GRATIS! Jimmy Brown en debend van Dolle Dirk 8ra Stad en Omgeving Fiscus 1 en W.S.O.V. 3 kampioen in de derde klasse (volleybal) r Opvoering van „Goudsterretje' bood charmant en aantrekkelijk schouwspel „Wenn der weisse Flieder", nieuw succes van Hoofdstadoperette abonnement I WITTE KRUIS Nieuws uit Wieringen lx v.Ts?Nsvv?bdr; «s1- Ons Genoegen voor een volle Casinozaal Costumering en décors uitstekend verzorgd Gevaarlijke klauterpartij PREDIKBEURTEN Aanrijding op Rijksweg bij de Schoolweg Geen voorrang verleend.. Met vergelijkingen komt men er niet Het gebeurde in Nieuwediep Neemt nu een Aurich en Steiner nu minder samen IN HET KORT Recrutenavond in het Chr. Militair Tehuis Thomas Magyar (viool) in concert voor de jeugd Weer een jeugddienst Wordt HCSC 2 morgen ook kampioen? Beloning: promotie naar de tweedeklasse Opnieuw spanning door onverwachte uitslagen Collectief bezoek aan „Matthaeus Passion" Wedstrijdprogramma van „Hermes" Julianadorp JVC belust op revanche tegen Hollandia T. Wieringer reservisten waren Heiloo de baas Ledental Groninger Vereniging snel stijgende Geen vrij-af voor schooljeugd tijdens de kermis Wat de kermis zal bieden Negentien natriumlampen langs de Noorderhaven Burgerlijke Stand «Ti VRIJDAG 21 MAART 1952 n°jh moeite.had de zang- en operettevereniging „Ons Genoegen" ge- paa om de opvoering van „Goudsterretje" tot een succes te maken. Tijdens de voorbereidingen hadden de heer A. Krijgsman en zijn schare jeugdige mede- v erkers te kampen met tegenslag op tegenslag, en zelfs de generale repetitie deed de insiders nog hun hart vasthouden, maar zoals het zo dikwijls gaat: de uit voering zelf overtrof alle verwachtingen. De avond slaagde ook in financieel opzicht, niettegenstaande de ongetwijfeld zware concurrentie van de Hoofdstad operette in Tivoli. Meer dan driehonderd bezoekers, waaronder de beschermheer van „Ons Genoegen", burgemeester mr G. D. Re- horst en zijn echtgenote, de secretaris van de Helderse Gemeenschap, de heer L. F. van Loo Jr„ en enkele bestuurs leden van de kinderoperettevereniging „Lentebloemen", volgden met toene mende waardering dat aardige en kleu rige sprookje, waarin de Prins (uitge beeld door mevr. Kooger) een harde strijd moet leveren alvorens hij als Ko ning, met het eenvoudige boerenmeisje Ninette (Annie Halma) als Koningin aan zijn zijde, een lang en gelukkig le ven tegemoet gaat. Zoals in alle sprookjes vervullen in ..Goudsterretje" de hulpvaardige kabou tertjes en kwaadaardige heksen hun symbolische taak. Zij laten de Prins en zijn beide trouwe gezellen (van wie Annie Kooyman een vlotte en komische Fridolien typeerde) kennis maken met de goede en kwade krachten in het le ven. De meer dan vijftig jeugdige ar- tisten gingen zo in hun rollen op. dat de toeschouwers gaarne de onvolko menheden in de zangsoli vergaven. De koren werden trouwens alleraardigst en fris gezongen. Sanny Beun. die als „Goudsterretje een belangrijke rol speelde in het sprookjesachtige geheel, trad voor „Ons Genoegen" op als redster uit de nood Zij immers moest bijna op het laatste moment invallen voor het meisje, dat aanvankelijk als ..Goudsterretje" zou fungeren. Annie Reinderman was de fee, die samen met „Goudsterretje" veel bijdroeg tot het levensgeluk van de Prins, die trots alle tegenstand het eenvoudige boerenmeisje (dat ten slotte Het twaalfjarig zoontje van de fam. K. uit de Kuiperdwarsstraat zou Woensdagavond even een bal ophalen, die in de goot van de Comeniusschool terecht was gekomen. Kordaat klom hij in een regenpijp, kennelijk niet op ziende tegen de gevaarlijke klauter partij