Eerste lentedag in 'n stervend dorp Kon Ned. Vereniging „Ons Leger bestaat veertig jaar voor Fiscale faciliteiten aan instellingen giften Chinese communisten overschreden de Indo-Chinese grens Duitse sociaal-democraten zijn zeer ontevreden over Saar-accoord Merkwaardige en actieve organisatie Belangstelling wekken voor onze weermacht Duits-Joodse conferentie kan lang duren Een nieuw systeem voor aanschaffing huisbrand Jong jaar - jong leven Schakelt Peking om Wetsontwerp tot wijziging van belastingen Sluikhandel met vele voordelen Verhouding in commissie is twee iegen een" DE Duitse sociaal-democratische partij van dr Kurt Schumicher heeft ver klaard, uitermate ontevreden te zijn over de tusser bondskanselier Adenauer en de Fransen bereikte overeenkomst met betrekking tot het Saargebied. JAN BRUSSE VN-commissie bezoekt West-Berlijn Geen Australische steun voor Zuid-Molukken Tignes kiest een nieuwe burgemeester In Amerika Ligt een Sowjetunie bedreiging voor Japan W.- Duitsland wenst een beperkte eenheidsmarkt Proieciionisme van de kleine boeren 65.000 Grieppatiënten in Berlijn Duitse toeristen krijgen meer deviezen Voorstel voor Europese investeringsbank (Van onze militaire medewerker) CEX merkwaardige, zeer actieve vereniging bestaat op 30 Maart a.e. veertig Jaar en wel de Koninklijke Nederlandse Vereniging „On« Leger". Ter gelegenheid van dat jubileum zal de K.M.K. een taptoe blazen op het Plein te 's-Gravenhage en wel op Zaterdag 29 Maart ai Verder zal het maandblad van de vereniging ditmaal een zeer bijzonder karakter dragen. Tal van uit onze vaderlandse ge schiedenis bekende wapenfeiten zullen in het Maartnummer door terzake kun dige historici worden beschreven. ders in het legermuseum werd onthuld en een bronzen krans met gedenkplaat voor het KNIL aan het van Heutsz- monument, jaarlijks wordt de grens overschrijding door de Prinses Irene- brigade herdacht. Dank zij het initia tief van „Ons Leger" sprak enkele ja ren geleden in de Ridderzaal Veldmaar schalk Montgomery een belangrijke rede uit. Wanneer recrutèn hun eerste oefentijd voltooid hebben, krijgt het beste peloton een wisselvaantje, dat bij elk défilé wordt meegedragen; ook al weer een denkbeeld van „Ons Leger". De huidige voorzitter, de generaal-ma- jaar b.d. K. E. Oudendijk, Is tevens vrijwel sinds de oprichting der vereni ging lid geweest. Hoewel 79 jaar oud, is hij bezield met een nog jeugdig en thousiasme en met een werkkracht, die jongeren hem zullen benijden. Onder zijn eminente leiding zal „Ons Leger" om een toepasselijk beeld te gebruiken nog vaak de trom roeren ten bate van ons leger! MOG ONLANGS heeft minister Staf in de Eerste Kamer, in antwoord op vragen van het Kamerlid De Dreu er de nadruk op gelegd, dat er geen enke le band bestaat tussen het Ministerie van Oorlog en „Ons Leger". Dit blijkt ook ten overvloede uit het doel dat de vereniging nastreeft: „Bij het Neder landse volk de overtuiging ingang te doen vinden en levendig te houden, dat yoor de instandhouding van zijn onaf hankelijkheid een deugdelijk weerstelsel nodig is, dat, steunende op de sympa thie der natie, o.m. een zodanige weer macht te land omvat, dat deze door haar organisatie, sterkte, morele kracht, geoefendheid en uitrusting, degelijke waarborgen voor de nationale veiligheid biedt. De vereniging staat geen bepaald legerstelsel voor. ZU ijvert voor de ont wikkeling van de nationale weerkracht In geestelijke en stoffelijke zin niet al leen door militaire