Kampeerterrein Callantsoog in komende raadsvergadering punt van bespreking JUTTERTJES LAFEBER Recreatiemogelijkheid op gebied kamperen sterk uitgebreid NVV-secretaris Ad. Vermeulen sprak in Callantsoog over ons levenspeil ÏÏLocLeduLó Ittij, u^AfilelteAtri cU fuifyeri ZATERDAGMORGEN 9 UUR voor f 39.50 UW OMZET VERGROTEN Groot plan wordt verwezenlijkt Algemene voorwaarden De Schager markt Man waarschuwde chauffeur HAAGSE TANDAR i S DEED NVV heefi vele wensen Zijpe Kleine nieuwtjes Urk Twee derde van Urk Gereformeerd Weer een mooie middag voor de Plattelandsvrouwen MARKTBERICHTEN Wieringen en kwam zelf om het leven Vier maanden voor verlenen van hulp aan ex-S.S.er MARKT BARNEVELD VALSE OPGAVE Drie en een half jaar geëist tegen ex-ontvanger Vice-admiraal De Booy naar Nederland BEKENDMAKING De Leidenaer" Te koop aangeboden: Te huur aangeboden: kunt U profiteren van onze speciale prijzen, verkoop als nooit te voren. ALLE VOORRADIGE MANTELS, JAPONNEN BLOUSES, ROKKEN EN JUMPERS GAAN TEGEN ECXEPTIONELE LAGE PRIJZEN WEG Alle nog in voorraad zijnde FALCON MANTELS met een weelloutje Uet huió u-cwJi de goed geitede uJicuuu. Ruilen: Personeel: 29" Dit bereikt U door regel matig te advertereD in dit dagblad. dar zal worden gchouden'briooft vinh'istor^h"»^00* aanstaande Woens- ontwikkeling van deze Noordelijke badplaats'^jThien'h" wordfn roor de zich, dat w« vorige zomer een uitvoerig versiar he"nn«en onze lezers conferentie die door burgemeester Correlié was heU^a *ebrach! van etn pers" zette, dat er plannen waren om in het belanr a waann deze «"een- gelegenheid van het Nederlandse volk (en «It «"breiding van de recreatie- fnwoner» van Callantsoog), een gro„tkamoeërte^ het be'an? van de gemeente Callantsoog. Mensen die in deze omre^W b stich*en binnen de brengen werden in de gelegenheid gesteld een t i vacamie w,Uen door- veld te huren voor de tijd van viif ULtele °P geprojecteerde Hjkse huur van 60.- per jL t« L„ jaren te*en een jaar- huisjes of tenten konden worden gevestigd. Waar0p dan ka«>Peer- Het is een poos lang stil geweest rondom deze aangelegenheid. Uitgezon derd bezwaren die ter gelegenheid van het voorlopig verslag op de begroting van de provincie Noord-Holland naar voren werden gebracht in verband met de toestand van onze zeewering, die ter plaatse niet erg breed is, vernam men er weinig van. Het had er zelfs de schijn van, dat hogere instanties een poging zouden wagen om het plan te torpederen. Gelukkig is die schijn geen werkelijkheid geworden. Naar onze smaak zou het ook een beetje gek zijn geweest, indien dat het geval zou zijn geweest, want uit de nu aan ons over gelegde stukken blijkt duidelijk, dat be voegde autoriteiten op het gebied van Waterstaat en Planologische dienst te gen de plannen van het gemeentebe stuur van Callantsoog in eerste instan tie in het geheel geen bezwaar hebben gemaakt. En volgens goed oud-Hollands gebruik geldt nog altijd het spreek woord: „Een man een man, een woord een woord". Wassende vloed. Het is inderdaad nodig, dat er maat regelen getroffen worden om aan de steeds wassende vloed van vacantiegan- gers de nodige mogelijkheden te bieden In Callantsoog, zo bleek ons uit een overzicht van het vreemdelingenver keer, is het aantal bezoekers, daaronder alle categoriën begrepen, zo ongevier in drie jaar tijd verdubbeld. Zo is het overal. Overal worstelt men