r Stad en Omgeving Middenstand beraadde zich over de nieuwe Winkelsluitingswet Zeldzamevangst op de Noordzee Concordia gaf te Breezand een uitstekende avond Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Belangrijke I.V.A.-overwinningen in promotie-den degradatiestrijd R.K. Toneelclub greep met „De familie Loberg" net iets te hoog Koningin Juliana in Ottawa - Gemeentebestuur wordt geadviseerd Aanbesteding bouw van Chr. lagere school Wintercompetitie H.B.C. '45 Het lag voor het grijpen Op Koninginnedag weer een jeugdappèl Tussen Haaks en Kuitje Opverboden duinterrein Uitvoeringen van WGW Jonge steur voor Artis Nederlandse werven bouwen mijnenvegers HCSC 2 zegevierde met 8—2 over IV. A 7 Speeltuin Visbuurt houdt een kindermiddag Tweemaal een goed doel Wielrijder met taxi in botsing Bekercompetitie van de Christelijke Damclub Burgerlijke Stand Bromfiets uit de koers IN HET KORT Meisje te water gereden en verdronken Een matig bezochte uitvoering in Breezand Veel kwaad kon nog in goed verkeren Klein Begin bracht Ridder van de kouseband" Het publiek betoonde zich opgetogen B.K.C. kwam tot een 3-3 tegen kampioen HRC 2 LAATSTE NIEUWS BESOMMINGEN IJMUIDEN Wiering en NAVO-raad bespreekt de opvolging van Eisenhower Koeler weer en veel wind De middenstandsvereniging „Den Helder", die nog zo kort geleden bijeen Kwam, heeft gisteravond in Formosa wederom vergaderd. De vorige maal had geen besluit kunnen nemen wat betreft het voorstel tot wijziging van de statuten, omdat de vereiste meerderheid van leden niet aanwezig was. De tweede vergadering verschafte de vereniging dat recht wel, hoewel thans nog minder belangstelling werd getoond. Er behoefde over dit voorstel niet lang gesproken te worden. Alle aan wezigen verklaarden zich er mee ac- coord. Meer tongen bracht de bespre king inzake de nieuwe Winkelslui tingswet in beroering. Deze wet zal op 1 October 1952 in werking treden, waarbij alle sluitingsverordeningen van de gemeenteraden, die gebaseerd zijn op de oude wet, komen te vervallen. De gemeenteraden moeten zich voor dien over deze materie hebben bera den, en het spreekt vanzelf, dat zij bij het vormen van hun mening voor een groot gedeelte afhankelijk zijn van de wensen en verlangens, die door de mid denstanders naar voren worden ge bracht. Het bestuur van de midden standsvereniging heeft zich ten doel ge steld, het gemeentebestuur in deze te adviseren. Voor vier punten (Zondagsluiting, koopavond, halve-dagsluiting en avond sluiting) was de mening van de leden gevraagd. Uiteraard liepen de belangen van de verschillende groepen nog al uiteen, maar over het algemeen was men vóór de Zondagsluiting, tegen een koopavond (tot tien uur), vóór een halve-dagsluiting en vóór avondslui- Ten overstaan van de principaal, het bestuur der Christelijke schoolvereni ging „Laat de Kinderkens tot Mij ko men", heeft de architect, de heer J. J. van der Leek, gistermorgen in „For mosa" de bouw van de nieuwe lagere school aan de Ruyghweg, hoek Lijster straat, in het openbaar aanbesteed. Negentién inschrijvingsbiljetten wer den ingeleverd. De laagste aanbieding kwam van de fa. J. H. Keijzer te Den Helder, met een prijs van f 147.588. De andere inschrijvers waren: Fa. gebr. Smit, Sint Pancras f 147.800, H. Toes, Schagerbrug f 