Helderse Gourant ,,'t NYLONHUIS" STEGEMAN5 Verenigingsbestuurders Stad en Omgeving Helderse Maandag kampioenschappen op en tweede Kerstdag RONDOM DE GROENE TAFEL Christelijk-gereformeerde Kerk zag vacature na drie jaar vervuld 't Meppertje levert commentaar óp onze beschouwingen Ds I. van der Knijff in het ambt bevestigd Ook ds J. Rebel onder de aanwezigen Gehuurde bromfiets te gelde gemaakt Nutsspaarbank verhoogt rente met 0,5 procent Bestuur „Toonkunst" VAN DE GROENE TAFEL I.V.A.-spelers hebben zich terug getrokken Inschrijven mogelijk tot Zaterdag KeAÜyeichenfceti uit TOM BORGERDING IN HET KORT Wifte: „Macao, het eiland der gouddorst" Het vereifigingsldven in Nieuwediep Tafeltennissers aan het woord: De banketbakkerij met de feestdagen Anna Paulowna Zware nederlaag in dam- wedst-rijd Tussen Haaks en Kuifje Breezand Oprichting van bridgeclub éc/i2& Urk Texel Toen alle kaarsjes brandden begon de zon te scbiinen Oud-internat'onals in 't strijdperk tegen HF.C. DONDERDAG 20 DECEMBER 1951 •jrjv; Drie jaar geleden aanvaardde ds. J. Rebel het beroep naar Rotterdam. Sinds dien bestond de vacature by de Christelijk-gereformeerde kerk te Den Helder, welke thans door de komst van ds. L van der Knijff is vervuld. De nieuwe herder en leraar werd gisteravond in het geheel bezette kerkgebouw aan de Steengracht in het ambt bevestigd door ds. Swiep van Schiedam. Deze bijzondere dienst werd bijgewoond door burgemeester mr. G. D. Rehorst, wethouder mr. J. Mulder, enkele Christelijk-gereformeerde predikanten uit andere gemeenten en afgevaardigden van verschillende kerkgenootschappen hier ter stede. 0 Alvorens* tot de bevestiging over te gaan, hield ds. Swiep een predicatie naar aanleiding van de laatste woor den van het door hem voorgelezen Schriftgedeelte, Handelingen 10 vers 24—33. Omtrent het predikambt rei spr., dat de herder en leraar der ge meente niet alleen het fluitspel der genade moet laten klinken, maar ook de bazuin des gerichts. Naast de ver kondiging van het Evangelie is het noodzakelijk, de gemeente ook de God delijke wet voor te houden als een richtsnoer der dankbaarheid. Op de voorgeschreven liturgische wij ze werd ds. Van der Knijff in het ambt bevestigd, waarna de gemeente haar nieuwe predikant staande het ne gende vers van Psalm 119 toezong. De reeds grijzende ds. Van der Knijff hield na op vaderlijke wijze te hebben her innerd aan zijn zojuist afgesloten ambtsperiode op Rozenburg, zijn intre depreek naar aanleiding van Matth. 14 vers 16b, waar Christus zegt: „Geeft gil hun te eten!" In het licht van deze opdracht, door Jezus aan zijn discipe len verstrekt, bezag ds. Van de Knijff de taak, die hij in de Christelijk-gere formeerde gemeente van Den Helder gaat vervullen. In het tweede gedeelte van de dienst, na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 27 vers 3, werden verschillende hartelijke toespraken tot ds. Van der Knijff gericht. Namens de kerkeraad sprak ouderling Post, waarna ook ds Swiep die dertig jaar geleden zijn allereerste preek hield in Den Helder en die ook zijn eerste beroen uit Den Helder ontving een hartelijke colle giale toespraak hield. Mede namens de classis Haarlem sprak ds. Henstra van Broek op Langen dijk, die tijdens de vacature als con- suler^ is opgetreden en nu vele bemoe digende dingen tot ds. Van der Knijff en diens gezin kon zeggen. Twee jaar