Pim. Pam, Pom en de blamve vaas GESLAAGD.. De rust in Triëst is weergekeerd Conferentie over „Groene Plan" te Parijs aangevangen Britse troepen verlaten Ismalia Een geheime luchtverdedigings conferentie in Engeland In de greep van de woestijn t Open landbouwmarkt van vitale betekenis Engeland en W.-Duitsland aarzelen nog Amerikaan moet „Ike' bij NAVO opvolgen Ridgway wordt genoemd Gas spuit omhoog uit Oostenrijkse bodem Brandgevaar is zeer groot Een en twintig doden bij een explosie op tankschip Zes toeristen gedood Relletjes in Rome en andere steden Het Radioprogramma Thans 233 doden door tornado in V.S. Ergste stormramp in 25 jaar Kunstgrepen op markt in Hongarije Sowjet-Unie versterkt strijdmacht Verklaring van gen. Grunther Polen en W.-Duitsland ongeroepen Voor getuigenis in de kwestie- Katijn China's vertegenwoordiging in de Verenigde Naties Om de macht in de lucht boven West-Europa Besprekingen metSpanje vertraagd Tunesische communisten gearresteerd Zweeds Koningspaar in Kopenhagen begroet Bomaanslag te Buenos Aires DANK ZIJ HILVERSUM 65=^ j Jaques Alberts vervangt Henk Schijvenaar Aan de Quai d'Orsay in Pary* worden vandaag de besprekingen geopend over het „Groene Plan", dat tot integratie van de landbouw in West-Furopa moet leiden. Zeventien landen, waaronder Nederland onder leiding van minister Mansholt nemen aan de conferentie deel. De In Nederland gemaakte conclu sies hebben tot de slotsom geleld, dat integratie alleen zal kunnen slagen, als men nn te Parijs principieel bereid blijkt een „hoge autoriteit" te aanvaarden. Aan dit standpunt zal te Parjjs dan ook worden vastgehouden. Men hoopt de landen, die zich afzijdig willen houden, zoals Engeland, voor het „Groene Plan" te kunnen winnen, ook al zal de medewerking van die landen dan alleen be staan uit zo nauw mogelijke samenwerking. Naar Nederlands inzicht moet het „Groene Plan" beschouwd worden als een belangrijk onderdeel van een alge hele economische integratie, welke een basisvoorwaarde is voor politieke integratie. Dit verklaart ook de be langstelling van Amerikaanse zijde voor het plan. Ook generaal Eisenho- wer heeft gezegd, dat een open land bouwmarkt in West-Europa, voor de defensie van enorm belang kan zijn. Voor zover bekend zal de Westduitse deelname alleen suiker en tarwe be treffen, terwijl men te Bonn het liefst een langzame, geleidelijke ontwikke ling van het Westduitse aandeel in het plan zou zien. De conferentie zal tot Vrijdag du ren. Indien dan de standpunten der diverse landen vast staan, zullen be sprekingen volgen met de landen, die een positief geluid ten aanzien van het (,Groene Plan" laten horen. Connally meeni: Dc Amerikaanse democratische sena tor Tom Connally, voorzitter van de senaatscommissie voor buitenlandse be trekkingen, heeft verklaard, dat een Amerikaan generaal Eisenhower zou moeten opvolgen, wanneer deze zou af treden als opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten. De V.S. zouden de post van opperbe velhebber van een „onderneming" waar aan zij zoveel geld besteden, niet moe ten opgeven. Te Washington concentreren de spe culaties zich thans voornamelijk op ge neraal Ridgway, opperbevelhebber der verbonden troepen in Korea, als even tuele opvolger van Eisenhower. Bij Zwerndorf in Neder-Oostenrijk ontsnapt sedert enkele dagen aardgas uit de grond met een geluid als van een dozijn locomotieven die stoom af blazen, aldus wordt bericht. Het gas voert ook ruwe olie en bruinkool mee uit het ingewand der aarde. Het is niet erg giftig doch ./el gemakkelijk ont brandbaar. Men bespuit de gaskolom voortdurend met water om ontbranding te voorkomen. De stalen boortoren die op de plaats van de gas-eruptie stond, is een eind in de grond weggezonken. Het gevaar bestaat, dat stenen, die te gen het staal geslingerd worden, von ken veroorzaken waardoor