r Stad en Omgeving Feestelijke jubileum-receptie van de firma J. P. van Os Periodieke zeilwedstrijden 1952 van 18 April tot 4 Juli Den Helder-Haarlem basketball Zaterdag in de Sportschool Ook de Helderse kleinhandelaren nemen deel aan fruitactie Geus en Limbourgh aan de kop JimmyBrownen de bende van Dolle Dirk ff-sAr M ™«w.,as MSC-competitie bijna ten einde LOGOMOTIEF Vertegenwoordiger: K. Majolé, Keizerstr. 98, Oen Helder, Tel, 2883 Onderscheiding voor meesterknecht A. Toes „Mannen van staal" in de Witte-bioscoop „Tramlijn Begeerte"hele week in Tivoli Nog één contactavond van Speeltuin Vogelwijk De zwaarste wedstrijd van dit Seizoen Plechtige herdenking op het Havenplein Vier en veertig ploegen zullen deelnemen Kraan geplaatst bij de Onderzeebootsteiger Tussen Haaks en Kuitje Uit het zakenleven Eerste optreden van de jeugdploeg Aanvang wedstrijden om half vijf Helder-protest wordt Woensdag behandeld IN HET KORT Tafeltenniscompetitie van Politie Sportvereniging Jaarvergadering Nederlandse Vissersbond in Amsterdam Jeugd kan gaan verzamelen en ruilen '/r—'/t. Netto-opbrengst voor het Rode Kruis Feestelijke biieenkomst Ned. Herv, Kerkkoor De bridge-drive ten bate van het N.O.C. Eremetaal voor A. Toes SÏÏSL-hii e^n. minuut ofti^n o^ SÏÏ Ïi," Voor het diamanten jubileum van de aannemersfirma J. P. van Os, dat gis teren feestelijk werd gevierd, bestond zeer veel belangstelling. De receptie in de grote zaal van „Formosa", waar reeds voor de aanvang tal van fraaie bloem stukken waren bezorgd, werd druk bezocht. De heer Van Os en zijn echtgenote moesten zich een hartelijke en welgemeende huldiging laten welgevallen, voor de meesterknecht van het jubilerende bedrijf, de heer A. Toes, die zelf een halve eeuw aan de zaak verbonden was, werd de dag onvergetelijk door de Koninklijke onderscheiding, die hem te beurt viel. Burgemeester feliciteerde namens gemeentebestuur De burgemeester, mr. G. D. Rehorst, die op uitnodiging van de heer Toes Jr. de rij van sprekers opende, kon de verheugende mededeling doen, dat H.M. de Koningin de heer Toes had wüen begiftigen met de zilveren ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Onder applaus speldde de burgemeester hem dit eremetaal op de borst. De heer Rehorst sprak namens het gemeentebestuur zijn hartelijke geluk wensen met dit dubbele jubileum uit. Hij verbond daaraan de hoop, dat de heer Van Os Jr. eenmaal de levenstaak van zijn vader en grootvader zou kunnen voortzetten. Het was jammer, dat de heer Van Os Jr. deze feestelijke dag niet kon meemaken. Hij is op het ogenblik in militaire dienst en zijn superieuren hadden niet de vrijmoedigheid kunnen vinden, hem een dag vrij van dienst te geven.... Wij volstaan met deze onaangename ervaring te vermelden, omdat hiervan tijdens de receptie ver der geen gewag werd gemaakt. De aandacht bleef gericht op onder werpen, die meer aanleiding tot vreug de gaven. Pastoor K. A. H. van Veen bood zijn gelukwensen aan. waarna de heer C. Goes in een geestig speechje complimenteerde namens de R.K. Bouwvakpatroons. Hij bood de heer Van Os een bureauklokje en de heer Toes een kistje sigaren aan. De heer Boot, die namens de Nederlandse Aan- (Advertentie. Ing. Med.) Alan Ladd heeft er al menige „ste vige" film opzitten. In „Mannen van staal", die vanavond voor het laatst in de Witte bioscoop wordt vertoond, is hij Choya (cactus), een