Atlantische Raad hecht zijn goedkeuring aan een Europese Defensiegemeenschap r Doodgravers getuigen in proces Besnard De uitspraak van getallen Honderd politiemannen hielden succesvolle klopjacht Koningin op hei schrijversbal Nieuw-Guinea Het familie-graf werd overvol Het Indonesische kabinet treedt af VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 7Jaargang No 11343 De Regering acht massa-evacuatie onmogelijk en onnodig tlizabeths kroning gebracht. Aan de jacht op 7 Augustus? Zaterdag 23 Febr. 1952 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Nauwe samenwerking tussen de beide organen DE MINISTER VRAAGT ADVIES Ook voor West-Duitsland verdedigings waarborgen Een NAVO-vlag Maatschappelijk d&vêti zou worden ontwricht Uitbreiding van politiecorpsen Beheerder Britse staal industrie afgetreden Twee Nederlanders in Engeland veroordeeld Zutphense gevangenen weer „thuis" Groot alarm op de rustige Veluwe „Van Parnassus naar Mont Parnasse" Israëlische socialist in Praag gevangen Bonn wijst Oostduits voor stel af Pleiter bracht vergif- kundige in het nauw Masjumi verbreekt de banden HET Indonesische kabinet van Sukl- man Suwirjo heeft hedenochtend be sloten, zijn mandaat aan de president terug te geven. De minister van finan ciën, Wibisono, tevens leider van de Mohammedaanse Masjumi, had gisteren reeds het aftreden van het kabinet aan gekondigd. Het heengaan van de minis ter van buitenlandse zaken, Snbardjo zo zei hij, is oorzaak, dat thans een andere houding moet worden aangenomen dan de ministers van de Masjumi wensen. Ook dit jaar vacantie- toeslag WjteA&eAiM Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur- H. M. KOEMANS BUREAU. Koningstraat 62—64 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 HELDËRSË COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct. p. m.m. Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woor den 1.elke woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal ƒ6.05. per maand 2.02 bü vooruitbetaling plus incassokosten Weekabonnementen ƒ0.49 1 West-Duitsland niet zal worden vermin- 1 derd. rjE Franse premier Faure heeft giste- flADAT de Franse minister van buitenlandse zaken. Robcrt Sehuman. een uit eenzetting had gegeven van het plan voor een Europese defeusiegemeenschap welke o.m. voorziet in Westduitse deelneming, heeft de Atlantische Raad te Lissabon gisteren zijn goedkeuring aan het voorstel gehecht. Het plan wordt echter van kracht voordat het door de volksvertegenwoordigingen der betrokken zes landen (Nederland. Frankrijk, West-Duitsland. Italië. Belgie en Luxemburg! is goedgekeurd en door de respectieve regeringen is afgekondigd. De raad besloot een nauwe samenwerking tussen beide organen tot stand te brengen en telkens wanneer dit noodzakelijk is. gezamenlijk te vergaderen. Op een persconferentie hebben Aeheson, Eden. Sehuman en Pearson hun voldoening uitgesproken over het besluit. WANNEER het verdrag voor het in- stellen van een Europese verdedi gingsgemeenschap door de zes betrok ken volksvertegenwoordigingen is be krachtigd, zal een protocol worden ge tekend. waarin de verplichtingen der NAVO- en EVG-leden is vastgelegd. In dit protocol zal uitbreiding worden gegeven aan de artikelen vijf en zes van het Noordatlantische verdrag, waarin is bepaald dat een gewapen derhand op een der NAVO-landen uitgevoerde aanval als een aanval op alle staten-leden zal worden be schouwd. Men wil hiermede vastleg gen dat de verdedigingswaarborgen mede van toepassing zullen zijn op het gebied der Westduitse federale repu bliek. De Canadese minister Pearson deel de mede. dat immer gezamenlijke bij eenkomsten van NAVO en EVG zullen worden gehouden, indien één der sta ten-leden der organisaties zijn gebied, politieke onafhankelijkheid of veilig heid bedreigd acht. Hij voegde hier aan toe. dat de beslissingen van de raad ook een uitnodiging aan de sta ten-leden van NAVO en EVG