Beledigde auteur R.K. volksdeel De winterspelen r pjm Pam, Poni en de blauwpvaas Puistjes DDD. POPENT V,idis ,T. Hectors neus enige bewijskracht In de greep van de woestijn Officier eist vrijspraak van Hermans ZWITSAL geschaafde in cijfers i Bescherming van groep en waarborging van vrije kunst Centraal Bureau voor de Veilingen Jonge Haarlemmer werd geronseld voor Vietnam Lammeren stierven door verwaarlozing Indonesië is uitgenodigd voor Olympische Spelen Londens voetbal-team zegevierde te Parijs Carrara-Lapebie winnen Berlijnse Zesdaagse Nieuw wereld-hoogte-record zweefvliegen (13.400 m.) D°°0' ALS DE SCHOONMAAK KERKELIJK NIEUWS Kiest deze maand zelf liet INederlands Elftal Politiehond op een nieuw terrein Streven naar interkerkelijke psalmberijming Landbouwpensioenfonds haalt achterstand in Het Radioprogramma GRiTPPOEDER bijzonder grote belangstelling van talrijke litteratoren en juristen stond gisteren de 30-jarige Amsterdamse romanschrijver W. F. Hermans voor de arrondissementsrechtbank te Amsterdam terecht onder beschuldiging van belediging bij geschrifte van het roomskatholleke deel van ons volk. In zijn laatste boek, getiteld „Ik heb altijd gelijk", heeft hjj o.m. geschreven, dat de katholieken „het meest schunnige en onderkruiperige deel van ons volk" zijn. ..Die emigreren niet. die blijven wel zitten in Brabant en Limburg", luidt een andere zinsnede. Het fragment, waarin deze passages voorkomen, werd boven dien gepubliceerd in het tweemaandelijkse tijdschrift „Podium". len. vroeg hij subsidiair geen voorwaar delijke gevangenisstraf op te leggen, doch hoogstens een geldboete, welke de auteur bij het verrichten van zijn crea tieve werk r.iet zou beïnvloeden. De raadsman, mr A. Mout, vroeg zich in ziin pleidooi af, of men Zola. Huet of Multatuli ooit z.ou willen matigen In hun critiek op de menselijke verdorven heid. Hij vermeldde voorts, dat het tijdschrift „Podium" biina uitsluitend wordt gelezen door 200 tot 300 littera tuurminnaars in ons land. die hij de „happy few" noemde. „Podium" was volgens hem dan ook meer een vakblad can een populair tijdschrift. De raadsman deed tenslotte een aan val op artikel 137c. op grond waar van Hermans was gedagvaard. Hij zei. dat het artikel in 1934 in het leven was geroepen om onze joodse landgenoten te beschermen tegen de uitlatingeij van het toen opkomende nationaal-sotfialis- me. en niet om veelbelovende jonge auteurs fiians in de wielen te rijden. De schrijver Herman* zelf zei in zijn laatste woord, dat hij de aanklacht be- UR werden verschillende getuigen ge- hoord, die allen om godsdienstige redenen bezwaar maakten tegen het afleggen van de eed. De president liet hen daarop de belofte afleggen. De ge tuigen, prof. dr Garmt Stuiveling en de heer D. A. M. Binnendijk, waren van oordeel dat men de gewraakte passages niet los mag zien van de gehele roman. De zinsneden worden zogenaamd gezegd door een uit het lood geslagen soldaat, die geen sympathie heeft voor de ka tholieken. Prof. Stuiveling zei voorts, dat als het waar was, dat de auteur aansprakelijk is voor alles, wat hij zijn personages laat zeggen, ieder toneelstuk eenvoudigweg een onmogelijkheid wórdt. Hij was verder van oordeel, dat de roman in zijn geheel geen anti katholieke strekking heeft, daar in het boek alle politieke partijen en diverse volksgroepen heftig worden becriti- seerd. De getuige G. Borgers, redacteur van „Podium", verklaarde, dat het ini tiatief tot publicatie in het tijdschrift is uitgegaan van de reda die van „Podium". De auteur-verdachte verklaarde geheel achter zijn roman te staan, al zou hii uiteraard niet alles zeggen en doen. wat hii de personen in zijn roman in