Jimmy Brownen de bendsvs^n Doïic Dirk Stad en Omgeving HHHBil r om leer" van Shakespeare voor de Volksuniversiteit MSC nam afscheid van Wim Geus DE EERSTE REACTIES Haarlemse Orkestvereniging geelt concerten in Nieuwe kerk j Indrukwekkende opvoering in Tivoli-iheater Nederlandse Comedie in spel der gerechtigheid Flessentrekster vrije voeten op HBC 5 kampioen in 2 C van de bridgecompetitie Tussen Haaks en Kuitje Concertgebouw- quintet speelt in „Formosa" Examencommissie voor het stuurmansdiploma ingesteld Mutaties bij de Marine IN HET KORT PIET SCHMIDT Avondwijding Lutherse kerk BESOMMINGEN IjMUIDEN „Unvollendeie" van Schuberf voor de jeugd Avonduitvoering ook voor niet-leden van de Muziekkring éZLjM Wieringen Ook in Hippo veel waar- dering voor zeemansstuk Urk Breezand Regenval in Februari beneden normaal Slachtoffer Westerlicht gecremeerd WOENSDAG 5 MAART 1952 1,1.66 GROTE SHAKESPEARE heeft geen doekjes gewonden om de misstanden op zedelijk gebied, die door hem in „Measure for measnre" („Leer om leer") worden beschreven. Het is een blijspel, met alle kenmerken van dien. Ondanks alle narigheid, waarmee de toeschouwer dwingend wordt geconfronteerd, eindigt bet verhaal in een gelukkige oplossing. Het goede wordt beloond en het kwade gestraft. De waarheid zegeviert over de leugen, al heeft het er nog zo somber uitgezien. Shakespeare, dichter en denker, speelt in „Measure for measure" niet een gevaarlijke stelling: de onaantastbaarheid van de wet is afhankelijk van degenen die haar toepassen. Hij schijnt geen absolute norm te erkennen, noch te aanvaarden. De dramatische hoogtepunten vindt men daar, waar het „schuldig" van de verdachte wordt geplaatst tegenover het „schuldig" van de rechter. Wanneer we deze restrictie in acht nemen, is „Measure for measure", dit „blijspel der gerechtigheid", een mees terwerk waarvan een bijzondere lering uitgaat, vooral omdat Shakespeare de uiterste consequenties niet uit de weg gaat. De edelman Claudio heeft gezon digd tegen de goede zeden, terwijl de stadhouder Angelo juist de scherpste maatregelen tegen de steeds toenemen de zedeloosheid in het Wenen van om streeks zestienhonderd heeft afgekon digd. Angelo veroordeelt Claudio ter dood. Maar dan komt Claudio's zuster (Advertentie, lng. Med.J De schaakvereniging MSC heeft Maandagavond de wintercompetitie voortgezet. Er deden zich geen verras singen voor. De uitslagen waren: IA: A. C. Spoel—J. Allart 1—0; J. NoordeloosK. Geus 01; K. Lengers J. van Brederode 10. 1B: P. v. DijkH. Herderschee VzVt; J. M. KoningD. de Lange 10; H. HerderscheeJ. Marsman afgebroken (Marsman heeft momenteel materieel voordeel). 2A: A. VerschuurBrandhoff l/vVz. 2B: KaldenBosch 10; Bodegom J. van Amesfoort 10; Groenveld Oorbals 1—0; Riedijk—Kalden 0—1. 3A: BremerCoppens 10; P. Kroon Joh. van Amesfoort 01; Rosseel Stolk 01; BremerStolk 01. Op deze avond werd tevens afscheid genomen van de jeugdkampioen van Ne derland Wim Gens, die onze stad in middels heeft verlaten. De voorzitter van MSC, de heer Coppens, richtte en kele hartelijke woorden tot hem, er op wijzende, dat de club in hem een uit stekend speler verloor. Gistermiddag werd Theresia de L. uit Amsterdam door de Meervoudige Kamer te Alkmaar uit voorlopige hechtenis ontslagen. Zij had acht maanden in het Huis van Bewaring doorgebracht, in verband met enkele oplichtingen te Den Helder. Enkele maanden geleden was deze zaak reeds behandeld, maar moest