Het sportjaar voldoende 1951 schonk ruim hoogtepunten Een jaar wentelde over Wieringen, Anna Paulowna en de exel in 1951 Koegras en Julianadorp in 1951 Weer positieverbetering voor de Schagenaars; Torren verloren GOEDE VERWACHTINGEN VOOR 1952 Helder tweede klasserWim Geus jeugdkampioen; Nederland-Vietnam Voor- en tegenspoed in de voetbalwereld In Nog vele onvervulde wensen economisch opzicht een gunstig jaar Anna Paulowna Volendam sloot zich aan bij Zeeburgia Punt voordeel voor Wiron, maar S R.C 5 osv Oudesluis—ZAP 2-3 Wieringen MAANDAG 31 DECEMBER 1951 De sport wordt in onze stad het is bekend zeer enthousiast bedreven. In het afgelopen jaar heeft wederom een groot (zo niet het grootste) gedeelte van onze vrije tijd gestaan in het teken van de sport, in de breedste zin van het woord. In deze laatste krant van het jaar 1951 menen wij een bescheiden terug blik te moeten werpen op enkele van de belangrijkste sportgebeurtenissen. Dat is geen te onderschatten taak, omdat het programma zeer uitgebreid, zo niet overladen, was. Op zijn plaats in in dit overzicht stellig een waarderend woord voor allen, die voor anderen steeds de sportbeoefening mogelijk maken. Wij verhelen ons niet dat ook in dit geval voor de „sterkeren" de taak lichter is dan voor de „zwakkere" broeders. Wij denken hierbij aan Watervogels, dat na een zeer redelijk seizoen 1950/1951 zo aan het sukkelen is gesla gen, dat zelfs degradatie niet uitge sloten is. En dat in het twintigste levensjaar! En wat hoort men vrijwel allerwege mompelen? Ja, men komt er veelal rond voor uit: „Ach, een vierde klasser of een afdelingsclub, ■wat is het verschil?" Zo spreken 'de sterksten, die zich wat graag scharen aan de zijde der hoogstgeplaatsten. Dat is eenvoudiger. Maar het komt het al gehele sportpeil in Den Helder niet ten goede. Eerlijk gezegd: „Scheelt het ons heus niet, wanneer wij onze enige vierde klasser zien duikelen?" Voor velen is inmiddels Helder, de baby in de tweede klase, ook al een zorgenkind geworden. Hier is echter de hoop op herstel veel groter. Laten wU ons een ogenblik in de herinnering brengen Zondag 29 April, de dag waar op elf dolgelukkige witjakken na een 2—0 overwinning in een zenuwslopende strijd tegen Vitesse "22 weerkeerden in de tweede klasse. Zo een heuglijke dag vergeet men niet gemakelijk. Tijdens de huldiging, veertien dagen nadien in Formosa, zijn diverse optimistische toe spraken afgestoken. De meeste sprekers wensten de witjakken, dat zU in de zwaardere tweede klasse zouden stand houden. WD, en met ons alle eerlijke sportliefhebbers, hopen dat Helder het inderdaad zal klaren. Onder ons ge zegd: „Het kan makkelijk!" De wat geroutineerder tweede klas ser H.R.C. geeft slechts reden tot op timisme. De roodjakken nemen thans op de ranglijst een uitstekende plaats in, evenals trouwens het tweede elftal. Noch Helder 2 noch H.R.R. 2 slaagden er het afgelopen jaar in een hogere tree te bereiken. De roodjakken-reser- ves gaan het in 1952 ongetwijfeld weer proberen. Over de prestaties van W.G.W. en H.C.S.C. kunnen wij ook meer dan te vreden zijn. De Geel-Witten stelden in het begin van deze competitie vrese lijk teleur, doch momenteel behoren zy tot de kanshebbers. Met H.C.S.C. zit het helemaal goed; met alle senio ren-elftallen overigens van deze Za terdagmiddagvoetballers. Tegen Vietnam. Wat het belangrijkste evenement is geweest in 1951? Het is moeilijk te beoordelen: ieder zijn tak van sport. Niettemin schieten ons twee gebeurte nissen te binnen, die zeker vermeld behoren te worden. Dat is dan ten eerste de prachtige prestatie