gevangenisstraf met aftrek eiste mr. A. W. Holsteyn tegen de Alk maarder Timotheus J. van V. Deze verdachte moest zich voor de Meer voudige Kamer te Alkmaar verantwoor den voor verduistering van een „brom fiets" en diefstal van 'n gouden horloge. Tijdens de behandeling van de zaak bleek dat de officier deze verdachte nog meer feiten ten laste had kunnen leg gen. Hoewel dit niet was gebeurd, hield mr. Holsteyn hiermede met zyn eis wel rekening. Verdachte had in Juni 1951 te Den Helder een bromfiets gehuurd en was daarmede aan het toeren gegaan. Toen hij zich in de buurt van Nijmegen reali seerde dat Zijn geld op was had hij het rijwiel met hulpmotor in Keizer Karel's stad van de hand gedaan. Voor hij ech ter zo ver was gekomen had hij in Delft bij kennissen gelogeerd. Van deze gastvrijheid had hij dankbaar geprofi teerd en als tegenprestatie een gouden horloge meegenomen. Dat horloge had hij in Zeeuws Vlaanderen voor f 118 verkocht. Een psychiater had gerappor teerd dat verdachte niet volkomen toe rekeningsvatbaar kon worcjgn geacht. Niettemin meende de officier dat een gevangenisstraf van twee jaar op ziin plaats zou zijn. te meer daar verdachte reeds eerder met de Justitie in aanra king is geweest. Met ingang van 1 Jaunuari 1952 wordt de rente, die door de Nutsspaar bank aan de spaarders wórdt vergoed, met een half procent verhoogd. In dit verband kan er aan worden herinnerd, dat de renteberekening reeds daags na de inleg aanvangt. Burgemeester Rehorst verwelkomde de nieuwe Christelijk-gereformeerde prdikant namens het gemeentebestuur. Verder spraken nog de oud-predikant ds. J. Rebel, de heer Van Keulen na mens de Gereformeerde kerkeraad en de heer Houtman namens de Hersteid- evangelisch Lutherse gemeente. Met het oog pp het vergevorderde uur hield ds. Van der Knijff zijn dankwoord kort. Na het zingen van Psalm 72 vers 11 werd deze voor de Christeijk-gereformeerde kerk hier ter stede zo gedenkwaardige dienst geslo ten. De beste, goedkoopste en ge makkelijkste methode om uw ERELEDEN, DONATEURS LEDEN, enz. een voorspoedig 1952 toe te wensen is een advertentie in de T.e.m. Zaterdag a.s. kunt u uw an nonce nog opgeven. (Advertentie, Med.; Het bestuur van de afdeling Den Helder van de Maatschappij tot be vordering der Toonkunst is thans als volgt samengesteld: de heer C. Prin sen, voorzitter, Singel 11, mevr. J. G. Denker-de Groot, vice presidente, Ja- vastraat 2; mevr. M. Quak-Nass, secre taresse, Violenstraat 25; mevr. G. Uip- kes-Smit, Singel 13, penningmeesteres- se; mej. A. J. Schwantje, Polderweg 37; de heer S. Schellinger, Van Galen straat 48: de heer D. Ramler, Van Ga lenstraat 81. De Helderse kampioenschappen tafeltennis zullen zo heeft de Helderse Tafeltennis Contact Commissie het beslist nog dit jaar worden gehouden. De laatste, drukke dagen van dit jaar zijn er de oorzaak van, dat yerscheidene vooraanstaande spelers niet van de party kunnen zün. Zo heeft de grootste tafel tennisvereniging van Den Helder, I.V.A., gisteravond besloten niet aan de kam pioenschappen deel te nemen. Men heeft daarbij overwogen, dat de data waarop de wedstrijden worden gehouden (Maandag 24 December en Tweede Kerstdag) zeer ongelukkig «ijn gekozen. gebouw van WGW aan de Van Galen straat. Op tweede Kerstdag is het de bedoeling, dat behalve de heren (eerste klasse) en de dames (derde klasse) aan de beurt komen de