Kapfiie KACHELINE Pain en Pom in Zwitserlan Uo-tiy-w-o-od fraai van uiterlijk, voortreffelijk van „innerlijk"! PRISMA Nieuwe activiteit in een fraai en oud Amsterdams grachtenhuis JIMMY BROWN AL AUTORENNER De wagen in het Kloosterbos Centrum van de houtorganisaties op weg naar KERKELIJK NIEUWS Stichting Nederlandse Schoolradio'' opgericht Het Radioprogramma ewsï,, WAAR EENS CZAAR PETER VERTOEFDE EN VAN MEEGEREN SCHILDERDE Een nuttig werk van het voorlichtings-instituut beSï„j|„Wï;arH2„°dn( "iet? andprs Kerst-Lentebode 24. Zodra meneer Waffl in het hotel aankwam en bemerkte dat Moeder Woeffie niet van de partij was, belde hij meteen het Sint-Bernards-Home op. Ook hij had de sneeuwbui zien hangen en hij schudde zijn hoofd ais hij aan mevrouw Woeffie dacht. „Hallo, met 't Sint-Bernhards-Home", hoorde hij in de telefoon. „Ben jij het zelf Bernhard?" vroeg meneer Waffl. „Ja, wat is er? Zit één van je gasten weer eens in de purée?" klonk het vrolijk aan de andere kant van de lijn. „Ja ja", riep meneer Waffl en hij ver telde ales, ook van Moeder Woeffie. Meneer Bernhard had aiies al gauw- begrepen. „Goed, dan zien we elkaar direct aan het begin van de vallei. Maak je maar geen zorgen. Een zacht eitje, dat karweitje", riep hij opge wekt. „Tot straks Waffl! En zodra hij de telefoon opgehangen had, begon hij toebereidselen voor de redding te ma ken. Meneer Bernhard die met zijn gezin hoog in de bergen woonde, had een heel goede reputatie, wat het op sporen van verdwaalde skiërs betrof. Zo slecht kon het weer niet zijn, of hij trok erop uit, ook al mopperde zijn vrouw wel eens. „Het is mijn plicht vrouw", zei hij altijd en.... weer of geen weer, hij zocht net zo lang tot hij de verdwaalde gasten gevonden had. En omdat het die dag helemaal geen slecht weer was en omdat de zoekge raakte meneer Knorremans gelukkig niet zo ver weg was, noemde Bernhard het een licht karweitje en hij besloot dan ook zijn kinderen mee te nemen. GEREFORM. KERKEN: Beroepen te Woubrugge: J. Heuie, Cand. te Bloemendaal. Aangenomen naar Watergraafsmeer (Amsterdam- Oost): C. P. T. Rijper te Meppel. GEREFORM. KERKEN (art. 31 KO): Bedankt voor New-Westminster (Br. Columbia, Canada): P. Lok te Stads kanaal. GEREFORM. GEMEENTEN: Bedankt voor Giessendam: H. Lig- tc, berg te Rotterdam-West. Ds J. HENRY LEDEBOER t In de ouderdom van ruim 79 jaar is te Voorburg overleden ds J. Henry Le de boer, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk en in vroeger jaren op net terrein der drankbestrijding een aer meest vooraanstaande figuren in ons land. Hij stamde uit een bekend ge slacht, dat meer dan 350 jaar aan de Ned. Herv. Kerk predikanten schonk. Hij was predikant te Buurse en Brede- voort en van 1914 tot 1937 directeur van het Centraal Bureau voor Reclas- seringsinstellingen. In ds Ledeboer is de laatste heenge gaan van het viermanschap Van Kre velenLedeboerMontijnSlotemaKer de Bruine, dat vele jaren in de natio nale christelijke geheelonthouaersvei- eniging onbetwist de leiding neeft ge had. Ds Ledeboer was een buitenge woon knap financier, die de stelregel dat dominees slechte zakenlieden z«n. logenstrafte. Tot in hoge ouderaom De- klom hij nog de kansel en nooit met een oude preek, zoals hij zeide. Zijn verdiensten vonden erkenning in zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Te Hilversum is de stichting Neder landse Schoolradio, waaraan deelgeno. men wordt door de AVRO, VARA en VPRO opgericht. In het bestuur heb ben zitting genomen de heren G. de Clercq en W. Vogt van de AVRO; J. B. Broeksz en N. T. Swierstra van de VARA en mej. dr. N. A. Bruining en drs. G. J. Ligthart van de VPRO. Voor het jaar 1952 werd tot voorzitter ge kozen de heer G. de Clercq. De stich ting wil zich t.z.t. ook wijden aan tele visie-uitzendingen voor scholen. VRIJDAG 21 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Li turgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9-00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Schoolradio. 