bandiet in Texas. Op zekere dag ontmoet hij een man, die hem als de hoofdpersoon wil gebruiken in een „voordelig" zaakje. Choya krijgt een moedervlek op zijn rug getatoueerd, waarna hij op listige wijze in het gezin Lavery weet door te dringen. Daar herkent men Choya aan zijn moedervlek als de vijf en twintig jaar geleden ontvoerde zoon Richard. Maar, zoals dat in zovele „westerns" gebruikelijk is, Choya komt tot inkeer. Het is dan echter te laat, want hij begrijpt dat hij zijn „moeder" veel verdriet aandoet. Daarom besluit hjj de echte Richard op te sporen en naar zijn ouders te brengen. En dat lukt Choya. Zijn beloning vindt hij in Ruth, die hem eerst ook voor haar broer aanzag. Dit ogenschijnlijk ingewikkelde ver haal heeft onder regie van Rudolph Mate een zeer aanvaardbare verfil ming gekregen. Aanvankelijk is de geschiedenis wat slepend, maar wan neer Choya tracht Richard bij zijn tweede vader uit de bergen te halen, wordt het spannend. Deze kleurige rolprent biedt naast Alan Ladd uitste kend spel van Charles Bickford en Mona Freeman. Gedurende de gehele volgende week (van morgenavond af) brengt het Ti- voli-theater de veel besproken film Tramlijn Begeerte" op het witte doek. Slechts weinige rolprenten spe len in onze stad langer dan vier da gen, maar men verwacht en zeer terecht een grote toeloop. De film werd, zoals men weet, vervaardigd naar Tennessee Williams' gelijknami ge toneelstuk, dat op initiatief van de Helderse Volksuniversiteit ook in onze stad werd opgevoerd. In Amerika ver wierf het toneelstuk de „Pulitzer Price". Ook de film heeft vele lauweren mogen oogsten. De New Yorkse film critici kozen „Tramlijn Begeerte" als de beste film van 1951, en wezen voorts Vivien Leigh als de beste ac trice en Elia Kazan als de beste regis seur aan. De jury van het Festival te Venetie schonk „Tramlijn Begeerte" een speciale vermelding voor bijzondere kwaliteiten. Het journaal toont flitsen van het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan de Verenigde Staten, en biedt verder een reportage van Belgie Nederland (42). De speeltuinvereniging afdeling Vo gelwijk houdt de laatste contactavond in dit seizoen op Zaterdag 19 Aoril. De toneelvereniging „De Ooievaar" geeft dan een heropvoering van „Het was een leugen...." Na afloop wordt ge danst met medewerking van „The Ihythm Stars" onder leiding van de leer Tj. Joh. Dito. nemerspatroonsbond sprak, overhan digde een bloemstuk. Achtereenvolgens werd toen nog het woord gevoerd door de heren C. Ran (namens de Katho lieke Arb.-bew.), de heer A. Lienos (namens de R.K. Bouwvakarbeiders bond), de heer H. G. Moen (namens de Bouwkundige Dienst van de Rijks werf) en de heer N. Bruin, de na mens de heer Van Os de aanwezigen bedankte. De heer Toes Jr., die ajle sprekers had ingeleid, sprak ten slotte namens zijn vader een dankwoord. ADVERTENTIE was niet de wedstrijd tegen de Belgen of de wedstrijden van Fanny Blankers-Koen in Zuid-Afrika e.d. De meest sensationele strijd werd gevoerd door 'n keur van voor aanstaande ontwerpers, welke zich de grootste inspanningen getroost ten om de G-B behangsels tot de topklasse te voeren dat zij hierin slaagden, kunt U con.roleren aan de fraaie rustige G-B-behangsels uit de collectie 1952 elke goede schilder/behangtr heeft ze. (Advertentie, Ing. Med.) Op Zaterdag 3 Mei om elf uur wordt bij het monument „Voor hen die vie len" op