het gas zou kunnen ontbranden. In de haven van Wellington (Nieuw- Zeeland) heeft zich bij het lossen van een tankschip een ontploffing voorge daan, waardoor 21 personen om het _e- ven zijn gekomen en vier personen ern stig werden geword. Lawines in Tirol In de laatste dagen zijn zes Duitse touristen bij lawines in Tirol omge komen. Van de 21 toeristen, die opge graven werden, zijn er 16 gewond. De ene lawine in het gebied van Patscherkofel, begroef een groep van acht Duitsers, die de Glungezerberg beklommen: drie van hen kwamen om het leven en vier konden zich zelf be vrijden. De andere lawine bedolf op de hellingen van de Zweiselbacher Rosskogel een groep van 19 perso- drie kwamen om het leven en zestien werden gewond. De omgekomenen zijn Duitsers. Maandag is het voor het eerst na vier dagen rustig geweest in Triest. Er wer den nog enkele demonstraties gehou den, maar relletjes kwamen niet meer voor. Honderdzestig personen zijn in de afgelopen dagen gewond. Vier en ze ventig personen hebben zich Maandag WOENSDAG 26 MAART HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.309.35 Wa terstanden.) 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de huisvrouw. 10.30 Piano-duo. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Voor dracht. 12.15 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Dansmuziek. 12.55 Kalen der. 13.00 Nieuws. 13.15 Semi-klassieke muziek. 13.40 Orgel en zang. 14.00 Ge sproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Planorecital. 15.30 Voor de zieken. 18 00 Voor de jeugd. 16.50 Re geringsuitzending: Drs. L. Coomans de Ruiter: „Natuuronderzoek in Indonesië". 17.05 Voetbalreportage. (Om 18.00 Nieuws) 19.00 Gram.muziek. 19.30 Voor de jeugd 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar 20.15 Promenade-orkest en solist. 20.50 ..Jeannie", hoorspel. 22.10 Strijkkwartet. 22.45 „De weg naar vrijheid", causerie. 23.00 Nieuws. 23.13 Reportage. 23.25 Gra- mofoonmuziek. 23.4524.00 Idem. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Gram.muziek. 10.30 Morgen dienst. 1100 Gram.muziek. 11.25 „Het droomkasteel van Harold van Avezathe hoorspel. 12.00 Alt-viool en piano.. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Amusementsmuziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Mandolinemuziek. 13.50 Strijkkwartet. 14.15 Metropole-orkest en solist. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Jeugd concert. 15.45 Zigeunermuziek. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram.muziek. 17.30 Orgel spel. 18.00 Nieuws. 18.15 Militaire Kapel 19.00 „Spectrum van het Chr. Organisa tie- en Verenigingsleven". 19.15 Boek bespreking. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Ra diokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten 20.10 Commentaar Familie-competitie. 20.20 Residentie-Orkest en solist. 2130 Lijdensoverdenking. 22.00 Zangavond 22.30 Internationaal Evangelisch Commen taar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berich- ten. 23.15 Gram.muziek. 23.20 „Hoe zit dat met mijn kind", causerie. 23.35—24.00 Gi a mof oonm uziek. De wervelstormen^ die vorige week een viertal Amerikaanse staten heb ben geteisterd, zijn de ergste sedert vjjf en twintig jaar. Steeds weer wor den slachtoffers uit het puin te voor schijn gehaald. Het aantal doden Is thans reeds gestegen tot 233. Er zijn elfhonderd gewonden, wier toestand dikwijls zeer ernstig is. De ziekenhui zen en noodhospitalen raken overvol en voortdurend brengen de reddings ploegen nieuwe slachtoffers binnen. Tientallen reddingsploegen <lwalen tussen de puinhopen, op zoek naar do den en gewonden. Buitenlandse kooplieden te Wenen, die met Hongarije handel drijven, heb ben medegedeeld, dat zij aan de Hon garen katoen verkopen tegen ongeveer 1 dollar per kilogram. Daaruit kan on geveer tien meter katoenen stof van slechte kwaliteit worden vervaardigd, die ondanks het vele werk, dat er voor nodig was, weer aan de kooplieden ver kocht wordt tegen ongeveer twee dol lar. De kooplieden zeggen, dat te Boe dapest katoenen stof te koop was tegen 42 forints per meter, welke aan hen verkocht werd tegen een prijs overeen komende met slechts 4 Forints per me ter. Zij kunnen dit product in hun va derland verkopen tegen een prijs over eenkomende met 8 forints per meter. Aan Hongaarse arbeiders wordt voor dezelfde stof 42 forints in rekening ge bracht. i.