Amendementen zijn verzwakking van wetsontwerp Tot GRATIS) Componist bezong (weinig elegant) de lof der jenever r Seretse Khama blijft een probleem „Groie leugen en ruimer gronden Hotels boekten in zomer '51 692.000 overnachtingen van buitenlanders KxyJii abonnement Tweede Kamer over lichtvaardige echtscheiding Geheimhouding voor leden van gezinsraad De Melkweg keni foch een Wegenwacht... Staal via Nederland naar Oost-Duitsland jong Conservatief Verbond opgericht Inbraak in belastingkantoor te Leiden berecht Zomerzegels ook dit jaar verkrijgbaar Onze vertegenwoordiging naar de Raad van Furopa Vragenuurtje in de Tweede Kamer Overgang ambtenaren Raden van Arbeid 5 Apc tneu&d- skow Zuinig beheer van het radiobedrijf Bemanninq voor Koninklijke reis naar de V 5. Mej. Gautier is buiten levensgevaar NIEUWE VRIJWILLIGERS VOOR KOREA Britten aan de spits De Britse regering zal hem niet erkennen Petroleum met benzine ontplofte Ongeluk te Raalte voor de Zwolse rechtbank Zware straffen voor vader en zoon Fotovliegtuigen voor onze luchtvaart Kogelvrije ruiten in het Witte Huis Frans ontwapeningsplan ingediend Arrestatie van een hoge Westduitse ambtenaar Protest in Bondsdag tegen executie van Albrecht Amerika erkent de nieuwe Cubaanse regering TRAGISCH ONGEVAL Voor Britten onder 21 gratis kiezentrekken Deense „Vijfde colonne" in Zuid-Sleeswijk? Oostenrijkse kanselier gaat naar Washington Geen lening van de V.S. voor Perzie Neemt nu een ui\DAAO valt de beslissing nvpr is gistermiddag vervolgd en daarbij zijn enkele amendementenloor d" °dneee ?^MSn,ifn d° irKPdiPnde -etsTkst^nhfeldfn. ter Muideifle heeft het overigens bij de beant^ oordhJg^^de^^Skte^^ gserkingen n.et buitengewoon moeilijk gehad, aangezien de onfvanTstvan X vorstel, zoals htf zelf constateerde, niet onwelwillend wa, geweeft Ovër de aanvaarding er van behoeft.dan ook geen twijfel te bestem Y'OORDAT de bewindsman zelf aan 't woord kwam, werd eerst de lijst van sprekers afgewerkt. De heer Van Santen, die Woensdagavond zijn rede had moeten afbreken, wees wijziging in de bewijslevering voor overspel af en verklaarde zich in elk geval tegen het moeilijker maken van de echtschei dingsprocedure. Mevrouw Fortanier-De Wit (VVD) vond, dat jonge mensen van de duur zaamheid van het huwelijk dienden te worden doordrongen. Zij aanvaardde 't ontwerp als een middel om lichtvaar dige echtscheidingen tegen te gaan, vroeg met de heer Van Santen geheim houdingsplicht voor de leden van de gezinsraad en drong aan op een sanctie op de alimentatieplicht en een hogere uitkering voor het eerste gezin. De ANWB ontving dezer dagen een hartelijk bedankje van het Commando Luchtverdediging voor door een wegenwacht aan de luchtvaart bewezen diensten. On langs iwilden de motoren van twee van vier op het vliegveld Beek (L.) startklaar gemaakte Spitjires niet aanslaan. Wat er ook gebeurde, in deze „vuur- spuwertjes" was geen vonkje leven te krijgen. Een ganse nacht bleven machi nes en bemanningen op het vlieg veld, totdat in de ochtenduren deWegenwacht kwam op dagen. Het euvel Was betrek kelijk gering, want de machines kregen niet genoeg stroom voor de startmotoren. De Wegenwacht fourneerde een paar flinke star terkabels en kort nadien brulden de motoren. „Bedankt, wat krijgt u" riep de commandant tegen het lawijt van zijn nu vurige vogeljes in. ,JNiets, dat is onze service", schreeuwde de gele rijder terug. En