Reddingboot „Prins Hendrik" officieel jp debuteert als solist Weet U wie, wat en waai? Jimmy Brown en de bendevan Dolle Dirk Droeve plechtigheid 0p Erebegraafplaats Schipper Piet Bot: „We zouden hem niet meer willen missen" Plantsoenen-in-aanleg in de zorg der bewoners aanbevolen Urn met de as van Itz. Van Hamel begraven „MVZ -familie in feeststemming bijeen in „Formosa'' Concert Helders Fanfarecorps met compleet toneelstuk toe in Concertgebouw EEN TAK .n nog EEN TAK en een VOGEL «n nog een VOGEL NEST Gemeentelijke regeling betreffende oudercommissie B.LO.-school ■D ORUS RIJKERS^ IS AFGELOST^.David Hollestelle In Matthaeus Passion" Plaatselijke commissie trots op het schip Voorsiel op raadsagenda voor Dinsdagavond op Palmzondag Oud Den Helder wordt verfraaid Opwekking van directeur Openbare Werken Kampeerterrein nogvoor 1 Juni gereed Het marine-ceremonieel Bijeenkomst V.O.I.W. Tussen Haaks en Kuitje Ingang Cornelis Ditostraat wordt verbeterd Helderse afdeling ANCB binnenkort vijftig jaar Boer Piet bracht Westfriese leut Ook Doortje Rijkers was van de partij Bezetting nog steeds voor uitbreiding vatbaar „Kunstmin" gaf reprise ,/n Pierrot treedt op" IN HET KORT DeJBrlitish Women's Club houdt vanavond haar maandelijkse bijeen- JJA bijna dertig jaar trouwe dienst heeft de reddingboot „Dorus Rijkera" haar vaste plaatsje in de Helderse Buitenhaven, onder de hoge voorsteven van Hr. Ms. „Pelikaan", moeten afstaan aan de „Prins Hendrik", een hypermodern vaar tuig, waarin alle goede eigenschappen van de overige reddingboten der Konink lijke Noord- no Zuidhollandse Reddingmaatschappij zfjn verenigd. De „Dorus RÜkers" hoorde bij Nieuwediep, en ook de bemanning was aan haar gehecht. Nooit had rij dienst geweigerd, wanneer ver op zee het S.O.S. van in nood ver kerende zerlieden ook voor haar een alarmsein betekende. Bijna zeshonderd schipbreukelingen hebben zich aan boord van de kleine „Dorus Rijkers" veilig gevoeld na spannende en zenuwslopende ogenblikken van dodelijke dreiging. Schipper Coen Bot en later zijn zoon Piet hebben zich altijd rustig en vol ver trouwen met hun „Dorus Rijkers" in de kokende branding gewaagd. Want het was een goed schip. Kon de „Prins Hendrik" beter zijn? Schipper Piet Bot heeft er aan getwij feld. En toen vorige week eens met de nieuwe boot een proefreisje werd ge maakt naar het lichtschip „Texel", voelden de mannen van de „Dorus" zich eerst wat onwennig op de bijna luxu euze „Prins Hendrik", met haar twee krachtige snellopende diesels en haer vaste ligging in het water. Maar al spoedig hadden Piet Bot en de „Prins Hendrik elkaar gevonden. En toen het ranke scheepje weer langszij van de „Dorus Rijkers" werd afgemeerd, zei schipper Bot eerlijk: „Ik zou hem nu toch niet graag meer voor de Dorus willen ruilen!" Is het wonder, dat er Zaterdagmor gen een feestelijke stemming heerste aan de Buitenhaven? Ondanks de ijs koude wind en de grauwe lucht? De (Advertentie, log. Nled.) „Prins Hendrik", rank en smetteloos, verleende gastvrijheid aan een gezel schap, dat in niets deed denken aan een groep ternauwernood geredde schip breukelingen. Dat was het trouwens ook nietDe heren jhr. C. F. J. Quarles van Ufford, P. E.Tegelberg, P M. van Riel, D. Hudig en D. Rahusen van het hoofdbestuur der KNZHRM waren aanwezig, de heer H. Th. de Booy, de echtgenote en dochter van wijlen prof. E. Vossnack, die de eerste