148.700, fa. Koppen, Den Helder f 149.634, A. van Eekeren en Zoon, Oudesluis f 150.375, fa. W. Veen- stra en Zn., Den Helder f 150.900, G. Groot en Zn., Den Helder f 150.985, fa. Minneboo en Walboom, Den Helder f 151.500, gebr. Kersbergen, Den Hel der f 153.900. A. van der Wouw, Huis duinen f 154.800, B. Boerdijk, Den Hel der f 155.900, fa. gebr. Tuin, 't Zand f 157.490, D. Boekei. Schagen f 158.375, T. A. Hoogerwerf. Ursem f 158.790. S. Kops. Heiloo f 158.800, K. de Klerk. Huisduinen f 159.812. C. van Essen, Den Helder f 160.800, fa. gebr. Smit, Den Helder f 163.200, P. Fröhlich en Zn., Harüngen f 168.900. De raming bedroeg f 143.000. De gunning werd aangehou den. De Helderse Bridge Club 1945 speel de dezer dagen voor de wintercompe titie de tweede ronde. De uitslagen zijn: A-lijn: SnoerwangForrer 63.54%; DomsBakker 59,37; VrijvogelEvers 61,04; ZoonSmit 50.00; Dukers—Ro sing 45,81; BenekerVeenstra 41,66; VisserBakker 38,54. B-lijn: KemperDe Vries 59,52%, Beeldman—Jansen 58,93; heer en mevr. Planken 54.76; KerkhofVan Dongen 47,02; SpruitBambach 47,02; gebr Kersbergen 46,42; DekkersVan Praag 46 42 heer en mevr. Meijer 39,88. C-lijn. heer en mevr. Vries 61,90%; HarjerSchilperoord 55,36; Grande Krap 51,19; BouwmanVan Bimmel 50,60; heer en mevr. Lelie 50,60; Kos terBijlsma 45,83; mevr. Schneiders mevr. Veenstra 44,64; heer en mevr. Groot 42,85. Gevonden. Drie au'opeds, alpinomuts, bril, duimstok, bankbiljet van f 50 en bankbiljet van f 20, muntbiljet van f 1, kist selderij, halsketting, diverse hand schoenen, jasje, muts, moker, zwarte portemonnaie, rijwiel, weckringen, drie- wielertje, dasspeld, sokjes, tasje, vul pen, onderstel van een wagentje. Verloren: Schakelarmband, autoped, bedrag groot f 15, horloge, diverse handschoenen, kindermanteltje, regen jas, kleedje, legitimatiebewijs, linker laars, pop, ponjaard, vijf portemon- naies, ring, rijwiel, riem; lapje stof; sok, twee vulpenhouders. Het hoofdbureau van politie aan de Kerkgracht is voor gevonden en ver loren voorwerpen van elf tot één uur geopend. Op Koninginnedag. Woensdag 30 April, wordt op het Stationsplein, des morgens om half acht, weer een jeugd appèl gehouden. Bij de „Helderse Ge meenschap" aangesloten jeugdveieni- gingen verzamelen op de Vismarkt. Brakkeveldweg/Tuindorpschool, school Herzogstraat en Weststraat/Werfpoort. hetgeen geschiedt om zeven uur, waar na zij naar het Stationsplein marcheren Daar zal de voorzitter van de Helder se Gemeenschap, de heer P. S. van der Vaart, het woord tot de jeugd richten Tot besluit zullen enkele liederen worden gezongen. Na afloop van het jeugdappèl keren de verenigingen naar hun vertrekpunt terug. Men maakte er ons op attent, dat ook alle „ongeorganiseerde" jeugd hartelijk welkom is. Het is morsen hoop w 'o o> i en 19.20 uur en leap watei om i 13.20 uur. De temperatuur van h water was 8,8 groden Celsius. ting (normaal om zes uur). Definitieve gegevens konden evenwel nog niet wor den verkregen, daar diverse groepen (zoals de kappers, de melkslijters en de sigarenwinkeliers) daarover nog in eigen kring moeten vergaderen. Er staan zo veel belangen op het spel, dat het bestuur van de middenstandsver eniging eerst de nodige inlichtingen verlangt, al eer het gemeentebestuur advies wordt gegeven. Artikel 3 van het