REEDTE en Omgeving getuigschriften in voor Meisjes Stad Uitreiking van Vakschool Den Helder bij de Bouwkas Noord- Nederlandse Gemeenten Avondvakiekenschool en Practijkcursus School Vlamingstraat wordt vervangen Jimmy Brownendebende van DojjeDirlc Dinsdagavond raadsvergadering Bevordering van de particuliere bouw Ge meen te wil de Groen van Prinstererschool kopen Tussen Haak» en Kuifje „Ellen" MM t IN HET KORT David Hollestelle solist bij nMattheus-Passie". Dezer dagen werden in de Vakschool voor Meisjes aan de leerlingen van de Gemeentelijke Avondvakiekenschool en de Praktjjkwinteravondciirsussen van deze school de getuigschriften uitgereikt. Daarbij waren aanwezig de heren A. H. van Riel, als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur. J. N. E. Teune, voorzitter van de Ambachtsschool, en de heer G. G. ter Meer. de directeur der beide scholen, l iteraard waren ook de verschillende leraren van het overhan digen der getuigschriften getuige. Nadat de leerlingen, aan wie geen getuigschrift kon worden uitgereikt, door de directeur waren toegesproken, werden de gediplomeerde leerlingen binnen gelaten. Voor het eerst in de geschiedenis van de school werden ook na een driejarige opleiding ge tuigschriften uitgereikt. Dit zoge naamde getuigschrift A heeft ten doel te stimuleren bij het werken voor het vijfjarige getuigschrift B. Na de heer Ter Meer feliciteerde ook de heer Van Riel de geslaagden met het behaalde succes. De heer Teune vroeg nog de aandacht voor de Praktijkwinteravond- cursussen, waarvan vooral de ouderen steeds meer gebruik gaan maken. De spreker betoogde, dat een vakman niet kan volstaan met uitsluitend practisch onderricht. Hij moet ook theoretisch goed geschoold zijn. De heer Teune wenste alle leerlingen een goede toe komst. waarna de directeur ten slotte het lerarenkorps dankte voor de ijver en de toewijding die ook bij de afgelo pen cursus wederom werden getoond. AVONDVAKTEKENSCHOOL Getuigschriften B werden uitgereikt aan: Afd. Metaalbewerkers: H. de Jong. J. Adriaanse. I. Bergsma, G Blokdijk, C. de Boer, F. Cornielje, C. Dekker, W. J. Dol. B. J. Goedknecht. K. Goudswaardt. H. Groenendijk, H J. Hup, A. W. Jagel, K. Jolen, F. Kalis, P. E. v. d. Kamp, D. v. Keekem, H. A. Kohier, W Kroon, D. Makelaar, P. W. v. d. Mark, J. C. Mommaas, J. Plaats man, C. Rebel, J. Riedeman, A. Schol- te, A. Schrier, W. Visser, E. Walch, J. Wit, H. A. de Zeeuw. Geen getuigschrift 4 leerlingen. Afd. Scheepmakers: J. Albers. L. Amiabel, J. Bellinga, A. Blok, E. 1 .ost, R. W. Jans, L. J. Koopman, N. Laag land Winder, H. A. Molenaar, W. C. Philips, M. Post, H. H. Weemhoff, N. Hoogschagen, W. Koelewijn, J. A. Bes- sems, L. Krijtenberg, M. J. Schur- mans. Geen getuigschrift 2 leerlingen. Afd. Houtbewerkers: P. C. Blamkers, G. de Boer, G. de Boer, T. Bouhof, K Bregman, F. C. Brouwer, H. M. de Graauw, J. A. de Man, P. C. Rol, E. J. Vermeulen. J. Lievense Adriaanse, L. Poerstamper. Geen getuigschrift 2 leerlingen. Afd. Electriciëns: L. Boendermaker. C. J. v. Dam, J. Grande, C. C. Haringa, C. Hoogmoed, S. Houtkoper, D. H. Le Mair, T. C. v. d. Plaat, C. P. Steigstra, T. Wagenaar, G. C. Zijm. Geen getuigschrift 5 leerlingen. Getuigschriften A werden uitgereikt aan: Afd. Metaalbewerkers: P. Boon, D. Dokter, B. M. Buisman, C. Kater, J, F. Kraak, A. C. Lüters, G. G. Oos tendorp, C. v. Os, T. H. Prosper, R. Schat, J. Scheen, G. Snel, J. v. d. Veer. Geen getuigschrift 1 leerling. Afd. Scheepmakers: F. Beneker, J. Borremans, W. v. Eerde, A. J. v. d Graaf, J. Hoelandt, J. B. M. Hufkens, H. C. Jacobs, R. Koekebakker, A. J. v. Loosen, L. v. Luyk, P. Roele, P. H. Souwer, J. Staalman, W. A. Stijgers, H. A. Verweij, J. H. Oors. Geen getuigschrift 2 leerlingen. Afd. Houtbewerkers: J. F. G. Bou- man, J. N. Kos, P. T. Louter, N. J. Looy, R. T. M. Luyckx, J. Meringa, J. K. Portegijs, G. J. Winkel, J. v. Loon, P. J. v. d. Park. Afd. Electriciëns: J, Heijmans, H. v. Leijden. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Afd. Metaalbewerkers: W. J. L. Bloemhard, S. A. Boersema, A. Bruin, H. M. W. Dronkers, J. M. Frederix, A. L. v. Kralingen, W. C. Lameree, J. W. v. Luyk, A. Delis. Niet bevorderd 4 leerlingen. Afd. Scheepmakers: G. Anders, J. Blauen, C. A. B. Boekei, A. Broersen, P. W. Filmer, P. Groof, P. Ham, A. Kindts, A. J. v. Luyk, C. H. A. Ver blauw, D. Verblauw, W. Vermeulen. Q. de Vos. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afd. Houtbewerkers: J. G. Loge- mann, J. J. Me'yer. Niet bevorderd 1 leerling. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: Afd. Metaalbewerkers: W. de Boer, G. W. Boonstra, A. F. Brondse- ma, C. v. d. Graaf, A. Hameeteman, H. Krap, G. Leen, S. Nieuwbuurt, A. Rie deman, P. J. Scheer, H. J. Tissen, J. v. Trierum, A. J. Veenman, J. Barwegen. Niet bevorderd 4 leerlingen. Afd. Scheepmakers: H. Amiabel, T. J. Bakkenes, C. J. Bakker, A. Botman. C. v. Drongelen. Niet bevorderd 4 leerlingen. Afd. Houtbewerkers: J. B. v. d. Maas, R. Posthumus. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afd. Electriciëns: Niet bevorderd 1 leerling. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: Afd. Metaalbewerkers: J. v. Beekum, F. Been, G. C. de Boer, P. de Boer, T. J. Bremer, J. M. Brondsema, H. Bruin, P. C. Dissel, R Engeltjes, P. J. Erasmus, J. Fransen, C. Heethuis, J. Hengsdijk, Y. Hoekstra, A. v. d. Hoff, F. v. Huut, J. A. v. d. Knaap, C. Koe ten, T. C. Koning, C. E. Koopman, W. v. d. Kuil, H. K. Maagdeleijn. J. Mul der, J. P. Olivier, G. Oosterbeek G. Stam, N. v. d. Vaart, B. Vink. J. F. J, Visser, J. A. C. de Vries, F. v. Zoest. D de Langen. Niet bevorderd 7 leerlingen. Afd. Scheepmakers: K. de Bruyn, A. B. Dreyer. W. F. v. Duivenboden, C. A v. d. Ende. J. W. Filmer, A. Fris- kus. L. C. de Graaf, T v. d. Horst, P. C. Machgeels, J. Vink, R. Huys, J. Neb- beling, J. v. Oudenaarden, A. v. d. Pas R. Pa-terkamp. J. Post, H. D. Pot. H. Rensmaag, D. Th. Roosterman, R. Rui ten, P. Schagen, A. Tijdeman, J. v. Urk, A. Versluis, E. Vink, M. de Vroome. Niet bevorderd 5 leerlingen. Afd. Houtbewerkers: J. v. Amers foort, M. Bontes. J. N. v. Klink, W Neidhöfer, R. Oost, H. J. M Over- mars, J. D. Schermer, L. v. d. Wal, E Wieringa, J. A. Bax, T. Goudswaart. J. Klaver. H. Matters, J. Olijrhook, J. v. Rooyen, P. Rozendaal. Niet bevorderd 1 leerling. Afd. Electriciëns: J v. d. Berg. J. v. Bergen, v, d. Grijp. C. Bijlsma, W. G. Drogt, J. Endenburg. B. J. de Graaf, W. G. Hakkenes. A. R v. d. Heyden, H. Jager. J. Koopman, J. F. M. Latjes. K. A Lugthart. A