ontwerptekeningen van de nieuwe red dingboot vervaardigde, de burgemees ter van Den Helder, mr. G. D. Rehorst, de luitenant ter zee der eerste klasse L. D. de Kroon, die namens de Com mandant Zeemacht Nederland aanwe zig was, en vertegenwoordigers van de bedrijven, die bij de aanbouw van de „Prins Hendrik" betrokken zijn ge weest. De commissie van plaatselijk bestuur, bestaande uit de heren J. Mid dendorp, voorzitter, A. C. H. van Lies hout. secretaris, A. Gravemaker en G. Zeijlinga was voltallig aanwezig, even als de vaste bemanning van de Helder se reddingboot, schipper Piet Bot, stuurman J. van Veen, motordrijver J. Bijl, opstapper L. van Loosen en op stapper P. Kramer. Vlag gehesen Jhr. Quarles van Ufford, die de „Prins Hendrik" namens het hoofdbe stuur aan de commissie van plaatselijk, bestuur overdroeg, herinnerde er aan. dat het reddingwezen deze prachtige nieuwe aanwinst te danken heeft aan de stoomvaartmaatschappij „Neder land", die haar ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan in 1948 aan H. M Koningin Wilhelmina aanbood bij Haar gouden regeringsjubileum. De huidige technische adviseur van de reddingmaatschappij, prof. ir. H. E. Jaeger, die de arbeid van wijlen prof. Vossnack heeft voortgezet en voltooid, Reeds enige tijd heerst onder de ouders van de leerlingen der B.L.O.-school ontevredenheid over de gang van zaken met de oudercommissie. Een officiële regeling ontbrak, omdat de Lager Onderwijswet 1920 en een later uitgevaardigd Koninklijk Besluit (van 1938) alleen spreken over de openbare scholen voor ge woon en uitgebreid lager onderwijs. Over het buitengewoon lager onderwijs wordt niet gesproken, evenmin als over de hoofdinspecteur van dit onderwijs, terwijl de inspecteur van het lager onderwijs wel wordt genoemd. Teneinde aan de klachten een einde te kunnen maken, stellen B. en W. de raad voor, de zaak gemeentelijk te regelen. Het voorstel tot „vaststelling van een reglement voor de oudercommissie van de openbare schooi voor buitengewoon lager onderwijs" is geplaatst op de agenda voor de Dinsdagavond 11 Maart ten raadhuize te hou den raadsvergadering. maakte van de „Prins Hendrik" een reddingboot, die de goede eigenschap pen van alle andere vaartuigen der maatschappij in zich verenigt. Het hoofdbestuur beseft, dat het ver trek van de „Dorus Rijkers" een leeg te in Den Helder achterlaat, maar is er anderzijds zeker van dat de plaatseljj- kij commissie en de bemanning het als een eer beschouwen, thans een voor treffelijk vaartuig als de „Prins Hen drik" ter beschikking te hebben. De voorzitter bracht dank aan allen, die bij de bouw hun medewerking had den verleend, en droeg toen de nieuwe reddingboot aan de commissie over, daarbij het bevel toevertrouwend aan schipper P. W. Bot. Schipper Mees Toxopeus. die tegen het einde van zijn carrière als redder de boot had ingeva ren en naar Den Helder gebracht, han teerde nog éénmaal het stuurwiel en de beide gasmanetten, toen na het hij sen van de maatschappijvlag de twee reddingboten hun ligplaats verlieten om even voor de cameramensen in het Nieuwediep te paraderen. Het gezelschap begaf zich na deze korte spelevaart naar hotel „Bellevue" waar ter gelegenheid van de heuglijke gebeurtenis een lunch werd aangebo den. Daar heeft de voorzitter van de commissie van plaatselijk bestuur, de heer J. Middendorp, de toespraak van jhr. Quarles van