van Wim Geus, de jonge M.S.C.'er, die jeugd- schaakkampioen van Nederland werd. Weten wij het nog? Herinneren wij ons ook nog de interlandwedstrijd NederlandVietnam? De tafeltennis sers hebben met de organisatie daar van (de eerste „interland" in Nieuwe- diep) een bijzondere beurt gemaakt. Daarmee zullen zelfs de meest-ver- stokte voetbalminnaars het eens zijn! Een ander vermeldenswaardig resul taat deed de afdeling Den Helder van de Nederlandse Volleybal Bond note ren met de organisatie van de districts kampioenschappen in Den Helder. He laas kon ook ditmaal slechts een zeer klein publiek getuige zijn van uitste kende wedstrijden. Overigens heeft de volleybal (evenals de basket) niet over belangstelling te klagen in Nieuwe- diep. De verschillende stedenontmoe- tingen kunnen daarvan getuigen. En... de demonstratie van de „Springbok- ken" evenzeer. Wy kunnen (helaas) niet alles noe men, wat in het afgelopen jaar in onze stad heeft plaats gehad. Diverse jubi lea werden gevierd, er werd een Kyno- logische Vereniging voor Den Helde, en Omstreken opgericht, het eerste tiental van de Helderse Damclub werd kampioen, het eerste tiental van de schaakvereniging M.S.C. promoveerde, D.O.K. liet de vierde Ronde van Den Helder voor wielrenners verrijden, vertegenwoordigers van Animo en H.T.C. bezetten tezamen met Alk- maarse lawntennissers de eerste plaats in de Kringenwedstrijden, de biljarters speelden hun kampioentournooien van het district.... En zo zouden wij kun nen doorgaan met vermelden; bestond K.V.H. niet tien jaar, de Auto- en Motorclub niet vijf jaar. Watervogels niet twintig jaar. De sportvelden Men zal begrijpen, dat wy niet alles kunnen noemen; dat wij vast en zeker iets over het hoofd hebben gezien, dat „best eens gezegd had mogen worden". Welnu, laat ons besluiten met een woordje over de sportvelden-.nood", die waar of niet? werkelijk wel meevalt. De verdeling van de velden aan de Sport laan bracht immers reeds enige verlichting. Helder behield zijn beide terreinen (met huisvesting van H.A.V. en H.C.S.C.), H.R.C. evenzo (op Zaterdagmiddag tezamen met H.C.S.C.) En tussen die velden in vei- scheen een nieuw terrein, dat werd toegewezen aan de Torren. Goed, zij hebben nu en dan met .hoog water" te kampen, doch dat euvel hebben Hei- mes en K.V.H. aan de Meeuwenstraat ook. In de vorm van een kleine tege moetkoming verscheen daar trouwens een pompje, dat de afvoer kon bevor deren. Men was daarmee al erg blij, ook al had wethouder Van Loo in Hermes-kringen eens opgemerkt, dat waarschijnlijk dit seizoen nog op de terreinen nabij de Donkere Duinen zou worden gehockeyed. Wij kunnen het ook hebben misverstaan, in de feestroes van die avond.... WU allen gaan een nieuw jaar tege moet. W'U wijden ons intensief aan de boeefening van onze sporten, want daarvoor zijn zy er. En wij doen zo ons uiterste best, dat het sportover- zicht van het jaar 1952 nog meer evene menten kan vermelden dan het verslag in het Oudejaarnummer van dat goede 1951. Weer is een jaar voorbij gegaan en bij een terugblik op dit afgelopen jaar bepalen we ons eerst tot de voornaamste takken van bestaan in dit landelijk deel van de gemeente. Dat is in de eerste plaats de veehouderij, welke hier voornamelijk een gemengd bedrijf Is- Veeteelt met (laarnaast landbouw, waarvan de opbrengst ook hoofdzakelijk voor eigen bedrijf moet dienen. Voor dit bedrijf was het jaar 1951 niet slecht. Al had de boer door de natte zomer veel moeite en zorgen om het hooi behoorlijk binnen te krijgen. Er was volop gras en vooral de mooie herfst heeft veel goed