B&REEDTE Stad en Omgeving Duizend scholieren bewonderden „Puck" in het Tivoli-theater Overdracht Christelijk Tehuis voor Militairen aan „Pro Rege' „Gevecht met de zoon realism^ van Cas Baas, in Tivoli Algemeen rapport verschenen Jeugdvoorstelling als waardevol ,,verzetje'' DE heer J. Ph. Klapmeijer sloeg gistermiddag wel de spijker op de kop, toen hij veronderstelde dat de „behoefte aan een verzetje" de voornaamste oorzaa was van de grote belangstelling voor Puck's optreden in Tivoli. Bijna duizend schoiiren hadden aan „De gecroonde leersse" en „De Corsicaan" de voorkeur gegeven boven de normale lessen. Laat ons de jeugd dit enigszins egoïstisch motief niet kwalijk nemen. Laat ons volwassenen elkaar eens recht in de ogen zien. Gaan wij kunstminnaressen en -minnaars ook niet dikwijls naar een toneelvoorstelling of een concert, in de eerste plaats om een verzetje te hebben? Hoe dikwijls verpakken wij onze behoefte aan amusement en ver strooiing in kostbaar cultureel perkament? Talent, enthousiasme en vakmanschap Beiaardconcerten Avcndwijding Lutherse kerk Kolonel Barendregt bevorderd Humanitair werk zonder kerkisme" Afdelingsbestuur thans weer voltallig Begroting 12 Februari in de gemeenteraad Marinierskapel maakt een mars door de stad Nieuwe commandant op Hr. Ms. Jac. v. Heemskerck „Piet Hein" op Malta aangekomen Stierenkeuringen Sterk spel en technisch volmaakte opvoering IN HET KORT Tussen Haaks en Kuifje De basketball-competitie Clubwerk speeltuin Visbuurt Schietoefeningen Vakvereniging contra Eisenhower Terugkeer van de Egyptisch® ambassadeur in Londen? WOENSDAG 30 JANUARI 1952 MEN kan tegenwerpen, dat wie zijn amusement en verstrooiing zoekt in culturele gebeurtenissen toch een heel eind op de goede weg is. Daaruit spreekt immers een zekere belangstel ling, die kan uitgroeien tot diepere vor men van genegenheid. Zo zal onze jeugd gistermiddag stellig wel met be langstelling naar „Puck" zijn gaan kij ken. Een interesse, die voor één keer groter was dan voor de les sen op school. Wanneer we aannemen, dat onze zonen en dochteren elke dag met plezier naar school gaan (en waar om zouden wij daaraan twijfelen), dan vormde „Puck" toch wel een krachtige magneet. In zo'n geval staat of valt alles met „het gebodene", zoals men dat pleegt te noemen. Daarom was deze jeugdvoor stelling van „De gecroonde leersse" en „De Corsicaan" een belangrijke gebeur tenis. Had de jeugd na afloop het ver nietigend oordeel „waardeloos" laten horen, dan zou dit „waardeloos" zich voor enige honderden jonge Nieuwedie- pers gedurende vele jaren hebben uit gestrekt over gans het cultuurgebied „toneel". En wij volwassenen zou den ons er van bewust moeten zijn, dat dit „waardeloos" maar in een heel op pervlakkige relatie stond tot de wezen lijke waarde van „het gebodene". Pakt het of pakt het niet, dat is trouwens niet alleen bij jeugdvoorstellingen! het criterium. Anders gezegd: het gaat de meesten in eerste instantie om het verzetje. En dan moet het nog niet te duur zijn ook. Des te prettiger en verheugender, in dien dat verzetje ook een culturele en opvoedende waarde heeft. Welnu: de jeugd vond „Puck" lang niet „waarde loos", maar was daarentegen opgetogen; en de volwassenen (die het weten kun nen!) sloegen de culturele en opvoeden de waarde van deze middag hoog aan. Onze mening is niet afwijkend, met