Begroting wordt sluitend wanneer het Rijk f 372.240.- wil bijpassen HD 7 verrijkte Zoölogisch Station met een levende Octopus Alleen Bruinvissen kwamen uit in jaarlijkse zwemcompetitie Wisselbeker na loting andermaal in het bezit van de Rijks H.B.S. Afschrijving zes ton, rente drie ton De gemeente-Financiën in het volgende jaar Grotere winst voor het elecittriceitsbedrijf Alkmaar dolf tegen WGW het onderspit Tussen Haaks en Kuitje Sluiting Nutsspaarbank Volgende week te bezichtigen in B L.O.-school „Inktvis" met lengte van een totale 75 cm Geslaagde feestavond van IVA-tafeltennissers IN HET KORT Bruinvissen-dames door Nereus II verslagen Youth for Christ Rally Vierde ronde HBC '45 Damnieuws van HCSC S-T S. Den Helder wederom op laatste plaats Prijsuitreiking door wethouder L. F. van Loo Hermes 2 (dames) heeft de leiding genomen Urk MAANDAG 17 DECEMBER 1951 CINDS de indiening van de gemeente begroting voor het dienstjaar 1951 is de financiële positie van Den Helder en zovele andere gemeenten vrijwel ongewijzigd gebleven. Het was dan ook te verwachten, dat de begroting voor het dienstjaar 1952 alleen sluitend kon worden gemaakt, wanneer opnieuw een bijzondere uitkering uit het gemeente fonds werd geraamd. De gemeente Den Helder kan op grond van algemene richtlijnen reeds aanspraak maken op een bijzondere uitkering van 1.112.400. Voor het verkrijgen van een sluitende begroting moest extra bijzondere uit kering van 372.240 worden geraamd. Een verzoek tot toekenning van deze verhoging moet nog aan het Rijk wor den gedaan. Het totaal van de inkomsten alsook van de uitgaven van de gewone dienst bedraagt 7.956.613.— (vorig jaar 6.801.659.—). Op de kapitaaldienst is een bedrag van 9.439.766 genoteerd, aangevende de bestaande leningschuld. De dekking van kapitaalsuitgaven geschiedt voortaan door afschrijving ten laste van de gewone dienst, geheel los van de wijze waarop de lening schuld wordt gedelgd. In de komende jaren zal bepaald naar de toestand op 1 Januari 1952 voor een totaal bedrag van 15.419.959,ten laste van de gewone dienst moeten worden afge schreven. Wegens deze afschrijving wordt voor 1952 een bedrag van 595.651.geraamd. De aflossing op de leningschuld wordt voortaan ten laste van de kapi- taalsdienst betaald. Aan rente van langlopende leningen is de gemeente in 1952 in totaal 294.933.— verschul digd. Evenals de afschrijvingen wordt deze rente over de desbetreffende be grotingshoofdstukken verdeeld. Stijging der uitgaven. In de aanbiedingsbrief bij de begro ting voor 1952, welke de raadsleden Zaterdag ontvingen, schrijven B. en W. dat de vorig jaar genoemde oorzaken van de stijging der uitgaven ook thans nog gelden. Zij hebben zelfs aan be tekenis gewonnen, omdat in de aanvang van dit jaar een derde verhoging der salarissen en lonen heeft plaats gehad. Die oorzaken werken over de gehele linie door. In verband hiermede is het niet te verwonderen, dat de verpleegprijzen in de sanatoria een verhoging hebben ondergaan. Hierdoor en ten gevolge van de toeneming van het aantal patiënten bleek, dat de subsidie, welke voor 1951 aan de Stichting ter bestrijding der tuberculose werd toegekend, ontoerei kend is. Deze subsidie zal daarom voor 1952 moeten worden verhoogd van 35.000 tot 50.000. Het tekort van het gemeentezieken huis is ruim 50.000 hoger geraamd dan verleden jaar 272.327 tegen 220.755). Dit is hoofdzakelijk een ge volg van de verhoging der lasten over vrijwel de gehele linie, waartegenover geen verhoging van baten van enige betekenis staat. De opbrengst der ver- pleeggelden