Pim, Pam, Pom en de blauwe vaas SCHAAKRUBRIEK Het Paasfeest in de aether Bridgerubriek In de greep van de woestijn Puzzle-rubriek Hersengymnastiek Kruiswoordpuzzelaars aan de slag! PUROL: puur geneeskracht en gezondheid voor Uw huid MARJORIE VERNON kalmeeren zenuwen i. 21. „Dat heb Je weer helemaal ver- eeija aangepakt," schreeuwde Billie woedend. „Waarom moest jij die man je gouden horloge geven? Het was het snige ding van waarde, dat wij hadden! Enfin, ik zal het zelf weer moeten op knappen. Let nu eens goed op, hoe ik dat voor elkaar boks!" Op hetzelfde ogenblik had Billie hem het pistool al afgepakt en stapte op een nieuwe wan delaar af. „Handen omhoog!" schreeuw de hij tegen de onthutste wandelaar, die gauw zijn bevel opvolgde, toen hij het pistool zag, dat Billie in zijn han den hield. Maar hij protesteerde toch nog. „Hé, hé, dat gaat zo maar niet! Onschuldige wandelaars in het park aan te vallen. Ik zal dat aan de politie rapporteren!" „Jaja, dat doe je dan straks maar," riep Billie ongeduldig. „Maar geeft u mij eerst even uw porte- monnaie. En vlug een beetje!" voegde hij er dreigend aan toe. Maar juist op dat moment werd hij aan zijn jasje ge trokken. Het was hetzelfde ventje, waarvan Billie een poosje geleden het pistool had afgenomen. ..Meneer mag ik nu mijn klapperpistooltje weer terug hebben? Ik heb u al overal gezocht. U was daarstraks zo gauw verdwenen. Maar ik heb het zelf nodig, meneer anders mag ik niet meer meedoen van mijn vriendjes!" (Correspondentie over deze rubriek aan drs. J. Muilwijk, Van Maer- lantlaan 142, Den Haag.) THEORIE IS MET ALTIJD „GRAUW" QNDER de partijspelers zijn er ver- 1 schillende groepen. Sommige spelen „voor hun plezier" (zo zeggen zij; maar anderen toch ook!) en ze hebben geen zin of geen tijd om zich in de theorie te verdiepen; anderen leren met grote ijver openingsvarianten uit het hoofd, maar ze falen nog wel eens als hun tegenstanders de gebaande paden verla ten; nog weer anderen beseffen, dat zij de ervaringen van de meesters, ge durende eeuwen opgedaan, niet kun nen missen; maar zij begrijpen ook, dat het niet nodig en evenmin gewenst is, om de „mode" krampachtig te volgen, en dat het op eigen inzicht aankomt. En inzichten zijn nu eenmaal nauw met eigen persoonlijkheid verbonden; wie zijn leven lang niets wijzigt in zijn ideeën is star, en wie ieder ogenblik van mening verandert, een draaitol. Men verstaat onder „theorie" in het schaakspel in de eerste plaats openings theorie. Natuurlijk is er ook van het middenspel (zowel positie- als com binatie-spel) en van het eindspel thé orie onderwerpen die wel eens teveel vergeten worden. Dat openingstheorie van doorslag gevende betekenis kan zijn blijkt in elke simultaanséance. Op de massa- simultaanwedstrijd in Houtrust had ik b.v. de volgende meevaller: 1. e2e4, e7e5; 2. Lflc4, Lf8c5 (dit is niet slecht, maar Pf6 is wel iets sterker) 3. Pglf3, h7h6? (een fout, die ver moedelijk berust op de angst, dat na 3Pf6; 4. Pg5 met aanval op f 7 zou kunnen volgen. Met 3Pc6 of 3d6 had zwart een behoorlijk spel gehad), 4. Pf3xe5, f7f6?? (wie Uit de theorie weet, dat deze zet haast altijd slecht is, was hier niet op dit idee gekomen! Natuurlijk kan men ook zonder theorie zien dat dit slecht is). Puzzle 236. Welke is de derde verme nigvuldiging? De eerste en tweede vermenigvuldiging waren 3x51249876 is 15374962 8. 