Meyer, D. Molijn, D. Ottele, H. J. D. Steyn, B. Troost. M. Wiggers. J. M. Haverhoek. J. D. Visser. Niet bevorderd 4 leerlingen. PRAKTIJKWINTER AVONDCURSUS DER AMBACHTSSCHOOL Getuigschriften B werden uitgereikt aan: Afd. Schilders: A. M. de Boer, F. L. Hoelandt. R. Koen, A. J. de Ridder, N. P. A. Ridder, A. A. M. Schouten, E. J. Smit. Geen getuigschrift 1 leerling. Afd. Automonteurs, opl. B.O.V.A.G.: J. M. Grommel. Geen getuigschrift 2 leerlingen. Afd. Electriciëns, opl. V.E.V.: J. Biersteker, K. Blankman, J. Boerman. Th. Bruin, H. de Haan. J. Graaff, H. Hasselbach. T. A. de Koning, J. Lu cas, H. J. Nieuwenhuizen, H. A. Oom- kes. I. v. Os. L. F. Sperling. Geen getuigschrift 4 leerlingen. Afd Metaalbewerkers: J. Beneker. H. Berends. T. Borgo, M. Eelman, P. de Graaf. N. A. Kries. E. H. Snijder, J. W. H. Souwer, K. Staalman, J. Striet, S. P. Terpsma. Geen getuigschrift 4 leerlingen. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Afd. Schilders: E. Beetjer. W. Hofmann, C. J. Holthuysen, P. Kater, G. Kooger, C. Kramer, J. G. Kramer, J. Wentel, J. Zeegers. Niet bevorderd 3 leerlingen. Afd. Automonteurs B.O.V.A.G.: J. Faber, J. Steeman, Niet bevorderd 3 leerlingen. Afd. Electriciëns. opl. V.E.V.: C. J. Bakker. J. C. de Boer, J. B. Doezie, I. Hillen, J C. Klarenbeek, P. Koop man. G. Kramer. A. J. A. Neehus, J. C H. Steinman, J. J. J. Tompot. Niet bevorderd 18 leerlingen. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: Afd. Schilders: P. Bak, J. Spij kerman. B. M. Wessels. Niet bevorderd 1 leerling. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse; Afd. Schilders: J. Dingemanse, H. G. Koopman. K. Lücker, C. Th. Mahieu, P. Oost, T. Prosse, J. J. Scraag. Niet bevorderd 1 leerling. Getuigschriften A werden uitgereikt aan: Afd. Schilders: G. Geene, J. Gie- zen, J. Tielemans. Geen getuigschrift 1 leerling. Het bestuur van de Helderse School vereniging heeft op 21 Maart schrifte lijk aan het college van B- en W. ver zocht. ten behoeve van de bouw van een nieuwe school de benodigde gelden beschikbaar te stellen. Deze nieuwe school zal dienen ter vervanging van het schoolgebouw aan de Vlamingstraat. Uit het verzoek van het schoolbe stuur is gebleken, dat tot zes klassen der te stichten school ten hoogste viel en veertig leerlingen per lokaal en tot één lokaal ten hoogste dertig leerlingen zullen worden toegelaten. Ten aanzien van de overeenkomstige lagere scholen bedraagt dit aantal acht en veertig. Het college van B. en W. is van oordeel, dat het maximum van acht en Veertig niet kan worden gemist, hoewel het streven is. de werkelijke klassebezetting niet boven veertig leerlingen te doen uit gaan. Verlaging van dit aantal is voor het openbaar gewoon lager onderwijs dan ook niet mogelijk. De raad wordt thans verzocht de ge vraagde medewerking te verlenen, en voorts, niet over te gaan tot het bepa 30. „Er staan drie dingen voor mij vast", dacht Jimmy Brown, toen hij die morgen weer was thuis gekomen. Punt één: Ik voldoe niet aan de eis van meneer D. D. om die kijkgaatjes weer dicht te plakken; punt twee: Ik zal alles alléén moeten opknappen; punt drie: ik moet deze avond nog uit vissen met wie ik eigenlijk te doen I J| heb". Die laatste gedachte liet Jimmy len van het maximum