Min. Beei verdedigt wetsontwerp Nederland bouwt kazernes de Belgische grens aan „Vooruit", opent het drafseizoen Douane vond opium en hasjiesj Spoedig inciening nieuwe Oorlogswei Lamberty wil van geen schuld weten Blokkadebreker gelicht Meer dan 4000 firma's nemen deel aan de Voorjaarsbeurs KxjJit B&óJteJfc D.W.S. kan gelijk Buitengewone bevoegdheden voor het burgerlijk gezag Kamercommissie wordt ingelictover B.V.D. Nederlandse expositie in Brazilië Lading raakte op Het IJselmeer in brand De Belgen gekwetst Reshevsky en Najdorf op ereplaatsen in Havana Ruzie op de Stille Oceaan Was de Duitser Strobel een lastig heerschap Wijziging van opiumwet is in voorbereiding LENTE Bijzonder geschenk voor Kaapse baby Nederlands vlootbezoek aan Lissabon Enorme belangstelling uit W.-Duitsland niiiiiu KERKELIJK NIEUWS INH AAL-PROGRAN1MA komen met Haarlem Spanning in 1 D Hogere salarissen voor Britse voetbalprofs Centrale Hockeytraining in Olympisch Stadion Drie hazardspelers werden tot geldboeten veroordeeld .".TERDAG 22 MAART 1952 (Tan onze parlementaire redacteur). Gistermiddag heette minister van Binnenlandse Zaken, prof. Beel, het wets ontwerp verdedigd t toekenning van buitengewone bevoegdheden aan het burgerlijk gezag, daket optreden van de regering bij binnenlandse ongeregeld heden en onlusten-11 een revolutionnair karakter bedoelt te vergemakkelijken en o.a. voorziet ii*e mogelijkheid van de afkondiging van „verhoogde waak zaamheid" en d^ur«er,Öke uitzonderingstoestand". Hij Sil: n SC ,trpo" Gestapo-methoden, fas- ler-maa ^naal-socialisme en meer cisme'.men, aangezien zij niet yan Het wetsontwerp beoogt •♦de aermin£ van de staat met j-r tor' methoden, doch gezags- ®icta! onder buitengewone om- dic op een wi'ze> die vol stanefarborgen biedt voor een doenOjijj van machtsmiddelen juisWjring in handen gelegd wor- dr^j toe was alleen ,5 de staat van oorlog of de afkondi- de P'ln beleg mogelijk, waarbij de ''•jen werden ingeschakeld. Door rhing van het wetsontwerp voert ^een nieuwe bevoegdheden in, men verleent ze alleen aan bur- ke autoriteiten en voorkomt er mee de instelling van een militair g, dat minder aan te bevelen is, een burgerlijk gezag. Het wetsont- ,-p is dus geen achteruitgang, maar i vooruitgang. De verantwoordelijkheid voor orde rust berust aldus de bewindsman - bij de minister van Binnenlandse faken. Hij moet deze verantwoorde- pjkheid kunnen realiseren. Hij deelde mee, dat het ontwerp van een nieuwe Oorlogswet, waarom en kele afgevaardigden gevraagd hadden, zeer veel aandacht vereist. De ambte lijke commissie, die met de voorberei ding ervan belast is. zal binnen enkele maanden een voorstel indienen. Prof. Beel gaf toe, dat de regering tot maatregelen kan komen, die een democratische staat niet liggen, doch hij achtte het onjuist, om als tot inter nering moet worden overgegaan, van concentratiekampen te spreken, zoals enkele afgevaardigden gedaan hadden. In geen geval zal lichtvaardig tot in ternering worden overgegaan. Daar voor zijn garanties geschapen door de voorschriften omtrent de procedure. Zeer binnenkort zal de voorzitter van de Tweede Kamer een voorstel doen. zo kondigde hij aan, voor het instellen van een Kamercommissie voor het onderhouden van contact met de minister over de Binnenlandse Veilig heidsdienst. Tijdens de redevoering van minister Beel werd onder de Kamerleden een nota