langs een negen meter hoge ge vel. De jongen was al dicht bij zijn doel, toen de pijp het begaf en hij zijn houvast verloor. Heel snel, maar zonder bal, was hij weer beneden. Om dat hij klaagde over pijn in zijn rech terarm en zijn rechterschouder werd overbrenging naar het Sint Lidwina- Ziekenhuis raadzaam geoordeeld. De jeugdige K. bleek er met een gekneus de rib nog wonderwel afgekomen te zijn. ZONDAG 23 MAART DEN HELDER: Ned. Herv. Gemeen te, Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs (jeugddienst), 19.30 uur ds. Rasch; Palmstraat, 10 uur ds. B. J. Meijer uit Anna Paulowna, 19 uur A. van Haarlem, theol. cand.; Huisduinen, 19 uur ds. De Hoest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Hamming, 10.45 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Swen; Rehobothkerk, 10 uur ds Swen, 17 uur ds. Hamming. Chr. Geref. Kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds. I. van de Knijff. Oud Geref. Kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds. Groenewegen; Donderdag 19.45 uur ds Groenewegen. Geref. Gem., Janzen- dwarsstraat, 10 en 96 uur leesdienst; Donderdag 15 en 19.30 uur ds. Chr. van Dam van Amsterdam (biddag). Ger. Kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Bapt .Gem., Spoorstraat, 12 uur Zon dagsschool, 16 uur ds. C. v. Wier; Vrij dag 19.30 uur bijbelbespreking en bid stond. Doopsgez. Gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds C. J. Rasch (Ned. Herv. predikant). Oud Kath. Kerk, Midden weg, 10 uur heiige mis, 19 uur lijdens- overdenkingen. Evangelisatie, Vijzel straat, 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbelkring: Donderdag 19.30 u. vrouwenkrans; Zaterdag 20 uur open luchtsamenkomst (Visbuurt), 21 uur bidstond. Leger des Heils. Spoor- gracht. Zaterdag 19.15 ur bidstond, 20 uur straatprediking; Zondag 10 uur heiligingssamenkomst, 19 uur open luchtsamenkomst (Spoorstraat), 20 uur heilsbijeenkomst; Maandag 14.15 uur gezinsbond; Dinsdag 20 uur soldatensa- menkomst. Evang. Lutherse Kerk, Wlezenstraat, 10.30 uur gieen dienst. 19.30 uur dr. J. A. Stellwag. JULIANADORP: Ned. Herv. gem., 19.30 uur ds. H. J. Trommel. Geref. Kerk, 9.30 uur leesdienst. 14.15 uur ds. Swen. „Bethel", v.m. en n m. br. Wild Sr. uit Laren: Dinsdag 16 uur meisjes- krans; Woensdag 19 uur bidstond en bijbelbespreking. CALLANTSOOG: Ned. Herv. Gem., 10 uur ds. H. J. Trommel. toch een prinses bleek te zijn!) als ge malin wenste. De costumering en décoratieve aan kleding was in alle vier bedrijven voor treffelijk. Mede hierdoor werd de op voering een aantrekkelijk en bekoorlijk kijkspel, waarvan men zich bijvoor beeld nog lang het charmante menuetje zal herinneren. Dan zij mevr. C. Morée- Dol, die als vanouds de piano bespeelde, en ditmaal werd geassisteerd door de heren Raatgers en De Beurs (viool), kreeg de jeugd de zo noodzakelijke mu zikale ondersteuning. Nadat de heer Krijgsman om kwart over elf een sympathiek slotwoord had gesproken, bleef men nog enige tijd bij een op het bal. waarbij „The five Sul limans" voor de muziek zorgden. Toen de heer J. H. uit Sint Anna- Parochie, komende uit de richting De Kooy, in Zuidelijke richting over de Rijksweg reed, en de Schoolweg tot op ongeveer veertig meter was genaderd, wilde de bestuurder van een vracht auto, die uit Julianadorp kwam, zon der voorrang te verlenen de Rijksweg oprijden. De heer H„ die met een snelheid van ruim zeventig kilometer reed, meende een botsing te kunnen voorkomen door naar rechts uit te halen. Het bleek echter, dat de eerste vrachtauto werd gevolgd door een tweede, die eveneens linksaf wilde