LAXEER-AKKERTJES Gerard Maarse zal onze driekleur dragen Sta. sterk in 't leven NERVA-NOYA Pim. Pam en Pom in Zwitserland In de greep van de woestijn ZWITS AL JIMMY BROWN AL AUTORENNER q5>9 Russen niet naar Oslo doch wel naar Helsinki? Zestig seconden beslissen over studie van twee jaar DRAISMA'S LEVERTRAAN Hihdco In het Olympisch dorp Ulleval Pahud de Mortanges loopt in défilé mee De hardrijdersploeg van Japan Tonnen sneeuw naar s'obaan gebracht Inwendige zuiverheid GRIEP I Schoolreisje naar de Olym. Winterspelen Mijn in de Eems werd onschadelijk gemaakt Schulte en Peters zijn inzinking te boven Strijdlust wordt beloond in Tour de France Fanny Blankers en Wim Slijkhuis naar Z.-Afrika Zes foto s vergen achttien maanden voorbereiding Het Radioprogramma Hoestende Kinderen HONING SIROOP 70. Armando besefte drommels goed wat er aan de hand was. Wat hij de laatste vijf ronden voortdurend had ge vreesd was toch gebeurd, ongeveer twaalf honderd me1»' vóór de f nish.. Hij had geen brandstof meer. Er zat geen druppel meer in zijn tank en nu was hij met handen en voeten overge leverd aan zijn tegenstander. Grom mend van spijt schakelde Armando zyn wagen in de vrijloop om zodoende te proberen nog voortrollend de eind streep te bereiken. Toeschouwers die langs dit gedeelte van het circuit ston den, dachten dat zij het bestierven van de sensatie, maar Jimmy zelf had niet zo gauw in de gaten wat er aan de hand was. Hij zag in de verte zijn te genstander over de weg schieten, maar dat de-p in de sroo stp nood verkeerde, dat besefte hij niet. „Toch geloof ik dat ik op dit laatste rechte eind een beet je terrein op hem win," mompelde Jimmy, terwijl hij scherp voor zich uit tuurde. „Het lijkt zelfs wel, dat er.... dat er iets met hem niet in or de is...." Jimmy's hart begon wild te kloppen. En plotseling stond het voor hem vast: „Armando heeft geen ben zine meer. Hij rolt met een slakke- gangetje naar de eindstreep toe!" Aan de ind van Oslo verrijzen grote flatgebouwen als enorme paddestoelen nit de grond. De huizen zijn zeer modem ingericht, goed verwarmd, de kamers zijn ruim en licht en zeer hygiënisch geconstrueerd. In Ulleval zijn de meeste deelnemers aan de zesde Olympische Winterspelen ondergebracht. Het moge enigszins eigenaardig klinken en het is in tegenstelling tot de vorige Olympische Spelen, maar dit Olympische dorp wordt bewoond door mannelijke en vrouwe lijke deelnemers, met hun leiders en leidsters. In Ulleval is ook de Nederlandse ploeg ondergebracht, maar deze is nog niet gearriveerd. De schaatsenrijders komen zo Iaat mogelijk ten einde in hun rustig trainingscentrum Hamar te blij ven. Alleen Lvdia Stoppelman woont op het ogenblik in het dorp, tezamen met de K.N.S.B.-officials de heren H. Wesselo, H. Roos en dr A. G. M. Carlier. Wij hebben een bezoek aan dit dorp gebracht en konden ons daarbij over tuigen van de uitstekende inrichting der kamers. De eetzaal, waar de ver tegenwoordigers der deelnemende lan den aan diverse tafels zijn gegroepeerd, is bijzonder gezellig en wat nog meer zegt voor actieve sportbeoefenaars: de maaltijden en de dranken zijn voor treffelijk. Van de zijde van de chef d'equipe, de heer H. Wesselo. vernamen wij, dat in het défilé de heer C. F. Pahud de Mor tanges. de algemeen leider zal meelo pen evenals dr J. N. van den Houten, de chef de mission. Verder zal de heer Wesselo zelf meemarcheren, als mede de complete schaatsenrijdersploeg, Lylia Stoppelman inbegrepen. De skilopers en mevr Prajoux—Bou- ma zullen echter niet van de partij kun nen zijn omdat de wedstrijden op Vrij dag. als de openings-ceremonie plaats vindt, in Norefjell in volle gang zijn. Besloten is, dat Gerard Maarse de Nederlandse vlag zal