Meningsverschil over procedure bij benoeming van schoolhoofd Gebr. Pronk Jimmy Brownen de bende va n Dolle Dirk Bezwaren tegen huisvesting van klassen in afgekeurd gebouw Kantonrechter oordeelde ook taxi- chauffeur schuldig MM Banketbakkerij GEMEENTERAAD DEN HELDER Tot aansluiting bij de Bouwkas besloten Helderse opkoper deed zijn plicht niet Avondwijding Lutherse kerk Propaganda-avond voor de Luchtwachtdienst Marinierskapel morgen weer door de stad Bestuurder van bus kreeg geen straf Snelheid was te groot op gladde wegdek Middenstand vergadert weer op 21 April IN HET KORT Uitspraken Meervoudige Kamer gebeurt maar hoogst zelden, dat bij de raad een voorstel wordt ingediend zonder eenstemmigheid in het college van B. en W. Zoiets deed zich gister avond voor. Wgthouder P. S. van der Vaart verklaarde mede namens zijn ambt genoot P. Th. Luijckx, dat het voorstel tot overplaatsing van de heer R. Grave maker als hoofd van de Tuindorpschool naar de in aanbouw zijnde school Klaas Duitstraat zyn instemming niet had. Uitdrukkelijk voegde hij hier aan toe. dat de persoon en de capaciteiten van de heer Gravemaker niet in het geding waren. De minderheid in het college stond echter op hot standpunt, dat de normale procedure (het oproepen van sollicitanten, die allen dezelfde kans krij gen) gevolgd had moeten worden. Wethouder L. F. van Loo sprak namens de meerderheid in het college als zijn mening uit, dat het aanbeveling verdient, een hoofd te benoemen die reeds in d-s gemeente woonachtig is en zich dus tjjdens de bouw van de school met allerlei noodzakelijk voorbereidend werk kan belasten. Lang en breed is over deze „contro verse" gesproken, en telkens weer werd met klem naar voren gebracht dat het zowel de voor- als de tegenstanders van het voorstel niet ging om de persoon Gravemaker, maar zuiver en alleen om het principe. De heer Van der Vaart zei het zo: „Het is helemaal niet mijn bedoeling, de heer Gravemaker te disqualificeren. Wij moeten echter de gedragslijn vol gen, dat hij en de andere schoolhoofden, die naar de betrekking hebben gesolli citeerd, voor een eventuele benoeming op één lijn gesteld moeten worden met de andere sollicitanten". De heer J. H. S m i t h, de fractie leider van de PvdA, onderschreef deze mening, omdat hij ernstige bezwaren had tegen een „zwevend beleid" in be langrijke aangelegenheden als deze. De heer C. Ran (KVP), die even eens alle zeven-en-twintig sollicitanten een gelijke kans gunde, zou het op prijs stellen wanneer het voorstel werd aan gehouden, opdat eerst eenstemmigheid in het College kon ontstaan. Wethouder L. F. van Loo wees er op, dat het ondoenlijk is, alle sollici tanten stuk voor stuk te „wegen". Men moet in zekere mate altijd afgaan op gegevens van derden. Met hem was de inspecteur van het L.O. van oordeel, dat het benoemen van een reeds hier ter stede woonachtige functionaris, die als een goed onderwijsman („Hij vecht voor zijn school!") bekend staat, om practische redenen aanbeveling ver dient. Hij voegde daaraan toe, dat de anderen kunnen solliciteren naar de functie van hoofd der Tuindorpschool, die vacant zou komen wanneer tot over plaatsing van de heer Gravemaker werd besloten. De heer G. J. Eijlders (AR) had uit de discussie de indruk gekregen, dat de tegenstanders van het voorstel van de gedachte uitgingen: op een nieuwe school wensen wij een „nieuw" hoofd met „nieuwe" ideeën, maar dit werd zowel door wethouder Van der \V>art als door de raadsleden Smith en Ran bestreden. Toen ook wethouder L. F. van Loo ten slotte aanhouding van het voorstel bleek te prefereren, werd zonder hoof delijke stemming hiertoe besloten. Bouwkas. Een harmonieuzer sfeer ademde de discussie over het voorstel tot aanslui ting bjj de NV Bouwkas Noordneder landse gemeenten, het eerste belangrij ke punt dat na de opening (waarin de voorzitter, burgemeester mr G. D. Re- horst, mededeling had gedaan van de absentie van de heren W. de Boer en