inhiel den om de Europese verdedigingsge meenschap tot stand te brengen, zon der de opbouw der Atlantische strijdkrachten te vertragen. De Canadese voorzitter van de Noordatlantische Raad, Lester Per- son, zal in de Atlantische Raad voorstellen een vlag in te voeren welke het doel van de NAVO. t.w. het bereiken van de vrede door kracht, symboliseert. De voorge stelde vlag vertoont een schild tegen een blauwe achtergrond van golven. Een zwaard en een olijftak beelden de gedachte van vrede door kracht uit. De plenaire zitting kreeg een onver wachte ontwikkeling, toen minister Stikker de wens uitte, dat de Benelux- landen in de toekomst betrokken zullen worden bij alle besprekingen tussen de drie grote mogendheden en de West duitse regering over het zo goed als souvereiniteit verlenen aan West-Duits land door een reeks contractuele ver dragen. Volgens gewoonlijk welinge lichte bron kreeg minister Stikker op dit punt geen genoegdoening. Op een vraag van minister Stikker antwoordde Eden, dat voor 1953 de sterkte van de bezettingstroepen in JAE minister van Onderwijs, Kun- sten en Wetenschappen heeft aan enige ter zake kundige instan ties advies gevraagd over een an dere uitspraak van d« getalwaar den boven de twintig. De huidige uitspraak wordt niet efficiënt ge acht en herbergt ren verwarring stichtend element. Om een voor beeld te noemen: bij liet uitspreken van het geschreven getal 42738 wordt eerst de twee uitgesproken, dan de 4 en de 7. daarna de 8 vóór de 3. Terecht gaat men er daarom steeds meer toe over de getallen in de volgorde van de cijfers uit te spreken, omdat dit niet alleen ge makkelijker is. maar ook minder aanleiding geeft tot vergissingen. Indien men bij», telefoneert en men wil de luisteraar aan de an dere kant. rnri de lijn zijn telefoon nummer opgeven, dan doet men dat als regel in de volgorde van de rtj- fers Men zegt dan niet ons be palend tot bovengenoemd getal tweeënveertigduizendzevenhonderd- achtendertig, maaT vier-twee-zeven- Het hoofd van het bureau organisatie en planning ter bescherming bevolking, de heer G. D. J. Franken, heeft meege deeld, dat de Nederlandse regering van oordeel is, dat evacuatie van de grote steden in geval van een dreigende oor log zowel onmogelijk als onnodig is. In de eerste plaats, aldus de heer Franken, gaat het hier om twee mil- lioen mensen, uit de grote steden in het westen des lands. Men zou deze slechts in oostelijke richting kunnen evacueren, in de richting dus. vanwaar men een raderende vijand zou kunnen verwach ten. Een dergelijke oplossing is psycho logisch onaanvaardbaar. Indien een an dere oplossing mogelijk zou zijn, zou door de massale evacuatie het maat schappelijk leven volkomen worden ontwricht, daar fabrieken en bureaux verlaten zouden zijn. Bovendien zou het voor de brandweer onmogelijk zijn (Van onze speciale verslaggever) DEHALVE tal van maatregelen die de bescherming der bur gerbevolking in oorlogstijd be ogen. ligt het ook in de bedoeling het politie-apparaat in tal van ge meenten uit te breiden. Uit goede bron vernemen wij, dat deze uit breiding ruim zeshonderd man omvat De corpsen in onze provincie zullen met de volgende aantallen worden uitgebreid: Amsterdam 100; Haarlem 12; Den Helder 4; Hilversum 6; Velsen-Beverwijk 10; Zaanstreek 6. Dit zijn alle z.g.n. A-gemeenten of A-kringen. Dat wil zeggen, dat dit z.g.n. gevaar-aantrekkende ge meenten of kringen worden ge acht. Het corps van de B-kring Alk maar wordt met één man uitge breid. De speciale taak yan al deze functionarissen zal zijn de instruc tie en opleiding van de politie voor haar bijzondere functie bij de bescherming der burgerbevolking. In oorlogstijd zullen ze ook in gezet kunnen worden voor een snelle en gedetailleerde verken ning ingeval van een bominslag e.d., opdat de politie direct al die maatregelen kan treffen, die van haar verwacht worden. Om zonder hulp van de burgerij de