moest zelfs, op grond van de ontvangsten in 1950 en 1951, iets lager worden geraamd 258.795 tegen 277.170 in 1951). Men wil de organi satie van het ziekenhuis ernstig onder de loupe nemen. De personeelsbezet ting van het ziekenhuis is thans 134 (tegen 142 in 1950 en 133 in 1949) Voor 1952 wordt deze bezetting op 116 geraamd, o m. door een kleine inkrim ping van het verplegend personeel. De personeelsbezetting van de overi ge diensten en bedrijven der gemeente blijft vrijwel ongewijzigd. De geraam- Iets meer doortastendheid had de voorhoede van Alkmaar gistermiddag in de wedstrijd tegen WGW ten goe de kunnen komen. Te meer, omdat wij de achterhoede van de Nieuwediepers wel eens beter op dreef hebben gezien. Steeds werd echter het gevaar juist op tijd gekeerd. Ook in het nemen van strafschoppen waren de Alkmaarders geen „keien" Technisch waren beide ploegen tegen elkaar opgewassen. Vrijwel meteen ging Alkmaar in de aanval, met enkele corners als gevolg. Na ongeveer een kwartier maakte Brondsema onnodig hands in het straf schopgebied. De bal werd door de staander opgevangen; de scheidsrechter liet echter overnemen, en ditmaal was het schot raak (01). WGW begon zich na verloop van tijd enigszins los te werken. Uit een voor zet van Van Wees gelukte het Heijting de balans weer in evenwicht te brengen (11). Een minuut later was de stand 2—1, toen Spaanse net even boven de Alkmaarse keeper uit kopte. Even voor de rust drongen Heijting en Bergkamp samen goed door; de vrij gespeelde Heijting kon daarna 3—1 maken. In de tweede helft was Alkmaar iets meer in de aanval. De voorwaartsen van de thuisclub waren echter gevaarlijker. Na vijf en twintig minuten miste Alk maar een penalty; aan de andere kant stichtte Ramler verwarring in de ach terhoede van de bezoekers. In de laat ste minuten wist Heijting nog éénmaal 'e doelpunten (41). de aantallen luiden als volgt: Secreta rie 46 (v.j. 45), Gemeente-ontvanger 5 (5), Burgerlijke stand 3 (3), Verifica tie gemeente-financiën 3 (3), Bureau huisvesting 4 (4), Brandweer 11 (11), Vleeskeuringsdienst 3 (3), Politie 65 (65). Visafslag 5 (5), Stadsbeiaardier 1 (0), Geneeskundige- en gezondheids dienst 2 (2), Sociale Zaken 16 (16), Controle belastingen 6 (6), Water- en lichtbedrijven 74 (75), Gemeentewer ken 109 (114), Wederopbouw 7 (10), Plantsoenen 29 (30), Grondbedrijf 4 (3), Reiniging 40 (41), Zwembad 2 (2), Centrale boekhouding 21 (21), Centrale kas 14 (14). Deze cijfers geven een totaal van 586 tegen 612 in het vorige jaar. Bedrijfsuitkomsten De winst van het electriciteitsbcdr(jf kon op een hoger bedrag 13.006 tegen 689 in 1951) worden geraamd, of schoon zich ook voor dit bedrijf een verhoging van de lasten doet gevoelen. Deze verhoging wordt echter opgevan gen door een nog grotere stijging van de opbrengst wegens stroomlevering, dank zij de toeneming van het stroom verbruik en de verhoging der tarieven. Ook ten aanzien van het gasbedrijf doet zich de gelukkige omstandigheid voor, dat de vergroting van het debiet niet alleen de hogere kosten kan dek ken, maar zelfs nog een verlaging van het verlies 134.845 tegen 140.936 in 1951) mogelijk maakt. Dit tekort is onrustbarend hoog, vergeleken bij het bedrag van 651 507 (v. j. 539.963) dat als de opbrengst van de gaslevering wordt geraamd. De uitkomsten van het waterleiding bedrijf geven een veel ongunstiger beeld. Het nadelig saldo wordt ge raamd op 25.230 tegen 5511 in 1951 terwijl dit bedrijf in 1950 een batig saldo van 542,16 opleverde. Hier kon de verhoging der lasten niet worden