S. Prins) de aandacht van de raad op eiste. De heer G. J. E ij 1 d e r s (AR) was enthousiast voorstander van aanslui ting. Eén van zijn argumenten, name lijk dat deze Bouwkas onder toezicht Staat van de Verzekeringskamer („Een 6afe gevoel voor de spaarders!"), moest door wethouder Van der Vaart worden ontzenuwd. Ook de particuliere bouw- kassen staan onder toezicht van ge noemde instelling. De heer C. Ran (KVP), eveneens vol lof, kreeg van de wethouder een bevestigend antwoord op de vraag, of herbouwplichtigen van de spaarrege ling bij de Bouwkas kunnen profiteren. De heer J. Bregman (VVD) sprak de wenselijkheid uit van inning der spaarbedragen per maand, en niet per jaar of per half jaar, omdat de spaar ders anders te grote bedragen apart moeten houden. Nadat de heer J. J. Landman (P\ eA) zijn instemming had betuigd en wethouder Van der Va art zijn vreugde over de algemene bijval had uitgesproken, werd zonder hoofdelijke stemming tot aansluiting bij de Bouw kas besloten. Schadevergoeding. Het in de raadsvergadering van 30 October 1951 aangehouden voorstel met betrekking tot de schadevergoedingen, die de gemeente verschuldigd is wan neer door stedebouwkundige maatrege len de waarde van onroerende goederen mocht dalen, kwam nu andermaal ter tafel met enkele wijzigingen naar aan leiding van de destijds door de heren S. Prins en J. J. Kistemaker ingediende amendementen en de opmerkingen, die door mr. J. Mulder waren gemaakt. De heer J, Bregman (VVD) kon ook met het gewijzigde voorstel nog Paasbrood niet instemmen. Hij wilde scherper om lijnd zien. dat de gemeente slechts een schadevergoeding verschuldigd is, wan neer de stedebouwkundige maatregel is genomen Zolang de maatregel nog op papier staat, is z.i. nog niet direct van schade sprake. Bij een eventuele ver koop van het onroerende goed kan bij het bepalen van de koopprijs rekening worden gehouden met de eventuele toe komstige schade en de daarvoor te ver wachten vergoeding. Wethouder Van der Vaart, die aanvankelijk begreep dat de heer Breg man juist de belangen van de particu lieren veiliger gesteld wilde zien, bleef vasthouden aan de concept-verordening. Deze was volkomen gelijkluidend aan het model, dat Gedeputeerde Staten hebben verstrekt. Het College was van mening, dat de belangen der gemeente hierin voldoende gewaarborgd waren. De heer Bregman kon er volledig mee instemmen, dat het gemeentebe stuur de rechten der betrokken parti culieren niet teveel wil beknotten, maar voelde zich geenszins overtuigd. Toen de v o o r z 11 te r de discussie ten slot te beëindigde, werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. School Koningstraat Eveneens zonder hoofdelijke stem ming aanvaardde de raad het voorstel tot het aankopen van de Groen van Prinstererschool aan de Koningstraat voor een bedrag van f 37.500. De heer J. (Advertentie, lng. Meü.j Wij leven snel misschien zelfs te snel en in elk geval veel sneller dan in vroeger tijden. Het is daarom raadzaam ons korte leven zo aangenaam moge lijk in te richten enaangezien wij in 't Holla.,ds klimaat 'n groot ceel hiervan binnenshuis door brengen, is een vriendelijke huise lijke sfeer van doorslaggevende betekenis. De ontwerpers van G-B behang sels hebben dit volledig begrepen en ontwierpen voor 1952 een toon aangevende collectie behangsels die stuk voor stuk een vreugde voor het oog zijn. Deze fleurige behangselcollectie ligt bij elke goede schilder/behan ger voor U gereed. (Advertentie, lng. Med.) Bregman (WD) had tegen deze aan koop geen bezwaar, maar wel protes teerde hij tegen het voornemen, op nieuw schoolkinderen onder te bren gen in dit afgekeurde gebouw. Wethouder L. F. van Loo betoogde, dat dit slechts een noodmaatregel is. Er zijn in den lande nog tal van afgekeur de schoolgebouwen, waarin onderwijs wordt gegeven. De vereniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" krijgt nu in de Wilhelminastraat een nieuw ge bouw, dat aan alle eisen