Rijkszeewerings- reglement. dat de zeereep beschermt tegen beschadiging door wandelaars en spelende kinderen, vindt in de winter maanden weinig of geen overtreders, maar nauwelijks begint het te zomeren of het verboden duingebied wordt door talloze onbevoegde' voeten betreden. Aangezien het onderhoud van de zee weringen waartoe ook onze smaile duinstrook behoort toch al enorme geldsommen verslindt, moet op de na leving van artikel 3 streng worden toe gezien. De schade, die elk jaar weer aan wordt aangericht aan de helmbeplan ting en de spaarzame natuurlijke be groeiing, loopt in de tienduizenden gul dens. Gedurende enige dagen is de po litie waarschuwend opgetreden, maar tijdens het afgelopen weekeinde liep het bezoek aan het verboden duinterrein zodanig de spuigaten uit, dat het bon boekje voor de dag moest worden ge haald. Twee en twintig persoren wer den geverbaliseerd. De afdeling gymnastiek van „WGW" geeft op Woensdag 23 en Donderdag 24 April in Casino een uitvoering. Op de eerste avond komen de adspiranten in actie, de avond daarop is voor de oudere jeugd en voor de dames en heren. De kotter HD 89 van schipper Bais deed Zaterdag op de Noordzee, op on geveer veertig kilometer ten Noord westen van Den Helder, een zeldzame vangst. In het net bevond zich een le vende steur van ruim een meter leng te. De visser leverde de vis af bij het Zoölogisch Station, vanwaar het waar devolle exemplaar gisteren op tran sport is gesteld naar Artis in Amster dam. De nieuwe aanwinst werd daar bij zonder op prijs gesteld. omdat nog maar bij hoge uitzondering een steur in deze omgeving wordt gevangen. Honderd jaar geleden kwam deze vis soort algemeen in de Noordzee voor, maar al heel spoedig was dit viswater wat de steur betreft „doodgevist". Men treft ze tegenwoordig nog in ruime mate aan langs de kusten van Zuid- Frankrijk, Spanje en Portugal, zodat het door schipper Bais gevangen jonge exemplaar (de lengte van een volwas sen steur is ongeveer drie meter) waarschijnlijk uit die streken afkom stig is. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot wijziging van de begroting van het ministerie van Marine voor 1952. Deze wijziging heeft betrekking op de bouw van 32 mij nenvegers voor de Koninklijke marine, waarvan veertien zullen worden gefi nancierd uit de tegenwaardegelden en de overige zullen worden gebouwd voor Amerikaanse rekening. De bouw zal geschieden op Nederlandse werven. Voorts delen de ministers van Ma rine en Financiën in de Memorie van Toelichting mede, dat ten behoeve van de Koninklijke marine voor Ameri kaanse rekening vijf patrouillevaartui gen zullen worden gebouwd, eveneens op Nederlandse werven. Deze schepen zijn bestemd voor de maritieme ha venverdediging. De onderhandelingen hierover verkeren in een vergevorderd stadium, aldus het Handelsblad. Hoewel het weer gedurende het afgelopen weekend minder geschikt was voor de tafeltennissport, werd er toch zeer behoorlijk gespeeld. IVA 2 moest tegen Dito 1 uit Grotebroek het eerste klasseschap verdedigen. De verwachtingen ten aanzien van het Dito-team waren nogal hoog gespannen, maar de IVA-ers zagen kans een regelmatige 73 overwinning op hun gasten te bevechten. Vooral De Bunje heeft zich een taai en moeilijk te overwinnen tegenstander getoond. Hij noteerde dan ook