aantal leerlingen de hele dag niet meer los. Hij moest een paar maal schepen schutten, maar hij was er maar half met zijn boofa bij. Tegen half vijf begon het water weer te vallen, zodat er nadien gee schepen meer te verwachten vielen. Met zijn handen in de zakken en een voorhoofd vol rimpels, drentelde Jim my wat rond Maar om vijf uur stond het eerste gedeelte van zijn plan toen vast. „Ja", mompelde hij, „zó moet ik 't proberen. Hij liep met snelle passen zijn huis binnen, knipte met een schaar een paar stukken dit pakpapier, greep de lijmpot en een kwast en begon die brokken papier toch op zijn venster, ruiten te plakken, precies op de plek- ken waar meneer D. D. of één van zijn handlangers ze ook had geplakt. Hij volbracht dat werkje zo zorgvul dig mogelijk. „Ze moeten er niets op kunnen aanmerken", bromde hij. Eén der voornaamste punten van de agenda, die in de Dinsdagavond te hou den raadsvergadering zal worden afgewerkt, is het voorstel om de gemeente tc doen toetreden bij de N.V. Bouwkas Noordnederlandse Gemeenten. In bun prae-advies zetten B. en W. uiteen, dat zij hierin een middel zien ter bevorde ring van de woningbouw, terwijl bovendien de Ingezetenen, die in het bézit wensen te komen van een eigen woning, een ruggesteuntje krijgen. Alleen inwoners van gemeenten, die als aandeelhouders tot de N.V. zijn toegetreden, kunnen aan de spaarkas deelnemen. Naar rato van het aantal inwoners zal de gemeente voor 13.650,in het aandelenkapitaal moeten bijdragen. Op deze aandelen moet 20 procent worden volgestort. vallige factoren. De minimum-wacht tijd bedraagt in de regel drie jaren. Onderwijs. Voorgesteld wordt, de heer R. Gra- vemaker, thans hoofd van de Tuin- dorpschool, over te plaatsen naar de in aanbouw zijnde openbare lagere school aan de Klaas Duitstraat. Voorgesteld wordt, de heer ir. D. J. de Jonge, die naar Den Haag is over geplaatst. eervol te ontheffen van zijn lidmaatschap van de commissie van toezicht op het middelbaar en nijver heidsonderwijs. De particuliere bouwspaarkassen wer ken alle volgens het renteloze systeem. Over de gespaarde bedragen wordt geen rente verstrekt en over de ver leende voorschotten wordt geen rente in rekening gebracht. De deelnemers weten nooit van te voren, hoe lang zij op hun voorschot moeten wachten. Bij dit systeem wordt de wachttijd im mers bepaald door twee factoren, n..l door de toevloed van nieuwe spaarders en de aflossingen van hen, die reeds een voorschot ontvingen. De N.V. Bouwbas Noordnederlandse Gemeenten, waarbij niet alleen vrijwel alle gemeenten in Drente, Groningen en Friesland, maar bovendien reeds meer dan zeventig gemeenten in Over- ijsel en Gelderland zijn aangesloten, verstrekt daarentegen rentedragende voorschotten, en wel onder hypothecair verband. Dit rentedragende stelsel heeft tot voordeel, dat de bouwkas ook „vreemd geld" (dat is geld van niet- spaarders) kan aantrekken. Hierdoor zijn de spaarders niet meer afhankelijk van de twee reeds genoemde wissel- Het schoolgebouw aan de Wilhelml- nastraat van de schoolvereniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" zal bin nenkort in gebruik worden genomen. In verband hiermede zal de'Groen van Prinstererschool aan de Koningdwars straat binnen afzienbare tijd