worden aange houden om een reclasseringsrapport over verdachte te kunnen inwinnen. De eis van de officier luidde destijds zes maanden gevangenisstraf met af trek en terbeschikkingstelling van de regering. De officier persisteerde bij de tweede behandeling van de zaak bij deze eis. De verdediger was van me ning dat met een voorwaardelijke ter beschikkingstelling kon worden vol staan, met welke zienswijze de recht bank zich kon verenigen. Wel werd verdachte tot zes maanden gevangenis straf met aftrek veroordeeld. Voor de bridgecompetitie werd deze week weer een achttal wedstrijden gespeeld. HBC 5 verwierf in 2 C. het kampioenschap. De uitslagen waren: HBC 1—OBC 1 22—39. L'BC 3—OBC 2 34—29. HBC 4—OBC 3 33—30 gelijk, HBC 2—HBC 5 16—29, OBC 1—GOO 1 39—13, OBC 2—GOO 4 47—19. OBC 3— GOO 2 53—23, HBC 5—GOO 3 41—24. De stand luidt nu: le klasse: OBC 1 7 5 1 1 11 9 VBC 1 6 4 11 HBC 1 6 2 2 2 GOO 1 7 2 0 5 Comb. 1 6 0 2 4 2e klasse, afd. A. OBC 2 7 5 0 2 VBC 3 6 4 0 2 Comb. 2 6 4 0 2 HBC 3 6 3 0 3 GOO 4 7 0 0 7 Afd. B. VBC 2 6 6 0 0 OBC 3 7 2 2 3 HBC 4 6 2 13 Comb. 4 6 2 1 3 GOO 2 7 2 0 5 Afd. C. HBC 5 7 6 10 HBC 2 6 4 0 2 Comb. 3 6 3 0 3 VBC 4 6 2 13 GOO 3 7 0 0 7 Woensdag 12 Maart volgt 6 4 2 10 8 8 6 0 12 6 5 5 4 13 8 6 5 0 in 93 77 4 9T2 54 131 50 9 0 190 130 1 12 32 61 I- 78 h 78 I- 10 - 7 - 159 hotel Bellevue de ontmoeting VBCComb. Hr. Ms. mijnenvegers „Schouwen" en „Walcheren" hebben gisteren het bassin verlaten, waarna zij weer lig plaats kozen in de Buitenhaven. Het is morgen hoog water om 11,10 en 23,58 uur en laag water om 5,06 en 17.52 uur. De temperatuur van het zeewater was 4,8 graden Celsius. Isabella om genade vragen. Zij ontleent een zeker recht op gratie aan de zon digheid van Angelo zelf. Waarom niet alleen het misdrijf gestraft en de mis dadiger de gelegenheid gelaten in zijn verder leven voor zijn schuld te boe ten en als een gezuiverd mens de za ligheid te beërven? Claudio heeft, impulsief als hij is, gefaald, maar hij zal daarvan hebben geleerd. Angelo echter, zelf bijna een asceet, en als rechter genadeloos, hard vochtig en haast sadistisch, meent een voorbeeld te moeten stellen. En Isabel la, de personificatie van onschuld, zuiverheid en eerbaarheid, pleit bij hem, hartstochtelijk en indrukwekkend. Haar pleidooi overtuigt Angelo niet, maar Shakespeare leidt het daarheen dat zelfs deze strenge rechter ten val komt. Hij chanteert Isabelle en vraagt een zeer onzedelijke losprijs. Het meis je novice in een klooster legt het zware probleem aan Claudio voor, in de overtuiging dat hij liever zal ster ven dan schande te brengen over zijn zuster en zijn eigen verder leven. Maar het leven is kostbaar en de los prijs acht hij niet te hoog.... Dan grijpt een mysterieuze pater in, een krachtige figuur, die Angelo's ver laten geliefde Mariana laat optreden in de plaats van Isabella. Als de hertog, de allerhoogste gezagsdrager, in Wenen terugkeert, klaagt Isabella de stadhou der aan. Maar deze noemt haar waan zinnig en ook de hertog schijnt aan haar geestvermogens te twijfelen. Isa bella wordt tot het uiterste getergd, als de hertog blijk geeft, het volste res pect voor Angelo te hebben, zelfs wan neer Mariana haar bezwarende getuige nis heeft afgelegd. De hertog wil geen oordeel vellen, alvorens de mysterieuze pater is ge hoord. Deze bevestigt de aanklacht te gen Angelo, die dan voldoende bewij zen meent te hebben om het drietal we gens laster en