9x16583742 is 14925367 8. De derde moest gezocht worden en zag er als volgt uit: 6x32547891 is 195287 3 4 6. Zoals men ziet bestaan de som zowel als de uitkomst uit dezelfde negen ver schillende cjjfers. Er zijn nog diverse variaties. Een interessante bijzonder heid, die men gelieve te onthouden. Door velen is met genoegen en met succes naar de oplossing gezocht. Na loting onder de oplossers, die van de derde som een correct antwoord inzonden is de wekelijkse prijs van 5.ditmaal ten deel gevallen aan: de heer B. Elzer, Heérenweg 109, Hel- loo (abonné Alkm. Crt.). Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. Puzzle 237. Prettige Paasdagen. Hieronder vindt men in alphabeti- Sche volgorde 45 lettergrepen. Daar van kunnen de 15 woorden gevormd worden, die voldoen aan de verder ge geven omschrijvingen. Heeft men de juiste woorden in de aangegeven volgorde onder elkaar staan, dan vormen de eerste en laatste let ters van boven naar beneden gelezen iets, waaraan gij wellicht dezer dagen hebt gedacht. Lettergrepen. a al been de der der do do djjs e ek -r el el el fel fol four ha hut kleed le mi mi mis na na nis oog pa pen per pijp ra ra ra rese se ster sport ta ter va veen vond. Omschrijvingen. 1. lustoord. 2. vindt men in Zwitserland. 3. deel van een et maal. 4. huldebetuiging. 5. soort circu laire. 6. lustoord. 7. deel van het been- derstelsel. 8. bekende koningin uit de oudheid. 9. wordt in de zomer veel be oefend. 10. hoofdstad van een bekend eiland. 11. plaatsje op de grens van Utrecht en Gelderland. 12. vindt men in de huiskamer. 13. zegt men in het Frans tegen een mier. 14. ivoor. 15. is soms weervoorspeller. Welke zijn de bedoelde woorden en wat geven de eerste en laatste letters van boven naar beneden te lezen? Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 17 April aan de Redac tie van dit blad. Onder de inzenders van een goede op lossing wordt weer een prijs van 5.- verloot. 5. Dh5t, Ke7; 6. Dff, Kd6; 7. Ddt, Ke7; h7h6 (onnodig); 4. d2-d4, e5xd4; 5 Maar ook wanneer men grove fouten weet te vermijden, is een ontheoretisch verschil een nadeel, zij het slechts een gering nadeel. Zie b.v. de volgende partij uit dezelfde séance: 1. e2e4, e7e5; 2. Pgl—f3, Pb8—c6; 3. Lfl—c4, h7h6 (onnodig); 4. d2xd4, e5xd4; 5. Pf3xd4, Pc6xd4 (ontwikkelt wit); 6. Ddlxd4, Dd8—f6; 7. Dd4—dl (nu schijnt het, alsof zwart gelijk heeft ge had, want de onwikkeling is aan beide kanten even ver iets beter was 7. Dd3 geweest. Maar spoedig moet Df6 weer terug); 7d7d6; 8. 00, Lc8d7 (beter Le6); 9. Pbl—c3, 0—9—0 (riskant); 10. Pc3-d5. Df6—e5; 11. f2—f3, De5e8; 12. Lel—e3, Kc8—b8 (nu is wit twee tempi voor); 13. Ddl d2, Ld7e6 (lokt het volgende' offer uit, dat echter nog niet geforceerd wint); 14. Le3xa7tKb8—c8 (dit staat haast gelijk met opgeven. Na Kxa7; 15. Da5t, Kb8; 16. Dxa7t, Ka7 heeft wit twee pionnen en een sterke aanval voor het stuk, en bovendien „remise in de hand". Verder had ik niet ge rekend. Achteraf bleek, dat 17. Da5t Kb8; 18 Pc7 Dd7; 19. Pxe6, fxe6; 20. Lxe6 een derde pion bij voortdurend initiatief had opgeleverd. Men mene niet te gauw, dat men beslissend voor deel heeft, ook niet als de tegenstander ettelijke minder sterke zetten gedaan heeft15. Pd5xc7Kc8xc7; 16. Dd2— a5t, Kc7c8 (gedwongen); 17. Lc4 b5, De8e7?; 18. La7b6. Zwart geeft het op. Na 17Ld7 kon b.v. volgen: 18. Dc3f, Lc6: 19. Lb6, Td7?; 20. Lxc6. bxc6; 21. Dxc6f, Kb8: 22 Lc7t enz; ook 18. Lb6, Lxb5; 19. Lxd8! was sterk ge weest. Probleem nr. 3 van A. C. White Wit geeft mat in twee zetten. Wit: Kf6, Dh3, Ta6, La2 en a7, Pc8, pi b3 en f 3 (8). Zwart: Kd5, pib5, c4, c6, d3, d7,e4, e6 en f5 (9). HET DRAMA VAN SCHOPPENAAS DE volgende ware geschiedenis speel- de zich lang vóór de oorlog af tijdens een bridgetournooi, dat in Brussel ge houden werd. Des middags werd een match ge speeld tussen Joegoslavië