worden ontruimd. Met het oog op het nog steeds nij pende tekort aan schoolruimte, heeft het gemeentebestuur besloten, het ge bouw aan de Koningdwarsstraat aan te kopen. De raad zal nu beslissen of de school voor f 37.500 zal worden ge kocht. Met ingang van 1 Mei zal men dan over het gebouw kunnen beschik ken. Als tot aankoop wordt overgegaan, ligt het in de bedoeling, er voorshands enkele klassen van bijzondere scholen, die thans nog gebrekkig zijn gehuisvest, in onder te brengen. Daarnaast is de school nog in gebruik door een drie tal klassen van de Ambachtsschool. Hr. Ms. „Banckert" is gisteren naar de Werf gegaan. Het is morgen hoog water om 4.55 en 16.55, en laag water om 10.45 en 23.45 uur. Maandag is het hoog wa ter om 5.55 en 17.50 uur, en laag wa ter om 11.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 3.9 graden Celsius. TIVOLI Betsy Drake en Robert Young spelen de hoofdrollen in de sterke film „Ellen" die tot en met Maandagavond in Tivoli op het doek wordt gebracht. Het gaat in deze rolprent, evenals in „Rebecca' en „Obsessie", om een dreigend myste rie, dat de toeschouwers in adembene mende beklemming houdt. Een jonge architect staat algemeen bekend als een zonderling, hetgeen wordt toegeschreven aan de dood van zijn verloofde. Dat meisje kwam bij een auto-ongeluk om het leven. Sindsdien blijft het noodlot Jeff treffen. Zijn paard breekt 'n been, zijn lievelingshond sterft en het schil derij van zijn verloofde verkleurt. Het wordt Ellen, aanvankelijk een kennisje van de architect, duidelijk, dat zo veel ongelukken geen toeval kunnen zijn. Jeff's huisdokter vermoedt, dat de jongeman een schuldcomplex heeft. De noodlottige gebeurtenissen blijven aan houden, en voor de toeschouwers neemt de spanning in deze thriller nog toe. Ten slotte volgt de ontknoping op ver rassende wijze. Het geheel is bijzonder suggestief ge worden, mede dank zij een afwisselen de traagheid en een flitsende snelheid. Buitendien zorgen een vakkundige montage en uitstekend spel voor een boeiend verhaal. Deze fascinerende film, vooral door de muziek van Tschai- kowski op de achtergrond, moet men niet missen, wanneer men eens echt een avond „uit" wil zijn. - /êmmmmA EIEREN ALS Gradus het bij het rechte eind heeft, dan is een kippenei van vijf en ze ventig gram al aan de zware kant. Welnu, zo'n ei werd geproduceerd door een zwar te kip (in tweede leg) van de heer Bins. En of dat niets was, mevrouw kip legde zelfs een ei van honderd en tien gram, waarmee zij zelf zeer was ingenomen. De heer Bins was er trouwens niet minder trots op, toen hij het uw Gra- dus vertelde. Wie dat zwaar gewicht-ei wil zien, moet maar eens een kijkje gaan nemen op Molenstraat 32. LENTE DEHALVE met sneeuw gaat de Nederlandse lente al tijd gepaard met eigenaardi ge verschijnselen in ons die renwereldje. Zo kent Gradus een geitje, die onlangs vier jongen ter wereld bracht. Ook verleden jaar deed moe der geit vier jongen het le venslicht zien, en twee jaar geleden kraamde zij drie van die dartele diertjes. Deze moeder-geit zou ten tijde van Hitier waarschijnlijk in aan merking zijn gekomen voor medailles, complimenten en extra vergoedingen. Ten tij de van Gradus moet zij het doen met een eervolle ver melding in deze rubriek. De