het Havenplein een plechtige herdenking gehouden van alle ge sneuvelden en overledenen van de Ko ninklijke Marine en de Koopvaardij in de tweede wereldoorlog. De periodieke zeilwedstrijden voor sloepen op de rede van Texel, die open staan voor officieren, onder-officieren, korporaals, manschappen en marva's der Koninklijke Marine, worden dit jaar gehouden in een klasse A en een klasse B. De wedstrijden zullen worden gezeild op alle Vrijdagen, aanvan gende 18 April en eindigende twaalf weken later op 4 Juli 1952. De eerste start wordt gehouden om negen uur. Een eventuele tweede start is op een door het vvedstrijdcomité nader aan te geven tijdstip. Voor iedere wedstrijd zijn enkele driehoeksbanen geprojecteerd, die met, dan wel tegen zon kunnen worden ge zeild. Normaal wordt de vastgestelde baan tweemaal afgelegd. Alle starts zullen van het Wierhoofd af gediri geerd worden, waar tevens de perma nente startcommissie, jury en protest commissie zullen zetelen. De wedstrij den worden gehouden onder de regle menten der Koninklijke Verbonden Watersportverenigingen. Er wordt ge zeild in een modelsloep B II, waarbij geen gebruik mag worden gemaakt van een verhoogd boord, terwijl de bemanning moet bestaan uit tenmin ste zes leden, de stuurman niet mee gerekend. Aan de hand van behaalde presta ties heeft het wedstrijdcomité beslist in welke klasse elke sloepsbemanning thuis hoort, waarna de einduitslag zal aangeven welke deelnemers volgend jaar in de A en B klasse zullen wor den ingedeeld. Het derde deel van het aantal deelnemers der A klasse, dat in het eindkassement de laatste plaatsen bezet, zal voor het komende jaar wor den gedegradeerd naar de B klasse. Het derde deel der deelnemers uit de B klasse, dat in het eindklassement de hoogste plaatsen bezet, zal naar de A klasse promoveren. Van het totaal aantal gezeilde wedstrijden kan door het wedstrijdcomité worden bepaald, dat één of twee wedstrijden niet zul len meetellen voor het eindklasse ment. In dat geval zullen voor elke deelnemer, de één of twee wedstrij den, waarin hij de slechtste of geen resultaten (niet gestart) behaalde, niet meetellen voor de berekening van het eindklassement. Getracht zal worden elke Vrijdag twee wedstrijden (voor dezelfde klasse) te zeilen. Een perma nente controlecommissie zal toezicht houden op het juiste naleven van de voorschriften, alsmede op alle zeil- nummers der zeilers. De puntentel ling is als volgt geregeld: De winnaar van elke wedstrijd krijgt zoveel pun ten als er voor de wedstrijd aangewe zen sloepen zijn, vermeerderd met één. Nummer 2 krijgt het puntenaantal van de aangewezen sloepen verminderd met één enz. Het eindresultaat wordt bepaald uit het aantal gezeilde wed strijden, gedeeld op het aantal punten in deze wedstrijden geboekt. De win naar is diegene die het hoogste gemid delde heeft. Iedere deelnemende sloeps commandant met zijn bemanning wordt tevens volgens netheid beoor deeld. Aan deze periodieke zeilwed strijden zullen vier en veertig ploegen deelnemen. De verrijdbare kraan, waarvoor de brede rails reeds waren aangelegd tij dens de afbouw van de Onderzeeboot steiger tussen Zeedoksluis en Marine schutsluis, is geplaatst. Het zware ge vaarte. dat een vlucht heeft van zeven tien meter en een last van drieduizend kilogram kan heffen, werd geconstru eerd door de fa. Rörink en Van den Broek te Enschede. De