NOOHDEmnUDTB L'ein d'eNieutekerk^ fJïmmy Brown en Stad en Omgeving Christelijk Historische Unie wars van politieke leuzen DE FILMS VAN DEZE WEEK J I De heer F. H. van de Wetering, lid van 2e Kamer sprak voor afdeling Den Helder Christelijke partijen te weinig dynamisch J. W. Holterman f IN HET KORT Vermist meetinstrument door „Gauss" gevonden Jaarvergadering Visbuurt Tussen Haaks en Kuifje A. Bremer werd kampioen in de tweedeklasse (HDC) „Harmonie" heeft operette „Edelweiss" in studie De band van vertrouwen Burgerlijke Stand Wedstrijdprogramma van „Hermes" TIVOLI: ,,Op naar Broadway' 30 jaar scheidsrechter DE WITTE: „Tripoli" i Zeepost voor de Van Galen Anna Paulowna Wit-Gele Kruis zag terug op 1951 Breezand Jaarvergadering NKJB Texel Burgerlijke Stand Leuzen als „Hoge lonen - lage prijzen!" en „We moeten meer huizen hebben!" qualificeerde het Tweede Kamerlid F. H. van de Wetering, die gisteravond in de bovenzaal van het militair tehuis in een openbare bijeenkomst van de Christelijk Historische l'nie, het woord voerde, als „waardeloze verhalen". Hier mede wil men alleen de massa van het Nederlandse volk, die over het algemeen weinig interesse voor de verkiezingen toont, overhalen tot stemmen op de partij, die dergelijke aantrekkelijke zinsneden verkondigt. „Onze partij is wars van opportunisme en streeft niet naar successen voor een ogenblik", aldus de heer Van de Wetering, die in deze vergadering geen verlokkende beloften wilde doen. Ankie van Wickevoort Crommelin IS I met Sas Bun ge aan de vleugel De sopraanzangeres mevr. Ankie van Wickevoort Crommelin verzorgt op Dinsdag 18 Maart in de Nieuwe kerk een liederenavond voor de Helderse Volksuniversiteit. Het programma, dat zij samenstelde, vermeldt werkjes van Constantijn Huygens, Georg Ph. Telemann, Franz Schubert (o.a. „Auflösung" en „Gret- chen am Spinnrade"), R. Hagtingius, Claude Debussy, Hugo Wolf, G. H. G. von Brücken Fock, Johan Wagenaar. Henri Zagwijn. B van den Sigtenhorst Meyer en Hans Schouwman. De pianist Sas Bunge secondeert de zangeres aan de gemeentelijke con certvleugel. De afdelingsvoorzitter, de heer Van Markus, had in zijn openingswoord her innerd aan de onlangs door de Protes tants-Christelijke werkgemeenschap in de P.v.d.A. belegde vergadering, waarin de vraag „Kan een Christen lid zijn van de P.v.d.A.?" door mr Van Walsum be vestigend werd beantwoord. Naar aanleiding hiervan zeide de heer Van de Wetering, dat de bedoeide vraag zinloos is, omdat zelfs een beves tigend antwoord niet ,.<e doet. „Een Christen kan ook lid 1 \an een gei- tenfokvereniging ol dergelijks. Het is voor hem slechts de vraag wat hij in die organisatie kan doen", zeide spre ker, die als zijn overtuiging naar voren bracht, dat men als Christen niet eerst zijn eigen menselijke bedenkselen moet opbouwen, om daarna te onderzoeken öf God het misschien hiermee eens kan zijn. Enige tijd geleden heeft dr A. A. van Rhijn, in zijn openbaar politiek debat met de anti-revolutionnair prof. dr S. U. Zuidema, o.m. verklaard: „Uw be ginselen verhinderen U door te stoten naar het woord Gods!" Dit noemde de heer Van de Wetering een gevaarlijke drogreden, omdat het woord Gods juist het uitgangspunt en de basis van de Christelijke beginselen moet zijn. Voor een Christen is het een onoverkomelijk bezwaar, dat in de Partij van de Arbeid de socialistische beginselen preveleren; ook