weerbaarmaking, doch tevens door bevordering van de geestelijke, zedelijke en economische weerbaarheid van Nederland". Grote activiteit Sinds haar oprichting in 1912 heeft „Ons Leger" waarlijk een bewonderens waardige activiteit ten toon gespreid. Reeds in 1914, toen het Nederlandse le ger mobiliseerde, kon men de handen uit de mouwen steken, en men is in derdaad niet in gebreke gebleven. Na 1918 wachtte een nieuwe taak: strijd tegen afbraak en défaitisme, een strijd, die met grote geestdrift en met alle ten dienste staande middelen gevoerd werd. Een dag. die met gouden letters geboekstaafd staat in de geschiedenis der vereniging is ongetwijfeld de 20e September 1921, toen op de Boulevard te Scheveningen H. M. de Koningin het gedenkteken onthulde ter herinne ring aan het werk van leger en vloot, zowel hier als in.Indie, tijdens de oor logsjaren. Dit gedenkteken, ontworpen door Toon Dupuis en D. Roosenburg, kon tot stand komen dank zij dc sa menwerking van „Onze Vloot", „Ons Leger" en „Indie Weerbaar". Na de onthulling van het monument deelde de Koningin mede, dat zij aan de ver eniging „Ons Leger" het predicaat „Koninklijke" had verleend. In 1935 stelde de vereniging een spe ciaal ereteken in, de Prins Maurits- medaille, die jaarlijks kan worden toe gekend aan militairen, die loffelijke daden hebben verricht t.a.v. de Kon. Landmacht en aan personen, die op zeer verdienstelijke wijze hebben bij gedragen tot de kennis van de geschie denis der Nederlandse strijdmacht te lande. Gedwongen rust In de jaren 1940 tot 1945 kwam de vereniging noodgedwongen tot rust, maar na 1945 ontplooide zij wederom grote activiteit. Er werden in zeven steden legertentoonstellingen gehouden, een gedenkteken voor generaal Snij- Diepgaand verschil over wijze van beialing (Vervolg van pagina 1) In de eerste zitting van de Westduit- se delegaties te Wassenaar heeft de Israëlische delegatie een verklaring af gelegd, waarin werd.vastgesteld, dat de onderhandelingen over de schadeloos stelling zijn gebaseerd op: 1. de door de regering van Israël in Maart 1951 aan de regeringen van de V. S„ Engeland. Frankrijk en Rus land overhandigde nota met .betrek king tot de aanspraken van Israël op Duitsland; 2. de verklaring van Adenauer in Sep tember 1951, dat West-Duitsland be reid is een oplossing te vinden voor de materiele zijde van het herstel- vraagstuk; 3. de verklaring van Adenauer in De cember 1951, dat de onderhande lingen zouden worden gehouden op basis van de aanspraken, gedaan door de regering van Israël in haar nota van Maart 1951. In deze gisteren afgelegde verklaring wordt voorts gezegd, dat Israël zijn aanspraken alleen kan baseren op de uitgaven, welke ontstonden en welke worden verwacht met betrekking tot de verplaatsing en nieuwe vestiging van Joodse immigranten uit de landen, die voorheen onder controle der nazi's stonden. Hun aantal wordt geschat op 500000, hetgeen een uitgave van 1500 Oiillioen dollar betekent. In een verklaring van de Duitse de legatie wordt gezegd, dat aan de be reidheid der Duitsers om vergoedingen te geven beperkingen worden opgelegd door de geallieerde wetgeving. Een an dere moeilijkheid wordt gevormd dooi de bestaande en nog te sluiten verdra gen met crediteurenlanden, die beper kingen aan het Duitse recht om geld transacties of goederenleveranties met andere landen aan te gaan hebben op gelegd. Omleidingsweq om Sassenheim heden in gebruik De omleidingsweg te Sassenheim, be stemd voor het verkeer uit de