Truman vraagt 7.9 milliard dollar voor militaire hulp Pinay minister-president van Frankrijk Attlee c.s. maken zich zorgen over de breuk in de Labourpartij Mr P. J. Oud vraagt ontslag als burgemeester van Rotterdam Dank zij 27 ongedisciplineerde gaullisten Min. Stikker geen NAVO-secretaris Voor een vreedzame wereld en een beter leven Vrijdag 7 Maart 1952 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 77e Jaargang No. 11354 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Europa s eenwording vordert snel Wapenlevering aan NAVO versneld Meisje te Castricum bij aanrijding gedood Noorwegen blijft buiten i de E D.G. Binnenkort regeling met Spanje TRUMAN TOT HET AMERIKAANSE VOLK Maatregelen tegen Bevan onmogelijk ROOFOVERVAL TE A DAM De Kennemerhof' te Beverwijk Geen datum genoemd Kater „Anthony'wordt reclame-object Frankrijk voor een drievoudig bankroet Zeventienjarige jongenin Spanbroek omgekomen Passagiers voorzagen hun ondergang NaarBurgessenMaclean wordt niet meer gezocht Eisenhower ontdekt drie vergeten divisies Niemands knechf Geen scheurpremie Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur; H. M. KOEMANS BUREAU; Koningstraat 6264 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 TARIEVEN: Advertenties: 16 ct. p. m.m. Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woor den 1.elke woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal ƒ6.05, per maand 2.02 bij vooruitbetaling plus incassokosten Weekabonnementen ƒ0.49 pRESIDENT TRUMAN heeft Donderdag in een verenigde vergadering van de beide Huizen van het Congres medegedeeld, dat hij versnelling van de mili taire bevoorrading van de NAVO-strijdkrachten heeft bevolen. Hij deed dit in een rede, waarin hij het Congres verzocht 7,9 milliard dollar te voteren voor hulpverlening aan Amerika's bondgenoten. Van dit bedrag zal negentig procent bestemd zün voor militaire hulp. Voor Europa is 1170 millioen dollar minder aangevraagd dan verleden jaar. Thans is hiervoor 5889 millioen geraamd; verder voor het Nabije Oosten en Afrika 802 millioen, voor Azie en Stille Oceaan 1019 millioen en voor Latijns Amerika 84 millioen. Het restant is bestemd voor vervoer, administratie en andere uitgaven. Volgens een woordvoerder der NAVO hebben de plaatsvervangers bericht ge kregen .dat de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. D. U. Stik ker, geen benoeming tot secretaris-ge neraal zou kunnen aannemen, indien deze hem werd aangeboden. Ook gisteren is geen besluit geno men over de benoeming. Voor de vol gende vergadering, die Dinsdag wordt gehouden, zullen de twaalf leden-sta- ten een nieuwe, herziene lijst van mo gelijke candidaten opstellen en aan de raad van plaatsvervangers overhandi- gen.De benoeming zal alleen geschie den, wanneer de plaatsvervangers met algemene stemmen een candidaat aan bevelen. Fietssturen kwamen tegen elkaar Gistermiddag heeft op de Alkmaarse straatweg te Castricum een dodelijk ongeluk plaats gehad, waarvan de twaalfjarige Marianne Cocheret de la Marinière uit Limmen het slachtoffer is geworden. Het ongeval geschiedde, doordat de sturen der rijwielen van het meisje en haar vriendinnetje, met wie zij over het fietspad reed, tegen elkaar kwamen. Het kinu viel over de rijweg, juist op het moment, dat daar een auto naderde. Het werd door de auto gegre pen en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het Centraal Zieken huis te Alkmaar overgebracht. De Noorse minister van buitenland se zaken, Halvard Lange, heeft in het parlement verklaard, dat Noorwegen niet de bedoeling heeft toe te treden tot de Europese defensiegemeenschap. De minister zeide, dat de conferentie in Lissabon belangrijk is geweest „om dat men het eens is geworden omtrent reële defensieprogramma's". TN het Congres is een krachtige stro ming om de hulpverlening aanzien lijk te beknotten. Truman waarschuw de deze Congresleden, dat beknotting een ernstige