belediging van het gezag te doen opsluiten. Op dit moment ont doet de pater zich van snor en baard: het is de hertog zelf. Angelo kan er niet meer onder uit. En dan laat Sha kespeare met de vaardigheid van een vindingrijke geest alle onbevredigde elementen een gelukkige en verheffen de oplossing vinden. Onder regie van Johan de Meester, die ook de costuums en de artistieke décors ontwierp, heeft de toneelgroep „Nederlandse Comedie" dit blijspel in de meesterlijke bewerking van Gerard den Brabander uitermate boeiend over het voetlicht gebracht. De jambische verzen werden zodanig gezegd, dat de dialogen en monologen (o.a. de beklem mende alleenspraak van Angelo) geen ogenblik onnatuurlijk of gewrongen schenen. Zij gaven het spel, ook op mo menten dat de banaliteit niet ver scheen, een onmiskenbare distinctie, in overeenstemming met het kunstenaar schap waarmee het gegeven was uitge werkt. Onder auspiciën van de hfuziekkring Den Helder geeft een quintet, bestaan de uit leden van het Concertgebouw orkest, op Dinsdagavond 6 Mei in „Formosa" een recital voor hobo, fluit, viool, altviool en cello. Uitgevoerd worden werken van Joseph Haydn Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven en Benjamin Britten. Bij beschikking van de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap is de commissie samengesteld, die dit jaar belast zal zijn met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van zeeschepen. Tot voorzitter werd benoemd de schout bij nacht b.d. J. A. Gauw te 's Gravenhage. De heer D. Moerman, walkapitein van het bureau Wijsmuller te Den Helder, behoort tot de leden en de heer J. Middendorp, directeur van de gemeentelijke Zee vaartschool, tot de plaatsvervangende leden. Aan de luitenant ter zee van de technische dienst der eerste klasse E. Eilers is met ingang van 16 April eer vol ontslag uit de zeedienst verleend. Aan de luitenant ter zee van vak diensten der tweede klasse A. H. M. de Boer is met ingang van 1 April eervol ontslag uit de zeedienst ver leend. Aan de luitenant ter zee van vak diensten der tweede klasse G. W. J. Nieuwenburg is met Maart eervol ontslag verleend. ingang van 1 uit de zeedienst Het gezelschap van Willy Rex komt heden- en morgenavond in de Marinecantine voor het voetlicht met de revue „In the mood". Het amusementsgezelschap van „Marmag" treedt heden- en morgen avond in Casino op voor de Helderse Christelijke Sportcentrale. De Helderse Stichting voor So ciaal Werk houdt vanavond van half acht tot half negen spreekuur ten hui ze van de secretaresse, Piet Hein- straat 1. Twintig figuren, die geen van alle beschouwd mogen worden als „levende decoratie", nemen aan de handeling deel. Wij noemen met grote waarde ring de wijze waarop Han Bentz van den Berg (AngeloTon Lutz (in een drietal creaties), Johan Elsensohn (de kostelijke Pompejus), Ellen Vogel (Isabella) en Johan Fiolet (hertog en pseudo-pater) hun rollen uitbeeldden, ook qua dictie en mimiek. Het geheel kreeg door een weloverwogen tempo en een van scène tot scène verant woorde dynamiek de geladenheid, die de probleemstelling interessant en de uitwerking boeiend deed blijven. Zeker droeg hiertoe ook bij de snelle en ge ruisloze wisseling der décors, waardoor het verband tussen de vijftien verschil lende tafrelen geen ogenblik verloren ging. De negenhpnderd bezoekers van de ze onder auspiciën van de Helderse Volksuniversiteit gegeven voorstelling bijwoonden, gaven na afloop staande applaudisserend van hun dankbaarheid blijk. 