richting Den Haag naar Haarlem, zal heden middag officieel in gebruik worden gesteld. De nauwe traverse door deze plaats wordt hierdoor in belangrijke mate ontlast. Juist in verband met de binnenkort weer te verwachten zeer grote verkeersdrukte in de bollenstreek betekent deze omleiding een aanzien lijke verbetering. Van de twee nieuwe wegwijzers, die zijn aangebracht, is er een voorzien van een verlichtingsin - stallatie. De andere is aan een licht mast gemonteerd. De Ko'enspaarkaari Op initiatief van de Nederlandse Ka tholieke Bond van Handelaren in Brand stoffen „St. Theobald", zal in samen werking met de federatie van de Ne derlandse brandstoffenhandelaren en de Rijkspostspaarbank met ingang van 31 Maart een landelijk spaarsysteem voor het aanschaffen van huisbrand worden ingevoerd. Het initiatief werd ontwikkeld op grond van het feit, dat de prijs van de kolen voor huisbrand sinds de oorlog vervijfvoudigd is en dat consument en handel slechts tegen con tante betaling het artikel kunnen be trekken. Een spaarsysteem door spaar banken opgezet ten behoeve van de aanschaf van kolen is geen nieuw Idee, doch het landelijk systeem van de Rijkspostspaarbank, waarbij men op 'n kolenspaarkaart door het plakken van spaarbankzegels van 1.of 2.50 het benodigde bedrag spaart, is echter wel iets nieu.ws. De kolenspaarkaart wordt uitgegeven door de Rijkspostspaarbank via de kolenhandel. Men spaart dus bij de Rijkspostspaarbank en daardoor neemt de consument ook geen deel in de bedrijfsrisico's van de kolenhandel. De betreffende spaarkaart moet als be taalmiddel door de handel worden aan vaard. Het is lente.,.. Ergtns in Twente voedt de zoon des huizes de jonge dieren. Met man en macht wordt gewerkt aan de opbouw van het Nederlandse leger. Speciale aandacht wordt besteed aan de technische opleiding van ojficieren, onder-officieren en manschappen. In de afdeling wiel- en rups voertuigen van de School Technische Dienst te Utrecht krijgen leerlingen les in het optrekken van een rupsband om een Sherman-tank (boven). Onder: In de afdeling Geschut en Wapenen ziet Kapitein H. J. Meijen toe bij een siagpin-contróle van een 90 mm luchtdoelgeschut van Amer. oorsprong. Loveif voor Commissie van afgevaardigden De Amerikaanse minister vsn lands verdediging, Robert Lovett, zijn giste ren door de commissie voor buiten landse betrekkingen van het Huis van Afgevaardigden, bijzonderheden ge vraagd over een Donderdag door minis ter Acheson aan de commissie gedane mededeling, dat „een aantal Chinese communisten de Indochinese Krens heeft overgestoken". „Wij hebben dit vernomen," antwoordde minister Lovett hieraan toevoegend, dat er geen nauw keurige gegevens zijn over het aantal Chinese communistische militairen, dat zich in tndo-China bij de Vietmmh heeft gevoegd. Lovett verklaarde verder dat de Ame rikaanse regering wist dat de Vletminh sinds enige tijd door Chinese commu nistische militairen wordt versterkt en dat zij naar alle waarschijnlijkheid een aanzienlijk gedeelte van hrar uitrusting uit het communistisch China heeft ont vangen. De afgevaardigde Mansfield ver klaarde daarop van mening te zijn, dat Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp tot wijziging van de inkom stenbelasting, de loonbelasting en de vennootschapsbelasting ingediend, dat beoogt, de onlangs door de minister van financiën aangekondigde fiscale faciliteiten in het leven te roepen voor giften aan instellingen van kerkelijke, charitatieve, culturele