in zijn dagrapport schreef hij: twee vliegtuigen met goed ge volg geholpen met starten". Zo kent de Melkweg dan toch een Wegenwacht. De minister meende, dat men nu niet moest proberen, de echtscheidingsgron den gewijzigd te krijgen. Dat zou beter kunnen gebeuren bij de herziening van het Burgerlijk Wetboek. Voorafgaand overleg is nodig. Nu uitbreiding der echtscheidingsgronden te verlangen noemde spr. in strijd met de logica. Als er met de „grote leugen" iets meer moet gebeuren, dan moet de wetgever dat doen, maar dat is niet de strekking van het ontwerp. Spreker herinnerde mevrouw Forta- nier aan de lijfsdwang, die de nako ming van de alimentatieplicht kan ver zekeren. De grootte van het bedrag der ondersteuning moet van geval tot geval worden bekeken en is geen zaak van de wetgever. Verder bleek de minister bereid, te voldoen aan het verlangen, dat geheimhouding wordt opgelegd aan de leden van de gezinsraad; echter ver zette hij zich tegen een amendement- Gerbrandy aangaande de „grote leu gen". Na re- en dupliek kwamen de arti kelen in behandeling, en daarbij ver schillende amendementen. Daarbij bleek dat mevrouw Ploeg-Ploeg (PvdA) de verplichting voor de gezinsraad, om een verzoening te beproeven, wilde omzetten in een mogelijkheid, waarbij zij de steun genoot van de heer Van der Feltz (CH). De minister noemde dit een ontkrachting van het ontwerp. De stemming erover werd aangehou den, evenals over twee andere amende- mensen, een van de heer Gerbrandy over de „grote leugen" en een van de heer Stokvis, dat onder de echtschei dingsgronden wilde opnemen: onheel bare tweespalt tussen de echtgenoten. Vanmiddag valt gelijk gezegd de be slissing. Beschuldigingen bleken ongegrond In Engeland en de V.S. werd vorige week het bericht verspreid, dat 370 ton platen zacht staal uit Nederland naar de Russische zone van Duitsland zou zijn vervoerd, welk bericht uiteraard een slechte indruk in deze landen maakte. Achteraf blijkt echter, dat hier geen sprake is van uitvoer van staal uit ons land naar Oost-Duitsland of van een Nederlandse transitohan del. Het betreft hier namelijk staal, dat uit Dusseldorf en Duisburg naar Rotterdam en vervolgens naar Londen werd vervoerd. In Londen verzocht een Britse opdrachtgever het staal op een ander schip over te laden, waarna het naar Rostock in de Russische zone Van Duitsland werd vervoerd. Voor wat Nederland betreft is hier dus alleen sprake van doorvoer uit West-Duitsland naar Londen. In Ne derlandse kringen neemt men echter aar, dat 't transport van Londen naar Rostock met toestemming van de En gelse autoriteiten, i.c. van de Bank of England, is geschied. Te 's-Gravenhage is opgericht het „Jong Conservatief Verbond", dat aan de a.s. Tweede-Kamerverkiezingen zal deelnemen. Het stelt zich ten doel de conservatieve staatsgedachte, inhou dende ongerepte eerbied voor geloof, recht en wet, zorg voor jeugd en toe komst te stellen tegenover staats- ontbindende elementen. Het vervond omvat o.m. de Nationale Partij, de Groter-Nederland-Actie en het Voorlopig Comité van Huis- en Landeigenaren. Er is een hoofdcomité van actie ge vormd, waarvan leden zijn de heren L. W. Blok, dr. W. F. K. Feuilleteau de Bruyn, M. Gruenewald, E. L. Mar- tens, Jac. Nowee en Chr. Rupke. Het secretariaat is gevestigd Van Aerssen- straat 237, Den Haag. De rechtbank te Den Haag heeft gis teren de drie mannen, die in September