«.in" iir - r-V'- röii&ma/v-udj Een politie-agent en leden van de Britse militaire politie in Triest bewaken een onderste boven ge worpen auto tijdens de protest staking tegen de ontbinding van een niet toegestane demonstratie op de verjaardag van de beslissing van de drie grote mogendheden om Triest bij Italië te doen terugkeren. voor een geallieerd hof moeten verant woorden wegens het hinderen van de politie bij de ordehandhaving. De mees te minderjarige verdachten zijn vrij gelaten, met uitzondering van hen, die bij hnn arrestatie in bet bezit waren van stenen. In Rome hebben studenten gedemon streerd. De politie heeft met jeeps en waterstralen een eind gemaakt aan de herrie. De studenten gooiden met ste nen en stukken hout. Tien studenten en zeven politiemannen werden gewond. Uit andere Italiaanse steden worden soortgelijke relletjes gemeld. Eden heeft met de Italiaanse ambas sadeur in Londen het optreden van Amerikanen en Engelsen in Triëst be sproken. De stafchef van generaal Eisenhower. generaal Grunther, heeft verklaard, dat de Sowjetunie een luchtmacht heeft, die gereed is om tegen West-Europa te opereren en dat Rusland zijn militaire kracht vergroot door uitbreiding van de voorraad atoomwapens, het aan schaffen van nieuwe typen duikboten en vliegtuigen en vergroting van de in dustriële basis. West-Europa zou. al dus Grunther, slechts verdedigd kun nen worden als het een maximum ge bruik van zijn eigen hulpbronnen maakt hetgeen thans reeds met goed resultaat geschiedt. De Sowjetrussische militaire kracht (volgens zeggen heeft Rusland de beschikking over 240 divi sies) schrijft de sterkte der Europese defensie voor, zei generaal Grunther, die verder meende, dat de Europese defensie „van binnen uit" moest ko men. De NAVO-lar.den moeten elkan der onderling steunen en Amerika zou dan bijdragen door de levering van het zware oorlogstuig. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft Pplen en West-Duits- lancf uitgenodigd getuigenis af te leg gen over de slachting van duizenden Polen iri de bossen van Katyn ge durende de wereldoorlog. De regerin gen van Polen en West-Duitsland wordt verzocht bewijsmateriaal, docu menten of getuigen te sturen om de commissie van het Huis van Afgevaar digden te helpen uit te maken of de Polen door Duitsers dan wel door Rus sen werden gedood. De economische en sociale raad der V.N. heeft nieuwe Russische pogingen om de Chinese nationalistische gedele geerde van zijn zetel te beroven ver ijdeld en met 12 stemmen tegen drie stemmen een Amerikaans voorstel om de kwestie voor onbepaalde tijd te la ten rusten goedgekeurd. 5. Maar hoe diep Billie en Kareltje ook peinsden, zij konden geen oplos sing vinden! Het was werkelijk een onmogelijkheid om te ontsnappen. Zij zaten opgesloten in éen van de huk ten van Koning Boko en voor de enige uitgang, die er was. stond een neger op wacht. „Als ik die Pim. Pam en Pom ooit nog eens in mijn handen krijg, dan draai ik ze de nek om r'eP Billie woedend en tegelijkertijd sloten zijn vingers zich om de paal. die nua- den in de hut stond, alsof hij zich al vast wilde oefenen. En toen.... ge beurde er plotseling iets heel eigen aardigs! Billie had in zijn woede de paal een eindje omgedraaid, maar niet Nu de gemoederen in Egypte meer en meer tot rust schijnen