met een tekort aan gelegenheden en daar het bouwen van hotels niet zo gemakkelijk gaat, is het niet te verwonderen, dat de burgemeester van Callantsoog het oog liet vallen op een mogelijkheid, die met bouwen slechts in zo verre te na ken heeft, dat de poging op zichzelf ophQuwend kan worden genoemd, maar dat er voor de rest een minimum van materiaal in kruipt. Komen we nu tot de zaak, waarover de raad zich heeft te beraden. De gemeente Callantsoog kan van de N.V. maatschappij „Het Zwanenwater" gevestigd te Haarlem het terrein „De Noordduinen" nabij de Groote Keeten kopen. Daarnaast wil genoemde maat schappij aan de gemeente verkopen nog enkele percelen, het geheel groot on geveer 212 HA. De koopprijs bedraagt f 80.000. Daarbij komen dan nog de kosten van overschrijving ad f 4800, oe kosten van aanleg van 300 m2 weg, die toegang naar het strand zal geven ad f 4600, de kosten van afrasteren ad f 5600 en het uitzetten van de percelen ad f 1000. De kosten van afrastering worden veroorzaakt, door de eisen <iie van de zijde van Waterstaat werden gesteld, teneinde beschadiging van de zeewering te voorkomen en van de zijde van de Planologische dienst in overleg met de vereniging tot behoud van natuurmonumenten, ten einde te voorkomen dat bepaalde gedeelten, waarop bijzondere plantengroei voor komt verloren zou gaan. In totaal zal de raad voor dit plan een geldlening moeten aangaan van f 96000. Gunstig beeld De exploitatierekening zoals we die bij de raadstukken aantroffen, ver toont en gunstig beeld. B. en W. had den zich op het standpunt gesteld, dat men pas tot uitvoering van het plan kon geraken, indien er 26 aanvragen om een stuk kampeerterrein, ieder ter grootte van 500 m2 waren binnengeko men. Ondanks de krachtige propagan da is dat aantal nog niet bereikt. Er zijn op het ogenblik 83 percelen ver huurd en alhoewel B. en W. er van overtuigd waren, dat dit aantal bij de aanvang van het kampeerseizoen sterk zou stijgen, waren ze niet bereid om te veel risico voor rekening van de ge meente te nemen en het plan dreigde niet te zullen worden uitgevoerd. De N.V. Zwanenwater bood hier echter uitkomst, door zich bereid te verklaren, gedurende vijf jaren het tekort aan uitgegeven terreinen tot een maximum van dertien voor haar rekening te ne men. De gemeente zal nu ontvangen aan huur van terrein f 5760 en huur voor weiland e.d. f 416, terwijl aan N.V. Zwanenwater voor de tijd van twintig jaar het jachtrecht is verpacht tegen een bedrag van f 200 per jaar. De totale ontvangsten bedragen dus f 6376. De lasten zijn: Aflossing in to taal gedurende de eerste jaren f 25S6, rente, eerste jaar, daarna steeds aflo pend f 3840, lasten f 35.81, bijdrage af watering Polder 't Hoekje f 100 en kos ten van waterleiding, toezicht en on derhoud f 1000. Op het terrein zal namelijk waterlei ding worden aangelegd. De totale uit gaven bedragen dus in het eerste jaar f 7561.81 met een nadelig saldo van f 1185,81. Terecht merken B. en W. in hun toe lichting op, dat hiertegenover een be drag voor bezitsverkrijging staat van f 1696, waar nog bij komt, dat de ge meente de beschikking krijgt over 40 HA terrein, dat ligt binnen het uibrei- dingsplan in onderdelen voor Groote Keeten, waarvan in de toekomst 2 HA* voor bebouwing kan worden be stemd. Gerechtvaardigd? B. en W. hebben zichzelf afgevraagd of een dergelijke uitgaaf