MAARk* Stad en Omgeving Te zwakke positie van Benelux in Europese defensie-gemeenschap? DE FILMS VAN DEZE WEEK Nationale Reserve bewees laatste eer aan instructeur J. J. Weel N.V. „Zeebad Huisduinen" bereid tot „dading" met gemeente ISSEEDTE Crifiek in „Voorlopig Verslag" op houding van Indonesië West-Duitsland en de Westerse defensie TIVOLI „Geheime wapens" WITTE: „Andalusië" Mutaties bij de fiscus Mijn viel door visnet en is weer zoek Droeve plechtigheid op R.K. begraafplaats Thomas Magyar (viool) in Muziekkring-concert IN HET KORT Kerkconcert „Halleluja" met kinderkoor en solisten Tussen Haaks en Kuitje altijd wint Badhotel kan dan beschikbaar komen voor de noodzakelijke uitbreiding van het verpleeghuis B. en W. zullen kwestie aan raad voorleggen ïïz*l-**.-** Propaganda-avond van de „Auto- en motorclub" Eerste prijs voor étalage Wethouder Mulder houdt Dinsdag geen spreekuur MARKTBERICHTEN In het Voorlopig Verslag over de begrotingen van Oorlog en Marine uiten vele leden der commissie van rapporteurs hun ongerustheid over de plannen tot vorming van een Europese defensiegemeenschap. Zij geloven niet, dat er sprake kan zijn van een werkelijke Europese defensiegemeenschap. Huns inziens lelden de plannen tot de stichting van een defensiegemeenschap in Europa, waartoe slechts zes staten behoren, waaronder de drie belangrijkste continentale mogendheden van dit werelddeel. Deze tellen elk meer dan tweemaal zoveel Inwoners als de drie andere deelnemende (Benelux-) staten. Daarin schuilt het gevaar dat de belangen der Benelux-staten enigszins in de verdrukking komen. Kdts.wsfccaraMesnxntf De hier aan het woord zijnde leden beaamden de stelling van hun geest verwanten in de Tweede Kamer, dat een tijdig betrekken van West-Duits land in de Westerse defensie van de grootste betekenis is. Niettemin is bij hen de vraag opgekomen, of het hier aan de hand gedane middel om dat doel te bereiken niet al te grote na delen met zich brengt. In de eerste plaats duchten zij, dat de Benelux-sta ten in te grote mate hun onafhanke lijkheid moeten prijs geven. In de 2de plaats zijn zij bevreesd, dat er mili tair ondoelmatig product zal ontstaan en dat men zich aan over-organisatie zou gaan schuldig maken. De wapenzendingen. Vele leden hadden met grote ont stemming kenis genomen van de publi caties, betreffende de inbeslagneming door Indonesische autoriteiten van wa pens, bestemd voor de Nederlandse mi litairen te Nieuw-Guinea. Nief alleen bevreemdde hun die inbeslagneming uit volkenrechtelijk oogpunt, zij achtten haar tevens een schromelijke veron achtzaming van de bondgenootschap pelijke betrekkingen tussen Nederland en Indonesië. Neemt men, aldus de hier aan het woord zijnde leden, daarbij in aanmerking de belangrijke militaire kuip, van Nederlandse zijde door mid- In de Tivoli-bioscoop wordt tot en met Maandagavond de aandacht ge vraagd voor de film „Geheime wapens", waarin Glenn Ford en Viveca Lindfors de hoofdrollen vertolken. Bij Marine-manoeuvres blijkt, dat on derzeeboten hun prooi niet meer on ontdekt zo dicht kunnen benaderen, dat hun torpedowapen tot zijn recht kan komen. Bill Talbot (Glenn Ford) gaat vervolgens proeven nemen met raket- bommen, die van grote afstand radio grafisch naar het doel kunnen worden geleid. Men neemt dan een kijkje ach ter de schermen van het beproevings