al laat men zoveel mogelijk ruimte voor de inzichten van „doorgebroken Christenen". Het gaat er maar om of rrien de geest dan wel de materie pri mair stelt. Wanneer men de Christelijke partijen verwijt, dat hun dynamische karakter veelal onvoldoende blijkt, dan scnuilt daarin volgens de heer Van de Wete ring veel waars, maar de conclusie, dat men dan maar deze Christelijke partijen de rug zou moeten toewenden, vond hij toch te ver gaan. „Het past ons niet uit een goedkope oppositie de goede doelen te veroordelen, die de socialistische regeringen na de oorlog hebben bereikt, wij achten echter de langzame socialisatie van het maat schappelijke leven voor de toekomst Vrijdag is te Dordrecht plotseling overleden de heer J. W. Holterman, onder-directeur van de NV maatschap pij tot vliegtuigbouw Aviolanda. Wijlen de heer Holterman was gepensionneerd kapitein ter zee en officier in de orde van Oranje-Nassau. De overledene werd op 16 April 1895 te Haarlem geboren en kwam op 17- jarige leeftijd als adspirant-machinist bij de Kon. Marine. Op 16 Aug. 1917 werd hij benoemd tot officier-machinist derde klasse. Na te zijn uitgezonden naar Indië werd hij in 1920 bevorderd en geplaatst bij de onderzeedienst. In 1926 volgde zijn eerste plaatsing bij de marineluchtvaartdienst. Hij maakte o.m. de bekende tocht met drie Dornier Wal- vliegboten naar Indië mee. In 1933 werd hij geplaatst bij de Nederlandse vlieg tuigfabrieken en later bij de Riiks- studiedienst voor de Luchtvaart. Zijn benoeming tot officier van de marine stoomvaartdienst eerste klasse volgde in 1935. Nadien werd hi.i enige malen be last met toezicht op de bouw van voor Nederland bezemde vliegboten. Na de capitulatie van 1940 werd hij in 1941 eervol ontslagen en een jaar later als krijgsgevangene naar Duitsland wegge voerd. In 1945 werd hij geplaatst op het ministerie van Marine (afdeling Mate rieel), om ten slotte in April 1949 de dienst te verlaten. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. G. H. D. Bettink, Timorlaan 15, telefoon 2890, en mevr. T. SchrauwenMons- houwer, Timorlaan 8, telefoon 2707. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek E W Beth, Spoorstraat 9, telefoon 2150 (ook na zes uur). Het wekelijkse spreekuur van de vereniging „Zedenopbouw" wordt van middag van vier tot vijf uur gehouden pan het adres Javastraat 12a, hoek Ce- lebessstraat. Vanmiddag om half drie beginnen in het gymnastieklokaal van de ULO Molenstraat de finales van het school- damtournooi 1952. Omstreeks half zes, wanneer de kampioenen bekend zijn, vindt de prijsuitreiking plaats. In samenwerking met het t.b.c.- fnnds van het NW wordt vanmiddag de jaarlijkse straatcollecte ten bate van het sanatorium „Zonnestraal" gehou den. Vanavond om half acht begint in Casino de voorstelling door het ..A. tot Z.-cabaret" voor de Algemene Neder landse Bouwarbeidersbond. De buurtvereniging „BegDnia- straat-Lorentzstraat" viert vanavond feest in „Formosa". Dr. Warffemius spreekt morgen ochtend om half elf in hotel „Bellevue" voor de Humanistische Gemeenschap. De heren ir. G. J. Film, verifica teur eerste klasse, en ir. P. S. Zant- man, verificateur, zijn in vaste dienst benoemd bij de verificatie van 's Rijks zee-instrumenten. De heer J. van den Broek, commies in vaste dienst bij het ministerie van Marine, is bevorderd tot commies A. van ons land funest. De