Pim, Pain en Pom in Zwitserland r Kappie, HoMywao-d Herberg „De Heer van Jericho te Heerhugowaard geopend De wagen in het Kloosterbos BOUW DE PERS Honderd gulden aan prijzen Perzen niet meer naar buitenland JIMMY BROWN ALS AUTORENNER DE ALLERZOTSTE NOTARIËLE ACTEl Een plechtigheid vol geest en humor Twee belangrijke dingen Mr. L, G. Kortenhorst voor de microfoon TMjlvJLoag, Canadese wapenen voor Nederland Argentinië exporteert straks atoomenergie Doodstraf voor spionnen in Verenigde Staten Ook Prins Bernhard op de ski's Vier millioen bezoekers op vliegveld Schiphol Hel Radioprogramma MAANDAG 31 DECEMBER 1961 sS3"" «s» Eindelijk was het Moeder Woeffie ge lukt om meneer Knorremans weer tot zijn positieven te brengen. „Wat denkt u". vroeg ze voorzichtig. „Zou 't weer gaan?" „Natuurlijk, natuurlijk," ant woordde meneer Knorremans, terwijl hij nog druk bezig was om de slaap uit zijn ogen te wrijven. „Ik ben alleen maar even stil blijven staan om wat uit te rusten, maar schijnbaar ben ik op het allerlaatst even in slaap gesuk keld." Moeder Woeffie, die zelf meteen op haar schreden was teruggekeerd om meneer Knoremans te gaan zoeken, gaf geen antwoord. Meneer Knorremans was nu eenmaal niet zo gauw tevreden te stellen. „Kom", vervolgde ze. „We zullen nu maar gaan. Ik denk dat we samen de weg wel terug zullen vinden. Trouwens we kunnen elk ogenblik me neer Waffie verwachten. Die zal u toch óók niet in de steek laten". ,,En dat is 'm geraden ook, mopperde meneer Knorremans. „Hij is toch zeker voo zijn gasten aansprakelijk?" Moeder Woeffie deed alsof zij niets hoorde. Zij keek in- gespanen naar de grond. Daar voor haar in de sneeuw zag zij vrezmde voet sporen. Eén spoor van iemand, die liep en één spoor van iemand, die huppel de. op weg naar 43. ..Dat ziet er ja slim uit, mom pelde Kappie. toen hij van de ene kant de woedende beer op hen zag afstor men, terwijl achter hen Trol kwam aangerend, die dreigend met zijn mes zwaaide, onder het uitstoten van aller lei lelijke kreten. Doch het geluk was met hen, want pie, terwijl hij de Maat meesleurde 4och plotseling ontdekte hij een nieuwe Met een ijselijke gil draaide hij zich juist toen alles even hopeloos scheen, naar de wiebelende wagen. Juist bij- prooi in Trol. die hem in zijn woede om en rende als een haas het bergpac arriveerde het kabelspoortje op het tijds sprongen ze er in en meteen be- nog niet eens had opgemerkt, doch nu at terwijl het monster hem grommend plateau. gon het spoortje alweer te dalen. vol schrik in de opengesperde muil nazette. „Kom mee, Jong!" schreeuwde Kap- Teleurgesteld keek de beer hen na. staarde. II (Van onze speciale verslaggever) ^ATERDAG is te Heerhugowaard vermoedelijk wel de zonderlingste notariële acte verleden, die een notaris zich in een veeljarige practijk kan denken. Daar is in een achtzljdlge minuut met twee-guldens-zegel vastgelegd, dat „de herberg, staande op het grondgebied van de gemeente Heerhugowaard, sectie C no. 435, deel 8" de naam zal mogen dragen van „De Heer van Jericho", vermits de hospes, de heer Fhilippus Henricus van den Heiligenberg aan een tiental voorwaarden zal voldoen. De eerste voorwaarde is, dat deze hospes iedere week ten minste een vijf-centsstukje offere in het kerkezakje van de Parochie der H. Dionysius, zolang h(j tot deze parochie zal behoren. Tweede voorwaarde is, dat hy tenminste een tiende van al wat hy bezit met opgewekt gemoed, vreugde en gelatenheid, zal offeren aan de Nederlandse fiscus. Voorts, dat hfl tenminste drie procent van zijn revenuën over het laatst verlopen boekjaar in goed gang baar Nederlands geld bestemme voor de verdere Inrichting van zijn herberg door aankoop van voorwerpen van kunst en/of geschiedenis, welke als