dragen. Vier leden van de Japanse hard- rijploeg die Japan vertegenwoordi gen bij de Olympische Winterspelen op de baan te Hamar. Van links naar rechts: G. Sugawara, K. Taka- byashaki, S. Kudo en M. Aoki. Veel is de afgelopen weken gesproken over de mogelijkheid, dat Rusland te Oslo zou zijn vertegenwoordigd. Waar om de Russen niet op de wedstrijden om de Olympische titels zullen siarten, ondanks het feit dat talrijke Russische spartofficials de wedstrijden zulien bgj- v onen, gaf de vco i tter van het Rus sisch Olympisch comité, Adrianov, een v<--klaring. Üjj herinne.ue er aan, dat zi n conrté p- in F'-i 1 ti'?ens he! congres te Wenen door het IOC was erkend. „Het was ons nie, mogelijk ons in die korte tijd goed voor te bereiden, doch het staat vast, dat de Sowjet-Unie te Helsinki zal zyn vertegenwoordigd, o.a. ia voetbal." In Norefjell, het centrum, waar de Olympische wedstrijden in de afdaling en de reuzenslalom worden gehouden, zijn, dank zij de hulp van een gioot aantal militairen, de pistes in gereed heid gebracht. Tonnen sneeuw zijn uit de bossen in de omgeving aangevoerd en in de meest gevaarlijke bochten heeft men voor alle zekerheid rieten mailen aangebracht. Alhoewel het doorgaan van de wed strijden te Noref ell dus thans zeker is, hebben de organisatoren toch het defi nitieve besluit genomen de afdaling dames, die oorspronkelijk op Zaterdag 16 Februari was bepaald, op te schui ven naar Zondag 17 Februari, opdat de piste na de afdaling voor de heren ge- I genheid zal hebben zich te herstellen. ->r de heer Hubrecht, de leider van ederlandse skiploeg, ons mededeel de, zijn de Nederlandse deelnemers vol goede moed. Zowel mevrouw Prajoux- Bouma als Dick en Peter Pappenheim zijn na ijverig oefenen uitstekend thuis- geraakt op de moeilijke pistes en hoe wel zij enigermate onder de indruk zijn gekomen van de trainingsprestaties van de verschillende buitenlandse groothe den, zien zij de wedstrijden, met de wetenschap, dat zij tegen landen als Argentinië, Australië en Belgie zeker niet kansloos zijn, .met vertrouwen te gemoet. Zelfs is gebleken, dat onder Noorse ski-officials van een zekere ver bazing sprake was, dat Nederland in staat is gebleken enkele skiërs van der- ge'iike goede kwaliteit af te vaard en. is het behoud van Uw gezondheid. Neem eens per week één of twee tAdvertentie, mg \led.. Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 47 et (Advertentie, Ing. Med.) Twaalfhonderd Zweedse school kinderen uit Stockholm en Göte- borg zullen de aanstaande Olym pische Winterspelen bezoeken. Dit buitenkansje is geboden door een Noors comité, dat in Scan dinavisch verband samenwerkt met Denemarken en Zweden. Twee extra-treinen zullen de 1200 kinderen, die in klassever- band reizen, vervoeren. Zij zullen een week in Noorwegen blijven. De oudste leerlingen worden in kampen ondergebracht, waar ook de deelnemers aan de Winter spelen verblijven. Na terugkomst zullen zij van hun ervaringen in het kamp en de reis zelf een op stel moeten maken. Wanneer U iedere dag mensen te woord moet staan, is een rustig en tactvol optreden vereist. Door gere geld NERVA NOVA dragées te ge bruiken, zult U onder alle omstandig heden Uw kalmte weten te bewaren Gebruikt NERVA NOVA MAAKT U STERK! 