en wetenschap pelijke aard. Voor de berekening van de inkom stenbelasting zullen deze giften in min dering van het zuiver inkomen mogen worden gebracht, indien de giften over een geheel jaar genomen in totaal meer dan twee procent van het zuiver in komen bedragen en tevens honderd gulden te boven gaan. Het bedrag aan giften, dat dan voor de belastingver mindering in aanmerking komt, mag echter niet groter zijn dan drie procent van het zuiver inkomen. Voor de inkomstenbelasting en de vennootschapsbelasting zal de faciliteit werken met betrekking tot het jaar, waarin de giften zijn gedaan. Voor hen, die alleen onder de loon belasting vallen, wordt de aftrek be paald op .basis van de giften en het loon in het afgelopen jaar. Naast en onafhankelijk van de besproken facili teit blijft de regeling van kracht, vol gens welke schenkingen in de vorm van periodieke uitkeringen als per soonlijke verplichtingen van het inko men mogen worden afgetrokken. Y/Jinister Schdffer, de westduitse mi- nister van financiën, heeft de oorlog verklaard aan dc sluikhande laars in Amerikaanse sigaretten en heeft daarvoor de hulp ingeroepen van de Hoge Commissie. De Ameri kaanse soldaten in Duitsland krijgen per jaar ruim 15.000 sigaretten, waar van zi) slechts de helft kunnen opro ken tuillen zij gezond blijven. De rest verdwijnt in de sluikhandel, hetgeen betekent, dat iedere tiende sigaret, die in Duisland wordt gerookt, van zwarte oorsprong is. Merkwaardigerwijze is dit een handel, die alle partijen uit gezonderd de minister voordelen biedt. De soldaat, die sigaretten ver koopt, maakt daarop een aanzienlijke winst. De tussenhandelaar eveneens en ten slotte betaalt de verbruiker nog niet meer dan hij voor Pen pakje veel slechtere Duitse sigaretten moet be talen. De belastingvrije Amerikaanse sigaretten kosten namelijk slechts twee Pfennig per stuk, de Duitse echter tien Pfennig. Een soortgelijke handel wordt ook in koffie, thee en chocolade gedreven. Minister Schiiffer heeft er dan ook bij de geallieerden op aangedrongen, dat zij, na de opheffing van de bezet- tingsstatus, zullen ophouden met het verstrekken van belastingvrije rant soenen. Zou aan dit verzoek niet wor den voldaan, dan rest niets anders, dan dat de Duitsers zelf hun belasting op tabak, koffie en thee drastisch ver lagen. Door de zwarte voorziening ver liest de Duitse schatkist jaarlijks 420 millioen Mark. Het voornaamste bezwaar van de sociaal-democraten geldt de samenstel ling van de commissie voor het Saarge bied. waarin Frankrijk, West-Duitsland en het Saargebied ieder door een afge vaardigde zijn vertegenwoordigd, het geen „twee tegen een" in het nadeel van West-Duitsland zou betekenen. Bovendien erkennen de sociaal-demo craten de huidige regering van het Saargebied niet. IN TIGNES KLOTST HET WATER |K heb een van de laatste dagen meege- van de overledenen blijkt geen echte c.„aal MIlral maakt van Tignes, het ten dode opge- laatste rustplaats te zijn. De stoffelijke hoör"je*no*g weinét grïmmiee^ezichte^^ schreven dorp, dat In de bergen van overschotten zullen worden overge- -erklaren, dat zij niet zullen vertrek- Savoie ligt. Boven uit de geweldige bracht naar een nieuwe begraafplaats, ken. Maar iedereen weet, dat er niets stuwdam, die het dal afsluit, spuiten Maar door het een of andere misver- meer aan te doen is. En zelfs de meest twee machtige stromen water, die het stand heeft de C.R.S. gemeend de be- halsstarrige boeren zijn, vaak in het zo vreedzaam