supoorbreedte van het onderstel is vier meter. Hr. Ms. „L 9608" arriveerde gis teren uit Rotterdam. Hr. Ms. „L 9603" vertrok naar Rotterdam. Hr. Ms. „Schulpengat" verliet de haven met bestemming IJmuiden. De „Yeniköy", het derde vaartuig dat in opdracht Van de Turkse rege ring te Amsterdam werd gebouwd, ar riveerde in Den Helder om een proef vaart te maken. De „Prinses Juliana" van het Ko ninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, kwam" gisteren ook bin nen. Het is morgen hoog water om 1.15 en 13.30 uur en laag water om 7.05 en 20.15 uur. De temperatuur van het zeewater was 9.3 graden Celsius. Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd verleden week aangevoerd: 492 kg bot (30-20), 3405 kg garnalen (69-50), 51 kg kaan (105-70), 256 kg kabeljauw (98-77), 53 kg ka beljauw 3 (67-45), 5253 kg schar (32- 16), 128 kg schol I (51-39), 2595 kg schol 2 (58-41), 18094 kg schol 3 (35- 16), 68 kg poon (19), 383 kg tarbot (202-85), 5347 kg tong (288-143), 7186 kg wijting (19-16). Opgeheven werd de inschrijving van: Groentenkwekerij „Ouders Vrucht" v.h. W. van Die. Julianadorp, Parkstraat 24. „i do Riikswerf worden Zaterdag de returnwedstoKo In dM fn^de vertegenwoordigende basketball-teams van Den Helde, gespeeld tussen de a) onzc stad ook vertegenwoordigd 7ji„ (I1 Haarlem. Voor de eerste maal «al m M en mpt do* een jeugdploeg, bestaande u J moeilijk zullen krijgen tegen de Het behoeft geen betoog, ^edstrijdervaring beschikken. Hasr- lemse junioren, die over meer Deze stedenontmoeting begint om half vijf met de jeugdwedstnjd ln de Helderse ploeg spelen: Van den Ouden alder Weydert, Hoolboom en ir. en i- Faber (HRC), Deyman, Schermer, Van Hal, Visser en Conneman (HA De andere Helderse teams werden als volgt samengesteld: Dames: Pompert—KxUnen. Thur kow, Molenaar-Boon, Blon?'njL Bot (HAV) Van der Blom (Helder), Oly (Hermes), Wolff-Niessen en Schutte (KVH). Heren A: Perels (Oranje Blauw), Huitinga (HAV), Essed en Van der Maas (HRC), Kortenoever (Adel borsten), Groot, Koster, Schekkerman en Visser (HVH). Horen B: Enklaar en Van Markus (HAV), De Haan (HRC), De Jonge (KVH), Vinkx, Coupune en Van der Molen (Adelborsten), Olderwalt (Zee macht), Van der Sluis (KVH). De Haarlemse teams zien er als volgt Dames: J. Huigen. C. Kors en T. Voorting (HOC), T. Bok (SC), w. Sterk (SC). F. van Veen (Schoten), K. de Haas (HHC) en T. Jore (Ooster- kwartier). Heren A: B. Hopman. J. Hofman (HHC), C. Jonker, C. Rip. J- Swart (Antilopen), F. Hooijveld, M. Dinkel- berg (Oosterkwartier), P. Molenkamp (HOC) en A. van Huissteden (SC). In hotel Tolenaar te Zevenbergen vond gistermorgen de vierde ronde van het Internationaal Jeugdschaaktournooi plaats. Alle Nederlanders kwamen tegen elkaar uit en de spanning liet aan beide borden dan ook niet lang op zich wachten. De jeugdkampioen van Noord-Bra bant, E. v.d. Wolk, speelde tegen W. J. Geus. In een Siciliaanse opening kwam Geus gevaarlijk opzetten op de konings- ««wwc: Kiel een lichtlopende fiets, die minder vin spieren en idem eist en méér gemak en ge noegen schenkt! Kies een LOCOMOTIEF, gemaakt uit her oersterke, maar veel lichtere hoogmagnesium-staal LOOPT LICHTE Rl In de „Sportkroniek" lazen wij, dat het protest van Helder (betreffende de wedstrijd AFCHelder 21) op Woensdag 23 April om half acht 's avonds in Krasnapolsky te Amster dam door de spelregel- en protest commissie