voldoet. De vrijkomende Groen v. Prinstererschool kan nu prachtig dienst doen, zolang de in aanbouw of ontwerp zijnde gebou wen nog niet beschikbaar zijn. De heer Bregman handhaafde ech ter zijn bezwaren en liet in de notulen vastleggen, dat hij tegen zou hebben gestemd indien tot hoofdelijke stem ming was besloten. Benoemingen Met algemene stemmen benoemde de raad de heer J. Kooistra te Den Helder tot onderwijzer aan school 5 (Parallel weg) en de heer B. Ouwerling te Cal- lantsoog tot hoofd van school 1 (Julia- nadorp). Aan de heer ir. D. J. de Jonge werd wegens vertrek naar Den Haag eervol ontslag verleend als lid van de commissie van toezicht op het middel baar en nijverheidsonderwijs. De overige agendapunten werden doorgehamerd. De leningen Tijdens de rondvraag deelde wethou der P. Th. L u ij c k x mede, dat volgens de laatste gegevens 133 rentespaarbrie- ven van f 25 en 456 van f 100 ten gun ste van de gemeente Den Helder waren verkocht. De actie loopt nog steeds, zo dat het eindbedrag de f 50.000 wel zal overtreffen.... Ten aanzien van de beide andere leningen waren het ge meentebestuur nog geen gegevens be kend. De Helderse opkoper K. de B. was wat zijn boekhouding betreft in gebre ke gebleven. De ambtenaar van het O. M. nam hem dat gistermorgen zeer kwalijk, al vertelde De B. ook, dat zijn zoon had vergeten de naam te vragen van de man, die hem 55 kilo oud ijzer had verkocht. De boekhouding zou heus wel in orde zijn gekomen. Gelukkig twijfelde de ambtenaar.die dergelijke overtredingen ernstig acht te in verband met voorkomende dief stallen en helingen, daaraan niet. De eis luidde f 10 of 5 dagen met terug gave van het inbeslag genomen regis ter. De kantonrechter, mr.. J. 't Hooft, vonniste conform. En omdat De B. af stand deed v^n zijn recht op hoger be roep kon hij zijn registeer meteen meenemen. Hedenavond om acht uur wordt in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat weer de wekelijkse avondwijding ge houden. In deze laatste Passie-vesper voor Pasen spreekt de vlootpredikant ds J. W Sepmeijer het wijdingswoord. Liturg is dr J. A. Stellwag, het orgel wordt bespeeld door mevr. A. Graaff- Kamp en vocale medewerking wordt verleend door mevr. G. Man—Ploog en de heer J. H. Keijzer. 33 Jimmy in de kruin van de lin deboom begreep aan de geluiden, die tot hem doordrongen, wat er gebeurde. Er was een schip binnen gelopen en ze waren bezig dat schip te schutten, maar wie zich daarmee bezig hielden, kon hij met geen mogelijkheid ontwaren. Stemgeluiden drongen er niet tot hem door.... Toch kreeg Jimmy één aan wijzing. want op een bepaald ogen blik zag hij vlak voor de deur van zijn woning een lucifer aanflitsen. En met die lucifer werd een pijp aangestoken. Een paar maal flitste het schelle vlam metje op en neer. Het duurde maar n paar seconden, maar dat was voor Jim- mv net lang genoeg om de trekken van een gezicht te ontwaren Niet zo heel duidelijk.... maar Jimmy heeft scherpe „oerwoud"-ogen en hij zag dat het een mannengezicht was met breed uitstaan- de jukbeenderen en hij zag ook een neus die zo misvormd was als een mis lukte kleiaardappel. Een echte lelijke kokkerd. Een neus die 'n mens m elke dag tegen komt.... Toen Jimn dan ook uit de boom klom en zjjn -!.y ning open sloot om nog een paa r u,.°" tjes te gaan maffen, was hij niet zo h<£i ontevreden. ,Ik weet tenminste w' mompelde hij. „Zonder dat luciferti# had ik tevergeefs mijn nachtrust on geofferd. Maar nu weet ik met zeker" heid dat er iemand bij betrokken is mei een neus zoals er geen tweede op d« hele wereld bestaat!" Door de plaatselijke commissie van „Steun Wettig Gezag" wordt vanavond in de bovenzaal van het Christelijk Te huis voor militairen aan de Kanaalweg een filmvoorstelling gegeven met het doel, vrijwilligers te werven voor een op te richten afdeling van de Lucht wachtdienst. Sinds enige maanden wordt in alle provinciën van ons land gezocht naar geschikt personeel voor het