drie maal de zege. Maar ook Hemelrijk en Valkenier hebben zich verdienstelijk geweerd. Zij wonnen ieder twee par tijen. Het dubbelspel was voor de oe- zoekers. Niettemin had IVA 2 zyn eer ste degradatie-wedstrijd met 73 ge wonnen. IVA 3 gehandicapt door het niet mee spelen van Van der Well, wilde voor het tweede team niet onder doen. De jongens zegevierden onder grote span ning met 64 over De Merletten 1. Deze wedstrijd, waarin van zeer goed spel viel te genieten (vooral van Dirk zwager van IVA en Leering van De Merletten) kenmerkte zich in het be gin door een zenuwachtige sfeer. IVA 3 kreeg echter, dank zij drie overwinnin gen van Dirkzwager en twee van G. Oosterbeek, een 5—1 voorsprong, die moeilijk te niet kon worden gedaan. De partijen Oosterbeek—Leering en Dirk zwagerLeering trokken in het bijzon der de aandacht. De Bergenaars wisten de achterstand nog tot 5—3 te verklei nen, maar toen de jeugdige Bommer Zwakman versloeg, was het pleit be slecht. De gasten namen vervolgens het dubbelspel. IVA 3 won dus deze eerste promotiewedstrijd met 64. De beslissingswedstrijd in de vierde klasse A. tussen HCSC 2 en IVA 7, met als inzet de tweede plaats, bracht eerst genoemd team een welverdiende 82 overwinning. Een keurige prestatie van Voor de kinderen der leden van de speeltuinvereniging, afdeling Visbuurt. wordt morgenmiddag in de zaai van het Leger des Heils aan de Spoorgracl t een voorstelling gegeven door do cabaret groep „De Kraalnegers". De middag be gint om half drie. de HCSC-reserves, die in de tweede helft van de competitie ongeslagen ble ven. Het team mag nu promotiewed strijden spelen. Voor IVA kwamen uit Niessink, Adrijanse en Govers. De HC SC-ers waren Heidema, Van Oeveren en Van Wensem. Laatstgenoemde heeft zich uitstekerd geweerd, hij won al zijn partijen. Adriaanse verwierf twee punten met overwinningen op Heidema en Van Oeveren. Op 17 April werd in het Tivoli- theater ten bate van de Stichting „Het vierde Prinsenkind" de film „Het ven ster" vertoond. De opbrengst bedroeg f 280.—. Tijdens de voetbalwedstrijd Helder— OSV werd onder de toeschouwers ge collecteerd voor de overgebleven le den van het Kamper gezin, dat zo zwaar door brand werd getroffen. Dit mooie initiatief van Helder heeft f 190 opgeleverd. Gistermiddag omstreeks vijf uur kwam een wielrijder, toen hij uit de 2e Schagendwarsstraat komende links af de Parallelweg wilde oprijden, in botsing met een taxi, die in de rich ting van het station reed. De wiel rijder, C. J. de B., werd aan het hoofd gewond. De taxi-chauffeur verbond hem en vervoerde hem naar het ge meentelijk ziekenhuis „Parkzicht". Van daar kon het slachtoffer naar huis te rugkeren. Hoewel men enerzijds de activiteit van de taxi-chauffeur moet prijzen, had 't toch aanbeveling verdiend, dat hij de gewonde voor rekening van de ambulan ce-dienst had gelaten. De man had na melijk ook zwaar gewond kunnen zyn, waardoor deze wijze van vervoeren na delige gevolgen had kunnen hebben. Gelukkig bleek dit ongeval nog betrek kelijk goed afgelopen te zijn, en werd geen schade aangericht. De wagen van de GGD maakte evenwel een vergeefse reis. De Christeiyke damclub HCSC speel de voor de bekercompetitie de volgen de partyen: E. MolemaJ. J. Oord 20; A. Bos P. P. Bos 2—0; H. Bals—W. Post 1-1; M. de