de mond had gelegd. Hii had het fragment aar „Podium' ingezonden cp het mo ment, dat de roman „Ik heb altijd ge lijk" nog niet geheel klaar was. De officier van Justitie, mr B. Kist. merkte in zijn requisitoir op, dat de overheid hier met zichzelf in conflict kwam: enerzijds moest zij een bevol kingsgroep beschermen. anderzijds moest zij de cultuur behoeden en een vrije kunst waarborgen. De officier vroeg zich af, of de uitlatingen van eer, gefingeerde geesteszieke soldaat, ook al zijn zij zo liederlijk als in sommige zin sneden van dit boek, het vermogen heb ben iemands eer en goede naam aan te tasten. Mr Kist was ervan overtuigd.dat dezelfde uitlatingen op een politieke bijeenkomst ertoe zouden leiden, dat de spreker ervan wegens belediging zou worden gestraft. Hij achtte hét in dit geval echter niet wettig en overtuigend bewezen, dat de verdachte de opzet heeft gehad zich beledigend uit te laten tegenover de katholieke bevolkings groep. Hij vroeg de rechtbank derhalve primair vrijspraak. Daar hij echter be sefte, dat de rechtbank en vele anderen met hem van mening konden verschil- rchouwde als een aanval op de lite ratuur in het algemeen. Ook hij noemde artikel 137c een gevaarlijk wapen, waarmee men de gehele literatuur om zeep zou kunnen brengen. Hij kantte zich er voorts tegen, dat men de be doelingen van een auteur zou willen af leiden uit drie zinnen van een boek van 290 pagina's. Hij noemde di' eer. „revolutionnaire methode van litera tuurbeschouwing". De auteur beskot zijn verdediging met te zeggen, dat wanneer door zijn schuldigverklaring zou worden vastgelegd, dat een schrij ver strafrechtelijk geheel aansprakelijk kan worden gesteld voor de handelin gen en de woorden van de door hem geschapen karakters, dit het einde zou betekenen van de gehele romanlitera tuur. De uitspraak volgt op 3 April. Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare d.d.D. De Jeuk bedaart, I de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest geneesmiddel tegen huidaandoeningen (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie» Ing. Med.) (Vervolg van pagina 1) De minimumprijzen-fondsen waren andermaal het onderwerp van een le vendige bespreking. Hoewel de voor zitter meende, dat sommige oorstel lers uit het oog verloren, dat de fond sen bedoeld zijn om marktbederf te voorkomen, verklaarde hij zich bereid een eventuele verhoging van de op- houdprijzen in studie te nemen indien mocht blijken, dat een te lage grens de verkoop buiten de veiling om in de hand zou werken. Over de credietverlening aan de ko pers werd door velen het woord ge voerd. Het bestuur was met een gewij zigd voorstel gekomen om de handel, indien nodig, een crediet te verlenen van 1—7 dagen. De bedoeling hiervan was één vaste lijn te trekken wat de credietverlening betreft en niet terug te va'len in de verwarde situatie van verleden jaar. Na ampele discussie werd het voorstel door de vergadering aanvaard. Nadat enkele veilingorganisaties hun ontstemming hadden uitgesproken over de 0.2°heffing voor het Bedrijfschap, werd in het kort het verzoek van de Langedijker Groentencentrale behan deld tri het handhaven van de publiek rechtelijke veilplicht voor groenten en fruit Óok over het euvel van admini stratief veilen werd het nodige gezegd zonder dat de vergadering tot een be vredigende oplossing kwam. De wen selijkheid van een weerstandsfonds werd in Utrecht opnieuw naar voren gebracht. De verwezenlijking hiervan is evenwel nog lang niet bereikt. Tweede Kamerlid stelt vragen aan ministers Het Tweede Kamerlid mevrouw Lips Odinot (CPN) heeft aan de ministers van buitenlandse zaken en van justitie schriftelijk gevraagd, of