Gemeente wordt eigenaresse van huize „Parkzicht'' noorderbreedte Kantonrechter behandelde een viertal kleine zaken Tot verplaatsing van markt besloten 1 GEMEENTERAAD DEN HELDER Ziekenhuis niet meer in gehuurd gebouw Bewoners waren vertrokken toen brand uitbrak „Het leven van Emiïe Zola" in de Witte-bioscoop Jeugdvoorstelling van „De gecroonde leersse" ,,Puck' in Tivoli „Het gevecht met de zoon" voor Volksuniversiteit Avondwijding Lutherse kerk Tussen Haaks en Kuifje Van de groene tafel V.u.-cursus over „Rheuma" tot stedebouwkundig adviseur der ge meente, deed de heer S. Prins (VVD) de vraag stellen, of de gemeente het langzamerhand niet zonder een stede- bouwkundige kan doen, temeer daar aan de dienst voor Openbare Werken een bekwame stedebouwkundige afde ling is verbonden. Hij meende, dat voor de oorlog ook een aantrekkelijk stadsdeel als de Vogelwijk zonder stede- bouwkundige bijstand is gebouwd. Namens de fractie van de PvdA on dersteunde de heer J. J. Landman de zienswijze van het College. Hij was van mening, dat ook bij de practische uitwerking van kleinere objecten de adviezen van een stedebouwkundige van grote waarde zijn. De heren C. H a n (KVP) en G. J. E ij 1 d e r s (AR) betuigden hun in stemming met het standpunt van B. en W.. vooral omdat de verbintenis des gewenst binnen een jaar kan worden beëindigd. Ter toelichting zei wethouder P. S. van dei- Va-art, dat de stedebouw kundige werkzaamheden in een sta dium zijn gekomen, dat de verhouding tussen de gemeente en de stedebouw kundige kan worden veranderd. In grote lijnen zijn de plannen gereed, maar zolang alles nog niet is uitge voerd wil de gemeente het contact met de ontwerper blijven bewai-en. vooral omdat zijn adviezen van belang zijn. „Men mag stedebouwkundig werk niet bagatelliseren", aldus de wethou der. „Het optreden van een stedebouw kundige vormt alleen een belemmering voor degenen die met minder genoe gen willen nemen dan eigenlijk is toe gelaten". De heer Van der Vaart merkte ten slotte nog op, dat de heer Wieger Bruin vóór de oorlog wel degelijk betrokken is geweest bij het ontwerpen van de plannen voor de Vogelwijk en de be bouwing nabij de Sportlaan. De raad onthield zich toen van ver der commentaar en ging over naar het volgende punt. De C.P.N. en de commissies. Toen de raad moest overgaan tot de benoeming van drie leden en drie "poen de gemeenteraad op Dinsdagavond 8 Januari de verdere behandeling van de agende verdaagde, omdat de nog resterende punten voor discussie in aan merking bleken te komen, kon men verwachten dat de eerstvolgende vergade ring langdurig zou zijn. Er kwam later zelfs een agenda, die met enkele punten was uitgebreid, en bovendien volgde nog een aanvullingsagenda. Zo moest de raad gisteravond veertien onderwerpen alsmede een aantal ingekomen stukken de revue laten passeren. Daarbij waren de belangrijke voorstellen betreffende de aankoop van huize „Parkzicht" ten behoeve van het gemeente-ziekenhuis en over de verplaatsing van de Zaterdagmiddagmarkt. Veel tegenkanting onder vonden B. en W. hierbij niet. In de discussie werden enkele practische kanten aangeroerd, maar de raad toonde zich eenstemmig toen het op besluiten aan kwam. Zo kon de vergadering reeds te tien uur worden gesloten. De voorgesteldaankoop van huize „Parkzicht" had direct al de volle in stemming van de heer J. H. K e ij z e r (CH). Hij vond het gebouw een goede aanwinst voor de gemeente en achtte de koopprijs (f 167.406) alleszins aan vaardbaar. Wel stelde hij een