BoerL. Bever 20; Js. Keizer Jt. Keizer 11; E. VinkH. Weem- noff afgebr.; A. FerneeR. Hijma 20; Jeugdafdeling: B. van DrongelenB. Gootjes 11; A. LeyenJ. Bremer 0-2; H. VinkB. Gootjes 02; W. Bremer B. van Drongelen 20. Bevallen: H. de Porto-Terpstra, d.; J. Vink-Boers, z.; P. C. van Leeuwen- Joncpier, d.; L. de Jong-Frankfort, d.; C. Kroos-Vlugt, z G. D. Bos-Quaad- gras. z.; G. H. Kennedij-Negenman, z.; T. Koopman-Hintertür, z.; J. Vlaming- Rosloot. z.; A. A. Molenaar-Blind, z.; A .C. Lengers-Gerritsen, d.; A. A. A de Jong-Meijer, d.; E. A. W. G. van Mourik-Dekker, z.; M. A. Huynen- Tromp, z. Ondertrouwd: G. Gerbers en A. W. Smit; C. P. 1'Istelle en N. Bakker; J. van der Form en F. W. Drechsler; R. Abbenes en C. Egner; B. Verwey en N. Nieuwbuurt; W. F. Hubregtsen en J. van Es; J. van Vliet en G. G. Laan-, H. J. Leeuwering en A. W. H. C. Bakker. Gehuwd. H. J. J. M. van Konings- bruggen en E. Puinbroek; A. Janssen en J. H. Witsiers; G. F. van der Paal en C. Aarts; J. Staalman en J. G. Put ting; S. J. Salm en N. RotgansT. Bruins en A Landman; A. vanderHaa- gen en A. Charmes; M. van Lit en M. E. Rietveld. Overleden: J. van Zweden, m., 58 jr.; G. van Zurk. vr., 14 maanden; K. P. Pfeiffer, m., 62 jr.; G. van der Vlies, m., 89 jr. Een Amsterdammer zou Zondag even een ritje maken op de bromfiets van een familielid te Den Helder. Het rij wiel met hulpmotor bleek minder handelbaar dan een gewoon rijwiel, want bij het nemen van de bocht Wit te de WithstraatWilhelminastraat raakte dfe bromfiets uit de koers. De bocht viel ruimer uit dan de bedoe ling was en het stuur kwam tegen een lantaarnpaal terecht. De berijder sloeg tegen de grond. Ogenschijnlijk had hij geen letsel bekomen, maar toch werd het wenselijk geoordeeld, hem ter ob servatie naar het Sint Lidwina-zieken- huis over te brengen. Hedenmiddag om drie uur wordt de Groen van Prinstererschool aan de Wilhelminastsaat officieel geopend tij dens een bijeenkomst in het Christelijk militair tehuis aan de Kanaalweg. Vier christelijke zangverenigingen geven vanavond een gecombineerde uit voering in de Bethelkerk aan het Ju- lianapark. In „Formosa" wordt vanavond de open bridge-drive gehouden ten bate van het Nederlands Olympisch Comité. Te Wognum is Zondagavond laat een 22-jarig meisje, genaam M. T. Sch., met haar rijwiel te water gereden en ver dronken. Zij keerde terug van een be zoek aan haar zuster en is toen vermoe delijk door een toeval overvallen. Er zijn geen sporen van een aanryding of van een misdrijf gevonden. In de Sportschool op de Rijkswerf tverd Zaterdag de basketball- stedenontmoeting Den Helder Haarlem gespeeld. De foto toont een moment uit de dameswedstrijd, die, evenals de andere ontmoetin gen, door de bezoekers werd ge. wonnen. Nummer acht is mej. O'.y. Rechts kijken de dames Bot eti Molenaar belangstellend toe. „Misschien komt het geluk in je leven wanneer je dat het minst verwacht", wordt in het toneelspel „De familie Loberg" van Cor Hermus gezegd. En inder daad, in dit stuk, dat de R.K. Toneelclub by de heer Blokdijk opvoerde, kwam het geluk voor de moeder van het gezin Loberg wel op een moment, dat het er voor haar zeer donker uitzag. Ondanks haar opofferende liefde dreigde het gehele gezin financieel en moreel ten onder te gaan en er waren harde