dien verstande, dat wij het paedagogische nut van dat vele (overigens kostelijk gespeelde) bier-en-wijn-slobberen be twijfelen. Die gezellige vastenavond stemming zal de jeugd langer bijblijven dan de narrenwijsheid aan het slot. Artistiek hoogtepunt. VATUURLIJK zal ook indruk hebben gemaakt de artistieke en technisch- geraffineerde aankleding van het to neel, het bruisend élan waarmee „De gecroonde leersse" werd gespeeld en de suggestieve weergave van de zinrijke dialogen in „De Corsicaan". Een artistiek hoogtepunt van de middag vormde de scène, waarin Kosen (Cas Baas) zat van de tafel tuimelde. Vooral ook door de voortreffelijke belichting werd een tafereeltje geschapen als een levend schilderij van Raoul Hynckes. Zo waren er vele bewijzen van het talent en het vakmanschap, waardoor beide opvoeringen werden gedragen. De stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, geeft op Donderdag 31 Januari, de verjaardag van prinses Beatrix, op het klokkenspel van het monument Ne derlands Reddingwezen een viertal con certen. De volgende programma's zul len worden uitgevoerd: 8—8.30 uur: 1. Wilhelmus (Valerius); 2. Al is ons prinsesje nog zo klein, hoezee!; 3. In een blauw geruite kiel (R. Hol)4. De zilvervloot (R. Hol)5. Hollands vlag (J. P. J. Wierts); 6. Varia; 7. Wien Neerlands bloed (J. W. Wilms). 12—12.30 uur: 1. Vlaggelied (W. Smits)2. Een scheepje (J. J. Viotta) 3. Een liedje van de zee (Viotta); 4. Naar zee (Viotta); 5. Zeemans- en an dere liederen; 6. Voor Nederland. 16—16.30 uur: 1. Een lied van Neder land (R. J. den Hartog)2. De kabels lo s(Viotta); 3. Marslied (C. A. Brandts Buys); 4. Varia; 5. Een draaiersjon- gen (R. Hol). 20—20.30 uur: 1. Een jongen hoort op het water thuis (A. Spoel); 2. a. Laet sang en spel, b. Geluckig vaderland, c. Waar dat men sich al keerd of wend (Valerius); 3. Rumenische Volkstanz (B. Bartok); 4. Melodie Slovaque (Graham P. Moore); 5. Eglague (Schitt); 6. Zeemans- en andere liede ren; 7. Wilhelmus. Hedenavond om acht uur vindt in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat weer de wekelijkse vesper plaats. Daarin wordt herdacht de hereniging der beide Lutherse kerken in Nederland. Dr. J. A. Stellwag zal spreken over het onder werp „Waarom zijn we toch zo ver deeld?" Muzikale medewerking wordt ditmaal verleend door de heer C. Ab- benes. Op 6 Februari wordt een „jeugdveu- per" gehouden. Aan die bijeenkomst zullen jeugdige krachten solistische me dewerking verlenen. ^yANNEER men zich afvraagt, of voor het toneel in Nederland nog een toekomst is weggelegd, dan kan het ant woord zonder twijfel bevestigend zijn. Stellig zijn er meer zulke begaafde en enthousiaste jonge actrices en acteurs als Cecilia Lichtveld, Wim Vesseur, Dick Scheffer, Cas Baas en de andere „Puck"-leden. De toekomst van het Ne derlandse toneel hangt veeleer af van de stukken, die beschikbaar zijn. Of moeten we verlangen, dat de spelers hun stukken gelijk Cas Baas zelf gaan schrijven? Bij Koninklijk Besluit van 29 Decem ber is aan de gepensionneerd kapitein ter zee S. G. Barendregt, de oud-direc teur van de Rijkswerf te Den Helder, met ingang van 1 Februari 1952 de titu- t laire rang van schout bij nacht ver- - leend. „Geen gast tot last!" Deze woorden staan met duidelijke letters op de voor gevel van het Christelijk Tehuis voor Militairen aan de