hwi. I'oni en de blauwe vaas Chefarme4' Het Russische geboortecijfer daalt In de greep van de woestijn WEK DE GAL IN UW LEVER OP Bojarski ligi tip van sluier op In 'ti mum van tijd. - van (Ivf baard be# PURMERENDER MARKT 20,000 infiltranten in de Tonkin-Delta Wrakstukken van vermiste zeehondenjagers gevonden Geen pensioen voor Truman VERDRAG MET JAPAN OP 28 APRIL IN WERKING Egyptische politie neemt taak van leger over Om het Nederlands schaakkampioenschap Van Roessel weer in het Zwaluwen-team GELISSEN WINT DERDE PRINTANIERE Uitslagen Engelse laegue Revolutionnair complot in Venezuela ontdekt Conferentie tussen Franco en Salazar ten einde De Britse vakbonden en de politiek van Bevan Verbannen Boliviaanse leider terug Hayhow brak reeks records Het Radioprogramma WOENSDAG 16 APRIL 1952 ^OT de angstvallig behoede Russische staatsgeheimen behoren ook de cijfers over de bevolkingsbeweging; hun geheimhouding wordt blijkbaar zozeer a. 'Te." principe van de staat beschouwd, dat er sinds 1927 geen enkele officiële statistiek over geboorten en sterfgevallen in de Sowjetunie gepubliceerd is en in de laatste tijd ook de Mteilietenstaten ertoe zijn overgegaan geen bijzonder heden over de ontwikkeling van het bevolkingsaantal meer prijs te geven, ln dit absolute duister valt nu een zwakke lichtstraal. Het in Moskou in de Engelse taal verschijnende, voor de Westelijke wereld bestemde tijdschrift „News" publiceert een artikel van professor Bojarski, dat te denken geeft. Het blijft de vraag of het als wetenschappelijk betrouwbare grondslag be schouwd kan worden, of dat het een zuiver propagandawerk met bepaalde doeleinden is. In beide gevallen geeft zijn inhoud echter enige aanknopings punten, die tot nu toe ontbraken. VOLGENS professor Bojarski is het sterftecijfer in Rusland in 1934 60 percent lager geweest dan in de tijd vóór de revolutie. Het sterftecijfer be droeg vóór 1914 pl.m. 30 percent en zou dus in 1934 18 percent bedragen heb ben. Hiermede zou de Sowjet-Unie op een van de middelste plaatsen geko men zijn, ongeveer naast Portugal en Japan. Bojarski deelt verder mede, dat in 1938 het geboortecijfer 2.16 keer zo hoog was als het sterftecijfer. Aange zien volgens de volkstelling van 1939 het geboortecijfer 38.3 percent bedroeg, moet het sterftecijfer 17,7 percent ge weest zijn, dus ongeveer even veel als in het bovenstaande voor 1934 opgege ven was. Deze cijfers zijn inderdaad ge loofwaardig; Ze wijzen op een grote geboorte-activiteit, zoals deze ook in Scheert U zicht eens met de 1 Braun shaver. Dan bemerkt U direct wat „elas tisch scheerblad" zeggen wil. Snel ler scheert bij door het grote werkzame opper vlak, en intenser door het 0,05 mm. dunne^ scheerblad. Vraag llw handelaar in zage van enthousiaste ge bruikersverklaringen en vrjjblijvende demonstratie Imp. C- V. Hapó. Nwe HerenyacLt 1. A dam. Tel 48882 (Advertentie. Ing. Med.) Het was wel algemeen de gedachte, dat de handel in vette koeien een min der vlot verloop zou hebben, daar er gisteren op verschillende andere plaat sen ook markt werd gehouden. De han ds# was dan ook wel kalm, maar de prijzen waren eerder hoger dan lager. M«in kon zien, dat er met het aanbod ven geldekoeien, al op was gerekend, iet wegens het beste weer voor de gras- groei, wel heel wat weiders aanwezig zouden zijn. Er was dan ook een groot aanbod, maar de handel was vlug en de prijzen waren weer hoger. Ook was er nog al een flinke keuze in verse koeien, welke ook wel gevraagd waren. Het kleine aanbod van vette kalve ren was moeilijk te verkopen, en de