klappen nodig om de vader, die geen scrupules kende als er geld te ver dienen en „eer" te behalen was, te ge nezen van zijn hoogmoed, die vrouw en kinderen ongelukkig maakte. Maar toen zijn hardheid gebroken was, bleek dan toch, dat veel kwaads nog in goeds verkeren kon. De moeder smaakte het geluk haar gezin door haar op gods vertrouwen steunende liefde te hebben gered. Het weinig talrijke publiek er was geen bal na volgde het spel met grote aandacht, ook al konden de spe lenden niet altijd geven wat het stuk eist. Tegen sommige scènes was men niet opgewassen, enkele daarentegen werden weer heel verdienstelijk ge speeld. Gelukkig zorgden een oom en tante van het gezin Loberg er voor, dat er naast de somberheid, die in het stuk de overhand heeft, toch ook nog „Zaalopening 7 uur, aanvang 7.30 uur" stond op het programma voor Con cordia s uitvoering en als dan om kwart over acht pas wordt begonnen is dat minder prettig voor degenen die wel op tijd aanwezig zyn. Gelukkig was dit het enige onaangename, want de gehele uitvoering en ook het daarop volgende bal kenmerkten zich verder door grote gezelligheid. Daar „Klein Begin" mede werkte met de opvoering van een blöspel van drie bedrUven, kon met het oog op de tijd, die een en ander zou vergen, het aantal concertnummers van Con cordia niet te groot zUn en werden deze het waren er zes alle aan het begin van de avond gespeeld. „Generaal Eisenhower" heette de pit tige openingsmars, die gevolgd werd door de goed gespeelde ouverture „Cos- mea". In „Moordnacht auf der Alster" kwam behoudens in een enkel wat stroever verlopend deel, het wals-ryth- me goed tot zijn recht en ook „Judex" voldeed zeer wel. Iets minder vlot ver liep de, misschien voor het corps wat 13 De uitdagende vraag, die de met-de-neus aan de kastelein an „De Goede Vangst" had gesteld .eed de herbergier verbleken en hij aakte er zo door in de war. dat hij een grote kan bier uit zijn bevende handen liet vallen. „Als u wenst, dat ik de juffer buiten de deur zet, dan zegt u, 't maar, ome Dirk." stamelde hij op ondeid r'ïe h. Er viel een doodse stilte in de gelagkamer.... Iedereen wachtte af wat er nti ging ge beuren. Ome Dirk scheen even na te denken terwyi hij een sombere blik wierp op de oude juffer, die naast hem zat. Toen zei hij langzaam: „Als ei wat buiten de deur te zetien valt, zal ik dat zélf wel doen Daarna kneep hij één doog dicht en vroeg Jimmy op -en d' «ende toon: „Zo opoe wat kom y hier eigenlijk doen? Wie heeft jou hier naar toe gestuurd? Zou ik dèt 's effe moge weten?" Jimmy voelde zich allesbehalve op z'n gemak toen hem deze vragen werden gesteld. Hy was et- niet op voorbereid, dat de man uit dit vaatje zou gaan tappenIkke ikke stotterde hij, „vroeg u me wat, zeeman? Zou u wat hardei willet praten, want ik ben 'n beetje doof ziet u." te moeilijke, „Geisha"-selectie, maar de „Hou-Dou" mars kwam er, onder de vaardige leiding van de dirigent, de heer D. H. Steinroth, weer best uit. De totaal indruk was dan ook: een wat kort, maar goed concert. „Klein Begin" maakte met de oovoe- ring van „De Ridder van de Kouse band eveneens een goede beurt In dit aardige blijspel, met tal van ver wikkelingen, komen veel aardige scè nes voor. die over het geheel, dank zij vlot spel, goed tot hun recht