centrum te Point Mugo, hetgeen buiten gewoon interessant is. Als het Bill ein delijk gelukt zijn nieuwe wapen te ge bruiken, mislukt het proefschot, waarbij zijn sergeant-majoor verongelukt. Hij zelf komt zwaar gewond in het hospi taal. Als ten slotte de grote manoeuvres naderen werpt Bill zich met groot suc ces in de strijd. „Geheime wapens", is een sterke film, die getuigt van moed in vredestijd. Henry Levin voert de regie. In Gevacolor-kleuren wordt in de Witte-bioscoop de film „Andalusië" op gedist, een vrolijk feest met zang en dans. Er is een aardige verwikkeling door het verhaal geweven, en verder is er te genieten van uitstekende zang door Luis Mariano. Overigens is deze geschiedenis gebaseerd op de operette van Willemetz en Vincy; verantwoor delijk voor de regie is Robert Vernay. Juanito is een populaire kruikenkoop man, die verliefd is op de schone Dolo- res. Hij is tevens een goed stierenvech ter, hetgeen hem een tournée door Zuid- Amerika bezorgt. Maar daar wordt de Weense zangeres Fanny Miller op hem verliefd. Zij onderschept al de brieven die tussen Juanito en Dolores worden gewisseld. Dat gaat tot misverstanden lelden, die pas na vele goede en grap pige scènes in het reine komen. Het FransSpaanse „Andalusië" zal de bezoekers, die houden van zang, dans en pret, stellig bijzonder voldoen. De heer T. Kruimink, hoofdassistent- sectleehef 's Rijks belastingen, alhier, ls eervol ontslag verleend. Benoemd ln vaste dienst tot vakman PTT G. B. Bosch, alhier, voordien op ar beidsovereenkomst werkz.aam. De heer W. Visser, vakman le klasse PTT te Alkmaar, werd verplaatst naar Den Helder. De vakman techn. groep PTT R. Groenveld, alhier, is benoemd tot vakman Ie klasse. Benoemd tot employé le klasse PTT K. Hollander, alhier, voordien employé 2e klasse. De heer 3. M. Rommers, vakman le klasse PTT te Alkmaar, is overgeplaatst naar Den Helder. Verplaatst van Alkmaar naar Den Helder ls de vakman (technische groep! PTT A. J. M. Grandia. De vakman (technische groepl PTT H. Moorman te Alkmaar is verplaats' naar Den Helder. Vernia-'st van Alkmaar naar Der Helder ls de vakman le klasse (technische groep) PTT N. J. v. d. Steen. del van de Nederlandse Militaire Missie aan Indonesië verschaft, en de opleiding van Indonesische militairen aan instel lingen hier te lande, dan doet de hou ding van de Indonesische regering te dezer zake wel zo krenkend aan, dat een woord van krachtig protest hier op zijn plaats is. Voorts gaven deze leden als hun me ning te kennen, dat de hulp, door de Koninklijke Marine verleerd bij de op ruiming van mijnenvelden in de Indo nesische wateren, welke in Juli 1951 kon worden voltooid, een wel pijnlijke beantwoording vindt in de van Indo nesische zijde toegepaste belemmering van onze vrije scheepvaart In de ar chipel. H. Ms. Marsdiep in aciie Een tweede poging om de mijn, die Maandagmiddag door een Duitse visser bi) de Eems in zijn visnet werd opge baald, tot ontploffing te brengen, is mislukt. De mijnenveger „Marsdiep" heeft ge tracht, deze mijn tot ontploffing te brengen. Men is hierin niet geslaagd, omdat het visnet, waarin de mijn zich zou bevinden, gescheurd is. Reeds vroeg in de morgen werd een duiker neerge laten, die het visnet, dat op de Eems- bodem lag, heeft onderzocht. Hij vond in het net slechts een steen. Daar men de mogelijkheid