nuchtere kalveren waren ook minder. Daar was dan ook weer een record aanbod en de afloop was al heel stug. Ook voor de fokkers was de vraag niet zo groot. Op de wolveemarkt was wel iets groter aanbod, maar de gang blijft kalm en de prijzen blijven vast staan. Op de vette varkensm rkt was een niet te groot aanbod maar de gang was iets beter, met iets oplopende prijzen. Heel enkele zijn dan ook wel een paar centen boven de notering verkocht. Bij de big gen was de handel heel kalm, maar de prijzen waren hoger. Voor de bokken en geiten was weer weinig animo. Op de paardenmarkt was een zelfde beeld: een kalme gang, maar wel hoge prij zen. De pluimveemarkt was maar weer heel dun bezet en de handel was kalm- PURMEREND. 15 April. Aangevoerd 1428 runderen waar onder 212 vette koeien van f 2 30—f 3.25 per kg, kalm prijshoudend. 271 melk- en kalfkoeien van f 680f 1100 per stuk. kalm. 875 gelde koeien van f 500f 825, vlug. 52 graskalveren van f 275f 375, matig. 8 vette kalveren van f 140f 180, stug. 1613 nuchtere kalveren voor de slacht van f 28—f 85, stugger, nuchtere kalve ren voor de fokkers van f 60f 110, kalm. 18 stieren van f 650f 1600, kalm. fokschapen van f 160f 200, 491 over- houders van f 95f 145, lammeren van f 55f 75. kalm prijshoudend. 53 bokken en geiten van f 10f 60. stug. 141 vette varkens van f 1.90f 2.12 pe. kg, goed. schrammen van f .695, 789, zware biggen van f 54—f PO, lichte biggen van f 32—f 52, kalm goed prijshoudend. 17 fokzeugen van f 320f 475, kalm. 29 paarden van f 650f 1025, matig. 4569 totaal dieren. 1500 oude kippen en hanen rode en witte van f 2.20f 2.30 per kg. 200 oude kippen en hanen blauwe van f 2.40 f 2.50 per kg. 450 'onge hanen rode en witte van f 2.40f 7.60 per kg. 150 jonge hanen blauwe t 2 60per kg. 150 een den van f 1.50f 1 75 per stuk. 400 ko nijnen van f 1.f 9 per stuk. 5000 kipeieren van f 12.50f 13.50 per 100 stuks. 4000 eendeieren f 10.— P. 100 st. 3000 kievitseieren van f 0.07f 0.10 per stuk. China, de Arabische landen en Midden- Amerika waar te nemen is en tevens op een gemiddelde sterfte. De schrijver van het artikel consta teert verder, dat het sterftecijfer in de Sowjet-Unie tegenwoordig de helft be draagt van dat van het jaar 1940. Hier doen zich allerlei vragen voor: werd 1940 als het laatste ..normale" jaar ge kozen (vóór het uitbreken van de oor log, waarbij d,e Sowjet-Unie zo grote verliezen heeft geleden), of wel omdat in dit jaar toevallig een bijzonder groot aantal sterfgevallen voorkwam? Hoe het ook zij als men aanneemt, dat het sterftecijfer van 1938 ongeveer even hoog was als dat van 1940. dan zou het tegenwoordig 50% lager zijn en dus on geveer 9 percent bedragen, dat wil zeg gen ongeveer even hoog zijn als in de Verenigde Staten. Canada, Noorwegen, Denemarken, enz. Maar hierbij is te be denken, dat de Russische bevolking veel jonger is dan de bovengenoemde vrije volkeren, waarbij uit het sterfte cijfer de veroudering blijkt. Onder de .jongere" volkeren vindt men een ver gelijkbaar sterftecijfer alleen in Israël <6.5 percent), in Puerto Rico (9.9 per cent), maar ook Spanje (10.8 percent) en Italië (9.8 percent) zijn niet ver van deze stand verwijderd, hoewel hun be volking sterker verouderd is dan de Sowjet-Russische. Over het geheel ge nomen heeft de voortdurende vooruit gang van de hygiëne overal tot een da ling van het sterftecijfer geleid. De jaarlijkse bevolkingstoename in de Sowjet-Unie moet volgens Bojarski 3 millioen bedragen. Deze 3 millioen betekent bij een totale bevolking van meer dan 200 millioen 15 percent. Als