slaan. De bestuurder van de personenauto veranderde onmiddellijk zijn manoeu vre. Hij remde sterk af en zwenkte naar links, om te trachten, voor de eerste vrachtwagen om het gevaarlijke punt te passeren. Een botsing was ech ter onvermijdelijk. De wagen uit Fries land kwam met een ingedeukt front, een gedeukt spatbord, een beschadigde koplamp en een verbogen voorbumper uit de strijd. De bumper van de vracht auto werd losgerukt. Beide wagens wa ren „All risk" verzekerd. Tegen de bestuurders van beide vrachtwagens werd door de politie pro ces-verbaal opgemaakt wegens het in gevaar brengen van het verkeer door het niet verlenen van voorrang. Alles heeft zo zijn voor en tegen. Ook het jaarlijks weerkeren van de Hoofd- stad-oprette, die wij in Den Helder achtereenvolgens zagen in „Zwei Herzen im Dreivierteltakt", „In einer kleinen Konditorei" en „Ich kiisse Ihre Hand Ma dame". Gisteravond voerde het grote gezelschap in het Tivoli-theater „Wenn der weisse Flieder wieder blüht" op. Ook deze operette, die door Bruno Hardt- Warden werd geschreven en door Robert Stolz van muzeik voorzien, was weer een bijzonder fleurig kijkspel, doch onwillekeurig gaat men vergelijkingen tref fen en maakt men een keuze. En zouden wij het grootste succes moeten aan wijzen, dan gingen wij ongetwijfeld aan deze laatste operette het eerst voorbij. doet daarna uit de doeken, wie en wat deze Paul Gutbier in zijn jonge jaren zelf is geweest. In een vlot tempo be leeft men de avonturen van de pen sionaat-meisjes en de studenten, tot wie ook de moeder en de vader van de trouwlustige jongeman behoorden. In het zesde tafqpael voert men de oude heer Gutbier dronken; hij aanvaardt een duel met het meisje, verliest, en moet zijn zegen geven. Hetgeen hij dan ook doet. Onder regie van Otto Aurich hebben de dames en heren van de Hoofdstad operette (van wie wij noemen Marga Graf, Ad Heerings, Ruth Rhoden, Her man Valsner, Claire Clairy, Mizzy van de Lanz, Dora Bakker en Steiner) „Der weisse Flieder" een goede vertolking gegeven. Het orkest, onder leiding van Freddy Salten. heeft niet weinig tot het welslagen van de avond bijgedragen. Vergeten wij vooral niet de fraaie cos- tuums, ontworpen door Johnny Nieu- wenhuizen, te noemen. De politie heeft een meisje aan gehouden, dat ten nadele van haar werkgeefster een gouden armband had ontvreemd. Het bleek, dat zij boven dien een klein geldsbedrag en een poe derdoosje had meegenomen. Op de hoek Spoorstraat-Breewa- terstraat kwamen twee personenauto's meb elkaar in botsing. De materiële schade was gering. Zij. d'e zich nu op dit blad abonneren, ontvangen de tot 31 MAART a s ver schijnende nummers De Directie Wat wij in onze aanhef schreven, moge slechts ter beoordeling aan onze mede-luisteraars en mede-toeschouwers worden voorgelegd. Immers, aan de ander kant dient men er rekening mede te houden, dat niet elke operette dezelfde prachtige mogelijkheden biedt. Wij herinneren ons nog heel goed „In einer kleinen Konditorei", waarin het duo Otto AurichFritz Steiner de aan wezigen onbedaarlijk deed lachen. Aurich behoefde op die avond het applaus niet te doen aanzwellen door langer in de schijnwerpers te blijven staan dan noodzakelijk was. Dat ent- hoifiiasme van toen ontbrak gister avond. Maar nu een andere kwestie. Vertroebelt diezelfde clownerie, waar om men huilt van het lachen, niet in belangrijke mate de operettestijl? Gis teravond heeft men Aurich en Steiner slechts eenmaal tezamen gezien, ver na de pauze, toen niemand misschien nog geloofde dat ze zouden komen. Wat doet men daar echter aan, wanneer de tekst geen betere