goedgemaakt door de hogere opbrengst wegens waterlevering 285.650 tegen 271.100 in 1951). De oude tarieven zijn nog steeds van kracht. Deze zijn bovendien op een zodanige leest ge schoeid, dat niet elke vermeerdering van verbruik automatisch 'n verhoging van de opbrengst tot gevolg heeft. Ook hier zullen B. en W. de ontwikkeling nauwlettend gadeslaan. Gistermiddag liep de met hout ge laden Nederlandse coaster „Amazone", afkomstig uit Hidiksvall, de haven bin nen. Het scheepje had Antwerpen als plaats van bestemming. Het is morgen hoog water om 10.20 en 22.10 uur, en laag water om 4.40 en 16,20 uur. De directie der Nutsspaarbank deelt ons mede, dat de spaarbank evenals voorgaande jaren in ver band met het berekenen der rente bedragen gesloten zal zijn tussen 22 December en 2 Januari. Op Zaterdag 22 December kan men dus voor het laatst in 1951 bij de Nutsspaarbank terecht. Schipper Joh. Post van de kotter „HD 7" heeft het Zoölogisch Station aan de Buitenhaven een goede dienst bewezen door het aanbrengen van een levende Octopus (zeespin), die hij had gevangen ter hoogte van de route-boei St 4, op ongeveer zestig kilometer ten Noordwesten van Den Helder. De volgende week zal het dier voor het publiek te bezichtigen zijn op de tentoonstelling, die van 22 tot en met 26 December wordt gehouden in de B.L.O.-school aan de Hector' Treubstraat, waar het Zoölogisch Station vertegenwoordigd zal zijn door een collectie bijzondere zeedieren. De Octopus heeft de reis naar het Zoölogisch Station gemaakt in e-su emmer, waarin hij zich met zijn zuig nappen geducht had vastgezogen. Daarom werd de nieuwe aanwinst maar met emmer en al in het aqua rium gedeponeerd. „De volgende dag kregen wij hem eindelijk uit de emmer", zo schrijft ons drs. Ingvar Kristensen. „wij begon dadelijk een eigen hol te bou,ven. In een donkere hoek maakte hij eerst ruimte, door stenen en schelpen met zijn armen te verwijderen, daarna ging hij zich een huis bouwen. Af en toe gleed hij, lopend op zijn iange armen, over de bodem op een steen af, die hij met zich meesleurde, natuurlijk ook weer met behulp van zijn zuig nappen. Op deze wijze werden stenen van een kilogram en zwaarder naar zijn hol gesleept: Nadat de muren van zijn burcht aldus van stenen en schel pen waren opgetrokken, nam hij een paar flinke schelpen, die hij als dak gebruikte. Deze schelpen kwamen niet vast te liggen, maar de octopus hie'd ze met zijn zuignappen boven zich vast, zodat hij ze onmiddellijk kon verwijderen als hij zijn hol wilde ver laten." Het voedsel van de octopus bestaat in hoofdzaak uit krabben, die hij eerst met zijn zuignappen beet grijpt en dan kraakt met behulp van zijn zware kaken, die veel gelijken op een pape gaaiensnavel. De hoeveelheid krabben die hij verslindt, is groot, en als hij geen krabben vindt, neemt hij wel een knorhaan of een andere vis, die hij tegen komt. Zijn grondkleur is rossig-geel, maar kan elk ogenblik veranderen. Nu eens is de octopus spierwit, maar enkele seconden later trekt als het ware een De tafeltennisvereniging „IVA" heeft Zaterdag in Formosa haar jaarlijkse feestavond gehouden. Men kan met trots op deze avond terug zien, want nog nooit tevoren kwam deze club in zo grote omvang bijeen. Dat dit zelfs tot buiten de grenzen van ons land was doorgedrongen, bewees de aanwezigheid van Sint Nicolaas en Zwarte Piet. Nadat de voorzitter, de heer N. He melrijk, het openingswoord had gespro ken. werd een aardig programma afge werkt. Wij noemen de schetsjes die door de junioren op de planken werden gebracht, het bezoek