tweetal kleine verbeteringen (een andere draai deur in de hal en een groter raam in het trappenhuis) voor. Ook de heer C. Bakker (PvdA) was tot de conclusie gekomen, dat de gemeente het gebouw beter kon kopen dan huren. De heer C. R a n (KVP), die zich hierbij aansloot, informeerde of bij het bepalen van de koopprijs nog reke ning was gehouden met de omstandig heid, dat de gemeente indertijd de grond zeer goedkoop aan de stichting „Huize Parkzicht" had verkocht. De heer S. Prins (VVD) stemde eveneens met het voorstel in en her innerde er aan, dat de besprekingen over de aankoop door wijlen wethouder P. J. Diesbergen waren geopend. Namens het college antwoordde de voorzitter, burgemeester mr. G. D. Rehorst, die de portefeuille van Volksgezondheid beheert. Hij sprak er zijn vreugde over uit. dat de raad zich zo eensgezind achter B. en W. schaarde, en voegde de wens daaraan toe, dat de gemeente spoedig over de benodigde gelden zou kunnen beschikken. Tot de heer Ran zei spr.. dat bij het gepleeg de overleg de destijds berekende grond prijs niet in de beschouwingen is be trokken. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Markt wordt verplaatst. De heer J. H. K e ij z e r (CH) was ook .de eerste, die enkele opmerkingen had over, liet voorstel tot verplaatsing van de Zaterdagmiddagmarkt. Hij had de situatie ter plaatse opgenomen en was tot de slotsom gekomen, dat het voorstel van B. en W. practisch geen verbetering inhield. De verlengde Mo lenstraat is wel breder, maar het nut tig effect is gering wanneer de kramen daar in het midden van de straat wor den geplaatst. Ook de rijwielberging zou moeilijkheden opleveren. Waarom niet uitgezien naar een an dere ruimte in de stad, zo had de heer Keijzer zich afgevraagd. Hij zag een uitstekende mogelijkheid op het open terrein waar het Marinebondsgebouw en het Kegelhuis c.s. hebben gestaan. „Dit stuk grond aan het Julianapark zal nog wel een jaar of tien braak liggen. De gemeente heeft nu een mooie gele genheid om dat terrein wat op te knap pen. Het kan dan een prachtige parkeer plaats worden en ook heeft het publiek er de ruimte wanneer een tentconcert wordt gegeven. De Zaterdagmiddag- markt kan hier zonder enige storing worden gehouden en berokkent er nie mand overlast", aldus het Christelijk- historische raadslid. Het communistische raadslid, de heer B. Schreuder, persisteerde bij zijn verzoek tot vervroeging van het aan- vangsuur. Het speet hem, dat B. en W. geen advies aan de huisvrouwen had den gevraagd. Hij schreef de toenemen de drukte op de Zaterdagmiddagmarkt toe aan de vermindering der koop kracht. „Waarom, verplaatst U de markt niet naar de Singel?" vroeg de heer S. M a- kelaar (PvdA), die zich geen voor stander van deze markt toonde. De heer S. Prins (VVD) noemde, om eventuele verdere suggesties te voorkomen, gekscherend de Javastraat. Hij had niet zonder instemming geluis terd naar het betoog van de heer Keij zer, maar wilde er wel op wijzen, dat het bewuste „pleintje" nog altijd parti culier terrein is. De voorzitter onderschreef, dat het thans in gebruik zijnde gedeelte van de Molenstraat wel breed genoeg is. De lengte is echter onvoldoende. Verder dan de Palmstraat kan men niet gaan, omdat anders de Melkcentrale geblok keerd zou worden. In de verlengde Molenstraat heeft men veel meer ruimte. De practijk zal moeten uitwijzen, hoe de kramen het beste kunnen worden opge steld en waar de aansluitkasten voor electriciteit moeten worden aange bracht. Voor een verplaatsing