3. Eén van de advertenties, die direct Jimmy's aandacht trok, was een oproep van B. en W. van Muidermonde, die be hoefte schenen te hebben aan een sluis wachter. Zij, die daarvoor in aanmer king wensten te komen, moesten zich zo spoedig mogelijk melden op het raad huis, maar zij dienden in het bezit te zijn van een stevig postuur, een goed humeur en een onbesproken gedrag. Alleen vrijgezellen, woning aanwezig, stond er nog bij. een energiek gebaar de krantineika riep de herbergier, rekende af en wan delde naar de halteplaats, waarde auto bus naar Muidermonde vertrok. „Da. ga ik eens op af", dacht hij. ..Dat l jkt me een aardig baantje. Ik geloof dat ik altijd sluiswachter had willen worden en dat daar eigenlijk door een toeval nooit iets van is gekomen t Was vrij druk in de bus. maar achterin wist Jim my zich nog een zitplaats te verover*» De meeste mensen zaten druk mü elkaar te praten en merendeels od e nog al opgewonden toon. „Al betaald*» ze mij met goud dan zou ik er nóg Vll bedanken", riep een man met een rin* baard op een zeer nadrukkelijke tooi' Jimmy wijdde er geen aandacht aan Hr zat vol belangstelling naar het voorh" schietende landschap te kijken. y op onze aankondiging van de ontvangst der nieuwe collecties voor Dames- en Herenkleding zijn boven verwachting. Wilt U ook eens kennismaken met deze schitterende STOFFENREVUE, vraagt dan nog heden inzage. EnU kunt er van op aan: aantrekkelijke prijzen!! MODELKLEERMAKERIJ Ruyghweg 74, tel. 3176, Den Helder. (Advertentie, lng. Med.) Vanavond om acht uur is in de Lu therse kerk aan de Wezenstraat weer de wekelijkse avondwijding, die nu de derde Passievesper is. Muzikale mede werking wordt verleend door mevrouw J. van der SchoorAbbenes (sopraan) en de heer C. Abbenes. Ter afwisseling treedt een klein koor op. Het orgel wordt bespeeld door mevrouw A. van HoekKiljan. Dr J. A. Stellwag zal spreken over „Het tweede kruiswoord", Ds HAMMING BEDANKT VOOR BEROEP Ds M. Hamming, Gereformeerd pre dikant hier ter stede, heeft "bedankt voor het beroep naar Nunspeet. De besommingen van Dinsdag waren: trawlers: IJM 16 25600, 183 22000, 32 21300, 99 16800, 2 trawlers gez. 60.700; loggers: VD 4960, SCH 107 3150, KW 122 6240, 138 2950, 147 24, 110 2200, IJM 53 2330, 204 1730, RO 1 2950, 9 440, 2 2140, KW 38 3020, 65 2960, 141 f 6880. 121 2670, 125 2460, 24 5500, 108 2100, 104 2430, 51 2630, 169 2260, 28 2330, 166 2240, 69 2700, 89 2800, 114 2520, 45 4420, 17 1500, 155 3220. 107 2400. 168 3420, 19 2280, 170 2340, 84 2180, 15 2360, 26 2440, 47 2300, 22 3000, 163 2420, 59 2070, 83 1970, 16 2700, 39 3140 91 3070, 67 780, 151 1740, 50 2210, kotters: IJM 210 3580, 208 4130, 277 2040, 52 1580, 276 1670, AM 16 2500, 18 2250, 17 2520, KW 31 1160. 30 1630, 77 f 1560, 27 21000, 12 990, 98 2720. Het eerstvolgende abonnementsconcert, dat ook voor niet-leden van de Muziek, kring tegen betaling van een geringe entrée toegankelijk zal zqn, wordt 0p Maandagavond 10 Maart in de Nieuwe kerk gegeven door de Haarlemse Orkest- vereniging onder leiding van Toon Verhey. Het programma vermeldt werken van dr Johan Wagenaar, Franz Liszt en Peter Tschaikowski. s Middags om kwart vóór vier wordt eveneens in de Nieuwe kerk een jeugdconcert gegeven, dat wij in de bijzondere, belangstelling van onze jongeren aanbevelen. De ouverture „Cyrano de Bergerac waarmee 's avonds om acht uur het