Korps Luchtwachtdienst, dat in de wandeling reeds als K.L.D. bekend staat. In geval van oorlog moeten zowel de gemeente lijke diensten voor de Burgerbescher ming als bepaalde onderdelen van de Luchtstrijdkrachten op de hoogte blij ven van de activiteit van vijandelijke vliegtuigen. Het hiertoe ontworpen meldingssysteem wordt thans opge bouwd. Op ongeveer 275 hoge punten in ons land wil men, indien de vrede mocht worden verstoord, een perma nente bezetting van twee man plaat sen, uitgerust met kijker, hoekmeet- apparaat en telefoon. Zij worden op ge zette tijden afgelost, zodat per post on geveer 16 mannen nodig zijn. In Enge land heeft een dergelijk meldingssy steem in de tweede wereldoorlog uit stekend voldaan. Wie nadere bijzonderheden over de K.L.D. verlangt, doet er goed aan, van avond naar het Militair Tehuis te gaan Wie daartoe niet in de gelegenheid is, kan zich ook wenden tot de secretaris van „S.W.G.", de heer I. Valkhoff, ten kantore van de Gemeente-ontvanger aan de Kerkgracht. Zeven compagnieën marine-troepen maken Donderdagmiddag, voorafge gaan door de Marinierskapel, langs de volgende route een mars door de stad: 15.30 uur: afmars Artillerieschool (Fort Erfprins), Coenraad Botstraat, Jacob van Heemskerckstraat, Singel, Timor- laan, Javastraat, Polderweg. Prins Hendriklaan, Parallelweg, Sluisdijk straat, Keizerstraat, Spoorstraat, West straat, Hoofdgracht, Buitenhaven. De ambtenaar van het O.M. en mr Mulder wareA het gistermorgen lang niet met elkaar eens inzake een verkeersovertreding, waaraan de NACO-chauffeur D. S. uit Velsen zich onlangs op de Hoofdgracht zou hebben schuldig gemaakt. Eerstgenoemde eiste in zijn requisitoir dan ook f 15,— of 5 dagen, waarna da pleiter zich afvroeg, waarom de „tegenpartij de taxi-bestuurder N. B„ eigen lijk niet als verdachte terecht stond in de plaats van zijn cliënt. De kanton rechter, mr J. 't Hooft, had uiteindelijk het laatste woord. Hij oordeelde D. S. schuldig, maar legde hem geen straf op. stelde richting naderde B„ die op een afstand van vijftig meter de neus van de bus door de bocht zag komen. Laatst genoemde rekende op voorrang, omdat de bus langzaam reed. Toen de bus chauffeur evenwel doorzette, koos B. voor zijn „stranding" een boom. Er waren enkele getuigen, van wie er één vertelde, dat de taxi-chauffeur op een gegeven moment had geremd^ waardoor de auto glijdend tegen de boom tot stilstand was gekomen. Daar uit cloncudeerde de heer Mulder, dat B. mede ten gevolge van de gladheid de macht over het stuur had verloren. De ambtenaar vond de hele geschie deneen merkwaardige situatie, om dat |'e taxi voor de bus tegelijkertijd van rechtskomend als tegemoetkomend verkeer was geweest. Voorts achtte nij de snelheid van de personenauto (50 a 60 km) niet te groot voor deze weg. Verder was het begrijpelijk, dat B. er onder deze omstandigheden op had ge rekend. dat hij voorrang zou krijgen. Mr Mulder betwistte vooral dit laatste, omdat wel degelijk uit andere hoeken verkeer had kunnen verschijnen. B. had dus de nodige voorzorg in acht moeten nemen, vooral omdat hij snel reed, terwijl de weg spiegelglad was. Mr in 't Hooft zei, dat S. ongetwijfeld schuld had, maar zeer grote schuld schreef hij toe aan de taxi-chauffeur, die inderdaad te snel zou hebben ge reden. Daarom veroordeelde de kanton rechter S. tot schuldig zonder straf. Het ongeval was als volgt in zijn werk gegaan. S. had met de tien meter- lange bus de bocht Westerstraat-Hoofd gracht genomen, en was tijdens deze manoeuvre op de linkerhelft van de Hoofdgracht gekomen. Uit tegenoverge- V>': Ik kon met schoenen kopen hoost nooit goed slagen, - 't uas om wan hopig te worden I Maar nü heb ik 'I toch gevonden Bervoets Vriezelaar.... ze zien me nérgens anders meer I Spoorstraat 85, Den Helder (Advertentie, Jng. Med.) HEITJE Alle rechtgeaarde Amster- dammers, maar ook tal van „andere" Nederlanders weten, wat een „heitje" is. Het is een ander woord voor