in behandeling zal worden genomen. Op deze avond komt ook ter sprake het protest van Vrone (Vrone Oudesluis 1—1), dat nog van belang kan zijn voor Watervogels. In de Tivoli-bioscoop wordt van avond een speciale voorstelling gegeven van de dramatische speelfilm „The Window" (met Bobby Driscoll, Barbara Hale, Ruth Roman, Arthur Kennedy en Paul Stewart). De opbrengst van deze voorstelling is bestemd voor de stich ting „Het Vierde Prinsenkind". Voor de WSOV wordt heden- en morgenavond in „Casino" het blijspel „Tante Roosje" opgevoerd. Voor de door de HPSV uitgeschre ven competitie voor bedrijfstafelten- nissers hebben alle ploegen nu zes wedstrijden gespeeld. De stand is mo menteel: Marine Inv. Dienst 6 3 3 0 9 Politie 6 3 3 0 9 Marechaussee 6 4 119 Helder 6 3 2 1 8 Elgawa 6 2 0 4 4 Debo 6 114 3 Openbarewerken 6 0 0 6 0 De jaarvergadering van de Neder landse Vissersbond wordt Zaterdag 19 April in „Krasnapolsky" te Amsterdam gehouden. Behalve een overzicht van de werkzaamheden van de bond en de gebruikelijke jaarverslagen staat een verkiezing van bestuursleden op de agenda. De Nederlandse Bond van Kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit viert in 1953 het vijf-en-twintigjarig bestaan. De „feestelijkheden" zijn inmid dels reeds begonnen met de uitgave van een fraai fruit-album, dat plaats biedt aan zestig gekleurde plaatjes, voorstellende de meest bekende appel-, peren-, pruimen-, druiven- en perziksoorten. Ook de Helderse kleinhandelaren nemen aan deze landelijke actie deel. Zij starten morgen, Vrijdag 18 April. bij het publiek vermeerderen. Uiter aard heeft men daarvoor met de zes tig natuurgetrouwe afbeeldingen de juiste weg gekozen. Ten derde dient men nog een belangrijk sociaal doel, namelijk het werk van het Nederland se Rode Kruis. Het netto-rendement zal namelijk voor een deel ten goede komen aan het Rode Kruis, dat van zelfsprekend met deze sympathieke geste van de jubilerende bond zeer is ingenomen. Vooral voor de jeugd belooft het sparen een attractie te worden. Zodra zij de zestig verschillende afbeeldin gen hebben verzameld, dienen zij hun album in te zenden. Aan het vullen van het album is voorts een prijsvraag verbonden. De inzending staat open tot 1 Augustus 1952. Er zijn waarde volle prijzen aan de actie verbonden. Internationaal Jeugdschaaktournooi vleugel, terwijl v.d. Wolk zijn kansen op de andere vleugel zocht. De partij kreeg toen een zeer spannend verloop. Een ernstige fout van de jeugdkampi oen van Nederland deed de winstkan sen naar v.d. Wolk overgaan. Inplaats van een pion te geven, offerde Geus liever een stuk en zette een venijnige val open, waar zijn tegenstander arge loos inliep en direct moest opgeven. Een partij, waar de toeschouwers van likkebaarden! P. M. v. Bemmelen en J. H. v.d. Pol leverden een gelijkopgaande strijd, die werd afgebroken. Bij het afbreken wa ren slechts 15 zetten gedaan, zodat beide spelers in tijdnood verkeren. De Belgen Somers en v.d. Broeck deden het rustig aan en tekenden spoedig de vi-ede. De partij tussen de twee andere Belgen was veel interessanter. Spilliaert zorgde vooor een sensatie door een vol stuk te veroveren. Spilliaert is duidelijk de zwakste in dit tournoöi, maar nu Het liep echter anders. H. v.d. Broeck wist de achterstand (met behulp van zijn tegenstander) in te lopen en be reikte nog juist de remise-haven. De uitslagen