uitziende dal in een hon- woners te moeten verbieden afscheid te geheim bezie al hun hebben en hnnrien derdvdftig meter diep meer zullen ver- gaan nemen van dat begraafplaatsje, dat fnffi te lakken? zodat zif op het nncf Vtalf /inrla»» Hes en aai Mir ltx4 ^1., .va" Hf,*1 nog,.half onder de sneeuw ligt. (Dm de allerlaatste moment, zo mogelijk als het water in hun huizen begint door te meer over zijn dan wat ruïnes, die heel politiemannen te vermurwen had men diep liggen onder ijskoud water, de oudste inwoner met zijn achterklein- dringen, nog net kunnen vertrekken, kinderen naar de begraafplaats ge- T)q striid is ook te on£?eliik En dnt wa. Die eerste lentedag In dat veroor- stuurd. Maar ondanks hun nederig ver- ter dat zo langzaam maar zeker stiist deelde dorp was wel bijzonder triest, zoek werd hun de kerkhofgang onver- heeft iedereen ervan overtuigd dat hei- De paar honderd mensen, die er nog biddelijk geweigerd. „Er bestaat geen dSSl „ttoSQui- wonen, hebben nu wel ingezien dat hun beschaving meer", hoorde ik de oude, chotte"-moed zal worden. Een dae of fit.rild t.PI?PTl het Water hooeloos IS. De ophncfnn lYion mAmnolon .Door. strijd tegen het water hopeloos is. De gebogen man mompelen, stemming is minder opstandig, maar daardoor des te treuriger geworden. Het water stijgt een meter per dag en het zal niet lang meer duren of de eerste golven zullen tegen de laagst gelegen huizen klotsen. Het feit,, dat hpt dorp door de gehelmde en in het zwart ge klede republikeinse gardisten bezet is, maakt het „eheel nog extra luguber. Dat het vandaag lente is geworden, in teresseert niemand. Tochis de sneeuw hard aan het smelten en in de bomen, onze Parijse correspondent wat geleden hoorde men nog zeggen „Ik klim met het stijgen van het water in de toren en als het boven de spits uit komt laat ik me verdrinken". De toren is dertig meter hoog en zo'n verblijf plaats van een maand in die langzaam in het water verdwijnende toren lokt niemand meer aan. Ofschoon wanhoops daden op het laatste moment niet zijn uitgesloten. QOK de toegang tot de oude kerk is VóóR wij dit schreven, in het laatste die langs de berghellingen staan, zingen taboe geworden. Gewapende en ge- v kroegje, dat nog open is en waar op- de vogeltjes de vrolijkste voorjaars- helmde militairen staan er omheen en vallend veel gedronken wordt, hebben melodietjes. Maar wie luistert er naar v°oral de vrouwen zien met tranen in wij nog ten afscheid een kleine wande- c'ie vogeltjes? Alleen misschien de vele de °8en- boe de kerkklok, die al meer iing door het stervende dorp gemaakt, journalisten, die uit alle delen van de dan honderdvijftig jaar de uren voor de Het begon te schemeren en er was nie- wereld na:/1' dit Franse bergstadje zijn dorpelingen heeft geteld, wordt wegge gekomen. De mensen van Tignes zelf haald. Trouwens de kerk is geen keri begon mand meer op straat. Alleen de C.R.S.. geen kerk die door zijn zwarte uniformen in de komen bij elkaar om het laatste nieuws meer. De arbeiders, die tot taak hebben duisternis werd opgenomen. Voor alle te bespreken Ze zijn heel erg bitter ge- alles wat n°S waarde heeft, los te slo- huizen waren de luiken gesloten. Door stemd Niet alleen omdat hun huis, waar Pen en °P 8rote vrachtwagens te laden, de reten kwam wat zwak, geel licht. F' hun vader |n hun grootvader en diens hebben er hun hoofdkwartier van ge- klonk geen enkel menselijk geluid. Al vader al hebben gewoond en gewerkt, maakt Ie- i het grimmige gedonder van