heren-dubbelspelen eerste en tweede jdasse. Nu de IVA-ers zich hebben terug getrokken, zullen de overige heren van de .KTC (J. van Veen van HCSC, B. Sinnige van WGW en H. Weemhoff van Blanco) waarschijnlijk worden belast met de wedstrijdleiding. Cfp Zaterdag 22 December sluit*de inschrijving voor de Helderse kampioenschappen 1952. De finales worden gespeeld op Zaterdag 29 December om achfr uur, eveneens bij v GW. Deze beslissing brengt onmiddellijk met zich mee, dat de strijd om het kampioenschap thans vaji generlei waarde meer is. Immers, alleen „Blan co" en „IVA" hebben spelers, die wer kelijk aanspraak kunnen maken op de navolgende (belangrijkste) titels: kam pioene derde klasse (dames), kampioen eerste en tweede klasse (heren). Mochten de overige verenigingen wel deelnemen aan de kapioenschap- pen, dan zijn reeds thans de kampioe nen aan te wijzen. Het ligt in de bedoeling, te beginnen op Maandag 24 December. De organisa toren hebben ongetwijfeld de meeste aandacht besteed aan de eerste klassers en aan de dames, die op tweede Kerst dag 's middags om twee uur achter de groene tafel zullen verschijnen. Het voornemen, ook deze dames en heren Maandag te laten beginnen, heeft men namelijk laten varen. De derde en vierde klassers en de nieuwelingen kunnen, zo meent de commissie, Maan dag wèl hun partijen slaan. Heeft men wel rekening gehouden met de jongelui die reeds eerder hadden besloten de Kerstdagen elders te gaan doorbren gen? Hetgeen wellicht ook „topspelers" voornemens waren! De eerste wedstrijden beginnen Maan dagmorgen om tien uur in het club- NYLONS m. zw. naad 3.95, 4.25, 4.95, 5.95, 6.95, 7.50 NYLONS m. fantasiehiel 7.95 NYLONS m. zw. hiel 7.95 WANDELNYLONS (zeer lang) 6.95 VIKING NYLONS MET GARANTIE 8.50 Alleen le keus KEIZERSTRAAT 48 Annex Nylon-kousenreparatie (Advertentie, Ing. Med.) De Gereformeerde zangvereniging „Looft den Heer" geeft vanavond on der leiding van de heer J. Jongkees een openbare Kerstuitvoering in de Nieu we kerk aan de Weststraat. De Nederlandse vereniging van huisvrouwen houdt vanmiddag half drie een Kerstbijeenkomst in „Formo- sa", met meewerking van mevr. Bac- ker-Breed uit Schagen. De vereniging „Ambachtsschool Voor Den Helder en Omstreken" houdt vanavond om kwart voor negen een algemene ledenvergadering in het ge bouw der Nutsspaarbank. In de bovenzaal van café „Post- brug" vergadert vanavond om half acht de vereniging van postzegelverzame laars „Den Helder". De Zeevaartschoolvereniging viert vanavond feest in Casino. Alleen hedenavond nog zal men in de Witte-bioscoop de firn „Macao, eiland der gouddorst" kunnen zien. Het is een rolprent in kleuren, die de zucht naar sensatie slechts ten dele kan bevredigen. Misschien verdient echter vermelding het ogenblik, waar op een schip, geladen met vuurwerk en 200 000 dollar aan goud, in brand geraakt Dat waren goede en (vanzelf sprekend) ook kleurrijke scènes. Een andere aantrekkelijkheid van dit Universal-product is Evelyn Keyes, als de avonturierster Vivian Craig, die heel wat op het spel zet om haar echt genoot (Philip Friend) kwijt te raken en de ruwe diamant, duiker Steve Kent (.Teff Chandler), in haar strik ken te vangen. Rond dit liefdesavontuurtje draait de smokkelgeschiedenis van Macao, het eiland der goudort. In het voorprogramma wordt een uitstekend filmpje vertoond over Ca nada en de wintersporten van dit