kwa- mCu' j' publiek de zaal was vol r™,ds.n ook meermalen reden eens hartelijk te lachen en uit het luide applaus dat de spelenden ten deel viel was af te leiden, dat men zowel voor stuk als spel veel waardering had. HRC 2, dat binnenkort promotiewed strijden heeft te spelen, had BKC's eor- f 8d V00r een oefenwed- strijd. In een aantrekkelijk partijtje werd het e?n gelijk spel, 3—3, hetgeen de verhouding uitstekend weergaf Vóór de rust konden Van Dyke en Bunmg twee foutjes van de Helderse doelman, die de bal niet klemvast stop te, afstraffen. Tevoren had IJsselsL-in een strafschop met zijn vuisten eè- keerd. Nog vóór de the<? maakten d» BKCan»eS ghlijk\?Pt d0elpilnt BK.C na de hervatting werd gescoord door Buning. die in eentje® de Re hele Helderse achterhoede passeerde drie'in8veaUe?sWarte g6lederen telde der. Een nederlaag, die de Polders,»,i feitelijk niet verdienden. Zij miste,, echter teveel kansen. J m sU" wel eens wat was, waarom smakelijk gelachen kon worden. Zou deze club het een volgende keer niet eens met een minder zwaar stuk proberen? Minder zwaar van inhoud en minder sterk spel eisend" De koninklijke reis Koningin Juliana is met haar gevolg te 4.30 uur hedenmorgen uit Detroit per vliegtuig in Ottawa aangekomen. De besommingen van Maandag zyn: trawlers IJM 10, f 23700; RO 46, f 16800; 1 trawler met f 23100; loggers VL 85, f 10300; IJM 283, f 8200 - 204, f 930- 53, f 1530; HD 79, f 10500; KW 24, f 3250; 40, f 11900 70, f 5670 44, f 2750; 108, f 1600; 17, f 1660; 155, f 2200; 166 f 1630; 59, f 1300; 125, f «00; 107, f 2295; 83, f 1530; 54, f 1550; 67, f 1540; 169. f 1840; 19, f 1550; 26, f 1820; 29, f 1390; 79, f 1235; 141, f 3180; kotters IJM 23, f 810; 210, f 3190; 229, f 1515; 230, f 1160; 52, f 920; KW 82, f 825; 21, f 1080; 227, f 970; 30. 1 1415; 34, f 1480 94. f 1170; 210, f 1350; 132, f 1500 27, f 1400 31, f 820; Am. 16, f 1140; 17, f 1230- 18, f 1710; KW 98, f 1590 77, f 1220; 53, f 1500; RO 29, f 1050; CZ 3, f 350. WEER WERK A^N DE WINKEL De rentmeester der Domeinen in het rentambt Wieringermeer heeft de bouw van negen pachterswoningen voor f 181.692 opgedragen aan de heer H. Lont te Hippolytushoef en van vier wo ningen aan ue firma J. C. de Vries en Zoou, eveneens te Hippolytushoef. Gisteren is de Raad van de Noord- antische verdragsorganisatie te Pa rijs bijeen geweest om de kwestie van de opvolging van generaal Eisenhower te bespreken. De resultaten van de conferentie zyn nog niet bekend. Het front, dat gistermiddag pas seerde, bracht in Den Helder één en in Hoorn twee millimeter regen. Bij Groningen viel aanzienlijk meer, namelijk 7 millimeter. Voor de tuinders is zelfs deze toch betrek kelijk kleine hoeveelheid al wel kom, daar April zich nog steeds als een zeer droge maand kenmerkt. Krachtige tot harde Westelijke winden komen vandaag voor en ook morgen is er hier in de kuststreek nog veel wind te verwachten. Hier mee wordt koudere lucht van de Oceaan aangevoerd. Voor de ko mende dagen moet dan ook op aan houdend koel en wisselend weer worden gerekend, waarbij enkele buien de hoeveelheid regen nog icfs kunnen vergroten. Vooral de harde wind maakt het weer wat onaangenaam, maar toch is dit winderige en vochtige weertype groeizaam te noemen.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2