niet uitsloot, dat de vis ser in zijn verbouwereerdheid een steen voor een mijn had aangezien, werd met behulp van de duiker het visnet opge haald. Het bleek, dat zich inderdaad een mijn in het net heeft bevonden. Door de zwaarte was het net ge scheurd. De duiker kon zich op de Eemsbodem moeilijk oriënteren, zodat men zich genoodzaakt zag het gebied rond de bewuste gevaarlijke plek met een dertig meter lange lijn af te dreg gen om op die wijze de mijn te vinden. De lijn werd tussen twee rubberboten gespannen, doch resultaat hadden de pogingen niet. Inmiddels heeft de mij- nendienst te Den Helder opdracht ont vangen, nog ongeveer vijftien man per soneel te zenden, alsmede enkele rub ber-roeiboten. Door de teraardebestelling van haar onder zo tragische omstandigheden over leden sergeant-majdor-instructeur J. J. Weel met militaire eer te laten geschie den, is op treffende wijze hulde gebracht aan de nagedachtenis van een man, die zich in weinige jaren tijds een geziene plaats in de kringen der Nationale Reserve en daarbuiten heeft verworven. De vrijwilligers van de klassen Anna Paulowna, Langedijk en Warmenhulzen, die hun instructeur op de handen droe gen, liepen alle in de rouwstoet mede. De plechtigheid werd geleid door de hoofdinstructeur, de reserve-kapitein J. Koppenol. De parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus aan de Kerkgracht was tot de laatste plaats bezet, toen daar een plechtige Heilige Mis van Requiem werd opgedragen door deken A. H. Harst. Voor de kerk stond het vuur peloton, een detachement van de A.A.T. uit Haarlem onder commando van de luitenant A. Briefjes, alsook het uit vrijwilligers van de Nationale Reserve bestaande ere-escorte aangetreden. Het orgel speelde twee coupletten van het Wilhelmus, toen de baar uit de kerk werd gedragen naar de lijkwagen. Op de driekleur, die het zwarte rouwfloers bedekte, lagen de onderscheidingsteke nen van de overledene. Voorafgegaan door hoornblazers be gaf de rouwstoet zich stapvoets langs Polderweg, Middenweg en Jan Ver- failleweg naar de R.K. begraafplaats „Sint Joseph", waar zich reeds vele be langstellenden hadden verzameld. De absoute, die door aalmoezenier Burg man, geestelijk verzorger van de Natio nale Reserve, werd verricht. Werd bij gewoond door de inspecteur van de Nationale Reserve, kolonel Th. Stoltz uit Den Haag, de districtscommandant Noord-Holland-Noord, majoor J. Kropf uit Alkmaar, en de secretaris van ue gewestelijke commissie N.H.N. van „Steun Wettig Gezag", de heer J. Ot- tenbros uit Alkmaar. Vier collega's- instructeurs van de overledene fun geerden als slippendragers. De indrukwekkende plechtigheid, die een uiterst correct verloop had, werd besloten met het „Onze Vader". Het derde abonnementsconcert van de Muziekkring Den Helder wordt Woensdagavond 13 Februari ln Casino gegeven door de violist Thomas Magyar en de pianist Willem Hielkema. Vóór de pauze wordt een sonaten- programma uitgevoerd, bestaande uit composities van Tartini, Hüllmandelen Brahms (Sontae op. 108 in d moll). Na de pauze worden achtereenvolgens uit gevoerd „Nigun" van E. Bloch, „Intro- duction et Rondo capriccioso" van C. Saint-Saëns, „Hymne du soleil" en „Vol du Bourdon" van N. Rimsky-Korsakov en „Tzigane" van M. Ravel. Het bestuur van de Muziekkring ver zocht ons, er de aandacht op te vesti gen, dat er van een „Helders kwar tiertje" geen sprake zal zijn en dat er in de concertzaal niet mag worden ge rookt. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. J. Fahrenfort, Westgracht 9, telefoon 2981 en mevrouw T. SchrauwenMonshou- wer, Timorlaan 8, telefoon 2707. De Zondags- en avonddienst wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer W. H. Kingma, Polderweg 25, telefoon 2581 (ook na zes uur). Het wekelijkse spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Celebesstraat. De HSV „De Lyceïst" geeft van avond een soirée-dansante in „For- mosa". De passagierslijst van het m.s. ..Oranje", dat op 14 Februari uit Dja- karta te Amsterdam wordt verwacht, ligt ter inzage bij het agentschap van de Stoomvaart-Maatschappij „Neder land", passagebureau Velthuys, Koning straat 2. Mej. M. M. van Leuvensteljn, alhier, ls benoemd als onderwijzeres aan de Chr. school te Dirkshorn. Het jaarlijkse concert van de gerefor meerde zangver. „Halleluja" wordt on der leiding van de heer G. van der Kuyl op Donderdagavond 21 Februari gege ven in de Bethelkerk aan het Juliana- park. Medewerking wordt verleend door het gereformeerd kinderkoor „Harpe Davids" onder leiding van de heer S. van Zweden, de organist Feike Asma uit Den Haag en de sopraan Coby Fran- kendaal uit Amsterdam. Hr. Ms. „Soemba" is gistermiddag om kwart vóór drie de haven binnen gelopen. Het is morgen hoog water om 7.40 en 19.35 uur, en laag water om 1.45 en 13.40 uur. Maandag is het hoog water om 8.15 en 20.05 uur, en laag water om 2.20 en 14.15 uur. ■i vir&inia (Advertentie, ,n« Med., De N.V. „Zeebad Huisduinen" is ln principe bereid, een „dading" aan te g met de gemeente Den Helder. Dit houdt in, dat de gemeente alle activa en na" siva der N.V. overneemt. Dit principebesluit ls gistermiddag in de vergaderi' van aandeelhouders genomen op voorstel van de directie, nadat deze duldemjf had uiteengezet dat in de toekomst geen verbetering van de zorgwekkend financiële positie van de N.V. „Zeebad Huisduinen" te verwachten is. N.V. „Zeebad Huisduinen" tot de con clusie gekomen, dat onder de huidieè omstandigheden het belang der meente het meest wordt gediend door het overnemen der N.V. met alle 1U3 ten en lasten. Een belangrijke over' weging voor B. en W. is daarbij dat het Badhotel beschikbaar kan kómen voor de noodzakelijke uitbreiding van het gemeentelijke Verpleeghuis aan de Duinweg. Over enige maanden eindigt de overeenkomst van de N.V. „Zeebad Huisduinen" met de Rijksdienst voor Maatschappelijke Zorg, die het Bad- hotel in huur heeft als noodverzorgings. huis voor geëvacueerden. Door de da ding met de N.V. „Zeebad Huisduinen" komt het Badhotel in handen der ge- meente. Dit is wel een zeer belangrijk onderdeel van de activa van het Zee bad. Op grond van deze en andere over wegingen zijn ook B. en W. in principe tot de dading bereid. Een voorstel in deze geest zal aan de raad worden gericht. Toen de N.V. In het begin van de twintiger jaren werd opgericht, ge schiedde dit met de morele en daad werkelijke steun van het toenmalige gemeentebestuur, dat terecht meende hiermede het belang van de gemeente Den Helder te dienen. Hoe ook de fi nanciële positie van de Jonge N.V. zich zou ontwikkelen, de gemeente stelde zich garant voor een jaarlijks aan de aandeelhouders uit te betalen rente van vijf procent. Door