Kanaalweg, welk tehuis gisteravond door het afdelingsbestuur van de Nederlandse Militaire Bond Pro Rege werd overgedragen aan het hoofdbestuur. Ter gelegenheid van dit histori sche ogenblik sprak de voorzitter van het afdelingsbestuur, de heer P. van Dalen, een rede uit, waarin hij de genoemde woorden aanhaalde. Bijna driekwart eeuw lang op 12 Juni 1877 werd het eerste tehuis geopend heeft het bestuur er naar gestreefd, de militairen van zee-, land- en luchtmacht een gastvrij en gezellig verblijf te bieden in een Christelijke sfeer. Daarbij werd gewaakt voor „kerkisme". Van meet af aan bleven bestuur en tehuisouders hun taak zien als een humanitair werk. De praktijk heeft uitgewezen, dat het volgen van deze gedragslijn juist is ge weest. De registratie der bezoekers heeft aan het licht gebracht, dat mili tairen van alle gezindten ook beho rend tot de niet-confessionele groep tot de trouwe gasten mogen worden ge rekend. „Wij brengen het Evangelie op on opzettelijke wijze", zo verklaarde ook de heer W. Knol in zijn jaaroverzicht- Naast de ideële zijde van het werk werden in dit overzicht ook enkele practische punten belicht. Het hoofd bestuur vertegenwoordigd door dé bondsvoorzitter kolonel G. Wielinga. de secretaris kapitein J. Nieuweboer en de administrateur, de heer J. Kem penaar dat deze avond de verant woordelijkheid voor het tehuis aan vaardde, kon het (eensdeels verheu gende, anderdeels betreurenswaardige) feit vernemen, dat het tehuis thans reeds te klein is. De te verwachten ver dere uitbreiding van het marineperso neel in Den Helder maakt dit punt tot een vraagstuk, dat alle aandacht ver dient. Kolonel Wielinga, die in antwoord op de rede van de heer Van Dalen het tehuis namens het hoofdbestuur aan vaardde, beperkte zich tot het in het algemeen uitspreken van de belofte, dat de bond met niet minder toewij ding dan het afdelingsbestuur de zorg voor het tehuis op zich neemt. De lei ding van de dagelijkse gang van zaken werd in vol vertrouwen aan het afde lingsbestuur overgelaten. Bestuursverkiezing. Nadat enkele huishoudelijke punten waren afgewerkt, werd overgegaan tot de verkiezing van twee bestuursleden, ter vervulling van bestaande vacatures. Benoemd werden de heren P. H. Veen- man en P. de Klerk, die thans met de heren P. van Dalen (voorzitter), A. den Hartog (penningmeester), W. de Boer (secretaris), M. van Oostende en H. Riemers deel uitmaken van het af delingsbestuur. Gisteren is het Algemeen Rapport verschenen bij de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1952, De vragen, die bij het afdelingsonderzoek naar vo ren zijn gekomen, zijn met de door B en W. gegeven antwoorden in dit Al gemeen Rapport opgenomen. Evenals vorige jaren zullen wij de voornaam ste onderdelen van dit acht en twintig pagina's tellende rapport publiceren. In ons nummer van morgen zal de le zer de eerste selectie vragen en ant woorden aantreffen. Zoals reeds be richt. zal op Dinsdag 12 Februari de eerste raadsvergadering ter behande ling van de begroting worden gehouden De Marinierskapel maakt morgenmid dag aan het hoofd van zes compagnieën in bataljonsverband een mars door de stad. De bataljonscommandant is de ma joor der mariniers G. H. van de Spek. Oi/i half vier wordt afgemarcheerd van de Artillerieschool, het voormalige Fort Erfprins, waarna de volgende route wordt gevolgd: Coenraad Bot- straat, eerste straat rechts in, Jacob van Heemskerckstraat, Singel, Kruger- straat, Van Galenstr., De La Reystr., Soembastr., Sumatrastr., Middenweg, Hector Treubstr., L/srentzstr., Over weg, Sluisdijkstraat. Keizerstraat, Spoorstraat, Weststraat, Hoofdgracht, Buitenhaven. Kapitein-luitenant ter zee W. H. de Graaff te Vlissingen, commandant van Hr. Ms. luchtverdedigingskruiser „Ja cob van Heemskerck", is met ingang van 1 Februari overgeplaatst naar Den Haag, waar hij belast wordt met het bevel over de marinekazerne Den Haag (de vroegere Alexanderkazerne) De commandant maritieme middelen te Vlissingen, kapitein ter zee J. C. Broekhuysen, neemt het commando over de „Jacob van Heemskerck" over. De torpedobootjager „Piet Hein" is op weg naar Korea te La Valette op Malta aangekomen. De „Piet Hein" zal worden nagezien, voordat de reis wordt voortgezet. Dezer dagen plaatsten wij een offi- èiële publicatie betreffende de in 1952 te houden stierenkeuringen. Men ver zoekt ons, in aansluiting daarop mede te delen, dat de volledige keuringsvoor schriften asmede het keuringsplan kunnen worden aangevraagd bij de af deling Algemene Zaken ten raadhuize van Den Helder. ,Puck" heeft gisteravond in Tivoli voor de Helderse Volk, De toneelgroep universiteit een brok moderne realiteit opgevoerd, vervat in het „Gevecht met de zoon". Het werd geschreven door Cas Baas, die lontelth, zelf 'belangrijke en mooie rol vervulde. Het probleem dat hü aansneed heeft «ns al te diep gegrepen, hoewel wij ons de moeilijkheden van een ontwortelde je^ kunnen indenken. De hoofdpersoon. Jan, is de jongeman die heeft getracht nooduitgang te vinden. Na enig verzet laat hij zich ten slotte meedrijven; hii ti** de eenvoudigste weg en stort zich via diefstal en drinkpartijen in de af„ die zijn voornaamste vrienden reeds lang tevoren hebben verkozen. Cas Baas schreef achter op het pro grammablad de bedoeling van zijn stuk: „Met „Gevecht met de zoon" wordt een poging gedaan, de venvar- ring van deze jeugd op het toneel ge stalte te geven en juist de arbeidende jongens en meisjes op de positieve waarden te wijzen, die onmiskenbaar ook achter hun sleurleven aanwezig zijn. Er worden problemen aangesne den, die voorzitten bij de besten on der hen". Een zeer nobele bedoeling, menen wij, die ongetwijfeld in het vuur van de opzet te veel de gevoelens van de ,,na-oorlogse jeugd" heeft onderschat. Niettemin heeft Cas Baas een opmer kelijke prestatie geleverd, hoe zeer wij ook in menig opzicht met hem van mening verschillen. „Gevecht met de zoon" kreeg een boeiende vertolking. Vooral Greet Groot als de moeder van Jan leverde verrassend spel; sober en doorleefd probeerde het eenvoudige en gods dienstige vrouwtje haar zoon op het rechte pad te houden. Egbert van Pa ridon als Jan was dikwijls iets te ge forceerd overmoedig; zijn innerlijke tweestrijd kreeg echter de juiste uit beelding. Hij speelde zijn moeilijke rol zeer talentvol. Cas Baas was Jans „tweede, betere ik". Een persoonlijk heid op de planken, een aangename stem ende verheffende taak maakten hem tot een der besten. De overige dames en heren verzorg den de entourage; verdienstelijk en overtuigend. Van hen noemen wij Jaap Maarleveld als Jo. Ter vervulling van de vacature van de heer P. Verver, die op 31 Januari aftreedt als bestuurslid van het Hel derse