Stad en Omgeving Ondanks het drukke verkeer geen ernstige ongelukken Grote parade op Koninginnedag „Onder moeders crinolien", een vlotte kindervoorstelling Jimmy Brownendebende van Dolle Dirk Heldenaar Geus in jeugdteam tegen Belgische dammers m NOORDER&REEDTE ■M WW Jubileum Zondagsschoolvereniging „Filippus" in de Bethelkerk Onoplettendheid en roekeloosheid niet met verkeerslichten e.d te bestrijden Geen nerveus getoeter bij iedere straathoek IN HET KORT Burgerlijke stand Vrachtauto ramde gevel Het lag voor het grijpen Daags tevoren de ..generale Post voor Hr. Ms. Van Galen Soldaatjes oogstten veel waardering Goed begin in tournooi te Zevenbergen „Nieuwediep"-Paasvlucht Tussen Haaks en Kuitje Avondwijding Lutherse kerk Wm «IPIÉ DE moeilijkheden zijn nog lang de wereld niet uit. Dat is Gradus pas weer ge bleken. Kom, laat hij u ook deze korte geschiedenis ver tellen. Gradus kent de garderobe-juffrouw van „Centraal" als een attente vrouw, die zelfs op de drukste ogenblikken met lastige klanten het hoofd koel houdt. Nu heeft ze on langs iets onplezierigs be leefd. Er komen een paar meisjes. Ze leggen haar mantels neer, er wordt een nummertje bijgedaan. Maai de meisjes zijn zo dom om een derde jas, een herenjas die als extra kledingstuk tegen de kou werd gebruikt, apart van de eerst ingele verde mantels te leggen. De jas, een keurige, kwam zo doende terecht op het num mer van een volgende klant. Kinderen werkten mee in Paas-declamatorium gePukwen^angu-1Uatie Vijzelstraat) hU° Verkiezingen in aantocht WOENSDAG 16 APRIL 1952 "pELKENS weer blijkt, dat de meeste verkeersongevallen worden veroorzaakt door onoplettendheid en onvoorzichtigheid van de weggebruikers zelf. Dik- wjjls wordt gepleit voor waarschuwingsborden en verkeerslichten op gevaar lijke punten, maar welbeschouwd kan de onachtzaamheid door deze service in de hand worden gewerkt. Het is maar niet gemakkelijk, raak te kunnen rijden met het veilige gevoel dat één of ander gevaar wel netjes zal worden aangekondigd. Verkeersagenten en verkeerslichten zijn nuttig en nodig op punten, waar drukke verkeersstromingen elkaar kruisen. Daar moeten deze stromingen om beurten worden afgedamd, anders wordt het een hopeloze chaos. TOCH gebeurt het wel eens, dat het spaak loopt op een drukke kruising. Binnen luttele ogenblikken staat alles dan schots en scheef door elkaar. Wan neer het kluwen is ontward, blijkt het incident in de meeste gevallen zon der ongelukken te zijn afgelopen. Hoe drukker, hoe veiliger, mits.alle deelnemers aan het verkeersspel-in- de-practijk behoorlijk op hun qui-vive blijven. We hebben dat op Tweede Paasdag weer gezien. Tot verbazing v. j alle deskundigen was he'. aantal ongelukken zeker niet groter dan tij dens een normaal weekend. Den Helder behoort tot de steden, die eigenlijk nog geen modern ver keer kennen. Oudere mensen kunnen wel eens klagen over dat geros en ge rij op het Koningsplein en bij de Over weg, maar de Amsterdammer beziet ons spitsuren-gewoel nog met een glimlach. En zijn glimlach is vaak met spot vermengd, wanneer hij ziet hoe men hier soms op een „druk" kruis punt de kluts kwijt raakt. Het is trouwens merkwaardig, dat ook hier de minste ongelukken voor komen op plaatsen, waar botsingen in de lucht schijnen te hangen. Op de hoek Krugerstraat-—Van Galenstraat heeft men leren uitkijken, maar veel verraderlijker zijn de andere hoeken in de Van Galenstraat. Dat ondervond een zestienjarige knaap, die eventjes vlotweg door de Wilhelminastraat wilde fietsen, van de Van Speijkstraat