van de Sint, die met kwistige hand vermaningen en ge schenken uitdeelde, de verloting en het dansje na afloop. Het werd als geheel een geslaagde avond. De proef van het bestuur, de jongeren de organisatie te geven, mochl als gelukt worden beschouwd. „The fl- ve Sullivans" verzorgden de dansmu ziek. donkerrood waas over zijn lichaam. Het dier ziet er dan volkomen andars uit. Wanneer de octopus met uitge strekte armen over de bodem glijdt, is' zijn totale lengte bijna driekwart me ter. terwijl het eigenlijke lichaam on geveer twintig centimetr lang is. De bijna „inktvis" dankt de octopus aan de inktzak, die in de mantelholte verborgen zit. Hij maakt echter slechts in hoge nood gebruik van de mogelijkheid, zich met behulp van deze „inkt" achter een dicht „rook gordijn" terug te trekken. Deze octopus hoort thuis in Zuide lijker streken, maar 's zomers drin gen zij ook wel de Noordzee binnen. Nu, met het invallen val d» koude reppen zij zich ijlings terug -r het Zuiden en worden dan. bij het p- ren van onze kust. wel eens "evan- gen Dit blijft echter een zeldzaam heid. In de Marinecantine begint van avond om zeven uur de maandelijkse Postzegelruilbeurs, die ook voor bur gers toegankelijk is. Het Christelijk Mannenkoor geeft vanavond in de Bethelkerk een Kerst concert, met medewerking van de „meesterverteller" J. B. Oosterwelder uit Amsterdam. Voor de Algemene Pensioenbond, afdeling Den Helder, spreekt van avond in „Formosa" de president van het hoofdbestuur, de heer W. Stuut. De Bruinvissen-dames hebben haar eerste competitiewedstrijd niet kunnen winnen. Niet, dat zij zwakker waren dan haar tegenstandsters, Nereus II, doch het geluk was niet met hen en ook de scheidsrechter had zo nu en dan „twijfelachtige" momenten. De wedstrijd ging mooi gelijk op en tot kort voor de rust was de stand nog dubbel-blank. Toen werd Griet Petrus het water uitgezonden wegens ver meend verkeerd aanvallen. Het gevolg was, dat de met zes meisjes spelende Bruinvissen-ploeg het niet lang kon houden. Spoedig was de stand nu 1—0 voor de Zaandijksters. Griet Petrus mocht weer het water in en de laatste aanvallen voor de rust waren voor de Bruinvissen. Na het draaien kreeg Elly Pleijte een pracht kans om de gelijkmaker te sco ren. Haar schot was echter wat zacht en bovendien hielp de paal nog om een doelpunt te voorkomen. Dit doelpunt kwam wel aan de andere kant. D8 Bruinvissen-keepster beoordeelde een bal verkeerd met het gevolg dat de achterstand 20 werd. Overigens mag haar deze fout vergeven worden, ge zien het vele goede werk dat zij in de loop van de wedstrijd deed. Kort hier op werd Griet Petrus weer het water uitgestuurd. Thans stimuleerde dit de Bruinvisjes om eens extra door te bij ten. Inderdaad gelukte het de achter stand te verkleinen. An Oudijk zag kans om met een werkelijk keurig schot vanaf het middenveld de stand op 21 te brengen. Met Griet Petrus weer in de gelederen leek het er op, dat de stand nog gelijk zou worden. Steeds zaten de Bruinvissen voor het Nereus-doel. Het goede schot ontbrak echter, zodat bij het laatste fluitsignaal de eerste competitiewedstrijd was ver loren. De „Youth for Christ" organiseert morgenavond weer een jeugdrally in de grote zaal van „Formosa". Spreker is de heer Leo Pasman uit Haarlem. Als zangleider treedt op de heer Jan Clee uit Hilversum en als pianist de heer Lard Jansen uit Den Helder. Medewerking wordt verleend door de J.N.V.C.