het hun be kend is. dat de Nederlandse minderja rige Ferrie Jacobs uit Haarlem zich als soldaat in het Franse Vreemdelingen legioen In Vietnam bevindt. Mevrouw Lips—Odinot heeft verder gevraagd of de ministers bereid zijn maatregelen te nemen, opdat alle pogingen in het werk worden gesteld, deze jongeman, wiens dienstverband in het Legioen geen en kele rechtsgeldigheid bezit, direct naar Nederland te doen terugkeren. Bovendien heeft mevrouw LipsOdi not gevraagd, of het de •ministers be kend is. dat uit berichten in de pers blijkt, dat meer van deze gevallen voor komen, en of de ministers bereid zijn, een waarschuwing tegen de practijken van ronselaars voor het Vreemdelingen iegioen te publiceren. Genoemde Ferrie Jacobs uit Haarlem, 'n zgn. kinderrechterlijke pupil, vlucht te omstreeks Pasen 1950 uit het Rijks opvoedingsgesticht te Doetinchem naar West-Duitsland en werd daar voor het Franse Vreemdelingenlegioen geron seld. Zijn ouders hebben reeds verschei dene pogingen gedaan om hun enige zoon terug te krijgen. In Februari j.L zouden zij een brief hebben ontvangen, waarin was geschreven, dat de jongen niets anders overbleef dan de tijd, waar voor hij zijn dienstverband had aange nomen, uit te dienen. De lammerensterfte in de Noordoost polder is te wijten aan onvoldoende zorg door de herder, aldus de polder- directie. In deze tijd var. het jaar moeten de schapen worden bijgevoerd om op krachten te blijven. Dit is niet in vol doende mate geschied, waardoor de lammeren op hun beurt te weinig melk kregen en in vrij groten getale stier ven. De sterfte is dus niet veroorzaakt door muizentai we. Donk zij deze ultra-moderne toren zullen de bezoekers van de Olym- pische Spelen in de gelegenheid Ge steld worden om de komende ge beurtenissen van verschillende hoogten gade te slaan. Een liit bin nen in de toren zal het vermoei ende irapenlopen voorkomen. Het secretariaat van het Indonesisch Olympisch comité heeft een telegram ontvangen waarin Indonesië wordt uit genodigd aan de Olympische Spelen te Helsinki deel te nemen. In het Pare des Princes te Parijs werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de vertegenwoordigende elftal len van Parijs en Londen. De Londena- ren wonnen met 20. In totaal zijn de wedstrijden van de Olympische Winterspelen door onge veer 750.000 toeschouwers bijgewoond. Een record aantal, nl. 130.000, werd ge boekt bij het speciale skispringen op de Holmenkollen schans. De vier wed strijden in het hardrijden op de schaats trokken samen 130.000 kijkers, en de ontmoetingen in het ijshockey tournooi 110 000. Het record voor één wedstrijd werd gemaakt bij de match Ver. Sta ten—Canada met 10.400 entree's. De slalom voor heren te Roedkleiva werd door 25.000 mensen bijgewoond. Ook het kunstri.iden voor dames bleek een grote attractie, getuige het feit dat het Bislett Stadion met zijn 28.000 plaatsen herhaaldelijk uitver kocht was. Hetzelfde gold voor de ipenings- en de sluitingsplechtigheid die zich eveneens in dit stadion afspeelden. De ontvangsten hebben de optimisten in het gelijk gesteld. Ze beliepen in to taal 3.50 millioen kronen of ongeveer 1.760.000 gulden. Lakeman-Bakker vijfde en Vooren-Zieqe zevende De Berlijnse zesdaagse is gewonnen door het Franse koppel Carrara- Lapebie. De eindstand luidt: 1. Carrara-La pebie (Fr.) 444 pnt. Op één ronde: 2. Von Bueren—Roth (Zwits.) 403 pnt. Op drie ronden: 3. ZollKnoke (Dldl 197 pnt. Op vier ronden: 4. PreiskeitPlatt- ner (Dld./Zwits.) 413 pnt; 5. Lakeman- Bakker (Ned.) 192 pnt. Op vijf ronden: 6. BorkowskiVeltman (Dldl 192 pnt; 7. VoorenO. Ziege (Ned./DId) 171 pnt. Op tien ronden: 8. ZawadskiH. Ziege (Dld). 