r ,;Hetgaat nietom de knikkers maar om het spel" Stad en Omgeving De heer Westerhuis, directeur N V. Gebr. Meyer, overleden Geen woningen? De „Evertsen" (met nieuwe neus) wederom in dienst Jimmy Brown en debende van Dolle Dirk Onverwacht einde van werkzaam en nuttig leven Jubileum H. van Urk bij „Zedenopbouw" Admiraal L. MacCormick over de Navo-vloot Het gebeurde in Nieuwediep Rijkswerf gaf jager een grondige beurt Commando aanvaard door overste Ferwerda H. D. C.'s kansen weer practisch verkeken Passagierslijst* Kosters vergaderden in Schagen Tussen Haaks en Kuifje LSK-pilofen naar Amerika voor opleiding Ook Helderse honden op „De Winner" IN HET KORT HCSC 2 morgen kampioen Europa's grootste petroleumbron staat in brand Besommingen IJmuiden DE WAARDE VAN DE SPORT Frifs van Veen sprak voor de Sportraad Harmonische opvoeding van lichaam en geest De volleybalcompetitie PREDIKBEURTEN Wel zeer plotseling is de heer W. S. Westerhuis, één der directeuren van de N.V. Confectiefabriek gebr. Meyer aan de Ruyghweg, op 50-jarige leeftijd over leden. Reeds enige maanden geleden openbaarden zich de eerste verschijnselen van een hartkwaal, weike de heer Westerhuis nodzaakte tot het nemen van absolute rust. Na gedurende zes weken in het ziekenhuis te zijn verpleegd, was Zijn toestand zodanig, dat hij naar huls kon terugkeren. De heer Westerhuis hervatte gedeeltelijk zijn werkzaamheden. Tot zeer kort vóór zijn overlijden wijdde hij nog vol ambitie zijn aandacht aan het bedrijf, dat altijd zijn voile belangstelling heeft gehad. Woensdagavond om kwart vóór tien kwam geheel onverwacht het einde, dat voor één der grootste bedrijven van Den Helder zo'n groot verlies betekent. De heer Westerhuis. Groninger van geboorte, behaalde in Voorschoten zijn diploma vijfjarige HBS en deed daar na het Staatsexamen. Na enige tijd te hebben gestudeerd voor inspecteur van politie moest hij zijn dienstplicht bij de artillerie in Den Helder gaan vervullen. Het contact dat de heer Westerhuis hier kreeg met de leiding van de firma gebr. Meyer was aanlei ding tot zijn benoeming als vertegen woordiger van dit bedrijf. Als zodanig woonde hij achtereenvolgens in Den Haag en Utrecht. Na de mobilisatie kwam hij wederom naar Den Helder, ditmaal als reserve-officier bij de artil lerie. Toen in 1940 de heer H. Meyer overleed, werd de heer Westerhuis in de firma opgenomen. Enige jaren later, bij de omzetting van de firma in een NV, werd hij tot mede-directeur be noemd. In deze kwaliteit heeft hij zich voor het bedrijf buitengewoon verdienste lijk gemaakt. Altijd zocht hij naar nieuwe mogelijkheden tot uitbreiding van de productie en de afzet, waartoe hij waardevolle contacten legde in bin nen- en buitenland. Ook de bedrijfs economische vraagstukken hadden zijn volle belangstelling. Het is_ voor een niet gering deel aan zijn inzicht en werkkracht te danken, dat de NV Con fectiefabriek gebr. Meyer een vooraan staande plaats inneemt in de textiel branche. Wij herinneren ons, hoezeer hij ver leden jaar, tijdens de neergaande ten- denz in' deze bedrijfstak, ingespannen heeft gezocht naar die maatregelen, welke zowel voor het bedrijf als voor het personeel het meest verantwoord waren. Dit heeft zeer veel van zijn geestkracht gevergd. Reeds spoedig daarop openbaarden zich de eerste ver schijnselen van de ziekte, welke zijn nog onverwachte heengaan tot gevolg heeft gehad. Ook buiten het bedrijf heeft de over ledene zich verdienstelijk gemaakt. De heer Westerhuis maakte namens de Kamer van Koophandel deel uit van de commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs te Den Helder. Hij was een zeer actief lid van de Gronin ger vereniging „Stad en Ommelanden" en als enthousiast automobilist Op 1 April zal het een kwart eeuw