weid se land Voor de jazz-liefhebbers wordt op het witte doek een beste boogie- woogie weergegeven met een vakman drummer in de hoofdrol. Een 3-jarige artisle ...o.t Elizabeth Luckins is een van de kinderen die wekelijks een les in de schilderkunst volgen te Coram Fields, Holborp. Ze betalen een penny in de week van hun zakgeld voor een les van twee uur. „Beter dap de bioscoop" zegt men In het December-nummer van ,,'t Meppertje", het cluborgaan Jan clt l:l' tennisvereniging I.V.A., troffen wü een artikeltje aan naar aanleiding van geen wü enkele weken geleden schreven onder het hoofd: „Is een !>lo< ie n cnigingsleven altijd een gunstig verschynsel?" Het deed ons genoegen te erv dat men ook in de kring van onze tafeltennissers een ogenblik serieus ovu vraag heeft nagedacht. Het commentaar, dat ,,'t Meppertje" levert, is nie voor de leden van I.V.A. de moeite van het lezen en overdenken waar nemen het daarom hieronder ongewözigd over. Enige tijd geleden kwam in de Hel derse Courant een artikel voor met het bovenstaande als kop. Het ligt niet in de bedoeling om hier een al te theo- retiscr antwoord op te geven, maar toch^ achten wij dit wel van te veel belang om dit maar zo voorbij te lopen. Gun stig of niet gunstig! Wij zouden dit tot onze leden willen zeggen: 1. Kom niet naar onze vereniging omdat het alleen maar zo gezellig is. ebruik de tijd slechts voor dé licha melijke ontspanning, die ieder nodig heeft na inspannende dagelijkse arbeid. 2. Laat ieder bedenken, dat een da gelijkse zware training funest is voor degene, die overdag zwaar lichamelijk werk moet verrichten. 3. Denkt er om, dat huiselijke plich ten en voor onze schoolgaanders het huiswerk altijd nummer één is. 4. Beoefen niet meer dan één sport tegelijk. Span hiervoor je krachten in en zie dat je er voor jezelf meer in kunt bereiken door egn goede training. 5. „Verkoop" je niet aan de sport. Het komt altijd in de tweede plaats. 6. Gebruik de sport om jezelf te trai nen, niet alleen in je spel, maar ook in je karakter. Zie je medeleden als lieden, die ook ontspanning zoeken in hun sport. Blijf met hen op goede voet. eBwaar de kameraadschappelijke hou ding en zie niet alleen maar hun fou ten. We hebben ze allemaal, ieder de zijne. 7. Plaats jezelf niet op een voetstuk. Speel e eigen spel en vestig niet te veel de aandacht op je. Het lataste valt altijd in je nadeel uit. 8. Blijf altijd sportief in je denken en ni je doen. Gebruik het woord „on- Van de Nederlandse Banketbakkers- Vereniging ontvingen wij het volgende- schrijven, dat wij gaarne in de belang stelling van onze lezers aanbevelen: „Aan de banketbakkerij worden tegen de Kerstdagen en de jaarwisseling bij zondere eisen gesteld. In de laatste ja ren is de arbeid op Zondag in deze be drijfstak tot een minimum terug ge bracht. Een blik op de kalender toont aan, dat dit jaar vóór de Kerstdagen en vóór Nieuwjaarsdag na de Zondag alleen een Maandag beschikbaar :3 om het publiek, dat van de diensten der banketbakkerij gebruik maakt, te be dienen. Uiteraard vereist dit een kun dige planning en zullen aan werkgever en werknemer hoge eisen worden ge steld. Ten einde, in de geest van onze tijd, het werken op Zondag zo veel mo gelijk te beperken en de afwerking der productie recht te laten wedervaren, verzoekt de banketbakkersorganisatie aan het kopende publiek zijn wensen voor het Kerstfeest reeds op Vrijdag 21 December en Zaterdag 22 December vóór 12 uur aan zijn banketbakker ken baar te maken en voor de jaarwisseling op Vrijdag 28 en Zaterdag 29 dezer. Al dus handelend, zal het een ieder moge lijk zijn zich ook dit jaar volledig de service van de Nederlandse Banket bakkerij ten dienste te maken". sportief" niet te veel. Op de duur kiijgt het een wanklank en is helemaal niet meer van toepassing. 