het sterftecijfer 9 percent bedraagt, dan zou het geboortecijfer dus maar 24 per cent zijn, dus belangrijk lager dan in 1938 als men zich precies aan de cij fers van Bojarski houdt, dan is het geboortecijfer in Rusland 37% lager ge worden, óf het sterftecijfer was in 1940 (het jaar van de grote koude in Euro pa) hoger dan in een normaal jaar, zo dat men de tegenwoordige sterfte op 10 of zelfs 12 percent moet schatten. In ieder geval komt men echter tot het zekere vermoeden, dat het geboortecij fer sterk dalende is en wel ongeveer 26 tot 27 percent. De oorzaken van dit verschijnsel zijn aan de ene kant te zoeken in de ver liezen der oorlogsjaren, waarin 7 mil lioen soldaten gedood zijn, doch ook in een werkelijke afneming van de vrucht baarheid. waarvan de oorzaken nog te analyseren zijn. De aan geboorten zo rijke jaargangen, die omstreeks 1925 op de wereld gekomen zijn en die thans gezinnen gaan stichten, kunnen het nu nog dalende cijfer langzamerhand in het tegendeel doen verkeren. Volgens de correspondent te Hanoi van het Britse blad „Manchester Guar dian" zijn ongeveer 20.000 manschappen van de Vietminh in de Tonkinese delta geïnfiltreerd. Deze correspondent noemt de hoop van de Fransen, dat de delta vóór Mei kan worden gezuiverd, vrij optimistisch. De Vietminh zou ten zuid oosten van Hanoi bovendien oefencen tra hebben ingericht en iedere maand een drieduizend ton voorraden en wa pens van de Chinezen ontvangen. De Fransen krijgen van de Amerikanen ongeveer zevenduizend ton per maand. Van 26 Maart tot 6 April zijn in het gebied ten zuidoosten van Hanoi 2500 Vietminh-militairen uitgeschakeld. Een van de Amerikaanse vliegtuigen, die van IJsland uit zoeken naar de vijf vermiste Noorse zeehondenjagers, heeft een olietank en een aantal andere voor werpen, die mogelijk van deze schepen afkomstig zijn, gevonden. Twee schepen, die deelnemen aan de speurtocht, be vinden zich in de nabijheid van de plaats. U zult- 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIlr- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen gtromen. Eist Carter s Leverpilletjes. (Advertentie, Ing. Med.) Als oud-president van de Verenigde Staten zal Harry Truman maar weinig bijzondere voorrechten genieten. Er bestaat b.v. voor oud-presidenten geen pensioen. Wel zal Truman iedere dag kosteloos de „Handelingen van het Congres" toegezonden krijgen, het recht hebben boeken te lenen uit de biblio theek van het Congres en als waar nemer de zitting van de Senaat bij te wonen. President Truman heeft gisteren het Japanse vredesverdrag en de beveili gingsverdragen met Australië, Nieuw- Zeeland, Japan en de Philippijnen ge tekend. Het State Department heeft meege deeld. dat het vredesverdrag op 28 April in werking zal treden. Er is dan tijd om de overgang van bezet gebied naar volledige souvereiniteit ordelijk te doen geschieden. Voor het eerst sedert in Januari het leger de opdracht kreeg in Cairo rust en orde te herstellen heeft Dinsdag de Egyptische politie deze taak van het leger overgenomen. Te Enschede werd het tournooi om het schaakkampioenschap van Neder land voortgezet. De uitslagen van de zevende ronde luiden: Barendregt Cortlever 01. Donner—Van Scheltin- gn afgebr., dr EuweVan den Berg afgebr., Kramer—Bouwmeester afgebr. Vinkenir Van Steenis afgebr. De stand na de zevende ronde is: dr Euwe 4 pt plus 1 afgebr. (uit 6); 2. Van Scheltinga 3'A pt plus 1 afgebr. (uit 6); 3. Kramer 3% pt. plus 1 afge br. 4. Van den Berg 2% pt plus 2 af gebr. (uit 6); 5. Barendregt 2V4 pt. plus 1 afgebr. (uit 6); 