-band uit IJmuiden. Alle jon geren boven veertien jaar zijn welkom op deze samenkomst, die om acht uur begint. De vierde ronde van de wintercom petitie van HBC '45 had de volgende resultaten: A-lijn: 1. Zoon—Smit 632. Vis serBakker 61%; 3. Snoerwang Forrer 59%; 4. Van den Bergvan der Helm 58; 5. BenekerVeenstra 55; 6. SelierBeeldman 54; 7. Dek kersvan Praag 52%; 8. Doms— Bakker 48%; 9. DukersRosing 48; 10. SpruitBambach 39%. B-lijn: 1. Kerkhof—Herwig 35; 2. Heer en mevrouw Schotmans 25 3. Mevr. Snijdersmevr. Veenstra 24%; 4. Kemperde Vries 23%; 5. Vrij- vogelEvers 22; 6. RammersBouw man 19%; 7. Heer en mevrouw Meijer 17%. C-lijn: 1. Mej. van der Kroft Krielen; 2. BrederodeSchraa; 3. GrandeSteinberg; 4. Heer en me vrouw De Groot; 5. Heer en mevrouw Vries; 6. HarjerSchilperoord; 7. Heer en mevrouw Lelie; 8. Heer en mevrouw Krap. De uitslagen van de laatste onder linge damwedstrijden van HCSC lui den als volgt: Eerste klasse: Js. KeizerW. Post afgebr.; Jt. KeizerE. Molema 11; S. de BockE. Vink 11. Tweede klasse: L. BeyerH. Bais 20; M. de BoerD. Drupsteen 2—0; B. van Drongelen—A. Groenemeijer 20; H. BaisR. Hijma 2—0. Zaterdag «1— T JL Kortenhorrt, M J»" M» van d, «Mn. een dispuut in de Kamer. maar (DAW), Zaandijk (Nereus), Zaandam (Neptunus) en Den Helder (Bruin- vissen) tegen elkaar. Voor Den Helder worden alleen de Bruinvissen genoemd, daar de Zwaardvis wegens het Assaut verstek moest laten gaan. Vanzelfsprekend was di voor de Selders ploeg een geduchte verzwakking. Het nummer 10, B rugslag stond op het programma en als Bijkerk had kunnen starten, was een eerste plaats op dit nummer verzekerd geweest. Toch hebben de Nieuwedleper, zich kranig geweerd. Hoewel z» ook nu weer op de laatste plaats eindigden. Het vïrschil was echter zo klein, dat de kan, op positieverbetering In de komend, wedstrijden zeker mogelijk is. De wedstrijden begonnen mooi op tijd en reeds direct konden enkele ®rui"' vissenmeisjes tonen, wat zij op de m. rugslag waard waren. Griet PePtrus legde met 43 sec. beslag op de 2e plaats. Op het nummer 50 m. borstcrawl jon gens lieten Hans Slotboom en Jan Ko ning van zie" horen. Hans werd in de goede tijd van 33.6 sec. zevende en Jan zorgde in de één na laatste serie voor een 3e plaats door de afstand af te leggen in 32.2 sec. Annie Oudijk verte genwoordigde de Helderse ploeg op de 200 m. schoolslag dames. Zij had de laatste tijd weinig getraind, maar toch noteerde ze nog 3. m. 39.3 sec. Piet Jongepier deed op het nummer 100 m rugslag heren vriend en vijand versteld staan. Waren we reeds een behoorlijke tijd van hem gewend, we hadden toch niet gedacht, dat hij beneden de 1 min. 24 sec. zou komen. In een zwakke serie ingedeeld trok hii in een keurige stijl zijn 100 meter en was op ziin tegenstan ders meters uitgelopen. Bij het eindpunt liet hij 1 min. 20.2 sec. voor zich af drukken, een tijd. die naar het natio nale peil begint te groeien. Zal hij straks in de geleeenheid zijn, tegen ster kere tegenstanders op te nemen, dan is hij zeker in staat beneden de 1.20 te zwemmen. De 3 x 25 m. persoonlijke wisselslag bracht liefst 4 Bruinvisjes aan de start. Ook nu toonde Griet Petrus zich een kracht. Zij werd 2e in 1 min 7 sec. De wisse'. Ja g-estafette-pl oeg van de jongens zag zich juist de 3e plaats ontgaan. De 2e ploeg van DAW was hun 0.7 sec. te vlug af. Het werd nu 1 min. 57,1 sec. Een „groot" nummer is ook altijd de 10 x 25 m. vrije slag estafette dames. Als regel is dit een strijd tussen drie tegenstanders, waarbij op verre afstand eerst de Helderse ploeg pleegt te volgen. Nu verliep dat even anders. Tot Alie v. d. Oord. die als vierde te water ging, lagen de nloegen gelijk. Eerst toen