naar de Polderweg. Tamelijk onbesuisd stormde hij op de Van Galenstraat aan, maar daar kwam van rechts een personenauto.... De bestuurder hiervan was geenszins ver plicht tot het geven van signaal. Hij reed met een kalm gangetje en de ver keerswetgever heeft doen blijken, dat hij ernstige bezwaren heeft tegen het gebruik van de claxon bij iedere straathoek. Rustig verkeer, veilig ver keer, is zijn standpunt. De automobilist kon een aanrijding niet meer voorkomen. Hij remde sterk af, maar de rappe fietser botste al te gen het linker voorspatbord en kwam met een klap op de motorkap neer. De ambulance-wagen moest er aan te pas komen om de iongen naar het ge meenteziekenhuis te brengen. Geen letsel, constateerde de dokter. Een goede les, voegen wij hier aan toe. Het cabaretgezelschap van Roland Wagter treedt heden- en morgenavond op in de Marinecantine. Het wekelijkse spreekuur van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanavond van half acht tot half negen gehouden ten huize van de se cretaresse, Piet Heinstraat 1. Iedere Woensdagavond wordt aan het adres Timorlaan 37 vgn zeven tot acht uur spreekuur gehouden door „Pro Juventute". De heer A. J. Witteveen, leerling van de gemeentelijke zeevaartschool, is geslaagd voor het diploma derde stuurman grote handelsvaart. Bevallen: G. Danckaerts-van Ommen, z C. T. de Haan-Zwetsloot, d. H. J. de Vries-Blankman, d. G. van der Spek- de Bloeme, z. D. Schrijver-Lichte, z. J. Jongsma-Bais, d. L. A. Blokker-Bun schoten, z. G. Stolk-van Rij, d. L. B. de Regt-Engelblik, z. A. Voorbraak-Stolk, d. N. A. van Haaren-van Haaren, d. E. A. Scheeuwe-Langeveld. d. C. C. J. Ver- meij-Borst, d. C A. R. Bos-Seijdel, z. C. de Jonge-Vinke, z. Gehuwd: M. Klerk en G. Grobben. M. L. F. B. Luiten en M. Beneker. T. Bais en A. Mallie. H. Stam en A. C. v. Bruinesse. P. W. te Lintei Hekkert en G. Oelius. A. C. Faas en T. H. Stein- hauer. C. de Jong en R. M. Stevenson. Overleden: H. G. Koger, m., 7 jaar. N. van de Panne, wed. van L. Vader, 79 jaar. W. Adema, m., 59 jaar. W. C. Lafeber, m., 81 jaar. G. E. Groot, vr., 63 jaar. Een zware vrachtauto, bestuurd door een Belgische militair, raakte 's nachts om één uur op de Zeeweg te Huisdui nen uit de koers. Het zeswielige vehi kel vond in een tuinmuurtje slechts een broos obstakel en kwam eerst te gen de gevel van de met 7b genum merde woning tot stilstand. Bii de bot sing werd aan weerskanten vrij veel schade aangericht. De militaire chauf feur bleek lichtelijk onder de invloed te zijn en werd door zijn commandant in arrest gesteld. G e vo n d e n: twee autopeds, muts. alpino, dop van benzinetank, shawls, muntbiljet van een gulden alsmede enig klein geld, diverse handschoenen lepel, portemonnaie. kinderrijwiel, das speld, sleutelbos, lapje stof, shagdoos schragen, tafel, kindertasle. V er 1 o r en: alpinomut, autoped bril, driewielertie. blik koek. zwarte rubberlaars, portefeuille, portemonnaie gouden ring, dasspeld, auto-sleuteltje schoolschriften, vulpen. Komen aanlopen: twee honden, weg gelopen: één hond (spaniel). Het hoofdbureau van politie, afdeline gevonden voorwerpen, is iedere werk dag van één tot drie uur geopend. Ook' in de A. IJ. Kuiperstraat, waar niemand botsingen verwacht, kwam het tot een treffen tussen een fiets en een auto. Een negenjarig jongetje maakte een onhandige manoeuvre en reed tegen een personenwagen aan. Geen letsel, wel schade aan d'e fiets, en ook de auto zal niet zonder schram men uit het conflict zijn gekomen. Het derde ongelukje speelde zich af op de