gemaakt. In de personeelsbezetting van de O.L. school te Julianadorp is in het afge lopen jaar een grote verandering ge komen. De heer Tigchelaar is gepen- sionneerd, de heer Van Soest vertrok naar Hilversum, juffrouw Van Mansum werd overgeplaatst naar Den Helder. Ook de heer Kaptein gaat straks naar Den Helder, waar hij aan 't hoofd komt te staan van de in aanbouw zijnde school bij de Fazantenstraat. In de va catures is voorzien door de benoeming van de heren Buis en Donkers en mej. Marinus, terwijl voor de heer Kaptein nog een benoeming moet plaats heb ben. Al zijn hier uit 't afgelopen jaar dus geen wereldschokkende gebeurte nissen te vermelden, toch wordt hier ook gewerkt aan vernieuwingen en verbeteringen en treden we dus het nieuwe jaar met vertrouwen tegemoet. Ook de financiële uitkomsten waren goed te noemen. Een andere tak van be staan, de bloembollencultuur, welke in Koegras aan vele handen werk geeft, mag van een goed jaar spreken cn er zijn dan ook weer heel wat bollen aan de grond toevertrouwd. De groenten- kwekerij, die hier wordt uitgeoefend op enkele bedrijven, die hoofdzakelijk hun producten aan de Helderse veiling leve ren, wordt intensief bewerkt, wat ook wel nodig is om daaruit een lonend be staan te krijgen. Het bestuur van de polder „Het Kcegras", dat belast is met het onder houd van bruggen, wegen en vaarten, heeft zich in het afgelopen jaar op voorbeeldige wijze van zijn taak ge kweten. Als laatste van de vernieuwde bruggen is die over de Kortevliet-DogV gersvaart klaar gekomen. De wegen zijn flink onder handen genomen en verschillende vaarten zijn op peil ge bracht. Een duister punt blijft echter de bestrating, de riolering en de be planting in Julianadorp. Verschillende straten zijn nog nooit geasfalteerd, de riolering is onvoldoende en de plant soentjes moeten door de leden van de buurtverenigingen worden onderhou den. Het onderhoud van deze zaken zou allang door de gemeente overgeno men zijn. Ook het uitbreidingsplan voor Julia nadorp wacht nog steeds op uitvoering. Het bouwen van een aantal woningen zou in een behoefte voorzien. Geluk kig zijn in het afgelopen jaar weer enige boerderijen herbouwd en is ook door particulieren gebouwd. Met de bouw van de nieuwe Landbouwschool is nog steeds geen begin gemaakt. Vreemdelingenverkeer De afgelopen zomer vertoefden tal van vreemdelingen in Julianadorp en omgeving, dank zijn de bemoeiingen van de Gemeenschap Julianadorp Voor uit, die een commissie voor Vreemde lingenverkeer heeft insesteld, welke haar zorgen hieraan wijdt. De Fnezen introduceerden in Den Helder een nieuwe sport: het kaatsspel Met hoeveel enthousiasme dit spel wordt beoefend, bewijst dit plaatje, dat begin September op het Meeuwentererin werd genomen. Laatste voetbaldag bracht veel verlies BKC 3 was gister het enige elftal, dat voor de beide winstpunten zorgde. Tegen het einde van de wedstrijd tegen Geel Zwart 2 werd een 34 achter stand veranderd in een 54 zege. G.Z. nam de leiding, doch van Drie maakte gelijk. Daarna moest eerst doelman Raven capituleren, maar BKC haalde de schade nog voor de rust in. Nadat G.Z. opnieuw een voorsprong had ge nomen. zorgden Wagemaker en Geel voor de 54 zege. BKC 4 had tegen Succes 3 geen schijn van kans (0II),- terwijl- de junioren tegen de jeugd van Succes ondanks een grote veldmeerderheid in de tweede helft met 13 ten onder gingen. Nadat de rust met 02 was ge komen, scoorde Re zeiman. doch ook Succes vond nog éénmaal het net Nu het oude jaar op het punt staat afscheid van ons te nemen, gaan onze gedachten terug naar het verleden. Wij