9. Bedenk dat wij elkaar allemaal nodig hebben of eenmaal nodig kunnen hebben. In je latere praktijk zul je dit meerdere malen ondervinden. 10. Het verenigingsleven in het alge meen schept de goede mogelijkheid om je in contact te brengen met de moge lijkheden in de eerste negen punten. Grijp daarom de kans, die aan ieder geboden wordt. Gooi alle flauwe kul naast je neer. Het bezorgt je last en narigheid. Wij menen, dat wanneer in het ver enigingsleven en aansluitend hieraan ook naar buiten, daadwerkelijk hier naar gestreefd wordt, deze vereniging (en) ook zeer zeker een gunstige in vloed utioefent (-enen), maarzo veel zielen, zoveel zinnen en dus zal er altijd wel ergens een hiaat blijven. Maar voor het bestuur van een ver eniging blijft hier altijd een (on)dank bare taak weggelegd. Excelsior I speelde een dam wedstrijd tegen GSZ I te Bovenkarspel. Het werd een verdiende overwinning voor de dammers uit Bovenkarspel, al was de uitslag enigszins geflatteerd. De gedetailleerde uitslagen luiden. J. de Boer Czn. (GSZ)H. Veenstra (Excelsior) 11, J. OudW. Weijers 11, A. JongD. Jansen 11, C. v. KleeffJ. A. v. Vliet 20. J. de Boei Jnz.—D. v.d. Wallen 1—1, A. Schaper— L. J. Schouten Lzn. 11, J. GrcotSi. v.d. Wal 20. A. de BoerA. Kapitein 20, J. JongL. J. v. Leeuwen 2u, H. v. LeijenC. Leijnse 20. Totaal 15—5. ONRECHTMATIG GLADIOLEN GETEELD Voor de economische politierechter te Alkmaar, mr. J. A. Markus stonden gistermiddag W. W. en M. W. uit Anna Paulowna terecht. De verdachten had den tezamen een oppervlakte gladiolen geteeld als bloemkwekerij-producten zonder daartoe gemachtigd te zijn. Zij werden conform de eis veroordeeld tot f 10.of 5 dagen. De palingkotter „Helena" liep gisteren binnen om in te klaren. Daar na vertrok het bootje naar Den Oever, om daar te lossen. Het is morgen hoog water om 12.15 uur en laag water om 6.20 en 18.05 uur. De temperatuur van hetzee water was 6,9 graden Celsius. Na een alhier gehouden drive is men tot oprichting van een bridgeclub ge komen. Deze telt momenteel reeds een veertigtal leden. Al dadelijk werden uitnodigingen ontvangen van clubs uit de omgeving. Zo b.v. van de R.K. bridgeclub „Scha gen" om daar op de middag van de Tweede Kerstdag in café „De Beurs" te komen spelen. Er wordt gespeeld in lijnen van 8 parén. Het ligt in de be doeling er gezamenlijk heen te gaan. Wie er aan wil deelnemen kan zich uiterlijk tot Zondagavond opgeven bij de secretaris van de Breezander club, de heer H. Rooyakkers aan de J. C. de Leeuwweg. Er zijn prijzen voor de eerste, tweede en derde aankomende in iedere lijn. Ook een invitatie van Pet ten, om, eveneens om prijzen, op de avond van 29 December in „Het wapen van Petten" te komen spelen, is aan vaard. Ook hiervoor kan men zich op geven bij de heer Rooyakkers. die ver der gaarne nadere inlichtingen ver strekt. WARMENHUIZEN, 19 Dec. '51. 