Jan Verfailleweg bij de Duin weg. Daar dartelde een vijfjarig jon getje tegen een auto aan. De bestuur der, die bloed zag komen uit een hoofd wond bij het ventje, nam het slacht offertje in zijn wagen mee naar het ziekenhuis. Het was best afgelopen. Een stuk pleister en een bemoedigend woord deden het leed gauw vergeten. De automobilist deed de rest en bracht het jongetje netjes thuis. Dat waren de drie ongevalletjes van de laatste drukke dagen. Zij ge beurden niet eens op een spitsuur en niet eens op een „levensgevaarlijk" kruispunt. Misschien rijden we pas vei lig. wanneer het de gehele dag „spits uur" is en alle kruispunten levensge vaarlijk zijn geworden! Ook dit jaar wordt op de verjaardag van H.M. Koningin Juliana, op Woens dag 30 April, een grote parade gehou den op de Javastraat. De Mariniers- kapel der Koninklijke Marine met tamboers en pijpers, tien compagnie ën marinetroepen, een detachement Marva's en een detachement van de Luchtstrijdkrachten nemen er aan deel. De parade, die wordt afgenomen door de Commandant Zeemacht Ne derland, schout bij nacht C. W. Slot, wordt gevolgd door een défilé en een mars door de stad. Als parade-com mandant treedt op de commandant van Hr. Ms. „Hertog Hendrik", de kapi tein-luitenant-ter zee H. C. J. Coumou. Op Dinsdagmorgen 29 April wordt, eveneens op de Javastraat, de gene rale repetitie gehouden. Parade en dé filé worden dan afgenomen door de Commandant Maritieme Middelen Wil lemsoord. de kapitein ter zee M. A. J. Derksema. Post, uit te reiken aan opvarenden van Hr. Ms. torpedobootjager „Van Ga len" te Buenos Aires, dient uiterlijk 22 April om 18.00 te Amsterdam te zijn. Voor te Recife uit te reiken post is de sluiting te Amsterdam bepaald op 3 Mei om 14.00 uur, voor Paramaribo 8 Mei om 18.00 uur, voor Willemstad op 17 Mei, 24 Mei en 31 Mei, alle dagen om 14.00, voor Hamilton op 3 Juni om 10.00 uur en voor Ponte Delgada op 9 Juni om 18.00 uur. De brieven mogen worden gefrankeerd met 10 cents voor een maximum-gewicht van 10 gram en moeten als volgt worden geadresseerd: Naam. rang of kwaliteit, marinenum mer. Aan boord van Hr. Ms. „Van Ga len". Amsterdam C. S. Marine. De haven, waar de post wordt uitge reikt, dient niet op het adres te wor den vermeld. Het Kindercabaret van de buurtvereniging „Vrede en Vrijheid" heeft gister avond in Casino een welverdiend succes geoogst met „Onder moeders crino lien", een programma, dat de kinderen volop de gelegenheid bood op de plan ken hun vaardigheid te tonen. Wij moeten zeggen, dat de heer W. Bruin en zijn leidsters een uitstekende beurt hebben gemaakt. De kleine artisten weer den zich met al hun stem- en acteertalent, en zij wisten zelfs enkele malen een ware ovatie aan de vele aanwezigen te ontlokken. Veel plezier heeft men beleefd aan „De soldaten" en „De muzikale fami lie". De prachtig geklede soldaatjes moesten hun „nummer" een tweede maal brengen en toen had men er nog niet genoeg van. En zo waren er meer succesnummers. Wij noemen bijvoor beeld „De poppen", „De kikkertjes" en „De verkeersagent", en vergeten wij vooral niet de grappige opening: „Onder moeders crinolien", waarbij kleurig geschminkte kinderkopjes glunder lachend en zingend uit moe ders crinolien te voorschijn kwamen. Dan waren er nog declamaties door Hetty Quak, Jantje Ras, Nelly Bruin, Guurtje Bruin en Jacob Conneman. En wat te zeggen van de kleine Nelly Lichteringen, die als een tweede He leentje van Cappelle het liedje van „De speeltuin" zong. Goed gevonden en leuk in elkaar gezet was de finale „Wij