NOG IETS OVER ONZE KRANTENREIZEN ALGEMENE BEPALINGEN INSCHRIJFBILJET Wat eet men in Luxemburq? Oag tochten Leef duizend levens Ze zijn anders NB Alleen voor buitenlandse reizen: AI Soest en de Pyramide van Ausferfifx Deze zeer afwisselende dagtocht voert U over Amsterdam naar het Gooi met een korte tour door Hilver sum langs raadhuis en studio's. Nadat een kopje koffie is aangeboden, wordt de reis voortgezet langs Paleis Soest- dijk en de Leusderheide naar de be kende uitspanning de Pyramide van Austerlitz. Buiten de gelegenheden tot vermaak kan men hier genieten van een fraaie bosw ndeling naar het monument, dat men kan beklimmen voor een schitterend panorama op de wijde omtrek. Gelegenheid tot ge bruik van het meegenomen lunchpak ket. Na de middag staat een bezoek aan de vliegbasis Soesterberg op het pro gram: het opstijgen en dalen van de Straaljagers vormt hier een bijzondere attractie. Dan een kwartiertje verder stappen we af aan de Soester Flora, dat met de prachtige tuinaanleg en unieke vogelcollectie een waar do rado vormt. Een korte duinwandeling (niet verplicht) voert ons ten slotte naar het Soester Natuurbad, dat ook al op een benijdenswaardige ligging bogen kan en waar een goed verzorgd diner in het comfortabele restaurant een waardig slot vormt van de dag. alvorens de thuisreis weer wordt aanvaard. Reisdata: 15 Mei, 26 Juni en 25 Augustus. Reissom, met koffie, entree's en diner, 11.50. A2 AalsmeerSchiphol en Alphen a.d. Rijn Voor deze tocht vertrekken we vroegtijdig qm nog aan de beroemde Aalsmeerse bloemenveiling te zijn voor en aleer de grootste bedrijvigheid is geluwd. Een uurtje dwalen we te midden van een weelde van bloemen rond en dan zal een kopje koffie in „De Oude Veiling" zeer welkom zijn. Van Aalsmeer naar de wereldvlieg- haven Schiphol vergt maar weinig tijd en een rondleiding te midden van de daverende motoren, van opstijgen de en dalende vliegtuigen blijft altijd In hoge mate interessant. Na afloop van deze excursie wordt aldra gele genheid gegeven tot het nuttigen van het lunchpakket, voordat een bezoek wordt gebracht aan het unieke Vogel park Avifauna te Alfen aan de Rijn, dat voor dit seizoen wederom nieuwe attracties biedt. Een paar uurtjes toeft men hier gaarne, maar dan is het weer tijd voor vertrek, want we nemen ook nog even een kijkje in Noordwijk aan Zee. de badplaats met zijn moderne boulevard, om dan te koersen naar het fraai gelegen Groenendaal te Heemstede, waar het diner wordt ge serveerd. Over Haarlem en door Ken- (vervolg) Reizen is vaak het in vervulling gaan van dromen. Al die vreemde, schone, grootse dingen waar we over fantaseerden, op ons hobbelpaard of via de pagina's van onze boeken, kun nen werkelijkheid worden. Die wer kelijkheid heet reizen. En om die vervulling te beleven is het niét nodig dat men naar Zuid-Afrika gaat, naar Thibet of Nieuw-Guinea. Men kan het veel dichter bij huis zoeken. Het wonder is overal als men maar de kunst verstaat te zien. Reizen is leven. En wie goed reist, hetzij per Oriënt Expresse, hetzij met een comfortabele autobus of alleen maar in een ouwe wrakke woonwagen, die leeft tienneen, honderd levens. Het leven is kort. In het Boek der Boeken staat geschreven dat ons leven Is als een bloem op het veld: 's mor gens bloeiend, 's avonds verdord. Zo is het. Laten we die korte spanne tijds, die ons gelaten is om te leven ook werkelijk léven. Met geheel ons hart, open voor de wonderen om ons heen en dichtbij, ontvankelijk voor de gaven van een fantastisch rijke natuur die verstrooid ligt over de lichtgebogen velden, zeeën, vlakten, bergen en terrassen van de oude, schone planeet: Aarde. Tot de dag dat we voorgoed op reis jgaan. Dat is de grootste reis, die naar de Eeuwigheid voert. En die we alleen met onszelf maken. nemerland gaat het ten slotte huis waarts. Reisdata: 3 Juni, 7 Juli en 18 Augustus. Reissom. met koffie, entree en rond leiding Schiphol, entree, Avifauna en diner 12, A3 Loosdrecht't Gooi en Valkenveen Een trip over betrekkelijk korte af stand, maar toch met voldoende vari atie om na afloop terug te kunnen zien op een geslaagde dag. 