verstoring van het roos ter voor vorming van een toereikende defensie zou teweegbrengen. De pre sident loofde de vooruitgang, die de NAVO-landen hebben gemaakt bij de opbouw van reusachtige strijdkrachten onder bevel van generaal Eisenhower. „Het tijdstip, dat de meest drieste man op het Kremlin geen open aanval op ons zal durven wagen, zal daardoor binnen ons bereik komen", aldus de president. Hij pleitte voor versnelde eenwording van Europa, maar voegde hieraan toe, dat de Oude Wereld in de afgelopen vijf jaar al dichter bij de eenheid was gekomen dan in de voor afgegane vijf eeuwen. Voorts sprak hij de verwachting uit, dat binnenkort een regeling met Spanje, dat zal helpen bij de verdediging van het Middellandse Zee-gebied, zal worden voltooid. I")E president gaf toe, dat de produc- tie en aflevering van Amerikaanse wapenen was vertraagd en dat voor rang was gegeven aan verzending naar Korea. Echter zei hij er van overtuigd te zijn, dat de productie nu aanzienlijk werd versneld en daarom had hij be vel gegeven, de aflevering aan de NAVO-landen te bespoedigen. De beschikbaar gestelde fondsen zullen in twee categorieën worden ver deeld. De eerste, bestaande uit hulp bij de versterking van de militaire kracht, bestaat uit directe militaire hulp en defensiesteun in grondstoffen, goederen en machines; de tweede wordt gevormd door economische en technische bijstand in het bijzonder voor onvoldoende ontwikkelde gebie den. Europa zal 4070 millioen aan di recte hulp en 1819 millioen aan de fensiesteun ontvangen. De problemen van het voortbestaan van Amerika zouden in het gezicht van de Russische dreiging zonder steun van andere landen onnoemelijk veel groter worden. Deze landen, aldus Tru man, zijn onze vrienden en niet onze satellieten. Hij wees op de onderlinge afhankelijkheid van de Verenigde Sta ten en hun bondgenoten in de vrije wereld en verklaarde, dat de hulp aan deze landen geen liefdadigheid is. De boodschap van Truman zal op 13 Maart door de commissie voor buiten landse zaken en gewapende macht uit de beide Huizen in behandeling wor den genomen. De commisies zullen dan in een gemeenschappelijke zitting een begin maken met audities over de voorstellen. Verschillende vooraanstaande Ameri- kaanse congresleden hebben als hun mening uitgesproken, dat het door Tru man gevraagde bedrag te hoog is en dat het congres de aangevraagde gelden zal verminderen. James Richards, voorzit ter van de commissie voor buitenlandse betrekkingen zei: „President Truman mag van geluk spreken indien het con gres er niet meer dan een milliard dol lar van af haalt". IN een radiorede tot het Amerikaan se volk heeft president Truman er op gewezen, dat het door de regering gevraagde bedrag van 7900 millioen dollar voor hulpverlening aan het bui tenland niet is bedoeld om het volk van de V.S. „de lasten der gehele we reld" op de schouders te laden. Het doel er van is integendeel het de vrije staten mogeljjk te maken op eigen be nen te staan. De beste wijze om ons te dekken te gen het gevaar van een derde wereld oorlog, is ons met onze vrienden aan een te scharen, aldus de president. Te zamen kunnen wij niet veroverd wor den. De Sowjetunie kan haar droom: wereldoverheersing, niet verwezenlij ken indien zij er niet in slaagt de vrije staten één voor één te overweldigen. De politiek van het Kremlin is oud: verdeel en heers. De onze niet minder Het „schaduwkabinet" van de Britse socialistische partij, ontsteld 0yer de omvang van de breuk in de partij, heeft gisteren besloten een volledig onder zoek te doen instellen naar het gedrag van de fractie bij het defensiedebat van Woensdag in het Lagerhuis. De party- leiders zullen verzoeken om een ple naire vergadering van de fractie op Dinsdag om mede te delen welke maat regelen genomen dienen te worden te gen de 57 leden, die, in afwijking van de meerderheid der fractie, tegen het bewapeningsplan van de regering