van de bewindsman rondgedeeld, waarin hij verscheidene wijzigingen in artikelen van het wetsontwerp voor stelde! De voorzitter schorste de vergade ring voor een half uur om de leden de gelegenheid te geven het stuk te be studeren. Na de hervatting diende de communistische heer Gortzak een mo tie van orde in, waarin hij voorstelde, gezien het grote aantal amendementen en de talrijke regeringswijzigingen in het ontwerp, de verdere behandeling op te schorten. „Het komt mij voor, dat deze motie alleszins redelijk is", sprak de voorzit ter tot veler verrassing. Hij nam de erin geuite suggestie over en kondigde aan, dat Dinsdag over de artikelen be raadslaagd zal worden. Direct daarop sloot hij de vergadering, zodat de le den om eyen over drieën op straat stonden. Naar wij vernemen, zal, indien door het Nederlandse bedrijfsleven voldoen de belangstelling wordt getoond, in aan sluiting aan de in October in Mexico City te houden tentoonstelling een soort gelijke expositie in de Braziliaanse stad Sao Paulo worden georganiseerd. De tentoonstelling zal worden georga niseerd door het comité „Nederlandse tentoonstelling in Brazilië", dat onder beschermheerschap staat van Prins Bernhard. Zowel de Nederlandse als de Braziliaanse regering verlenen een zo groot mogelijke steun aan dit initiatief. De Braziliaanse regering heeft zich reeds bereid verklaard een uitgestrekte, „unstig gelegen expositieruimte in het hart van de zakenwijk van Sao Paulo gratis ter beschikking te stellen. Door i .ddel van deze tentoonstelling hoopt men de afzet van Nederlandse produc ten op de Braziliaanse markt verder te stimuleren. Enkhuizer brandweer wisi het schip te behouden (Van een onzer redacteuren) De bemanning van het drie en tachtig ton metende motorschip „Tiny", eigen dom van de heer W. Kalverla uit Haar lem en varende onder commando van schipper K. Snip uit Haarlem heeft gis termorgen een angstig uurtje doorge maakt. Omstreeks tien uur, toen het schip ter hoogte van de vuurtoren in de richting Enkhuizen voer, geraakte de uitlaat in brand. De gevolgen daarvan waren ontstellend. In een oogwenk vatte het dekzeil boven de lading vlas, die het schip aan boord had, vlam en voordat men aan blussen kon denken was het vuur overgeslagen op dit zeer brandbare materiaal. Het scheepje, waar zich vier mensen aan boord bevonden, ging enkele ogen blikken later schuil in een rookwolk. De opvarenden van de tankboot „Sleip- ner' van de Gulf", die juist de „Tiny" passeerde, bemerkten het gevaar en verleenden dadelijk bijstand. Met be hulp van een pomp-installatie werd met een flinke straal water het vuur bestreden. Dank zij deze hulp kon de veilige haven van Enkhuizen bereikt worden, alwaar spoedig de brandweer arriveerde om het blussingswerk voort te zetten. Een groot gedeelte van de lading moest worden gelost. Tegen het middaguur was het gevaar geweken. Even had nog het gevaar bestaan dat het scheepje door het vele water dat aan boord was gespoten, zou omslaan, maar door tactisch optreden van de brandweerlieden werd dit voorkomen. Het schip kwam van Groningen en was op weg naar België. De lading was verzekerd. De klassieke wegwedstrijd Milaan San Remo werd gewonnen door de Italiaan Petruccie. Wagtmans als beste Nederlandse rijder, plaat ste zich elfde. Petruccie, de win naar, tezamen met onze landgenoot Wout Wagtmans, rijden door Fuga. Ruim