van de markt naar het Julianapark voelde de burgemeester weinig. Een markt be hoort in het stadsverkeer te zijn opge nomen. Bovendien zou een teveel aan ruimte de bevolking van het marktter rein relatief verkleinen, wat de aan trekkelijkheid voor het publiek niet zou vèrgroten. Nadat de voorzitter ten slotte nog namens het college had verklaard, dat een vervroeging van het aanyangs- uur niet wenselijk werd geacht, ging de raad zonder hoofdelijke stemming met het voorstel accoord. Stedebouwkundig adviseur De mededeling van B en W„ dat zij prof. Wieger Bruin hadden aangesteld plaatsvervangende leden van de com missie van Georganiseerd Overleg voor het jaar 1952, trachtte de heer B. Schreuder de raad eerst te bewe gen. een andere houding tegenover de CPN-fractie in te nemen, waar het de benoemingen in raadscommissies be trof. „Verschillende keren is in de raad gezegd, dat wij met elkaar eendrachtig moeten samenwerken. Wij zijn niet al len eenzelfde politieke overtuiging toe gedaan. maar niemand heeft er bezwaar tegen, dat de degens eens worden ge kruist. Ik vind het niet juist, dat de CPN niet bij het werk in de commis sies wordt betrokken. In enkele ande re gemeenten, ik noem bijvoorbeeld Almelo, heeft men dit ook ingezien", zo betoogde de heer Schreuder. Wethouder L. F. van L o o, die na mens het college antwoordde, was van mening dgt deze kwestie bij dit punt niet ter sprake behoefde te komen. Ook de KVP is in de commissie van Georganiseerd Overleg niet vertegen woordigd. De heer Schreuder zag af van een wederwoord, zodat tot stemming kon worden overgegaan. Tot leden werden benoemd de heren C. Bakker (PvdA). W. de Boer (AR) en J. J. Kistemaker (VVD) en tot plaatsvervangende leden de heren J. J. Landman (PvdA), J. H. Keijzer (CH) en S. Prins (VVD). Tot bestuursleden van het Gemeen telijk Studiefonds ^werden benoemd mevr. C. A. HamelDito, dr. M. G. Vroom, de heer H. Maarse en de heer J. D. Mahieu. Tijdens de rondvraag bepleitte de heer J. H. K e ij z e r de verwijdering van de verkeerspaal op het kruispunt SpoorstraatVlamingstraatMolenstr. Maandagavond tegen half tien werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje in een perceel aan de West gracht. De brand bleek te woeden na bij een haardkachel in de woping Van de familie S. Men had het huis verla ten, nadat een dienstmeisje de kachel had aangestoken. Op de schoorsteen hing een theedoek te drogen. Deze is, kort na het vertrek van de bewoners, blijkbaar door de hitte in brand ge vlogen. Spoedig vatten toen ook het behang en een bed vlam. Het vuur bleef beperkt tot de omgeving van de schoorsteen en de zolder, dank zij het optreden van de brandweer, die spoe dig ter plaatse was. De vlammen wer den geblust met behulp van de emmer spuit en een straal op de waterleiding Wij vernamen nog, dat het deurtje van de kachel defect was, en voorts, dat de schoorsteen in bouwvallige toe stand verkeerde. De schade die aan de inboedel werd toegebracht was gering. Tot en met Donderdagavond kan men in de Witte-bioscoop een film gaan zien, die Emile Zola s leven tot onder werp heeft. Het is een uitstekende rol prent, het onderwerp is ongemeen boeiend en nog steeds actueel. „Het le ven van Emile Zola" munt niet uit door zuiver filmische kwaliteiten, wel door uitmuntend spel, onder andere van Paul Muni. Bovenal echter moet men bewondering hebben voor de bui tengewoon sobere wijze waarop men de Dreyfus-affaire behandelt. Paul Muni in Emile ,Het Zola leven van Men kent die geruchtmakende ge