ge stemd hebben. Vele volgelingen van Attlee zijn van gevoelen, dat van Bevan c.s. moet wor den geëist, dat zij een lijn trekken met de partij of haar anders moeten veria ten. Daar Bevans aanhang ongeveer een vijfde van de partij omvat, kunnen strenge disciplinaire maatregelen een ter onmogelijk genomen worden zonder de Labour partij van boven tot onder te splijten. Bovendien zijn vier van de vooraanstaande dissidenten bestuur. Door de breuk in de Labour Verwachting tot Vrijdagavond VEEL BEWOLKING Voor de Noordoostelijke helft van het land: Zwaar bewolkt, ovel" wegend droog en koud weer me in de ochtend temperatuur Plaal" selijk iets beneden het vriespunt. Matige tot vrij krachtige wind tus sen Oost en Zuidoost. Voor de Zuidwestelijke helft van het land: Zwaar bewolkt met plaatseiij enige lichte regen. Meest matige Zuidoostelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. ZATERDAG: Zon op 7.10, onder 18.32. Maan op 14.57, onder o.lo. partij schijnen de kansen van Chur- chill om geruime tijd aan het bewind te blijven, te stijgen, zo merkt Reuter op. Intussen bereiden Bevan en de zijnen een nieuwe aanval op de regering voor, welke gelanceerd zal worden als het Lagerhuis de volgende begrotingsvoor stellen in behandeling neemt. oud: vereend' zijn daag; iedereen uit' wij krachtig. ,.tk aldus ging Tru man verder, „mij te vertellen hoe dit land zich zou moeten verdedigen, indien wij onze bondgenoten in de steek zouden laten en ons op het Ame rikaanse vasteland zouden terugtrek ken. Dit is volstrekt onmogelijk". Na er op gewezen te hebben, dat een plan voor nationale veiligheid veel meer geld zou kosten, zei de president, dat de kosten van het gehele programma ter wederzijdse beveiliging voor het komende belastingjaar minder dan 2% procent van de Amerikaanse pro ductie bedragen. De Amerikaanse pro ductie stijgt bovendien elk jaar met vijf procent. Wij zouden, gezien door onze eigen ogen, dwaas" en door die van de geschiedenis „schuldig" wor den bevonden, indien wij nu niet voortgingen op de ingeslagen weg. Indien het congres beantwoordt aan de verwachtingen, die het volk aan zijn vertegenwoordigers stelt, zullen wij in staat zijn onze kinderen het meest kostbare erfdeel na te laten, dat er bestaat: een vreedzame wereld en een beter leven". Woensdagmiddag heeft een jonge man een poging gedaan, om een juwe lier aan de Heiligeweg te Amsterdam te beroven. De man was al twee maal in de winkel geweest met het doel, een ring te kopen. De derde maal stond de juwelier te telefoneren. Zijn aanvaller sloeg hem met een gummistok op het hoofd, waarop de juwelier begon te gillen. De aanvaller is gegrepen en aan de politie overgeleverd. In het veilinggebouw Kennemerlandaan de Breestraat te Beverwijk wordt de bloemententoonstelling „Kennemerhof" gehouden ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de Alg. Ver. voor Bloembollen culuur, afd. Beverwijk. Gistermiddag werd de tentoonstelling door de burgemeester van Beverwijk geopend. Een overzicht van deze zeer fraaie expositie. Mr. P. J. Oud heeft gisteren by het begin van de vergadering van de Rot terdamse gemeenteraad medegedeeld, dat hij zich in verband met het berei ken van de 65-jarige leeftijd met een verzoek om ontslag uit zijn functie tot H. M. de Koningin heeft gericht. Hij heeft daaraan zijnerzijds geen bepaalde datum verbonden. In zijn verklaring heeft de heer Oud medegedeeld, dat hij reeds meer dan een half jaar voordat hij de pensioenge rechtigde leeftijd zou bereiken, de aan dacht van de minister van Binnenland se Zaken, destijds de heer Van Maarse- veen, op dit feit heeft gevestigd. De regering kon dan tijdig maatregelen nemen ter vervulling van de op 1 Ja nuari 1952 te ontstane vacature. Bij de ze gelegenheid opperde de minister de gedachte, dat spr. desnoods nog enige tijd het burgemeestersambt zou blijven vervullen. Spr. verklaarde zich bereid zulks te doen totdat