Ufford beantwoord. Men heeft in Den Helder terecht een groot vertrouwen in de „Dorus Rijkers" gehad, maar zowel de commissie als de bemanning zijn er na de proeftocht naar het lichtschip van overtuigd, dat de „Prins Hendrik" niet alleen moder ner en beter is uitgerust, maar ook wat snelheid en stabiliteit betreft superieur is. Bij de uitvoering van de Malthae|s Passion in 't Concertgebouw op Palm zondag 6 April zullen de kleuie bas partijen worden gezongen door onze oud-stadgenoot David Hollestelle, die na een veelbelovende carrière bij de radio derhalve een zeer belangrijk de buut tegemoet gaat. De Matthaeus Passion wordt op 6 April onder leiding van Eduard van Beinum uitgevderd door het Concert gebouworkest, het Amsterdamse Toon kunstkoor en het jongenskoor van „Zanglust". De solisten zijn Helmuth Krebs (evangelist), Laurens Bogtman (Christuspartij, Jo Vincent (sopraan), Annie Hermes (alt), Chris Scheffer tenor-aria's), Bernhard Sönnerstedt (bas-aria's) en David Hollestelle (kleine baspartijen). Laatstgenoemde, die reeds tijdens zijn verblijf in Den Helder opviel door zijn voortreffelijke medewerking aan tal van amateuruitvoeringen, werd in 1946 door Laurens Bogtman „ontdekt". Mede dank zij diens bemiddeling kwam David Hollestelle, over wie één onzer medewerkers onlangs een uit voerige levensschets schreef, in 1947 bij het omroepkoor van de Nederlandse Radio-Unie. Verscheidene keren werk te hij als solist mede in grote zanguit voeringen. o.a. in Leeuwarden, Den Haag, Arnhem, Groningen en Amster dam. In Mei 1951 werd hij tijdens een auditie, gehouden door het Contact centrum Nederlandse Musici, aangewe zen als de beste vocalist van dat jaar. Als jury-leden traden toen op de heren dr. Anton van der Horst, Laurens Bogtman, Felix de Nobel en E. Bomli. De gemeenteraad hechtte onlangs zijn volledige instemming aan het voorstel van B. en W. tot het aanleggen van plantsoenen in Oud Den Helder, niet alleen omdat het aanzien van dit nieuwe stadsdeel hierdoor zou worden bevorderd, maar ook omdat de werkzaamheden zouden worden opgedragen aan werkloze handarbeiders. Inmiddels is met het werk een aanvang gemaakt Weldra zal de nog altijd enigszins doodse aanblik van de nieuwbouw vervangen zijn door de aantrekkelijke combinatie van frisse woningen temidden van fleurig groen Natuurlijk zullen de perken en groenstroken de eerste tijd wat bescheiden aan doen. Maar de natuur doet wonderen, zelfs in het kille en winderige Nieuwe diep. waar de bomen slecht gedijen en de struiken zich minder florissant ont wikkelen dan elders in den lande. Wij zijn er zeker van, dat in de eer ste plaats de bewoners van Oud Den Helder de verfraaiing van hun wijk op prijs weten te stellen. Door de open plekken, bestemd voor de bouw van scholen, een kerk, particuliere winkels, een speeltuin en dergelijke, blijft de aanblik van dit stadsdeel de eerste tijd e„.i incomplete indruk maken. Des te i eer moet men de aanleg van de pe •- ken en groenstroken met waardering begroeten. Wij zijn er eveneens zeker van. dat de jeugd deze dingen niet altijd scherp in de gaten heeft. In het vuur van het spel vernielen 'kinderen zo licht het pas geplante en gezaaide gewas. Maar gelukkig zijn ook kinderen meestal wel gevoelig voor een duwtje in de goede richting. Daarom heeft de directeur van de gemeentelijke dienst voor Openbare werken, onder wiens verantwoorde lijkheid