgen van veevoeder bonnen had vermeld, dat hij eigenaar was van vier varkens. In werkelijkheid had hij er echter slechts twee. K. maakte bij het eerste verhoor een gunstige Indruk door ronduit te verkla ren dat hij reeds eerder een dergelijk foutief ingevuld fomulier had ingezon den. Overeenkomstig de eis van de offi cier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, werd K. veroordeeld tot f 100,subs. dertig dagen. W. EELMAN OVERLEDEN 'n Bekend en verdienstelijk inwoner is overleden in de persoon van de heer W. Eelman, die dezer dagen op 78- jarige leeftijd te Den Burg is heenge gaan. De overledene was bestuurslid en later voorzitter van de polder Burger- Nieuwland en medeoprichter en pen ningmeester van de Chr. school te Den Burg. Woensdag is bij de D:ensl voor de Zuiderzeewerken te Den Haag aanbe steed het onderhoud gedurende het jaar 1952 van de Rijkswerken op en nabij Wieringen. Er kwamen drie inschrij vingen uit de bus, namelijk: J. Kuipers te Zurich voor f 221.800.—; C. de Wit te Uitgeest voor f 221.500.— en N.V. J. M. Samsijn te Oegstgeest voor f 220.000. Gunning volgt later. Tevens werd aanbesteed het onder houd gedurende 1952 van de Afsluit dijk van de Zuiderzee met inbegrip van de daarin gelegen kustwerken te Den Oever en te Kornwerderzand met bijkomende werken. Er waren acht in schrijvingen, n.1.: Gebr. Hakkers en Van Seventer te Sliedrecht voor f 494.000; N.V. C. J. v. d. Hoeven te s Gravenhage voor f 472.000; Firma Van Oord te Werkendam voor f 439.000; IJ irma J. G. van Oord te Utrecht voor 437.300; I. C. Kooyman te Harlingen voor f 434.900; Firma J. v. d. Vlies te Sliedrecht voor f 419.400; Firma 3. Vis ser te Sliedrecht voor f 410.000; N.V. f 382Ioon SrmS°n te °egstgeest v0JJi' i Jöz.uoo. Gunning volgt later. kerkelijk nieuws Bij de Chr. Geref. Kerk werden a°Ku °uderIing en diaken de volgende aubbeitallen samengesteld: voor ouder ling (aftredend L. Hakvoort en K. van Veen) Sj. Bakker, L. de Boer, A. Hak* voort en K. Kramer; voor diaken (af- ten Napeh Kn>mer) L°°Sman P" „=T Wi' vernemen, is het afscheid van ds. Homburg, Ger. predikant alhier n beroepen predikant van Ommen, be ter hi°,? 5°ndag 23 Maart- Deze win" blljft ds- Homburg dus nog op Urk. MET DE KLOK AAN DE HAAL SChannlv" M„ga,te" hebbf" ult het talen scheepsklok meter ontvreemd. een verschroomd me en een scheepsbsro- VISSERIJBERICHT j '2 ^ec' Hoor 24 vaartuigen werd aangevoerd: 1929 pond snoek- 0 88. 232 pond rode baar, .4~' °'90 en 2025 pond blei f 0.005 i 0.006, ales per pond.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2