geleden zijn, dat de heer H. van Urk, oud-vader van 't protestants-christelijke „Zeemanshuis", werd aangesteld tot maatschappelijk werker in dienst van de Nederlandse Middernachtzending Vereniging. Het hoofdbestuur en het afdelings bestuur van de christelijke ver. „Zeden- opbouw", welke sinds 1948 de werk zaamheden voortzet van de Nederlandse Middernachtzending Vereniging en de Nederlandse Vrouwenbond tot verho ging van het zadelijk bewustzijn, orga niseren ter gelegenheid van dit zilveren jubileum een receptie die Dinsdagmid dag om drie uur wordt gehouden in de bovenzaal van het christelijk tehuis voor militairen aan de Kanaalweg. Leven we nu in een vreemde wereld of doen we dat niet? Verscheidene brave Nieuwediepers hebben zich de laatste tijd tot ons gericht met de vraag: „Bestaat er in Den Helder nog woningnood?" En wij hebben daarop rondborstig kunnen antwoorden: „Ja zeker, natuurlijk". En toen kwamen deze mensen aandragen met de mede deling, dat in de Koningdwarsstraat, op de hoek van de Stationsdwarsstraat een winkelhuis te huur staat. En er hing inderdaad een bordje „Te huur" voor de ramen, met de toevoeging: te bevragen.... (daar en daar). Leven we nu in een vreemde we reld? Laten wij deze vraag diploma tiek beantwoorden met: Ja, in zekere zin wel. Want, alleen al dit winkelhuis in de Koningdwarstsraat doet het sterk vermoeden. Men moet weten, dat dit pand (huis met winkel) wekelijks f 9,50 aan huur moet opbrengen. En dat nu heeft tot nog toe niemand er voor over gehad. Waarschijnlijk in de eerste plaats, omdat de hoek Koning dwarsstraat-Stationsdwarsstraat nu met direct het meest geschikte punt is voor het openen van een vruchtdra gende zaak. En zo blijft deze woning met winkel leeg staan. Gewoon leeg. hoewel honderden gezinnen een on derkomen zoeken. Of daar geen ver andering in kan komen? Ja zeker, wanneer de eigenaar maar bereid is. het pand tot een redelijke woning te verbouwen. In de Keizerstraat staat al heel lang een pand leeg. Ook daarin zou een ge zin kunnen worden ondergebracht. Maar het blijft onbewoond staan, of schoon het te koop is. Wantde koopsom is te hoog en de eigenaar vertikt het, het perceel te verhuren. Men zou (bij wijze van spreken) kun nen beweren: „Hij ziet het liever ver branden, dan het te verhuren Of ook daaraan niets te doen ls? Zo is het nu maar. Men staat vrijwel machteloos. De gemeente kan wel vor deren, maar daaraan zijn dermate hoge kosten verbonde*", dat het ondoenlijk is. Op het raadhuis noemt men dit een leemte in de woonruimtewet, omdat het college van B. en W in dergelijke gevallen niet zonder meer kan ingrij pen. Hoe het ook zij, beide bovenge noemd.- panden staan leeg. 't Is zonde. W. S. WESTERHUIS t van de auto- en motorclub „Den Hel der en Omstreken". De teraardebestelling vindt mor genmiddag om kwart vóór twee plaats vanuit het sterfhuis, Javastraat 137, op de Algemene Begraafplaats te Huis duinen. Admiraal Lynde McCormlck, opper bevelhebber van de Navo-strijdkrach- ten in het gebied van de Atlantische Oceaan, heeft op een persconferentie te Washington verklaard, dat de be heersing van de Atlantische Oceaan „een zeer ernstig probleem" zou zijn als er een oorlog uitbrak. De vlootstrijdkrachten van de geal lieerde landen, zo zei hij, hebben op 't ogenblik gebrek aan wapens voor de be strijding van onderzeeboten en aan de nodige schepen ter bevoorrading en on dersteuning van de landstrijdkrachten. De verdediging van de Atlantische Oceaan hangt nog voor een groot deel af van wat de Verenigde Staten aan moderne schepen en uitrusting kunnen leveren. Admiraal McCormlck zei, dat hij enkele van de Navo-mogendheden had moeten meedelen, dat zij geen beroep op de Navo kunnen doen voor sche pen ter bescherming van de eigen kustwateren. Naar