1,25 en 2,70 p. verp. (Advertentie 'Ing Med.) Waterzuil van 50 meier De duikersploeg, welke zich nu reeds meer dan een week aan boord van de mijnenveger „Marsdiep" bevindt, is er gisteren in geslaagd de mjjn, die het scheepvaartverkeer op de Eems onvei lig maakte, te doen exploderen. Men had reeds Dinsdag de plek be paald, waar de mijn moest liggen, doch gisterochtend werd "het werk bemoei lijkt doordat de boei, waarmee deze plek aangegeven was, door de sterke stroming was weggevoerd. Men was toen weer genoodzaakt om met rubber boten de omgeving af te dreggen, en inderdaad kreeg men na een uur de mijn aan de draad. Een duiker beves tigde daarna de springlading aan de mijn, die daarna tot ontploffing werd gebracht De mijn is van het ZGGG- type. een grote Duitse grondmijn, die ook tijdens de oorlog gebruikt werd bij aanvallen op Londen. Zij werden destijds met parachutes naar beneden gelaten. In de mijn bevond zich 750 kg springstof, terwijl 18 kilogram spring stof door de duikers werd aangebracht. Er ontstond een enorme exolosie en men zag op verre afstand een water zuil van meer dan vijftig meter. De „Marsdiep" is vannacht naar Rotterdam gevaren om daar gedemagnetiseerd te worden. 69. Nu begreep Moeder Woeffie er helemaal niets meer van. Zij had ge dacht, dat de Boze Beer woedend zou zijn, maar in plaats daarvan sprong hij maar als een dolle in het rond, terwijl hij grijnzend zijn kies bekeek. „In lange tijd heb ik mij niet zo gelukkig ge voeld", riep hij en tilde eensklaps Pim in de hoogte. „Beste jongen, vergeef me, dat ik daarstraks zo lelijk tegen je deed, maar je weet ook niet wat het zeggen wil om altijd met pijn rond te lopen! Ofschoon Pim niets begreep van de verandering, die in de Boze Beer had plaats gevonden, lachte hij toch maar eens vriendelijk terug. Alles scheen no« goed af te lopen! En Bollie was zo 0d gewonden over de goede afloop, dat hij maar steeds tegen zijn vader riep: Nu ik eens Pap! Nu moet U mij eens optil, len." Maar Moeder Woeffie wilde nu toch eindelijk de zaak wel eens opge. klaard hebben. „Meneer Beer, kunt U me nu eens eindelijk zeggen, wat hier aan de hand is~' „Natuurlijk mevrouw Woeffie. Natuurlijk! Al een jaar lang loop ik met een vreselijke kiespijn rond maar dank zij U ben ik er nu van af! Ik ben een andere beer geworden!" (Advertentie. Ing. Med.) Dinsdagavond laat luidde de stand in de zesdaagse te Gent: 1 SchultePeters (Ned.) 85 pnt., op 1 ronde: 2 Strom Arnold (Austr.) 312 pnt., 3 Bucher Von Bueren (Zwits.) 244 pnt., 4 Van SteenbergenRijckaert (B.) 195 pnt., 5 BruneelBruyland (B.) 192 pnt.., 6 Go- deau—Goussot (Fr.) 190 pnt., 7 Buyl— Ollivier (B.) 164 pnt, 8 De Beuckelaere Van de Velde (B.) 155 pnt. 9 De Cor- teAdriaenssens (B.) 40 pnt. De organisatoren van de ronde van Frankrijk hebben enkele nieuwe pre mies ingesteld teneinde de aantrekke lijkheid van de wedstrijd voor de ren ners en het publiek te verhogen. Zo komt er een dagelijkse premie van 100.000 francs voor „de strijdlustigste renner", onafhankelijk van zijn plaats in het dagklassement. De toewijzing ge schiedt door een jury van twintig Fran se en buitenlandse journalisten. Een zelfde premie wordt toegekend aan de renner die zich het meest ingespannen heeft tijdens de ritten tegen het uur werk. Ten slotte is er een premie van 200.000 francs beschikbaar gesteld voor de renner die, naar het oordeel van de jury, tijdens de hele ronde de grootste strijdlust heeft getoond. Het" staat thans vast. dat Fanny Blan- kers-Koen en Wim Slijkhuis in Zuid- Afrika zulen starten. Tijdens de fees ten ter herdenking van Jan van Rie- beeck zullen beiden uitkomen op de nationale kampioercrhamvn van Zuid- Afrika, welke op 28 en 29 Maart te Kaapstad worden gehouden. DE RODE DUIVELS VERLOREN VAN RACING PARIS De in het Heyselstadion te Brussel gespeelde wedstrijd tussen de Rode Duivels en Racing Paris is in een 3-1 overwinning voor de Fransen geëin digd. Met rust hadden zij reeds een 2-0 voorsprong. De studie, die de Nederlandse geleer de dr. J. Houtgast en zijn medewerkers in de komende twee jaar zullen gaan maken, hangt af van zes foto's, die op 25 Februarj in de tyd van één minuut moeten worden genomen tijdens