denken aan wat wij gedaan hebben en wat wij misschien hadden moeten doen voor ons zelf doch ook voor onze samenleving. WQ zien echter helaas, dat wij ons zelf te dikwijls op de voor grond plaatsen, terwijl wij het belang van de gemeenschap verw aarlozen. Door lering te trekken uit het verleden zul len wfl in het nieuwe jaar onze levens wandel kunnen verbeteren. In deze zo moeilijke tijd is het noodzakelijk, dat wij gezamenlijk onze schouders zetten onder het welzijn van ons allen. In het algemeen kunnen wij zeggen dat het jaar 1951 voor Texel een goed, doch rustig jaar is geweest. Belang rijke gebeurtenissen deden zich niet voor. Landbouw en veeteelt maakten behoorlijke prijzen voor hun producten. Door de enorme stijging van het voer, ging het de pluimveehouderij, de var- kensmesterij niet voor de wind. De melkproductie vertoont een voortduren de stijgende lijn, waarvan de uitbrei ding van de zuivelfabriek wel getuigt. Het vreemdelingenverkeer op Texel was in 1951 druk. Uit het jaarverslag van WV spreekt een dankbare toon voor het goede seizoen. De gevreesde terugslag in het vreemdelingenverkeer heeft zich nog niet tot Texel uitgebreid. De visserij, en vooral de kottervissp- rij, had een goed jaar. De vangsten waren redelijk en de prijzen behoor lijk, zodat de besommingen een renta biliteit van de bedrijven opleverde waarover men tevreden kan zijn. De Waddenzeevisserij had echter dikwijls met moeilijkheden te kampen. Het aan tal „schuurtjes" vermindert voortdu rend, terwijl het aantal kotters toe neemt. De bouwnijverheid betekende in 1951 niet bijzonder veel. De bouwstop liet zich ook hier gevoelen. Het is te ho pen, dat in 1952 een verbetering zal volgen. De actieve middenstand organiseerde in 1951 een tentoonstelling, die in alle opzichten geslaagd mag worden ge noemd. Natuurlijk is de invloed van de tijd bij de verschillende bedrijven te ontdekken, doch we menen, dat rela tief gezien de Texelse zaken er niet slecht voorstaan. Het gemeentebestuur vertoonde een grote activiteit. Het is zeer te betreu ren. dat de gemeente practisch lam.was geslagen, omdat de begroting 1951 nog steeds niet werd goedgekeurd. Als ge volg hiervan konden de dikwijls strikt noodzakelijke voorzieningen op het ge bied van scholenbouw en verbetering, onderhoud van wegen en straten, enz. niet ten uitvoer worden gebracht. Voor 1925 staan grote plannen geno teerd. We denken slechts aan de op handen zijnde ruilverkaveling. In ver band hiermede zien wij ook verlan- gènd uit naar het in opdracht van het gemeentebestuur op te stellen socio grafisch rapport over het eiland. Het vliegveld in 1952 in exploitatie In antwoord op een vraag bij het onderzoek van de provinciale begroting voor 1952, zeggen Gedeputeerde Staten, dat het vliegveld op Texel, naar ver wacht mag worden, in de komenae zomer op beperkte schaal in exploita tie zal worden genomen. Met name is het de bedoeling, dat de Rijksluchtvaartschool van het ter rein gebruik zal maken. Regen en wind hebben zelfs de afwerking van het kleine inhaalprogramma onmogelijk gemaakt. Nochtans gingen tal van ontmoetingen door, zoals in Den Helder de wedstrijd WatervogelsSc hagen. De gasten zegevierden na enthou siaste strijd met 2I, en behielden de leiding van de vierde klasse A. Voorlopig doen zich voor de Schagenaars geen zorgen voor, want concurrent Grasshoppers ligt nu al twee wedstrijden achter. En die moeten eerst nog gewonnen worden. In de tweede klasse A werd alleen gespeeld HFCWA. De Haarlemmers hebben het niet kunnen bolwerken. De bezoekers vertrokken met een .31 overwinning. ZFC 