9.45 Gra- rnofoonmuziek. 10.15 Idem. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.02 Schoolradio. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededeiingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katho liek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Metropole Orkest. 13.45 Voor de huis vrouw. 14.00 Schoolradio. 14.20 Pianospel. 14 40 Philharmonisch Orkest. 15.30 Gram. muziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zen dersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 „Als die tan ons", klankbeeld. 18.25 Gram.muziek. 18.35 Regeringsuitzending: Dr. L. G. M Jaquet: „Wat betekent Japan voor Indo nesië". 18.45 „De uitkijkpost", causerie. 18.55 Gram.muziek. 19.05 Reportage. 19.15 Hegeringsuitzending: Verklaring en toe lichting. 19.35 Klassieke muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerbe richten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Parijse liedjes. 20.45 Gram.muziek. 20.55 Brabants halfuur. 21.25 Piano en orgel. 21.40 „Om de toe komst van Nederland", klankbeeld. 22.00 Muzikale biografie. 22.25 Gram.muziek 22.35 „De nota-Rutten en het voorberei dend wetenschappelijk onderwijs", cause rie. 22.45 „Ik geloof in ene, heilige. Katho lieke kerk", causerie. 23.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 nu: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zen dersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Gram.muziek. 9.50 Voor de huis vrouw. 10.00 „Thuis", causerie- 10.05 Mor genwijding. 10.20 Schoolradio. 10.50 Voor de zieken. 11.20 Radiofeuilleton. 11.40 Viool en piano. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek 13.20 Orkestconcert. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Gram.muziek. (Om 15.10 Voordracht) 16.00 Muzikale causerie. 16.30 Zenderslui ting. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Meisjeskoor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „Feestgetijden". 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boek bespreking. 20.10 Strijktrio. 20.30 .Bene lux". 20.40 „Een sterk volk", causerie 21.00 Gram.muziek. 21.50 Buitenlands weekoverzicht. 22.05 Moderne lichte mu ziek. 22.40 „Vandaag", cauierle. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In Huwelijk en Gezin", causerie. 23.30—24.00 Orgelspel. Experimenteel Televisie-programma van de NCRV. 20.1521.45: 1. „Dertigdui zend", kroniek van actuele en interessante zaken; 2. Ambonse folklore. Pauze. 3. Kerstwijding. Op Vrijdag 4 Januari a.s. zal de openingsrit worden gehouden op het geëlectrificeerde traject Amersfoort Zwolle. De nieuwe dienstregeling op dit traject zal op 7 Januari ingaan. 