kansen voorschrijft? En toch heeft men kunnen genieten van beider kostelijke gaven, terwijl zij ieder optraden met anderen. Enig was het „nummer" van Claire Clairy en Fritz Steiner in de tuin van het meis jespensionaat. Men zou ook kunnen opmerken, of de Hoofdstad-operette zich niet te zeer aan „show" te buiten gaat. Dit is voor ons persoonlijk geen bezwaar; wij hou den daarvan, wanneer zang en muziek er tenminste niet bij inschieten. En dat was geenszins het geval. Het verhaal handelt over twee jonge mensen, die geen toestemming krijgen om te trouwen. De vader van de jonge man, excellentie Paul Gutbier, is de dwarsbomer. De vader van het meisje De Nederlandse Bond van Oud- strijders en Dragers van „Het Mobili- satiekruis", afd. Den Helder, houdt vanavond om acht uur in de bovenzaal van lunchroom „De Boer" in de Ko ningsstraat haar jaarvergadering. In de Vakschool voor Meisjes houdt de heer A. Korff uit Haarlem hedenavond om acht uur op uitnodi ging van de Helderse Volksuniversiteit een lezing over „Leven en streven der bewoners van Huisduinen en Den Hel der in vroeger tijden". In de Marine-cantine is heden avond om acht uur dansen. Morgen sluit de inschrijvingster mijn voor het tournooi om het jeugd- damkampioenschap van Den Helder. In schrijven is mogelijk bij de heren C. J. J. Leibbrand, Keizerstraat 65, en P. Slort .Sluisdijkstraat 113. De heer H. van Donselaar, leer ling van de gemeentelijke zeevaart school, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het diploma derde stuurman gro te handelsvaart. POEDERS - TABLETTEN - C ACHETS (Advertentie, lng. Med.) Veertig stadgenoten gaan hun dienstplicht vervullen Over enige weken gaat een veertig tal jeugdige Nieuwediepers in militaire dienst, hetzij bij de Koninklijke Mari ne, de landmacht of de luchtstrijd krachten. Te hunnen gerieve wordt op Dinsdag 25 Maart in het Christelijk Tehuis aan de Kanaalweg een z.g. „re crutenavond" gehouden, die ook door hun ouders en verloofden etc. kan worden bijgewoond. Naar men ons mededeelde, worden die avond allerlei problemen behandeld, waarmee de jongelui tijdens hun diensttijd te ma ken zullen krijgen. Het eerstvolgende „Uur muziek' voor de schooljeugd wordt op Vrijdag middag 28 Maart in Casino gegeven door de violist Thomas Magyar. Zijn begeleider, Willem Hielkema, zal het programma toelichten. In het eerste uur. dat om kwart voor drie begint, worden o.m. werken van Rimsky-Kor- sakof, Handel en Ravel uitgevoerd, en in het tweede uur composities van Vivaldi, Tschaikowsky en Ravel. Tussen Haaks en Kuitje Hr. Ms. „Walcheren", „Schier monnikoog", „Schouwen" en „Goeree zijn gisteren naar Vlissingen vertrok ken. In de haven keerde uit Zierikzee1 terug Hr. Ms. „Stortemelk". Het is morgen hoog water om 4.30 en 16.50 uur en laag water om 10.20 en 23 35 uur. De temperatuur van het zeewater was 5,5 graden Celsius Zondagmorgen om half elf wordt in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat weer een jeugddienst gehouden. Dit maal nodigde het comité van jongeren dat deze bijeenkomsten organiseert de Doopsgezinde voorganger van Den Helder, ds. J. J. J. van Sluijs, uit. Het orgelspel wordt verzorgd door de heer C. Schadee. Ook ouderen zijn in deze dienst welkom. Morgenmiddag speelt HCSC 1 de laatste competitie-wedstrijd in de afde ling Noord-Holland. De reis gaat naar Alkmaar, waar de reserves van Jong Holland als gastheren optreden. De thuisclub verkeert in degradatie-gevaar en zal zich dus geducht weren. Aan de andere kant willen dé nieuwe vièrdé klussers de afdelingscompetitie natuur lijk geheel ongeslagen beëindigen. Het