in deze tijd van investeringsbeperkingen gemoti veerd zou zijn. Zij beantwoorden deze vraag in bevestigende zin, omdat de overheid in het bezit komt van een uitgestrekt terrein tegen een billijke prijs, de kampeergelegenheid er be langrijk door wordt uitgebreid en de De algemene voorwaarden waar op van de gemeente Callantsoog een kampeerterrein kan worden gehuurd zijn in hoofdzaak de volgende: Het terrein is 500 m2 groot. De huur geldi voor 5 jaar. De jaar lijkse huursom is 60. Op het ter rein mag een tent of een kam- peerhuisjg gebouwd worden, niet groter dan 50 m2, wat aan de goedkeuring van B. en W. onder worpen is. Dit huisje moet vóór 1 November van elk jaar verwij derd worden en mag niet opge bouwd worden vóór 1 April d.a.v., behoudens ontheffing van B. en W. Bewoning van 1 November tot 1 April is echter niet toegestaan. Er mag geen beroep of nering in worden uitgeoefend, behoudens eveneens ontheffing van B. en W. De huurder mag zijn gebruiks rechten aan derden overdoen, wüt de kosten aanmerkelijk doet dalen. toekomst van Groote Keetèn er ten zeerste door zal zijn gebaat, terwijl de gemeenterekening er niet door zal wor den verzwaard. B. en W. doen, mede gelet op het gelukkige feit, dat zij er in zullen slagen met de Coöperatie Boe- reenleenbank te Schagerbrug een geld lening af te sluiten tegen een rente voet van 4 pet, aan de raad de volgen de voorstellen: 1 Aan te kopen van de N.V. Zwanen water een terrein ter grootte van on geveer 212 HA, voor f 80.000. 2 Op het terrein genaamd ,De Noord duinen" een kampeerterrein te stich ten; dit geschikt te maken en een weg naar zee aan te leggen voor f 11.200. 3 Aan de N.V. Zwanenwater voor twintig jaar het jachtrecht te ver pachten voor f 200 per jaar. 4 Algemene bepalingen vast te stellen omtrent de verhuur van kampeerter reinen. 5 Machtiging aan de raad te vragen tot verhuur van deze tereinen op de voorwaarden die wij in de aanhef van dit artikel hebben genoemd. En ten slotte een geldlening te sluiten met de coöperatieve boerenleenbank te Schagerbrug ter grootte van f 96.900, tegen een rentevoet van 4 pet, onder bepaling, dat de bank het recht heeft deze overeenkomst na verloop van twintig jaar op te zeggen en algehele aflossing te vragen. rk Dat zijn zo ongeveer de belangrijkste dingen uit het voorstel dat aan de raad van Callantsoog wordt gedaan. We heb ben zeker niet te veel gezegd, toen we in de aanhef spraken over een histori sche raadszitting. Niet dat we ver wachten, dat er veel over zal worden gesproken. Daarvoor is de voorberei ding te degelijk geweest en daarvoor is het besluit ook van te grote beteknis. het besluit ook van te grote betekenis, spreekt men gewoonlijk niet lang. Dan handelt men. De handel in vette koeien was beter dan vorige week. Ze werden vlug en duur verkocht. Hoogste notering f 1325, terwijl er verschillende exemplaren werden verkocht boven de f 1100. Per kg slachtgewicht van f 2.40f 2.90. De handel in kalfkoeien met de vereiste papieren was redelijk. Naar tijdkoeien was ook nog al wat vraag. De handel in gelde koeien was matig, maar toch prijshoudend. Vaarzen werden voor de slacht gekocht, terwijl pinken trekkend van de hand gingen. Nuchtere kalveren werden weer duur verkocht. We noteer den vlugger handel. Ook op de paarden markt was aardig wat drukte met goe de handel. Rijtuigpaarden golden van f 800f 1100. slachtpaarden van f 600 f 875. In vette schapen en overhouders een goede handel met vooral in het be gin hoge prijzen. Op de biggenmarkt daarentegen werden lagere prijzen ge maakt met zeer stugge handel. Aan voer en prijzen: 12 paarden 6001100. 