6. Donner 2 pt. plus 2 afgebr. (uit 6); 7. ir Van Steenis 2 pt. plus 3 afgebr.; 8. Bouwmeester 2 pt plus 1 afgbr (uit 6); 9. Cortlever 2 pt. plus 2 afgebr.; 10 dr Stumpers 2 pt, 11. Vinken 1 pt plus 2 afgebr. Naar wij vernemen, zal Van Roessel (Willem II) als midvoor worden opge steld in het Zwaluwenelftal, dat heden avond in het Olympisch Stadion te Am sterdam tegen de Rode Duivels uit komt. Hij vervangt op die plaats Cor van der Gijp. Als rechtshalf is voorts gekozen Groothuis van Enschedese Boys. De derde ,,Printaniere" voor ama teurs' van Luik naar Borlez (106 km), is gewonnen door Gclissen (N.) in 2 uur 56 min, voor Matthieu (B.) op 1 lengte, Ehlen (N.) op 20 meter, Din- gens (B.), Kemplaire (B.), Bedrey (B.), Nolten (N.), Zukowski (B.), La- eroix (B.)t Waucomont (B.), cn Paas (N.). De uitslagen van de gisteren in de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden; Aston Villa—-Chelsea 7-1, Hud- derfield-Sunderland 2-2, Wolverhamp- ton W.-West-Bromwich 1-4. 23. ,.En maak nou, datje wegkomt, brulde de heer tegen Billie, die met een verdwaasd gezicht zijn bla"w? °°g betastte. „Ik zal de politie op de hoog te stellen en als die jullie hier straks in het park vindt, dan ben je nog niet gelukkig! Maar misschien heeft deze afstraffing je iets geleerd!" En met; deze woorden stapte de heer verder, zonder Billie nog één blik waardig te keuren. Toen pas durfde Kareltje na derbij te komen. ..Heb je het geld vroeg hij. „Je bent toch zeker niet blind," bromde Billie, die weerover- eind gekrabbeld was. „Oh. oh, wat hek ik een pak slaag gehad. Laat die ven» nu een ex-bokser zijn! Maar vooruit we moeten hier zo snel mogelijk uit zien te komen. Anders hebben we di reet de politie nog op ons dak ook™ En zo stonden de twee bandieten even later weer voor dezelfde bakkerswin kei te likkebaarden. Maar ze hadden nog geen geld. Ze waren zelfs nog ar. Hark opn lllirHp CfplpHon T„ "«S e<ogj-, mer dan een uurtje geleden, want Ka reltje had zijn gouden horloge nog weggegeven ook! (Advertentie. Ing. Med.) Een goede oude Twentse gewoonte werd tijdens de Paasdagen in ere gehou den. Overal brandden de Paasvuren met de teerton in top. Minister van Defensie zou worden vermoord ln een communiqué van de Venezo laanse nationale recherche wordt ver klaard, dat plannen zijn achterhaald voor een grootscheepse revolutlonnaire actie, die o.m. voorzag in het vermoor den van de huidige minister van de fensie. Uit door de politie in beslag genomen documenten was gebleken, dat er een complot beraamd was door de „Accion Democratica" waarvan de leiders wa ren de oud-minister van verbindingen Ruiz Pineda en de voormalige af gevaardigde CarnevalL Volgens de plannen zouden na de aanslag op de minister van defensie talrijke andere aanslagen gepleegd moeten worden in verschillende delen van het land om een chaotische atmosfeer te scheppen, die gunstig zou zijn voor een staats greep door de leiders van de „Accion Democratica". De geheime besprekingen tussen het Spaanse staatshoofd, generaal Francis- co Franco en de Portugese regerings leider professor dr. Antonio de Olivei- ra Salazar, die in de nacht van Maan dag op Dinsdag te Cuidad Rodrigo, na bij de Spaans-Portugese grens zijn be gonnen, werden gistermiddag beëin digd. Van officiële zijde wordt nog steeds het stilzwijgen over de aard van het besprokene bewaard. Men meent echter dat gesproken is over de komende Spaan-Amerikaanse militaire bespre kingen. Men acht het te Madrid waar schijnlijk dat generaal Franco eerst met professor Salazar over de verdediging van het