deze garantie werd het risico voor de aandeelhou ders tot een minimum beperkt en daar door de totstandkoming van de N.V. bevorderd. Inderdaad is het de eerste jaren voor spoedig gegaan. De badplaats Huisdui nen had een goede toekomst, maar twee omstandigheden hebben de ont wikkeling een keer ten kwade doen nemen. In de eerste plaats de afneming van het strand tengevolge van de af sluiting der Zuiderzee. De aantrekke lijkheid van Huisduinen als badplaats werd hierdoor aanmerkelijk vermin derd, wat uiteraard een nadelige in vloed had op de financiële resultaten. Daarbij kwam in de tweede plaats de terugslag, die de tweede wereldoorlog heeft teweeggebracht. De directie der N.V. heeft al het mogelijke gedaan om de situatie te ver beteren, maar het bleef een strijd tegen overmachtige factoren. Voor de ge meente Den Helder had de gang van zaken financiële lasten tot gevolg, die ten tijde van de oprichting der N.V. niet in die mate te vooVzien waren. Het college van B. et^ W. is na ampe le besprekingen met de directie van de Hl HUWELIJK gistermiddag is Gradus de gast geweest van het echtpaar Buyl-Kleijn in de Schoolstraat 25, dat Maan dag vijf en vijftig jaar ge trouwd is. „Dat is een hele tijd", betoogde uw stukjes schrijver, {oen hij de huis kamer was binnen getreden. Het was daar een drukte van belang; de bruid (77 jaar) was met twee klein dochters flink aan de slag, want Maandag moet het huisje er extra proper uit zien. Rijnder Buijl, oud- redder, lag in bed een Wei- nig uit te rusten, zich voor. bereidend op de grote druk te. Hij is nu negen en zeven tig jaar, is evenals zijn vrouw goed gezond en be hoort tot het gilde der Blauwe Zeeridders. Gradus heeft de medailles mogen bekijken; er was er één van koningin Wilhelmina, en dan waren er nog medailles van de Noord- en Zuid-Hol- landse Reddingmaatschappij en de Italiaanse regerina. Die laatste dankt hij aan zijn dappere optreden in W0S, toen de ..Fernando" in nood verkeerde. Gedurende dertig jaai werkte Rijndert Buijl bij de Hydrografische dienst, waar aan hij en Trijntje nu een '-lein non-tnnntie genieten. En Maandag is het dan de grote dag, de inleiding tot het zestigjarig huwelijks feest, dat de beide oudjes natuurlijk ook hopen te ha len. Ach, ze zijn zo bekend in deze goede stad, die hen veertig jaar geleden heeft opgenomen in dat huisje aan de Schoolstraat. Ze kwamen van Terschelling. Het echt paar heeft twee kinderen gekregen, een zoon en een dochter, die natuurlijk het feest komen meevieren. En dan ontbreken vanzelfspre kend ook de vier kleinkin deren en de zeven achter kleinkinderen niet van Trijntje en Rijnder. Gradus is niet lang ge weest, want het kacheltje broeide hem naar buiten. Niettemin werd hij vriende lijk onthaald op thee, een koekje en een sigaret; en toen hij Tbegging heeft hij Trijntje gefeliciteerd en haar de hartelijke groeten voor haar man gegeven. Bij het afscheid vroeg het kwieke vrouwtje; „Zou de burgemeester nog komen?" En Gradus gelooft bijna vast van wel. DANSEN Hen goede vriend van Gra dus kwam met een ge degen klacht. En uw stuk jesschrijver wil u graag la ten meegenieten, vandaar deze korte uiteenzetting. Zijn vriend, laten wij hem Acie noemen, was een gewaar deerd gast op het bal-mas- qué van Tavenu. O nee, waarde Gradianen. ditmaal geen critiek op de jury! Gradus pést er