Strijd tegen brandbommen aan te bin den. Bovendien acht de regering eva cuatie. gezien de risico's niet nodig. Er zijn echter wel maatregelen ont worpen voor de evacuatie van daklozen bij eventuele bombardementen. Daar naast wordt een preventieve verpliehte evacuatie voorbereid van geesteszieken, ouden van dagen, die in tehuizen wor den verpleegd, ziekenhuispatiënten etc. Wegens onenigheid met de minister van bevoorrading, Duncan Sandys, is de socialist Steven Hardie afgetreden als directeur van het staatsbeheer dei- genationaliseerde Britse staalindustrie. De onenigheid ging over het voornemen van de regering om de prijzen van ijzer en staal te verhogen. ren met de Amerikaanse minister van financiën, Snyder, besprekingen gevoerd over het kritieke stadium, waarin de Franse financiën verkeren. Tenzij Frankrijk van Amerika geld kan krijgen om het opstellen van nog vier divisies in 1952 te bekostigen, zal het niet in staat zijn de voor dit jaar voor genomen tien divisies bij te dragen. Men acht het duidelijk, dat Amerika hulp zal verlenen. In Bonn is Dr. Adenauer bij zijn be sprekingen met de Hoge Commissaris sen nog niet tot overeenstemming gc- kom enover de Westduitse financiële bijdrage aan de Europese verdediging. Betrokken bij autozwendel Naar de „Daily Herald" meldt is in Engeland een autozwendel ontrafeld, waarbij twee Nederlanders, H. H. en T. G. S. betrokken zijn geweest. Teza- J men met een Engelsman hadden zij een autozaak. genaamd „Continental Sales Agency". Men gaf te verstaan auto's te kunnen leveren zonder de in Engeland gebrui kelijke lange wachttijd, tegen zwarte prijs uiteraard. De adspirant-klanten stortten voorschotten, doch de auto's kwamen maar niet. Werd een klant te ongeduldig, dan kreeg hij zijn borgsom terug, betaald van bij anderen verza melde gelden Op deze wijze had men in een jaar tijds 40.000 pond (ongeveer 400.000 gulden) ontvangen en hiervan aan ongeduldigen 16.000 pond 160.000 gulden) terugbetaald. H. is een bekende autorenner. Hij kreeg vier jaar gevangenisstraf en S. drie jaar. Hun Britse medeplichtige kreeg 18 maanden. P< Apeldoorn. Zij ijjn naar Z mannen deel. t.w. 40 man In gewoonlijk betrouwbare kringen te Londen verklaart men, dat hofdig- nitarissen 7 Augustus a.s. op het s)f hebben als waarschijnlijke datum 'ijior de kroning van Koningin Elizabeth Indien de koningin deze datum goed keurt. zal het de eerste keer in 225 jaar zijn. dat een Britse souverein in het jaar van de troonsbestijging gekroond wordt. drie-acht. Hetzelfde geldt voor de nummers van motorrijtuigen. Met bovengenoemde voorbeelden is uiteraard, het gehele vraagstuk van de uitspraak der getallen niet bekeken. Er zijn bepaalde modu laties mogelijk, die de veranderde uitspraak kunnen vergemakkelijken en verduidelijken, meer in het bij- ronder bij de zeer grote getallen. Daar kan zich n.l. de moeilijkheid voordoen, dat men in gevallen waarin dat er °p aankomt, geen idee heeft van de grootte-orde der getallen. Ook in andere landen, zo als Frankrijk en Engeland, wordt de hier geschetste methode hoe langer hoe meer toegepast. De nieuwe uitspraak wordt door de bekende wiskundige prof. Schuit, op grond van jarenlange ervaring en practijk, verdedigd o.a. in ziin hoek „De macht van het getal". Ook de overheid interesseert zich ervoor, getuige het feit. dat de mi nister bij enige instanties om ad vies heeft aangeklopt. De 23-jarige H. K. en de 22-jarige W. J. B., die Dinsdag j.l. uit de gevangenis te Zutphen zijn ontsnapt, zijn gisteren tegen de avond, na een zeer spannende jacht, weer gevangen genomen in de omgeving van de „Woeste Hoeve" bij Apeldoorn. Zü zijn naar Zutphen over namen 110 van de rijks politie en de gemeentepolitie van Apel doorn en 60 a 70 man van de marechaus see. F\E gemeentepolitie van Apeldoorn rook lont, toen zij gistermorgen een aangifte'binnen kreeg van een garage houder aan de Arnhemseweg. die me