van de vierde ronde luiden aldus: W. J. Geus (Den Helder) E. v.d. Wolk (Endhoven) 1—0, J. H. v.d. Pol (Boekelo)P. M. v. Bemmelen (Leiden) afgebr., Gustaaf Somers (Brussel)Hans v.d. Broeck (Antwer pen i/«Hugo Spilliaert (Deurne) Remi Limbourgh (Geraardsbergen) De stand is thans na de vierde ronde: 1. en 2. Geus en Limbourgh 2% pnt: 3. en 4. v. Bemmelen en v.d. Pol 2 pnt. 1 afgebr. partij; 5. en 6. Somers en v.d. Wolk 2 pnt; 7. v.d. Broek l»/« pnt; 8. Spilliaert 'h pnt. Frame van hoogmagnesium-siaal (Advertentie. Ing. Med.) Bij aankoop van groente of fruit, ter waarde van ten minste één gulden, wordt een plaatje uitgereikt. De prach tige albums zijn voor een kwartje ver krijgbaar. De afdeling Den Helder heeft de eerste zes albums ter kennis making aangeboden aan het college van B. en W. Landelijk werd begon nen met de vier prinsesjes ieder een album te geschenke te geven. Men wil met deze uitgave een drie ledig doel dienen. In de eerste plaats zal men trachten het fruitgebruik in Nederland te bevorderen, en daar naast wil men langs deze weg de ken nis van de verschillende fruitsoorten Heren B: G. Hoos (SC), D. (Antilopen), M. Jole (HHC), H o,uk stegen en O. Olsen (HGA), H. Argef" (Oosterkwartier). C. Rip. M. DinS? berg en A. van Huissteden zullen X team completeren. Qlt Junioren: B. Maat (HHC), K m»— hof. R. Noë (Antilopen). B. Oijee <5^ F. van der Waals. H. Dinkelberg iqL' terkwartier) en W. Schmitz (IHJ> De aanvangstijden van de wedstrk. den zijn: jeugd: 16.30 uur; heren h 17.30 uur: dames: 19 uur: heren Si uur. Leden van de afdeling Den H«' der van de Nederlandse Basketball Bond hebben op vertoon van hun éi ploma toegang tot de Werf „n J' Sportschool. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de secretaris.» waarna zo ver de beperkte voorraad strekt' toegangskaarten zullen worden uit», reikt. Gisteravond werd in Casino de jaar liikse feestavond van het Nederlands! hervormd kerkkoor gehouden. In zijê openingswoord verwelkome de voor zitter. de heer H. J. de Btinje, o.a. bur! gemeester en mevrouw Rehorst. Het programma voor de pauze was in luch tige trant gehouden, na de pauze droeg de avond een ernstiger karakter. Het koor voerde onder leiding van de plv. directeur de heer N. Akkerman o.m. „Heilig ist der Herr" en „Bene- dictus" uit. De heer De Bordes uit Overveen, die voor de pauze enize voordrachten deed. bracht later op de avond de aanwezigen onder de indruk met „De verloren zoon" en het beken- de „Masscheroen 1941" van dr W. A. p, Smit. De amusementsgroeo van „Husedu. nia" zorgde onder leiding van de heer Chr. van Dam voor verschillende aar dige nummers. Ter afwisseling voerden enkele gymnasten oefeningen op de evenwicMsbalk en rhytmische oefe ningen uit. Voor de dames Smit en Minneboa kreeg de avond een bijzonder karakter, omdat zii het koor na een kwart eeuw toegewijde medewerking gingen verla ten. Hun viel een hartelijke huldiging ten deel. De avond werd door ds C. J. Rasch met het „Onze Vader" gesloten. Zoals reeds aangekondigd, wordt op Dinsdagavond 22 April in „Formosa" een open .bridge-drive gehouden ten bate van het Nederlands Olympisch Comité. Deelnemers kunnen zich nog tot en met Zaterdagmorgen aanmelden bij de heer J. W. Biersteker, Koning straat 72, telefoon 3404. De bridgers, die als nummer één eindigen, zullen worden geïnviteerd om deel te nemen aan een districts-drive. De