36. Nu kon de kaak van Trol veel verdragen. Na de slag van Kappie was hij even duizelig, maar dit duurde maar heel kort. Toen hij weer tot zichzelf kwam, wist hij precies wat hem te doen stond. Hij had vroeger F. boksles gehad en dit kwam hem nu terwijl Kappie zich zo goed mogelijk zeer hoge bergpieken mee naar buiten sprong. tWi "was "dijeerste*,* die dit in de ga- Jonge.!» riep hij vrolijk. „Tot ziens, heel goed van pas. Hij deelde links en verdedigde. mnt klauDenuit rechts klappen uit, die dan de maaten Intussen vloog het vliegtuig onbe- ten had. Hij hield °P me ^P dan Kappie raakten. De maat begon stuurd verder en dat was hard te jammeren en „au!" te roepen, ook, want het vloog recht op enige, Kappie keek hem met open mond uig onbe- ten naa. nu meiu "i' aar na dc maat had nergens oog meer U, merken ZJT<. de Irene., stroomde, gaat precies met de t'tjd mee! VRAAG UW JUWELIER/HORLOGER (Advertentie, Ing. Med.) INE heer Stephenson vestigde onze aandacht op het Italiaans en Kau- kasisch notenhouten meubilair, op de prachtige eikenhouten meubelen in de vergaderzaal, op de parketvloer van Peroba de Campas een Braziliaanse houtsoort op de eikenhouten betim mering in de zeer mooie tuinkamer, waar het secretariaat zetelt van de sector triplex en board (met tussen twee haakjes een jaarlijkse omzet in Nederland van twintig millioen gulden) 25. Zoals een gastronoom zich op een lekker gebraden stuk reebout werpt, zo wierp meneer Giebel zich op de mo tor van Jimmy's auto. Jimmy stond er nog al bescheiden 'bij. Hij begreep eigenlijk niet goed wat meneer Giebel zo interesseerde. Wat zag die man toch in die motor? Gewapend met allerlei soort sleutels, danste meneer Giebel erom heen en af en toe hoorde Jimmy hem kreten van verbazing slaken. „Wonderlijk, héél wonderlijk!" hoorde Jimmy hem tot tweemaal toe zeggen Meneer Giebel bleef zich wel twee uur achtereen met Jimmy's motor bezig houden, maar toen wist hij ook precies hoe het ding in elkaar zat. Eindelijk borg hij zijn gereedschap op en toen kwam hij met uitgestrekte hand op Jimmy af. „Jimmy Brown", zei hij, „ik moet je gelukwensen met dit meester- VOOR KACHEL EN HAAR (Van onze speciale verslaggever) r\P een van de oude Amsterdamse grachten, tot ver in het buitenland beroemd om een karakteristieke schoonheid, op de Keizersgracht, zijn we de fraaie patriciërswoning op no. 321 binnengestapt. In dit huis heeft Van Meegeren ge woond, die enkele jaren geleden opwinding verwekte door zijn meesterlij e imitaties van de doeken van Vermeer. Er hangen nog schilderijen van Van Mee geren in het gedeelte van het huis, dat nog altijd door mevrouw Van Meegeren bewoond wordt. Hier heerst nog de sfeer van de artisticiteit. In de rest van e woning heeft de zakelijkheid haar intrede geaan. Daar ontving ons de heer Irish' Stephenson, directeur van het Hou'voorlichtings-instituut. Hei pand is tegenwoordig namelijk eigendom van de Nederlandse Houtbond, die uit haar home aan de Vijgendam verdreven werd, doordat dit door de Bijenkorf werd opgeslokt. De Houtbond kocht het pand Keizersgracht 321 met medewerking van de gemeente Amsterdam, die het belang van de houthandel voor de stad terdege inzag. Onze bijzondere aandacht trok de prachtige schouw, die afkomstig is uit het Brants Reeshofje, dat indertijd is gesticht door de vroegere eigenaar van het pand Christoffel Brants, een hout handelaar, die een vermogen verdiende met de handel op Moscovië (Rusland) en die als gastheer optrad van Czaar Peter de Grote. Het blijkt dus, dat de houtorganisa ties de Nederlandse Houtbond, de Ondervakgroep buitenland gezaagd naaldhout, de sector triplex en board, de S.A.H.I.N. (sociale aangelegenheden houthandel in Nederland), het Hout- voorlichtings-instituut, enz. wel een zeer passende omgeving hebben gevon den. Blik naar de tropen A MSTERDAM is van oudsher een van de centra van de houthandel ge weest en nog altijd zijn de houtbeurs, de houthaven en het enorme, moderne houtveem, dat thans geheel vol ligt met reusachtige stapels hout uit alle delen van de