te komen, hebben de Britse troepen zich na ten garantstelling van de Egyp tische regering bereid verklaard weer vit Ismalia terug te trekken. Reeds zijn soldaten bezig om de stad te verlaten en de oorspronke lijke bewoners keren geleidelijk aan terug. Britse soldaten krippen de draadversperringen door die rondom, de belangrijke gebouwen waren aangelegd. alleen de paal, ook de hut in zijn heel was meegedraaid! ,.Z-z-z-ie TI dat?" stotterde Kareltje eenklaps JYjl benen van die neger draaien lanS* merhand weg!" Billie stond alweer oa het punt om Kareltje af te snauwen maar tot zijn grote verbazing zae hii dat Kareltje gelijk had. „Die draait!" riep Kareltje weer. „Stil toch wil je dat hij ons hoort", riep Billie die ook zijn ogen niet kon geloven Maar eensklaps drong de waarheid tot hem door. „Nee, die neger draait nietl Wij draaien. Ik bedoel die hut draait Als ik aan die paal draai, gaat d« hele hut mee. Vooruit, vlug. dit ij onz. kans om te ontsnappen!" Gisteren is te Old Sarum in het Brit- se graafschap Wiltshire onder leiding van de opperbevelhebber van de Britse luchtmacht. Sir John Slessor, een ge heime conferentie begonnen, welke ten doel heeft tot een goedsluitend strate gisch plan voor de Westeuropese lucht verdediging te komen, dat zodanig zal worden opgesteld, dat de lucht boven WestEuropa in geval van aggressie door de verbonden westerse luchtmachten zal worden beheerst. Gesproken zal worden over de uitbreiding van de Britse luchtmacht en over de vraag op welke wijze in oorlogstijd het best ge bruik zou kunnen worden gemaakt van de inrichtingen te land der BAF. De bijeenkomst wordt bijgewoond door talrijke hoge officieren van Eisen- howers hoofdkwartier en door verte genwoordigers van de luchtmacht der Ver. Staten en de staten-leden van het Britse gemenebest. Voorts zijn aanwe zig de minister voor de luchtmacht Lord de Lisle and Dudley," de „pay- master-general" en de atoomdeskundi ge Lord Cherwell. Een Amerikaanse deskundige, die tot voor kort in Korea vertoefde, zal zijn collega's inlichtingen verschaffen over de jongste ervaringen, opgedaan in de strijd tegen communistische vliegtuigen boven Korea. Deze gegevens zijn nog geheim. De Spaan-Amerikaanse besprekingen over militaire bases zullen waarschijn, lijk niet zo spoedig beginnen als som mige Amerikaanse atuoriteiten menen, zo verluidt uit Madrid. Als oorzaken worden genoemd ds reis van ministêr Artajo door de Ara bische landen en de noodzaak van een rustige bestudering van de Amerikaan se voorstellen. Hiermee zal tijd gemoeid zijn. Spanje zal allerminst bij uitsluit- ting aan Amerika bases afstaan. Maandagavond heeft de politie in Tunis twee communistische leiders ge arresteerd. Eén van hen, Georges Adda, is lid van het bestuur van de Tunesi sche communistische partij. Er is geen reden voor de arrestatie opgegeven. Koning Gustaaf Adolf en koningin Louise van Zweden, die Maandag voor hun' eerste officiële bezoek in Dene marken zijn aangekomen, zijn te Ko penhagen feestelijk verwelkomd door het Deense koningspaar en de hoofd stedelijke bvolking. Koning Frederik van Denemarken zei in zijn welkomstwoord, dat het saamhorigheidsgevoel en de vriend schap tussen beide landen sterk zijn gebleven. „Onze idealen en doelstel lingen zijn dezelfde", aldus de Deense koning. Koning Gustaaf Adolf antwoordde dat Zweden, al heeft het andere wegen gekozen om zijn onafhankelijkheid te beschermen, principieel van dezelfde gedachte bezield is als Denemarken. Een paar minuten vóór de Argentijn se minister van financien, Ramon Cereijo, te Buenos Aires beursteden zou toespreken is Maandagmiddag in het beursgebouw een bom ontploft. Daarbij zijn twee personen gewond. Minister Cereijo heeft zijn toespraak normaal gehouden. OPLOSSING HERSENGYMNASTIEK 1. La Traviata, Aida, Rigoletto. S. Koniev, Sjoekot, Tsjerniakowsky. 