van het vorige jaar een grote inbraak hebben gepleegd in het ontvangkantoor der directe belastingen in Leiden en hierbij meer dan f 50.000 buit maakten, gevonnist. W. A. P. van der V. werd veroordeeld tot een jaar en negen maanden met aftrek, O.H.R.S. tot twee jaar en negen maanden met aftrek en J. K. K. tot twee jaar en zes maanden met aftrek. Ook dit jaar zullen zomerzegels wor den uitgegeven, waarvan de opbrengst boven de frankeerwaarde voor cultu rele doeleinden zal worden besteed. De regels zijn ontworpen door de kunste naar D. van Gelder te Veere Ze dra gen de afbeeldingen van bloemen en komen in de navolgende waarden uit. 2 ct (plus 2 ct. toeslag) duinroosje 5 ct. (3 ct) dotterbloem 6 ct <4 ct) rode tulp 10 ct (5 ct) margriet en 20 ct <5 ct) ko renbloem. Voor frankering blijven de ze zegels geldig tot en met 31 Dec. 19jo Bij besluit van de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer zi.in aangewe zen als vertegenwoordigers voor de raadgevende vergadering van de Raaa Van Europa de heren Serrarens (KVPj. Van der Goes van Naters 'Arb.J Beaufort (KVP), v d. Kieft 'Arb.' Schmal (CH>. Korthals (VVD) en Bruins Slot (AR). In het traditionele vragenuurtje van de Tweede Kamer heeft de staatssecre taris van O. K. en W., de heer Cals, antwoord gegeven aan de heer Vermeer (PvdA), die vragen had gesteld over de opdracht, die de minister van O. K. en W. aan de componist B. van den Sigtenhorst had gegeven, voor het ma ken van een werk voor mannenkoor. De componist had voor dit werk het gedicht „De lof der jenever" uitgeko zen. De heer Cals bevestigde één en ander en voegde er aan toe, dat de componist inderdaad het werk heeft 9-6 4e etage H WILLIGEN Bllderdijk«tr§®! 73-87 Adam (Advertentie, Ing. Med.) De minister van O. K. en W. heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat een zuinig beheer van het radio- bedrijf er toe heeft geleid, dat de uit gaven voor de radio de laatste jaren belangrijk beneden de opbrengst van de luisterbijdragen zijn gebleven. Dit heeft tot gevolg gehad, dat in 1950 niet alleen het in 1947 ontstane tekort ge heel werd ingelopen, doch dat zelfs 'n overschot is ontstaan van f 472.827. Dit bedrag is gereserveerd voor nieuw bouw. -r, - r **»- opgedragen aan een Amsterdamse fir ma. Opmerkend, dat een bekroond werk eigendom van de maker blijft, zeide de heer Cals het te betreuren, dat de componist niet heeft begrepen, dat het op zijn minst weinig elegant is, het werk aan een handelsfirma op te dragen. Op een vraag van de heer Gortzak van de CPN, bevestigde de staatssecre taris van Volksgezondheid, dat in het Brabantse plaatsje Empel een kind Is overleden, mogelijk door het gebruik van ondeugdelijk drinkwater. Dit is echter niet bewezen. Er zijn wel voor bereidingen gaande om in Empel de drinkwatervoorziening te verbeteren. Minister Joekes zeide omtrent de over gang van de ambtenaren der Raden van Arbeid naar de bedrijfsverenigin gen, dat het vertrouwen bestaat, dat bestaande moeilijkheden zullen worden 'opgelost. Indien nodig zouden er maat regelen kunnen worden getroffen. De toestand van mej. Truus Gautier, Je stewardess van de Zaterdag j.1. Dij Frankfort verongelukte „Koningin Ju- liana" is thans goed. Het levensgevaar is geweken. Zij kan echter nog niet «preken. De toestand van mevrouw Horn- Steinbrenner blijft onveranderd gunstig. Zij is overgebracht naar de orthopae- dische kliniek van