48800 kg Rode kool 7.50—11.80- 1400 kg Gele kool 5.80-8.50; 6500 kg Bieten 5-5 30- 3200 kg Uien 25.70—27.40, grove uien ^•l°óndr^lingen 26'70: 3100 k§ Andijvie 5—7.20; 375 kg Peen C 14.40 en B 13.40. Het gemeentebestuur van Zijpe stelt de schrijver van de stukken „Rondom de groene tafel" voor een ernstig pro bleem. De raadszaal toonde daar een ander beeld, doordat zowel de raads tafel als de tafel voor de pers van een nieuw kleed voorzien waren, dat, o schrik, niet de traditionele groene kleur vertoonde, maar een warmbruine tint had. Alvast een voorschot op de negen en een hajve ton van de Bank voor Nederlandse gemeenten, merkte de heer Doedens met een zekere galgen humor op. Vast staat wel, dat er van het kleed een minder officiële tint uitgaat dan van het iets killere groen. Misschien dat het op de besprekingen invloed heeft, want de harmonie in de verga dering werd niet verstoord. Er heerste een grote eensgezindheid, vooral ten opzichte van de aansluiting by de Bouwkas van de Noord Nederlandse gemeenten. Wij geloven dat het besluit dat de raad met algemene stemmen nam, ten zeerste in het belang van de gemeente is geweest. Het moge zo zijn, als de heer Raatgers opmerkte, dat er in het verleden met verschillende par ticuliere bouwkassen zeer onaangena me ervaringen zijn opgedaan, het wil ons toeschijnen, dat de bouwkas van de gemeenten op een degelijke leest geschoeid is. En wat wil men anders? Het is vrijwel de enige mogelijkheid voor mensen die slechts over weinig financiën beschikken. Op deze manier krijgen ze tenminste een kans en kan de woningnood vermiderd worden. Bepaald grappig vonden we de op merkingen die gemaakt werden naar aanleiding van het verzoek van het hoofd der school te Oudesluis om ver goeding in verband met het invoeren van de schoolradio. De heer Hooi vroeg daarbij tot twee maal toe, of er van politiek geen sprake was, terwijl de heer Doedens zei, dat er in dat geval een onderscheid was tussen de Katho lieken en niet-Katholieken. Opmerkin gen die er van getuigen, dat de raads leden ten opzichte van de schoolradio slecht georiënteerd zyn. Dat is niet erg, maar laat men zich dan niet zo kwasi bezorgd tonen. En ten aanzien van de opmerking van-de heer Doedens zou den wij dan nog willen zeggen, dat het toch wel heel ver gekomen is met het onderwijs in Nederland, wanneer men, indien men een richting is toegedaan, alleen naar die richting zou gaan luis teren. In Anna Paulowna was het kleed nog groen. Het was er ook minder ge moedelijk. Het slot was zelfs min of meer emotioneel en het gelaat des he. ren Glim glom van verontwaardigde toorn, teen hij een knock-out van do heer Hooimeijer had te incasseren. Daar de vergadering echter reeds was gesloten, wagen wij het niet de be- ZZrvTn Va" het communistische laadslid weer te ge\®n Indien er echter enige waarheid schuilt in het spreekwoord, dat degene die zich boos maakt ongelijk heeft, dan is 't de heer Glim geweest, die ongelijk had. Bewonderen konden we het op treden van de heer Glim in deze ver gadering niet. Er waren bij de opmer kingen die hij maakte zeker enkele die hout sneden, maar ten aanzien van de school in de Oostpolder heeft hij zich ^Jv'at geblameerd. Hij meende een beste beurt te maken, maar de resul- En wJ'atreni P,reCieS tegenovergesteld En wat te denken van de poging om van de raadsleden een uitspraak te krijgen in verband met de z.g. compen «atieui kering. De bedoeling lag du" men dik op. De raad moest