knappe geit is het eigendom van de heer J. Hoogerwerf in Westerland. LOTEN AL op Zaterdag 22 Maart kon de hockeyclub Her mes m idcdelen, dat ten ba te van de nieuwe kleedka mers en het clubhuis het tienduizendste lot was ver kocht. In de ranglijst van de groepen „werklieden" is nog al verandering gekomen, want de „grondwerkers" heb ben de laatste plaats overge daan aan de „metselaars". De „stoffeerders"- staan dik aan de kop met een kleine duizend loten voorsprong op de „electriciëns". Het aantal verkochte loten bedroeg, zo las Gradus in de laatste „Molshoop": 10.806. En de ranglijst ziet er nu als volgt uit: stoffeerders 2822; elec triciëns 1831; loodgieters 1557; schilders 1171; stucadoors 1123; timmerlieden 890; de grondwerkers 718; en de metselaars 694. SPORT fradus heeft in „De Rood- jak" met genoegen „Een ernstig woord" gelezen. Ach, zo bar ernstig was het nu ook weer niet, want het gaat over het aanstaande vertrek van trainer Leavey en de komst van de heer Van der Munnik. Toch den ken de HRC'ers even terug. Hoe lang was de heer Lea vey niet aan de vereniging verbonden? En over twee maanden zal hij vertrokken zijn, naar Engeland terug gekeerd. Reeds eerder werd geschreven over de grote verdiensten van de schei dende oefenmeester. Het is nu verheugend, dat in het hart van de vereniging de wens naar voren is geko men, om mr. Leavey straks een waardig afscheid aan te bieden. Het zal voorts aller wens zijn, hem bij dat af scheid- iets mee te geven, ter herinnering aan HRC en Den Helder. Er is inmiddels al een voorbereidend comité gevormd. Nadere mede delingen hoopt men in HRC-kringen spoedig be kend te kunnen maken. Gradus heeft deze week ook nog een ander clubblad ter inzage gehad, dat van de wielrenvereniging DOK. Het is een netjes gestencild blaadje, waaraan stellig be hoefte was. Gradus kreeg nummer 2 toegezonden, waarin onder andere het wedstrijdnieuws was opge nomen. Op 30 April Konin ginnedagwordt de eerste open tvedstryd verreden, de REDDING Qradus weet helaas niet alles, zodat hij bij de vol gende regelen afhankelijk is van de hem verstrekte gegevens. Woensdag is na melijk achter het gemeente ziekenhuis een kind te wa ter geraakt. Er waren wat kleuters met een zwaan aan het spelen. Plotseling hoor de men een gil, waarna bleek dat een meisje, het dochtertje van de heer Van der Leek uit de Soemba- straat, in het water was ge vallen. Gelukkig passeerde op dat moment een marine officier uit Huisduinen, die geen ogenblik aarzelde, wat kleren uitdeed en vervol gens ook te water ging. De kleine meid stond spoedig heelhuids op het droge. Gra dus betreurt het. dat hij de naam van de officier niet weet. Maar goed, hij heeft de kleuter gered en dat geeft toch in de eerste plaats reden tot grote vreugde. Hiervoor moeten medailles worden uitgereikt! Uit! Kanaalwe Kerk- e mede ronde gracht. Dat, en deling, dat penningmeester B. Leenaars uit het zieken huis is ontslagen, vormen de voornaamste goede ttj- dingen in DOK's clubblad. En Gradus ziet al weer be langstellend uit naar nieuwe activiteiten. In de Van Hogendorpstraat woont de familie c,„ waarvan het jongetje op deze foto, Keesje het ts. De jongeman neemt de rol van duivenmoèri ]e Het jonge duifje pikt hongerig tarwekonelUe! l"™7' zijn