gaan slapen en dromen", waar mee het programma voor de pauze ten einde was. Bijna zouden wij verzuimen u Cora Posthumus voor te stellen als „vrouwelijke" conferencier. Zij laste de nummers San elkaar met enkele „welgekozen" woorden, waarna de kleuter zich telkenmale vrolijk genie tend tussen de coulissen terug trok. Voor de muzikale begeleiding, die niets te wensen liet, zorgde mej. Guurrie Bruin. Na de pauze werd de aandacht ge vraagd voor het blijspelletje „Het dol geworden daghitje", waarin kwam vast te staan dat Lotje, het dienst meisje, niet van Lotje-was-getikt. Men heeft smakelijk gelachen om deze ge schiedenis. De voorzitter, de heer Jans, dankte na afloop in de eerste plaats mevrouw Lichteringen, de leidster op het toneel, voorts de heer en mevrouw Ras, die de prachtige costumes hadden vervaar digd, pianiste Guurrie Bruin en na tuurlijk de heer W. Bruiiff de promo tor van deze avond. „The SuJlivcns" verzorgden de dans muziek. 38. Thuis gekomen begon Jimmy zich dadelijk te verkleden. Hij trok alle spullen aan, die hij bij Hein Hangjas had gekocht en toen hij ten slotte de neepjesmuts op zijn hoofd had gezet en een blik in de spiegel wierp, had hij moeite zich zelf te herkennen. „Ziezo," mompelde hij, „dat zit er op. 'n Knappe jongen die in deze ouë ziel de sluis wachter van Muidermonde zal herken nen". Jimmy wilde zich juist een bak je koffie inschenken, toen .- buitendeur werd geklopt. Hu P deze en stond van aangezicht tot aan gezicht met de agent Piet Pap, die grote ogen opzette toen de deur plaats van door Jimmy Br0wn' een oude juffrouw werd open gedaan. „Goeie middag", zei het oude mens, „u is zeker van de politie. M'n zoon heeft me gezegd dat u zou komen. Komp u d'r maar in". De agent Piet Pap ver trouwde het zaakje niet helemaal Dit zou best eens een hinderlaag kunnen zijn, dacht hij, want de sluiswachter heeft me noclt iets verteld van z'a moeder. Hij trad echter toch, zij het ook met knikkende knieën, het sluis, wachtershuis binnen. W-w-waar is (je sluitwachter eigenlijk?" vroeg hij met onzekere stem. In Zevenbergen (N.-B.) is Maandag een internationaal jeugdschaaktournooi begonnen, waaraan vier Belgische en vier Nederlandse spelers deelnemen. Voor de aanvang van de eerste ron de voerden verscheidene officials het woord o.w. dr Stumpers, voorzitter van van de Noordbrabantse schaakbond en de heer A. de Bruyn, secretaris van de KNSB. De eerste ronde had een com pleet HollandBelgie aspect. Aan alle vier borden zaten een Nederlander en een Belg tegenover elkaar. De jeugdkampioen van Nederland, W. J. Geus, uit Den Helder moest het tegen de 15-jarige Gustave Somers op nemen, die reeds in de opening op re mise aanstuurde. Tot overmaat van ramp had Geus zwart, doch wist toch een pion te winnen, hetgeen echter niet voldoende voor winst bleek te zijn. Nadat de partij was afgebroken gaf Geus later remise. J. H. v. d. Pol (Ned.) won overtuigend van Hugo Spilliaert en ook v. Bemmelen boekte de volle winst tegen Hans v. d. Broeck (Belg). De Belg Limbourgh dwong tot gro te vreugde in het Belgische kamp E. v. d. Walk op de knieën. Hans v. d. Broeck is ingevallen voor de jeugd kampioen van Belgie, Billy Coosemans, die met het Belgisch landenteam in Joego-Slavie vertoeft. In de tweede ronde kwamen twee Nederlanders tegen elkaar uit. P. M. van Bemmelen (Leiden) moest het te- gefl W. J. Geus uit Den Helder opne men. In en Hollandse opening kwam Geus spoedig in het voordeel, door het centrum geheel te bezetten. In een moeilijke stelling overschreed hij ech