schatting van de admiraal zou Engeland ongeveer 30 procent leveren van de marinestrijd krachten onder zijn direct commando, de andere Navo-landen 10 procent en de Verenigde Staten de resterende 60 procent. Een stadgenoot werd geverbali seerd wegens het in dienst hebben van een vreemdeling, zonder dat de gemeen telijke autoriteiten en de politie hiervan op de hoogte waren gesteld. Hij had daarvan binnen vier en twintig uur na de aankomst van de betrokkene aan gifte moeten doen. Een ex-bestuurslid van een sport vereniging kreeg een procesverbaal om dat hij verzuimd had een zichtzending van achttien medailles aan de fabriek te retourneren. In plaats daarvan had hij de collectie voor een gering bedrag aan een opkoper verkocht. Door mevrouw v. d. B. werd aan gifte gedaan van de vermissing van haar fiets, die zij Woensdagmiddag on beheerd aan de Boerhaavestraat had la ten staan. Hr. Ms. torpedobootjager „Evertsen", die gistermorgen van de Rijkswerf naar de Buitenhaven werd verhaald, ls gistermiddag om vier uur wederom in dienst gesteld. De oorlogsbodem heeft, na de behouden terugkeer op Zaterdag 2 Juni 1951 uit de Koreaanse wateren, een grondige herstelbeurt ondergaan. Onder meer werd de voorsteven vernieuwd. De reparatiewerkzaamheden waren gis teren zover gevorderd, dat (vier dagen eerder dan men aanvankelijk had ver wacht) tot de indienststelling kon worden overgegaan. Tijdens een alle hens op het achter schip van Hr. Ms. „Evertsen", die voor de Atjehloods afgemeerd lag, werd het schip door de Rijkswerf aan de Ko ninklijke Marine overgedragen. Dat geschiedde door de directeur, de kapi tein ter zee P. A. Riedel, onder aan wezigheid van de hoofdingenieur, ir. D. J. de Jonge. Kolonel Riedel sprak de wens uit, dat schip en bemanning voorspoedig zouden mogen varen. Het personeel van de Rijkswerf, dat zich nog aan boord bevindt, verricht de laatste werkzaamheden, die op het ogenblik nog op het programma staan. Moch ten er tijdens het invaren nog wensen of verlangens naar voren komen, dan staat de werf te allen tijde klaar om ook daarin te voorzien. De commandant van Hr. Ms. „Evert sen", de kapitein-luitenant ter zee A. P. Ferwerda, aanvaardde de oorlogs bodem onder het uitspreken van zijn grote tevredenheid over de verrichte reparatiewerkzaamheden. Met vertrou wen zag hij de drukke invaarperiode en de daarop volgende oefeningen met het Smaldeel V, tegemoet. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de „Evertsen" omstreeks het einde van dit jaar voor de tweede maal ingedeeld zal zijn bij de vloot der Verenigde Naties in de Koreaanse wateren. Het is het eerste tiental van de Hel- derse Damclub in de te Alkmaar ge speelde wedstrijd voor het kampioen schap van Noord-Holland niet gelukt, het zeer sterke ODV te weerstaan. De overwinning van de Amsterdammers is geen moment in gevaar geweest. Op regelmatige wijze wisten zij de eenmaal genomen voorsprong te ver groten. O.D.V. bestond vrijwel geheel uit hoofdklasse-spelers, zodat men onze stadgenoten de 14—6 nederlaag niet al te zwaar mag aanrekenen. Het had er lange tijd veel van weg, dat het eerste bord van HDC zou winnen. De tegen stander wist echter nog juist de veili ge haven te bereiken, zodat ook deze illusie verloren ging (1—1). De aanval van HDC op het hoofd klasse-schap werd dus ook ditmaal af gewezen. Het is namelijk niet te ver wachten, dat ODV in de komende wedstrijden een fout zal maken. Dit tiental is ongetwijfeld het sterkste. Dit zullen ook DDD (Alkmaar) en Bever wijk wel ondervinden. Gedetailleerd waren de uitslagen als volgt: C. de Gooyer—J. Stoll 11, R. BerkA. J. Jose 20, H. MeyerC. Leibbrand 20, M. Delsen~P. van de Berg 11, H. van de Sluis— A. Ouwens 11, T. van de HeuvelJ. W. Beeze- mer 1—1, W. van de