en Zweden, waarbij de Zweden er in een zeker spel lustig op los boden en een contract van 7 Ruiten bereikten. De Joegoslaaf, die moest uitkomen, had de volgende kaar ten: Sch. a H. 8, 6, 5, 4, 2; R. 7, 5, 3; KI. 9, 7, 4, 2. Géén der spelers had Schop pen geboden en de speler was zó over tuigd dat hij het spel zou kunnen down spelen, dat hij doubleerde en met Schoppenaas uitkwam. In de dummy kwam Sch. h, v, 7, 3 te liggen, maar de Joegoslaaf beleefde niet veel plezier van zijn uitkomst; de leider van het spel troefde af en later bleek, dat iedere andere kaart waarmede zou zijn uit genomen het down-gaan tengevolge zou hebben gehad, terwijl juist door de uit komst met Schoppenaas het spel ge maakt werd. Het slachtoffer van deze gebeurtenis klaagde zijn nood bij elkeen die het maar horen wilde: Zó groot was zijn pech geweest, zelfs Schoppenaas sec had hij niet kunnen maken tegen een groot slamspel! Des avonds, na deze gebeurtenis, vond een match plaats tussen Joego slavië en Nederland, waarbij een spel voorkwam, dat er ongeveer als volgt uitzag: 5,3,2 a,h,v,b,6,2 10,5 4» h,4 *a,v,109,8,7,4 7,5 4,2 v,10 h,b V 9,8.3 7,3 b,8,7,6,5,2 6 10,4 a,h,v,b,9,8,6 4* a,9,3 De Nederlandse Zuid-speler opende dit spel met 1 Ruiten, West onze on gelukkige Joegoslaaf van het vorige spel bood 1 Schoppen Noord zei 4 Harten, Oost paste. Zuid bood nu 4 SA (azen vragen) en toen hij hoorde dat Noord één aas had, bood hij..7 Ruiten. West moest uitkomen en gedachtig aan hetgeen hem die middag ervóór overkomen was, besloot hij niet met Schoppenaas uit te komen. Nu maakte de Nederlandse Zuid-speler zonder enige moeite alle slagen! „Hoe kunt U in 's hemelsnaam groot- slam bieden, terwijl U een Schoppen slag had kunnen verliezen"', vroeg de verbaasde West-speler. „Wel, ik heb gehoord, dat U vanmid dag met Schoppenaas bent uitgekomen tegen een grootslambod en dat het toen verkeerd afliep; ik nam dus maar aan, dat U mi niet met Schoppenaas zoudt uitkomen!", was het antwoord van de Nederlander. Wie zich over deze list het meest ver heugd heeft, is zeker niet moeilijk te raden! JOKER. advertentie vuE hebben het er al meer over gehad, dat Nederland, wat be treft zijn verleden en heden, een goede naam heeft in de wereld. Grote instellingen dragen met hun reputatie bij tot deze goede naam. We kennen Philips, KLM, Ned. Spoorwegen, enfin, noemt u maar op. Over Spoorwegen ge sproken. De N.S. gaat dóór: Elec- trificatie van de lijn van naarteeer dubbel spoor vannaar Maar kunt u mi] vertellen, waar we de meest unieke en vreemd- soortigste spoorweg kunnen vinden? Ik hoor u piekeren. Welnu, de Canadese provincie Quebec heeft zo'n spoorweg. In het Westelijke deel van deze pro vincie loopt namelijk, dwars door een ontoegankelijk moeras van c.a. 10 km lengte, een spoorweg met houten rails, terwijl de loco motief (of trein) een van bijzon dere wielen voorziene auto is. Deze spoorweg is indertijd in verband met een „Goldrush" in dat gebied aangelegd en wordt nog steeds gebruikt. En hier weer de vragen: 1 Welke Nederlandse admiraal sneuvelde bij Syracuse? 2 Welke ambachtsman spreekt men wel eens spottend met „speeltuis" aan? 3 Welk dier hoort in dit rijtje niet thuis: wolf, jaguar, jak hals, vos? 4 Door wie worden de leden der Eerste Kamer gekozen? 5 Wat is een „Polychord"? 6 Wat is het verschil tussen „im migrant" en „emigrant"? 7 Waar bevindt zich de „Sargasso- zee"? 8 Wie was tijdens Wereldoorlog I president der V.S. van Amerika? 9 Wanneer bestormde het Parijse volk de „Bastille"? 