de universiteit te Frankfort. Binnenkort zullen opnieuw Neder landse vrijwilligers naar Korea vertrek- ke.i om aldaar de gelederen van het N.D.V.N. te versterken. Op 8 April zul len op Schiphol vertrekken 25 man en op 15 April gaat opnieuw een detache ment per vliegtuig naar Korea, even eens groot 25 man. Met deze heide aan vullingsdetachementen wordt de totale sterkte van het N.D.V.N. op 750 man gebracht. In de tweede helft van Mei zal een af lossingsdetachement ter sterkte van on geveer 250 man met bestemming Korea te Rotterdam worden ingescheept. Bij al deze detachementen bevinden zich verscheidene oud-leden van het NDVN, die voor de tweede maal hebben getekend. RIJKSPOSTSPAARBANKZEGELS VAN VROEGERE DATUM NOG GELDIG Gebleken is, dat in sommige gevallen het publiek nog in het bezit is van Rijkspostspaarbankzegels, behorende tot de vroegere uitgiften. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze zegels opgeplakt op de daarvoor bestemde, bfj de postkantoren verkrijgbare, formulie ren ook nu nog als een inleg in de Rijkspostspaarbank kunnen worden aangeboden. Gedurende de maanden Juni t/m September 1951 boekten de hotels en logementen in Nederland 692.000 over nachtingen van buitenlanders. Volgens de gegevens van de gemeentelijke sta tistische bureau's van Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage en Utrecht be droeg het aantal overnachtingen in deze 4 steden 430.000 (60 ®/o van het totaal) en voor overig Nederland, waarvoor het centraal bureau voor de statistiek een onderzoek instelde, 262.000 (40 van het totaal). Wanneer men de overnachtingen in deelt naar het land van herkomst van de gasten staat Groot-Brittannië met 131.000 overr achtingen aan de spits. Daarop volgen België met 110.000 en de Ver. Staten van Amerika met 88.000 overnachtingen. Andere landen die even eens van veel betekenis zijn voor het vreemdelingenverkeer in Nederland, zijn Duitsland, Frankrijk, Zwitserland en Zweden. Het aantal overnachtingen van o.a. Amerikanen en Engelsen was in de 4 grote steden aanmerkelijk hoger dan in overig Nederland. Op de Belgen en Zweden echter blijken deze steden min der aantrekkingskracht uit te oefenen. Zoals bekend, nemen de badplaatsen, voorzover het buitenlands tourisme be treft, een vooraanstaande plaats in. Van Juni t/m September 1951 werden hier 125.000 overnachtingen van buitenlan ders geteld. Scheveningen (57.000) en Noordwijk (32.000) zijn in dit opzicht wel de belangrijkste badplaatsen. Het centraal bureau voor de statis tiek maakte afzonderlijke gegevens be kend van de jeugdherbergen, aangeslo ten bij de Nederlandse Jeugdherberg centrale. Het aantal overnachtingen van deze jeugdherbergen bedroeg 46.000. De bemanning van het KLM DC-6 vliegtuig, waarmee Koningin Ju- liana en Prins Bernhard en gevolg op Dinsdag 1 April a.s. naar dt Verenigde Staten zullen vertrek- ken. Geheel rechts gezagvoerder H. Groenevelt. Verder op de bovenste rij van rechts naar links: eerste bestuurder L. C. Ackerson, tweede bestuurder P. C. A. Schüller, eer- ste telegrafist A. J. I. Lensing, tweede telegrafist J. Staal en eerste boordwerktuigkundige J. Boomsma. Onderste rij v.l.n.r.: tweede boord werktuigkundige L. Mink, eerste steward C. Wolders, tweede ste ward J. M. C. Helder, eerste ste wardess H. Y. J. Bosman en tweede stewardess M. C. Kostelijk. Beging December 1950 heeft zich in Raalte en in Nijverdal bij het