SluisD. Dissel 11, B. BerkP. van Veen 20, J. MulderJ. C. Zijdenveld 20, W. Bot ter—D. C. W. Rab 1—1 (totaal 14—6). De passagierslijst van het motorschip „Indrapoera", dat op 12 Maart van Dja- karta vertrok en op 12 April te Rotter dam wordt verwacht, ligt ter inzage bij het agentschap van de Kon. Rott. Lloyd, Koningstraat 34. De driekleur, die de torpedobootja ger hopelijk wederom met ere zal voe ren, werd gehesen, tegelijk met het geusje op de boeg. Met een enkel woord wees toen overste Ferwerda de aangetreden bemanning op de voor naamste plichten, van welker vervul ling de gevechtsvaardigheid van iede.re oorlogsbodem afhankelijk is. De afdeling Noord-Holland-Noord van de Protestants Christelijke Ver eniging van Kosters in Nederland, aangesloten bij het C.N.V., ikwam dezer dagen in „Bethel" te Schagen bijeen. De heer A. van de Brink Sr. van Oosterland behandelde „Het techt van organisatie van de koster". Hij wees op diverse onjuiste toestanden, waaronder de loonregeling een be langrijke plaats inneemt. „De kerk", zo zei de heer Van de Brink; „is altijd een groot voorstander geweest van de Christelijke Vakbeweging, maar waarom schiet zij te kort inzake de koster?". Deze bijeenkomst boekte een winst van vijf nieuwe leden. Hr. Ms. „Walcheren" is gisteren voor een reparatie aan de schroef uit Terneuzen in onze haven weerge keerd. Het is morgen hoog water om 10.05 en 22.10 uur, en laag water van 4.15 en 16.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 5,2 graden Celsius. Op 8 April vertrekken tien leerling vliegers van de L.S.K. van Schiphol naar Amerika, waar zij hun opleiding tot "straaljager-vliegers zullen voortzet ten. Onder hen beviindt zich onze stads genoot de dienstplichtig soldaat L. Kos ter. Zaterdagmorgen om tien uur wordt in de Apollohal te Amsterdam de grote internationale hondententoon stelling „De Wipner" georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Ken nelclub „Cynophilia". Deze honden show, waarop zelfs rassen die in or.s land welhaast niet meer voorkomen worden voorgebracht, is Zaterdag en Zondag geopend. Ook onze stad ig op de tentoonstel ling vertegenwoordigd, en wel onder andere met de kampioenshond Bresto van Noordegier" van de heer L. Rui tenschild en „Mara's Dux" van me vrouw Van Hoek. Gisteren steeg het saldo voor „Ca sino" tot f 452,75 door de volgende bij dragen: f 20 van de Werfsport- en ont spanningsvereniging, f 10 van de Gron. ver. „Stad en Ommelanden", f 5 van de reddersvereniging „Moed, Volharding, Zelfopoffering" en f 70 van de Muziek- kring Den Helder. Hedenmiddag om kwart vóór drie en om kwart vóór vier geeft de violist Thomas Magyar, met medewerking van de pianist Willem Hielkema, een concert voor de jeugd. De heer A. Korff houdt vanavond in de Vakschool zijn tweede en laatste VU-lezing over Den Helder en Huisdui nen in vroeger tijden. De afd. Den Helder van de Ned. Christen Vrouwen Bond houdt van avond in het Chr. Militair Tehuis haar jaarvergadering. In Casino begint om acht uur een propaganda-filmavond van de auto- en motorclub „Den Helder en Omstreken". Het programma van de Tivoli-bios- coop vermeldt tot en met Maandag avond „Actie in de Stille Zuidzee" (met o.a. John Wayne en Patricia Neal), ter wijl in de Witte bioscoop „Voorpost in Marokko" (met o.a. George lijft en Akim Tamiroff) wordt vertoond. Morgenmiddag speelt HCSC 2 in Me- demblik tegen DEK 1, waarvan verle den week met 61 werd gewonnen. De Nieuwediepers konden zich toen nog geen kampioen noemen, daar DEK waar schijnlijk de verloren wedstrijd tegen Vrone mag overspelen. Thans is een ge lijk spel reeds voldoende, om aan alle onzekerheid een einde te maken. De gastheren zullen zich echter stevig aan de laatste kans vastklampen en het onze stadgenoten stellig