tot een uit. spraak verlokt worden en als ze dan GHmTL 6t Standpunt de heet Glim hadden gestaan, dan was hij de brave man geweest. Ja, ja, de verkie! zingen zijn weer in zicht Jamm de heer Glim op deze wijzeTiT tige weggooit. En gelukkig 'dat "een ontsporingen noemt T'EJ" A' de rookworst met de fijne zachte Le» op het loodje (Advertentie Ing. Med.) ONDERHOUDSWERK AANBESTEED Bij de Dienst voor de Zuiderzeewer ken te Den Haag werd gisteren aanbe steed.: het onderhoud gedurende het jaar 1952 van het gemaal, de Schutsluis en de dienstv/oningen te Urk en het uit voeren van bijkomende werken. Er kwamen drie inschrijvingen uit de bus en wel: Daalder's Aannemersbedr. te Alkmaar voor f 8.767.Aann. Bedr. De Jong. te Lemmer voor f 8.800.—; Aann.Bedr. Haverman, te Steenwijker- wolde voor f 8.883. UK 156 IN ANDERE HANDEN »e Urkèr visser M. de Boer heeft zijn vaartuig UK 156 verkocht aan P. J. Kramer. Kramer loor zijn eigen schip tijdiens de oorlog door vordering van de Duitsers. Thans wordt hij dus. weer schipper. Naar wij vernemen, ligt het in het voornemen van schipper De Boer om zich een grotere kotter aan te schaffen. LEIDING SCHEEPSWERF IN ZUID-AFRIKA Naar wy vernemen, zijn met gebr. Hakvoort, alhier, besprekingen gevoerd, om in Zuid-Afrika een scheepswerf te leiden. Voor de visserij aldaar gebruikt men n.1. houten schepen, voor nieuw bouw en reparatie is er werk genoeg. DUITS 'gCHIP OP DE VORMT Het 900 ton metènde Duitse m.s. „Herne", geladen met mais. geraakte naby Urk op de Vormt. Door -vier Ur- ker visserschepen werd net schip weer vlot getrokken. TER HARINGVANGST Deze week zijn de eerste Urkers vis sers naar Breskens vertrokken voor de visserij op haring. Naar wij vernemen waren de eerste resultaten niet be vredigend te noemen. HANDLICHTING VERLEEND By beschikking van de kantonrechter te Den Helder is aan Matheus Medema, werkzaam in het bloembollenbedrijf, wonende te Oosterend, beperkte hand lichting verleend, waarbij hem en kele rechten van meerderjarigheid zijn toegekend. (Advertentie) Toen alle kaarsjes van de kerstboom brandden, werd Mevrouw R. T. te W. (♦oor haar man en kinderen verrast met een groot pakket. Tot haar verrassing bestond de in houd uit het prachtige „Safira"-tafcl- bestek. „Het leek wel of de zon voor mij opging" vertelde zij. „zo schitterend is dit kostbare tafelgerei!". Een kostbaar geschenk? O neen! De kinderen hadden dit tafelgerei zonder enige kosten ontvangen voor de waar debonnen welke voorkomen op elk pakje koffie en thee van Niemeyer! Hierdoor kunt U dus dubbel genie ten van de pittige Paarsmerk-Koffie, geurige Gale-Thee en Princess-Thee. De fijne smaak voldoet U volkomen en bovendien weet U dat U straks gratis bet kostbare „Safira"-tafelbestek ont vangt. Vlekvrij door en door! De geïllustreerde geschenkenlijst vordt U gratis toegezonden als U even een briefkaart schrijft aan Nic- m e ij e r - G r o n i n g e n. Dit -adres is voldoende. (Ad verten Ho. Tnff. Med.) Voor de traditionele voetbalwedstrijd, °P Nieuwjaarsdag te Haarlem wordt gespeeld tussen H F C en de oud- internationals, is het elftal van de oud spelers van het Oranjeteam als volgt samengesteld: Doel: Halle; achter: Van un en Caldonhove: midden: Paauwe, Vn, o en Stiigrr: v°or: Van Gelder, ven- t' Roo?en' Sm't en Drager. Reser ves. Lagendaal en Mynders.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2