4 gelde koeien 600700, 50 vette koeien 6501325, 5 kalfkoeien 650900, 6 tijd koeien 700825, 3 pinken 250—325. 59 nuchtere kalveren 4075, 46 vette scha pen 110145, 43 overhouders 115140, 62 biggen 40—54. D® burgemeester heeft op verzoek van de minister van Oorlog het ere teken voor oorlog en vrede doen uitreiken aan onze plaatsgenoot de heer E. v. Wieringen. De gewone jaarlijkse stierenkeuring vanwege de prov. commissie tot bevorde ring van de rundveefokkerij zal worden gehouden op Vrijdag 28 Maart In t Zand om 11 uur en te Sint Maartensvlotbrug om 2 uur. Het aantal leerlingen van de open bare lagere scholen bedroeg op 1 Januaz te Burgerbrug 58. Sint Maarensbug 132. Schagerbrug 106, Oudesluis 94. 't Zand 42 en te Petten 83, in totaal Januari van het vorig Jaar was dit aan tal 466. Blijkens het jaaroverzicht van de gereformeerde kerk, is het aantal op Urk woonachtige lidmaten in 1951 me 24 vermeerderd en daardoor gekomen op 3276. Twee derde van de Urker be volking behoort alzo tot de gerefor meerde kerk (synodaal). ADDESLOPEN IN DE VUILNIS EMMER De Reinigingsdienst kreeg het drin gend verzoek, een onderzoek in te stel len naar een aantal nieuwe slopen, die naar alle waarschijnlijkheid in een vuil nisemmer waren terecht gekomen Toen de Reinigingsdienst aan het speu ren ging, werd het verlorene indeidaad teruggevonden. Voor het door de heer Ad. Vermeu len, secretaris van het NVV, behandel de onderwerp „Ons hedendaags levens peil" was van de zijde der NW-leden flinke belangstelling in zaal Ben de Vries. De heer Vermeulen gaf eerst een overzicht van de gebeurtenissen in het ns-oorlogse Nederland en schetste vervolgens de zienswijze van het NW- bestuur ten aanzien van de gang van zaken op dit ogenblik. Vijf jaar na de tweede wereldoorlog, aldus de heer Vermeulen, kon men zeggen, dat de productie in Nederland weer normaal was en het inflatiegevaar was geweken. Als de gang van zaken normaal was gebleven (blijvende Ame- kaanse steun om onze productie op te voeren en het wederopbouwprogram- ma uit te voeren) had Nederland dit jaar weer op eigen benen kunnen staan. Maar Korea gooide roet in het econo mische eten. De bedreiging van achter het ijzeren gordijn was oorzaak, dat de vrije volkeren en dus ook Neder land, zich in allerijl dienden over te schakelen op productie van oorlogs- tuig Dat remde de normale ontwikke- ling, het verdere herstel van het eco nomische leven. Onderwijl de vrije volkeren zich na 1945 ontwapenden, deed de Sowjet-Unie niet alleen het tegenovergestelde, doch strekte ook de handen uit naar zijn nabuurstaten. In Korea riep de vrije wereld de aggres- sor een halt toe. De dreiging maakte dat de bevolking nog duidelijk het i beeld van de vorige oorlog voor ogen ging hamsteren, dat de economie werd ontwricht en een grote prijsstij ging niet was tegen te houden. Omdat Nederland talloze grondstoffen elders moet kopen, trof de slag ons land zeei zwaar. Het NVV moest vele plannen van regeringszijde, gemaakt om oe <chok op te vangen, afwijzen en kon zich o.m. niet verenigen met het voor stel van minister Van den Brink om de duur van de arbeid