kwartje. En nu zal men van 11 tot 19 April voor som mige vensterruiten in onze stad de letter P. zien staan. Nee, waarde Gradianen, hier wordt niet in raadselen ge sproken. Luistert u maar. Die letter P. heeft niets met parkeren te maken. Dit om misverstanden te voor komen. Die P. duidt slechts op de Jleitje voor een Kar- weitje"-actie van de Neder landse Padvinders, waaraan men thans ook in Den Hel der gaat meedoen. Men vertelde Gradus, dat een ieder die te „lui" is om een bepaald karweitje te verrichten, slechts de letter P. voor z(jii ramen behoeft te hangen ofhet is al (bijna) gebeurd. Wanneer men niet te lui is kan men natuurlijk ook het „nood signaal" P. uithangen, want men steunt er een goed doel mee. Wantverschijnt ergens zo'n P., dan staat kort daarop een welp, een verkenner of een voortrek ker voor uw deur, die het karweitje graag even voor u opknapt, tegen betaling van een heitje. De kwartjes die men op deze wijze bij een hoopt te brengen, zullen voornamelijk ten goede ko men aan het werk onder de i invalide padvinders. Is dat een mooi doel, of niet? Beste Gradianen, wel licht heeft u zo'n karweitje in de komende dagen. Mis schien heeft u voor een avondje een oppas nodig, misschien is de vuilnis emmer u te zwaar, mis schienen zo zijn er zo veel van die kleine werkjes, die de padvinders van 11 tot 19 April met genoegen van u overnemen. Voor een kwartje. De befaamde P- biIjetten, die u dan voor uw ramen kunt hangen, zijn verkrijgbaar bij het secreta riaat, Westgracht 71. Ver. klapt Gradus nog, dat een dergelijke actie in Engeland een groot succes is gewor den. RECORD pradus annonceert 'n nieuw record in het leggen van eieren. Gewaagde hij ver leden week van een product van 110 gram, ditmaal kon digt hij u aan een gewicht, in strijd met alle gewichten: 150 gram. Op de kop af 150 gram! De kip, die bruin was en aan de eerste leg, was het eigendom van de heer J. van der Belt, Oranjestraat 27. Ja Gradus schrijft w s, want de kip heeft haar uit zonderlijke prestatie niet lang overleefd. Zij heeft na die uiterste krachtsinspan- .ning nog wel een eitje ge legd. maar daarmee hield het ook op. En Gradus vindt het jammer, dat hij deze droeve tijding niet achter wege kan laten. Enfin, de kip had haar best gedaan TAAL Ach, een ieder ziet wel eens iets op de ramen van een winkelier staan, dat eigen lijk, qua Nederlandse taal, niet door de beugel kan. Goed. dan praat je er niet langer over. Maar van de week las een goede kennis van Gradus het volgende voor de ruiten van een winkel: „De Maant Apirl de Lasen maant geopent". De brave man die het schreef is wellicht met de nieuwe spelling in de war geweest FOTOS He directeur van de Rijks- werf, dat weet Gradus, 'is een uitstekend fotograaf. Hij vond het dan ook geen wonder, dat kapitein ter zee P. A. Riedel dezer dagen voor leden van de WSOV een causerie heeft gehouden over het onderwerp „Hoe maak ik een leuke foto". De spreker hield niet alleen een inleidende beschouwing omtrent de techniek van de fotografie, maar hij besteed de ook enige aandacht aan de verschillende soorten ca mera's. Aan de hand van zelfvervaardigde foto's be sprak overste Riedel voorts het ontwikkelen en vergro ten, en niet in de laatste plaats vroeg hij de belang stelling voor de compositie van een foto. Uiteraard kon niet alles in één avond uit de doeken worden gedaan. Dat was evenwel geen bezwaar, want de directeur verklaarde zich bereid, op een volgende bij eenkomst nader op het inte ressante onderwerp in te gaan. Hij is dan genegen, door de leden gemaakte foto's aan een bespreking te onderwerpen. Namens de aanwezigen dankte de heer Selier over ste Riedel voor de gezellige en leerzame avond. VROUWEN Heze Gradus heeft vele jaren gehad, dat hij zich tussen een groot aantal vrouwen niet thuis voelde. Eentje tegelijk dat ging nog. Maar tegenwoordig draait hij er zijn hand niet meer voor om, en zo kon het dan ook gebeuren, dat hij zich bijzonder