elftal vertrekt om kwart over drie. Aan de Sportlaan wordt de belang rijke wedstrijd tussen HCSC 2 en DEK 1 gespeeld (4.15 uur). Beide ploegen maken aanspraak op de titel in de 2de klasse. Het is nu zo, dat de thuisclub morgen kampioen is, wanneer wordt gewonnen. Anders valt de beslissing volgende week. Op het bijterrein speelt HCSC 3, eveneens om kwart over vier, tegen DEK 2. De beide kampioenen van de derde klasse heren in de volleybalcompetitie zijn Woensdagavond bekend geworden: Fiscus 1 won met 15—6, 15—13 van zijn concurrent HMC en WSOV 3 zegevierde met 152, 159 over HCSC '3. De beide winnende ploegen promoveerden tevens automatisch naar de tweede klasse. HKV en Oranje Blauw moeten probe ren Adelborsten van de wijs te bren gen. Zeemacht won in deze afdeling op regelmatige wijze van HKV (15-12, 15-8). Oo,k bij de dames keerde de spanning weer. De HKV-me4sjes zagen name lijk kans, HAV met 16-14, 5-15 en 15- 12 te verslaan. Door deze overwinning is HKV tot op vier punten genaderd. Gezien het feit, dat de ploegen nog éénmaal tegen elkaar moeten uitko men, is nog alles mogelijk. In de twee- 15-8). De andere uitslagen waren: HC de jongste zege op HCSC 1 (15-11, de klasse blijft HAV 2 favoriet, getuige SC 1—Hermes 2 15-7, 15-8; HKV 3—H 15-12; Zeemacht 2Hermes 2 15-9, 15- MC 8—15, 13-15; HCSC 2—HKV 2 15-8, 6. In de kopgroep is de stand hier: HAV 2 9—16: HCSC 1 11—16; Zeemacht 2 12—16; HCSC 2 8—12. In de eerste klasse (heren) is de spanning enigermate weergekeerd door een nederlaag van WSOV, als kampioen gedoodverfd, tegen de wisselvallige ploeg Adelborsten 2. De jonkers be haalden de zege met 2-15, 15-12, 15-13. Mede doordat Adelborsten 1 in drie sets van HAV won met de merk waardige cijfers 4-15, 15-8 en 15-0, is deze ploeg nog kanshebber voor de bo venste plaats. Met één wedstrijd min der gespeeld staan de Adelborsten vier punten achter. Het wedstrijdprogramma is voor de jonkers evenwel lichter dan voor WSOV, dat een zware ontmoeting wacht met Zeemacht en verder HKV nog als tegenstander heeft. Pro Patria, Zaterdagavond in Alkmaar De besturen van de Muziekkring Den Helder en de Helderse Volksun - versiteit hebben gezamenlijk het ini tiatief genomen tot een collectief be zoek aan de uitvoering van Bachs „Matthaeus Passion", die Zaterdag avond in de Grote Kerk te Alkmaar wordt gegeven. Het lag in de bedoe ling, ook voor de uitvoering van Zon dag een touringcar te charteren, maar het aantal gegadigden bleek daarvoor niet groot genoeg. In de autobus die Zaterdagmiddag om half zes van net Koningsplein vertrekt, zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Belangstellenden kunnen zich vandaag nog aanmelden bij mej. E. S. Held. Singel 53, of de heer F. W. Schreuder Julianapark 1. Voor de hockeyclub „Hermes" slaan dit weekend alleen uitwedstrijden ge noteerd: Hurley 2 (dames)—Hermes 1; Ever Swift (dames)—Hermes 3; Alk maar: beslissingswedstrijd tussen Her- mes 2 (heren) en Hurley 3. .De heren- reserves zullen morgen alles op alles moeten zetten, willen zij niet definitief op de laatste plaats eindigen. Voor ,T V.C is het Zondag we» belangrijke dag, want dan kom» twee uur Hollandia T op bezoek 0ln enige club, die de Julianadorner' deze competitie heeft verslagen Jn nederlaag was voornamelijk te w- aan de afmetingen van het Hollanrii, terrein, die aan de lage kant JVC. dat natuurlijk belust is on vanche en bovendien op eigen speelt., behoeft niet te verliezen m'»' geen het elftal zich trouwens ook n- mag veroorloven. ni*t JVC 2 speelt zijn laatste uttwedrtnL tefen Oudesluis 3. Ook de resèn hebben nog kampioenskansen, zodat h volle buit dient te worden binnen» haald. JVC a ontmoet om tien thuis Callantsoog a. uur BRAND IN EEN HOOIKL.