Staat dringt steeds verder door in de maatschappij. Dat moet te kwader tijd ontaarden in een tyrannieke bevels-economie, die in wezen onzedelijk is", zo betoogde de heer Van de Wetering. Na critiek te hebben geleverd op de belastingpolitiek van de regering en het beperken van investeringen op het gebied van de woningbouw, eindigde spreker met de woorden: „Regering, treed zoveel mogelijk terug naar uw eigen terrein. Beëindig uw bevels economie en geef ons orize huissleutel terug In ons nummer van Donderdag schreven wij, dat één de vijftien meet instrumenten, die door het Duitse on derzoekingsvaartuig „Gauss" in ce Noordzee waren uitgezet voor het op meten van richting en snelheid der zeestromingen, werd vermist en dat een beloning werd uitgeloofd voor de gene die het terugbracht. Inmiddels heeft de „Gauss", die Donderdag weer naar zee is vertrokken, het instrument gevonden, zodat verdere nasporingen overbodig zijn. De speeltuinvsrenigng „Visbuurt" heeft dezer dagen haai- jaarvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer Th. Mallet, betreurde het, dat zo ve len in de wintermaanden voor de speeltuin bedankten om in de zomer weer lid te worden. Juist zeer aan trekkelijk zijn de clublessen in de win ter. Het bestuur werd tijdens deze vergadering in zijn geheel herkozen, en bestaat uit de heren Th. Mallet (voorzitter). J. L. Viseer (secretaris), C. Mallet (penningmeester), mevrouw Scholten, mevrouw Frangois en de he- ren C. Dekkers én A. Holtman. Hr. Ms. „Putten en „Schiermon nikoog" keerden gisteren uit Rotter dam ir. Den Helder terug. Hr. Ms. „Schulpengat" arriveerde uit Scheve- ningen. Het is morgen hoog water om 10.20 en 22.20 uur en laag water om 4.35 en 16.45 uur. Maandag is het hoog water om 10.50 en 23.05 uur en laag water om 5.15 en 17.30 uur. De tem peratuur van het zeewater was 4.4. graden Celsius. NOORSE TORPEDOBOOTJAGER BEZOEKT ROTTERDAM De Noorse torpedobootjager „Narvik" die een oefentocht met zeecadetten heeft gemaakt in de Middellandse Zee, zal op de thuisreis van 18 tot 21 Maart een onofficieel bezoek brengen aan Rotterdam. De heer A. Bremer is weer eerste klasser. Door de uitslag OostVink 11 is er in de tweede klasse niemand meèr, die zijn puntenaanta! kan bere ken, zodat hij in één seizoen het le klasserschap heeft heroverd. In de klasse nog s'^vds hoogspan ning. Hol won van Van Veen en blijft Rab ernstig bedreigen, l.eibbraiid moest tegen Dissel met remise genoe gen nemer,. A. Ou wens k"wani royaal in veilige haven door van José te winnen. José kan nu hoogstens nog gelijk ko men. Zijdenveld won zijn laatste wed strijd van Beezemer Jr., die nu aardig in de knel komt. Zijdenveld heeft nu 15 punten, v. d. Berg kwam op 14 pun ten door van v. d. Molen te winnen. De volgende week spelen v. d. Berg en v. Veen (13 punten) tegen elkaar. De gedetailleerde uitslagen zijn: le klasse: LeibbrandDissel 11; JoséOuwens 0—2; v. d. Bergv. d. Molen 2—0; Zijdenveld—Beezemer Jr. 20: J. Hollv. Veen 2—0. 2e klasse: S. Sloet—Ottenvanger 1-1; OostVink 11. 3e klasse: Stoop—Boekhorst 1—1. 4e klasse: SchippersAmiabel 02; W. OuwensW. Sloot 11; Deijman P. Sloot 0—2; Beihlehem—Broersen 2-0; v. d. Molen Jr.Buöding 20. 