schiedenis rond de Franse kapitein Al- fred Dreyfus, die van hoogverraad werd beschuldigd en werd verbannen naar „Duivelseiland". Dreyfus' vrouw ge loofde onvoorwaardelijk in de onschuld van" haar man; kolonel Picguart, de chef van de Geheime Dienst, kwam ten slotte met bewijsmateriaal met nieuwe bezwarende feiten voor ma joor Walsin Esterhazy, de werkelijke verrader van belangrijke militaire ge heimen. Na lang aarzelen koos Zola de zijde van D»eyfus, hij schreef zijn be roemde „j'Accuse" en wist, na hevige strijd, kapitein Dreyfus vrij en gereha biliteerd te krijgen. In de nacht voor diens eerherstel stief Zola tengevolge van gasverstikking in zijn werkkamer. Onder regie van Wililam Dieterle werd deze affaire eenvoudiger gehou den dan zij in werkelijkheid was; dat wil zeggen, men geraakt bij het zien van deze film niet verstikt in de na men van de tallozen die bij deze ge schiedenis waren betrokken. De produ cers beperkten zich tot de hoofdlijnen En daaraan hebben zij goed gedaan. Een ieder kan „Het leven van Emile Zola" gaan zien. Men zal niet teleur gesteld zijn. Integendeel, deze Zwarte bladzijde in de Franse geschiedenis was de aanleiding tot het vervaardigen van eetf voortreffelijke firn. VLOOTPREDIKANT BENOEMD. Ds. J. W. Sepmeyer is benoemd tot vlootpredikant in vaste dienst. voor de kantonrechtcrszitting te Den Helder ^steren slech,, h»i iiipstrllinz Er werden een viertal zaakjes behandeld, die geen vln aHe'tot schokkende resultaten leidden. I). B. uit Breezand opende het rytje van verdachten Met zijn motor had hij op de Balgweg een mijnheer aangereden, met de fiets aan de hand geheel rechts van de weg had gelopen. Ambtenaar en kantonrechter waren het er over eens. dat B. het verkeer m gevaar had ee. h^eht Bovendien was zijn motor niet op de ju.ste w.jze verlicht geweest. Een getuige kwam zulks bevestigen. B. kreeg f 10 - of 5 dagen voor de v*! Hchting en 15.- of 5 dagen voor het in gevaar brengen van de veiligheid. passagier J. H. inderdaad al een be. keuring had betaald. Laatstgenoemd» had immers met deze zaak niets uit staande! Deze zaak werd aangehouden J. van der M. uit Hippolytushoef en H. G. uit Den Helder waren beide als verdachten gedagvaard vooi; een aan- rijding, die op 10 October op de Bas singracht was geschied. Van der M. reed op zijn motor, toen uit de uitrit van het gemeentelijk beltterrcin een auto kwam, bestuurd door G. Dez» laatste had, volgens zijn zeggen, deno- dige voorzorgsmaatregelen in acht ge. nomen. Dat vond de ambtenaar ook. G. werd ontslagen van rechtsvervolging Van der M. had echter een verkeers- fout gemaakt; hij had eigenlijk te hard gereden, hoewel ter plaatse waarschu wingsborden waren aangebracht. De is luidde f 6,of 3 dgen. De kanton, rechter ontsloeg G. van rechtsvervol- ging en vroeg aan de andere verdach te of hij nog iets te zeggen had. Deze begon positief een geschreven verde diging voor te lezen. Toen dit voorbij was veroordeelde mr. 't Hooft hem tot schuldig zonder straf. Duo-passagier beiaalde reeds de bekeuring Getuige D. in de volgende zaak was beroepsmilitair. Op 20 November, werd zijn geparkeerde wagen nabij Foit Dirks Admiraal beschadigd -door een achteruitrijdende Belgische legerwa gen, bestuurd door A. R. Deze vei - dachte vertoefde elders en kon dus niet ter zitting verschijnen. De ambte naar achtte de schuld van de Belg be wezen. Omdat slechts de schuldvraag van belang was, eiste hij: schuldig zon der straf. Waarmee mr. J. 