Iberische schiereiland wenste te spreken, alvorens een overeenkomst met de Verenigde Staten aan te gaan. Ook meent men dat over Tanger is ge sproken. Te Margate is op het jaarlijkse con gres van de 348.000 leden tellende Brit se vakvereniging van werknemers in winkelbedrijven, magazijnen en aan verwante bedrijven een resolutie aan genomen, waarin gevraagd wordt om herziening en vermindering van de herbewapeningsinspanning. Mara wilde haar gedachten niet ver der laten gaan. Tot zover was het voor het ogenblik voldoende; ze had nu iets om voor te leven en op te kijken, in plaats van op die donkere lege toe komst. Met een nieuw lichtje in haar ogen keerde Mara zich om en ging terug naai- de plek waar Ismoul geduldig zat te wachten. De schoonheid va de nacht had iets var, zijn deprimerende melancholie verloren, en ze voelde zich weer jong en levensblij. Ze hoefde en wilde! zich niet voor goed los te maken van het land dat ze liefhad en dat alles bevatte wat haar dierbaar was op aaide! HOOFDSTUK XXV „Kindlief, je bent gek als je dat niet aanneemt. Misschien moest ik dat niet zo zeggen, maar per slot van rekening ben ik een stuk ouder dan jij en iemand moet het je toch onder het oog brengen!" Mevrouw Claughton maakte zenuw achtige gebaren met haar vette bering de handjes, waardoor haar armbanden nerveus tingelden, maar Mara haalde slechts even haar schouders op bij wijze van antwoord. Ze sprak niet hoofdzakelijk omdat ze geen passend aigument kon bedenken dat wil zeggen geen argument dat mevrouw Claughton overtuigen zou. Je kon tegen haar niet praten over maanlichte nach ten in de woestijn, de meeslepende trieste melodie van een rietfluitje; over een Paradijs daar ginds verweg over door: MARJORIE VERNON het gloeiende zand, of over een Arabi sche sheik wiens arrogante blik en trotse fierheid je maar niet kon ver geten, en waaraan je je niet kon ont worstelen. „Ik kan me gewoon niet voorstellen dat je nog een ogenblik aarzelt" ging mevrouw Claughton voort. „Je terug reis voor je betaald, je toekomst ver zekerd.... je bent toch zeker niet van zins hier te blijven in dit onbeschaafde land, in dié hitte en met al die vliegen' Het is niet in de haak, een Engels meisje, hier in haar dooie eentje! Er zal over worden geroddeld, vrees ik' dat wordt er trouwens al". Mara voelde een krankzinnige be hoefte om hard te lachen. Haar visie en die van mevrouw Claughton oj» Egypte waren zo grappig verschillend, en de vage toespelingen op de afschu welijkste folteringen in het vette stem geluid van de dikke rijke vrouw amuseerden haar geweldig. Zij slaagde er echter in tenminste uiterlijk ernstig te blijven en antwoordde langzaam en zorgvuldig. „Ik kan niet zeggen dat ik me zo erg druk maak over dat geroddel, mevrouw Claughton, ik leef voor mijn eigen ple zier, niet voor dat van anderen. Ik waardeer de vriendelijkheid van u en uw echtgenoot zeer, maar ja, ik wil Egypte nog niet verlaten. Dat is de re den dat ik uw voorstel moet afslaan". „Maar waarom toch?" De dikke vrouw spreidde haar handen hulpe loos voor zich uit „Ik begrijp je niet, Mara. Hoe moet je aam de kost komen? Je zegt zelf dat je geen baantje op het oog hebt, en het geld dat je van het salaris dat juffrouw Frask je gaf hebt opgespaard, zal als sneeuw voor de zon verdwijnen wan neer dit Arabische meisje teruggaat vanwaar ze is gekomen deze flat wordt gesloten. Zolang je haar gast bent is het natuurlijk allemaal best, hoewel ik niet kan begrijpen hoe je de gast van een inboorlinge wilt wezen, maar dat zal ook niet eeuwig duren, en wat