tachtig inschrijvingen Zondagmiddag zal het Alkmaarse Sportpark zijn poorten voor de eerste maal van dit seizoen voor dë paarden sport openen. Ongeveer tachtig uitste kende dravers komen uit alle delen van het land naar de kaasstad, waar zonder twijfel vele paardcnsportliefhebbers uit NoordHolland en Zuid-Holland aanwe zig zullen zijn, om deze eerste Alk maarse meeting gade te slaan. Onze tips luiden: Lod. Prins werd elfde De eindstand van het internationaal schaaktournooi te Havana luidt voor wat de eerste 13 betreft: 1 en 2 Res hevsky (VS) en Najdorf (Arg.) ieder 18% P-, 3 Gligoric (Zuidsl.) 17 p., 4 en 5 Êvans (VS) en E'iiskases (Arg.) 16 p., 6 Rossolimo (Fr.) 14% p„ 7 Gonzalez (Cuba) 13% p., 8 tot en met 10 Hero- witz (VS), "Toran (Cuba) en Pomar (Spanje) ieder 12% p 11 Prins (Ned 12 p., 12 en 13 Guimard (Arg.) en Cobo (Cuba) ieder 11% p. IN antwoord op desbetreffende vragen van de Belgische senator Sledsens heeft de minister van buitenlandse za ken, Paul van Zeeland, geantwoord, dat ondanks de dringende en herhaal de stappen van de Belgische ambassa deur in Den Haag de Nederlandse mi litaire autoriteiten op 21 Februari zijn overgegaan tot de eerste onteigeningen op de aan natuurschoon zo rijke Kalmt- houtse heide en zijn begonnen met de bouw van kazernes. Minister van Zeeland verklaarde voorts, dat hij in verband hiermee de Nederlandse ambassadeur te Brussel heeft verzocht, zijn regering ervan in kennis te stellen, hoe betreurenswaar dig het is, gezien de goede verstand houding tussen beide landen, dat de Nederlandse minister van defensie over gaat tot de uitvoering van plannen, die de belangen kunnen treffen van een deel der Belgische bevolking, zonder het gevoel te hebben gegeven, dat de mening van deze Belgische bevolkings groep ernstig in overweging is geno men. Minister Van Zeeland zei ten slotte,, dat de Nederlandse regering tot deze onteigeningen is overgegaan krachtens een uit de Duitse bezettings- Bij een contróle-onderzoek aan boord van de onder Liberiaanse vlag varende olietanker „World Liberty" heeft de Rotterdamse douane een goede vangst gedaan. Uit verscheidene schuilplaatsen in het schip haalden de douaniers drie pond opium en een pond hasjiesj te Lied van de week Ha, de Lente is begonnen Dat is weer een blij geluid. Bomen, bollen, planten, heesters En de ménsen lopen uit. De natuur heeft meer een einde Aan haar winterslaap gemaakt, Nu nog even een klein rukje En hef stoken wordt geslaakt. Lente'k krijg weer visioenen Van een dwaaltocht door het duin. 'k Zie de tulpen en narcissen Straks weer bloeien in mijn tuin. 'k Zie de dames al weer kijken Naar heur voorjaarse toilet En de ïointerkleding wordt weer In de kamfer weggezet. Lente! Wég de kolenrek'ning! Nu de zón. en dat voor niets! 'k Maak mijn ..slee" alreeds tnorrte. (Tussen haakjes, da's mijn fiets.) Maar dat mag de vreugd' niet doven, Ieder doet 't op zijn manier, Hoofdzaak is dat wij genieten, En de rest scheelf je 9een zieT Lente! Tc Voel het aan mijn body, 'k Hou het thuis niet langer uit, 'k Wil naar b uiten, de natuur tn, Waar de merel lokkend fluit. 'k Wil mijn zorgen gaan vergeten In dit heerlijke seizoen. Nu de lamm'ren in de weide Weer hun dwaze sprongen doen. Lente! 