Landarbeidersfonds, hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1. S. Kos, Tuinbouwstraat 10; 2. E. Ot ten, Jac. v. d. Veerstraat 7; 3. D. Vis ser, Tuinbouwstraat 12. Onze stadgenoot, de heer J. F. H. Schellinger, die te Utrecht is geslaagd voor het eindexamen van de opleidings school der Nederlandse Spoorwegen, is als adjunct-commies geplaatst op het station te Alkmaar. Het cabaretgezelschap „De West- frisia's" brengt heden- en morgenavond in de Marinecantine de revue „Lach om uw zorgen!" voor het voetlicht. In Casino begint om acht uur een revue-avond van de personeelsvereni ging „Marmag" der Centrale Marine magazijnen. - b FILM Jfc, Scorpius, heb een film willen maken. Het ver haal moest oorspronkelijk zijn, zo voelde ik aan, het geen wil zeggen origineel. Een vriend van mij, u allen kent hem reeds als Willem, zou voor het scenario zor gen. Toen hij mijn plan kende, zette hij zich onmid dellijk te schrijven. Zijn fantasie is onbegrensd, dat zult ge met mij eens zijn. Zeer in het kort luidde zijn verhaal als volgt: „Op een groot plein zit een klein mannetje in de regen (het moet in deze rol prent voortdurend regenen, dat is nog nimmer ver toond). Het mannetje heeft twee, enorm grote en platte voeten; zijn hoofdje torst een bolhoed, zijn linker hand een Spaans rietje (een soort Chaplin). De regen druipt dartel door een dunne deken, die hij bij zonder zorgvuldig aan zijn borst knelt. Uit de deken stijgen kraaigeluidjes de troosteloze avond in. Plot seling komen twee mannen op; zij vallen het bolhoedje aan en ontnemen hem het kind. Vervolgens ontpopt het mannetje zich als een gevreesd speurder. De camera zal zijn lijke tochten op moeten volgen". Dit was het outwerp-ver- haal van Willem. „Klaar", zei hij met ®en blij gelaat. „O", antwoorde ik, minder verheugd, want mijn geld zou er in steken. t Is niet zo origineel als ik had ge dacht, Willem", vervolgde ik. „Dat mannetje van jou heeft twee, enorm grote en platte voeten, schrijf je. Dat is niet origineel; had hem drie enorm grote en platte voeten gegeven en We had den zaken kunnen doen". Willem was zeer terneer geslagen. Hij verschreef zijn verdriet aan zes en dertig stories, die hij mij de vol gende dag aanbood. „Zoek er hier maar een uit", zei hij. Een der verhalen was zeer origineel; het ging over een man die zichzelf vermoord de, vervolgens zijn vrouw ■en zich tot besluit in een woelige rivier stortte. Daar op zouden wij voortbordu ren. Origineler kan het niet, meenden wij. Edoch, die bittere, ontgoochelende er varing! Des anderen daags namen wij de proef op de som. Wij sleurden een camera aan en plaatsten de hoofdvertolker er voor. Wij gaven de man een revolver (geladen) en zijn opdracht. De filmster vertrouwde te zeer op onze scheppingskracht. Hij plaat ste de revolver tegen de slaap en haalde de trekker over. Hij maakte juist aan stalten om ook zijn (toege voegde) vrouw van een kogel te voorzien, toen hij ter aarde sloeg. Hij kreeg dus zelfs niet de kans, zich nog in een (kunstig nage bootst) woelig watertje te storten. „Wij hebben iets over het hoofd gezien", meende Willem nadenkend. „Ja", zei ik, „je idéé 'was maar in de practijk toch alles anders af". goed, loopt HONDEN Qradus weet niet goed, hoe hij het schrijven moet. „Mijn moeder (78 jaar)", zo luidde een briefje, „kwam gistermiddag in de Keizer straat