begonnen de Nieuwedien- sters wat af te zaken, maar toch toon den zij nu mee te kunnen komen. De tijd was 3 min. 2 sec. Tot slot volgde het nummer waarbij de Helderse ploeg altijd voor het vuurwerk zorgde n.1. de 5 x 50 m. vrije slag estafette heren. Het gemis aan Zwaardvissen deed zich nu wel sterk gelden. De ploeg kon aanvan- Schoolschaaktournooi beëindigd Een doodse stilte heerste Zaterdagmiddag in het gymnastieklokaal van de ulo Molenstraat, toen de aanvoerder van het derde RHBS-team voor de keuze stond, welke zou beslissen over het eind-resultaat van het Schoolschaaktournooi 1951. Even tevoren had R.H.B.S. 3 een keurige prestatie geleverd, door R.H.B.S. 1 een gelijk spel af te dwingen. Daardoor waren het eerste en het derde viertal van de R.H.B.S. geltfk geëindigd. Verleden jaar, toen R.H.B.S. 1 en Zeevaart school 1 evenveel recht hadden op de eerste prUs, heeft het bordgemiddelde de doorslag gegeven. Ditmaal oordeelde de commissie het beter, het lot te laten be slissen. De aanvoerder van R.H.B.S. 3 „trok" de zwarte pion, en dat betekende voor R.H.B.S. 1 andermaal het bezit van de Wethouder van Loo-wisseibekcr. r.en voor RHBS 1, maar even later stond hun eerste-bordspeler met een zucht opHij was door zijn collega van het derde op degelijke wijze afge droogd, welke prestatie de omstan ders, en vooral het eerste team van de RHBS niet alleen met verbazing ver vulde, maar tevens de verwachte overwinnig onzeker maakte. Opeens ging de mare door de zaal: „Het der de staat met 2—1 voor!" Haastig snel de iedereen naar de tafel, waar de op sensatie beluste toeschouwers elkaar verdrongen om zelf de eindstelling ln ogenschouw te nemen. Korte tijd later was ook de vierde en laatste partij beëindigd, ten gunste van RHBS 1. De stand was toen 22. Tegen half zes stonden twee ner veuze aanvoerders voor de heer P. De belangstelling ging tijdens de derde en vierde ronde voornamelijk uit naar de vier ploegen van de RHBS, die elkander de fel-begeerde trophee met élan betwistten. Ook de medailles, die voor de andere groepen beschikbaar waren, waren de inzet van een span nende strijd. In de „beker-groep" moesten RHBS 1 en RHBS 3 de degen kruisen na hun overwinning op resp. RHBS 2 en RH BS 4. Het zag er naar uit, dat het eer-te viertal een vrij gemakkelijke zrpp zou behalen, ,maar de tegenstan- rlr ^achten er anders over. Al spoe dig kwam het eerste winstpunt bin- Kroon, die in elke hand een pion ver borgen hield. De aanvoerder van RHBS 3 trok de zwarte pion.... Een verrassender einde had men waarlijk niet mogen verwachten. Ter inleiding van de prijsuitreiking hield de voorzitter van M.S.C., de heer A. Coppens, een toespraak, waarin hij de paedagogische betekenis van het schaakspel belichtte. Het zich leren concentreren en het vooraf bepalen van de consequenties van een daad zullen de jeugdige beoefenaren van het schaakspel in hun latere leven zeker te stade komen. In dit verband sprak de heer Coppens er zijn teleurstelling over uit, dat van de zijde der leer krachten zo weinig belangstelling hT* m ■chooltournooi was getoond. Hij deelde ten slotte mede. dat het tournooi voortaan op de Zaterdagmid dagen tussen Sint Nicolaas en Kerst mis zal worden gehouden. De prijzen werden toen uitgereikt door wethouder L. F. van Loo, die met veel waardering sprak over de rust en de zelfbeheersing, die uitgaan van een groep serieuze schakers. Ook de wet houder erkende de grote vomende waarde van het schaakspel. Namens het eerste viertal van de RHBS nam Freek Dienaar de wisse* Semr ontvangst, alsmede een me- i in