de werkzaamheden worden uitgevoerd, zich in een circulaire ge wend tot alle bewoners van Oud Den Helder, alsmede tot de hoofden der onderwijsinrichtingen. De directeur, Jhr. S. Laman Trip, wijst er op. dat eenmaal aangebrachte vernielingen moeilijk hersteld kunnen worden, om dat daarvoor geen geld zou zijn. „Brengt daarom indien u daartoe in de gelegenheid zijt de jeugd liefde bij voor plant en bloem, opdat zij later zal kunnen genieten van de thans aangelegde plantsoenen. Over tuigd van uw welwillende medewer king beveel ik deze plantsoenen in de zorg van u en uw kinderen aan", zo besluit de directeur. Het komt ons voor, dat hiermede geenszins het on mogelijke wordt verlangd, integen deel! In het concept-reglement wordt on der meer bepaald, dat de oudercom missie van de B.L.O.-school ten niinpte éénmaal per jaar bijeen moet komen. De commissie heeft het recht, het hoofd der school tot bijwoning van een vergadering bij te wonen. In zon geval heeft het hoofd een ad viserende stem. De oudercommissie heeft tot taak: a. b(i de ouders etc. der leerlingen liefde en belangstelling voor do school aan te kweken, b. de bloei dei school te bevorderen, c. de school te steunen bij de vervulling van haar taak, d. alle gewenste inlichtingen te geven aan het gemeentebestuur en de leden van het Rijksschooltoezicht, e. zich met betrekking tot de belangen van de school te .wenden tot B. en W. of de gemeenteraad, f. zich met wensen of bezwaren te wenden tot dc ouderraad. Voorts wordt bepaald, dat ten minste éénmaal per jaar een ouder avond moet worden gehouden. Kampeerterrein Een ander belangrijk voorstel, dat Dinsdagavond ter tafel komt, betreft de inrichting van een kampeerter rein b(j de Donkere Duinen. Het ligt in het voornemen, nog vóór 1 Juni van dit jaar een terrein van ongeveer twee hectare met een maximum ca paciteit van honderd personen voor de kampeerders in gereedheid te bren gen. Hiervoor vragen B. en W. een ciediet van 4500, Het terrein ligt aan de Noordzijde van de Donkere Duinen. Het plan voorziet in enig straatwerk bij het reeds aanwezige toegangspad, het plaatsen van een hekwerk om het terrein, het aanbrengen van twee aansluitingen op de waterleiding, het maken van twee houten toiletgebouw tjes, het inrichten van een wasgele genheid en het aanschaffen van een publicatiebord, brandblusmateriaal eu een verbandtrommel. Onderwy* Door mej. F. E. Hoogewerff is eervol ontslag gevraagd uit haar be trekking van lerares in de in de En gelse taal aan de avondcursus voo1 scheepswerktuigkundigen V.D. Voot gesteld wordt, dit ontslag eervol U veilenen met ingang van een door B en W. te bepalen dag. 7. Toen Jimmy tegen wethouder Bol- lebas had gezegd, dat hij niet begreep waarom men een mannetjesputter moest zijn om sluiswachter in Muider- monde te zijn, barstte deze in een schaterlach uit. „Dat is nog eens man nentaal!" riep hij, hikkend van plezier. „Ik houd van koelbloedige kaerels van uw soort", zei hij. „Daar praat ik lie ver mee dan met het stelletje slapja nussen, dat wij eerst als sluiswachter hebben aangesteld. Nee, u is een kaerel naar mijn hart meneer.... eh...." „Brown", zei Jimmy. „Ik heet Jimmy Brown. Hoe oud ik precies ben, weet ik niet. In 't land, waar ik geboren ben, hielden ze er geen burgerlijke stand op na. maar ik zal een jaar of zestien zijn, denk ik". Wethouder Bollebas begon, toen hij dat hoorde, nog