abonnementsconcert wordt geopend, is één der meest gewaardeerde composi ties van de Nederlander dr Johan Wa genaar. De figuur van Cyrano, de Pa- rijse soldenier, is voor de dichter Eg- mond Rostand aanleiding geweest tot het schrijven van het klassiek geworden heroïsch-komische drama „Cyrano de Bergerac". Dezelfde figuur heeft dr Jo han Wagenaar geïnspireerd tot het com poneren ven de ouverture, die overigens los staat van Rostand's dichtwerk. Het tweede werk, dat voor de pauze wordt uitgevoerd, is het symphonische gedicht „Les Préludes" vn Franz Liszt. Deze compositie wérd door Liszt zelf op 23 Februari 1854 in Weimar ten doop gehouden. De gedachte, die hierin mu zikaal wordt uitgedrukt, vindt men in het motto: „Wat is het leven anders dan een reeks préludes tot dat onbekende gezang, waarvan de dood de eerste plechtige noot inzet?" Lentegevoelens en liefdesstemmingen worden na een inleiding bezongen in het eerste deel, de grote levensconflicten komen in het tweede deel aan de orde en vinden in het derde deel hun oplossing in de liefde, waarna ten slotte in het vierde deel de met een overwinning bekroonde strijd van de mens wordt geschilderd. Na de pauze wordt de „Symphonie Pathétique", nr 6 in b klein opus 74 van Tschaikowski uitgevoerd. Met deze laatste symphonie zong de componist in October 1893 zijn eigen dodenzang. Enige dagen na het concert, dat onder zijn leiding werd gegeven, werd Tschai kowski aangetast door de cholera, waar aan hij op 5 November 1893 bezweek. Terwijl hij het sterfelijke hulsel af schudde, leeft hij voort in dit werk waaraan hij heel zijn ziel gegeven heeft Jeugdconcert. De jeugd zal 's middags kunnen ge. nieten van Schubert's „Onvoltooide Symphonie" (nr 8 in b kleine terts). De jongelui, die al eerder een schoolcon-' eert hebben bijgewoond, weten dat de tussen haakjes geplaatste aanduiding evenmin als een afschrikwekkend voor teken behoeft te worden beschouwd ais de vermelding, dat de symphonie be staat uit de delen Allegro moderato en Andante con moto. De „Onvoltooide" is één van de mooiste muziekstukken, die ooit geschreven zijn. Het tweede werk, dat in het jeugd concert "wordt uitgevoerd, is „Les Pré ludes" van Liszt. y OPSPOREN Tk, Scorpius, heb u Zater dag iets over m'n hondje verteld. Dat verhaal zou ik thans willen vervolgen en besluiten met zijn vermis sing en opsporing. Dit laat ste, die opsporing, heeft ge ruime t'jd in beslag geno men, hoewel vrienden en kennissen naarstig aan hel zoeken waren geslagen, waarbij zij luide zijn naam riepen. Na een genoeglijke wan deling langs onze weinige bomen, die voor hem noch tans voldoende- mogelijk heden boden, bereikten wij de Hoogstraat, alwaar een slager zeer achteloos om gaat met de bottenresten van ons onvolprezen rund- fvee. Voor honden moet die zelfde Hoogstraat een para dijs zijn, want overal, tot zelfs in poortjes en zijstra ten, liggen die gewraakte overblijfselen, weliswaar zwaar uitgebeend, maar toch nog riekend naa? koeien en varkens, die in deze omge ving een gewelddadige dood stierven. Ten behoeve van ons en de onzen, die er nieuwe krachten uit moeten putten. Nu is het een hele toer, mijn hond normaal trippe lend op alle vier z'n krom me pootjes door deze heer lijkheid te krijgen. Wanneer hy het eerste botje heeft ontdekt, welt in zijn brein de lust op, zich, met het kluifje in een verborgen hoek te storten. Dat lapte hij mij enkele keren, zodat ik eigenlijk al