3. 5 September 1944. 4. Firestone. 5. Beiden hetzelfde aantal, n.1. de afstand Amster dam—Haarlem. 6. Giethoorn. 7. Aan geen beide ligt aan de Waal. 8. Jac- ques Offenbach. 9. Tot liet midden, want dan loopt men het weer uit. 10. Da Schreierstoren. OPLOSSING KRUISWOORDPLZZLE Horizontaal: 1 begrip. 6 cadans, 11 ure, 12 kolom, 14 Dep., 15 lento. 17 Padua, 19 Lot, 20 mol, 22 pit, 23 Pit, 24 sinus, 26 Oja, 28 Ed, 29 alk, 30 Iet, 32 el. 33 ega, 34 rag, 35 Em„ 37 aar, 39 bik, 40 p.e., 41 lev, 43 gebbe, 45 sas, 46 net, 48 Mac, 49 ets. 50 buren. 52 ukase, 54 eed, 55 asiel, 58 tin, 59 stigma, 60 boleet. Verticaal: 1 bul. 2 erelid, 3 genot, 4 iko, 5 p.o„ 6 co, 7 amp, 8 addio. 9 neutje. 10 Spa, 13 loon. 16 t.t, 18 AT.. 20 mik. 21 lui, 23 pedel. 24 slaag. 25 serie, 27 alles, 29 aga. 31 tak, 36 menuet, 38 rem, 39 B.B.C.. 40 passie, 42 Verdi, 44 bami, 45 sa te, 47 te, 49 e.k„ 50 bel, 51 nam, 52 Ulo, 53 ent, 56 sa, 57 eb. (68 Ali ben Hasrif heeft het zaad ge plant, maar Amid heeft het met nooit aflatende zorg opgekweekt en verzorgd zodat het tot een bloeiende boom is opgegroeid. Zelfs Ali kon niet voor zien wat Amid allemaal tot stand zou brengen; de werkelijkheid moet Ali's stoutste dromen hebben overtroffen. Het zou onze harten .breken, wanneer we dit prachtige bouwwerk ineen za gen storten, en ben Hasrifs trotse naam door het slijk werd gesleurd. Sheik Amid is de verpersoonlijking van Ali's wensen, hij is ons allen dierbaar; maar er is één ding dat belangrijker is dan. Amid ben Hasrif, iets dat boven al les gaat en dat is: El Araish moet be houden blijven!" Een opgewonden woordenwisseling ontstond onder de toehoorders. Ze wa ren h"t volkomen en van harte met zijn zienswijze eens; hij had hen met zijn welsprekendheid meegevoerd tot het punt waar het bij hem om ging. „El Araish moet behouden blijven! EI Araish moet behouden blijven"! De kreet ging van mond tot mond als ware het een strijdkreet. Niets was meer van belang, niet-, deed er meer toe. Ze beseften echter allen dat het lot van El Araish in handen lag van man. Die man was Sheik Amid el Omara ben Hasrif. Wanneer El Araish behouden wilde blijven, moest hij ge red worden van de gevolgen van zijn dwaasheid. Zelfs ben Ibri wist dat de val van Amid onherroepelijk de val van de stad, waarvoor hij zo hard had gewerkt, de gezondheidstoestand, de welvaart, de scholen en ziekenhuizen, de rechtvaardigheid en de overvloed, door: MARJORIE VERNON met zich mee zou brengen. Amid ben Hasrif was El Araish, evenals El Araish Amid ben Hasrif was. Na een tijdje verstomde de opgewon. den discussie en el Amid wendde zich tot hun leider. „Gij hebt een plan, Ibrahim". Het klonk eerder als een voldongen feit dan als 'n vraag. „Laat het ons horen, we zijn verlangend te weten wat we' kunnen doen om alsnog een ramp te verhoeden". Er heerste even stilte, een stilte die zwaar was van spanning. Aller ogen waren op het kalme uitdrukkingloze gezicht van Ibrahim el Yussef geves tigd dat gerimpeld en gebaard, alwe tend en wijs was. „Ik heb een plan", beaamde hij een voudig. „Luister, dan zal ik het u ver tellen." De lucht scheen electrisch ge laden te zijn in dat hoge vertrek met zijn zilveren hanglampen en divans net bonte kussens, zijn Moorse koffietafel- tjes en kostbaar geborduurde bid kleedjes. „Toen de Engelse hier aankwam had ze een minnaar", vervolgde Ibrahim. „We hebben hem allen gezien en we weten allen wat voor soort man hij was, want het is de gewoonte van ons volk met elkaar van gedachten te wisselen. Men zou zich deze jonge man heel goed als ontrouw kunnen voor stellen - en dat is het verhaal dat we moeten verspreiden! Dat Cromer £f- fendi met begerige ogen keek naar een van de dienaressen in het paleis, en haar heimelijk ontmoette, dat zijn verloofde dit te weten kwam en hem in een vlaag van jaloezie doodslak!" Er ging