't Hooft zich kon verenigen. Met A. A. K. uit Den Helder was het een ietwat vreemde geschiedenis. In de -gemeente Anna Paulowna was hij zonder rijbewijs gesnapt op een motor. De verdachte vertelde, dat zijn duo passagier, de eigenaar van de motor, evenmin een rijbewijs rijk was. Deze had niettemin reeds een bekeuring be taald, zodat K. het onbillijk vond dat ook hij nog eens zou moeten boeten. De ambtenaar stelde K. aansprakelijk (waarmee deze onmiddellijk accoord ging) maar zou onderzoeken of duo- De toneelgroep „Puck", die op Dins dagavond 29 Januari optreedt voor de Volksuniversiteit, geeft 's middags in Tivoli voor de oudere schooljeugd een voorstelling van „De gecroonde leers se", een Zuid-Nederlands stuk uit de zestiende eeuw, geschreven door Michiei de Swaen. Het is een smakelijk klein blijspel, dat speelt in het oude Brussel, en wordt opgevoerd onder regie van Egbert van Paridon. De rollen worden gespeeld door Wim Vesseur, Marjan Vesseur, Cecilia Lichtveld, Jaap Maarleveld, Cas Baas, Frans 't Hoen, Paul van der Leek en Dick Scheffer. Na de pauze volgt de opvoering.van „De Corsicaan" („The man of Destiny") van G. B. Shaw, in de vertaling van Hans Tobi, die ook de regie voert. Hierin speelt Egbert van Paridon de hoofdrol van de 27-jarige generaal Na poleon Bonaparte. De andere rollen worden gespeeld door Dick Scheffer, Wim Vesseur en Cecilia Lichtveld. De première van beide stukken is onlangs in de Stadsschouwburg te Am sterdam met enthousiasme ontvangen. SHOW Ik, Scorpius, ben Zondag naar een clubmatch ge weest. Er verschenen een vijf en dertig dames en he ren in de ring, vergezeld van hun honden. Er waren twee bekende keurhonden, die de vijf en dertig men sen ras- en karaktergewijs aan een schoonheidsbeschou wing onderwierpen. Toen een jongedame in de ring verscheen, blafte de nestor onder de keurhonden tegen de hond, die de dame bin nen leidde: „Een pracht ezemplaar!" En inderdaad. De keur- hond vervolgde: Zij beant woordt aan de heersende bepalingen, behoort echter niet tot het zuiverste ras. Zij draagt een bril en haar schedel is niet in overeen stemming met haar neus, die vrij breed is en bovenal groot. Haar benen zijn goed (instemmend gemompel), heur haar is echter wat stroef. Als ik haar kwalifi ceer kom ik tot een Z.G.; een andere, betere levens wijze garandeert haar echter in de toekomst een V." De jongedame streek ge vleid haar rokje glad en huppelde, aan het bandje van een herder, verheugd terug naar haar soortge noten. Een grote viervoeter leidde meteen een klein, nerveus mannetje voor. De keurhond bekeek de kriel eh baste: „Dit exemplaar staat op de catalogus als een mens; edoch, hoewel veel aandacht werd besteed aan zijn uiterlijk (hij is pas geschoren en geknipt) durf ik de verantwoordelijkheid van kwalificatie niet op mij te nemen". Blaffend trok de viervoeter het mannetje uit de ring; het kereltje praatte wat tegen, maar dat ver staat een hond toch niet. Een oude man kreeg slechts een G., wijl zijn lin ker iris lichter was dan zijn rechter: voorts stonden zijn tenen te ver uit elkaar, het geen te zien was aan zijn brede en hobbelige schoe nen. „Waarschijnlijk ekster ogen". aldus de keurhond, niettemin een aardig huis exemplaar met z'n zes en zeventig jaren" Een jonge man werd geroemd om zijn athletische gestalte; hij zon „uitmuntend" zijn gekeurd, ware het niet, dat zijn rechter oor meer hing dan stond. Over het algemeen waren de keurhonden wel tevreden over het getoonde materiaal. Ik, Scorpius, zou ook aan een beschouwing zijn onderworpen, als ik