te verlengen. Dat immers zou betekenen, dat men een na zware strijd veroverd recht zou prijsgeven. De heer Vermeulen vroeg zich ver volgens af wat er wèl dient te gebeu ren, Investeringen in de industrie zijn noodzakelijk, maar het mag niet mees voorkomen, dat er voor de bedrijven luxe auto's worden aangeschaft. Pro ductieverhoging moet met gepaste middelen worden bereikt. Uitvoerig ging de heer Vermeulen in op de lonen en prijzen, welke de laatste maanden vrijwel stabiel bleven. De politiek der regering om in 1949 een vrije prijsvor ming in de hand te werken, is funest geweest en tevens een oorzaak van de thans heersende werkloosheid ondet de bouwvakarbeiders. Sommige bedrij ven hebben enorme winsten gemaakt en nóg zijn die winsten belangrijk. Dit is niet goed en niet voor niets heeft de voorzitter van het NVV, de heer Oos terhuis, in Almelo de regering ernstig gewaarschuwd. Het vakverbond eist 'n extra heffing op de winsten en wil bezitsspreiding, waarvan de arbeider ook zal profiteren. Tijdens de pauze werd een collecte gehouden ten bate van het tbc-fonds en daarna werd er druk gebruik ge maakt van de gelegenheid om vragen te stellen. Ter gelegenheid van het feit, dat de ANBB het vijftigduizendste lid inschreef werd door de heer Ver meulen aan de bestuursleden van deze bond een souvenir uitgereikt. De heer Joh. Beun ten slotte sprak dankwoor den tot de heer Vermeulen. De afdeling van de Bond van Platte landsvrouwen weet de leden iets goeds te brengen. Tijdens de bijeenkomst in café Van Scheycn te Grote keeten wer den er door een vertegenwoordiger van de Droste-fabriek films vertoond van zeer uiteenlopende aard. Het mees te succes hadden wel een kleurenfilm en de Strauss-film. Ook de humor ont brak niet. Aan het slot werd een (tij delijke) herinnering in de vorm van flikken uitgereikt. De dames zitten intussen niet stil. Reeds werd aangekondigd, dat er op 12 februari een demonstratie met nieu we naaimachines zal worden verzorgd Mogelijk is een kleine waarschuwing niet overbodig voor de huisvaders om de hand dan op de portemonnaie te houden. ALKMAAR, 23 Jan. Alkmaarsche Ex portvelltng. Witlof 2242; aardappelen 9; rode kool 7—16; gele kool 6,50—9; groene kool 7,5015; boerenkool 412; bieten 624; winterpeen 513; andijvie 2161; waspeen 1638; prei 1224; kool soepgroenten 12—19; spruiten 12—39; selderie 6,509; selie 56.50; peren Winterjan 26. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 24 Jan. 55.000 kg rode kool 714,90; 30.000 kg gele kool 6,50—7,90; 50.000 kg groene kool 7.5012.80; 45.000 kg Deens» witte kool 6—8,70; 20.000 kg uien 31,60- 34,50 en grove 31.4034,60; 5000 kg bie ten A 23,2032,50; 30.000 kg peen: B 20,20—20.90 en C 16,50—18; 1500 kg an dijvie 27—32; 1000 kg witlof BI 38—45; 1000 kg bloemkool B I 26; 500 kg spruiten 22—27. NOORDERMARKTBOND. 24 Jan. - 8700 kg uien 34,20—34,90, grove 34,70- 35,40, drielingen 3233 en nep 22; 3000 kg peen: B 22,60 en C 19,30—19,60; 2000 kg bieten 22,80; 260 kg andijvie: II 25 en B 28; 90.000 kg rode kool 9,30— 15,60; 15.000 kg gele kool 7,30—10,10; 68.000 kg Deense witte kool 611,10. VISAFSLAG URK, 23 Jan. 1952. Aangevoerd aan de visafslag door 26 vaartuigen: 1840 pond snoekbaars 8792 cent, 229 pond rode baars 7282 cent, 4579 pond blei 6 cent, 20 pond karper 38 cent en 1 pond snoek 62 cent. Alles per pond. AVRO'S BONTE TREIN IN HIPPO