wereld, van grote betekenis. Het spreekt vanzelf, dat de hoofd stad deze gunstige positie wil handha ven; daarom verleende zij niet alleen faciliteiten bij de aankoop van het oude grachtenhuis door de Nederlandse Houtbond, maar volgt zij ook de arbeid van het Houtvoorlichtingsinstituut met belangstelling. De heer Stephenson heeft ons een en ander van dit werk verteld. Vroeger bezaten de deskundigen veel en voldoende practische kennis van het hout en zijn toepassingsmogelijkheden Deze kennis is niet verloren gegaan, doch niet meer toereikend. De oorza ken daarvan zijn o.a., dat na de oorlog een crisis in de houthandel is opgetre den en Rusland vrijwel geheel als le verancier is weggevallen. Het houtge- bruik voor velerlei doeleinden is toe genomen, o.a. in de papier- en de tex tielindustrie. Doordat in de oorlog dé aanvoer bij na geheel stil lag en de prijzen aanzien lijk zijn gestegen, is men zich in toe nemende nate gaan interesseren voor de tropische bossen. Eertijds volstond men met het opzoeken in deze wouden van de kostbare soorten, zoals maho niehout,; tegenwoordig gaat men ertoe stukje op het gebied van auto-montage. Alleen al de plaatsing van die dubbele carburateur getuigt van supernormale vindingrijkheid en dan zwijg ik nog maar van de wijze waarop je de gang wissel hebt gemonteerd. Het is in één woord frappant en ik wil dan ook niet aarzelen met je het voorstel te doen in de toekomst met mij samen te werken. Ik bied je een compagnonschap aan.... 'Advertentie fnt* Mcd.> door sAARIORIE VERNON 120) „Dat kan ik je echt nog niet vertel len. Misschien heb ik zelfs ongelijk al les op één kaart te zetten". Hij be dwong zich. „Neen Grant, voor het ogenblik moet ik je in het duister la ten. Maar je kunt op me vertrouwen, dat weet je". „Merkwaardig genoeg weet ik dat inderdaad", zei Grant langzaam. De beide mannen keken elkaar aan en ze glimlachten een glimlach van vol ledig vertrouwen en wederzijds res pect. „Je bent een sportieve kerel", zei Heritage, toen Neville opstond om weg te gaan. Plotseling grinnikte hij „Maar toch ben ik blij, dat je niet op Peta verliefd bent". 41 Grant staarde hem een ogenblik spra keloos aan, geschrokken bij het idee dat Iets waarvan hij dacht het zo zorgvuldig te hebben verborgen, zo duidelijk was voor Heritage maar hij wist dat er weinig ontging aan die heldere, door borende grijze ogen. „Ik - ik „Doe je best maar niet om er om te jokken, Grant". Een zweem van een glimlach speelde om Bruce's mond. „Ik weet er alles van. Je bent heel handig in deze positie gemanoeuvreerd zoals ik je van te voren heb gezegd, maar toen wilde je me niet geloven". „Niets daarvan. Ik heb je al verteld hoe het allemaal is gegaan. En in ieder geval is Peta een schat van een meisje en iedere man zou gek van vreugde zijn als hij met haar kon trouwen". „Dat is niet erg galant", merkte Bruce wild op. „O, hou op met die flauwe grapjes, Heritage. Je weet best wat ik bedoel iedere man zou vet nikt zijn als hij met haar kon trouwen. Hoe jü dit allemaal zo grappig kunt vinden is me een raad sel. Ik wou dat je eens even ernstig was". „Ik ben ernstig. Dodelijk ernstig", „Waarom kun je me dan niet geloven als ik je zeg dat Peta hier niets aan kon doen? Ze heeft helemaal niet naar me „gehengeld" zoals jij het zo walgelijk uitdrukt —het was mijn eigen idee" „Weet je, Neville, jij bent een paar honderd jaar te laat geboren Jij hoort thuis in de riddertijd, toen dappere rid ders streden om schone edelvrouwen te beschermen en meer van dat fraais. En toch ben ik blij dat je niet op Peta