10 In welke landen behoren deze vaartuigen thuis: jonk, kajak, prauw? (Voor de antwoorden zie men ons nummer van Dinsdag.) ZONDAG 13 APRIL 1952 HILVERSUM I. 402 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR.12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 NCRV. 19.45— 24.00 KRO. ann NCRV: 7.00 Paaszangdienst. KRO. o.uu Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramo- foonmuziek. 8.25 Plechtige hoogmis. - NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Gewijde muziek. IKOR: 10.00 „De open deur". 10.30 Kerkdienst. 11.40 Koorzang. NCRV: 12.00 Geestelijke liederen. KRO. 12.15 Apologie. 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Zijne Heiligheid de Paus geeft de zegen „Urbl et Orbi". 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.10 Verzoekprogram ma. (In de pauze: Katholiek Thuisfront overal). 14.05 „Uit het Boek der Boeken' 14.20 Omroeporkest, -koor en solisten. 15.50 „Melodie der bergen", causerie. 10.00 Cello en piano. 16.30 Vespers. NCRY 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.30 Evangelie-verkondiging en gemeenschap pelijke zang. 19.30 Nieuws, sportuitsla gen en weerpraatje. KRO: 19.45 Het werk van het apostolaat der Hereniging onder de Oekrainische uitgewekenen. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Gevarieerd pro gramma. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM n, 298 m. 7.00 IKOR. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—2400 AVRO. IKOR: 7.00 Paasvroegdienst. VARA: 8.00 Carillonklanken. 8.15 Nieuws en weer berichten. DaarnaPostduivenberichten, 8.30 Paasochtendklanken. 9.00 Gramofoon muziek. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Luitspel. 10.15 „De Vreemdeling", hoorspel. 10.40 Mannenzang. 11.00 „Hoe Nellie de Koe een haas ving", lente-pasto rale. AVRO: 12.00 Disco-causerie. 12.40 Voor de jeugd. 12.50 Beiaardconcert. 13.00 Nieuws en weerberichten. 13.05 Medede- Hor.: 1. muzieknoot, 2. bezitt. vrn. wrd, 6. onder andere, 8. ruw, 11 dak bedekking, 13. vrolijke Frans, 14. schip, 15. bijwoord, 16. knokploeg, 17. Vrijz.- Protestants, 19. muziekppot, 21. muziek noot, 24. watertje, 25. lekkernij met Pasen, 30. sport-attribuut, 31. bevel, 32. plechtige belofte, 33. eetgerei, 35. prij zen, 37 kledingstuk, 38. opgave, 40. meisjesnaam, 41. boom. Vert.: 1. moeilijk te beantwoorden, 3. windrichting, 4. heerlijk, 5. betaalmid del, 7. etalage, 9. U Edele, 10. gereed schap, 12. watertje, 13. lid van het ge zin, 14. Amsterdams peil, 16. steen, 18. rivier in Italië, 20. voertuig, 22. banier, 23. verpakking, 26. vrucht, 27. zoon van Noê, 28. kan vloeistof in, 29. wordt tegen babies gezegd, 30. vervoeging van heb ben, 34 optelling, 36. ontkenning, 39. muzieknoot. (Voor de oplossing zie men ons num mer van Dinsdag), (Advertentie, Ing. Med.) „Amid zorgt dat we een flat in Sha- ria el Azir krijgen", vertelde Yhula. „Hij vindt het geen prettig idee, dat we in een hotel verblijven, twee jon ge meisjes zonder chaperone. En na ons verdriet zal het prettiger zijn als we ons eens kunnen terugtrekken. Maar overdag moeten we er op uit en letterlijk alles zien en 11 kijken". Mara was blij toen Yhula haar ein delijk verliet en ze haar masker van vrolijk enthousiasme kon laten vallen. Amid hoe kon ze het afscheid van hem verdragen? Stel je voor dat ze zichzelf niet meester was en ging hui len of op andere wijze toonde dat ze van hem hield en verdriet had over het afscheid. O. ze zou nog liever ster ven dan iets te laten merken Maar ze had zich geen zorgen hoe ven te maken, merkte Mara de vol gende ochtend. Alle voorbereidingen waren getroffen, het kleine gezelscnap stond gereed voor vertrek en Amid liet haar via Yhula groeten en goede