ter reeds na.... 16 zetten de bedenk tijd. Het was overigens 'n „witte" ron de, want ook in de andere drie partij en, werd de witspeler winnaar. J. H. v. d. Pol uit Boekelo, won de pa f) tegen de Belg Limbourgh op fraaie wijze. v. d. Wolk won enigszins gelukkig van de Be'_; H. v. d. Broeck, terwijl aan het vieroe bord de kleine Somers zijn landgenoot Spilliaert, die zeer zwak speelde, van het bord veeg de. De Maandagavond afgebroken par tij tussen v. Bemmelen en Van den Broeck (Belgie) eindigde in een ovcT- winnig voor de Nederlander. De derde ronde van het internatio naal Jeugdschaaktournooi te Zeven- bergen bracht voor de Jeugdkampioen van Nederland, W. J. Geus, uit Oen Helder de eerste overwinning. In een fraaie partij wist hij de Belg Hugo Spilliaert danig in het nauw te drij ven. en middels enige pionoffers, de vijandelijke koning te doen sneven. Remi Limbourgh stak ook een vuur werkje af in zijn partij tegen Gustave Somers, die door te passief spel, al spoedig ten onder .ging. P. M. v. Bemmelen had tegen E. v. d. Wolk weinig in te brengen en kwam in het eindspel twee pionnen achter en gaf even later de partij op. Ook J. H. v. d. Pol, die na de twee de ronde samen met v. Bemmelen de leiding had. kreeg een stevige neder laag te slikken. De winnaar was Hans v. d. Broeck (Belgiei die voor deze partij geen enkele punt bezat! Een slechte ronde voor de leiders. De staOl is thans: 14: v. Bemmelen, Limbourgh, v. d. Pol en v. d. Wolk 2 punten 56. Geus en Somers 1% punt, 7 v. d. Broeck 1 punt, 8 Spilliaert 0. Vandaag speelt Geus tegen v. d. Wolk en Limbourgh. Hr. Ms. torpedobootjager „Evert- sen" koos vanmorgen zee en wordt voor het weekeinde in de haven terug verwacht. De postduiven-vereniging van Za. terdagvliegers „Nieuwediep" heeft hel seizoen geopend met de bekende Paas- vlucht op Zaandam. Voor de snelste duiven waren er zeer mooie prijzen. De uitslag was: G. E. Koopman 1; j, Koorn 2; I. Koorn 3; A. Koorn 4; pj Rab 5; C. Koopman Jr. 6; C. Bonte's 7* H. Ruiten 8; P. Bontes 9; J. Woort 10- H. Zondervan 11; J. Kater 12; C. Koop.! man 13; P. Beukers 14; Van de Wal 15; Post 16; R. Ruiten 17; K. Swart 18- Van de Aa 19; Fransen 20; P. Bakker 21; H. Bodenstarff 22; Van de Werff 23; H. Prins 24; Kerkhoven 25; Van Straaten 26; Steinman 27; D. Trijsburg 28; P. Ham 29; Postumus 30; Petrus 31. N. Wereld 32; Swars 33; P. Wit 34; H'. Koopman 35; N. Cornilje 36; Zichte- berg 37; H. Tries 38. Vrijdag wordt van vijf tot half ze. ven ingekorfd voor Alkmaar. Hr. Ms. onderzeeboot „O 21* keerde gistermiddag om twee uur uit Rotterdam terug. Hr. Ms. mijnenvegers „Schouwen" en „Goeree" zijn gistermiddag voor oefeningen naar zee vertrokken. Het is morgen hoog water om 0.10 en 12.15 uur, en laag water om 6.10 en 19.00 uur. De temperatuur van het zeewater was 8,6 graden Celsius. De wekelijkse vesper in de Lutherse kerk staat vanavond onder leiding van dr. J. A. Stellwag. Vocale medewer king wordt verleend door de dames M. Varenhorst-Westendorp en A van der Heide-Koopman. Het orgel wordt bespeeld door mevr. A. Graaff-Kamp. 1,7 i. MELKBOER Uw Gradus is een bevoor recht persoon, die dikwijls in zeer intieme zaken wordt ingewijd. Neem nu de kwes tie van de melkboer, die hem dezer dagen ter beoor deling werd voorgelegd. Voorop zij vermeld, dat deze zaak niet van schokkende betekenis is. De brief luidde als volgt: „Bij ons in de straat komt natuurlijk ook een melkboer. Bij mij is hij om ongeveer elf uur, en als ik dan thuis ben, dan vraag ik: - Melkboer, ook een kop je koffie? Zijn antwoord