13 7 5 1 19 27—13 HVC 12 7 4 1 18 23—10 Stormvogels 12 7 3 2 17 28—12 WA 12 7 2 3 16 33—26 West-Frisia 13 4 4 13 28—31 AFC 12 4 3 5 11 31—29 Baam 12 4 3 5 11 21—28 11 3 3 5 9 16—21 Helder 13 3 3 7 9 23—23 HFC 13 4 1 8 9 24—35 Alcmaria V. 13 1 2 10 4 15—41 De tweede klasse B kwam met drie wedstrijden kranig uit de bus. KFC werd met 10 door Volendam buiten gevecht gesteld. De wijdbroeken gaan thans samen met Zeeburgia aan de kop, hetgeen een spannende eindrace doet verwachten. De Spartaan liet met een 21 zege Hercules rustig op de vóór laatste plaats. De enige voldoening van deze dag voor Schoten, dat ditmaal met 31 klop kreeg van ZW. Burgerlijke stand Geboren: Hendrik, zv Johannes van der Star en Marretje Koopman. Jacoba, dv Hendrik Kuijs en Anna Haanstra. Antonius J. J., zv Theodoor M. Graaf en Hendrina G. Moerkamp. Marijke J., dv Lippe Woudstra en Ma- rijtje Jongejeugd. Gerarda V. M., dv Henricus J. Leber en Catharina A. M. Hoogenbosch. Margina A., dv Jan Daalder en Berendina Waterham. Cor- belia M. G.. dv Cornelis H. F. Duin en Cornelia D. van Kampen. Ondertrouwd: Pieter Kleere- ezem en Yfke Jouwersma. Getrouwd: Coenraad W. F. Coster en Pietje Vlaming. Biem Vlaming en Johanna H. van Dijk. Cornelis J. Swaerts en Anna Deutsch. Overleden: Leendert Vlas,'73 j., echtg. van Aagje Peper. Restauratie Ned. Herv. kerk wordt voltooid Naar de Tex. Crt. verneemt is de aanvullende begroting om de restaura tie van de Ned. Herv. kerk te Den Burg te kunnen beëindigen, goedge keurd. Dit betekent, dat door de minis ter in totaal voor een bedrag van f 460 000.is goedgekeurd, welke som alleen bestemd is voor restauratie van de romp. Door deze gunstige beslissing zal met spoed kunnen worden verder gewerkt aan de voltooiing van de res tauratie en volgend jaar Kerstmis hoopt men de kerk weer in gebruik te kunnen nemen. Volendam Zeeburgia KFC ZW DWV HRC Kennemers UW De Spartaan Hercules Schoten 13 13 13 13 13 12 13 13 13 12 12 19 19 16 15 15 14 13 13 9 5 2 40—17 27—14 1916 25—21 18—1B 24—21 33—25 25—19 12—31 9—26 7—33 ZaandijkIW ging niet door in de derde klasse C, zodat overbleef de wed strijd BKCGVO. En wederom trok ken de BKC'ers aan het kortste eind (13). Evenwel: geen zorgen voor mor gen! Hollandia 14 8 6 22 37—18 Zaandijk 13 8 2 3 18 27—15 Beverwijk 14 7 4 3 18 28—1» QSC 13 6 4 3 16 23—19 WSV 14 6 4 4 16 34—23 Alkm. Boys 14 6 4 4 16 23—17 CSV 14 6 2 6 14 23—22 Ripperda 15 5 3 6 13 31—34 GVO 14 4 3 7 11 19—2» BKC 13 4 2 7 10 23—36 Wijk aan Zee 14 2 2 10 6 19—37 IW 13 1 2 10 4 11—29 Watervogels steviger op de onderste plaats in 4 A. Schagen koploper. Wij schreven hierover reeds in onze aan hef. Daar DTSGrasshoppers werd af gelast. kunnen wij, voor wat de KNVB betreft, volstaan met OudesluisZAP, die met 32 door de gasten werd ge- wonnen. Schagen 14 9 3 2 21 3011 Grasshoppers 12 8 2 2 18 31—14 RKAFC 14 6 5 3 17 31—25 Texel 14 7 2 5 16 33—23 ZAP 14 6 3 5 15 30—27 VZV 14 4 7 3 15 30—32 Bergen 14 6 2 6 14 19—21 Oudesluis 13 6 1 6 13 21—19 Vrone 14 3 7 4 13 25—27 Succes 14 4 4 6 12 30—31 Watervogels 14 2 2 10 6 15—39 W.waard 14 2 2 10 6 16—40 In de reserve tweede klasse B (de Wieringen. Het voormalige eiland, dat door de er plaats gehad hebbende ruilverkave lingen een geheel ander aanzien heeft gekregen, ondervond in zeer sterke mate hinder van de financiële moei lijkheden, waardoor de woningnood op het eiland niet kon worden bestreden. Als balsem op deze wonde is er ech ter de mogelijkheid om een millioen te lenen, waardoor honderd huizen zul len kunnen worden gebouwd. Op cul tureel en sportief gebied heeft Wie- ringen