reis wensen, daar hij, zoals Yhula ver telde, al in de vroegte naar een veraf gelegen oase was vertrokken en niet vóór zonsondergang terug zou zijn. Als een echte vrouw was Mara op gelucht, dat haar de kwelling van het afscheid bespaard bleef, maar tegelij kertijd boos en op haar teentjes ge trapt door deze nonchalance. „Hij had toch tenminste afscheid kunnen ko men nemen", dacht ze vol wrok. „Hij wil zeker even tonen hoe onverschil lig die Engelse, die niets dan onrust door: 84 en verdriet heeft veroorzaakt sedert haar komst hier, hem is". Ze slaakte een diepe zucht en beet op haar lip, maar wierp toen haar hoofd fier achterover en trachtte zich zelf wijs te maken dat het er ook eigenlijk niets toe deed. Eindelijk waren zij gereed en toen ze de poorten van El Araish doorreed zag Mara de rossige woestijn door een mist van tranen vóór zich liggen. Ze kon zich nu niet meer indenken, dat er een tijd was geweest waarin ze ernaar verlangde weg te komen, maar ze besefte nu iets wat ze vroeger niet had begrepen, dat het was geweest omdat ze het gevoel had gehad door een betovering aan deze schone stad te zijn vastgeklonken. En die betove- ring was liefde voor zijn meester ge weest.... „Ik hou niet van hem! Arrogante, wrede bruut!" Het meisje beet haar lippen stuk in een poging om haar tranen te bedwingen, maar ze bleven hulpeloos langs haar wangen biggelen. „Vaarwel. Amid", fluisterde ze en haar keel deed pijn door de inspan ning niet te huilen. „Vaarwel, God behoede je". Eenmaal keerde ze zich om in de zadel om een laatste blik te werpen op de muren van El Araish, die reeds in de verte verdwenen en haast één wer den met het zand aan haar voeten. Ze voelde een wilde behoefte om terug te galopperen, om Amid op te zoeken en hem van haar liefde te vertellen, voor het gevat» hü haar slechts wegzond om dat hij dacht dat ze niet om hem gaf. Waarom zou hij haar per slot van re kening ten huwelijk hebben gevraagd wanneer hij niet van haar had gehou den? Tenzijhaar wangen kleurden door een plotseling opkomende gedach te. De noodzaak van een opvolger o, hoezeer ze ook opgesloten had geze ten, ze had toch wel de praatjes ver nomen, gehoord hoezeer het volk ver langde naar een zoon van Amid die hem kon opvolgen, vernomen hoe nood zakelijk het voor het welzijn van El Araish was dat er iemand zou zijn om de traditie voort te zetten. Maar wan neer dat de reden was geweest, had hij toch iemand van zijn eigen stam kunnen kiezen? Mistroostig haalde Mara haar schou ders op. Het was onbegrijpelijk, maar Amid zou haar toch zeker niet zo heb ben weggezonden wanneer hij van haar had gehouden. Ze keek naar de wiegelende basour die Yhula beschut te en was dankbaar dat een gesprek tussen hen onmogelijk was, waardoor ze zich kon overgeven aan haar eigen verdrietige gedachten. Ze haalde zich allerlei herinneringen aan Amid voor de geest, iedere intonatie van zijn stem, elke beweging van zijn trotse hoofd; zolang ze door de woestijn re den kon ze dat nog doen, maar wan neer ze Cairo bereikten moest ze hem voorgoed uit haar hoofd en hart ban nen. Anders zou ze de rest van haar leven in hopeloos verlangen en ver driet doorbrengen, wat des te bitterder zou zijn omdat ze, hoe Amids gevoe lens voor haar waren, in ieder geval de kans had gehad met hem te trou wen en voor altijd bij hem te blijven. En die kans had ze zonder meer ver speeld Toen het nacht werd viel Mara, uit geput door alle emoties, dadelijk in slaap zodra haar hoofd het kussen raakte. De volgende morgen was ze wat kalmer, en hoewel ze bleek was en kringen onder haar ogen had, slaagde ze er in haar