de to tale zonsverduistering. Dr. Houtgast heeft achttien maanden lang voorbereidingen getroffen om op het bovenvermelde ogenblik in staat te zijn de foto's te nemen. Een kostbaar apparatuur is daarvoor van Utrecht naar Khartoum overgebracht. In 1934, toen men op Sumatra waar nemingen deed, dreef op het ogenblik van de zonsverduistering een laag han gende wolk voorbij de Nederlandse waarnemingspost en al de getroffen voorbereidingen waren tevergeefs. De kans dat zulks in Khartoum zal gebeu ren is veel geringer, maar daar moet men rekening houden met zandstormen die het maken van foto's onmogelijk kunnen maken. Veertien wetenschappe lijke expedities zijn met het oog op de komende zonsverduistering naar Khartoum gekomen. Haar leden zullen in december in Rome samenkomen om de resultaten van hun waarnemingen en hun daarop gevolgd onderzoek te bespreken. (Advertentie, Ing. Med.) Bij de Olympische Winterspel'n heeft het Noorse Rode Kruis een aantal EHBO'ers in het geweer ge roepen, die zich op ski's verplaat sen en zo nodig eerste hulp zullen bieden, zowel aan de deelnemers aan de rtuirnnt*che svelen ots aan Het put' Een lid neu d" Hulp-brigade in volle uitrusting. 34) Jane was een totaal nieuw type voor hem en intrigeerde hem waarschijnlijk na de gedwee smachtende donkerogige schoonheden om hem heen, die natuur lijk niet in staat waren tot een intelli gent gesprek of tot geestelijke kame raadschap. Ze herinnerde zich ook hoe hij de dag van hun excursie door de stad voortdurend aan Jane's zijde had gereden en haar alles had uitgelegd. Mara had het gevoel gehad dat het tochtje uitsluitend voor het plezier van haar werkgeefster was opgezet. En waarom ook niet? Ze bewoog zich on rustig in haar kussens en vroeg zich verbaasd af waarom ze zo'n kil gevoel kreeg van binnen Dat was misschien wel de oorzaak van Amid's tegenzin om hen te laten vertrekken en het zou zeker een verklaring zijn voor Jane's bereidheid om te blijven! Het meisje dacht aan juffrouw Frask's aanbod om achter te blijven in dien Amid hen beiden haar en Gary wilde vrijlaten; daarvoor had ze mis schien een heel andere reden dan wraak te willen oefenen! Ze had ook zo'n te vreden indruk gemaakt sinds ze gevan gen zat Niet éénmaal had ze geklaagd of haar lot betreurd. O, zonder twijfel v$as ze in de aan vang van plan geweest om haar broer te wreken, maar misschien was die aan drang in haar nieuwe heftige gevoelens ten onder gegaan. Mara was niet langer in staat rustig te blijven liggen, ze sprong op, liep op één van de grote van iaiouzieën voorziene ramen toe, wierp bet open en stapte op 't balkon. Het was niet ie geloven zo fantastisch! Haar ver- beeld'ne ging met haar op de lop. Kon men zich Jane Frask als een haremfa- door: MARJORIE VERNON vorite voorstellen? En waarom hinderde die gedachte dat Amid en Jane mis schien verliefd op elkaar waren, haar zo? Het ging haar niets aan, het zou misschien heel nuttig kunnen blijken, want als ze met elkaar trouwden zou Jane hem wellicht kunnen overreden om zijn beide andere gevangenen vrii te laten. „En als we dan vry zijn, kunnen wij trouwen," dacht Mara en trachtte zich in dat idee te verheugen. Trachtte? Wat mankeerde haar? Was dat niet hetgeen ze het liefst op aarde wenste, het enige wat ze van het leven verwachtte? Maar op een of andere manier vervulde dat vooruitzicht haar niet met de blinde vreugde als het een paar weken eerder zou hebben gedaan. Het scheen nu merkwaardig vlak, zonder macht haar te ontroeren. „Alles lijkt op het ogenblik vlak en oninteressant," oordeelde ze en schudde zichzelf eens flink door elkaar. „Wat mankeert me toch? Ik weet zelf niet meer wat ik wil." Ze fronste de wenk brauwen. Ik vrees dat de waarheid