gebruik van petroleum, die vermengd was met benzine, een reeks ontploffingen voor gedaan. Een inwoonster van Raalte ver loor bij één der explosies het leven. De vrouw had van haar winkelier een kan petroleum betrokken, waarin echter 20% benzine zat. Bij het aanmaken van de kachel met deze brandstof, vatte de kan vlam en ontplofte. Drie personen, de depothouder van een benzinestation, de chauffeur van een tankauto en de winkelier, die de petroleum had geleverd, moesten giste ren voor de Zwolse rechtbank ver schijnen, verdacht van dood door schuld. Terzitting kwam niet vast te staan, hoe de petroleum met benzine vermengd is kunnen worden. De de pothouder werd vrijgesproken, doch de chauffeur, die had moeten merken, dat er iets niet klopte, hoorde f 100 boete tegen zich eisen. Tegen de winkelier werd f 250 boete geëist, aangezien hij had kunnen weten door de reuk en andere eigenschappen .dat er ben zine in de petroleum was. Uitspraak over 14 dagen. De rechtbank van 's-Hertogenbosch heeft de 73-jarige C. K. tot vijftien jaar en zijn zoon, de 36-jarige J. K. tot twin tig jaar gevangenisstraf veroordeeld. De beide landbouwers, woonachtig in het dorp Liempde in de omgeving van Boxtel, hadden in Juni 1951 de 37-jarige J. Huyboom, echtgenote van J. K., in haar slaap door wurging om het leven gebracht. De officier van justitie had tegen vader en zoon levenslang geëist. Het blad „Vliegende Hollander", maakt melding van geruchten als zou de Nederlandse luchtmacht worden uitgerust met Republic f 84RF specia le fotoverkenningsvliegtuigen. Koningin 22 April naar Canada Naar nader bekend is geworden, zal Koningin Juliana voor haar officieuze bezoek aan Canada op Dinsdag 22 April uit de Ver. Staten vertrekken. TN SCHIEDAM is het gebeurd, dat een wat aangeschoten automobilist in een dikke mist het achterlicht volgde van een auto, die vóór hem reed. Het ging allemaal prachtig, kilometer na kilometer. Doch opeens stopte de eerste wagen en natuurlijk reed de tweede er met een magistrale klap bovenop. De aangeschotene werd begrijpelijkerwijs heel boos en kefte: „Waarom geef je niet betei aan. dat je stoppen gaat, sufferd!" Waarop de chauffeur van de eerste wagen: „Waarom zou ik dat doen? Ik sta in m'n eigen garage!' De onvolprezen „Prawda" in Moskou geeft een knap stukje mensenkennis weg Het blad schrijft: „Optochten en demonstraties zijn goed om de gevoe lens van de bevolking voor de hulp aan Korea te versterken, maar als zij te vaak worden gehouden, zullen zij de productie belemmeren en het ver keer in de war sturen." Een echt- Nederlandse zegswijze is deze: „De heer of vorst van het land behoeft ge niet te vrezen, maar wees op uw hoede voor de belastingontvanger!" Och ja, ®evoel voor humor hebben we nop wel. tn de etalage van een Amsterdamse banketbakker nam Theodoor dezer da gen het volgende waar: op een bordje: iiiiiiiiiiiiiiii koekjes zoals moeder ze bakt, 25 ct. Op een ander bordje: „Koekjes zoals moeder ze dacht te bakken, 50 cent. Een Amerikaanse geneesheer heeft verklaard, dat de helft van de wereld bevolking ziek is. Driehonderd millioen mensen lijden aan malaria, een zelfde Die Britten hebben het niet op Khamaraudschap. aantal aan tuberculose. Alleen in Egyp te lijden 12 millioen mensen aan schis- tosomiasis, een bepaalde bloedziekte en vele millioénen anderen hebben ziek ten waartegen nog geen kruid gewas sen is. Naast een