verdriet voor Yhula ver borgen te houden. Langzamerhand maakte de felle pijn plaats voor een doffe smart en de dagen gingen in een soort mist voorbij, zodat ze er verbaasd over was dat ze, toen ze Cairo hereik- ten, haar gedachten nog niet tot klaar heid had gebracht. Het belangrijkste was of Amid van haar hield of niet. Maar dat kon haast niet, het was on zinnig om te denken dat hij, niette genstaande de dingen die hij had ge zegd, iets meer dan een voorbijgaande genegenheid voor haar voelde. Yhula was hevig opgewonden toen ze Cairo bereikten en zich installeerden in de luxueuze flat die Amid voor hen had gehuurd. Na het eten gingen ze vroeg naar béd, en de volgende morgen wilde Yhula dadelijk gaan winkelen. Ze gingen op weg, en Yhula kocht ver schillende aardige toiletjes en was zo verrukt en vrolijk als een klein kind toen ze haar ongewone beeld in de spiegel van de elegante winkel zag. „Zijn ze niet beelderig'" Ze wendde zich tot Mara en haar donkere ogen gloeiden. „Maar ik zal ze niet heel lang kun nen dragen". Een schaduw viel over haar gevoelig gezichtje en haar ogen verloren hun glans. „Amid zal het ni°t goed vinden dat ik ze in El Araish draag. Van zijn standpunt uit heeft hii daar gelijk aan". „Hindert niet, we blijven hier nog tijden", troostte Mara haar. „Je zult gelegenheid genoeg krijgen om ze te vertonen, Yhula, als we tenminste alle plannen zullen uitvoeren die we op onze tocht hierheen hebben bedacht Polo spelen, de opera, eten in het Shepherd hotel, een tocht van een paar dagen naar Mena House". Yhula's gezichtje stond weer vrolijk en opgewekt. „Je moet me maar laten zien wat de Engelsen leuk vinden en hoe ze eten, en hoe ze hun kleren dragen en zich in het openbaar bewegen'. (Wordt vervolgd). lingen of gramofoonmuziek. 13.10 Ne» York calllng". 13.15 Orkestconcert. '13 tjï „Even afrekenen, Heren". 14.00 Boekb spreking. 14.25 Gramofoonmuziek: 14 A" Lichte muziek. 15.05 „De Kruisweg" SDe? 15.55 Concertgebouworkest. 16.30 gport revue. VARA: 17.00 Klassieke muziek 1713 ,Monus de man van de maan", hoorspel voor de jeugd. 17.35 Gevarieerd program ma. 18.15 Nieuws. VPRO: 18.30 JeuA" dienst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 1933 Bijbelvertelling. AVRO: 20.00 Nieuwt 20.05 Gevarieerde muziek. 21.10 AVRo Allerlei. 21.15 Hersengymnastiek. 21 40 Amusementsmuziek. 22.10 Kamerorkest 23.00 Nieuws. 23.15 Weekoverzicht. 23.30-_ 24.00 Dansorkest. MAANDAG 14 APRIL HILVERSUM I, 402 m 8.00 NCRV 9.30 KRO. 12.15—24.00 NCRV. NCRV: 8.00 Nieuws en weerberichten. 8 15 Gramofoonmuziek. 8.20 Carlllonbespé. ling. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Engels, Paasliederen. KRO: 9.30 Nieuws en water, standen. 9.45 Gramofoonmuziek. 9.55 p]_ hoogmis. 11.30 Gramofoonmuziek. 11.3.5 Strijkorkest en solist. NCRV: 12.15 Massale koorzang. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33. Kamermuziek. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Vocaal ensemble. Bach-orkest en solisten. 13.45 Gramofoonl muziek. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Amuse, mentsmuziek. 15.30 Vocaal kwartet. 16.00 Voordracht. 16.30 Gramofoonmuziek. 17.10 Meisjeskoor. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 regeringsuitzending: mgr dr N. J. C. Geise O.F.M.: „Geloof en ongeloof ln Indonesië." 18.00 Nieuws. 18.15 Viool en Mozartvleu- gel. 18.25 Voor de mannen ln grijs, groen en blauw. 18.30 Gramofoonmuziek. 19.00 Sport. 19.15 Gramofoonmuziek. 19.35 Amu sementsmuziek. 20.00 Nieuws en weerbe richten. 20.10 Kerkconcert. 21.00 „Pasen 1952", causerie. 21.30 Radio Philharmo- nisch orkest. 