het vi - Het dagelijkse leven tn het dorp andeüjk vallende water en het onwi wordt steeds moeilijker. Het laatste zenlijke getsjilp van de vogeltjes, die -1 zal moeten verdwijnen, maar ook omdat men die gehate C.R.S. (een soort mo biele politie 'ie vooral gebruikt wordt winkeltje, dat nog open is, heeft bijna eersH: lentedag toch wilden begroet' om opstootjes 'de kop in te drukken) ge- "'ets meer. En nieuwe voorraden wor- Ook al had je niets met dat Tignes t stuurd heeft Omdat die C R S hen be- den er natuurlijk niet meer ingeslagen, makeik dan was het allemaal toch zo in letten aar hun kerkhofje te gaan waar Daarvoor wast het water te snel. Mor- tens treurig, dat je aan wat anders men nu in haast bezig is de doden op te Sen zal ook dit laatste kruidenierswin- moest denken om geen brok in je keel graven. Want ook de laatste rustplaats keltje zyn luiken voorgoed sluiten. te krijgen. Kanselier Adenauer daarentegen heeft bij aankomst uit Parijs in Bonn ver klaard, dat de overeenkomst met minis ter Schuman het begin van een ophel dering van de Saarkwestie vormt. De uiteindelijke beslissing diende echter te wachten op het volgende parlement in 't Saargebied. dat op werkelijk vrije en democratische wijze gekozen is. aldus Adenauer. De commissie der V.N. voor verkie zingen ln geheel Duitsland heeft giste ren een onderhoud gehad met de drie westelijke commandanten van Berlijn. De commandanten hebben beloofd, de commissie „alle faciliteiten voor de uit voering van haar opdracht" te verlenen. De commissie heeft voorts het stads bestuur van West-Berlijn een memo randum overhandigd, waarin de nood zakelijke voorwaarden voor de uitoefe ning van haar taak in Berlijn worden' opgesomd. Van haar kant nam de com missie een dossier van het stadsbestuur in ontvangst over de ontwikkeling der gebeurtenisen in Berlijn sinds de ver deling van de stad in 1948. Prof. Reu ter zegde de commissie de volledige steun van het Westberlijnse stadsbe stuur toe. Australië zal geen maatregelen ne men op het verzoek om steun aan de Zuid-Molukse opstandelingenregering, zo heeft de Australische minister van buitenlandse zaken, Richard Casey. gis teren te Darwin verklaard. Hij zeide dit in commentaar op de verklaring die Pieter Lokollo heeft afgelegd. De minis ter deelde mede. dat de kwestie van de wensen der Zuid-Molukken inzake on afhankelijkheid zuiver van binnenland se aard was voor Indonesië. „Wij zijn niet voornemens ons te mengen in Indo nesische binnenlandse aangelegenhe den", aldus de minister. In het gedoemde dorpje Tignes ver blijven nog 250 inwoners. Er zijn geen tekenen die er op wijzen, dat zij zich op ontruiming voorbereiden. Donderdag heeft de pas gekozen ge meenteraad van Tignes een nieuwe burgemeester benoemd. Bij de verkie zing kreeg de nieuwe burgemeester. Barrault, acht stemmen. De leider van de groep inwoners van Tignes die wei geren het dorp te verlaten, kreeg één item. In een toespraak deelde Barrault de raadsleden mede, dat hij zal trachten zoveel mogelijk inwoners van Tignes rond het stuwmeer, dat nu langzaam gevormd wordt, te vestigen. tiSe! irff- de Chinese communist,,,, bezi omschakeling op Indo-China voor u bereiden, voor wt gev„j po,itj J* staten beeft "nl(1Wond te Parii, <-»„ klaard dat «,e>ichtonï" vangen over het van de r« dochinese «rens d« Chinese commü" nietische troepen. 