'k Zie het aan de bankjes Die weer worden neergeplant, Waarop paartjes minnekozen Naar oud-vaderiandse trant. Lente! Lente allerwegen. Daarvan zwijgen kün Je me Heila mensen, zoekt de zon op, Trekt er uit en zingt uw lied.. JABSON voo I ~hjin, verdovende middelen, die in de smokkelhandel enkele duizenden guldens zouden hebben opgebracht. De invoer van hasjiesj, een bedwel mend genotmiddel, dat uit de Indische hennep wordt gewonnen het vv>rdt gerookt als ojjium, ook wel gekauwd en in dranken en sigaretten gedaan is strafbaar ingevolge de opiumwet. De gene echter, die in het binnenland in het bezit van hasjiesj wordt aangetrof fen, kan niet worden vervolgd. Dit is reeds enige tijd gevoeld als een leemte in de wet. Naar wij vernemen zal er binnenkort bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging van de opium wet worden ingediend om deze leemte weg te nemen. Bedoeld wetsontwerp is reeds in behandeling bij de Raad van State. tijd daterende verordening, het „alge meen vorderingsbesluit", van 22 Augus tus 1940, waarvan de geldigheid werd verlengd tot 15 Februari 1953 en dat de Nederlandse staat machtigt zonder eni ge formaliteit over te gaan tot inbe slagneming van onroerende goederen van vreemdelingen. De heer G. M. G. Beukenkamp, eige naar van het Nederlandse zeiljachu „Anna Elisabeth", dat onder kapitein Lamberty, een bekend lange-afstand- zeiier, ergens op de Stille Oceaan vaart heeft een brief ontvangen, gedateerd op 14 Februari, over de beschuldigin gen, die tegen hem zijn uitgebracht door zijn reisgenoot Strobel, aldus „Het Vrije Volk". Deze Duitser, wiens vrouw te Hoorn woont, verklaarde namelijk, dat hij en een andere tochtgenoot, De Fally, ver raderlijk door Lamberty zijn achter gelaten te Post Office Bay, op het ei land Floreana, een van de eilanden van de Galapagosgroep. Lamberty zou bei de mannen onder een vals voorwend sel naar de wal gebracht hebben, hen daar hebben achtergelaten en later zelf met hun bezittingen zijn weggezeila. In zijn brief aan de eigenaar van het schip, verklaart Lamberty, dat zijn beide tochtgenoten herhaaldelijk moei- ijkheden hebben opgeleverd. Zij zou den zich niet aan de afspraken om trent de verdeling van het schaarse drinkwater hebben gehouden, zouden hebben geprobeerd de motor onklaar te maken, omdat Strobel bang was op zee. Bovendien, bleek Strobel geen im migratiepapieren voor Amerika te heb ben en verder had hij ook geen geld genoeg. Het hoogtepunt kwam, toen Strobel en De Fally aan land wilden en be loofden, dat zij vroeg in de avond terug zouden komen, omdat men met de nachtwind zou vertrekken, maar hele maal niet meer kwamen ondasen. Lamberty heeft toen de bezittingen van beide mannen in Post Office Bay aan land gezet en is met zijn laatste reisgenoot Pluymakers vertrokken. Hij schrijft: „Dit zijn de feiten die ik te allen tijde waar kan maken. De autoriteiten, zowel de Belgische als de Britse consul, hebben zich hiervan reeds overtuigd. De beschuldigingen van Strobel zijn dus onwaar." Met het KLM-vliegtuig dat Dinsdag a.s. met de genodigden van Schiphol naar Kaapstad vertrekt, zal een ge schenk van het Nederlandse zuivel- bureau te 's-Gravenhage worden ver voerd. Dit cadeaux is een zeer grote Goudse kaas, die bestemd is voor die ouders wier baby wordt geboren op een tijdstip dat het dichtst ligt bij het ogenblik waarop dit speciale KLM- vliegtuig de bodem van Zuid-Afrika op het vliegveld, bij Kaapstad raakt. Aan de burgemeester van Kaapstad is verzocht deze kaas aan te bieden. Een