is dat ik blasé ben geworden. Na het leven met een hoofdletter L te hebben geno ten en avonturen als de heldin uit een boek of van de film te hebben beleefd en geleefd te hebben temidden van zo- vee] kleur en weelde en schoonheid, lijkt de terugkeer tot het gewone leven me saai. Toch verlang ik er naar El Araish te verlatenja, is dat zo? De stad zelf is mooi, dat is het niet. Maar ik begrijp me zelf niet helemaal Ik ge loof dat ik bang ben voor wat er kan gaan gebeuren als ik blijf." Haar ge dachten keerden terug tot Jane Frask. „Zou ze werkelijk van Amid houden zoveel dat ze met hem zou trouwen als hij haar vroeg? Mara beet op haar onderlip. „Neen, dat kan niet! Een ArabierMaar Jane Frask is merk waardig ruim van opvatting, en zou zich niet in het minst laten beïnvloeden door conventie of vooroordelen. En ééns heeft ze gezegd, dat sommige Arabieren een even hoog eergevoel hebben als de En gelsen misschien mag ze hen wel. Of misschien zei ze dat omdat ze hem al heel aardig vond!" Mara zuchtte en ging toen met plotselinge felheid voort: „O, maar dat doet ze nooit! Trouwen met de man die haar broer in koeien bloede heeft vermoord! Of vergis ik me met dat te denken? Misschien vergis ik me wel in allebei mijn theorieën maar in één van beiden vast en zeker.'' En die gedachte gaf haar troost. Toch was haar gemoedsrust danig ver stoord, en ze dacht met weemoed terug aan de dagen toen haar enige zerg haar gevangenschap in deze mooie stad was, en besefte hoe kostbaar die wa;en ge weest. „Ik ben een ontevreden m«rmel," dacht ze. In ieder geval kan ik niets doen ik moet maar rustig afwichten wat er gaat gebeuren." Op dat ogenblik hoorde ze stenmen in de kamer achter haar en ze klemde haar vingers om de balustrade va: het balkon toen ze merkte, dat 't Auiden Jane waren. Ze speelde geen lukter- vinkje. Juffrouw Frask wist dat ze daar was, maar toch Amids melodfeuze lach klonk op en Mara staarde met nietsziende ogen naar het schone laid- schap vóór haar, terwijl ze daarover na dacht. Hij scheen zijn hooghartigheid en trots te laten vallen als hij bij de schrijfster was en werd dan natuur lijk en gewoon, een volkomen ancfer mens. „Moet ik naar binnen?" peinsde Mara. „Maar per slot van rekening kan k niet verstaan wat ze zeggen en juffrouv Frask weet dat ik hier ben. Er is geel andere uitgang van 't balkon dan dool die kam°r en ik heb geen zin daar bin nen te gaan." Ze schuifelde luidruchtig met haar voeten heen en weer om hen aan haar aanwezigheid te herinneren en ging toen met een rustig geweten zitten wachten tot Amid zou vertrekken. Terwijl ze daar op het balkon stond en over het kleurige landschap uitkeek gleden haar gedachten terug over de ge beurtenissen van de laatste weken. Ze kon zich haast niet meer inden ken, dat ze vroeger in een muf stoffig kantoor, waar nooit enig daglicht kwam moest zitten van 's ochtends negen tot s middags vijf. Dan volgde de tocht naar „huis door natte, mistige of bit- ter koude straten, vervolgens een lange wachttijd op lijn 36 en een wandeling van tien minuten langs armelijke gore huizen. Als ze binnen kwam, at ze even een haastig karig maal in haar onge zellige zit-slaapkamer, stopte kousen las een romannetje tot het bedtijd was behalve wanneer het een van haar uitgaansavondjes met Gary was. Gary' Hij was het middelpunt van haar be staan geweest, het licht in haar leven en de zon was voor haar ondergegaan toen de verloving was afgeraakt. Zelfs nu gaf de herinnering aan die eerste avond, toen ze hem met een ander meisje in een taxi had gezien, gevolgd door die andere waarop Tiij had bekend wel eens vaker met andere meisjes uit te gaan, naar een steek in haar hart vo,1£dig vertrouwd maar dat had de schok des