zodanig onder kend zullen worden door of namens de burgemeester van Heerhugowaard. En ten slotte mag de hospes nimmer en tenoolt spruitjes serveren, die op enigerlei wijze zijn toebereid of in aanraking zijn gebracht met de specerij, bekend onder de naam nootmuskaat, en dient hij zich overigens te houden aan de receptuur ten aanzien van gerechten en dranken, samengesteld of nader samen te stellen door de heer ingenieur Edmond Nicolas in diens hoedanigheid van biochemisch ingeneur. TAEZE notariële acte ia verleden ten overstaan van notaris Willem Appel uit Obdam, voor wie te dezen compa reerden: 1. de heer ingenieur E. A. J. H. Nicolas uit Utrecht, zijnde de gees telijke vader van het vermaarde boek dat „De Heer van Jericho" heet; 2. de Ons geschenk voor Amerika De voorzitter van de Tweede Kamer, mr. L G. Kortenhorst, zal hedenavond voor beide zenders een korte toespraak houden over het geschenk, dat ter ge legenheid van het bezoek van koningin Jullana en prins Bernhard namens ons land aan het Amerikaanse volk zal worden aangeboden. De toespraak wordt om 20.40 uur door de N.C.R.V. en om 21.00 uur door de A.VE.O. uitgezonden. Dr. Kortenhorst is voorzitter van het comité, dat zorg zal dragen voor het bijeenbrengen van de benodigde gel den. Hij heeft in een persconferentie uiteengezet, dat het de bedoeling is. een spel van 49 klokken aan te bieden. Het zal waarschijnlijk nog niet gereed zijn, wanneer het koninklijk paar in April naar Amerika gaat. De over dracht zal dan in symbolische vorm geschieden. De gezamenlijke klokken gieterijen zullen de vervaardiging ter hand nemen. Hier is weer een stuk! Nu het puin geruimd is, blijkt ons, dat de pers in 14 stukken ge broken is. Dat wordt dus een heel karwei. Vandaag plaatsen we het vierde Stuk van het rampzalige geval. Een mooi klusje voor Oudejaars avond. Met passen en meten.... enfin U weet het zelf wel. In elk geval zit er schot in. Let op de krant van Donderdag 3 Januari a.s„ dan vervolgen we ons bouwsel met stuk vijf. Tot in 't Nieuwe jaar dan, achte puzzelaars! ge- hospes P. H. van den Heiligenberg; 3. de heer B. J. F. Sutman Meyer, burge meester van en wonende te Heerhugo waard; 4. de Zeereerwaarde Heer G. W. van Diest, priester en pastoor te Heerhugowaard en herder van de pa rochie van de H. Dionysius. Het ge schiedde in tegenwoordigheid van een twintigtal gasten, allen verzameld in deze smaakvol ingerichte laat 19e eeuw- se herberg om er de feestelijke inge bruikneming en inwijding van mee te maken, welke festiviteiten een gevolg waren van het simpele verlangen van enkele goede geesten om in deze „Heer van Jericho", baron de Houttetaille du Saint Empire, en wonende te Roosber gen tot leven te wekken. De Heer van Jericho zelve moest bij deze plechtigheid verstek laten gaan. Als gewoonlijk tussen Kerst en Nieuw jaar had hij een lichte aanval van po- degra, deelde zijn gemachtigde, de heer ir. Ed. Nicolas, de menigte in een sym pathiek toespraakje mee. En zijn Vrou we had weer last van de vapeurs. Slechts de kok Mathurin, en huishoud ster Rosalie zouden deze dag het Huis kunnen vertegenwoordigen, en aan de inwijdinge met rozijnen en brandewijn deel mogen hebben. Voorts behoorde tot de genodigden een Utrechtse stedebouwkundige, te weten de heer ir. De Bruin in de notariële acte aangeduid als timmer man en aannemer. Zijn tegenwoordig heid werd op grote waarde geschat, omdat naar het inzicht van de heer Ni colas, bij tegenwoordige uitbreidings plannen twee dingen steeds vergeten worden: 1. herbergen om dorstigen te laven; 2. plantsoentjes om de liefde in stand te houden. Brandewijn met rozijnen Na de inwijding van het interieur, hetgeen onder meer geschiedde door een weinigje brandewijn met rozijnen over