Nederlandse vlooteenheid, be staande uit zes schepen, waaronder het vliegdekschip „Karei Doorman", is /ie haven van Lissabon binnengelopen voor een zesdaags niet-officieel bezoek Na bergingswerkzaamheden, welke maanden geduurd hebben, is het wrak van de ruim vijfduizend ton metende vroegere Duitse blok kade-breker 23 in de nabijheid van het Kieler lichtschip gelicht. Het schip zal tot vrachtschip verbouwd worden. (Advertentie, Ing. Med.) Voor de Utrechtse Voorjaarsbeurs, welke Dinsdag zal worden geopend, be staat zeer veel belangstelling, aldus verklaarde mr J. Milius gisteren. Het maximale expositie-oppervlak is ver huurd en in totaal zullen 4136 firma's, afkomstig uit 31 landen, met hun pro ducten deelnemen. Opvallend groot is het aantal deelnemende firma's uit West-Duitsiand, namelijk 968. De directeur van de jaarbeurs ver klaarde voorts, dat tevens het zakelijk karakter van de jaarbeurs wordt ver sterkt. doordat de firma's, die slechts uit representatie-overwegingen deelne men, het veld ruimen voor firma's, die in de eerste plaats transacties wensen af te sluiten. Mr Milius zei, dat de toekomst van het Nederlandse product moet worden TN FRANKRIJK schijnt de politie een aantal wonderlijke middelen te ge bruiken om misdadigers tot bekennen te bewegen. In het Parlement zal ten minste een motie worden ingediend, waarin gevraagd wordt hoe de politie het toch klaarspeelt mensen bekentenis sen te laten afleggen van misdaden, die ze helemaal niet bedreven hebben. Te Chicago is dezer dagen een elec- trisch polshorloge tentoongesteld. Het loopt ruim 'n jaar op een uiterst kleine batterij. Naar verluidt zijn er geen plan nen om h'et ding in de handel te bren gen. Zuid-Afrika zal nog dit jaar be ginnen aan de productie 'van uranium, waarvan de Verenigde Staten en Enge land de voornaamste afnemers zullen worden. Dat atoombommen gevaar lijke dingen zijn, weet ieder, die de woorden Hirosjima en Nagasaki kan uitspreken. Theodoorhoorde, dat het maken van atoombommen nog heel wat gemakkei.jker is dan het vernieti gen er van. Men zou de splijtbare stof fen van de voorraad bommen tot ont ploffing moeten brengen, hetgeen wei eens vreselijke gevolgen voor de wereld kon hebben. Vijftig jonge stieren, afkomstig uit alle delen van Nederland, zullen per vliegtuig naar Milaan wor den vervoerd. De machine, die de bees ten zal vliegen, is er speciaal voor in- Gebakken bollen in de Keukenhof gericht. Het rode landingslampje hebben ze voor de zekerheid afgeschermd. Tijdens het carnaval in Geleen, heeft een jeugdige bende, bestaande uit vier jongens van vijftien tot zeventien jaar een reeks inbraken gepleegd. Bij hun strooptochten gebruikten de onderne mende jongelui onbeheerd staande autos' die zij dan later achter lieten. De Argentijnse winkeliers hebben van de regering opdracht gekregen om er voor te zorgen, dat hun klanten niet in de rij behoeven te staan. Zolang de Ar gentijnen niet alles voor niets geven, zullen zich ook niet zoveel rijen vor men, vermoedt Alida Een firma in Hannover is begonnen met de produc tie aan de lopende band van kleine op name-apparaten, die nog geen kilo we gen en waarmee men twee en een half uur lang gesprekken en muziek kan opnemen, die teruggespeeld kunnen worden door middel van een koptele foon of een radiotoestel. De kosten van het apparaat, dat „Minifoon" heet, be dragen ongeveer