Woensdag 6 Februari zal AVRO's bontetroin op tournee Hippolytyshoef aandoen. Cinema de Haan fungeert als station van vertrek. Nabij Edam werd gisteren een vracht auto bij het oprijden van een boerenerf door een passerende tram van de N.Z. H.V.M. gegrepen. De 61-jarige J. Tromp uit Edam, die getracht had de bestuur der van de auto op de naderende tram te attenderen, werd zelf door de auto gegrepen en op slag gedood. De chauf feur heeft kans gezien uit de auto te springen. De vrachtauto werd zwaar beschadigd en het voorbalcon van de tram liep enige schade op. Het tramver keer is enige uren gestagneerd geweest. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren de 36-jarige mr. Th. A. M. uit Amsterdam veroordeeld tot vier maan den gevangenisstraf wegens het verle nen van hulp in 1947 aan de voormalige „S.S.-Kriegsberichtstatter" W. S., die uit een kamp was ontvlucht. De 30-jarige mej. A. J. A. v.d.R., die even eens hierbij had geholpen, werd ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en vijftig gulden boete. BRANDWEERSTAF NAAR ZANDVOORT De bekende Oterleker brandweerstaf is nog verder van huis gegaan. De Zandvoortse brandweer heeft de staf in Bloemendaal buitgemaakt en het kostbare brandweer-kleinood in triomf naar de badplaats gevoerd. BARNEVELD, 24 Jan. Pluimvee- markt: flauwe Handel. Aanvoer circa 23.000 stuks. De prijzen van de NH blauwe kuikens waren wederom veel te Jaag. De ogfok van dit soort pluim vee is niet lonend meer, erger, er wordt aanzienlijk verlies op geleden. Inge wijden schatten de kostprijs van N.H. blauwe kuikens op 2.50 per kg, ter wijl ze deze morgen niet boven de 2.10 kwamen. Prijzen: oude kippen, zware 2.10 2.15, lichte 1.90—2.05, NH blauwe kui kens 1.802,10, tamme konijnen 2.10 —2.30, alles per kg; overige per stuk: oude hanen 3,25—6.oude eenden 1,502,10, wilde konijnen 2.2,50; per paar: jonge tamme duiven 1.00— 1.20. Eiermarkt: Willige handel. Aanvoer ca. 750.000 stuks. Prijzen 13.14.25, algemene prijs 13,25 per 100 stuks, kiloprijs 2,20. Eierveiling Barneveld-Ede: Kalme handel. Aanvoer (voorverkochte en ge veilde eieren samen) ca. 540.000 stuks. Prijzen: eieren van 5560 gram 12,40 —13.00; van 61—69 gram 13,10—14.80; bruine eieren van 6165 gram 13,35 —14.05; kalkoeneieren 20.00; eenden eieren van 70—74 grapi 11.00—11.25, alles per 100 stuks. v De officier van Justitie bij de Haag se rechtbank heeft gisteren vijf maan den gevangenisstraf met aftrek geëist tegen de voormalige diaagse tandarts W. H. H., die erkend heeft in 1946 een valse opgave te hebben gedaan aan de chade-enquête-commissie. waardoor hij zich f 13.400 rijker maakte. In zijn re quisitoir zeide de officier met klem, dat deze kwestie geenszins in verband stond met de geruchten, die omtrent H. de ronde deden, n.1. dat hij mede-schul dig was aan de geweldadige dood van de Haagse advocaat De B., kort na de bevrijding. De praatjes als zou de ver valsingszaak de camouflage vormen van deze moord-affaire, zijn volkomen uit de lucht gegrepen. De uitspraak volgt op 7 Februari. Tegen de vroegere Groningse gemeen te-ontvanger D.P., is drie en een half jaar gevangenisstraf geëist met aftrek van voorarrest. Hij werd er van beschul digd ongeveer dertigduizend gulden t« hebben verduisterd ten nadele van de gemeente Haren. P heeft voor de rechtbank een volledige bekentenis afgelegd. Over veertien dagen