voor. Die Arie nu, houdt van dansen. Zo op gezette tijden, weet u wel? In het gewoel van ge- maskerden en „gewone burgers" ontwaarde hij plot seling een meisje, dat be slist een dansje waard was. Hij stapte er (charmant! henen, en vroeg haar voor een gedempte foxtrot. En wat dacht u dat het lieve kind zei? Ze zei: „No". Nog niet eens „nee", maar „no". En dat nu, die weigering, vond Arie bij de wilde bees ten af. „Gradus", zei hij op de hem eigen wijze, „ik kan er in komen, dat iemand niet kan dansen (dit althans si muleert), ik kan er ook in komen, dat iemand vermoeid is en wat wil rusten, maar een botte weigering acht ik in strijd met de etiquette". En daarin heeft Willem, Gradus' inziens, volkomen gelijk. Komen die dames om te dansen, of komen zij om dansen te weigeren?" Zo'n meisje moest eens we ten, welk een onheil zij met haar weigering aanricht in de gemoedstoestand van zo'n danseur. Daarom is Gradus één van hen, die alleen zéér intieme kennissen ten dans zullen vragen, die niet dur ven weigeren. Bewondert ge die tactiek niet? Om het even! STORING Pe storing is na Gradus' stukje van Woensdag niet van de lucht. Van mevr. C. V., Badhuisstraat te Huis duinen, ontving hij het vol gende briefje: „Naar aan leiding van uw stukje over „Storing" ben ik zo vrij u even te schrijven. Mocht er eventueel een onderzoek in gesteld worden, dan verzoek ik beleefd, heb uit te breiden tot Huisduinen, aangezien het mij onmogelijk is om ook maar één hoorspel te kunnen volgen. Het is in mijn toestel een voortdurend geruis en gekras. Ik, als leek, heb steeds gedacht, dat het van de Uitkijktoren kwam. maar als het in Den Helder ook zo is, moet er wel een andere oorzaak zijn". Gradus had nog maar nau welijks van officiële zijde vernomen, dat men bezig is met een nauwlettend onder zoek, toen er weer een brief je in zijn bus viel. Dat was van mevr. H. uit de Kroon- straat: „Naar aanleiding van het artikeltje over de slechte radio-ontvangst, deel ik u mede, dat het bij mij ook zo gesteld is. Niet één uur per dag kan ik spelen, zo'n storing heb ik". Wellicht verschaffen deze briefjes enkele gegevens, die kunnen bijdragen tot ophef fing van de storing. OUDJES pe Helderse ouden van dagen exploiteren in de Hoogstraat een clubhuis, dat weet men wel. Om dat alles in stand te kunnen houden, komt er heel wat kijken voor de afdeling Den Hel der van de Bond van Ouden van Dagen. En ziet, thans is er weer enige verlichting gekomen, vernam Gradus. De „Stormactie" van de winkeliersvereniging Sluis dijkstraat heeft namelijk zeer welkome baten opge leverd, die er toe bijdragen dat het clubhuis zijn belang rijke diensten aan deze oud jes kan blijven vervullen. Enne, Gradus wéét, dat ook andere bijdragen welkom zullen zijn. NAMEN Pe heer G. te Huisduinen vatte de pen op, toen hij de eerste aflevering van het „Algemeen Rapport" in deze krant had gelezen. Hij geeft thans zijn mening: „Nieuw Den Helder staat vanwege de onooglijk grijze woning bouw in groot discrediet; vandaar de diverse scheld namen. Waarom deze nieuwe wijk niet direct genoopt „Duinoord" of „Dulnbuurt?" Men spreekt ook nimmer van de „Vogelwijk", doch wel van de „vogelbuurt", evenals kort en zakelijk „Tuindorp". Met „Willems oord" vlot het ook al niet; men spreekt van „Buiten haven", en verder kennen wij de „Visbuurt"; Jan en alleman weet