niet ^makkelijk ma ken. HCSC 3 reist mee, om het op te ne men tegen DEK 2, dat kansloos moet worden geacht. Beide elftallen vertrek ken om twee uur van garage Moorman. De a-adspiranten van HCSC ontvangen om vier \ur Kaagvogels b. De besommingen van Donderdag waren: trawler IJM 1 19.000; één trawler met 21.800; loggers Sch 140 tf 6470; Kw 157 4540; kotters IJm. 230 420, 213 380, II 1220, 23 380, Hd 125 870, Ro 3 740, Sch. 62 260, Kw 35 498, Prijzen per kg: heilbot 32,05; gr. tong 2,45—2,25; grm. tong 1,921,78; kim. tong 1.96—1,83; kl. tong I 1,93—1,81, II 1,65—1,57; tarbot I 2.30 1.90. Prijzen per 50 kg: tarbot II 75, III 72, IV 64; tongschar 81; schar- tong 3521; kl. schol II 3412; schar 2211; bot 1912.50; v. haring 21 13,50; makreel 31,50—21,50; gr. schel vis 51—43; grm. schelvis 4846; kim. schelvis 5748; kl. schelvis I 5249, II 37,50—28; wijting 228; gr. gul 57 —49; midd. gul 43—38; kl. gul 34—27; ham 108; kl. wolf 4746; poontjes 13,50 8; kl. koolvis zw. 2218, wit 32. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 196 —122; gr. koolvis zw. 48,50—43; gr. leng 110—92; gr. wolf 94. De totale aanvoer bedroeg 3300 kisten. Nu heb ik 'n paar héél fijne schoen tjes gekochtdie precies bij m'n nieuu e jurk voor Pasen passen. Jan schrok eerst, toen ik ze liet zien. .Ze zijn prachtig," zei hij, maar wat kósten die well?" Het viel hem hard mee ze zijn hele maal niet duurIk heb ze immers van Bervoets Vriezelaarl Spoorstraat 85, Den Helder ln Noord Italië nabij Bordolano Cremona staat Europa's grootste letroleumbron in brand. De brand ontstond door een gasontploffing. De vuurzuil stijgt tachtig meter hoog en de schade wordt op tweehonderd millioen geraamd. Duizenden toeschouwers trekken naar Bordolano Cremona. De bovenzaal van café „Postbrug" had gisteravond aanmerkelijk meer be langstellenden kunnen bevatten voor de lezing, die de heer Frits van Veen onder auspiciën van de Helderse Sportraad hield over de waarde van de sport. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer H. A. Enklaar Jr., er zi)n voldoening over uit dat althans enkele jeugdleiders, voor wie de lezing in de eerste plaats was bestemd, van hun belangstelling blijk gaven. Ook wethouder P. Th. Luijckx was aanwezig. De heer Van Veen besprak uitvoe rig en met enthousiasme de betekenis van een goed geleide sportbeoefening voor de geestelijke en lichamelijke op voeding van de jeugd, in het bijzonder van de jeugd tussen twaalf en acht tien jaar. Hij erkende, dat jongens en meisjes van die leeftijd zich niet „op cU gport werpen" omdat zij de waar de hiervan voor een harmonische ont wikkeling van hun persoonlijkheid be seffen. Daarom rust op de volwasse nen, die de jeugd bij de beoefening van onverschillig welke sport leiding hebben te geven, de taak, de vormen de waarde van de soort tot zijn recht te laten komen. Natuurlijk is daarbij het nastreven van technische idealen noodzakelijk, maar het bereiken van topprestaties mag nooit het hoofddoel zijn. Iedere sportbeoefenaar dient te trachten, door een goede training steeds beter voor de dag te komen, zonder dat overdreven aandacht wordt besteed aan jongelui, die misschien Voor de Helderse voUeybalcompeti tie werden deze week de volgende wedstrijden gespeeld: dames: Zee macht 2—Marmag 15—3, 15—8; heren: Adelborsten IOranje Blauw 15—11, 150; WSOV 4Fiscus I 0—15, 015; Adelborsten 2—Pro Patria 15—12, 15— 3; HMC—Debo 15—12, 15—13. 23. Jimmy Brown wist niet goed wat hem te doen stond. Zou hij naar buiten gaan om poolshoogte te nemen? Hij luisterde scherp of hij aan de an dere kant van het venster nog iets hoorde bewegen.... Het was nu stil. En het bleef stil.... Toen besloot Jim my niet overhaast te handelen. Hij bleef nog een minuut of wat staan luisteren, maar toen hij niets meer vernam, dat op onraad wees, kroop hij weer onder de wol. 