volgt de uitspraak. Vice-admiraal De Booy, die in zijn func'ies van opperbevelhebber der zee- strijdkrachten en chef-staf van de marine een bezoek aan Curacao ge bracht heeft, is gisteren per KLM- toes'el naar Nederland vertrokken. F 200 BOETE VOOR HARDHANDIGE CAFÉHOUDER De 32-jarige caféhouder A. W. C. R. uit Rotterdam werd gisteren door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld wegens mishandeling tot een boete van f 200 subsidiair 60 dagen. De eis luidde 2maanden gevangenisstraf. Volgens de dagvaarding zou hij, toen hij onenigheid met een klant had, deze hebben geschopt, waarna de bezoeker is gevallen, bewusteloos geraakte en overleed. Prof. dr. C. G. N. de Vooys, hoog leraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht zal een ere-doctoraat ontvan gen van de universiteit van Witwaters- rand als erkenning van hetgeen hij heeft gedaan voor de ontwikkeling van het Zuid-Afril-aans. De ere-promotie zal op 22 Maart plaats vinden. Aan Gen. Maj. der Genie, J. Kok is de Bronzen Leeuw toegekend, wegens het verrichten van voor de Geallieer den belangrijk spionnagewerk geduren de de Duitse bezetting van Nederland. In het bijzonder verschafte hij infor maties over gestelde of nog te stelles inühdaties. Gelieve geen geld of goe deren af te geven voor min dere kwaliteit koekjes met gepast geld betalen a.u.b. Met veel succes brachten wij weer 5 nieuwe soorten koekjes: n.1. Utr. Sprits, Glacé Carré, Boterblaadjes, Nogalets en Moccagalets. Nu in totaal 59 soorten voor 59 ct. per 250 gram. Ook volop Macaronlekoekjes en Cocosgalets. Am. Cano's, Boterstukken, Maearonen en gevulde koe ken 10 st. p. stuk Van 12 tot 6 uur voor Aann.bcdr. v. NOPPERT. Niet een heeft zulcke WAER als II De adressen Bureau enz. uit sluitend 's middags na vier uur Rietmatten, alle maten. Wa genstraat 27. Drie-delig bed (als nieuw), twee damesfietsen en 1-pers. bed met ledikant. Reiger- straat 58. Salamander kacheltje met pijp en beun. Ambonstraat 17 Wegens vertrek: dressoir f 65,—, theemeubel f 22,50, 2- delig bedstel f 25,—, 5 nwe gewatt. dekens f 26,— p. st. en andere dingen. Ie Vroon straat 42. Een in goede staat zijnde kinderwagen. Te bevr. na 6 uur: Schoolstraat 18. Prima eleetr. kasregister (automatische optelling). Te bevr. bij Steinberg. Keizer straat 47-49. Dim-Ham-klok z. g. a. n. f 45,en 15-steens horloge f 12,50. Na 6 uur: Keizers- gi.cht 152. Een damesfiets f 12,50. Janzenstraat 4. Prima haardkachel, brandt alles, tegen elk aann. bod. - Jonkerstraat 29 Prima opklapbed, prijs f 15. •2e Vroonstraat 96. HERSCHEL J) Huis Balistraat 42, 2 slaap kamers, 2 kamers, gr. tuin met 20 bessenbomen, huur 5,35. voor huis met 3 sl.kamers, huur pl.m. 6, Aangeb. woning, bev. 4 ka mers, keuken, zolder, stenen schuur en grote tuin. huur 4,70 p. w., voor woning met baocel: liefst eenkamerwoning, onversch. welke buurt. Huur tot pl.m. 7,— p. w. Adres. Bur. van dit blad. Gem. uension. blad. zit-slaapkamer met Adres: Bur. van dit Biedt zich aan: zelfst. ban ketbakker v. g. g. v., 27 jaar. ongehuwd. Br. onder nr 87. Bur. van dit blad. Biedt zich aan: net persoon voor magazijn, bezorgwerk of iets dergelijks, drie dagen in de week. Br. onder nr 89, Buretu van dit blad. KINDER LEDIKANT v.a. Prima kinder- ledikant- MATRAS v.a. 14°° KINDER STOELEN v.a. 28M KEIZERSTRAAT 71

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 7