's Morgens rijdt de touringcar via de hoofdstad rechtstreeks naar Loos drecht, waar enige tijd aan de plassen wordt vertoefd en het traditionele kopje koffie wordt aangeboden. Tus sen Loosdrecht en Hilversum ligt het slot Sypesteyn, dat tal van kunst schatten herbergt. Bij het grote pu bliek is het nog te weinig bekend, maar het bezoek, dat wij hier afleg gen, zal U wel de overtuiging schen ken, dat dit de moeite alleszins loont. Nadat in Hilversum gelegenheid is gegeven voor het gebruik van het lunchpakket volgt een trip door het Gooi. Het verdere deel van de middag wordt doorgebracht in de uitspanning Oud Valkeveen, waar men te midden van de fraaie natuur allerlei moge lijkheden heeft tot ontspanning en vermaak. Omstreeks zes uur tot slot diner te Amsterdam. (In dit program kan eventueel facultatief een rond vaart door de havens en grachten worden ingelast). Reisdata: 9 Juni en 28 Augustus. Reissom, met inbegrip van koffie, entree slot Sypesteyn en diner 10,50. A4 Den Haag en Rotterdam Een korte koffiepauze nabij Haar lem vormt de eerste onderbreking van deze tocht, die daarna door de bollenstreek naar de residentie Teidt. Hier maken we een stadstour langs Vredespaleis, Binnenhof, etc., welke wordt besloten met een bezoek aan het nog altijd interessante Panorama Mesdag. Na het gebruik van het lunch pakket verlaten wij Den Haag om langs het vliegveld Vpenburg de reis te vervolgen naar Rotterdam, dat weer vol nieuw leven is. De touringcar rijdt o.m. langs het enorme groothan delsgebouw, een bezienswaardigheid op zich zelf, en koerst dan naar de Maastunnel, waar men o.m. gelegen heid heeft, per roltrap af te dalen naar het gedeelte, dat voor voetgan gers is bestemd. De rondvaart door de havens, welke hierna op het program staat, levert een immer boeiend schouwspel en laat een onvergetelijke indruk na. Vanuit Rotterdam wordt nog een kort bezoek gebracht aan de oude en bekoorlijke stad Delft en spoedig daarop wordt Den Haag weer bereikt. Van hier uit wordt via Haarlem of Amsterdam de terugreis onder nomen, waarbij het diner, dat wordt Een typisch beeld uit het Aals meerse bloemenkind; per schuit op weg naar de veiling. aangeboden, een waardig slot mag heten van een alleszins geslaagde dag. Reis-' 18 Juni, 22 Juli en 20 Augustu- Reissom, inclusief koffie, entree Mesdag, rondvaart en diner 12,25. A5 Rhenen en Arnhem Voor de liefhebbers van natuur schoon valt er op deze tocht veel te genieten, in de eerste plaats in de mooie Vechtstreek. Te Breukelen wordt koffie gedronken) en verder als we voorbij Utrecht rijden door de villadorpen Zeist, Driebergen en Doorn. In Rhenen, bekend om zijn Cuneratoren en Grebbeberg, wordt enige tijd gepleisterd en het meege nomen lunchpakket genuttigd, doch men kan hiermede ook wachten tot we even later vanaf de Westerbou- wing het aardige tochtje per Rijnboot naar de stad Arnhem ondernemen, waar de touringcar ons bjj de aanleg plaats weer opwacht. Arnhem en vooral de omgeving wij noemen slechts Park Sonsbeek, het Openlucht museum en Park Rozendaal met de bedriegertjes bieden gelegenheid te over om er het verdere gedeelte van de dag te verpozen. Tegen d» avond moet er weer afscheid worden ge nomen en ditmaal gaat het dwars over de Veluwe op Amersfoort af, waar het diner wordt geserveerd. Ten slotte door het Gooi en via Amsterdam weer naar huis. Reisdata: 9 Juli en 4 Augustus. Reissom. met koffie, boottocht en diner, 13, 1. Op de in deze editie vermelde reizen kan uitsluitend worden inge schreven door de abonné's op een der edities van de Ver. Noordhol landse Dagbladen. 2. Voor de inschrijving kan gebruik worden gemaakt van het in deze uitgave afgedrukte formulier, waarvan gedurende het a.s. reis- seizoen meer exemplaren aan het bureau van dit blad gratis worden beschikbaar gesteld. 3. De aanmelding tot deelname kan eveneens aan het bureau van dit blad plaats vinden; deze dient voor meerdaagse reizen als regel minstens 12 dagen en voor dagtochten minstens 6 dagen voor de aan vang van de betrokken reis te geschieden onder gelijktijdige storting van minstens 25% van de reissom, welke in ieder geval voor meer daagse reizen uiterlijk 12 en voor dagtochten uiterlijk 6 dagen voor dato geheel moet zijn voldaan. 