dedeelde. dat een bij zijn bedrijf ge parkeerde vrachtauto was gestolen. Het was bekend, dat de benzinetank slechts weinig brandstof bevatte, zo dat het zeer waarschijnlijk was, dat In tegenwoordigheid van Koningin Juliana is de Boekenweek 1952 met een litteraire feestavond, gevolgd door het fameuze „Schrijversbal" in de Amster damse Stadsschouwburg geopend. H.Af. Koningin Juliana in.haar loge bij de opening van de zeventiende Boekenweek. De voorzitter van de Vereniging van Nederlandse letterkundigen, prof. dr N. A. Donkersloot, sprak bij de aanvang een korte rede uit. waarin hij o.m. zei, dat een boekenkast met geest geladen stilte is. Stilte overtreft alle gebeurte nissen in belang, aldus prof. Donker sloot. en hij besloot met de wens, dat deze feestavond, die hij overigens geens zins verloren achtte, door allen verge ten mocht worden in een boek. Daarop ging het doek omhoog voor het ensemble van Wim Sonneveld. dat een speciaal op de wereld van het boek afgestemd cabaretprogramma opvoerde, getiteld „Van Parnassus naar Mont- parnasse' Ina Philippo. Martie Verde- nius, Willy van Hemert. Evert Werk man en. anderen hadden de teksten ge schreven voor dit programma. Voor de pauze werd opgevoerd een een-acter van de Spaanse schrijver Parcia Lorca „De liefde van Don Perlimplin voor Dona Beiisa in zijn tuin". Wim Sonne veld zelf was ziek, doch had wel de repetitie geleid. Hij werd in de eenacter vervangen door Guus Verstraete en in het cabaret door Kees Brusse. Tot besluit vulde het schrijversbal alle speciaal versierde schouwburgloka liteiten tot ver na het middernachtelijk uur met jolijt. NEGEN SPANJAARDEN TERECHTGESTELD. De Spaanse ambassade' te Londen heeft medegedeeld dat de negen Span jaarden, die door het militaire gerechts hof te Barcelona wegens moorden en berovingen, gepleegd in de provincie Barcelona, ter dood waren veroordeeld, op 17 Februari terecht zijn gesteld. de dieven niet vet' met hun buit zouden komen. Direct werd behalve het eigen corps ook de rijkspolitie ge waarschuwd, terwijl mede een beroep werd gedaan op de commandant van het depot der koninklijke marechaus see, die ongeveer 70 man ter beschik king stelde. Bij de ruim 100 politie mannen voegde zich nog de rijksspeur- hondengeleider wachtmeester De Jon ge uit Epe met de hondenbrigade uit Apeldoorn. Nadat in de omgeving van de „Woes te Hoeve" de gestolen vrachtauto was terug gevonden en men had gehoord, dat twee mannen daaruit i" de om ringende bossen waren verdwenen, kon het „jachtterrein" worden afge bakend. maar ook toen duurde het nog tot ver in de namiddag voor een de tachement van de marechaussee nabij de Kiimweg onder Hoenderloo op een der vluchtelingen stootte, die inder daad een der ontsnapten uit Zutphen bleek te zijn. De tweede werd kort daarop eveneens aangehouden, waar na de beide mannen, die volkomen uitgeput waren, weer naar Zutphen werden overgebracht. Inmiddels is aan het licht gekomen, dat het twee tal zich na zijn ontvluchting in nieu we kleding had gestoken, welke het in Zutphen had gestolen. Ook in Oos terbeek had het duo nog getracht een auto te stelen, doch dat was niet ge lukt. Van welingelichte zijde te Jeruzalem is gisteren meegedeeli dat de leider va nde links-socialistische partij „Ma- pam", Mordecai Oren, die sinds het einde van het vorige jaar verdwenen was. zich met twee andere Israëliërs gevangenschap te Praag bevindt. Zij zouden worden beschuldigd van aan slagen tegen de binnenlandse veilig heid van Tsjechoslowakije en van spionnage. De procureur-generaal van genoemde volksrepubliek zou de zaak- Oren willen verbinden aan het proces tegen Rudolf Slanskv. Voorts wordt vernomen, dat de Is raëlische legatie te Praag onder poli tiebewaking staat. Vele Tsjechoslo- waakse joden, die naar Israël willen emigreren, zouden door de geheime staatspolitie zijn gearresteerd. Qpnieuw vragen de onderhandelingen tussen een Nederlandse en Indone