leergeld had moeten betalen. Maar goe dig als ik ben, had ik nog niet besloten deze beschei den viervoeter als een ge tergde leeuw aan banden te leggen. Deze keer echter hijgde hij naast mij aan de lijn. Aan zijn miniatuur keeltje ontsproten zware zuchten, die in benauwde piepgeluidjes overgingen en mij haast de adem benamen. Ik kreeg medelijden met het zwoegende keeltje, en omdat wij de Hoogstraat al ruim achter ons hadden, maakte ik het bandje los, hem middelerwijl gerust stellende en troostende lief kozingen toevoegend. Hij deed niets terug, liep schich tig kwispelstaartend, aldus zijn tactiek camouflerend, naar de overkant, en.... schoot als een pijl uit een boog terug naar het paradijs van botjes en beenderen, de overigens zo nietszeggende Hoogstraat, waarin ook mijn huisbaas woont. Ik was met m'n hond op weg naar het postkantoor. Hij, m'n hond, had nog de tartende brutaliteit, mij op flinke afstand te volgen. In zijn bekje stak, in «olie breedte, een akelip dun en afgekloven beentje. Hij droeg zijn buit fier. maar hield zich achter mijn rug op eerbiedige afstand. Toen ik het postkantoor binnen trad, keek ik nog even ach terom. Hij lag op z'n voor poten: achter de wirwar van haren vermoedde ik twee glanzende oogjes achter dochtig op mij gevestigd. Klaar met m'n boodschap, wilde ik huiswaarts gaan. Maar m'n hond was verdwe nen. De hele middag hebben we gezocht. Straat in en straat uit, langs de koks van de schepen en langs de keuken van de Zeevaart school. Geen hond. Eerst veel later, toen het postkan toor al werd opgenomen in een mistige duisternis, hoor de ik hem blaffen. Ik trof hem in het postkantoor, achter de deuren, die niet voor het publiek bestemd zijn. Op onverklaarbare wijze had hij zichzelf opge sloten. Het bot lag naast hem. Schraler dan Ooit. Maar m'n hond jankte van geluk. En ik vergaf hem zijn weglopen. BOEKEN Qradus wil het niet met u hebbep, over de boeken week. Het kopje boven dit stukje dient ter inleiding van de telefoonboeken- kwestie, die hem deze week door een lieftallige stem per telefoon werd aanhangig ge maakt Die dame vraagt zich in gemoede af, wat Den Helder moet doen met pu blieke telefooncellen (Ju- lianapark, Krugerstraat en Stakman Bossestraat), waar in geen telefoongidsen ter inzage liggen. En Gradus ziét iets in die redenering, omdat hij evenmin alle tele foonnummers uit zijn hoofd kent. Edoch, aan wie hebben wij het te danken, dat er peen telefoonboeken zijn? Want Gradus weet heel goed, dat ze er wel zijn ge wéést. Maar ze gingen aan flarden, omdat er nog altijd mensen rondlopen, die het verschil niet kennen tussen het mijn en het dijn. Ande ren moeten daarvoor boeten. En de publieke cel kan bier door vrijwel geen dienst doen. ORIGINEEL |")e hockeyclub „Hermes" heeft ontdekt dat het niet zo bar lang meer zal duren met de nieuwe speel terreinen. Uiteraard is men niet tevreden met de velden alleen. Neen, men heeft ook zijn zinnen gezet op enkele kleedkamers en een eigen clubhuis. De bouwfonds- commisse heeft reeds in kas (zuinig gespaard) f 1830. Dit bedrag is niet toerei kend. Daarom werd een nieuwe actie op touw gezet'. Gradus móet het u allen even vertellen: Hermes heeft tachtig jeugdige leden ingeschakeld, in groepen van tien. De groepen be staan uit grondwerkers, metselaars, timmerlieden, stucadoors, loodgieters, elec- triciens, schilders en stof feerders. Nu gaat het er om, dat deze groepen zelf „bou wen" middels