waar deze is. Men houdt nu eenmaal van gevleugelde woorden, en de mensen doen de rest". En deze Gradus, die gauw tevreden is, doet er het zwijgen toe. GRADUS De schoorsteen van de gasfabriek moet er aan ge loven, of hjj wil of niet. Gradus" lijffotograaf heeft dezer dagen eens gekeken, of het werk al vorderde. Van boven af riepen de beide mannen hem toe: „De groeten aan Gradus", het geen deze gaarne accep teert. Ware hij geveltoerist, hij kwam de groeten eigen- mondig beantwoorden. De Auto- en Motorclub „Den Helder en Omstreken" geeft Maandag in „Mu- sis Sacrum" aan de Koningstraat een filmavond, die een propagandistisch ka- rakter heeft. De aanvang werd bepaald op acht uur; leden en introducé'! zijn hartelijk welkom. Uiteraard is deze avond vooral bestemd voor auto- en mo torrijders. Door het Centraal Bureau voor Tuin bouwveilingen werd onlangs 'n étalage wedstrijd uitgeschreven, waaraan door circa driehonderd détaillisten in fruit, over het gehele land verspreid, werd deelgenomen. Het maximum aantal pun ten, dat kon worden behaald, was zestig. De heer K. Bregman, Polderweg 53, de enige Helderse deelnemer, verwierf met 52,5 punten een eerste prijs. B. en W. van Den Helder deelden ons mede, dat dc wethouder voor Sociale Zaken en Uicvoering Woonruimtewet, de heer mr. J. Mulder, verhinderd is op Dinsdag 12 Februari spreekuur te houden voor aangelegenheden, betref fende de uitvoering der Woonruimtewet. AMERIKAANSE JAGERS IN AMSTERDAM Donderdag 14 Februari krijgt Am sterdam bezoek van twee Amerikaanse torpedobootjagers, de Harold J. Ellison en de Stephen Potter, samen bemand met 650 koppen. De schepen, die lig plaats zullen krijgen aan het Stenen Hoofd blijven tot en met 21 Februari in de Amsterdamse haven. ALKMAARSE GRAANBEURS Tarwe 22—24.25, rogge 34—35.75, gerst 3840, haver 30—32, bruine bonen 40— 50, citroenbonen 6080, witte bonen 70—85, grauwe erwten 45—60, groene erwten 4560, schokkers 55—70, ca- pucijners (Hala, nieuwe oogst) 4562. ALKMAAR, 8 Febr. Kaasmarkt: 1 stapel boerenkaas, 550 kg, prijs f 2.20, handel matig. LEEUWARDEN, 8 Febr. 1952. Vee markt. Aanvoer: 79 stieren 2.45—2.72 per kg slachtgewicht; 151 vette koeien, le kwal. 2,67—2,49, 2e kwal. 2,32—2,71, 3e kwal. 2,04—2,31; 1042 melk- en kalf- koeien 500—995; 305 pinken en gras kalveren: pinken noteren 300525, graskalveren 190360; 863 nuchtere kalveren 35—51; 347 vette weidescha- pen en lammeren, vette weideschapen noteren 75—12, lammeren 50110; 523 vette varkens: oude varkens noteren 1,751,90, vette biggen 22,10, zouters 1,931,96; 231 biggen en lopers: big gen noteren 4060, lopers 6195; 24 bokken en geiten, geen notering; HJ paarden 450—925; totaal aanvoer 3683 stuks. LANGEDIJKEF GROENTEN CEN TRALE. 13000 kg Rode kool 9.20- 18.40; 70000 kg Gele kool 7—11.90; 15000 kg Groene kool 14.80—24.10: 25000 kg Witte kool 6—8.80; 9000 kg Uien 30.10 33.10; idem Drielingen 26.10—27.90; 5000 kg Bieten A 21.30—23.40; 2000 kg Peen B 23.30—34.40; idem C 20.3021.20; 1200 kg Witlof I 45—47; 500 kg Spruiten 25 —31. NOORDERMARKTBOND, 8 Febr. 6200 kg uien 31,80—32,60. grove 31,80— 32.80 en drielingen 2.5-32; 2800 kg peen: B 24.50—26 en C 20,30—21,50; 61.000 kg lodc kool 9,60—19 30; 74.000 kg gele kool '.4010.50: 4200 kg groene kool 15—-18 78.000 kg Deense witte kool 68,50.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2