zijn opvolger in functie zou kunnen treden. Dat leidde er toe, dat voor 1 Januari 1952 geen verzoek om ontslag werd ingediend. De minister gaf er de voorkeur aan, dat spr. daarmede zou wachten, totdat hij hem daaromtrent nader zou berichten. Na het overlijden van de heer Van Maarseveen heeft spr. diens opvolger, de heer Beel, van deze gang van zaken VEN Amerikaanse fabrikant van nylonkousen heeft de kater „Anthony" die bij het begin van de Algemene Vergadering der V.N. te Parijs tijdens de openings rede van Anthony Eden kwam binnenwandelen, van de conciërge van het Palais de ChallOf voor reclamedoeleinden gekocht. nAAR 27 meest rechtsgezinde gaullisten zich niet hielden aan het besluit van hun fractie, zich van stemming te onthouden, heeft de Franse Nationale Ver gadering tot ieders verrassing de aanwijzing van Antoine Pinay tot minister president met 324 tegen 206 stemmen bekrachtigd. Pinay, de zeventiende premier van Frankrijk na de oorlog, kreeg derhalve elf stemmen meer dan de volstrekte meerderheid. De nieuwe minister-president verklaarde tegenover journalisten, dat de uitslag van de stemming een grote verrassing voor hem betekende. „Ik dacht 296 stemmen te verwerven, hetgeen eervol zou zijn geweest en verwachtte rust te krijgen en dan morgen te gaan vissen". Hij begaf zich vervolgens naar president Auriol. Vandaag zal Pinay zijn besprekingen beginnen ten einde tot de vorming van een kabinet te komen. In politieke kringen heeft men weinig vertrouwen, dat het de minister-president zal gelukken Frankrijk de krachtige regering te geven, die het nodig heeft om uit de ernstige politieke en financiële crisis te geraken. Twee van de 27 gaullisten, die voor Pinay stemden, n.1. Montil- lot en Dupont, zyn uit de party getreden. De 25 anderen hebben aangekondigd lid te zullen blijven. uur der waarheid is aangebroken, een harde waarheid, doch voor niemand een verrassing". De eerste zorg, aldus Pi nay, betreft de buitenlandse schulden. Aan de Europese Betalingsunie moet Frankrijk 75.000.000 dollar betalen. „En Frankrijk zal betalen; de ondertekening mag niet geschonden worden". Bij ge brek aan dollars zou Frankrijk echter in goud betalen. Frankrijk, zo vervolgde Pinay, heeft behoefte aan meer kinderen en minder oude mannen. De economische wetten dienden gehoorzaamd te worden. De remedie voor euvelen in deze had geen parlementair karakter. Zy konden door In zijn redevoering, waarin hij ver zocht hem tot premier te benoemen, zei Pinay o.m. „Wij bevinden ons thans voor een drievoudig bankroet. Dit be- treft de deviezen, de schatkist en ae begroting. De opdracht tot vorming van een nieuwe regering heb ik aanvaard uit plichtsgevoel, hoewel het een ge vaarlijke opdracht is. Frankrijk is ech ter in gevaar en iedere Fransman moet bereid zijn zijn land te verdedigen. Het technische maatregelen, getroffen in een sfeer van een politieke wapenstil stand, verholpen worden. De staat moet zich kwijten van zijn belangrijke verplichtingen en de prij zen moeten laag gehouden worden. Ér dient een einde te komen aan „de da gelijkse bitterheid, de familiezorgen en de eindeloze teleurstellingen". Pinay zeide voorstander te zijn van een „redelijk liberalisme", dat voor tech nische vooruitgang is in een sfeer van „gezonde concurrentie". Er dienden ri goureuze bezuinigingen in de uitgaven ingevoerd te worden en de staat diende het voorbeeld te geven voor een goede administratie. Voor de bestrijding der belastingont duiking stelde Pinay voor: amnestie voor ontduikers als zij bekenden en het invoeren van een strenge belastingcon trole met het eventuele intrekken van handelsvergunningen van ontduikers. In politiek opzicht stelde Pinay de volgende maatregelen voor: 1. Hervorming van de grondwet. 2. Opheffing van de leeftijdsgrens voor pensioengerechtigden voor staats- employé's en werknemers in de genatio naliseerde industrieën. 3. Uitroepen van een politieke am nestie. 