\Mp Dezer dagen geraakte een hooiklamn van de heer A. van de Vlies, vlak Uh het woonwagenkamp, in brand, waar schijnlijk door vonken uit een nabij" staande woonwagen. De koeien onmiddellijk in veiligheid gebracht De motorspuit uit Den Helder we gerde water te geven, en ook een tweed» motorspuit geraakte na enkele minu ten defect. Gelukkig was de wind gun" stig, zodat de brand tot de hooiklam» beperkt bleef. Volgens deze foto van de Amerikaanse Legervoorlichtingsdienst hebben geïnterneerden in een krijgsgevangenkamp van de Verenigde Naties tg Xojedo in Zuid Korea een demonstratie gehouden, waarbij zij een portret van Stalin boven het prikkeldraad rondom het kamp uitstaken. 17. Jimmy kreeg die dag niet veel meer te doen en toen het laag wa ter werd, deed hij zijn jekker aan, zette zijn zeilpet op, die hij in een kast had gevonden en wandelde de stad eens in. „Ik ga in elk geval eens even naar het politiebureau, want 41s zich iets voordoet waarvan ik de poli tie op de hoogte dien te stellen, zal ik toch moeten weten, tot wie ik mij zai hebben te richten. Hij stapte welgemoed het politiebureau binnen en tikte aan het loket. Na enig gestommel werd het raampje opengeschoven en ver scheen het hoofd van een zeer jeug dig uitziend agentje, dat Jimmy een beetje onzeker aanzag. In een poging een wat stoere indruk te maken, vroeg hij: „En u, wat wenst u?" „Ik zou graag de dienstdoend inspecteur of nog liever de hoofdcommissaris willen spreken", zei Jimmy. „Die zijn er geen van beiden", antwoordde het agentje, „en ze komen voorlopig niet terug ook". „Zo", vroeg Jimmy, „en tot wie moet ik mij rlèn wenden?" „Als u iets hebt mede te delen", zei het agentje hooghartig, „dan zegt u 't maar aan mij". „Goed dan", zei Jimmy, „ik kwam even vertellen dat ik de nieuwe sluiswachter ben, die eens kwam kennis maken". In café Veerdig waren polftle-reser- viSten en leden van Steun Wettig Ge zag uit Heiloo de gasten van de Wie ringer afdeling. Vele leden der beide afdelingen, gekleed in de nieuwe uni formen, konden deze avond de kennis making verstevigen en hernieuwen. De groep Wieringen was reeds de gast van de Heilooërs geweest. Onder de talrijke aanwezigen merk ten we o.a. op luitenant Zijp namens de districtscommandant Rijkspolitie, de voorzitter Noord-Holland Noord S.W.G., burgemeester Kolff van Wie ringen, oud-burgemeester van Zand- voort, de heer H. van Alphen, de bur gemeester van Limmen, de heer S. H. J. Bosma, pastoor J. Bijl en ds Kruijs- wijk, alsmede de groepscommandanten van beide gemeenten. Met een kort woord werd de avond door opper wachtmeester C. J. Verduyn geopend, die het doel van dergelijke avonden belichtte. De schietbahen voor pistool en buks, waarop de leden hun capa citeiten moesten tonen, werden „inge schoten" door beide burgemeestérs. De i'roep Heiloo moest in de Wieringers laar meerdere erkennen. De totale uitslag van beide banen was voor Wieringen en Heiloo resp. 391 en 362 punten. In het pistoolschieten waren de Wieringers hun gasten eveneens de baas. De individuele prijswinnaars waren- met buks: C. Stam, 49 p.; Snel en Stikkel, beiden met 46 p„ allen uit Heiloo. Op de pistoolbaan wonnen de Heilooers Slotemaker (47 p.). Van Die pen (39 p.) en Hoedjes (38 p.). Burgemeester Kolff reikte met een humoristisch woord de prijzen uit, welke uit fraaie luxe prijzen beston den welwillend door de Wieringer Middenstanders beschikbaar gesteld. Spreker noemde deze avond een groot succes, doordat de