uitspraak, die van zoveel gezag getuigt, mag wel een woord geplaatst worden, dat uw lijf aap ontdekte in de kinderrubriek van een onzer dagbladen. Daar schreef een zevenjarig knaapje een ingezonden stuk, dat zo luidt: „....Wanneer ik lewaai maak geeven ze mijn een standje en wanneer ik stil ben kommen ze me temperetuur opneemen!" En het moet in Hollywood gebeurd zijn, dat een filmster voor de vijfde maal in het huwelijk trad. Dezelfde ambtenaar als altijd verbond de twee in de echt. Na de plechtigheid wilde de filmster de rekening voldoen, doch de ambtenaar weerde dit luchtigjes af en sprak: „Laat maar, meneer. Deze keer is 't voor rekening van de zaak!" O En ten slotte de uitvinding van de week: een kinderwagen met muziek. Reuze han dig. Als moeder even ergens moet zijn, waar ze de kinderwagen niet kan mee nemen, windt ze een veerwerk op. dat er twintig minuten lang voor zorgt, dat baby niet gaat huilen. De Britse regering heeft bekend ge maakt, dat zij zal weigeren het Afri kaanse stamhoofd Seretse Khama, die na zijn huwelijk met een Londens meis je uit zjjn reservaat in Beetsjoeanaland werd verbannen, te erkennen. De minister voor de betrekkingen met het Gemenebest, heeft in het Hogerhuis verklaard, dat de stam der Bamangwa- to's zou worden uigenodigd een ander hoofd aan te wijzen in plaats van Se retse Khama of diens oom Tsjekedi Khama, de regent, die bezwaar had te gen het huwelijk van Seretse. De En gelsen hebben Seretse een bestuurs functie in Jamaica aangeboden. Seretse woont, sinds hij twee jaar geleden werd verbannen, in Londen. Seretse heeft de bestuursfunctie op Jamaica van de hand gewezen. Hij is ook niet van plan zich naar een plaats buiten Engeland te begeven. „Enge land", zo zeide hij, was bereid „dui tenden, die altijd geloofd hebben in Naar de „Washington Post" meedeelt, heeft men het Witte Huis van'kogelvrije ruiten voor zien. De ambtswoning is gisteren weer door president Truman be trokken. Gedurende de herstel lingswerkzaamheden, die ruim drie jaar hebben geduurd, woon de de president in „Blair House", waar in 1950 een aanslag op zijn leven werd gepleegd. De Franse delegatie in de Ontwape ningscommissie der VN heeft een plan ingediend, dat de volgende week in bespreking zal komen. Het omvat pu blicatie en verificatie van gegevens omtrent alle wapenen ook atoom wapenen en strijdkrachten, afschaf fing van alle wapenen voor massaver nietiging en evenredige vermindering van alle andere wapenen en strijd krachten, alsmede controle op de na leving van deze besluiten, en ten slotte een tijdschema voor de uitvoering van dit plan. Dr. Eberhard Guenther, een hoge ambtenaar van het Westduitse ministe rie van Economische Zaken, is te Bonn gearresteerd. Men brengt de arrestatie in verband met de zaak-Platow, die er van beschuldigd wordt oficiële gehei men prijsgegeven en ambtenaren omge kocht te hebben. Het onderzoek in de zaak-Platow toont steeds verdere vertakkingen aan. Platow publiceerde een bulletin met vertrouwelijke gegevens. Guenther is de geestelijke vader van de anti-trustwet. Een lid van de christen-democrati sche fractie in de Westduitse Bondsdag, Heinrich Hoefler, heeft in het parle ment geprotesteerd tegen de terecht stelling van Wilhelm Albrecht, bet voormalige hoofd van de S.D. te Leeu warden, die ter dood was veroordeeld wegens het zonder vorm van proces laten fusilleren van Nederlanders en het mishandelen