de verkoop van loten, zodat ten slotte alle „arbeiders" het hunne tot het (te verwezenlijken) ideaal hebben bijgedragen. De winnende groep legt be slag op een taart. Wie indi vidueel de meeste loten ver koopt, krijgt als beloning een hockeystick. Is het een wonder, dat de „grondwer kers", .stucadoors" enzo voorts enthousiast aan het werk zijn getogen? SPOTTEN yjat Gradus van de week heeft gehoord, dat noemt hij spotten. Tijdens een ge zellig onderonsje vertrouw de een inwoner van Huis duinen hem toe: „Weet je al, dat de Husduinerweg is verkocht?" En toen Gradus belang stellend zweeg, vervolgde de verteller: „Ja, een oud heidkundig museum zag er nog wel wat in". GRADUS Wieringen heeft in „De Plankeniers" een toneelvereniging gekregen, welke voor het eerst sinds jaren air zelfstan dige groep optreedt. De toneelavond in de zaal van de heer Haifweeg te Hippolytushoef stond geheel in het teken van de zeeman. Het toneelstuk „Herberg Vissers Welvaren" werd geschreven door de plaatselijke acteur Js. Bosker Ozn. Onze correspondent te Den Oever is reeds eerder ingegaan op de strekking van dit toneelwerk. Wij willen er aan toevoegen, dat de inhoud en strekking van dit toneelstuk ook in Hippolytus hoef respect heelt aigedwongen voor deze amateurtoneelschrijver. Voor de uitbeelding van de verschil lende uiteenlopende personen, die in „Herberg Vissers Welvaren" bezochten, had men goede krachten gevonden. Wanneer we schrijven, dat de optre denden een belangrijk aandeel hadden in het welslagen van dit stuk, dan is hiermede niets te veel gezegd. Vooral de heer Dirk Oden als oude zeeman gaf een goede vertolking, waarbij op nieuw bleek, dat jongeren ook op to neelgebied respect voor de oudere ge neratie dienen te hebben. Over het geheel genomen, behoort deze toneelavond tot een der meest geslaagde, welke dit seizoen door ama teur-gezelschappen in Hippo is ge bracht. VISSERIJBERICHT URK, 3 Maart. Maandag werd door 18 vaartuigen aangevoerd: 318 pond snoekbaars f 0.85—f 0.91. 168 p. rode baars f 0.94—f 0.97 en 1668 p. blei en voorn f 0.07, alles per pond. SNOEKBAARSVISSERIJ LEVERDE NIETS MEER OP De laatste dagen, en vooral het laat ste etmaal, waren de vangsten van snoekbaars zo gering, dat vele vis sers besloten deze visserij te eindigen. Totdat de palingvisserij begint, gaan velen de kustvisserij voor T'muiden beoefenen. De heren Th. Koopman en D. Heyblok waren n,„ heel erg onder de indruk, toen zij afscheidet eens zo Pos. Ziet het tweetal, dat gedurende ruUn C'? V?n Tan« de posterijen heeft gewerkt, er eens aezMin lmen b'-1 vielen hartelijke woorden ten deel dat hll j *tten' Hu" zo langdurige plichtsvervulling Liiikieke oe' na een Plaatje vooor GradZs Ï3£het waard. een een In de maand Februari bleef de neer slag hier ter plaatse iets beneden nor maal Er viel n.1. 39.2 mm water, ter wijl het gemiddelde voor Februari 40 mm is. Op vier dagen was het geheel droog, op vier werd minder dan 0.1 mm gemeten, op drie dagen 0.1. op vier dagen 0.2 en ook waren er nog vier, waarop eveneens minder of maar net f. min regen of sneeuw viel. De andere tien dagen kwamen boven 1 mm en daarvan was 11 Februari met 8.8 mm de natste dag Gistermiddag is te Westerveld het m,.,,, overschot gecremeerd van di. u0UW, Blom Moolhuizen, die bd de brand in Huize „Westerlicht" te Alkmaar om het leven kwam. De di- mA„„yr van het Tehuis en de burge-

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2