niet zo snel 'was verdwenen. Met veel pijn zou ik wel licht een G. hebben gekre gen. want m'n oren zijn te groot en m'n gebit behoeft een grondige correctie. Niet temin beveel ik mij gaarne aan in de aandacht van alle goedwillende honden. Straathondjes zijn immers ook erg lief? BRUTAAL Qok Gradus is bezoeker ge weest op de clubmatch van de Kynologen-vereni- ging „Den Helder". Die ver eniging neemt graag leden aan. dat zult ge begrijpen. Ge verstaat evenzeer, dat al die leden contributie moeten bijdragen. Jaarlijks drie gul den. Voor zo'n clubmatch betalen zij 2.inschrijf geld. Er zijn. .immers vele kosten aan zo'n intieme hon den-beoordeling verbonden? Nu wil het geval, dat, toen alles achter de rug was en zelfs de dokter die de hon den op gezondheid moest keuren was verdwenen, iemand de brutaliteit had zijn boxer door een der keur meesters aan een beschou wing te laten onderwerpen. Dat kostte hem niets, voelt ge? Hij had echter lid moe ten zijn en inschrijfgeld moeten betalen. Het bestuur kreeg geen gelegenheid om tussenbeide te komen. Daar om zal dit geval slechts ge boekstaafd staan in de an nalen van deze Kynologen- vereniging als „het toppunt van brutaliteit". HOND Qradus is zijn hond kwijt. Z'n bloedeigen hondje, dat hij onlangs van de straat pikte. Hij mocht het houden van de politie, als de eige naar niet kwam opdagen. En die kwam niet, maar het zwart-witte hondje (nog jong en onervaren) ging weg, de straat op, gistermid dag. Hij luistert naar de naam „Poety" en kijkt door allemaal bosjes haar guitig de wereld in. Krijgt Gradus hem terug? Hij zou u zeer dankbaar zijn. SPORTIEF Jemand schreef Gradus een briefje over sportiviteit, 't Was geen vreugdevol ge stemd briefje. Het volgt hieronder, echter zonder vermelding van de vereni ging, op welks terrein één en ander voorviel: „Het ge beurde Zondag. Dat het veld en de beide goals na al die regen niet in goede conditie waren, is te begrijpen. Niet te begrijpen is echter het volgende. De keeper van de bezoekende vereniging vroeg aan een toeschouwer achter z'n goal, of die even een bezem wilde halen aange zien hij zich niet uit de mod der kon los werken. Hij had er al drie maal een bal door gelaten. De doelwachter wilde zelf even de modder „bij"-vegen. De toeschouwer vroeg daarop aan een zoge naamde ordecommissaris een bezem. Deze sportminnende en sportdienende heer vond het zelfs niet nodig antwoord te geven; hij schudde alleen maar het sportieve hoofd. Ziet u Gradus, om zulke dingen kan ik witheet wor den. Dat noem ik geen sport mensen meer, maar fanatie kelingen". Gradus voegt hieraan maar heel weinig toe. Inderdaad briefschrijver, die ordecom missaris had best ten minste antwoord kunnen geven. Misschien vond hij het ech ter zó gek, van die bezem, dat hij sprakeloos was. En dat is, gelooft Gradus geen verdienste, zeker niet van een ordecommissaris. Die moet zijn mannetje staan! TOUWTJES Qnlangs plaatste Gradus een plaatje van de heer Roos. de toneelmeester die in Ca sino aan de touwtjes trekt. Ook bij de post wordt de rubriek „Op 53 gr. Noorder breedte" blijkbaar goed ge lezen. Luistert u maar: Er kwam een kaart in Den Hel der aan, geadresseerd aan „de man die aan de touwtjes trekt te Den Helder". Men zal mischien denken, dat de kaart werd afgeleverd bij de burgemeester, maar niets hoor. De kaart kwam op het goede adres, bij de heer Roos! GRADUS Er staat zo veel over honden m deze rubriek, dat dit plaatje er ook nog wel bij kan. Of dacht u soms, dat Gradus* H f fotograaf verstek had laten gaan? Nee, hij fotoarafeerd w beste hond van de Clubmatch var. ZondagBresto Noordegier. Ziet naast hem de stoel met de prijzen tegenZ leuning, ziet verder de heer Ruitenschild, de trotse l van deze Duitse Herder. eigenaar De toneelgroep „van en voor jonge mensen", de onder auspiciën van de toneelgroep „Comedia" werkende stichting „Puck", komt op Dinsdag, avond 29 Januari in Tivoli op de plan- ken met „Het gevecht met de zoon". Deze voorstelling wordt gegeven in het kader van het V. U.