12 Toen het oude vrouwtje hoorde, dat Jimmy Brown niets meer of min der dan de nieuwe sluiswachter was, zei ze met bibberende stem: „O mens hoe durf je hier dag en nacht te blij ven Ik sta hier nou v(jf minuutjes met je te praten, maar ik begrijp zelf niet hoe ik dat in m'n hoofd haal, want ik sta gewoon met me leven te spélen!" Ze pakte schielijk haar karrebies van de grond en snelde weg. Ze riep nog iets naar Jimmy, maar deze verstond haar niet. Hij haalde zijn schouders inaar eens op en liep naar zijn woning terug. „Vrouwepraat!" bromde hij „Wat moet een verstandig mens daar nu van geloven? Zeven mensen, die zo maar verdwenen zijn. Er zal wel necl iets anders achter zitten". In de sluis- wachterswoning begon hij met een vuurtje aan te steken. Er stond e«n gezellig potkacheltje, dat weldra be- gon te snorren. „En nu nog een b&kje koffie", bromde hij, „dan ontbreekt er aan mijn geluk niets meer". Toch deed Jimmy tegen het vallen van de avond nog een ronde door het huis en hij vergat evenmin de voor- en achter deur stevig op slot te draaien. De zang-, reciteer- en orkestvereni ging „Harmonie" heeft de operette „Edelweiss", waarvan het libretto werd geschreven door. W. Schilt en de muziek door j. G. van Herwaarden, in studie genomen. Dp uitvoering ervan vindt op Maandag 28 en Dinsdag 29 April plaats in „Casino", dus niet in „Tivoli', zoals aanvankelijk de bedoe ling was. De operette „Edelweiss" werd reeds eerder door „Harmonie" opgevoerd, en wel in 1925. zodat oudere stadgenoten zich wellicht herinneren, hoe de ver eniging destijds onder leiding van de heer P. Brizée de romantische geschie denis over Gonda (Edelweiss) en Heinz ten tonele heeft gevoerd. Het ballet was toen ingestudeerd onder leiding van de heer Jac. Polak, de regie had de heer J. Bruijn en de heer W. Boon verzorgde de pianobegeleiding. knappe Sheila, die het 't leger eerst erg. (Advertentie, Lig. Med.j Geboren: Menno, z. van C. Terp stra en K. A. M. Blok. Maria G., d. van J. van der Star en H. Plas. Jaco bus G., z. van J. J. van Miltenburg en A. Agricola. Elisabeth C., d. van C. Goënga en F. P. Vos. Cornelis P., z. van W. Zijm en J. van Heerwaarden. Cornelia G., d. van W. J. Langeveld en E. Kok. Ondertrouwd: Cornelis J. Ellen en Jacoba C. Mosk. Klaas Druif en Trientje F. Kuil. Getrouwd: Harmen Spigt en Ja coba J. Lieferink. Overleden: Thijs Tiessen, 45 jaar, echtgen. van Antje Spaans.* Op de terreinen aan de Meeuwenlaan worden morgen de volgende hockey wedstrijden gespeeld: 10.30 uur: Hermes 2 (dames)jongens A; 12.15 uur: Her mes 3 (dames)Terriers; 13.30 uur: Hermes 1 (dames)Eechtrop 1. De uitwedstrijden zijn: Kraaien 2— Hermes 1 (heren) en Hurley 3Her mes 2 (heren). GEVONDEN VOORWERPPEN Witte handschoen, dop benzinetank bromfiets, beitel, knielap, damesjapon. Klinkende namen garanderen in het Tivoli-theater een dikke anderhalf uur show. Niet minder dan vijf sterren van formaat (James Cagney, Virgina Mayo Doris Day, Gordon MacRae en Gene Nelson) spelen de belangrijkste rollen in de showfilm „Op naar Broadway die tot en met Maandagavond wordt gedraaid. En welk een veelzijdigheid demonstreert toch James Cagney, die aanvankelijk de heldenfiguur was in tal van „harde" films en nu danst en als komiek evenmin onverdienstelijk werk. doet. Men moet zich ook ditmaal van het verhaal weinig voorstellen. Het is slechts de aanloop tot een serie pret tige liedjes en dansjes, die in pittig rhythme op het witte doek wordt ge bracht. Elwin Bixby is een ex vaude- ville-artist, nogal opvliegend en vrij veel werkloos. Maar