4. Zo door onvoorziene omstandigheden een aangekondigde reis niet mocht doorgaan, ontvangt men hiervan, zo het een meerdaagse tocht betreft, ten minste 8 dagen en bij een dagtocht minstens 4 dagen vóór tijd bericht en worden de gestorte gelden onmiddellijk gerestitueerd. 5. Eveneens vindt restitutie van de reissom plaats, zo men door aantoonbare wettige reden verhinderd is om aan een reis, waarvoor men reeds had ingeschreven, deel te nemen. In andere gevallen kan men slechts aanspraak maken op het bedrag, dat na aftrek van ge maakte of nog te maken kosten overblijft. 6. Bij aanmelding voor buitenlandse reizen dient een pas of bewijs van Nederlanderschap te worden overgelegd, evenals een deviezen- boekje. Beschikt men niet over een deviezenboekje, dan kan dit door ons worden aangevraagd, terwijl wij ons desgewenst tevens belasten met het opnemen van deviezen voor zakgeld enz. 7. Na aanmelding voor een bepaalde reis ontvangt men ten spoe digste alle van belang zijnde gegevens, o.m. betreffende tijd en plaats van vertrek. Men moet er rekening mee houden, dat niet een ieder bij eigen deur zal kunnen in- en uitstappen, doch de tijden van ver trek en aankomst zijn Zodanig geregeld, dat men in vrijwel alle ge vallen met een openbaar middel van vervoer van en naar huls zal kunnen komen. 8. Bij de reissom zijn niet inbegrepen entrée-gelden en kosten van privé-consumpties, tenzij dit in de beschrijving uitdrukkelijk is aan gegeven. 9. Het reisprogramma, dat in deze uitgave is opgenomen, draagt een voorlopig karakter, dat wil zeggen, dat de frequentie der aangekon digde tochten zal afhangen van de belangstelling, welke hiervoor be staat. Op gezette tijden zullen in dit blad voorts nadere mededelingen over deze reizen worden gepubliceerd. Het voormalige slot te Valkenburg. Aan het slot willen wij nog een populair praatje houden over onze krantenreizen. Waarom worden deze door ons georganiseerd? Het antwoord kan even kort als duide lijk zijn: om de band met de krant te verstevigen. Uit een oogpunt van propaganda dus, niet naar buiten uit, want er komen geen grote span- - doeken of emblemen op de wagens, geen enkel schreeuwend vertoon. Wel propaganda naar binnen uit. De krant 'biedt hier iets, wat goed is, iets met een bepaald cachet en verwerft zich op deze wijze vrienden. Dat is ook wat waard. Zijn de krantenreizen beter dan an dere reizen? Wij zouden dit bij voor baat niet gaarne beweren. Alleen mogen wij vaststellen, dat onze toch ten in perfectie zullen worden uit gevoerd en dat aan de verzorging de grootst mogelijke aandacht zal worden besteed, zodat het bijna niet anders kan of de deelnemers zullen na af loop in hoge mate tevreden zijn en ongetwijfeld als ijverige propagandis ten optreden. Hier echter ligt niet het criterium. In het bijzonder zouden wij name lijk de nadruk willen leggen op het aparte cachet, dat deze reizen ken merken zal. Men gaat mee als abon- né van de krent en ook de reisge noten zijn abonné. Daar schuilt al dadelijk iets in dat het ijs breekt. Dat is al heel spoedig klaar. De ervaring bij eerdere krantenreizen heeft na melijk geleerd, dat men met elke ki lometer meer acclamatiseert en dat men aldra één grote familie vormt. Natuurlijk vatte men dit begrip „fa milie" niet al te letterlijk op, doch het zou niet voor de eerste maal zijn, dat op een dergelijke tocht vriendschaps banden werden gesmeed van blijvende aard. Er zijn allerlei factoren, die kunnen bijdragen tot het welslagen van een tocht en in de eerste plaats is dat een opgewekt humeur. Daar dient U zelf voor te zorgen, ook al schijnt op een bepaalde dag de zon eens niet. De overige factoren hebben wij goed deels zelf in de hand en dan is het vooral ten aanzien van de buiten landse tochten prettig te weten, dat er een reisleider, hij moge dan redacteur van de krant zijn of een andere functie bekleden, mee gaat om de kleine zorgen van U weg te nemen. Hij regelt de plaatsverdeling in de wagen en