zeshonderd gulden. In Wales zal een geweldige windmolen worden gebouwd voor de opwekking van electrische energie. gezocht in de richting van de kwali teitsverbetering. Er zal in de komende maanden veel activiteit moeten worden opgebracht, en er zullen veel moeilijk heden moeten worden overwonnen, het geen volgens mr Milius pas dan te verwachten zal zijn, indien hiervoor de prikkel van een adequate beloning zal worden gegeven, alsmede van meer armslag tot het nemen van nieuwe initiatieven. Verlammend werken ook hier de veelheid en de zware druk van de belastingen. Ten slotte advi seerde mr Milius de middenstanders, zich vooral te oriënteren en te laten voorlichten over de ontwikkeling in hun branche, en bijzondere aandacht te besteden aan de service van de ver koop. Ned. Herv. Kerk. Beroepen als predikant voor de Ne derlandse emigranten in het gebied van Johannesburg en Pretoria door de kerk van Zuid-Afrika dr. K. H. E. Grave meyer, algemeen gedelegeerde van de Generale Synode te 's-Gravenhage. Benoemd tot hulppredikster te Sneek: mej. da. C. Elink Schuurman te Irnsum. Bedankt voor Kampen: G. Willemsen te Hierden. Beroepbaarstelling: de heer D. H, Scholten, viéaris te Rotterdam, stelt zich beroepbaar. Geref. Kerken. Beroepen te Ter Naard: R. J. Beude- ma. candidaat te Midwolda Old. Bedankt voor Oudewater en voor Middelstum: E. de Vries te Dwingeloo. Benoemd tot hulpprediker te Kol- horn: M. P. Pel, aanstaand emeritus predikant te Witmarsum. Aangenomen naar Raard: H. Feddes. candidaat te Wildervank. die bedankte voor Baarland, Oosterend, Westmaas en voor Zuilichem. Geref. kerken onderh. art. 31 K O. Beroepen te Lethbridge (Canad): A Veldman te Enschede. Chr. Geref. kerken. Beroepen te Eemwijk: G. de Vries candidaat te Apeldoorn, die bedankte voor Rozenburg. Openings-prijs: 1. Pahud de Mortan- ges; 2. Keuze N. Hcskes (Partout, Onze Deter K); 3. Paul Spencer. Outsider: Pepsi Cola. Alcmaria-prijs: 1. Pieter D; 2. Oos- tings Oogappel; 3. Orkaan O. Outsider: Patsy Powell. Victrix-prjjs: 1. Phérénice; 2 Pretty Polly; 3. Kcue J. v. Leeuwen Jr. (Nel- lie O. Nanda O, On of Eve). Outsider: O McGregor. Kaasstad-prijs: 1. Nevada L; 2. Oranje J. 3. Marums Gregor. Outsider: P Louis II. Debuut-prijs: 1. Querido I; 2. Quee- nie; 3. Quichotte. Outsider: Quick Star. Waag-prijs: 1. Menno Dynamic; 2. O Nelly Zora; 3. Pétulance K. Outsider: Norton Williams, Lex V. Grote Prijs van Alkmaar: 1. Narciso van Zora; 2. Guy Hanover; 3. Louis Axkit. Outsider Madame B. Ajax zal Zondag nog geen gezelschap van een andere eerste klasse kampioen krijgen. De competitieleider heeft na melijk een inhaalprogramma samenge steld waarip geen enkele wedstrijd van een koploper voor komt. Toch zien wij met belangstelling de uitslagen van een aantal wedstrijden tegemoet. Ir» IA bijvoorbeeld speelt DWS een uitwedstrijd tegen Enschedese Boys. De Amsterdammers hebben twee punten minder dan de roodbroeken en een wedstrijd minder gespeeld. Het is dus mogelijk dat deze ploegen Zondag avond met een gelijk aantal winstpun ten de eerste plaats gaan delen. Hoe wel het niet waarschijnlijk is dat DWS één of meer punten te Enschede zal verspelen, dient men de ploeg uit En schede toch niet te onderschatten. Da gastheren hebben namelijk niets te ver liezen en zullen er, zoals dat veelal het geval is, een eer in stellen de kam- pioenscandidaat het vuur na aan de