een zeer druk jaar achter de rug. Niet alleen dat de plaatselijke verenigingen er hun beste beentje voor zetten, ook gezelschappen van elders blonken uit. Een van de meest in drukwekkende voorstellingen was o.m die van het „Ballet der lage landen". Daarnaast de uitstekend geslaagde sportfeesten en het grootse muziek concours van de Westfriese bond, teke nen. dat er van een isolement geen sprake meer is. De instelling van een Sportraad, één van de lang gekoesterde wensen van de Wieringer sportbeoefenaren, ging in vervulling. De voetbalvereniging Suc ces had geruime tijd met moeilijkheden te kampen, maar ook deze behoren geukkig weer tot het verleden. Bij het gemeentebestuur bestaan plannen om over te gaan tot het bouwen van een nieuwe u. 1. o. school. In de bestaande scholen werden douche-inrichtingen aangebracht Moeilijkheden dreigden er voor het voortbestaan van de brand weer te Westerland, maar het eind van het lied zal toch zijn. dat deze brandweer blijft bestaan. Het overlij den van de ex-Duitse kroonprins haal de bij vele Wieringers nog eens oude herinneringen op. Een doorn in het vlees van de Wie ringers is ongetwijfeld de trage gang die er is bij de tot standkoming van n scheepswerf. Werk is er op Wieringen ongetwijfeld voor. Anna Paulowna. Vreugde heerste er in de polder over het in gebruik nemen van de nieuwe openbare school. Maar daarnaast zal die vreugde getemperd worden door de moeilijkheden die men ondervindt bij het benoemen van een schoolhoofd in de Oostpolder. Ook ten aanzien van de bouw van de rusthuizen is er spra ke van een zekere onvrede. In de laat ste raadsvergadering werd er bij mon de van de heren Geerligs en Glim van getuigd. Uitgebreide filmopnamen war den er in de polder vervaardigd, waar door ook voor het nageslacht het te genwoordige leven bewaard zal blij ven De Band NederlandIndonesië hield er de laatste avond, terwijl in het komende jaar een tandarts zijn tenten in Anna Paulowna zal opslaan. Wethouder Kloosterman was wegens ziekte lange tijd niet in staat om zijn functie waar te nemen. Verschillende dingen zouden in dit jaar hun beslag hebben gekregen, indien men ook in de polder niet had gezucht onder de ab normaal moeilijke omstandigheden. Daaronder valt ook de bouw van een nieuw badhuis in Breezand. waarvoor reeds gelden zijn gereserveerd. On danks grote moeilijkheden zal de kleu terschool in het leven blijven. Naast verschillende personeelswisselingen aan de scholen noteerden we het afscheid van mej. Winkel, die het onderwijs verliet. De Zijpe. Er is in de verschillende dorpen in de Zijpe, die we onder deze verzamel naam behandelen, veel gebeurd. Me moreren we eerst onder de voortva rende leiding van burgemeester Bree- baart de wederopbouw van Petten, waar dit jaar het nieuwe hotel in ge bruik werd genomen, alsmede het ge bouw van de VW en de rioolwater zuiveringsinstallatie. En dan het nieu we hotel in Sint Maartenszee, de nieu we school te Burgerbrug en last, but not least, het verzorgingstehuis in Schagerbrug. dat al aardig zijn vol tooiing nadert. Vreugde en leed wisselden elkaar in sterke mate af in deze gemeente. Daar was het overlijden van de gemeente opzichter, de heer C. de Leeuw, maar daar was ook weer de komst van ds. Bitter als nieuwe predikant. Daar was het overlijden van de oud-wethouder, de heer G. van der Sluis, die de be kroning van zijn werk niet mocht be leven. De heer Peijs was het met de gedragslijn van zijn partij niet meer eens en bedankte als raadslid. In St. Maartensbrug vierde het echtpaar Sluis het 60-jarig huwelijksfeest. De heer