heeft vermaakt op de jaarlijkse feestavond van de afdeling Den Helder van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Dat was me een feest! En er waren tal van mannen, die er nu stellig spijt van hebben, dat zij niet veel eerder de huis vrouwen-feesten gingen bij wonen. Mevrouw Van Steenber gen Van List leidde op die avond het dameskoor, dat in één hap het toneeltje op slokte, om enkele malen enige mooie liederen ten gehore te brengen. Ach, vergeet Gradus de vermake lijke schetsen niet, en de declamaties van de dames Van Steenbergen Van List en De Bunje. Wat andere kunst werd gebracht door Jo Bedorf en het Rico-trio. Al die medewerkenden heb ben een goede avond ge maakt. Vergeet Gradus niet mevrouw Nelis te noemen, die op de haar eigen wijze de verloting leidde. Dat was het huisvrouwen- feest, waarvan dus ook tal van mannen met volle teu gen hebben genoten. WOERD y/an de vijf eenden die dezer dagen door Open bare Werken in de vijver van het Timorpark „te wa ter" werden gelaten, is de woerd verdwenen. Bij het blaffen van een hond flad derde hij op, om vervolgens op de vleugelen van de wind te „vertrekken". Hij zou het laatst in de Molensloot te Huisduinen zijn gesigna leerd. Gradus verzoekt vriendelijk, de woerd weer op transport te stellen naar het Timorpark. Graduslijfkieker stond op het Casino-toneel, toen hij bovenstaand plaatje nam. Als zich geen al te duistere onvoorzieneinvloeden doen gelden, dan kunt u zien, hoe de Debo-familie Zaterdag als eerste genoeglijk bijeen zat in de gerestaureerde zaal. De middenstandsvereniging „Den Helder" heeft gisteravond in Formosa een algemene ledenvergadering gehou den, waar enkele belangrijke punten ter sprake kwamen. Het voorstel tot reglementswijziging en eventueel tot wijziging van het huis houdelijk reglement, kreeg deze avonjl niet zijn beslag. De meerderheid van de leden was namelijk niet aanwezig, zodat dit punt nogmaals ter tafel zal worden gebracht op 21 April. De be spreking over de nieuwe winkelslui tingswet onderging hetzelfde lot. Ook hierover zal men zich in de volgende vergadering nader beraden. Wat betreft het Finencierings-Insti- tuut voor de Middenstand kon de me dedeling worden gedaan, dat het bin nenkort in werking kan worden ge steld. Voor het bestuur waren aftredend de heren S. Prins. T. C. Govers (West straat) en P. J. de Haan. Zij werden herkozen. Na de pauze kreeg de voor zitter. de heer Prins, nog aan groot aan tal vragen te behandelen. In de Marinecantine wordt heden- en morgenavond het blijspel „Pukkel en Pukkel" opgevoerd door het gezel- sthap Jacques van Bijleveldt. Uitgaande van de Nederlands Her vormde Gemeente worden heden- en morgenavond in het gebouw Palmstraat van half acht tot acht uur korte Paas- wjjdingssamenkomsten gehouden. De Helderse Stichting voor Soci aal Werk houdt vanavond van half acht tot half negen haar wekelijks spreek uur ten huize van de secretarese, Piet Heinstraat 1. Gistermorgen deed de Meervoudige Kamer te Alkmaar uitspraak in de ge ruchtmakende zaak tegen een aantal inwoners van Den Helder, die betrok ken waren geweest bij diefstallen uit de autowerkplaats van de Marinewerf. De uitspraken luiden: Franciscus B acht maanden gevangenisstraf met af trek en vier maanden voorwaardelijk. Hendrik S., zes maanden gevangenis straf met aftrek en vier maanden voor waardelijk; Johannes van K„ twaalf maanden gevangenisstraf en vier maan den voorwaardelijk; Pieter I.'t V., vijf tien maanden gevangenisstraf met af trek; Pieter O., vier maanden met af trek en vier maanden voorwaardelijk; Cornelis P., een maand gevangenis straf; Johan G., f 100.— subs. 20 dagen; Jan K„ f 200.subs. 60 dagen; Gerr't ,K-. f 200.subs. 60 dagen; Jacob Ji f 300.— subs 90 dagen. VISSERIJBER1CHT ia 8 April. Dinsdag werd door 10 vaartuigen aangevoerd: 172 pond tf'^aal f 1.10—f 1.26, 38 pond spiering f 0.27 p. pond en 41 bak nest f 3.25 per bak.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2