is dan: - Is 't klaar? Dan komt hij binnen en drinkt zijn kopje koffie, en dat schijnen de mensen in de straat hem niet te gunnen. Want zodra hij de deur binnen is, dan komen de buurvrouwen al aanzetten met haar pannet jes en dan kan hij soms wel vier of vijf maal over end. Laatst met die kou zeiden ze al, dat die „vent" overal aan de koffie zit. Maar ik vind het fijn dat er mensen zijn die zo'n man een wam topje drinken geven" En nu verlangt men te weten wat Gradus er van denkt. Moeilijk mensen, bij- ronder moeilijk voor een se rieuze beantwoording, want Gradus heeft zowel voor melkboeren als goedige huisvrouwen een zwak. Hij zou dus zeggen dat er geen kwaad in steekt wanneer zo'n man een kopje warmte komt nuttigen. Tja, als de heer des huizes er accoord mee gaat, waarom Gradus niet, niet waar? Maar dat die vrouwen om melk ko men, wanneer de melkboer zich juist heeft geïnstal leerd, JaMisschien heeft de briefschrijfster nog nooit bedacht, dat die dames op hem zitten te wachten om zelf óók achter een bakje leut te kunnen kruipen. Dat plegen de huisvrouwen im mers te doen, zo rond elf uur 's morgens? GIFTEN De Schoolvoetbalcommissie de Zilveren! heeft een flink aantal bijdragen ont vangen, zo hoorde Gradus. Hij snelde onmiddellijk naar het sportterrein, ten einde u de lijst te kunnen voor zetten: WGW f 5,-; Commis sie O en O f 10,-; ouder commissie sch. 2 f 2,50; dito J'dorp f 5,-; dito Ulo 2 f 10,-; dito sch. 6 f 10,-; dito sch. 10 f 2,50; mevr. v. Waalwijk van Doorn f 5,-; Volkson derwijs f 10,-; oudercom missie sch. f 3,-; Kweek school f 1,10; WSOV f 10,-; Helder f 10,-; N.N. f 5,-; W. en O. f 5,-; Ambachts school f 10,-; Scheidsrech- tersver. f 5,-; Watervogels f 5,-; HRC f 10,-; M. Huij- sing f 5,-; KNVB afd. N.H. f 25,-; mr. Leavey f 5,-; Lyceist f 2,50; J. H. Zijp f 8,-; M. van Dijk sigaret ten; oudercom. Bankastraat f 7,50; RK ULO f 10,-; groen tehand. „Ons Belang" 22 ju bileumalbums; Kossen f 2,50. VOETBAL yERLEDEN jaar heeft die befaamde voetbalwed strijd tussen de Helderse onderwijzers en drukkerij De Boer geen doorgang kunnen vinden. Dat hebben velen betreurd, want die ontmoeting, op de vóór laatste dag van het school- voetbaltournooi, was zo langzamerhand een traditie geworden. Deze traditie, zo vernam Gradus, wordt in ere hersteld. Vrijdagmiddag om vijf uur zullen de on derwijzers en Debo weer tegen elkaar in het veld treden. De schooljeugd kan dan meteen eens zien, wat de „meesters" er nog van terecht brengen! GARDEROBE Toen de meisjes huis- MM waarts togen, was de heren jas verdwenen.. Die was door iemand anders mee genomen, terwijl diens jas (niet zo'n keurige!) was blijven liggen. Eén van de meisjes keerde dus zonder de regenjas van haar broer huiswaarts. De garderobe juffrouw zit met een ver keerde jas, buiten haar schuld om. Tjonge, meent deze Gradus, dat is toch jammer, 't Had immers niet hoeven te gebeuren! Als nu die meneer, die de verkeerde jas heeft mee genomen, dat kledingstuk terugbezorgt, dén komt al les weer in het reine. BRAND zijn de beide Paas dagen toch weer niet De kinderen van de Zondagsschool hadden een werkzaam aandeel In de vie ring van het 85-jarig jubileum der vereniging „Filippus". Z(j hebben een pluim verdiend, niet alleen voor hun blijmoedige en enthousiaste koorzang, maar vooral voor de stilte die zij gedurende bijna drie uur hielpen bewaren. Z(J zaten op de klapstoeltjes in het schip van de Bethelkerk. Dergelijke meubels kunnen op de meest ongelegen ogenblikken storende geluiden maken, maar dat is gisteravond