winnaars uit de verschillende districten kunnen tenslotte elkanders krachten meten in een nationale ontmoeting. Bij Kon. besluit is aan de heer A. Toes, meesterknecht in het timmer- en aanne mersbedrijf van J. P. van Os te Den Helder de eremedaille in zilver ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend. Zoals wij Zaterdag reeds meldde vierde de heer Toes vorige week zijn vijftigjarig jubileum bij de firma Van Os. IA: K. Geus 14 10 3 1 J. van der Kuyl 11 7 2 2 J. van Brederode ..11722 K. Lengers 12 5 2 5 J. Noordeloos 11 4 1 6 A. C. Spoel 8 4 0 4 Koevorden Brouwer 14 3 2 9 J. Allart 15 2 4 9 K. de Waard 10 2 2 6 1B: W. J. Geus 14 13 0 ,1 J. M. Koning 14 9 3 2 J. Smit 14 9 3 2 J. Marsman 13 4 2 7 P. W. van Dijk 13 3 3 7 A. Herderschee 12 3 2 7 D. de Lange 13 2 2 9 D. Dokter 11 0 3 8 11 8 8 6 4% 4 4 4 3 13 10% 10% 5 4% 4 3 1% 39. Een kwartier nadat agent Pap het sluiswachtershuis was binnengetre den, verliet een oude juffrouw de wo ning door de achterdeur. Zij had even rond gekeken of er geen onraad was en toen schuifelde zij naar buiten. Ze droeg een karrebies aan haar arm en zij steunde een beetje op een grote groene paraplu. „Denk er aan", had zij toen zij weg ging tegen de agent Piet Pap gezegd, „dat je tegen alle schippers die komen schutten vertelt, dat de sluiswachter wegens familie-omstan digheden is weggeroepen. Zeg maar, dat z'n ouwe moeder hem is komen halen". De agent Pap had geknikt, dat ie alles goed had begrepen. In een enigszins „bibberige" toestand was hij in het sluiswachtershuis achter geble ven. Intussen slofte Jimmy Brown, ver kleed als „opoe.Knuffel" dat was de naam die hij zich had gekozen in de richting van het vissersstadje Pop- pelsga, dat een drie kwartier lopen 'ag' Jimmy had alle moei- e de schuifelpasjes te maken die bii zijn kledij van oud vrouwtje casten derweg was en hij er zeker van was dat er niemand in de buurt was be- hoe eerder hij in Poppdsga zou ziin hoe liever het hem was. Eerst in de buurt van het stadje gekomen iêgon 2 A: R. Roskam 14 12 J. de Jeu 12 8 J. Béun 12 5 G. Brandhoff 10 3 J. Bruinsma 13 3 P. Kelder 9 4 H. Verschuur 13 3 J. Geurts 11 3 2 B: C. A. Bodegom 16 12 I. Groenveld 16 8 A. Riedijk 16 9 B. Knopper 14 7 P. Kalden 14 7 C. J. Bosch 16 4 J. van Amersfoort 16 5 Th. Adriaanse 16 2 G. Oorbals 14 2 2 4 7 5 5 8 1 10 7 7 4 8 3 A: Joh. van Amersfoort 14 10 2 P. Bremer 14 10 2 H. Voerman 14 10 1 G. Coppens 14 6 0 H. Rosseel 14 5 2 I. Stolk 14 4 1 9 K. Veenstra 14 4 0 10 P. Kroon 14 3 0 11 3 B: J. Wieringa 12 9 1 G. Schucknar 11 R. Muller 10 J. Duit 10 B. Muller 12 C. Buys L. Van Veen 9 12 7 2 6 1 5 0 4 2 4 0 1 0 11 14 12 1 14 11 2 14 10 0 4 A: B. Adriaansie G. Geus mevr. Bosch H. Bomers 14 7 0 Jac. van der Kuyl 14 7 0 F. van Doorn 12 2 1 9 B. Jasper 12 2 1 0 mej. Grooff 14 0 1 13 4 B: Gersteling 8 7 0 1 Kramer 8 5 0 3 H. Hup 8 4 0 4 R. de Leeuw 8 4 0 4 F. Hilker 8 0 0 8 De wintercompetitie van de schaakvereniging M.S.C. zal binnenkort 00K weer tot het verleden behoren. In de meeste afdelingen z(jn de kampioenen bekend. Het wachten is nog op de nummers één van groep 1 A en groep 3 A. In de eerste klasse B heeft Koning de beslissingspartii voor de tweede plaats gewonnen. Hieronder volgen thans de standen: 12% 8% 5% 4% 4 4 4 3% 13 10 6 5% 5% 4 11 11 10% 6 8 4% 4 3 9% 8 6% 5 5 4 1 12% 12 10 7 7 2% 2%

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2