ver liefd bent". En met een onweerstaanbare glim lach draaide hij zich om en ging de woonwagen binnen en Neville bleef niets anders over dan dit afscheid te aceemeren. Hij liep langzaam door het bosje terug naar huis en trachtte een verklaring te vinden voor Bruce's verzoek om de comedie nog een poosje voort te zetten en zelfs aan Peta de waarheid nog niet op te biechten. Maar hoe hij zijn best ook deed, hij kon de reden niet vinden, en eindelijk gaf hij het met een geprik keld schouderophalen op. HOOFDSTUK XV. Toen hii het Kloosterbos en de velden en het kerkhof achter zich had gelaten en over de weg naar de Hall liep, zag hü plotseling Nan Sylvester. Ze wan delde ook op haar eentje en Grant voelde zijn hart sneller kloppen toen hij haar meisjesachtig figuurtje in het oog kreeg. Ze was zo lief, hij hield zo ont zettend veel van haar; waarom had hij dat in vredesnaam niet dadelijk in het begin beseft, in plaats van met Peta te flirten en haar de indruk te geven dat hij het ernstig meende. O, Peta was na tuurlijk een schat van een meisje; maar het was haar exotische schoonheid die hem had verblind het was een volko men ander gevoel dan hij voor Nan koesterde. Hij bewonderde Peta, ze was het mooiste meisje dat hij ooit had ge zien en haar vriendelijkheid, die hij niet had verwacht had hem overweldiga en betoverd, maar hij was niet verliefd op haar en was dat ook nooit geweest. Ter wijl Nan de macht had zijn hart in zijn binnenste om te keren. „Hallo!" riep hij toen ze elkaar gena derd waren. „Ik zie je nooit meer, Wat doe je toch tegenwoordig?" „Dag Neville". Nan sprak zacht en met iets van re serve in haar stem Hij merkte het dadelijk, terwijl zijn ogen haar gezicht onderzochten als om dr reden voor die reserve te vinden. Ze zag er niet al te best uit vond hij: ze had donkere schaduwen onder haar ogen. en ze was bleek en zag er dode lijk vermoeid uit. Misschien had die kerel haar weer in de steek gelaten, dacht hij snel met een onweerstaanbare aandrang om zijn kans waar te nemen. „Wat scheelt eraan, Nan? Je ziet er niet al te best uit". „O, met mij is het best". Ze wierp haar hoofdje trots omhoog. Hii mocht het nooit te weten komen o, het zou vreselijk zijn als hij er achter kwam! Hij had al gezien dat ze er nou ia ongelukkig „itzag. maar gelukkig was hij niet pedant genoeg, troostte ze zich om de reden daarvoor te raden. „Ik geloof dat ik je mijn gelukwensen trarhft aanWeden". Wanhopig innn 1 f T" Klchtisc nonchalante toon aan te slaan, die net vriendelijk Plagend genoeg zou klinken, en zonder ei iets aan te kunnen doen, kreeg N* ville een kleur Kon er iets l Iers bestaan dan met jc a h, v ?*3" worden gelukgewenst door heTÏÏ I* was? '1e 10 stiIt' «toMÜfiSBl kant van de weg elkaar „ngPi hun Ütl,?.**"' te zeggen. "iet Wlste" wat Nam „Hoeveel ifo'okmT' da°ht docks houd ik zal het Br°ad Pad en weggaan. m°eten °PKeven 'Wordt vervolgd) over de tropische bossen in hun geheel te exploiteren, zodat er voortdurend nieuwe houtsoorten op de markt ko men. Anderzijds is men verplicht om ter vervanging van de „normale" soor- ten, die te schaars of te kostbaar zijn geworden, te zoeken naar soorten die gemakkelijker te verkrijgen zijn. Zo treft men thans veel minder teakhout, dat uit Java, Burma en Siam komt, aan dan vroeger. Voor de fabricage van pulp zal men ernaar moeten streven steeds die hout soorten te verwerken, waarvan dat met de huidige, speciale procédé's, verant woord is, zodat de meest-economiscjie resultaten worden verkregen. Voorlichting r\E mensen, die om voorlichting komen