136 pnt. Larry Eggar en Harold Klieforth heb ben met een tweepersoonszweef-vlieg- tuig te Zuid Californie een nieuw we reld hoogterecord gevestigd. Zij be reikten een hoogte van 13.400 meter. Het oude record stond op 12.800 meter. 2. De twee bezoekers, die daar in het Tiolst van de nacht voor het hok van Pim. Pam en Pom ^"den te P ten, waren niemand anders dan Billie de Spinner en Kareltje Kat. Ki)k maar eens goed, dan zul je ze nen, ook al hebben ze geen tropenhel men meer op! En het was Bilbe na tuurliik wéér, die zijn vriend Kareltje met één beweging van zijn grote hand de mond snoerde. „Hou je mond eze 1. Ik heb duidelijk dat gesnurk gehooid en dat betekent dus dat dit huis hele maal niet Onbewoond is! Je hebt je weer eens vergist!" „Nee, heus ni-t. toen ik hier vanmorgen dat geld ver stopt heb was ér niemand. Hoe naa ik anders naar binnen kunnen gaan. Bovendien lagen de kranten hoog voor de deur opgestapeld. En dat is altijd een zeker teken, dat er niemand thuis is". In hun opwinding begonnen Ka reltje en Billie steeds harder te pra ten. zodat Pim eensklaps wakker schrok. „Wat hoor ik daar voor stem men? Als ik niet beter wist, zou ik denken, dat ik de stem van Billie de Spinner hoorde". „Ach Pim. je hebt ge- droomd natuurlijk", riep Pom, die ook wakker was geworden. „Billie zit toch zeker nog in Afrika?" Buiten waren de twee samenzweerders dodelijk ge- schrokken blijven staan. fAdvertentie, fng. Med.) Uw handen onooglijk maakt, PUROL maakt ze weer spoedig gaaf en zacht. Doos 41—77 ct. (Advertentie, Ing. Med.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kesteren: R. W. Steur te Oudsdorp te Suawoude: G. J. van den Bogerd vicaris te Nijverdal te 's Grevel- duin-Capelle: L. Trouborst te Monster. Geref. Kerken. Beroepen te Bussum: E. J. Wassink te Doetinchem; te Warns: drs J. Vegh, proponent te Bussum; te Raard: H. Fed- des, candidaat te Wildervank. Aange nomen de benoeming tot geestelijk ver zorger voor „Beatrixoord" te Appelsga ds. L. Touwen, aldaar. Vrije Evangelische gemeenten. Beroepen te Nieuwvliet: 2e predi kantsplaats: G. v. d. Vrie thans hulp prediker aldaar. Doe mee aan de prijsvraag „het Nederlands elftal" met als prijzen 200 voetballen of 200 paar voetbal schoenen naar keuze voor de 200 beste inzenders. De volgende 200 inzenders krijgen het nieuwe voet balalbum Goal-2 met een schat van bijzonderheden over alle clubs uit de le en 2e klasse K.N.V.B. en geschreven door de bekende radio reporter Leo Pagano. Het Goal-prijs- vraagformulier met alle bijzonder heden is gratis verkrijgbaar bij Uw winkelier of drogist of bij de N.V. Zeepfabrieken v/h. de Haas van Brero, afd. Goal, Apeldoorn. U spaart toch de foto's van dat album! De bons er voor zijn verpakt bij Condor huishoudzeep; 1. 2. 3. zelfwerkend wasmiddel; Carlton Old Lavender toiletzeep en Reinal schuurpoeder, de bekende, goede producten, die moeder dagelijks nodig heeft. Ook bij Glorine bleek- water en „Snel" alkalivrij wasmid del. de beroemde EMKA produc ten, zijn de bons verpakt. De le zending sluit 1 April; daarna kunt U meedoen aan de 2e prijsvraag, die op 31 Mei as. wordt afge sloten. (Advertentie, in». Med.; (Van onze Haagse redacteur) VERLOREN in een eigenlijk onbete- kenend zaakje van een kippendief- stal is de Haagse rechtbank voor een principiële beslissing geplaatst, die in politiekringen nogal de aandacht heeft, en een Amerikaanse deskundige reeds verleidde naar ons land te komen, om dat het een novum is in de politlewe- reld. De vraag is namelijk in het geding of ook menselijke faecaliën een politie hond de lucht kunnen geven, om een dader aan te wijzen. Op het terrein van de kippendiefstal was de faeces gevon den, en dit