het open haardvuur te sprenkelen, heeft burgemeester Sutman Meyer een toespraak gehouden. De kolder-stijl van dit ganse festijn, werd hierin op mees terlijke wijze volgehouden. De burge meester verklaarde de stichting van dit Cultuurgoed op zijn grondgebied op juiste waarde te schatten. En hij refe reerde daarbij aan een rapport, dat naar goed Nederlands gebruik, over deze aangelegenheid was uitgebracht, en dat het eind-product was der commissie na een zevental voor-ontwerpen. Men moet al een bijzonder grote ise- grim zijn, wanneer men de geest en geestigheid, die in deze wonderlijke gebeurtenis in het landelijke Heerhugo waard, vorm kregen, niet zou kunnen waarderen. Het was een gebeurtenis, waaraan onze tijd te arm is. Maar die daarom door allen, die haar meebe leefden dubbel gewaardeerd kon wor den. Moge de geest van de Heer van Jericho tot in lengte van dagen vaar dig blijven in „De Heer van Jericho", dat kleine nieuwe eethuisje in Heer hugowaard. waar de harmonische rust der landelijkheid een gelukkig ver bond heeft aangegaan met moderne ge makken en goede smaak. Volgende maand zal een zending luchtdoelartillerie, bestemd voor het Nederlandse leger, uit Canada worden verzonden. Het betreft hier zestien stukken geschut, kaliber 3.7 inch, der tien bijbehorende machinegeweren, die voorzien zijn van een instrument ter bepaling van de hoogte van vijandelijke vliegtuigen, radar-installaties, onder delen en een millioen patronen. Prof. Richter voorspelt: De Argentijnse atoomdeskundige, pro fessor Richter, heeft verklaard zover te zijn gevorderd op het gebied der atoomonderzoekingen voor vreedzame doeleinden, dat binnen afzienbare tijd de gehele Argentijnse industrie op atoom energie zal kunnen werken. Er zou een geweldig overschot aan splijtbare stof fen vrijkomen, hetwelk zal worden uit gevoerd en Argentinië met één slag buiten alle economische en financiële moeilijkheden zal stellen. Argentinië ral in het raam van deze plannen een deel genootschap aangaan met „een in hoge mate geïndustrialiseerd land", of an ders, onder volledige garantie, gehei men met deze partner uitwisselen. In 's Hertogenbosch is Zaterdag de zestigduizendste inwoonster geboren. Commissie bepleit De commissie voor bestrijding van on-Amerikaans optreden, van het Huis van Afgevaardigden heeft Zaterdag om krachtige maatregelen verzocht om paal en perk te stellen aan de Russi sche spionnage in de V.S. De commis sie stelt o.m. voor om ook in vredestijd spionnen met de dood te bestraffen. In een rapport, dat onder de titel „De schandelijke jaren" is verschenen, wordt de instelling van een commissie van tien bepleit, die tot taak zou krij gen het bestuderen van de met spion nage samenhangende vraagstukken. Rellelies bij verkiezingen De Perzische regering heeft welwil lend geantwoord op een aanbod van de Internationale Bank te Washington om een aantal olie-desknndigen naar Aba- dan te zenden, teneinde de kosten te ramen van bot opnieuw ln bedr(jfstel- len der raffinaderijen. De oppositie in Perzie verzamelt handtekeningen voor een motie van wantrouwen in premier Mossadeq. Nog drle-en-twlntig afge vaardigden moeten hun handtekening zetten, eer de motie aan de Sjah kan worden aangeboden. De Perzen zullen niet meer naar het buitenland mogen reizen, in verband met het deviezen-tekort Om deze reden zijn ook de Perzische ambassadeurs uit Rome, Londen en New Delhi, alsmede drie-en-twintig diplomatieke vertegen woordigers, teruggeroepen. De salaris sen van andere Perzische diplomaten en hun staf-leden zullen worden ver minderd. In Sankt Anton, waar alle hotels overvol ski-liefhebbers zijn, heeft Prins Bernhard zich Zondag voor het eerst weer op de ski's gewaagd, zonder ech ter voldaan te zijn over zijn eigen pres taties. Het Koninklijk Gezin voelt zich hier volkomen op zijn gemak, temeer omdat niemand er bijzondere aandacht aan schenkt. 