22.35 Gramofoonmuziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuw» en SOS- fcerichten. 23.1524.00 Concertgebouw orkest. HILVERSUM II 298 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 12.00—24.00 VARA. VARA: 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoonmuziek. 8.45 Voordracht. 9.15 kamerorkest en solist. VPRO: 10.00 Paasdienst voor kinderen. 10.30 Vrijz. Pro testantse kerkdienst. VARA: 12.00 Militair orkest. 12.30 Land- en tuinbouwmedede- hngen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gevarieerd programma 14.00 Radio Philharmonisch orkest. 15.05 „De nacht Van Merlijn", hoorspel met muziek. 15.45 Dansmuziek. 10.45 Voor de jeugd. 17.15 Sport. 17.45 Gramofoonmuziek. 18.00 Nieuws en sportuitslagen. 18.15 Strijksex- tet. 18.35 Klankbeeld over vogels. 18.50 Jazzmuziek. 19.10 Twintig vragenspeL 19.30 Viool en piano. 20.00 Nieuws. 20.05 „Peer Gynt", voordracht met muziek. 21.00 Cabaret. 21.50 Metropols orkest. 22.25 „Een phoenix die te vaak verrijst", hoorspel. 23.30 Nieuws. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.5024.00 Gramo foonmuziek. DINSDAG 15 APRIL HILVERSUM I 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gramofoonmu ziek. 7.45 Morgengebed en liturgische ka lender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gramofoon muziek. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gramo foonmuziek. 12.00 Angelus. 12.03 Prome nade-orkest en soliste. (12.30—12.33 Land en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Metropole-orkest en solist. 14.00 Gevarieerd programma. 14.50 Gramofoonmuziek. 15.15 Idem. 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Re- gyingsuitzendingMevr. C. de Veer-Ahn: Versnaperingen en delicatessen uit de In donesische keuken". 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 RVU: Mevr. dr E. Pereira-d'Oliveira: In zichten over kanker, die voor ieder van belang zijn. 19.00 Gramofoonmuzek, 19.15 „Voor God en Sint Joris!", klankbeeld. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Gra mofoonmuziek. 20.00 Nieuws en weerbe richten. 20.08 Radio Philharmonisch orkest en solisten. (20.3020.45 Bezoek Koninklijk paar aan Amerika). 21.25 De Radiodokter. 21.35 Bas en piano. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. VRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Vocaal dubbel- kwartet. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gramo foonmuziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 RVU: dra W. J. Bladergroen: „Psy chologie der puberteitsjaren". „De tegen woordige rijpere jeugd". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Piano- en zangrecital. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramofoon muziek. 13.20 Dansmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gramofoonmuziek. 15.00 Idem 15.30 „Onze Amerikaanse Buren". 1600 Orkestconcert. 16.30 Voor de kleuters. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Voor de jeugd. 17.30 Sopraan en plano. 18.00 Nieuws. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.25 Gevarieerde muziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19,15 „Paris vous parle". 19.20 Fanfare-orkest. 19.45 Bezoek Koninklijk paar aan Amerika. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.15 Gramofoon muziek. 22.10 Discogram. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 Nationale Schaakkampioenschappen. 23.00 Westlndi- sche muziek. 23.50—24.00 Gramofoonmu ziek. Experimenteel televisieprogramma vatt de KRO: 20.15—21.45: 1. Actualiteiten, 2. Weeroverzicht. Pauze. 3. Cabaret. advertentie (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4