harder te lachen. „U is niet alleen een moedig man, meneer Brown", zei hij, „maar u is ook een grappenmaker. Wacht even, ik zal u door een van mijn ambtenaren naar uw dienstwoning laten brengen. Die zal u best bevallen, al hebben wij het veiliger gevonden alle vensters van stevige tralies te voorzien". Tralies, dacht Jimmy, wat is er hier toch aan de hand? Op de erebegraafplaats te Överveen is Zaterdag onder grote belangstelling en met marine ceremonieel de urn met de as van wijlen luitenant ter zee twee de klasse, L. A. R. J. van Hamel be graven. Voorafgegaan door een groep tam boers en pijpers met omfloerste trom mels werd de urn, bedekt met de Ne derlandse vlag met daarop de pet en de sabel van de overledene, naar de dodenakker gedragen. Ondertrom gerot- fel werd de urn door twee onderofficie ren in het graf geplaatst, waarboven een vuurpeloton tweemaal een salvo loste. De vlootpredikant, ds. J. H. Vaandra ger, sprak vervolgens een woord van geestelijke bezinning. Prof. mr. J. A. van Hamel, de vader van de overlede ne, sprak een dankwoord, waarna ds. Vaandrager het Onze Vader bad. Bij de aanwezigen bevonden zich o.m. luitenant ter zee eerste klasse A. F. Eibers, adjudant van Prins Bernhard, namens de Koningin, It. ter zee eerste klasse F. J. Korese. namens de minis ter van Oorlog en Marine. De organisatie van hetgeen in Den Helder plaats vindt op de Nationale herdenkingsdag (Zaterdag 3 Mei) is ook ditmaal opgedragen aan de ver eniging van oud-illegale werkers. Deze houdt hiertoe op Woensdagavond 19 Maart in hotel „Bellevue" een verga dering, waarin ook de plannen voor de jaarlijkse Mei-actie ten bate van de Stichting 1940'45 worden besproken. Hr. Ms. landingsvaartuig „L 9601" is van Vlieland teruggekeerd. Het is morgen hoog water om 7.55 en 19.40 uur en laag water om 2.05 en 13.50 uur. Met het oog op de toekomstige de finitieve verbetering van de verbid ding tassen de Krugerstraat en Ona Den Helder heeft de gemeente over" eenkomstig het raadsbesluit van 4 De', pember 1941 het hoekperceel aan dè Cornelis Ditostraat aangekocht. Thans vragen B. en W. de raad een crediet van f 4500,— voor het treffen van een tijdelijke voorziening ter plaatse. Zonder dat de woning onmid dellijk wordt gesloopt, kan de Corne" lis Ditostraat op de gewenste breedte van zes meter worden gebracht door het verplaatsen van de erfafscheiding Voor zover de bomen uit de tuin in het nieuwe trottoir komen te staan kunnen zij gehandhaafd blijven wan neer zij geen binder opleveren. Het ligt in het voornemen van B en W het werk in eigen beheer te doen uit voeren. Het is bijna een halve eeuw gele den. dat de typografenbond, thans of ficieel „Algemene Nederlandse Grafi sche Bond", een afdeling Den Helder kreeg. Deze afdeling viert haar vijf. tigste verjaardag op Zaterdag 29 Maart met een feestavond in „Formosa". Het gezelschap van Adrie van Oorschot, waarvan o.m. ook Elly Westermeier, Ria Schmitz en Rudi West deel uitma ken. brengt de revue „Vari zessen klaar" ten tonele. In de loop van de avond houdt de bondsvoorzitter, de heer H. Staphorsius, een korteher denkingstoespraak. 