-programma 1951—'52. Het stuk is in Nieuwediep niet onbe kend. daar het reeds op Donderdag 8 Maart 1951 in de Marinecantine werd opgevoerd. De auteur Cas Baas speelde toen één der hoofdrollen. Wij hadden het genoegen, deze avond bij te wonen, en kunnen thans zonder enige restric tie getuigen, dat het stuk zowel qua inhoud als qua spel buitengewoon veel voldoening heeft geschonken. Het V. U.-bestuur verzocht ons mede te delen, dat Zaterdagmiddag in Tivoli gelegenheid tot plaatsbespreking wordt gegeven. Om twee uur voor de houders van witte kaarten, om half drie voor de houders van blauwe kaarten en om drie uur voor de overigen. Teneinde de wachttijd te bekorten wordt reeds om kwart over één een begin gemaakt met de uitgifte van volgnummers. Tijdens de avondwijding, die heden avond in de Lutherse kerk aan de We zenstraat wordt gehouden, spreekt dr. J. A. Stellwag over het onderwerp „Waarom zijn wij toch zo vaak in ge vaar?". Solistische medewerking wordt verleend door mevrouw G. Man-Ploog en de heer J. de Munck. Het orgel wordt bespeeld door mevrouw A. van Hoek-Kiljan. De twee volgende vespers (30 Janu ari en 6 Februari) zullen in het teken staan van de hereniging der beide Lutherse kerken in Nederland. De Duitse kuster „Raffelberg" en de Nederlandse kusters „Hast 3" en „Tuco" hebben hun reis gistermorgen voorgezet. Gisteravond arriveerde het kabel schip „Poolster" in onze have. Hr. Ms. mijnijveger „Oosterschelde" is naar het Bassin gegaan. Het is morgen hoog water om 4 35 en 17.20 uur. en laag water om 10.50 en 23 40 uur. De temperatuur van het zee water was 3.0 graden Celsius. IVA heeft de tweede helft van de competitie ingezet met een tweetal wed strijden. IVA 6 zegevierde met 82 over HCSC 3. J. Bommer won al zijn par- tijen. M. Oosterbeek en De Heer dolven ieder éénmaal het onderspit. IVA 1 speelde met twee invallers tegen het tweede tr\n. Van der Vliet zegevierde drie maal. Kevzer tweemaal. Ook W. Dirkzwager, een der junioren, won twee partijen. IVA 1 behaalde een 73 overwinning. Een deskundige op het gebied van de Rheumatologie en de Physische therapie leidt voor de Helderse Volks universiteit een tweetal cursusavonden over „Rheuma". Vrijdagavond 25 Ja- nuari begint om acht uur de eerste avond in de Vakschool voor Meisjes. OFFICIEREN K.M.R. TE DOORN BEëDIGD Hedenmorgen heeft de commandant der Afdeling Mariniers Doorn, de ko lonel der Mariniers H. O. Romswinckel, 'n het kamp „Woestduin" te Doorn een aantal officieren der Koninklijke Ma rine Reserve beëdigd Het waren d« nitenant ter zee arts der derde klass# ^u.nt pn de tweede luitenants de' mariniers A. Koerse. D. A. Heeneman, l Hart. C. M Frenay, R. van den Berg. p. Salverda. A. R. Wurdemann, W; Ros. G. J. L. van Kuyk. L. C. Riet* veld, J, Schenk. K. A. Heidenis. D. Borgman. O. E Lagerwey, J Offer- hang, L Hamming' j d van Galen. J Ru.vb, H E W-mne T. van Dille"' P P H. Engles. R. A, Soer. J. J Schreppers en J. C. Tjaberings.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2