'n,n"e eommu- sfaalstakg UHimatum loopi \prji af In de Amerikaanse sta. thans op 8 April een sll"»trfe zal afgekondigd, indien geen* worden ntng op de looneisen verkpnegdoe. Er was een algemene staklti| wordt, digd voor Zondag aanstaanfgekon. regering heeft de leiders v#ch de bond verzocht deze datum tè vak ven. tehui- Het bestuur van de bond aanbeveling van de raad voord# stabilisatie goedgekeurd. Het van de raad om een collectig beidsovereenkomst voor 18 mt met verplicht lidmaatschap vsrti verenigingen tot stand te brs werd eveneens door het bestuur vl vakbond onder voorzitterschap Philip Murray aanvaard. Generaal Ridnway: Generaal Matthew B. Ridgway heeft gisteren verklaard dat de dreiging der Russische macht hem tegen zijn wil in Japan houdt. Hij wijst op Japans geo grafische ligging en de militaire toe stand in de Sowjetunie. „De Sowjet unie" aldus Ridgway, „bezit een grote weermacht, die onder meer beschikt over vijfduizend oorlogsvlegtuigen. Een Russische onderieebeter.vloot bevindt zich in wateren in de omgeving van Japan". De Westduitse regering zal bij de 25 Maart in Parijs beginnende bespre kingen van achttien landen over de Europese landbouwsamenwerking zijn principiële instemming betuigen met de binnen het kader van de Raad van Europa te behandelen plannen, doch het is van mening, dat de bjjiondrre positie van zijn boerenstand een uiterst bescheiden tempo van elke landbouw- Integratie voorschrijft. De Westduitse regering verlangt, dat de eenheidsmarkt voorlopig slechts voor graan en suiker zal worden ver wezenlijkt, terwijl het plan van de Franse minister Pimflin ook een een heidsmarkt voor zuivel en wijn be oogt. Om wille van de bestaanskans der kleine Duitse boeren wil de bonds regering zowel op de groenten- en fruit-, als op de zuivelmaikt de pro tectionistische lijn voortzetten. Wan neer de Duitse regering bereid is, een zekere matiging in deze protectie toe te staan, dan geschiedt dit alleen om daardoor de industriële exportkansen niet te bemoeilijken. Het machtige Duitse boerenverbond heeft in verband hiermee juist voor het begin van de inleidende Parijse besprekingen nog eens een waarschuwing aan de rege ring gericht, om d» besprekingen in een zo laag mogelijk tempo te be ginnen. De griepep'demie in Berlijn, welke 85.000 patiënten heeft veroorzaakt, heeft de laatste weken vijf volwassenen en drie kinderen het léven gekost. Op be paalde dagen worden ongeveer veertig patiënten in de ziekenhuizen opgeno men. Alle lagere en een aantal middel bare scholen zijn gesloten. Met ingang van 1 April, het begin van het zomerseizoen, heeft de West duitse regering het jaarlijkse deviezen- quotum voor particuliere reizen naar de landen van de OEES verhoogd van 420 DM per persoon tot 500 DM. Het vrije bedrag voor het grensverkeer werd verhoogd van 10 tot 20 DM. De Franse Economische Raad heeft aangedrongen op de onmiddellijke op richting van een Europese investe ringsbank. Een resolutie dienaangaan de werd met algemene stemmen aan genomen. Volgens de raad zou een dergelijke bank nieuwe investeringen kunnen fi nancieren, waardoor de Europese pro ductie snel vergroot zou kunnen wor den. Ook zou de bank bepaalde inves teringen over kunnen nemen, die thans worden gefinancierd uit de be lasting-opbrengst. Gemenebest handhaaft export van rubber naar Rusland De Britse minister van handel, Thor- neycroft, heeft in het Lagerhuis ver klaard, dat het Gemenebest zal voort gaan met de uitvoer naar de Sowjet unie van die hoeveelheden rubber, die in Rusland nodig zijn voor het lopende verbruik.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4