't Eerste kwar tier slaagde hij er niet in weer in te slapen, maar daarna sukkelde hij toch weer in slaap.... Bij het eerste ochtendgloren ontwaakte hij echter al weer. Hij was met één sprong uit zijn bed, schoot zijn broek aan en zijn jas, ontgrendelde de deur en stapte naar buiten. Het was tamelijk fris en nog vrij donker Jimmy liep eens om het huis heen en drentelde daarna naar de sluis.... Er viel niets vreemds te hetPe"renJ»°Ch bij de sluis, noch op bet erf. Het was een koude, maar heldere ochtend. Vin mist of netel hit -?e- bespeuren. Jimmy liep naar het sluiswach tershuis. In eedaehsJÜ verzonken bleef hij v,or éénder sters staan en daar viel ziin blik mts heel vreemds. „"Wel potjandoedü nog aan toe bromde hij. „Nou be grijp ik waarom het vannacht zo zwaar aan 't misten wad'. nog eens in nationale of internatio nale wedstrijden kunnen uitkomen. Tal van goede karaktereigenschap pen, die door een gezonde sportbeoefe ning worden aangekweekt, bracht de heer Van Veen naar voren. Daarnaast noemde hij enkele vereisten, waaraan een jeugdsportleider moet voldoen, met als tegenhangers een paar hebbe lijkheden die een averechtse uitwer king op de jeugd kunnen hebben. De heer Van Veen illustreerde zijn ge dachten met verschillende voorbeel den uit zijn eigen practijk als official van de KNVB. VOOR ZONDAG 30 MAART 1952 DEN HELDER. Ned. herv. gem. Nieu we kerk Weststraat, 10.30 uur ds De Hoest (doopdienst uitgesteld); Palmstr. 10 uur ds Borghardt, 19 uur de heer Wanders; Huisduinen 19 uur ds Wolden- dorp. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds Hartkamp, 10.45 uur ds Hartkamp, 17 uur ds. Hamming; Rehobothkerk 10 uur ds Hamming, 17 uur ds Hartkamp. Oud geref. kerk (Hoogstraat), 10 en 17 u. ds Groenewegen; Donderdag 19.i5 u. ds Groenewegen. Chr. geref. kerk, Steengracht, 10 en 16 uur leesdienst. Geref. kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur leesdienst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, West straat, 10.30 en 17 uur dienst. Vrije Evang. gem., Hoogstraat, 10.15 en 17 uur evang. Dammuller van Alkmaar, 12 uur Zondagsschool, 20 u. jeugdkring; Woens dag 20 uur ds Mietes van Amsterdam; Donderdag 19.30 uur zusterkrans. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 19 uur ds J. J. J. van Sluijs. Evang. Luth. kerk. Wezenstraat, 10.30 uur dr J. A. Stellwag. Oud-kath. kerk, Midden» v'eg, 10 uur heilige mis. Evangelisa tie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur samen komst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensd.r» 20 uur bijbelkring; Donder dag 19.33 uur vrouwenkransZaterdag 20 u. openluchtsamenkomst (Visbuurt), 21 uur bidstond. Leger des Heils, Spoorgracht, Zaterdag 19.15 uur bid stond, 20 uur straatprediking; Zondag 10 uur heiligingssamenkomst, 19 uur openluchtsamenkomst (Spoorstraat), 20 uur heilsbijeenkomst; Maandag 14.15 u. gezinsbond; Dinsdag 20 uur soldaten- samenkomst. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 19.30 uur ds H. J. Trommel (De grote crisis). Geref. kerk, 9.30 uur lees dienst, 14.15 u. ds Hamming. „Bethel" 10 en 19 uur dr G. de Wild van Laren, 14.45 uur Zondagsschool; Dinsdag 16 uur meisjeskrans; Woensdag 19.30 uur bidstond en bijbelbespreking. CALLANTSOOG: Ned. herv. gem., 10 uur bevestiging van nieuwe lidmaten. ALKMAAR, 20 Maart. Witlof 26—47; rcde kool 420,50; savoye kool 6,50— 15,50; groene kool 23.50—30,50; spruit- kool 25—48; boerenkool 9—18; spinazie 37—51; sla 14—16; radijs 8—15,50; ra- aV>er 3343; bieten 6—24; winterpeen 1.50—13.50; waspeen 13—38; uien 3—34; 5n°' 9—23; soepgroenten 3—5; raapstelen peren: st- Rémy 23—37 en Gleser Wildeman 58.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2