4 Hervorming van de stakingswetten teneinde „willekeurige stakingen" tegen te gaan. De buitenlandse politiek en de poli tiek in Indo-China van de afgetreden regering zou gehandhaafd blijven. op de hoogte gesteld. Van deze heeft spr. nu de mededeling ontvangen, dat hij het op prijs zou stellen, indien spr. met het inzenden van zijn verzoek om ontslag niet langer zou wachten. Dien tengevolge heeft de heer Oud zich de zer dagen met een zodanig verzoek tot H. M .de Koningin gewend. Granaai explodeerde Gezin Wijnker zwaar getroffen Gisteren is in de schunr van de heer Th. Wynker aan de Kaag te Spanbroek de zeventienjarige zoon Nico door een granaatontploffing gedood. Men vermoedt dat Nico bij het uit baggeren van een sloot een granaat heeft gevonden, welke hij op de zolder van de schuur trachtte te demonteren. Toen de bewoners van de boerderij in grote schrik gingen kijken naar de oor zaak van de ontploffing vonden ze het zwaar verminkte lijk van de jongeman Het stoffelijk overschot is naar 'n zie kenhuis te Alkmaar overgebracht. De materiële schade in de schuur is zeer gering. Het gezin Wijnker wordt wel bijzon der zwaar getroffen, want vorige week op dezelfde dag is een vierjarig zoontje tengevolge van een, verkeersongeval om het leven gekomen. De vliegramp ie Nice Mej. Delpy, die hedennacht als laat ste slachtoffer van het vliegtuigongeluk by Nice is overleden, heeft voor haar dood verteld, dat de 37 passagiers wis ten, dat de machine, (een Languedoc van de Air France) op het punt stond neer te storten. Mej. Delpy vertelde haar vader, dat de passagiers zagen, hoe de piloot op' sprong en wannopig aan de stuurin richting trok. Vele passagiers gilden en enige seconden later dook het vliegtuig naar beneden, zijn ondergang tegemoet. Volgens de Daily Mail wordt er niet meer gezocht naar de twee verdwenen Britse diplomaten Burgess en Maclean Deze twee mannen zijn reeds sinds Mei zoek. Men heeft in geheel Europa ge poogd hen te vinden, echter zonder enig resultaat. Eisenhower is tot de ontdekking ge komen, dat zijn NATO-leger drie di visies sterker is, dan hij had vermoed. Hij bevond namelijk, dat Grieken land buiten de tien divisies, waarvan hij het bestaan reeds wist, ook nog een gevechtsklare divisie commando's en twee infanterie-divisies bezit. DUITSERS SPIONNEERDEN NIET. De vier Westduitse industriëlen, die naar wij gisteren berichtten te Kettwig zijn gearresteerd, worden er niet van beschuldigd zich met Oostduitse agen ten in verbinding te hebben gesteld, doch met agenten „van een andere re gering". Naar verluidt werden de aan geklaagden meer door financiële dan door politieke motieven gedreven. TO een redevoering van 7500 woorden heeft president Truman gisteren 'iet Amerikaanse Congres verzocht een be drag van 7900 millioen dollar beschik baar te stellen voor militaire en econo mische hulpverlening aan de bondgeno ten van de Verenigde Staten: Dit zal waarschijnlijk wel de duurste speech van Truman zijn geweest, want zij kost Amerika meer dan 1 millioen dollar per woord! De president heeft een op merking gemaakt, welke ons uit het hart is gegrepen. Hij betoogde namelök dat de bondgenoten van de Verenigde Staten „onze vrienden en niet onze sa tellieten" zijn. „Wij moeten niet doen alsof wij hen tot dat peil willen ver lagen door strenge dienstbaarheid te eisen, welke door geen enkel vrij volk zonder verlies van waardigheid aan vaard zou kunnen worden". Wij achten dit een bijzonder geluk kige uitlating. Het spreekt name'nk vanzelf, dat met name in Europa wel eens de indruk wordt gevestigd, dat Amerika weliswaar ontzaglijke offers heeft gebracht om het oude werelddeel na 1945 economisch weer op de been te brengen, maar dat Europa in ruil daarvoor een houding van chronische dankbaarheid moet innemen, welke geenszins strookt met het Europese ge voel voor eigenwaarde. Er zijn Ameri kanen, die dit vergeten. Zij vergeten