's Middags wordt van drie uur tot half vijf in „Formosa" een receptie gehouden. fe?sUvondni]Rn?Jr «w M°ed' Volhardin*. Zelfopoffering" heeft haar zwaarmk eeblek^n ai Casino, maar in Formosa gehouden. En dat is niet be zwaarlijk gebleken, al was de zaal ten volle bezet en al kon er zeen toneelstuk pU0tife\Zne,rr,thMen deed d"e kf" cabaret waa^r men het s<had waariiet ^heel fnleTfa I"" Freek Post had uitgenodigd. Het gezel maar men redde zich £5hS'e,d °KPue moe»Ükheden van het miniatuur-toneeltje, contacT met de vele aanwezen het«een «<*ht "Uken uit het prettig. De voorzitter, de heer J. van Dok, was in zijn openingswoord kennelijk verheugd, dat burgemeester en mevr. Rehorst ook ditmaal niet ontbraken. Evenzeer stelde hij de aanwezigheid van kapitgin ter zee P. A. Riedel, di- r.ecf®UfJ van de Rijkswerf en de heer J. Middendorp, directeur van de Zee vaartschool, op prijs. De heer Van Dok houdt met van lange speeches, zodat zi)n plaats al spoedig was ingenomen door de voorzitter van de feestcom missie, de heer P. Pieters. Deze vroeg aller belangstelling voor de verloting en de vele prachtige prijzen, daaraan verbonden. En daar ging het gezelschap „Lach en vergeet van start. De medewer- Naar aanleiding van het eerste winterconcert van het Helders Fanfarecorps schreven wjj, dat dit muziekgezelschap onder de bekwame leiding van de nog jeugdige dirigent F. F. Alleman qualitatief in niet geringe mate vooruit was gegaan. Na het tweede winterconcert, dat Zaterdagavond in Casino werd ge geven, kunnen wjj concluderen, dat het corps zich op het bereikte peil heeft ge handhaafd. Thans is in de eerste plaats een vooruitgang in quantitatief opzicht wenselijk. De bezetting is immers nog altijd aan de kleine kant. Jongelui, die belangstelling hebben voor de muziek zelf beoefenen schenkt altüd meer be vrediging dan het luisteren naar anderen kunnen in een muziekvereniging als het Helders Fanfarecorps komen tot het zelf bespelen van een instrument. Over het algemeen onthoudt men ach bij onze Helderse corpsen van het litvoeren van nummers, waarin een tominerende solo voorkomt. Men is >egrijpelijk wat voorzichtig met het laar voren halen van één der muzikan ten uit de beveiliging van de hele groep. De heer Alleman heeft het echter eens gewaagd met Kessels' arrangement van enkele melodieën uit „Die Zauberflöte" van Mozart. De heren R. van der Vaart (tuba) en J. Peerdeman (trombone) traden op als solist. Eerstgenoemde speelde zijn gevoelige partij voorzichtig maar zuiver. De trombone-solo werd nog wat onzeker uitgevoerd. Een tikje meer zelfvertrouwen en flair zullen een volgende maal geen schade doen. Een andere interessante compositie van het programma was Boedijn's „Ouverture symphonique", een con coursnummer uit de eerste afdeling. De stemming was evenmin trouwens als in de openingsmars „Officer of the day" niet helemaal zuiver. Tijdens een saxofoon-solo noteerden wij enkele te lage intonaties in het hogere regis ter. De kleine trom, enigszins onbe heerst bespeeld, en de pauken, uitste kend toegepast, hadden een belangrijk aandeel in dit niet van bravour gespeen de concertstuk, dat alle muzikanten rij kelijk hun beurt gaf. De uitvoering was goed van rhythme en de accele- rando- en crescendotekens werden, me de dank zij de duidelijke directie, cor rect in acht genomen. De „Folkloristische paraphrase, even eens van Boedijn, was voor muzikanten en toehoorders een goede bekende, die ook nu weer menig verradelijk moei- lijkheidje op het pad der blazers plaat ste. Datzelfde geldt ook voor Strau- wen's arrangement van de ouverture ..Les Saltimanques" van Louis Ganne. Niettemin slaagde het fanfarecorps