van gevangenen. De regering der Verenigde Staten heeft de nieuwe Cubaanse regering van generaal Batista officieel erkend. Dit besluit is door de Amerikaanse ambas sadeur in Cuba aan de minister van Staat Miguel Campa ter kennis ge bracht. DE WERVELSTORM IN AMERIKA Volgens de laatste gegevens van het Amerikaanse Rode Kruis zijn verleden week door de wervelstorm, die vier staten in het Zuiden van de Verenigde Staten teisterde, 220 personen om het leven gekomen.. Zeven personen worden nog vermist. Ruim 1200 personen wer den gewond. de Britse rechtvaardigheid, op te offe ren alleen maar om Zuid-Afrika binnen tiet gemenebest te houden." Het Lagerhuis heeft met 308 tegen 286 stemmen het besluit van de rege ring om Seretse Khama voorgoed uit te sluiten van het leiderschap van de stam der Bamangwato's goedgekeurd. Karl Goriugg, een boer uit het dorp Flattach in Oostenrijks Tirol, is Woens dag op tragische wijze om het leven gekomen. Uit dankbaarheid voor zijn behouden thuiskomst uit een krijgs gevangenenkamp had hij de gelofte afgelegd, een kruisbeeld in de omge ving door een nieuw te vervangen. Toen hij de gelofte ten uitvoer ging leggen, stortte het kruis, dat hij wilde vervangen, neer en verwondde de boer zo ernstig, dat hij binnen korte tijd, stierf. Onlangs heeft de Britse conservatie ve regering bekendgemaakt van plan te zijn, patiënten de kosten van tand heelkundige hulp tot een bedrag van één Pond Sterling (f 10.-) te laten betalen als onderdeel van haar bezui nigingsprogramma. Uitgezonderd van deze maatregel zouden zijn moeders met zuigelingen, kinderen tot zestien jaar en armlastigen. De regering heeft zich thans bereid verklaard personen tot 21 jaar van deze maatregel vrij te stellen. Ook bestond in conservatieve kring ongerustheid over het voorstel om voor elk recept een Shilling (vijftig cent) te laten betalen. Op dit punt geeft de conservatieve regering ech ter niet toe. De betaling van recepten zal per jaar 12 millioen Pond Sterling besparen. Herman Schafer, de vice-president van de Westduitse Bondsdag en voor zitter van de Vrije Democratische Par tij, heeft verklaard, dat de Deense min derheid in het gebied van Zuid-Slees wijk een infiltratiepolitiek voert, die vanuit Kopenhagen geleid wordt. Een Deense „Vijfde Colonne" zou bezig zijn de Zuidsleeswijkse bevolking voor haar ideeën tot afscheiding te winnen. Hier bij wordt veel succes bereikt door de prachtige beloften, die de Duitsers in Zuid-Sleeswijk te horen krijgen. Scha fer vreest, dat door deze politiek de Duitse meerderheid door de Deense minderheid zal worden overtroffen. In ingelichte kringen in Washington is bevestigd, dat volgende maand de Oostenrijkse kanselier, Figl, een be zoek zal brengen aan Amerika. Op het ogenblik wordt nog tussen Washington en Wenen overlegd over de juiste da tum van het bezoek. Binnenkort zal het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken op dit punt mede delingen doen. Perzie heeft verzoek om een Ameri kaanse lening, naar geloofd wordt van 150 millioen dollar ingetrokken. Aan Perzie is reeds meegedeeld, dat de Verenigde Staten niet genegen zijn een land, dat over middelen beschikt om onmiddellijk zichzelf te helpen, meer geld ter beschikking te stellen. Zij. die zich nu op dii blad abonneren, onivangen de tot 31 MAART as ver schijnende nummers De Directie

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 7