sische delegatie met het doel te komen tot afschaffen van de Nederlands-Indo nesische Unie en opzeggen van de over éénkomsten der Ronde Tafel Confe rentie onze aandacht. Wij hebben eer der geschreven, dat de conferentie op een dood punt was gekomen, omdat de Indonesische delegatie niet bereid was afstand te doen van haat standpunt in zake de status van Nieuw-Guinea. Daarop vertrok de heer Yamin als af gevaardigde van de delegatie naar zijn land voor het verkrijgen van nieuwe in structies. Bij zijn vertrek naar Neder land verklaarde hij. dat Indonesië wel iswaar zijn inzichten niet had gewij zigd, maar dat de kansen op voortgaan der besprekingen door verschillende modulaties groter waren geworden. Op dat moment bereikte ons het be richt over een Amerikaans voorstel, dat een soort gecombineerd bestuur over Nieuw-Guinea behelsde. Dit bericht is tegengesproken, maar naderhand opge doken. De Indonesische regering wil met Nederland de verantwoordelijkheid en het gezag delen. Over de kwestie der souvereiniteit zal niet worden ge sproken. Waartoe zouden wij er doekjes om winden? Dit voorstel is belachelijk. Ne derland heeft zich uitdrukkelijk de sou vereiniteit voorbehouden en het heeft geen enkele reden zijn verantwoorde lijkheid te delen met een land, dat tot nu toe op eigen souverein gebied nog altijd niet getoond heeft enig gezag te kunnefi handhaven. Daarenboven: wie garandeert Nederland, dat het indien dat deelsommetje zou zijn gemaakt ook de kans heeft zijn gezag uit te oefe nen? En nog een vraag: heeft Nederland zulke prettige ervaringen van samen gaan op gezagsniveau met burgerlijke en militaire vertegenwoordigers van de Republiek? Menen de Indonesiërs, dat wij zo kort van memorie zijn, dat wij ons nu niet herinneren, dat Indonesië spoedig de hand neemt als het de vin ger heeft gekregen? Wij weten al wel weer hoe de fi guur ligt. Het is opnieuw duidelijk ge worden uit de stemming in de Tweede Kamer over de herziening van de grond wet. De Partij van de Arbeid is reeds op de terugweg wat betreft Nieuw- Guinea. Haar vertegenwoordigers in het parlement stemden tegen het artikel, waarin de naam Indonesië wordt ver vangen door Nederlands Nieuw-Guinea; daarmee de minister-president discri minerend, die immers kort geleden in een interview met een Amerikaans blad stellig verklaarde. dat Nederlands standpunt inzake Nieuw-Guinea niet ls gewijzigd Twee kinderen vechten om een appel. De wijze volwassene zegt: neem een mes en snij de appel door midden. Ac- coord, maar indien die appel verder moet worden bewaard, verrot de vrucht eerder op de opengesneden kant! Zo is het ook met Nieuw-Guinea. Deel het gezag, deel ook de verantwoordelijk heid en het rottingsproces is op dat moment al begonnen. En praat niet over souvereiniteit. m.a.w. let niet op de con flicten! Indien Nederland op dit ridicule plan zou ingaan, zou Indonesië ogenblikke lijk dezelfde infiltratiepolitiek gaan voeren, die zoveel ellende heeft ge bracht in de periode tussen de Van Royen-Roem-overeenkomst en de over dracht van de souvereiniteit. Wij kunnen het niet andels zien, dan dat in dit voorstel een afschuwelijk kwaad op de loer ligt. Het zou ons bit ter tegenvallen, indien de Nederlands» delegatie er een nieuwe basis voor be sprekingen in zou ontdekken. Wij hebben boven twee vorige arti kelen over deze kwestie de koppen ge plaatst: „Niet afglijden" en „Geen za ken doen". Wij hebben redenen om aan te nemen, dat er in Den Haag weer. net als een paar jaar geleden, enkele figu ren bereid zijn 0111 te vallen. Vandaar, dat wij slechts willen herhalen, dat wij in Nederland via onze leidslieden lang zamerhand genoeg gegleden hebben en dat wij niet bereid zijn zaken te doen, indien daartoe geen reële mogelijk heden aanwezig zijn. De Westduitse bondregenng heeft zich van het voorstel van de premier van Oost-Duitsland gedistancieerd. De bondsregering acht algemene YrTJ6 .?n geheime verkiezingen in geheel Duits land onder internationaal toepcht een eerste stap naar vredesonderhandelin gen. Gisteren is het proces tegen Marie Besnard voortgezet met het horen van getuigen. De publieke tribune van het hof van Assizen te Poitiers was over vol, toen drie doodgravers met rode neuzen, als leden van de groep in Frankrijk, die het meeste drinkt verslag uitbrachten over het opgraven van de stoffelijke resten van de elf personen, die volgens de aanklacht door de 56-jarige weduwe uit Loudun met behulp van arsenieum om het le ven zijn gebraeht. Zij deelden mee. dat 7]) in het fa miliegraf van de Besnard s dc stoffe lijke resten van dertien personen had den aangetroffen de elf in de ten lastelegging genoemden en de groot moeder en de eerste echtgenoot van beklaagde. Volgens de doodgravers was het graf zo vol, dat het moeilijk was geweest om plaats te vinden voor de later gestorvenen. Madame Besnard verklaarde, dat men indertijd de stof felijke resten van haar grootouders heeft moeten opgraven en in eenzelfde kist bijzetten. Men verwacht, dat de verdediging gebruik zal maken van het feit, dat door de volheid van het graf en het opgraven en weer bijzetten van de stof felijke resten het zeer moeilijk is, om deze te identificeren. De volgende getuige, een vergiftkun- dig, verklaarde, dal alle door hem on derzochte lijken in ongewoon goede staat waren gebleven. Hij voegde hier aan toe, dat arsenicum als een goed conserveringsmiddel wordt beschouwd en o.m. gebruikt wordt bij het opzetten van vogels. Volgens hem had men be langrijke hoeveelheden arsenicum in de stoffelijke resten gevonden. De verdediger legde tijdens de be handeling van de zaak de vergifkun- dige dr. Beroud zes glazen buisjes voor met de vraag, of deze arsenicum bevat ten. Na onderzoek verklaarde dr. Be roud. dat twee hiervan arsenicum bevat ten. Daarop verklaarde de verdedi ger, dat deze buisjes alle zes slechts met antimenium gevuld waren. Hij beet de vergifkundige toe: „dr. Beroud. dit getuigt tegen u". Er kwam een glimlach over het gelaat van me vrouw Besnard. Onder het publiek hoorde men roepen: „leve Bevond". Daarop werd de zitting verdaagd. IAE Masjumi beschouwde niet de proce- dure, maar de inhoud van de over eenkomst inzake de Mutual Security Act welke met de V.S. is gesloten, het belangrijkste. Dit standpunt werd ech ter niet door het kabinet overgeno men, waarna de Masjumi van oordeel was. dat thans het aftreden van het kabinet niet meer kon worden uitge steld. Tevoren had de voorzitter van de executieve raad van de Masjumi. Mo hammed Natsir, (de vorige minister president), zich reeds geheel van het huidige kabinet gedistancieerd. nadat Donderdag het kabinet zijn afkeuring had uitgesproken over het beleid van minister Subardlo. Natsir noemde de beslissing van het kabinet uitermate onbegrijpelijk, daar het standpunt \*an het kabinet t.a.v. de Mutual Security Act nog steeds niet was bepaald. Een woordvoerder van het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Zaken verklaarde gisteren, dat wan neer Indonesië de Mutual Security Act niet wenst te aanvaarden, de Ameri kaanse financiële steun aan Indonesië zal moeten worden stopgezet. Het College van Rijksbemiddelaars heeft ook voor dit jaar toestemming verleend tot verstrekking van één of meer gratificaties aan werknemers tot een totaal bedrag van twee procent van het jaarloon. Bovendien zijn extra uitkeringen toegestaan in die bedrij ven, waar zij ook vóór de oorlog reeds in die vorm bestonden. Verwachting tot Zaterdagavond: WEINIG WIND Zwaar bewolkt met enkele ver spreide opklaringen en overwegend droog weer. Zwakke wind. hoofd zakelijk tussen West en Zuid. Mid- dagtemperaturen tussen zes en acht graden. ZONDAGZon op 7.39. onder 18.09. Maan op 7.23, onder 17.04. MAANDAGZon op 7.37. ondter 18.11. Maan op 7.39. onder 18.36.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 1