tweede Prijs, eveneens een medaille, viel ten deel aan het eerste viertal van de Kweekschool, de derrt» prijs aan ULO Molenstraat 1 en dê v erde prijs aan Ambachtsschool 1. kelijk het tempo bijhouden. Toch kwa. men zij ten laatste wat snelheid te kort, waardoor zij op de 4e plaats wer den gedrukt in een tijd van 2 min. 41,9 sec. De puntentelling na de eerste ron de luidt: 1 D.A.W. 1712,4 pnt.; 2 Nereus 1801,5 pnt.; 3 Neptunus 1906,2 pnt.; 4 Den Helder 1915,7 pnt. De volgende wedstrijd wordt in Februari te Alk maar verzwommen. De uitslagen 50 m. rugslag meisjes: 1 T. Tenkink 39.3 sec., 2 G. Petrus (N.N.H.) 43 sec., 3 T. v. d. Neut (D.A.W.) 43 sec., 4 t. de Groot (Nept.) 43.4 sec., 5 L. Spieren burg (D.A.W.) 43.4 sec., 6 T. Schats (D.A.W.) 44.8 sec., 7 A. Kuvk (Nept.) 47 sec.. 8 H. Teuthof (Nereus) 47.3 sec, 9 J. Nol (D.A.W.) 48 sec., 10. H. Rans- huyzen (Nept.) 48.1 sec. 50 m. vrije slag jongens: 1 J. Nierop- Groot (D.A.W.) 30.5 sec., 2 T. Pauw (Nereus) 30.6 sec., 3 J. Cloeck (D.A.w.) 32.3 sec., 4 K. Besse (D.A.W.) 32.3 sec, 5 J. Koning (N.N.H.) 32.4 sec. 200 m. schoolslag dames: 1 J. Piersma (D.A.W.) 3.07.6, 2 R. Nieuwcnhuizen (Nereus) 3.17.4, 3 H. Boxem (D.A.w.) 3.21.3. 100 m. rugslag heren: 1 A. Slikker (D.A.W.) 1.16.5, P. Jongepier (N.N.H.) 1.20.2, C. Goedhardt (Nereus) 1.22.6. 3 maal 25 m. wisselslag pers. meisjec 1 T. Tenkink (D.A.W.) 1.03, 2 G. Petrus (N N.H.) 1.07. 3 L. Spierenburg (DA.W.) 1.07, 4 T. Schats (D.A.W.) 1.09, 5 R. Frickers (Nept.) 1.09.7. 3 maal 50 m. wisselslag estafette jon gens: 1 D.A.W. 1 1.50.4 2 Nereus 1 1.52.7, 3 D.A.W. 2 1.56.4. 10 maal 25 m. vrije slag estafette da mes: 1 D.A.W. 1 2.39.5. 2 Nept. 1 2.48.1. 5 maal 50 m. vrije slag estafette he ren: 1 Nereus 1 2.35.4, 2 Nept. 1 2.38.7. Polo: Nereus 2Bruinvissen 1 d. 1-2, Comb. A—Comb. B h. 2-5. Op een zeer zwaar veld is het Adel borsten 1 gisteren weer gelukt de Her- mes-heren een nederlaag toe te bren gen, ondanks het feit, dat de jonkers twee dagen Assaut-feest in de benen hadden. In de eerste helft ging de strijd aardig gelijk op. De Wolff bezorgde Adelborsten een 10 voorsprong. In de tweede helft waren de jonkers beslist sterker. De ploeg vormde een uitsteken de eenheid, en het was dan ook geen wonder, dat rechtsbuiten Goosink even voor tijd de stand op 2—0 kon brengen. Hermes 2 (dames) gaat alleen aan de kop. Enthousiast spelend heeft dit elftal de gevreesde concurrente Alk maar 2 met 31 verslagen. Onze stad genoten speelden iets beter en hebben de overwinning dan ook ten volle ver diend. Mej. Zegel wist Hermes een 3—® voorsprong te bezorgen. Kort voor ba' einde redde Alkmaar de eer. Hermes 2 heeft nu uit acht wedstrijden vijftien punten; Alkmaar 2 verzamelde, even eens uit acht wedstrijden, dertien pun ten. Hermes 2 resten twee wedstrijden en wel tegen HIC 3 en Kraaien 2. De Hermes-jongens zegevierden over net ongeslagen Kraaien a (2—1). Dick Maasland scoorde het eerste doelpunt. Na de rust werd uit een hevige doel- worsteling de gelijkmaker geboren. Tien minuten voor het einde maakte Hessen op keurige wijze het winnende doel punt. Hermes 3 (dames) verloor een vriendschappelijke ontmoeting tegen de «ermes-meisjes met 1—0. De overige wedstrijden werden afgelast. nieuwe kotter bij urker- vloot. m e ^Ccr K. J. Koffeman heeft rdzeekotter, de UK 186, verkocht in de plaats daarvan schafte hij iich een andere kotter aan, de oude HD 37. eze is 25 meter lang en voorzien van een 200 pk motor Dit is momenteel de vloot Noordzeekotter van de Urker

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2