vragen, zijn zeer onderscheiden; dat varieert van grote Nederlandse indus trieën, die bijvoorbeeld informeren naar het beste materiaal voor een be drijfsvloer in een nieuw op te richten fabriek, via overheidsinstellingen, tot willekeurige particulieren toe. Natuurlijk kan ook het voorlichtings instituut niet alles weten. Daarom on derhoudt het een zeer nauwe samen werking met het Koninklijk Instituut voor de Tropen, waar de heer Bianchi aan het hoofd staat van een collectie van tienduizenden monsters tropisch hout; met het houtinstituut T.N.O. in Delft, waar een aantal academici onder leiding van ir. Bienfait laboratorium proeven neemt; met het Bouwcentrum in Rotterdam; met een club van be langstellenden, de Nehasoc (Nederland se houtsoortenclub), die aan haar le den monsters verstrekt en met andere instellingen. Er is geen bedrijfstak, die geen hout in enigerlei vorm gebruikt. Men denke bijvoorbeeld aan de bouwnijverheid, arn de Necerlandse Spoorwegen, de waterstaat, de mijnen, enz. Wil de wo ningbouw, wat de kosten betreft, enigs zins binnen de perken blijven, dan is een ruime bevoorrading met hout ven primair belang. Anderzijds is uiter aard de bedrijvigheid in de bouwwereld van een eminent belang voor de hout handel Vandaar dat tussen beide ee« geregeld en nauw contact bestaat. Een onderdeel van het Houtvoorlich- tings-instituut, dat op het ogenblik de bijzondere belangstelling heeft gewekt, is de Houtacademie, die voor haar eer ste leergang 370 leerlingen boekte. Zij worden door een ploeg deskundigen onder leiding van de befaamde expert, de heer W. Boerhave Beekman, in de kennis van het hout ingewijd. De cur sus telt leerlingen van alle leeftijden, uit alle delen van het land en uit alle denkbare beroepen. Grote plannen y^MSTERDAMS burgemeester, mr. d'AilIy, heeft gezegd, dat zijn stad die door de loop der gebeurtenissen zijn wereldtabaksmarkt gedeeltelijk is kwijt geraakt, nu een wereldpositie hoopt te veroveren als centrum van de interna tionale houthandel. Dat het niet alleen bij woorden blijft, blijkt uit de oprich ting van het imposante Houtveem met zijn torenhoge stapels hout, die door middel van hypermbderne loopkranen met grote snelheid van de zeeschepen overgeladen zijn en met binnenschepen en spoorwagons verder vervoerd wor den. Ongetwijfeld zijn de Nederlandse houthandel en de houtuhrwerkende in dustrieën in staat dit llenkbeeld van mr. dAilly, voor zover de tijdsomstan digheden het toelaten, te verwezenlij ken. Nederland zelf is een houtarm land. Men heeft zich dus op de hout handel toegespitst. Van het totale houtgebruik in ons land komt ongeveer 6% van eigen bodem en dat is nog slechts voor bepaalde doeleinden ge schikt. Dc Nederlandse ondernemingsgeest 's bezig ons land op het gebied van de houthandel een vooraanstaande inter nationale positie te verschaffen. De ""«'organisaties en hel Houtvoorlich- ngs-instituut vooraan in het nieuwe van oude roem getuigende huis op de Keizersgracht - dragen het hunne er- °e bij. om ook op wetenschappelijk gebied de vaderlandse faam te beves tigen. De likdoorn van de heren in De voorspelt sneeuw en ijs: ieder onderhandelt al over kerstbomen en sommigen repeteren hun nieuw- jaarsspeeeh. Al met al een winter- ofeld bij uitstek. Desalniettemin is 'n het weiland »an de heer K. Raat. die woont aan de Midden weg in de Beemsfer, het eerste nmmetje in de wei verschenen, let schijnt zich best met de kou te kunnen verzoenen. Zeker is wel, dat dit lammetje het eerste t'an het seizoen is.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4