lippen vandaan. Het spreekt van-elf ritt tuss«n het duifje de beste rnaafjet^TlA^L lijfkieker maar. Cracius Gregory Peck, Ward Bond. Michael Ansara en Jeff Cory in „Patrouille der Verlorenen", de film die tot en met Maandag in De Witte gaat. WITTE: „Patrouille der verlorenen" Ongemeend boeiend en sensationeel is de film „Patrouille der verlorenen", waarin Gregory Peck op prachtige wijze de hoofdrol spelt. Hij is als Ri- chard Lance kapitein bij de Ameri kaanse cavaleristen, die zich de Apa chen van het lijf moeten houden. Ten slotte is het fort alleen nog te redden, wanneer een patrouille van zeven man, geleid door Lance, de vijand weet op te houden, tot er versterkingen ko men. Lance kiest zeven mannen, die hem hartgrondig haten, hem stuk voor stuk graag zouden doden. De gelederen van het groepje zijn behoorlijk ge dund, wanneer de grote aanvallen ko men. Lance ontsnapt enkele malen ternauwernood aan de dood, wanneer zijn eigen mannen het op zijn leven hebben gemunt. Hij is evenwel onver schrokken en leidt de overlevenden, twee in getal, zelfs nog naar de over winning. „Patrouille der verlorenen" is een verhaal, dat bijzonder goed in elkaar zit en de toeschouwers van het begin tot het einde volledig gevangen houdt. Cregory Peck. die wij nog niet in een betere rol hebben gezien, is de uitmun tende centrale figuur Naast hem no teerden wij opmerkelijke rollen van ward Bond, Gig Young, Lon Chaney, Neville Bran. Jeff Cory en Steve Bro- die. Gordon Douglas, die de regie voer de. heeft zichzelf met deze rolprent overtroffen. „Patrouille der verlore nen" wordt tot en met Maandag in de Witte-bioscoop vertoond. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. J- Fahrenfort. Westgracht 9, telefoon 2981 p- Schoorl, Timorlaan 25, telefoon o 108. D,e Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer W. H. Kmgma, Polderweg 25, telefoon 2581. Het wekelijks spreekuur van de Christelijke vereniging „Zedenopbouw" wordt vanmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a hoek Celebesstraat. 77 Het voor „Casino" beschikbare s, bij de Nederlandse Midden- standsbank steeg gisteren tot 620,75 door de voigende bijdragen: 10 van 5™„ Helderse toneelvereniging „Tave- hu 1 10 van de zang-, reciteer- en or- kestyerepiging „Harmonie". Heden middag wordt het bedrag overhandigd 7,o jS ,e recePtie, die ter gelegenheid van de heropening om drie uur in „Casino wordt gehouden. He kampioenskoe van de Schager tentoonstelling is voor 2.000 gekocht ierstraat *iima Korver uit de Kei- dFvIh6 ^°?,rnialise stadgenoot, de heer David Hollestelle, die zoals bekend enkele jaren is verbonden aan de Nederlandse Radio Unie, zal Zondag s solist voor verschillende baspar- ri'en medewerken aan de jaarlijkse ^tv.oe""« van Bachs „Mattheus Passie" n ei ,Concertgebouw te Amsterdam Vv. Pduard van Beinum. ,i„ 5,.,.en 8 April treedt hij ook op in U3f„mjkerk te Den Haag, waar de H„ Hbr. Oratoriumvereniging o.l.v. «77, „ton van der Horst de „Mat- vS Passie" brengt. In de Grote Kerk ''Haarden zal hij op 10. 11 en 12 April ais solist medewerken aan de bekende uitvoeringen van Bachs meesterwerk uoor het koor van de Nederlandse «ach Vereniging en het Residentie

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2