had Hector op het spoor gezet van de landarbeider A. v. D. uit Benthuizen. Deze ontkende en bleef zijn onschuld volhouden, ook nadat de hond hem bij een sorteerproef spontaan als de dader had aangewezen, en deze aanwijzing de blozende man had doen verschieten van kleur. De speurhondgeleider een rijkspo litiemanverklaarde voor de rechter, Vertegenwoordigers van de Ned. Herv. kerk en de deputaten voor de psalmberijming van de Geref. kerken zijn voornemens zich in verbinding te stellen met de overige protestantse kerkgemeenschappen, ten einde te ko men tot de vorming van een inter kerkelijke commissie 'voor een nieuwe psalmberijming. De opdracht van de commissie zou zijn te streven naar een psalmbundel, die bijbels en algemeen aanvaardbaar is en met goede vooruitzichten kan worden aangeboden aan de vergade ringen. die over de kerkelijke invoe ring te beslissen hebben. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Van de Wetering (C.H.) be- treferide een achterstand in de admi nistratie van door het bedrijfspen sioenfonds voor de landbouw ontvangen premies hêeft de minister van sociale zaken en volksgezondheid de heer Joe- kes schriftelijk geantwoord, dat het be drijfspensioenfonds voor de landbouw de nodige maatregelen heeft genomen om de achterstand met betrekking tot de individuele premietegoedschrijvlng in te halen. lAdkviiauU», lu» Med.J 65 Op onverklaarbare wijze schoot haai opeens de herinnering aan die nare avond door de gedachte, toen ze op een trottoir in Londen in de gietregen stond en Gary in een taxi voorbij had zien rijden en hem vol toewijding naar een beeldig meisje had zien overbui- gen. Ze herinnerde zich duidelijk de hevige pijn in haar hart, haar onge loof in wat haar ogen zagen, maar de daaropvolgende ellende die haar had bevangen toen ze besefte, dat ze zich niet had vergist. Mara. kwam met een schok tot het heden terug. Waarom zou ze nu nog aan Gary's tijdelijke misstap terugdenken? Het was niet aardig niet eerlijk, ja haast slecht om dat te doen nu hij dood was en hier vlakbij lag uitgestrekt Dood. door zijn wens bij haar te zijn. waarvoor hij de halve wereld was doorgereisd. Vlak na deze gedachte kwam een aririore (jje haar de adem benam. Stel je voor dat ben Hasrif ten slotte niet schuldig was aan de moord op Gary? Ze zag de Sheik in gedachten voor zich: groot, machtig, een heerser; arro gant en autoritair, ja. maar men zou hebben gezegd, dat hii iets zeer be trouwbaars hadtenzij men uit eigen ervaring beter wist. concludeer de ze cynisch. Neen: ze hoefde niet aan rijn schuld te twijfelen. Onrustig stond ze op, en wandelde np-jr de onen ramen. Onder haar strcV'nri zich He tuinen uil met levendige kleurige koele groene plekken; en achter de witte door; MARJORIE VERNON muren verrezen de slanke minarets. de bepluimde palmen en de witte gebou wen met platte daken van El Araish. Prachtig! Hoe kleurig en exotisch was dit alles, welk een bekoring ging er van uit. Mara zuchtte opnieuw en draaide zich om. Het zou alles zo heerlijk heb ben kunnen zijnmaar in plaats daarvan was ze beroofd van degene die ze liefhad. Waarom had het Noodlot deze lelijk» streek met haar uitgehaald? Het leek haar zo onnodig, zo nodeloos hard toe. Ze beet op haar lip en keerde zich om in het besef dat schoonheid haar vandaag nameloos pijn deed. Schoon heid maakt alleen gelukkig als men het kan delen met een geliefd we zen „De wereld is afschuwelijk", dacht Mara met de onverdraagzame heftig heid. de jeugd eigen. „Vol onrechtvaardigheid en wreed heid. vol mensen die het ene lijken maar het andere zijn En plotseling barstte ze weer in snikken uit. in wilde hartverscheuren de snikken, die haar van