Kroonenburg. die in het on derwijs- en muziekleven in de gemeen te een groot aandeel had. vertrok naar andere oorden. Feest daar en tegen was het weer bij de heer Swarthof in Burgerbrug. die veertig jaar molenaar was. De gebroeders Ligthart herdachten het 75-jarig bestaan van hun wagen makerszaak. de vereniging van bijen houders stelde zich met een vijftig jarig bestaan tevreden, terwijl Z. S. C. dertig jaar de sport op trouwe wijze heeft gediend. In het nooddorp te Petten vonden verschillende gerepatrieerden onder dak. Voor Petten staat nu als nummer 1 een nieuwe school op het programma, terwijl het K. I. station in Schagerbrug voltooid is en een niet te onderschatten aanwinst voor Zijpe betekent. De veehouders voerden er de Hardelandt-methode in en toonden daarbij over voortvarendheid en ge meenschapsbesef te beschikken. Oude sluis had het genoegen een film van een Wieringer begrafenis van Daan Pool te zien. terwijl het jaarlijkse on geval bij de onbewaakte overweg weer twee slachtoffers vroeg. Om met een vrolijker noot te eindigen: een gedeel te van de schat van Sint Maartenszee ligt nog steeds op een vinder te wach ten. afdeling van Helder 2) werden ge speeld: Volendam 2—EDO 2 32 en Westfrisia 2Blauw Wit 4 23. De afdeling In de eerste klasse C heeft SRC te leurgesteld met een 11 gelijk spel te gen hekkesluiter Foresters. De wed strijd AlkmaarKaagvogels werd af gelast. Ook in 2 C werd slechts één ontmoeting gespeeld en wel FlevoDe koog (110). Een uitslag, die voor zich zelf spreekt. Voor De Koog wordt de situatie nu zeer hachelijk. In 2 B een zonnige dag voor leider Sijbekarspel. Immers, Strandvogels verloor met 10 van Spartanen. Woudia en Wiron kwa men een puntenverdeling overeen (1 1). De Wironners laten thans de rode lantaarn aan HEO. Verder ontvingen wij de volgende uitslagen: 3 C: Cocksdorp—tyinkel 12. Res. 2 D: Kaagvogels 2RKAFC 3 1—1. Res. 3 E: BKC 3Geelzwart 2 54; Texel 3—WGW 2 1—2. Res. 3 G: Petten 2Vios 3 30. 4 R: ZAP 5—Flevo 2 0—2. 4 S: BKC 4— Succes 3 0—11; Helder 5—WGW 3 3—3. 4 T: De Koog 2—WGW 4 0—5. Junioren G: HRCHollandia 31; HRC b—Always Forward 12; BKC Succes 012; HelderSchagen 11. DD: ZAP—KSV 4—1. Adspiranten V: Flevo dSchagen b 0—1. JJ: ZAP—WGW 16. KK: Hollandia T.Duinranders 01. Ook tegen ZAP is Oudesluis er niet in geslaagd de punten thuis te houden. Wel had de thuisclub een 2-0 voor sprong genomen, maar de Poldersen namen toch nog revanche op hun in eigen huis geleden nederlaag. Oudesluis begon met de wind in de rug en vry spoedi<r namen de zwartjes de leiding, toen fk. die W. v. Dorse- laar verving, een kopbal van Water tor feilloos inkopte. Oudesluis bleef ge vaarlijk en na twintig minuten spelen deponeerde Voorthuisen de bal over de uitgelopen Kuyg in het net. Eindelijk begon ook ZAP eens van zich af te bij ten en even vóór de rust was het v. d. Berg. die een slecht weggewerkte bal van de Oudesluis-achterhoede afstrafte. Na de rust is ZAP wel het meest in de aanval geweest, al hebben de zwart jes tot het einde toe dapper volgehou den Van Oosten, de grote man in de ZAP-voorhoede. wist na een kwartier spelen de stand in evenwicht te bren gen. terwyl hy even later met een boogbal Aarsen voor de derde maal passeerde. De heldhaftige pogingen van de thuisclub om nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, werden door de ZAP-achterhoede teniet gedaan. BENOEMD TE HOORN De gemeenteraad van Hoorn heeft de heer H. C. Blom te Oosterland be noemd tot onderwijzer aan de Prinses Beatrixschool, afdeling imbecielen, al- da&r.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5