32. Met veel plichtplegingen haal de meneer Cardanolio uit zijn binnen zak een dikke enveloppe die hfl met een uitnodigend gezicht meneer Gie bel voor hield. „Hierin, meneer Gie bel", zei hij, terwijl er over zijn ge zicht een brede glimlach trok, zit de beschrijving van een uitvinding die ik gedaan heb en waaraan ik meer dan zeven jaar heb gewerkt, die u zeker zal interesseren, want deze uitvinding zou u in staat stellen uw renwagen nog sneller te maken dan hy al is. Ik garandeer u dat u uw snelheid met minstens 30 k.m. per uur zult kunnen opvoeren en dat uMeneer Gie bel keek Antonio Cardanolio tamelijk onvriendelijk aan. De man beviel hem niet erg en bovendien stelde hij zich op het standpunt dat als er iets uit gevonden moest worden hij dat zelf wel kon doen. „Hoor 's man", zei hij kortaf, „die uitvinding van jou kan mij niets schelen. Probeer er maar een ander gelukkig mee te maken. Stop die enveloppe maar weer in je zak en houdt mij niet langer van mija werk. Ik heb helemaal geen tijd, weet Je, om mij met dit soort geklungel bezig te houden". Antonio Cardanolio werd nog bleker dan hy al was. Hij deed een stap terug en zei: „U doet mij gróót onrecht meneer Giebel en er zél een uur komen dat u spijt, véél spyt van uw woorden zult hebben". JOOR vlARIORIE TERNON 127) Alle invitaties waren immers verzonden en geaccepteerd, de bloemen waren besteld, de geschen ken tentoongesteld; en Neville zijn koffers zouden net als de hare gepakt en wel in zyn kamer staan ver heugde zich op de dag van morgen en vertrouwde haar. Ze kon hem niet in de steek laten. „Ik laat hem wél in de steek!" sprak Peta plotseling, want ze realiseerde zich ineens haar werkelijke motieven „Ik trouw hem om zijn geld, en ik geef er niets voor in de plaats wat de moeite waard is. Het is precies zo, als Blake zei: al wat ik heb aan te bie den ligt zichtbaar <n de etalage en een mooi uiterlijk alleen zal iemand met een gevoelige natuur als Neville nooit lang gelukkig kunnen maken" Ze hield op, -naar staarde nog steeds het raam uit in een poging om zich de man, die ze liefhad, voor de geest te halen. O, kon ze hem nog éénmaal zien, al was het maar voor een paar ogenblikken, als ze hem vannacht niet meer zag, zou ze hem haar hele leven niet meer terugzien. Hij had wel duidelijk verklaard, dat hij haar niet meer begeerde, niet omdat hij haar niet meer liefhad, zoals Peta heel goed besefte, maar hij was zo kei hard. dat hjj haarvoorgoed uit zijn leven zou bannen, omdat zij niet aan zijn verwachtingen had beantwoord. Maar zelfs als hy haar dan al niet wilde hebben, dan had ze toch zichzelf trouw moeten bUjven en niet haar leven met dat van een ander moeten verbinden wanneer ze die niet oprecht kon liefhebben. „Blake", fluisterde ze en nog eens „Blake". En toen gaf Peta Darley weer eens toe aan één van haar wonderiyke op wellingen. Ze nam haar lange glanzen de sleep in haar hand, rende de kamer door en de brede versleten trap af. zonder zich de tyd te gunnen behoor- ïyk na te denken. Ze had geen zin om na te denken, ze had er alleen maar zin in om dit krankzinnig-heer lijke plan, dat net bij haar was opge komen. ten uitvoer te leggen zin om jong en dwaas en vrij en zalig-ver- liefd te zyn. Als een beeldschoon spook vlood ze in haar glanzende japon en doorzich tige gazen sluier over het grasveld, snelde de oprijlaan af en nam, zonder acht te slaan op de zware dauw die haar dunne schoentjes doorweekte, de korte weg over de velden naar het Kloosterbos. Ze voelde zich heerlijk vrij en opgewonden, alsof ze iets ont vluchtte, en de ketenen afwierp