bovendien, dat het de West-Euronean°n heel wat liever was geweest, indien zij tijd en gelegenheid hadden gehad orde op eigen zaken te stellen. Dat zij deze tijd niet konden vinden is een gevolg van de toenemende spanning tussen de Sowjetunie en de Verenigde Staten, een spanning, waaraan veelal geen enkel Europees land part of deel had. Het is namelijk zo, dat Europa te berooid uit de laatste wereldoorlog is gekomen om te kunnen spreken, gezeten op een ge vulde geldbuidel. Het toenemen van die spanning is niet of in slechts geringe mate een gevolg van Europa's houding. Amerika en Rusland betwisten elkaar de wereldheerschappij. Zij zijn beide gelijkelijk imperialistisch, zo niet op het stuk van feitelijke bezetting, dan toch zeker op het terrein van econo misch overwicht. Ook al om deze re denen behoort Amerika ons te helpen uit de moeilijkheden, waarin Europa mede dank zij de Amerikaanse politiek is geraakt. Wij zeggen niet „uitsluitend vanwege de Amerikaanse politiek". Maar wij herhalen wel, wat wij vroeger opmerkten, n.l„ dat het oude spreek woord, dat twee schuld hebben, waar twee kijven, ook op de internationale toestand van het ogenblik toepasselijk is. Wij zitten met of tegen onze wil in het schuitje. Wij zullen moeten varen, maar om in schipperstermen te spre ken wij kunnen het staand en lo pend want niet bekostigen en ook niet het touw om de naden van ons schip te breeuwen. Truman heeft het op andere wijze, maar even duidelijk gesteld: „De Euro pese strijdkrachten zullen binnen ons bereik brengen het tijdstip, waarop zelfs de meest drieste man in het Kremlin geen openlijke aanvai zal dur ven wagen". Europa zal op voorstel van Truman dan 5889 millioen dollar ontvangen. Deze militaire hulp maakt volgens de president 90 procent uit van het totaal der gevraagde gelden, ofwel 4070 mil lioen dollar aan rechtsstreekse militai re hulp en 1819 millioen aan verdedi- gingssteun. Wij stemmen er in toe, dat de eco nomische gezondheid in Europa een serie speciale maatregelen vereist, die van land tot land verschillen en dat ons werelddeel in de laatste vijf jaar dich ter bij integratie is gekomen dan in de vijf eeuwen daarvoor. Wij zouden hieraan slechts willen toevoegen, dat de noodzaak tot integratie thans ook wel iets sterker is dan gedurende de laatste vijf eeuwen! Wij zijn dankbaar voor de Ameri kaanse hulp. Wij zullen die dankbaar heid ook wel tonen, indien de Verenig de Staten maar niet van ons vragen uit dankbaarheid ons eigen gezicht te ver liezen. Daarvan zyn we evenwel niet helemaal zeker. Wij willen blijven „eigen meester, niemands knecht". Meer niet. RECHT IST WAS DEM VOLKE NÜTZT Blijkens een bericht van het Tsjechoslowaakse blad Rude Pra- vo, het orgaan van de communis tische partij daar te lande, heeft de minister van voorlichting Ko- pecky het verschil tussen een rechtvaardige en een onrechtvaar dige oorlog op de navolgende af doende wijze duidelijk gemaakt: „Iedere tegen de Sowjetunie ge richte actie is onrechtvaardig. Daarentegen draagt iedere actie van de Sowjetunie het stempel van de grootst denkbare recht vaardigheid, omdat deze is ge richt op het welzijn van alle ar beiders ter wereld en van de ge hele mensheid". De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft in zijn me morie van antwoord op het verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over de begroting van Landbouw uitdrukkelijk verklaard, dat er geen plan voor het geven van scheurpremies bestaat. De minister »s er niet van overtuigd, dat dit onder de huidige omstandigheden uiteindelijk tot een inkrimping van het daarvoor in aanmerking komende areaal grasland zal leiden. Bovendien geeft onder de huidige omstandigheden het scheuren van grasland in vele gevallen nog zo danige rechtstreekse voordelen, dat hij het niet juist zou achten hiervoor nog een premie beschikbaar te stellen.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 1