een zucht door het gezel schap. Het was een zucht van opluch ting. vermengd met bewondering voor hun leider. Het was zo eenvoudig, zo gemakkelijk om op deze wijze de drei gende ramp af te wenden! Ibrahim el Yussef was werkelijk een man van grote wijsheid en schranderheid! En geen van hen, zelfs Ibrahim zelf niet, vermoedde hoe dicht zijn verhaal de waarheid benaderde, tenminste wat Gary's ontrouw betrof. Na een korte pauze, die bestemd was om zijn denkbeeld te laten bezin ken, vervolgde el Yussef: „Het doet mij leed, mijn vrienden, dat er on recht in El Araish zal geschieden, maar er hangt te veel van af om het te kunnen vermijden. Amid ben Hasrif is een goed meester voor zijn volk geweest, zoals ik al eerder zei, en de ze ene misstap moge hem vergeven worden. Wanneer hij in de netten van de Engelse werd verstrikt en haar min naar doodde, opdat hij haar zelf kon bezitten, mogen wij hem dan daarvoor oordelen? Ongetwijfeld heeft ze hem verleid, zoals vrouwen dat doen". „Ja, dat is waar!" „Ben Hasrif treft geen schuld". Is hij geen man en zij een vrouw?" Een gemompel van trouw steeg op en verwarmde Ibrahims hart. Ze hiel den van Amid, deze mannen die hem hadden zien opgroeien tot al datgene wat ze zich voor hun eigen zoons had wen kunnen wensen. Hij kon op hen vertrouwen, kon er op rekenen dat zij het verhaal van de noodlottige twist van de Engelsman door de bazaars, ja door de hele stad zouden \%rspreiden. Ze zouden doen wat hij vroeg, zodat het volk er geen vermoeden van zou hebben dat hun geliefde sheik hen had verraden, de wet zijns vaders had overtreden en tot oneer was vervallen. Ah, hij kon op hen allen rekenen tenzij ben Ibri hem in de steek liet. Yussef keek bedenkelijk toen hij aan ben Ibri dacht. Hij had zijn bij val met het eenvoudige plan niet ge lijk met de anderen doen blijken, maar had er zwijgend en gemelijk fcij gezeten, alsof hij het hele voorstel af keurde. „Ik ben niet gerust over ben Ibri", dacht Ibrahim. „We zijn wel elf tegen een, maar hij kan toch last genoeg ver oorzaken. Een fluisterende roddelbron en we zijn allemaal verloren!" Hij dacht daar even over na en besloot toen openhartig te zijn. „Wat schort eraan. Mahomed ben Ibri?' vroeg hij. „Ge hebt er voort durend streng en ontstemd bij geze ten. Is er iets, dat gij naar voren wenst te brengen? Zo ja, spreek, dan zullen we naar u luisteren". Ben Ibri sloeg zijn ogen gemelijk op en keek hun leider vol wrok aan. „Ik ben het niet eens met dit plan" sprak hij. „Sheik Ali was van oordeel dat er nimmer onrecht te El Araish mocht plaats hebben, maar wat is dit anders? Amid ben Hasrif heeft een moord gepleegd daar moet hij voor gestraft worden als ieder ander man anders is het hele stelsel van El Araish voos en de idealen, waarop het is opge bouwd, inhoudloos! Deze Raad der Ouden, die door Sheik Ali is benoemd om recht te spreken, kiest echter rus tig een slachtoffer uit om als zonde bok voor de misdadiger te fungeren - alleen omdat het Amid ben Hasrif be treft. Ben Hasrif! Wiens gedrag meer dan dat van iemand anders boven el ke berisping verheven moest zijn! Ben Hasrif, die een voorbeeld voor rijn volk moest zijn, die zich de geloften van eer en onkreukbaarheid dii hn in handen van een stervend man aflegde behoorde te herinneren1" Een onaangename stilte volgde op deze uitbarsting. Hij had zich^lf tot razernij opgezweept, en nu staarde hii met rollende ogen en ger -iculerende handen zun metgezellen woest aan hen tartend om de juistheid van zhn woorden te logenstraffen. En net ergste was, dat zij dat niet konden Békend» tchuUelijkcurlvl Mulo - Middenstandsdiploma (Advertentie, Ing. Med.) Jacquet Alberts van Vitesse Woensdag de zware taak hebben om de geblesseerde Henk Schijvt- naar in de wedstrijd tegen Engt' land B te vervangen.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4