dan?" Mara stond op, liep onrustig naar het raam en staarde naar de cosmopo- litische mensenmenigte beneden in de straat. Ze voerden hun gesprek in de zitkamer van de flat die Amid voor hen had gehuurd, maar Yhula was uitge gaan om een nieuwe jurk te passen die ze in een sjieke winkel liet maken. Het was nu twee weken geleden dat ze de Claughtons hadden ontmoet bij het verlaten van de Esbekieh tuinen en ze hadden haar dadelijk herkend. Ze hadden juffrouw Frask verschillende malen opgezocht toen die bezig was de voorbereidingen voor hun tocht naar El Araish te treffen; ze kenden haar al in Engeland,, naar het scheen. Mara was er in geslaagd hen in te lichten over Jane's dood zonder Amids geheim te verraden of hen iets over El Araish te vertellen, en op hun manier waren ze erg vriendelijk en aardig voor haar geweest. Nu keerden ze binnenkort naar Engeland terug en daar de secre taresse van meneer Claughton, die mee was gegaan op deze reis om het aut- tige met het aangename te verbinien, zonder verdere plichtplegingen had be sloten om achter te blijven en met de jonge officier te trouwen op wie ze verliefd was geworden, had hij Mara haar baan aangeboden. Niet slechts voor de terugreis, maar voor vast Mara zuchtte en trommelde onrustig met haar vingers op de vensterbank. Waarom deden zich toch altijd zulke complicaties voor? Veertien dagen ge leden was er een last van haar afge vallen toen ze had besloten in Caïro te blijven, en juist nu ze zich vertrouwd had gemaakt met het denkbeeld hier een eenzame maar druk bezette toe komst te zullen vinden, kwam dit aanbod. Was dat het Noodlot, dat haar de kans bood alsnog te ontvluchten? Te vluchten voor de herinneringen aan Amid, die haar steeds zouden blijven vervolgen zolang ze in zijn buurt bleef en dezelfde kleuren, het zelfde zand en dezelfde fonkelende sterren zag als hij, en mensen in kleren zag lopen die gelijk waren aan de zijne? Vlucht voor de liefdezodat ze misschien op de duur zou gaan vergeten en misschien zelfs een ander zou ontmoeten, in plaats van haar leven te slijten in onvrucht baar verlangen naar iets dat ze toch nooit kon krijgen? „Neen, nooit!" fluisterde Mara. „Er zou na Amid nooit een ander meer kunnen zijn. Zo als hij is er geen tweede op de hele wereld en niets zou me meer bevredigen na zijn prach tig karakter. Want prachtig is het" Het zou natuurlijk wel een vlucht naar zekerheid en veiligheid zijn. Ze zou zich nooit meer zorgen over de toekomst hoeven maken. In ieder ge val met in financieel opzicht, of bang hoeven zijn werkloos te worden of geengeld meer te zullen hebben Vei ligheid, burgerlijke zekerheid. „Maar dat is me niet meer genoeg" Richtte Mara diep in haar hart. Ik oh- wat, wil ik eigenlijk? Iets nn^tv!arS' Z, s de verrukking door onzichtbare vleugels te worden voort gedragen, of de koppigheid van enn zoetbeneveld wijntje, mw hoe mevr. Claughton dat nu ooit begrijpen" Wat zou ze schrikken wanneer ik halr wielde dat we door een woestijn- sheik He vangen warpn en dat ir J w genomen DiUilt verH„*^ V? en onherroe pelijk verliefd op hem ben gewor- 'iYn half-bitter glimlach i. denl M?ar mondhoeken. „Ze zou denken dat ik bang was en wat erlv den? 20U hCt C6n ?w°£^handaal v'n- (Wordt vervolgd). Volgens radio Abaroais is de ver bannen Boliviaanse leider Victor Paz Estonsoro Dinsdagmiddag in de Boli viaanse hoofdstad Le Paz aangeko men. Estosoro heeft zich van het bal- con van het presidentspaleis tot de menigte gericht en onder meer aange kondigd, dat hij een commissie wil vormen, die belast zal worden met