schenen te leggen. Eindhoven kan inlopen Eindhoven gaat in de wedstrijd tegen RBC zijn achterstand van vijf punten op Willem II tot drie terug brengen. Het meest interessant zijn de wedstrij den in 1D. PSV en Hermes DVS, die met 29 punten uit 22 wedstrijden de leiding hebben, spelen niet. Wel Spar- ta en Limburgia, twee ploegen die een wedstrijd minder hebben gespeeld en een achterstand van twee punten be zetten. Als Sparta en Limburgia hun uitwedstrijden resp. tegen Maurits en Longa tot een goed einde brengen, ont staat in dit zuidelijk district een kop groep van vier clubs die, alleen met betrekking tot het doelpuntengemid* delde, enig verschil hebben. Dat kan daar dus, een uitermate spannende fi nale van de competitie 1951-1952 wor den. Een door het Britse ministerie van arbeid ingestelde commissie, welke tot taak had de financiële omstandigheden van de voetbalclubs cn spelers te oe- studeren, heeft aanbevolen, dat de tranfer-bedragen voor profs te beper ken tot maximaal 15.000 Pond en het bedrag in drie gelijke sommen te ver delen onder de Football Association, de „verkopende" club en het speler fonds. Wat de salarissen betreft, acht de com missie de huidige maxima van 14 Pond per week gedurende het seizoen en 10 Pond in het gesloten seizoen niet te hoog. De commissie vindt het ver antwoord deze maxima te verhogen naar gelang de financiële draagkracht van de club. Uitblinkers, waarmede worden bedoeld d» spelers, die in ver tegenwoordigende elftallen uitkomen, zouden een hoger salarig mogen ver dienen dan de andere spelers. De centrale training van het Neder lands hockey-elftal met het oog op de Olympische Spelen te Helsinki en de komende landenwedstrijden zal binnen kort van Klein Zwitserland in Den Haag naar het Olympisch Stadion te Amsterdam verhuizen. De oefeningen, welke onder leiding staan van trainer Vriezinga en waar aan door ruim 20 spelers wordt deel genomen, zullen voornamelijk gericht zijn op het verbeteren van de lichaams techniek en het uithoudingsvermogen. Training met stick en bal neemt slechts een ondergeschikte plaats in. De eer ste maal, dat in het Olympisch Stadion geoefend zal worden is op 27 Maart en vervolgens op elke Woensdagavond. Belgische dameshockeyelltal Het Belgische dames hockey-elftal, dat Zondag te Amstelveen tegen de Ne derlandse damesploeg in het veld komt is als volgt samengesteld: De Koninck (Antwerp): Marcx (Leopold) en Bou- vy (Racing); Mauchien (Racing) Han- cart (Rasante) en Ruys (Beerschot). Gommers (Victory), Mouck (Racing), Cogels (Beerschot), Ponty (Antwerp) en De Vrin (Victory). Reserves: Van Leer (Racing), Robert (Rasante) en Knorsch (Victory). De officier van justitie lij de Haagse arrondissementsrechtbank heeft giste ren tegen drie Hagenaars, die gelegen heid hadden gegeven tot of deelgenomen hadden aan hazardspel, zes maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf ge ëist. De politierechter besloot echter an- deis. Hij veroordeelde de ha.zardspelers respectievelijk tot vijfhonderd gulden boete, of honderd dagen, met drie maan- den voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar, tct zever honderdvijftig gulden of honderdvijftig dagen, met eenzelfde voorwaardelijke straf, en tot vijftig gulden of tien dagen, met twee maanden voorwaardelijk en een proef tijd van drie jaar.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3