dan krijgt hij een aanbod om op de militaire academie West Point de jaarlijkse revue te regis seren. In het begin voelt hij zich daar allerminst thuis, doch wanneer hij ten slotte zelf cadet is geworden gaat alles al veel beter. Natuurlijk dreigt ook in deze rolprent de revue op het allerlaat ste nippertje niet dojr te gaan, zodat (even natuurlijk) het nodige in 't reine moet worden gebracht. En dat knapt Bixby (James Cagney) op. Met „Op naar Broadway" heeft men een zeer pleizierige avond. lastig heeft gemaakt. De hoofdrol in deze goede kleurenfilm is voor John Payne. Hij wordt vooral uitstekend bij gestaan door Maureen O'Hara, Howard Da Silva en Philip Reed. Ook deze rol prent, die voldoende spanning garan deert, draait tot Maandagavond. In het clublokaal van „HRC" heeft de heer A. G. van der Linde Donder dagavond namens het bestuur van de afdeling Noord-Holland van de KNVB, de bondsonderscheiding voor dertig jaar dienst als scheidsrechter, uitge reikt aan de heer C. G. van 't Hoff. Dit is de eerste maal, dat een der gelijke onderscheiding aan een stadge noot te beurt viel. De heer Van 't Hoff, die om gezondheidsredenen niet meer actief als scheidsrechter op treedt. blijft waar mogelijk zijn beste krachten in dienst van de voetbal sport geven. De heren Wiersma (Hel der), Ter Burg (HRC), Meyer (Wa tervogels#, Luyckx (WGW), Balyon (HCSC) en Huijsing (scheidsrechters, vereniging), die de heer Van 't Hoff in een toespraak feliciteerden, ge. tuigen van hun sympathie en waar dering, waarna de heer Van 't Hoff een dankwoord sprak. De Witte bioscoop brengt deze week iets geheel anders. Hier wordt namelijk de strijd uitgebeeld, die de -Amerikaan se mariniers rond 1805 tegen de Tripo- litaanse piraten hebben moeten gaveren. Het begint met een actie tegen Derna. een vestingstad aan de Noordafrikaanse kust, vanwaar men het gebied rond het zeeroversnest Tripoli kon controleren. Het leger, dat door de woestijn oprukt, staat onder leiding van luitenant O'Ban- non, die zich verzekert van de hulp van de vroegere Pasha en een aantal be roepssoldaten onder commando van een Griek. Arabieren zorgen voor de nodige moeilijkheden en zelfs voor een drei gende muiterij, vlak voordat het doel is bereikt. Uiteraard zegeviert O'Ban- non. Hij krijgt een mooie beloning: de - ANONIEM Ven heel aardig, klein man- netje, dat men wel eens Hjfjolograaj noemt, heejt Cradus iets verteld. Hij had namelijk gehoord, dat men Gradus verwijten maakt omtrent zijn anoniemiteit. „Waarom", zo vraagt men zich af, „zet hij zijn eigen naam niet onder die stuk jes?" En die vraag was dan ontsproten aan het brein van een stadgenoot, die wéét dat deze Gradus ano nieme briefjes haat. Waarom uw Gradus rijn echte naam niet onder zijn rubriek plaatstDe ver klaring is zeer eenvoudig: hij simuleert bescheiden heid. Dat moogt ge gerust weten. Maar nu serieus. Kijk, Gradus werkt ,tiet anoniem, maar onder een pséudoniem. Voelt ge het verschil bereids? Hij zal het u uitleggen. Wanneer Gra dus (als Gradus) schrijft, dat de Huisduinerweg sy noniem is aan een akelige hutspot van nare klinker stenen, dan weet men hem, zo nodig, te bereiken op het bureau van deze goede krant. Zijn adres luidt dan ook: Gradus, Helderse Cou rant. Maar wanneer „Opmer ker", of „Ouwe Taaie", of Toeschouwerof „Prut ser" een uitgebreide kan- kerbrief schrijft over meestal