er in, de gewenste zwierigheid tot uiting te brengen. De wals „Mondnacht auf der Alster" van Fétras was in dit op zicht het beste nummer. Zuiver van spanning en uitstekend rhythme, werd dit aardige paradepaardje voorgereden Op de pittige „Banier-mars" van Meijns volgde als toegift nog de „Vrij heidsmars", waarin het Franse volks lied als voornaamste thema is gebruikt. Na de pauze kondigde de voorzitter de heer W A. J. Witmer het optredeA van de Julianadorper toneelvereniging {•Kunstmin aan. Deze ambitieuze groep bracht voor de leden en donateurs van Helders Fanfarecorps ,,'n Pierrot treedt op ten tonele, het niet van levensernst ontblote stuk, waarmede „Kunstmin- onlangs in eigen huis eveneens veel succes oogstte. Vanmiddag om kwart voor vier ?nedl Ni Haarl?ms„e Orkestvereniging n de Nieuwe kerk een jeugdconcert Ho MVlerd,l .abonnementsconcert van de Muztekknng. dat vanavond on" acht uur eveneens door de H.0 V in de Nieuwe kerk wordt gegeven is 'ook voor niet-leden toegankelijk Rf,riKo1j'nkIjik® Nederlandse Bond van Oud-onderofficieren, afdeling Den Helder, houdt vanavond om half*ach" haar ledenvergadering in de bovenzaal van café „Postbrug". weezaat Voor het Instituut voor arbeiders ontwikkeling wordt vanavond in de aula van de Comeniusschool de film „Rijker leven" vertoond. havcn Mar'necantine Buiten- kenden hebben hun uiterste best ge daan om gevarieerd amusement te brengen, vandaar ook de titel „Een beetje van dit en een beetje van dat". Hoewel het programma, mede door de verloting in de pauze, wat overladen was, heeft men zich uitstekend ver maakt. Want wie heeft bijvoorbeeld niet gelachen om Piet Rol, die vooral veel succes mocht oogsten als Boer Piet? ..Deze knaap kan er wat van", smoesden de oud-redders onder el kaar, wanneer de Westfriese humor in goede voordracht de mop naar zijn pointe joeg. Zelfs Doortje Rijkers, de dochter van Dorus, moest toegeven, dat zij had genoten, al houdt zij eigen lijk helemaal niet van uitgaan. Naast Piet Rol was ook Freek Post aardig op dreef In het bijzonder zijn zee mansliedjes en de gerijmde hulde op Nieuwediep, die uit volle borst werd meegezongen, vielen in de smaak. Alles speelde zich af tegen de ach tergrond van een toneeldoek, dat wan gesierd met een suggestief portret schilderij van Harry Tielemans, voor stellende de grote redder Dorus Rij kers. Het was voor velen een teleur stelling. dat dit fraaie doek niet in de verloting was opgenomen. Maar goed, er waren prijzen genoeg, daar had de heer Pieters wel voor gezorgd. Knot ten wol, busjes leverpastei, dikke on derbroeken, een mooi wekkerklokje, een tweepersoons sprei en tal van an dere practische gebruiksvoorwerpen gingen in de pauze over aan de geluk kige prijswinnaars. De hoofdprijs was een fraai schilderij van de heer Jaars- ma. De verloting, dat moeten wij nog even vertellen, werd met het gebrui kelijke élan door de heer T. Borger- ding gelid. Toen om twaalf uur het doek voor de laatste maal neerging, nadat de heer Van Dok het cabaretgezelschap voor het gebodene had bedankt, werd ruimte gemaakt voor een dansje. „The five Sullivans", die ook in de pauze reeds hadden gespeeld, verzorgden de muziek. Wij kunnen gerust zeggen, dat M.V Z. zijn oud-redders en alle andere belangstellenden een genoeglijke avond heeft bereid. En dat was uiteindelijk de opzet!

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2