het hoofd tot de voeten door elkaar schudden. Ze wierp zich neer op de divan en gaf zich over aan haar verdriet, verscheurd als ze werd door teleurstelling en wan hoop waarvan de dood van Gary niet eens de enige oorzaak was. HOOFDSTUK 111 Sheik Amid keek donker toen hij de heremlik verliet. Nog nooit wa? de vrede van El Araish zo verstoord geweest, nog nooit had zijn stad zulk een oproering gekend. Nooit had hij zelf ook de verwarring gekend die nu in hem heerste om een mooi blank gezichtje en twee hyacint- blauwe ogen. Geprikkeld sloeg hij met de zweep die hij altijd bij zich droeg, tegen zijn rijlaarzen. Allah vervloeke Gary Cro- mer ah, zelfs al was hij dood. Hij was de oorzaak van alle narigheid. Daar was Yhula, zijn zusje, die altijd zo onschuldig-gelukkig was geweest, en die nu vap een zorgeloos kind was veranderd in een wanhopige vrouw; daar was MaraHij keek nog ern stiger bij de gedachte aan Mara. Dat ze tot haar daad was gebracht door zo'n waardeloze vent als Cromer! Niet dat hij, Amid. haar haar handelwijze kwalijk nam. Warmbloedig, onstuimig onderhevig aan stormachtige emoties als hij zelf was, kon hij zich heel goed voorstellen dat zij in een razende ja loezie en teleurstelling de man die ze zo volledig had liefgehad en zo naar de ogen had gezien, had vermoord. Want hij twijfelde er niet aan of dat was gebeurd. Misschien een hevige ruzie. Cromer had haar misschien ge tart en gezegd dat hij niet langer om haar gaf; dat hij niet van plan was zijn kleine genoegens op te geven. Het was moeilijk te raden hoe ze de waar heid te weten was gekomen, tenzij Jane Frask die schrandere vrouw! het verhaal uit een bediende had weten te krijgen. Want de bedienden wisten meer dan nodig was En in Hp veronderstelling dat het beter voor Mara was de waarheid over haar ver loofde te vernemen, het haar had ver teld met dit onvoorziene afschuwelijke -evolg. Maar men kon er juffrouw Frask" geen verwijt van maken. Het was goed dat Mara te weten kwam wat voor 'n ellendeling haar verloofde was, en de schrijfster had natuurlijk niet kunnen denken dat het meisje zo heftig zou reageren. Neen; niemand 'viel iets te verw'iten behalve Garv Cromer telt, en Yhula misschien, dié voor het eerst in haar leven dwaas en onbehoorlijk had gehandeld. Maar die arme stakker boette daar al genoeg voor! Amid hield zijn stap in toen hij h'j een eenzame plek in de tuin kwam, waar een vijver met waterlelies temid den van geurende rozenperken lag. De vijver glinsterde koel en helder als kristal, en de tere crème, roze en gele lelies dreven rustig op de glanzende oppervlakte. Ben Hasrif ging op een marmeren bank zitten en keek met een merk waardig pijnlijke uitdrukking in zijn ogen rond Welk' een omgeving voor een romance! De tijd, de plek en de geliefde, alles had hij bij de hand. maar toch was dat niet voldoende, dacht hij met een zucht en herinnerde zich Mara's verachting. Humeurig haalde hij een sigaret uil zijn zak en stak die op Deze laatste gebeurtenis had alles volkomen bedorven. Wanneer Cromer nog in leven was geweest zou ben Has rif heel anders hebben gehandeld. Dan zou hij haar hebben kunnen nemen en naar zijn wil hebben kunnen dwingen ai, hoe heerlijk zou 't geweest zijn haar te veroveren! Maar nu ze zo ge broken en gekneusd was door de we tenschap. dat haar verloofde haar on trouw was geweest, en door spijt en wroeging over zijn dood; eén meelij wekkend. verdrietig figuurtje, kon hij dat niet doen. Hij zou het heerlijk heb ben gevonden haar te ternmén wanneer ze krachtig was in haar tegenstand maar hij zou geen misbruik maken van haar zwakheid De frons in zijn voorhoofd wérd die- Pér Cromer vormde ten veel gróter