ongemotiveerde) „wantoestanden" in Nieu- wediep, dan is het adres van deze mensen zoek. Dat staaf er niet bij, omdat men niet zelf aanspraKelijk wit zijn voor de diverse geuite misnoegens. En daarom blijft Gradus gewoon Gradus. Zijn (wel bekende) adres staaf achter hem. Bovendien, tal van stadgenoten kennen hem Ivel, omdat deze stad geen geheimen heeft. Een vriend van Gradus heeft het eens zó gezegd: „Wat ie 'n Am sterdam, midden op het Leidseplein, overluid schreeuwt, dringt tot nie mand door, maar pa je in je eentje aan het Huisdut- ner strand zitten, fluiste rend: „Ik heb een anonieme brief geschreven", dan weet héél Den Helder het". STEDELIJK \V/oensdag ontving Gradus een wat sporende brief, die handelde over de (uit- ges'elde) trekking van de verlo'ing, die in Februari van het vorige jaar door het „Stedelijk Muziekkorps" werd gehouden. Op dat schrijven zal Gradus nie1 verder ingaan, omdat hij zo waar de volgende dag van het Stedelijk de uitslag ont ving. De prijzen zijn geval len op de nummers: 3B87 (schilderij), 2559 (rijwiel), 3400 (stofzuiger), 3821 (gas- comfoor), 4777 (elec'rischc strijkbout), 6830 (boeken steunen), 95 (beer) en 1202 (boekwerk). De prijzen moeten vóór 27 Maart wor den afgehaald bij de heer J. van Leeuwen, Koning- dwarss'raat (tussen zes en acht uur). „Eindelijk", zucht Gradus tezamen met vele andere ongeduldigen. POSTZEGELS Coms is het zo bar las'ig, dat je juist geen post zegels hebt, wanneer je een brief wilt verzenden. De posterijen trachten al door de jaren heen de vergeet achtigheid op te heffen door het plaatsen van zoge naamde postzegelautomaten. Den Helder is er ook weer drie rijker, zo ontdekte Gardus dezer dagen, toen hij bij het station moes' zijn. Rechts van de ingang hangen ze, nog ongescnon- den en diep blauw. Zij glanzen u toe en bieden aan: postzegels van twee cent, pos'zegels van tien cent en vier briefkaarten. Voor deze laatste schrijf- behoef'en dient men een kwartje in de gleuf te werpen. Geheel vrijwillig keert dan een cent terug. Toch wel handig, zulke au'omaten, meent deze Gra dus. DANK Als wij helpen kunnen, dan dóen wij da'-, niet waar? Neem nu het vol gende. De mensen van de P.T.T. zijn voortdurend in de weer met het uitzoeken en sorteren van de post. Dat is een zeer tijdrovend kar wei. Het is gebleken, dat alles veel eenvoudiger kan gaan, wanneer wij (u en Gradus) onze brieven >net de adreszijde naar boven in de bussen laten glijden. Men heeft de .proef op de som genomen en on'dek", dat practisch élle brieven en kaarten dan zó liggen, dat de adressen gemakke lijk zijn te lezen. Een be steller van de P.T.T. ver zocht Gradus dan ook, dl' onder uw aandacht te brengen: „Wist u, dat een brief met de adreszijde naar boven in de bus doen glij den het werk van de post beambten vereenvoudigd en bespoedigd? Wij wisten het nie', maar dóen het nu". En waarom zou men daaraan niet meewerken? VERLOTING jUIet grote belangstelling 1,1 volgt Gradus de verlo ting van de hockeyclub „Herffles", die op zo origi nele wijze de tot stand ko ming van kleedkamers en een eigen clubgebouw op de nieuwe velden nastreeft. In „de Molshoop" van deze week werd natuurlijk weer de stand opgenomen, en Gradus moet zeggen, dat hij bewondering heeft voor de ijver van de jongelui. Zeer tot zijn spijt heeft hij ech ter ontdek', dat de „grond werkers" (de mensen die je notabene het eerst nodig