te groter gemaakt Wanneer iemand haar had verteld, dat hij belangstelling toonde voor andere meisjes, terwij] hij haar !?eLu maakte, dan zou ze ongelovig hebben gelachen. Toch had ze zich ver? Sist met hem zo blindelings te vw- trouwen, maar dat was allemaal voor- bij, de hemel zij dank. Hij was tot haar teruggekeerd en had gezegd dat" hnn scheiding alleen maar had bewezen dat hu niet zonder haar kon en dit zifn liefde voor haar sterker en dieper wal geweest dan hij zelf had beseft en w was er zeker van dat hij sindsdien niet naar andere vrouwen had omgekekin VRIJDAG 15 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 12.00 AVRO* 16.00 VARA, 19.30 VPRO. 21.00 VARA 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muzlek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.- muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. (9.30— 9.35 Waterstanden.) 10.00 „Thuis", cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 School, radio. 10.50 Orgel en zang. 11.10 Voor dracht. 11.30 Pianorecital. 12.00 Orkest- concert. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Sport en prognose. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muzlek. 13.20 Dansmuziek. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 Graimmuzlek. (Om 15.15 Voordracht.) 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Koorzang. 17.20 Mu- zikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Feli citaties. 18.45 Denk om de bocht 19.00 Meisjeskoor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 Berichten. 19.40 „Feestgetijden", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Gram.muziek. 20.30 Benelux. 20.40 „Leven op aarde", causerie. 21.00 Gram.muziek. 21.30 „Het hangt aan de muur en het tikt21.50 Buitenlands overzicht 22.05 Theater-orkest -koor en solisten. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond- wijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie. 23.30—24.00 Orgel spel. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuw» en weerberichten. 8.15 Gramjnuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Schoolradio. 10.05 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Maastrichts Stedelijk Orkest 12.00 Angelus. 12.02 Omroeporkest 12.30 Land en Tuinbouwmededellngen. 12.33 Metro- pole-Orkest. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actua liteiten, 13.25 Amusementa-Orkest 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram.muziek. 15.53 Viool en piano. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Piano-duo. 18.00 Nieuws. 18.15 „Onderwijs en opvoeding", causerie. 18.22 Lichte muziek. 18.40 „De uitkijk post". 18.50 Zang en piano. 19.05 „De organisatie en de taak van de weerkundige dienst van de luchtmacht", causerie. 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring en toe lichting". 19.35 Promenade-Orkest 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberich ten. 20.08 De gewone man zegt er "t zijne van. 20.15 Symphonette-Orkest en solis ten. 20.55 Brabants halfuur. 21.25 Alt en orgel. 21.50 „Om de toekomst van Neder land". klankbeeld. 22.10 Lichte muziek. 22.35 Gram.muziek. 22.45 „Ik geloof in ene, heilige katholieke kerk", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte muziek. 23.35 —24.00 Amusementsmuziek. Experimenteel Televisie-programma van de NCRV. —20.15—21.45: 1 „Dertigdui zend": 2. „Op reis naar de maan". Pauze. 3. Marionettenspel; 4. Dagslui ting. kunnen 't de ouders zo lastig maken. Zij kunnen 't niet helpen, Verlos hen van die nare kriebel in de luchtpijp en behoed hen voor erger. Geef onmiddellijk de werkzame, smakelijke speciaal voor kinde ren gemaakte (Advertentie Ing- Med.)

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4