die haar haar hele leven hadden gebon den. De nacht was van een adembene mende schoonheid, dacht ze. terwijl ze het pad, door de velden, waar het warm en stil was, met de doordrin gende geur van veldbloemen en nat gras, rijpende vruchten en aarde, die warmgestoofd was door de zon. over liep. Ze had haar snelheid wat moeten matigen na die eerste dwaze vlucht over het grasveld, en hoewel ze nog steeds stevig doorliep, had ze nu toch tyd om de schoonheid om haar heen in zich op te nemen. Het scheen Peta toe dat de lucht vol was van verwach ting, alsof de hele wereld haar adem inhield tot ze haar geliefde zou ont moeten. De rijke geur van warme lar- de en het zachte veelbetekenende ge ritsel van blaren in het nachtwindje, gaven haar op wonderiyke wijze be sef van het Leven. Hier waren ver guldsel en franje niet belangrijk, dacht Peta plotseling; die leken nu alleen maar vervelend en zelfs belacheiyk. Wat hier van belang was, was Jong te zyn en heeriyk gezond te leven. Om verliefd te zyn en onder de sterrenhe mel met het zachte koeltje en de flu- weldonkere nacht samen te zijn met de geliefde. Peta kon nu niet meer nuchter den ken. Haar dwaze opwelling, de exoti sche pracht van de nacht, gevoegd oij het opwindende gevoel ontsnapt te zijn, was haar naar haar hoofd geste gen, zodat ze zich opgewonden Ja. haast vreugdedronken voelde. Ze had er zich nog „een duidelijke voorstelling van gemaakt wat ze eigenlyk zou doen als ze in het Kloosterbos was aangeko men: of ze aan de deur van de woon wagen zou kloppen en zeggen. „Blake ik ben gekomen om je mijn bruidsja pon te laten zien. zeg me dat je me mooi vindt", of „Blake. ik moest ko men om je vaarwel te zeggen en Je voor het laatst te vertellen dat ik je liefheb en dat altijd zal blijven doen of dat ze alleen maar vlak bij zou sluipen en een laatste blik zou wer pen op de open plek waar de man die ze liefhad haar in zyn armen had gehouden, en op de woonwagen waar- In hy. zich niet bewust van haar aan wezigheid. maar zo dichtbij haar dat ze hem kon wekken, lag te slapen. (Wordt vervolgd) Bij ongeregeldheden tydens de Per zische, algemene verkiezingen, zyn vier personen om het leven gekomen en 106 personen gewond. In een stad in N.O.- Perzie werd de stembus door betogers gestolen, waarna men opnieuw met stemmen moest beginnen. Zaterdag is de 805.000ste betalende bezoeker in dit jaar de tourniquetten van Schiphol gepasseerd. Sinds de be vrijding bedroeg het aantal betalende bezoekers aan de luchthaven 4.005.359. DINSDAG 1 JANUARI 1952 HILVERSUM I, 402 m.: 8.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuw* 8.15 Grammuziek. 8.45 Orgelconcert. 9.00 Morgenwijding. 9.40 Voordracht met muziek. 10.00 Kamer orkest. 10.45 „Vandaag begint het leven opnieuw", causerie. 11.00 Gevarieerde mu ziek. 12.00 Polltlekapel. 12.30 Groeten van zeevarenden en gram.muziek. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.05 Mede delingen of gram.muziek. 18.10 Metro pole- Orkest. 13.45 Buitenlands overzicht. 14.00 Omroeporkest en solisten. 15.05 „Wat ge beurde er met de smeden?", klankbeeld. 15.30 Gram.muziek. 16.00 Reportage van Amsterdam op Nieuwjaarsmiddag. 17.00 Dansmuziek. 17.30 Sportrevue. 17.45 Groe ten van zeevarenden en gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Dansmuziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 „Paria vous parle". 19.20 Fanfare-orkest. 19.45 Nieuwjaarswensen. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerde muziek. 21.15 „De ring", hoorspel. 22.15 Amuse mentsmuziek. 22.45 Groeten van zeevaren den en gram.muzlek. 28.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 298 m.: 8.00 KRO, 9.30 NCRV. 12.15—24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gewijde muziek. 