hebt) het mitste aantal loten verkochten en wet 416. Wie bovenaan staan? De „stoffeerders" (die eigenlijk pas aan de beurt komen als alles kant en klaar s'aat!). Zij verkochten 1788 loten. Hierna kwamen de eiectriciens met 17U6 loten. de loodgieters (1342), de stucadoors (809), de metselaars (800), de schil ders (615), de timmerlie den (5741 en de grondwer kers (416), Volgens deze stand waren dus 8050 loten aan de man gebracht Dat „Hermes" klimt naar een record! GRADUS Er is gelegenheid tot het verzenden van zeepost naar Hr. Ms. „Van Galen", op thuisreis uit de Koreaanse wate ren. Poststukken moeten vóór 17 Maart om 10 uur te Amsterdam aanwezig zijn. Adressering als volgt; naam, rang of kwaliteit, marinenummer, aan boord van Hr. Ms. Van Ga'.eu, Amster dam C.S. Marine. v« De heer Polman is een man, die achter it <>»h„ vindt Gradus altijd. Wa,,t hoewel hij zee TTne\ tverkt, toneel is betrokken, ziet'men hem nooL'oo T staan. De heer Polman grimeert. E„ da hit P,anfcen Onder voorzitterschap van de heer A. Meijer vergaderde de afdeling An na Paulowna-Breezand van het Wit- Gele Kruis bij de heer Neuvel in de Spoorbuurt. In het bijzonder werden de geestelijke adviseur, pastoor Ver- hoeff, en de eerwaarde zusters wel kom geheten. De secretaris, de heer Koopman, had van zijn jaarverslag veel werk ge maakt en mocht daarvoor de dank der vergadering oogsten. Ook het beheer van de penningmeesteresse, mevr. ZandbergenCoemans, gecontroleerd doot mevr. Beerse en de heer A. Kloosterman, bleek uitstekend in orde te zijn. Bij de bestuursverkiezing werden mevr. Zandbergen—Coemans en de heer Wormsbecher zonder hoofdelijke stemming herkozen en zullen dus weer voor drie jaar zitting hebben. In tegenwoordigheid van de Modera tor, pastoor Verhoeff, hield de afdeling van de N.J.K.B. haar jaarvergadering. Behalve de gewone agendapunten, o.a, het financieel verslag van de penning meester, de heer A. Janson, en het jaarverslag van de heer P. v. d. Meer, stonden een paar 5 minuten-speeches op het programma. De onderwerpen hier van waren „bijenteelt" en „koelhuizen". De bestuursverkiezing bracht geen verandering; de heer Th. Kloosterman bleef voorzitter. De moderator en de heren Chr. v. d. Meer en G. Duineveld, de laatsten na mens de leden, dankten (Je bestuursle den voor het vele werk, dat zij voor de afdeling verzetten. Op 3 April, zo deelde de voorzitter mede, zal er geen clubavond zijn. In 't verenigingsgebouw bij de Ger. Kerk aan de Molenvaart is dan een film avond, waarop ook propaganda ge maakt zal worden voor de oprichting va£..e®n vrijwillige luchtwachtdienst. i "e rondvraag werd o.m. nog ge sproken over het maken van een ex cursie naar Den Helder met bezoek aan een oorlogsbodem. Geboren: Menno, z. v. Cornelis terp- stra en Kenna A. M. Blok, Maria G.. d. v Jacobus van der Star en Hillegon* ua Pias; Jacobus G„ z. v. Johannes riiVln.LMiltenbur« Pn Akke Agricola; p Sabeth Cornelia, dochter v. Corpel" H" z' v- Willem Zijm en Jannetje, van Heerwaarden; Cornelia G„ d. v. Wil- o j Lanf?eveld en Elisabeth Kok. r u .irouwd: Cornelis J. Ellen en H.Cr avC.,Mosk; Klaas Druif en Trien tje F. Kuil. j.ueS:Marmen Spigt en Jacoba ?,v„erleden: Thijs Tiessen, 45 jaar, tg. van Antje Spaans. gevonden voorwerpen hrnJ.fi6, handschoen, dop benzinetank omfiets, beitel, knielap, damesjap°D'

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2