kameraadschaps banden nauwer waren aangehaald. Dank werd gebracht aan de Rijks politie voor de spontane medewerking Tot slot sprak de nestor van de Hei- looer groep, op wiens voorstel een mi nuut stilte werd betracht voor de ge vallen strijders. In een gevoelvolle toespraak bracht hij de taak der re servisten onder de aandacht. In café Halfweg vond de tweede vergadering plaats van de Groninger vereniging „Groninger Spraak" Uit de besprekingen bleek, dat deze ™glng len stiJgend ledental heeft hetgeen een hoopvol perspectief vormt n5n°v -'e vastgesteld op 0.50, voor jeugdleden tot 14 jaar op 0.25 per maand. Voor donateurs za? ?°ff ,een regeling worden ge troffen. De doelstelling van de vereni ging is om enige avonden met een Groninger karakter voor te bereiden o.a. door toneelstukken te brengen in ton°ee1inger dlalect- Tevens werd eer toneelgroep opgericht, welke naar S rrhneme£j onder regie zal staan van de heer Klaas Deen. In de o.l. school te Ripffolytushoef werd een druk bezochte ouderavond gehouden, In zijn openingswoord deel de het hoofd der school, de heer J. Kuiper, mede, dat de vacanties dit jaar van 1 Augustus tot 1 September zullen worden gehouden. Voor de kin deren is dit wel wat onplezierig, daar zij tijdens de Wieringer kermis dit jaar in de schoolbanken moeten zitten. De heer Kuiper hield na de pauze een interessante causerie over de Ne derlandse taal, haar uitspraak en schrijfwijze. Spreker belichtte dit on derwerp op een zeer populaire en hu moristische wijze. Voor de kermis te Hippolytushoef, van 31 Juli t/m 4 Augustus, zijn de volgende standplaatsen gegund: auto racebaan (Joh. Sipkema), octopus, ?piIi '(V Elsinga), kinderdraaimolen (gebr. Koek), zweefmolen (S. Ooms), golfbaan (Arjaans-Rooze), luchtschom- mei (O. Zuidema), gebakkraam (K. A. Visser), schiettent (A. Westerdijk), suiker- en nougatkraam (C. Stam); voorts Shimmy trap, electr. kracht meter, bumpersport, pyramide en en- tosspel, electrisch draaibord, lijntrek- sport. grijparmsport enz. De nieuwe verlichting van de Noor derhaven te Den Oever, tot de aanleg waarvan onlangs werd besloten, is* de zer dagen gereed gekomen. De ver lichting heeft met deze negen natrium lampen een enorme verbetering on dergaan, zeer tot gerief van de vissers' daa,r dikwijls 's avonds of des nachts hun aanvoer lossen. Geboren: Trijntje, d. van U. Pakes en T. Westra. Pieter Jan, z. van J. Lont en J. de Beer. Ondertrouwd: P. Tijsen en E. Kale- oi van Klinken en A. C. van Bloemendal, H. Louwes en T. Bakker. TiiÜenUWd: V" d' Zwaa* en G' N' Overleden: Antje Kuut, 78 jaar, echt genote van D. Mulder. RUIM f 900 VOOR TBC-BESTRIJDING tod Mn netto opbreng» van 'f mm' mutatie bij het onderwijs ZWAAG, 19 Maart 1952. Late ^appelen 11.70; spinazie 4861; uien in 1,82: prei 203G; Savoye-kool 9— 30; rode kool 12,50—23,20; boerenkool 11; spruitkool 29—60; witlof 32—61; breekpeen 8-18,10; waspeen 25-35: ??d,ijvie 62—71; bloemkool 25; gare biet 2430; Goudreinet 26—68; Fre- X?n En8eland 25-75; Jonathan 29 ~78: Pfesent van Holland 18—41; Gie- Wildeman 43—56; Winterjan 24— 33, St. Remy 41—44. 19 Maart 1952. Spina zie 36—56; bieten 10—12: gele kool 8.80 ,1; Sroene kool 29-30; rode kool 14 -32, boerenkool 5-9; spruitkool 24- waspeen 31—34: an dijvie 55—59; sla 9-12.30: knolselderij B^lefleur 17—30: Bramley Pitci 34; Go"dreinet 31—54: _li. w^!ld?man 23-55; St. Remy 34 >3, Winterjan 33—48. Maart 19S2- - Bevelanders 1? aö" Witlof, 47-64; groene kool -man sp.ruiten 21—43: gele kool 8.20 -?yon: Kien' afw' ,8i rode kool 14 33,au, boerenkool 3—5.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2