8.25 Hoogmi^. 9.30 Nieuws en Wa terstanden. 9.45 Harmonie-orkest. 10.00 Gereformeerde kerkdienst. 11.30 Gram. muziek. 12.00 Koorzang. 12.15 Lunchcon cert. 12.45 „Een nieuw Jaar. een belang rijk Jaar", causerie. 13.00 Nieuws en ka tholiek nieuws. 13.10 Grammuziek. 13.45 Omroepkoor, kamerorkest en solisten. 16.10 Nieuwjaarsviering uit oude tijden. 18.30 Zlekenlof. 17.00 Planorecital. 17.30 Nieuwjaaragroeten van zeevarenden en militairen ln Oost en West. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Grammuziek. 19.00 Nieuwjaarsgroeten van emigranten. 19.30 Grammuziek. 19.40 „Dit ls leven", causerie. 19.50 Gram.muziek. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zyne van. 20.15 De bruiloft van Kloris en Roosje. 21.30 Viool, cello cn plano. 22.10 Kamerorkest en solist. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.muziek. Experimenteel Televisie-programma van de Vara. 20.15—21.45: 1. „De bruiloft van Kloris en Roosje", een Larense boe renbruiloft. - Pauze. - 2. Weefkaart; 3. Soiree dansante. WOENSDAG 2 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10D0 VPRO. 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00— 24.00 VARA. 7DO Nieuws. 7.15 Och tendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Gram. muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 Boekbespreking. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de huisvrouw. 10.30 Gram. muziek. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Gra- mofoonmuziek. 12.00 Voordracht. 12.15 Dansmuziek. (12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.3312.38 Voor het plat teland.) 12.55 Kalender, 13.00 Nieuws. 13.15 Piano-trio. 13.40 Orgel en bariton. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Promenade orkest. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Cello en plano. 15.30 Voor de Jeugd. 16.30 Zender- sluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 „Scheppend werk voor militairen", reportage. 18.80 Actualiteiten of gram. muziek. 18.0 Grammuziek. 19.00 „Werk loosheid en werkgelegenheid", causerie. 19.15 Pianoduo. 19.30 Maandkroniek. 19.35 „Van alle dag". 20.00 Nieuws. 20.05 Poli tiek commentaar. 20.15 Omroeporkest en solist. 20.50 „Sollicitanten", hoorspel. 21.40 Volksdansen. 22.10 „Tussen mens en ne velvlek", causerie. 22.25 Octet. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Litteratr-muzikaal programma. HILVERSUM n. 298 m.: 7.00—14.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Voor de zieken. 9.30 Grammuziek. 10.30 Morgen- d.enst. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Piano recital. 12.30 Land- en Tulnbouwmede- detingen. 12.33 Amusementsmuziek. 12.59 Klokgelui. 18.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijke Thuisfront. 13.20 Amuse mentsmuziek. 13.50 Regeringsultzendtng: Regina Zwart: „Wij slaan op de tong tong". 14.00 Marinierskapel. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Kamermuziek. 15.30 Grammuziek. 15.45 Voor de Jeugd. 16230 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano recital. 18.30 Orgelspel. 19.00 Spectrum van het Chr Organisatie- en Verenigings leven. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram. muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Commentaar famllle- competitle. 20.20 Radio Philharmonlsch Orkest, koor en Kamerkoor. 21.80 „In tern. samenwerking: Luxe of noodzaak" causerie. 21.50 Planorecital 22.05 AmtV sementsmuzlek. 22.30 Internationaal Evan gelisch commentaar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 28.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15 Gram.muziek. 23.20 .Boe zit dat met mijn kind?", causerie. 23.35—24.00 Grammuziek.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 7