een onderzoek naar nationalisatie der mij nen, en een proces zal laten voeren tegen de militairen, die „de afgelopen dagen de bevolking hebben vermoord" en tegen „hen, die met het brood van de bevolking hebben gehandeld, on verschillig of zij Bolivianen of vreem delingen zijn". De Britse piloot Thomas Hayhow, die zijn Paasvacantie doorbrengt mei het breken van records en er Vrijdag zes vestigde op de trajecten Londen- Parijs en Londen-Ypenburg v.v„ heeft Zaterdag het snelheidsrecord voor het vliegen met de éénpersoons .Auster Aiglet" gebroken op de trajecten Lon- den-Brussel. Brussel-Londen en Lon- den-Brussel-Londen. Des middags brak hij drie records door een vlucht zonder landing van Londen naar Luxemburg en terug. Zondag bracht Hayhow het aantal records op vijftien door de bestaande snelheidsrecords op de trajecten Lon- den-Dublin-Londen te breken. Rillerig? Verkouden? Een en kel tablet doet wonderen I TEGEN RUNEN EN GRiEP.20 TABLETTEN* 79* (Advertentie, Ing- Med.) DONDERDAG 17 APRIL HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 KRO, 1C.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9 30 Waterstanden. 9.35 Kerkmuziek. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 1100 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 1150 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Gramanuziek. (12.3012.33 Laud en Tuinhouwmededelingen.) 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Pianorecital. 14.00 Promerfede-orkest en soliste. 1445 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 1520 Piano-kwartet. 1600 Bijbellezing. 18-30 Harpensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Pianorecital. 18.00 Nieuws. 18.15 Gemengd koor. 18.40 „Op de stelling". 18.50 Gram. muziek. 19.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19-20 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Gevarieerd programma. 22.10 Buitenlands overzicht. 22.30 Koninklijk bezoek aan Amerika. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws «n SOS-berichten. 23.15—24.00 Concertgebouw orkest. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 700 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7"3® Gramjnuziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Orgelcon cert. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. S-3® Gram.muziek. 10.35 Vragen beantwoording. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radioscoop- "■45 .Xeonardo da Vinei 1452—1952". causerie. 12.00 Zang en piano. 12.25 .Jo t spionnetje". 12.30 Land- en Tuinhouw mededelingen. 12.33 Gram.muziek. I30® Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram- muziek. 13.20 Orkestconcert. 13.55 »»y kunt het geloven of niet". 14.00 „De fami lie Malinden", hoorspel. 14.43 Gramofoon- muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.05 Her sengymnastiek. 16.30 .Üit is mijn lieve* "ngsmelodie", enquête 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Piano en orgel. 17.43 Rege ringsuitzending; Drs. L. Coomans de Bu>" 'er: ..Sulawesl", grensgebied van twee dlerenvelden". 18 00 Nieuws. 18.15 Bezoek Koninklijk Paar aan Amerika. 18,30 Dans muziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Ge sproken brief uit Londen. 19.05 Av®>- auerlel. 19.10 Causerie over de moderne veld-artlUerie. 19.20 Gram.muziek. I940 Ronde Tafel Parlement. 20.00 Nieuws. -0.05 Omroeporkest. 21.10 „Een nacht 'n een armstoel", hoorspel. 22.10 Gevarieerd Programma. 23.00 Nieuws 23.15 Sport- actualiteiten. 23.30—24 00 Gramofoon- mudek.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4