zorgt er voor, dat me neer A. niet gedurende de gehele reis vóór in de wagen komt te zitten en meneer B. achterin Hij vertelt U het een en ander van de bezienswaardig heden onderweg, hij regelt de kamer verdeling en helpt U bij Uw deviezen- r.oeilijkheden. Hij adviseert, waar U het best heen kunt gaan en desge wenst fungeert hij voor U ook als tolk. Waarmee wij maar willen zeg gen de chauffeur blijft uiteraard de belangrijkste man dat er van een reisleider veel afhangt en dat door ons aan dit onderdeel alle zorg wordt be steed. Ondergetekende, wonende te wenst metpersonen dee! te nemen aan tocht no.aanvangende op tegen een reissom van per persoon. Plaats:Datum1 952 Handtekening Verlangd zakgeld t Verlangd aantal kamers: 1 persoons 2 persoons 3 persoons 4 persoons (Over het algemeen is het aantal 1 -persoons kamers zeer beperkt). Goed U gaat dus met de krant op reis, naar Aalsmeer of de Veluwe, naar Rotterdam of naar Alfen aan de Rijn. Als het mogelijk is, zelfs naar het buitenland. U levert Uw formulier in is het eventueel zoek geraakt, wij hebben er voldoende in voorraad en binnen een paar dagen hebt U alle gegevens, die terzake doende zijn, thuis. Woont U in het Waarland, dan bestaat de mogelijkheid, dat U te Schagen moet instappen en vanuit Bergen moet ge U misschien de moeite getroosten, naar Alkmaar te komen, doch wij vrngen U zo dicht bij huis op als maar enigszins moge lijk is en op dit punt wordt U ook na afloop van de reis weer terugge bracht Trekt U er voor meer dan één dag op uit, dan dit advies: neem geen overtollige bagage mee. want g9 hebt daar niet anders dsn hinder van. Het is heus niet nodig, dat U drie keer van kled ng verwisselt per dag. Vat Uw reis ook in dit opzicht spor tief op. Van ons ontvangt U de me dedelingen, wat U aan rookartikelen enz. mag meevoeren over de grens. Het meenemen van een foto-toestel ondervindt over het algemeen geen bezwaar en wij overwegen zelfs om een foto-wedstrijd uit te schrijven met enige aantrekkelijke prijzen voor hen, die onderweg de aardigste en meest originele kiekjes hebben gemaakt. Hierover verneemt U later nog wel meer. Ten slotte dit: In een hoekje van de krant zu.len ae reizen, die voor de komende weken op stapel staan, re gelmatig onder de aandacht worden gebracht, wat niet weg neemt, dat het aanbeveli tg verdient, deze spe ciale reis-editie zorgvuldig te bewa ren, omdat ge er altijd nog weer op teruggrijpen kunt. Mocht U op dit ogenblik nog geen reisplannen heb ben, een maand later kan dit wel het geval zijn en dan behoeft U dit blad maar even open te slaan. En als U dan nog een goed advies wilt hebben schrijft vooral tijdig in Het laat zich aanzien, dat er voor deze krantenreizen nog al eniEre belang stelling zal bestaan en door tot op het laatst te wachten, bestaat de kans, dat de reis, waarop ge Uw zinnen hebt gezet, juist is volgeboekt en dat zou teleurstellend zijn. Deze zomer gaan we dus met de krant door het land en ook zo nu en dan over de grens. Voor zo ver U met ons mee gaat, heten wij U oij voorbaat hartelijk welkom, wij ver trouwen aan het einde van het sei- zoerrTnet U te mogen constateren, dat ook ditmaal de thuisblijvers on gelijk hebben gehad. Culinaire specialiteiten en andere lekkernijen, die het land voortbrengt zijn: Bloedworsten en andere worstsoorten met aardappelpurée en ramenas Gerookt varkensvlees met tuinbonen Gekookte of rauwe Ardennerham Gerookte worst Speenvarken in gelei Ossemaag op zijn Luxemburgs Leverknoedels met zuurkool en aardappelen Van 1 April tot 30 September: Forellen en Rivierkreefte,. op zijn Luxemburgs Snoek uit de Süre, de Moezel en de Our Gebakken riviervis uit de Süre, de Moezel en de Our v Gedurende het jachtseizoen: Hazepeper en lijster op zijn Luxemburgs Gedurende de maand September: Kwetsen-taart Gekookte kaas Gedurende ce Carnavalstijd: Speciaal gebak, „Gekrulde gedachten" geheten Tenzij men specia.e voorkeur voor een van deze gerechten mocht hebben, garanderen wy Ie deelnemers aan onze tochten naar Luxemburg een echt-Hollandse maaltijd.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 8