hin- derpaal tussen hen nu hij dood was dan hij tijdens zijn leven ooit had kunnen zijn. Die gedachte maakt» de Sheik woedend en vóór het eerst van zii'- léyen machteloos, «-«n gevoel dat hii allerminst waardeerde. (Wordt Vervolgd). dat zijn Hector zich nog nooit vergist had, en dr. H. J Weekenstroo, kolonel en adviseur der Rijkspolitie zei, dat het theoretisch mogelijk was, dat Hector uit de luchtige aanwijzing van het ge vondene kon afleiden, van wie het afkomstig was. Een hond krijgt na melijk lucht van de lichaamsvochten van een mens. Die zitten in het bloed, in de gal. en natuurlijk ook in de fae caliën. Dr. Weekenstroo deelde mee, dat aan de politieschool naar aanleiding van deze affaire zeer nauwkeurige proe ven waren genomen. Hector had feil loos gewerkt. Op grond van dit alles meende de Of ficier van Justitie, mr. De Lint, drie maanden gevangenisstraf tegen verdach te te mogen eisen. De verdedigster van Van D. bepleitte vrijspraak. Zij zei, dat de hond bij de speurproef geaarzeld had. De uitspraak iS bepaald op 27 Maart. genéést en gesmette huid (Advertentie, Ing. Med.) ZATERDAG 22 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10 00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8 50 Voor de huls vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30—9.35 Wa terstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders In de continu-bedrijven. 11.30 Strijksextet. 12.00 MeUopole-Orkest en solist. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12 33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine Zonden", hoorsnel. 13.30 Accordeonmuziek. 14.10 Voor de jeugd. 14.50 Koorzang. 14.50 Boekbespreking. 15.05 Lichte muziek. 15.30 „Van de wieg tot het graf", causerie. 15.45 Moderne mu ziek. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Kamer orkest en solist. 17.15 Voor de Jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Orgel spel 18 33 Volksdansen. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament ln deze tijd", causerie. 19.35 „Deze week", causerie 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.13 „Mijn dochter speelt Fili", muzikale co- medie. 21.15 Tiroler muziek. 21-45 Socialistisch commentaar. 22.00 Amuse mentsmuziek. 22.30 „Onder de pannen", hoorspel. 22.50 Gram.muziek. 2 3.00 Nieuws 2-3.15 Hawaiïanmuziek. 23.33—24 00 Gra- motoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek 730 Gewijde muziek. 7 43 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.13 Gram. muziek. 8.43 Idem. 9.00 Voor de huis vrouw." 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.43 Idem. 11.00 Voor de zieken. 1145 Gram.muziek. 12 00 Angelus. 12.03 Gram muziek. (12 30 —12.33 Land- en Tulnbouwmededeltngen 12 55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 1400 Boekbespreking. 14.10 Voor de jeugd. 1420 Engelse les. 14.40 Omroeporkest. 15.30 Kroniek van Letteren en Kunsten. 16.08 Kinderkoor. 16.50 „De Schoonheid van bet Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws 18.15 Journalistiek weekover zicht. 18.25 Pianoduo. 18.40 Regeringsuit- zending: „Zoeklicht op dc Westerse De fensie". 19.00 Filmprogramma. 19.15 Pat- lementsoverzicht 19.25 Amusementsmu ziek. 19.32 Actualiteiten. 20.00 Nieuws- en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt vr 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken", cau serie. 20.33 Verzoekprogramma. 21.00 Gra- mofoonmuzlek met commentaar. 2145 Sport. 21 50 „Wij, het volk!", klankbeeld. 22.30 „Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuw» in Esperanto. 23-22 —24.00 Maastrichts Stedelijk Orkest. tent per poeder (Advertentie» Lug- Med.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4