languit op het trot toir te vallen, doordat zij uitgleed over een(van een hond, weet u wel)". Dit naar aanleiding van Gradus' waarderende geschrijf over onze trouwe blaffers. De briefschrijfster laat thans een ander geluid horen. Ge lukkig kwam de 78-jarige dame er goed af, hoewel het „hele trottoir er mee versierd was". De brief schrijfster doet nu een be roep op de talrijke honden bazen, hun eigendom op wat geschikter plaatsen tot hierboven beschreven pro ducties te laten overgaan. Dit in het belang van de algemene veiligheid. Men zij er van overtuigd, dat dit idee niet van Gradus is. Hij zou namelijk geen redelijke oplossing weten voor dit geval. Op sneeuw kun je wèl zand en zout strooien. Dat helpt! RIJM ^aar aanleiding van een bericht in deze goede krant over een Julianador- per mijnheer, die een bus vond, gevuld met rook in plaats van met vis, ontving Gradus het volgende rijmpje van „Spanjool": „C.B.K., een jutter en ook visser in hart en pieren ging even jutten bij paal zes tussen de stenen pieren; hij liep daar en kreeg spoedig iets in 't zicht, het was een mooi busje, 't zat nog netjes dicht. C. zocht het op, en bekeek het eens heel kalm; hij dacht: dat is een busje geconserveerde zalm; Ein delijk was de tijd voor het diner dan aangebroken; maar C. wist niet, dat het busje later zo zou roken; Hij maakte het open, toen zag hij de grote strop en heel Julianadorp stond in vijf minuten op z'n kop; oud en jong, alles was nog wakker; men riep: Er is brand bij J. L. en C. B Maar de brandweer was direct present, daarvoor staan die mannen ook be kend; Zij vonden hier geen vuur, maar wel veel rook, en C. en J. waren 'van de kook; Het is gelukkig nog heel best afgelopen, maar C. kan beter een botje gaan stropen; Dit vangt men wel niet in een mooie, dichte bus, maar wat hfj nu onder vond was ook een benauw de klus!" MARMAG £)e toneelgroep van de Ma rine-magazijnen heeft in onze stad een uitstekende naam verworven. Eigenlijk begon deze personeelsver eniging met revue-avonden, waarna men opvoerde het toneelstuk „Filmmaniak ken". Hedenavond wordt weer een revue voor het voetlicht gebracht, en wel „Gezelligheid kent geen tijd". Dat geschiedt in Casi no, vernam Gradus, onder regie van de heer Klinge. GRADUS - ,../'*v'wwy Technisch was deze opvoerinp maakt; de décorverdeline f v°'" 6 setujaB van artistiek inzicht; de rende Jans „val" vonden adembenemend. De scènes gedu. nismaking met „Puck", de nden wij welhaa hernieuwde van jongeren, heeft ons ,De Helderse Volksuniversiteit h middels deze jongeren een nieuw n dagogisch winstpunt genoteerd De diverse dilettanten-tonee'verem gingen in onze stad hadden leden, in de zaal. Zij hebben ongetwijfey een Ver. gelijking kunnen maken van dit hün toneel; zjj kunnen nog eens heh" hpri croloorH \xtq f wat ben geleerd wat met een baartje, een kleine stemverheffing onn ciTYin^l «rnnrHio ia l-« l enkel ge. leffin» e. een simpel woordje is te bereiken "PiipIt" Tinoff «7Ür> „Puck" heeft zijn naam in onze gevestigd. stad Aan de gemeentelijke afslag Den Helder werd verleden week aan gevoerd: 5057 kg bot (51—16), 2791 u' garnalen (269—95), 22 kg haring (4n 118 kg kaan (88—77), 1550 kg kab°U jauw (117—66), 46 kg rog (29—20) 22 kg sardien (49), 4198 kg schar (4s 16), 1610 kg schol (106—66), 2944 i™ schol 2 (87—52), 8881 kg schol 3 (53J 26), 375 kg tarbot (253—76), 3926 tong (327120), 3538 kg wijting (55_ Hr. Ms. mijnenvegers „Texel", ,B». veland", „Ameland", „Marken" e„ „Terschelling" keerden gisteren van Harwich in Nieuwediep terug. Ook Hr. Ms. sleepboot „Orkaan" ligt weer in de haven. Hr. Ms. „Banckert" is gistermor. gen naar Rotterdam vertrokken. De Nederlandse kuster „Kitty" van Denemarken op weg naar Londen! liep averij op aan de motor. De schade zal in Den Helder worden hersteld. Ht is morgen hoog water om ll.io en 23.05 uur, en laag water om 5.20 en 17.05 uur. De temperatuur van het zee water was 3,5 graden Celsius. Voor de basketball-competitie wer den de volgende wedstrijden gespeeld: Heren le klas: Adelborsten—Zee^ macht 40—17. 2e Klas: KVH II—HRC II 18—9; Op. Werken—FAC I 17—15; Adel- borsten IIHermes 2814; FAC II— HCSC 23—8. Dames le Klas: Hermes—HAV 29-3. 2e Klas: HCSC IMarmag. I 16IJ. De standen zijn nu: le Klas Dames: HAV 5 5 0 0 10 131-25 KVH 5 4 0 1 8 93-47 FAC 5 2 0 3 4 51-84 Hermes 5 1 0 4 2 54-128 Helder 4 0 0 4 0 32-79 2e Klas Heren: FAC I 10 8 0 2 16 180-120 KVH II 8 7 0 1 14 191-72 HCSC 8 6 0 2 12 115-74 Adelb. II 8 6 0 2 12 151-107 HAV II 9 5 1 3 11 193-153 HRC II 9 3 0 6 6 128—157 Marmag. 8 1 2 5 4 94-122 Hermes 8 2 0 6 4 87-134 Op.We. 8 2 0 6 4 87-147 FAC II 8 0 1 7 1 44—184 Het programm voor deze week luidt: Donderdag 31 Jan.: 1. He. II: Hermes —Marmag.; 2. He. I: HAV—Or. Blauw; 3. He. II: Adelb. II—HAV II; 4. He. II: FAC I—FAC n. Het speeltuinwerk in de afdeling „Visbuurt" is uitgebreid met een dam- clubje onder leiding van cfe heer Oort. Jongens en meisjes van tien tot en met veertien jaar kunnen zich opgeven tij dens de clubavonden, iedere Vrijdag van zeven uur tot half negen. Het strand tussen de palen 3 en 5 zal gedurende de maand Februari wed-f om onveilig zijn wanneer, in verband met oefening met luchtdoelgeschut, rode vlaggen zijn gehesen bij de i~' schutsopstelling ter hoogte van de Mid- denvliet en bij het strand. Hier ziet u de dochter van Oly; niet van Manus maar van de heer Oly in de Keizerstraat. Vooral in biljartkringen is hij geen onbekende en daar weet men ook, dat hij geruime tijd rust heeft moeten houden en trouwens nog houdt En toen sprong zijn docher Louise in de bres, of liever: in de bestelwagen. Zij hield d: zaak keurig op gang. Gradus' lijf- fotograaf vond dat een hele prestatievanddar deze foto De republikeinen Robert Taft en Harold Stassen hebben zich in New Hampshire candidaat gesteld voor het presidentschap der V. S. Het nationale congres van de vakver eniging van warenhuispersoneel, die 100.000 leden telt, heeft besloten de can- didatuur van generaal Eisenhower niet te steunen zolang hij geen „liberaal en progressief" standpunt inneemt. De vakvereniging heeft zich tevens uitge sproken tegen de candidatuur van se nator Robert Taft. Het is voor het eerst, dat een vak vereniging zich uitspreekt over de can didatuur van Eisenhower. In welingelichte diplomatieke kringeh te Cairo verwacht men een spoedig® terugkeer van de Egyptische ambassa deur, Abdel Fattah Amr Pasja, naar Londen. Dit wordt gezien als een aan wijzing dat de nieuwe Egyptische re" gering wil aandringen op een beter be grip van de nationale verlangens. Amr Pasja is in December door vorige regering teruggeroepen als pre test tegen een incident te Suez.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2