best meegevallen, niettegenstaande de soms wat lange toespra ken, die nu eenmaal bij een jubileum onvermijdelijk schijnen te zijn. Nadat de bijeenkomst met samen zang en gebed was geopend, sprak de voorzitter van „Filippus de heer L. Kramer, een welkomstrede uit, waarin hij getuigde van de grote zegen, die ook de leerkrachten van het Zondags schoolwerk ondervinden. De oud-hulpprediker van de gere formeerde kerk, ds H. van Twillert uit Drachten, belichtte in zijn herden kingsrede het evangeliserend aspect van het Zondagsschoolwerk. De toege wijde aandacht, waarmede ook de kin deren luisterden, bevestigden de juist heid van zijn uitspraak, dat de Zon dagsschool onvergankelijke indrukken grift in de harten der kleintjes. Ingeleid door samenzang van het bed „Halleluja! Lof zij het Lam!" volg de de uitvoering van het Paas-decla matorium „Christus triumfator". De samensteller hiervan, de heer N. Hei- ner, heeft een aantal sprekende teks- ten en schriftgedeelten uit de profe tieën en de evangeliën, met verschei dene toepasselijke geestelijke liede- ren aaneengevoegd tot een chronologi* sche beschouwing van het Paasgebeu- f? Zondagsschoolkinderen, met liederen en spreekkoren onder leiding ~an, de heer S. van Zweden; mevr. B. KiekwelBruin als altsoliste in enkele liederen, de heer H. W. Kramer, die de bijbelse citaten voorlas en de heer G. iüer' d'e bet orgel bespeelde, maakten dit sobere Paas-declamato- nLir? tot een zinvol getuigenis. n 'vorens de jubileum-avond door ds Xa" Twillert met dankgebed werd ge sloten, spraken achtereenvolgens ds J- «artkamp (namens de gereformeerde kerkeraad en de evangelisatie-commis- ,h!er J- van Hartingsveldt (na mens het bestuur van de schoolvereni* ging, „Laat de Kinderkens tot Mij ko- d® heer J- Putters (namens de Nederlands-Hervormde Zondagsschool vereniging „Timotheüs") en de heer J- Kraak (namens de Zondagsschool in dit nummer worden van teweSe enkele officiële mede- ■f''ihn611 ^edaan omtrent de candidaat- zonder moeilijkheden door gekomen. 't Schijnt niet te kunnen. Op tweede Paas dag 's avonds om zeven uur moest de brandweer name lijk op pad, omdat men aan de rand van de Donkere Duinen blijkbaar onvoor zichtig met vuur of een si garet was omgesprongen. Vijfhonderd vierkante meter helm en struikgewas werden een prooi van de gretig vretende vlammen. En dat was toch zonde, meent Gradus, die een lief hebber is van het spaar zame Helderse natuur schoon. Laat ons toch zui nig zijn op dit kleine stukje bos-„rijke" grond in ons goede Nieuwediep. GRADUS Tweede V°" de in aantocht Een aantal bewoners van de Molengracht heeft fraai uitzicht, zoals bovenstaande foto duidelijk Aon de overzijde van het water liggen namelijk m^sa'. stl' nen en andere bouwmaterialen opgeslagen, en dat doet T mensen op de Molengracht zeer veel leed Fdnrh 7? jde collega zei: „Lijfkieker moet maar een! uit rnZ r^Z"^ ken. De overzijde van de Molengracht is daarbij ven%ek% nog een lustoord! Ook hi«r- y vergeleken Ook hier: baas boven baas. :ijnd® e Kamerverkiezingen. Deze andidaatstelling vindt plaats op >insdag 13 Meh of l«erl die er Prüa op stelt te weten °Lhö <ot zij) behoorlijk ln het kie- zorsreg^ster is opgenomen, kan ten ,1 u.. ze kosteloos alle gewenste ui" lichtingen verkrijgen. UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werd gewijd® Je inschrijving van P. J. Steinberg. Kei zerstraat 47—49. Drogisterij en opticien, kleinhandel ln corset-artikelen. Bedril overgedragen aan G.' J. Takken.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2